Derde Blad. bekendmaking" Provinciaal Nieuws. BINNENLAND. NUMMER 49. ZONDAG 16 JUNI 1912. 35e JAARGANG. LANDWEER. Inlevering van Rijksgoederen. Japansche spionnen op Java. Het bericht betreffende het in hech- tenisnemen van drie Japansche spionnen op Java kan ons niet bevreemden, zegt het >Hbl.« Het is toch een bekend feit dat in geheel Oost-Azië door de zonen van Nippon een uitgebreide verkenningsdienst is ingesteld. Laatstelijk, omstreeks medio 1911, werd zelfs melding gemaakt van het bestaan van een geheim verbond, dat zich zoogenaamd bevordering van den Japanschen handel ten doel stelt, maar feitelijk spionnage op groote schaal in Oost-Azië beoogt. Het verbond zou onder onmiddellijk toezicht staan van den generalen staf te Tokio en zijn hoofdzetel hebben te Peking. Dan zou het allerwege betrek kingen hebben met bureau's, elk onder twee ambtenaren, van wie de eene zich aan de handelsbelangen van zijn land wijdt, en de andere, meest een Japansch officier, van de door zijn collega aan geknoopte betrekkingen gebruik maakt om in het geheim militaire en diploma tieke berichten te verzamelen, die dan naar den hoofdzetel te Peking worden verzonden. Van arrestatiën hoorde men echter tot nu toe zelden. Ee:aigea tijd geleden werden te Manilla wel een paar Japan ners aangehouden, die als arbeiders op het eiland Corregidor, waar verdedigings werken worden aangelegd, hadden weten komen. Volgens de bestaande Ameri- kaansche wet konden zij echter niet ver oordeeld worden en moesten zij dus, na eenigen tijd in hechtenis te hebben door gebracht, weder worden vrijgelaten. De feiten, waarvan de nu gearresteerde Japanners verdacht worden, moeten dunkt ons wel van ernstigen aard zijn geweest om de regeering, die zich tot nu toe niet al te moeilijk over de Japansche spionnen maakte, te kunnen bewegen van de eenmaal aangenomen gedragslijn af te wijken. Examen vooi opvoedend ambtenaar. De minister van Justitie brengt ter kennis, dat in de maanden Juli of Au gustus a.s. een vergelijkend onderzoek zal plaats hebben van mannelijke solici- tanten naar de betrekking van o. a. op voedend ambtenaar belast met vakonder wijs in schoenmaken. Zij die blijk geven van voldoende bekwaamheid worden toegelaten als candidaat-opvoedend amb tenaar. Zij genieten, zoo zij niet aan stonds in de gestichten worden werkzaam gesteld, een wachtgeld van f 1.25 per dag, en na plaatsing bij de gestichten een vergoeding van f2.50 per dag met vrije geneeskundige behandelingen ambts woning of bij inwoning in het gesticht, of bij gemis hiervan, een jaarlijksche toelage van ten hoogste f250. Na met vrucht een cursus in opvoedkundige vak ken te hebben gevolgd, waarvoor reis- en verblijfkosten vergoed worden, en na één jaar minstens in de gestichten werk zaam te zijn geweest, worden de candi- daat opvoedende ambtenaren benoemd tot opvoedend ambtenaar belast met vakonderwijs, op een jaarwedde van ten minste f900 met jaarlijksche ver hooging van f 100 tot ten hoogste f 1200 benevens bovengenoemde vrije woning en geneeskundige behandeling. Mogelijk kunnen zij later ook in aanmerking komen tot benoeming voor leeraar bij de Rijks opvoedingsgestichten voorjongens, waar toe 3 cursussen gevolgd en een nieuw examen afgelegd moet wordenals leeraar genieten zij een jaarwedde van ten minste f 1300 en ten hoogste f 1700 plus vrije woning en geneeskundige be handeling. De eischen van het bovengenoemd vergelijkend onderzoek zijn te vinden in de Ned. Staatscourant van 12 Juni 1912 No. 135. Gezegelde, eigenhandig geschre ven en onderteekende verzoekschriften om zich aan het examen te mogen on derwerpen, moeten vóór 24 Juni e. k. bij het Departement van Justitie zijn in gekomen, onder overlegging van diverse stukken. De sollicitanten moeten op 1 Juli 1912 minstens 21 jaar en hoogstens 28 jaar oud zijn. Onvoldoende bezoldiging in de Gemeente- Administratie. Het bestuur der onderafdeeling Breda van den Nederlandschen bond van ge meente-ambtenaren heeft krachtig gepro testeerd tegen de hoogst onvoldoende bezoldiging, welk in uitzicht wordt gesteld in eene oproeping van sollicitanten voor ambtenaar ter secretarie van Etten en Leur. Uitgeloofd wordt eene jaarwedde van f 250.terwijl het bezit van de akte van bekwaamheid in de gemeente administratie verplicht wordt gesteld. Aan de verkrijgers van deze akte worden hooge eischen gesteld, waaronder, naast eene algemeene ontwikkeling, behooren een uitgebreide kennis van het bestuur van den staat, de provincie en de ge meente en eene algemeene bekendheid met de talrijke wetten en uitvoerings voorschriften, welke in eenig, zelfs ver wijderd verband staan met de gemeente administratie. Om tot het examen te kun nen worden toegelaten wordt vereischt een minstens twee-jarige werkzaamheid bij de gemeente-administratie, aan eene provinciale griffie of aan een departement van algemeen bestuur. Ook deze oproeping werpt voorzeker een schril licht op de erge misstanden die tot groote schade aan het algemeen belang nog steeds blijven bestaan ten aanzien van de bezoldiging in de ge meente-administratie. Ingrijpen van den wetgever moet én in het belang der ambtenaren wel dringend noodzakelijk worden geacht. Bevolking. Ten vervolge op de reeds in ons blad verme'de opgaven omtrent den loop der bevolking des Rijks, is in de Stct (no. 138) het bevolkingscijfer van het Rijk, op 1 Ja nuari 1912, oj gegeven, terwijl in een af zonderlijk bijvoegsel ie opgenomen een uit treksel uit de statistiek van den loop der bevolking van bet Rijk, de provinciën en de genieenten met meer dan 20.000 inwo ners, in het jaar 1911. Daaruit blijkt, dat het rijk een totaio bevolking heeft van 6.023.452 zielen, t.w. 2.983.398 mannen en 3.039,054 vrouwen. De cijfers van de afzonderlijke provinciën zijn reeds eerder opgegeven. Ongesteld. Het Hsgez. meldt, dat de heer J. C. E Slotemaker, directeur van 's Rijksbelastingen en adviseur der regeering in zake de Ta- riefwet, zeer ernstig ziek is. Wandel- en Rijkaarten. Wij ontviogen van de firma J. A. Slees- wijk te Bussum een tweetal zeer gedetail leerde kaarten, de eene van de provinciën Gelderland en Overijsel, de andere van Zuid-Nederland (en een goed deel van België). De kaarten munteu uit door duidelijk heid, en lijken ons niet alleen, voor schooi en kantoorgebruik bijzonder geschikt, maar voor wandelaars, wielrijders en automobi listen bij uitstek practisch. Ten dienste vau de laatsten wordt tus- schen alle plaatsen nauwkeurig de afstand aangegeven in kilometers. Druk reizigersverkeer Oua een denkbeeld te krijgen van de aanhoudende uitbreiding van bet reizigers- vervoer op de Bpoorwegen, kan dieneD, dat terwijl er voortdureud nienwe rijtuigen worden aangemaakl, bij de Staatsspoor de loop daarvan met de meeste zorg moet worden geregeld, daar nu reeds gebrek, vooral aan 3s kl. rijtuigen is voorgekomen. En nu moet het drukke vervoer nog komen L. Ct. In de Sigarenindustrie. De R. K. Bond van Sigarenfabrikanten heeft een vergadering gehouden. Volgens het flEindh. Dagblad* was het overwegend gevoelen onder de ledeü, dat aan den eisch der werklieden geen gevolg kan worden gegeven. Het blad meent te weten dat in den neutralen bond volkomen dezelfde over tuiging heerscht. Ziektewet. Zooals wij in een vorig nummer mede deelden, had de heer Lohman een 25 tal amendementen ingediend, die o.i. terecht in een voornaam deel ingingen tegen 't stelsel van den minister. De heer Lohman wenschte particuliere Ziekenkassen regel rijkskas uitzondering. Dus een geheel tegenovergestelde grond slag dan de minister. De commissie van bijstand van dit onderwerp stelde de Kamer voor deze belangrijke amende menten in de afdeelingen te onderzoeken. Bij de behandeling van dit punt trok echter de heer Lohman met het oog op den steun aan de regeering zijne amen dementen in, wat hem een geduchte reprimande van de linkerzijde op den hals deed halen. De heer Roodhuijzen nam alle amendementen over doch de commissie stelde voor ze niet in de af deelingen te behandelen, wijl de voor steller niet de ontwerper was, en zelf gezegd had ze niet te zullen verdedigeD. De heer van Karnebeek deed het voor stel ze wel in de afdeelingen te doen onderzoeken wat werd verworpen met 50 tegen 36 stemmen. Het is er heftig en rumoerig naar toegegaan gisteren in de Kamer. Mea had met deze ge schiedenis gehoopt de behandeling van verschillende ingediende ontwerpen op te schorten. Wij wachten den loop der zaken met belangstelling af. Egmondsche Tentoonstelling. De voorbereidende werkzaamheden der 19 Juli te openen Tentoonstelling vor deren uitstekend. Het terrein is gereed. Een monumentale poort is in bewerking, Het voornemen bestaat op één der tien buitengewone feestdagen een historische voorstelling te geven van de aanbieding van het Smeekschrift aan Landvoogdes Margaretha van Parma. Op gebied van Reddingswezen zijn interessante demon straties te wachten. Tal van geschied kundige prenten, teekeningen, en schil derijen en curiosa, betrekking hebbende op de Abdij, het kasteel der Graven van Egmond en op Oud-Egmond aan Zee worden In een groote zaal, door de gemeen te afgestaan, onder dak gebracht. Het aantal inzendingen op gebied van Reddingswezen is beduidend, zoodat deze afdeeling wel verzorgd zal wezen. Ook belooven de tenten, gewijd aan de Prins-Hendrikstichting en aan Ge zondheidskolonies zeer belangwekkend te worden. Men is begonnen de tamelijk gebrek kige toegangsweg tot Nieuw-Egmond in een breeden rijweg te veranderen. Dit is een ingrijpende verbetering. Zij, die zich tegen het volgend kwartaal op dit blad abonneereD, krijgen de tot dien datum ver schijnende nummers gratis. Waalwijk, 12 Juni 1912. Goedkeuring Statuten. De Staatscourant no. 137 bevat o. m. de goedgekeurde statuten der Mariaver- eeniging te Waalwijk. Examen. Aan de Technische Hoogeschool te Delft, slaagde voor scheikundig ingenieur de heer Z. Th. Fetter, alhier. Geslaagde en familie onze felicitaties. Dezer dagen slaagden alsnog voor het examen voor het Hanze-diploma, de heeren P. J. Bergmans te Waalwijk en J. B. Arts te Besoijen, beiden leer lingen van den heer H. Huijsman alhier, en de heer M. A. van Heijst, leerling van den heer Arnoud Verwiel alhier. Aan geslaagden en leeraren onze fe licitaties. Naar wij nog vernemen behaalde de heer van Heijst 't hoogste aantal punten in dit examen. Festival. De liedertafel der Kon. Stoomschoe- nenfabriek A. H. van Schijndel neemt Zondag 14 Juli a.s. deel aan 't festival te Dordrecht. Zij heeft voor dit pleizier- reisje het s.s. Thor IX afgehuurd. Verpachtingen Evenals elders brengen de hooiland verpachtingen dit jaar heel wat meer op, dan 't vorige. Was de verpachting van 't hooiland der gemeente onder Waalwijk reeds heel wat hooger, de grasverpachting van de Mauritsplaat onder Ammerzoden, deze week door B. en W. gehouden, gat voor dit stuk eene hoogere opbrengst van ruim f 600. Voor waar een mooi buitenkansje. Lederindustrie in Japan. De „Meyi Leathen ManufacturingCom- pany", die verleden jaar te Tokio met een volgestort kapitaal van 1 millioen yen in h^t leven werd geroepen, heeft eene fabriek opgericht te Kasaigawa in het district Minami Katsushika, welke fabriek, naar men verwacht, einde Juni gereed zal zijn. Het doel der onderneming is het ver vaardigen van zoolleder volgens de nieuwste Amerikaansche methode een Americaansch deskundige is met het toezicht op de fabricage belast. Wedvlucht. Zondag hield de Postduivenvereni ging „De Zwaluw" gevestigd bij den Heer J. v. Helvoirt in de Putstraat alhier een wedvlucht met oude duiven van Orleans (afstand 4673/10 K. M. Duiven waren losgelaten om 5.40 en behaalden de volgende prijzen le le H. Stokwielder 1 5 38 2e 2e A. 19 13 3e 3e A. v. Muilekom 1 33 34 4e A. Stokwielder 2 55 30 4e 5e L de Kloe 2 55 44 5e L. Kroot 5 12 17 6e L. de Kloe 3 34 24 le aangewezen duif H Stok wielder l 5 38 2e aangewezen duif A. Stok wielder 1 9 13 Voetbalver Waalwijk Vooruit. Morgen neemt het le elftal van W.V. deel aan de seriewedstrijden, uitgeschre ven door Tavenu (Oosterhout). De tegen partijen zijn zeer sterk n 1. Unitas, Gorcum. Noad, Breda. Willem II, Tilburg. De wedstrijden vangen om 1 Va uur aan. Zondag 23 Juni wordt deelgenomen aan de Lauwertakwedstrijden te Dorst bij Breda. Prijsver hoogingen voor zoolleer te Malmedy. Het looierscomité te Malmedy deelt mede, dat in een op 7 Juni gehouden vergadering der leerfabrikanten aldaar eenstemmig besloten is, met het oog op de steeds stijgende prijzen der grond stof, de leerprijzen voorloopig met 5 Mk. per centenaar te verhoogen. Dit besluit is direct van kracht. Pr ijsver hooging voor chevreaux. De Lederwerke Rothe A. G. te Kreuz- nach hebben tengevolge van de hooge grondstofprijzen de noteeringen van zwart chroomchevreau verhoogd. V. v. d. S. De Katholieke Illustratie'1 van deze week bevat de volgende PLATEN Koninklijk bezoek aan Parijs (11)- J. A. A. Verbeek. De nieuwe Oc- trooiraad, de vorige week door Z. E. minister Talma geïnstalleerd. Het groot ste schip der wereld. De Z. E. Heer A. Hermus directeur van het R. K. Insti tuut voor Doofstommen te St Michels- Gestel. Het Nederl. Episcopaat in het R. K. Instituut voor Doofstommen te St. Michels-Gestel op bezoek (2). Moe derweelde. De jubileerende priesters uit het 's Hertogenbossche Diocees, die dezer dagen hun zilveren feest vierden, retraite voor R. K. Jongelieden in het St. Gerardushuis te Seppe. ELSHOUT. Niet uit goede bron, maar met volle zekerheid kan gemeld worden, dat het den uitdrokkelijken wil van onzen Eerw. Heer Kapelaan was zijn zilveren Prieaterjubilé beperkt te zien tot een huiselijk feest. De beide Congregatiën echter meenden zich verplicht om gegronde redenen den jubilaris een meer uitwendig teeken banner aanhankelykheid te geven. Vandaar dat Z.Eerw. door de meisjes-congregatie met een zijden singel en eene pendule, door de jongens-vereeniging met een Btel allerprach tigste schilderijen vereerd werd. In gepaste netheid zonder veel uiterlijk vertoon, de wensch van den jubilaris werden deze cadeaux ouder waardeerende toesprskee ZEerw. aangeboden, waarna onze Facfarn haar #Lang zal hij leven* deed galmen. Beide Congregatiën zijn rijkelijk onthaald door den jubilaris, die èn dankte voor de hem aangeboden geschenken èu een goed woord tot haar richtte. Jl. Dinsdag werd't feest meer huiselijk gevietd. Zeer veel Eerw. Heeren ramen hieraan deel. Ziedaar het ware verloop van dit priesterjubilé. Met den inzender van 't satyrisch, leugenachtig be richt, vermeld in een uwer vorige nummers, gaat steller de-e« en wis Elshouts parochia nen slechts in zooverre mede als de slot alinea zegt, ol.*Moge het den Eerw. Heer A. J. v. d. Meijden gegeven zijn nog lanpt jaren met evenveel toewijding vruchtbaar werkzaam te blijven. Aan dit bericht mag met volle zekerheid toegevoegd worden, dat het aan te breDgen acyleleen (benoiete) licht in onzen door de goede zorgen van onzen zeventigjarigeu Herder zeer rijk gepolicnromeerden tempel, een feestgave is van den WelEerw. Heer Kapelaan alhier bij gelegenheid van zijn zilveren Priesterfeest. De werkzaamheden voor den aanleg zijn reeds in vollen gang. Een 15-tal pitten zullen haar hel licht werpen in onze monumentale kerk en zullen de parochianen van Elshout steeds dankbaar doen herdenken de milde gave van onzen Eerw. Heer Kapelaan, zilveren jubilaris. (Het bericht was ontleend aan den Pro". Ct. RED. DRUNEN. Ouder groote deelneming had Donderdag v. m. ten 9 uren de begrafenis plaats van llubertus van Drunen, die tijdens bet onweer van Maandag zoo jammerlijk getroffen werd. Eene breede schaar familie leden, vrienden en kennissen woonden de uitvaart bij. Menigem stortte tranen, toen het lijk in het graf werd neergelaten. Zijne ouders en zuster verliezen in hem een liefderijken zoon en broeder, zijne vele kennissen een oprechten vriend en de Con gregatie een voorbeeldig congreganist. Hij ruste iu vrede. VLIJMEN. Tot brief- en telegram besteller is met ingang van 1 Juli te Waspik benoemd onze dorpsgenoot C. Neggers, die reeds vele jaren als hulpbesteller in onze gemeente heeft dienst gedaan. Van harte, wenschen wij den jongeman met deze be vordering geluk. De Burgemeester van Vlijmen maakt bekend, dat bij hem is gedeponeerd een in den polder gevonden zakboekje. De eigenaar kan dit boekje terug bekomen op voldoende aanwijzing, wanneer hij zich persoonlijk ver voegt bij den Burgemeester tusschen 9 en lD/i uur ten raadhuize der gemeente. De tot dusverre gehouden verpachtingen voor de gemeente hebben 900 golden meer op gebracht dan in 1911. De 2 grootste ver pachtingen n.l. de Ven verpachtingen moeten evenwel nog komen. Valt de opbrengst van deze verpachtingen ook mede dan is hot gevaar voor belastingverhooging voorloopig wel geweken. VRIJfl. CAPPEL. Ter gelegenheid van den verjaardag van den Burgemeester dezer gemeente werden hem j.l. Dinsdagavond door de alhier bestaande muziekgezelschappen een paar serenades gebracht. Waar Baron van Heeckeren van Waliën aan de beide ge zelschappen verbonden is, was dit alzoo een dubbele hulde die gebracht werd. Het eerste, het fanfarecorps „Sirena" waar hij de voor zitter vau is, bracht te 8 uur een serenade. adat dit gezelschap was teinggekeerd naar de zaal om aldaar onthaald te worden, volgde te ruim half negen de Zangvereeniging ^Hallelujah" van welke Ver. bij de Beschermheer is. De Ver. zong voor deze gelegenheid een lied daartoe gedieht door den heer A. C. van der Heijden te Waalwijk, wat van dezen een schoon stuk werk was. Na de felicitatie door den Pre sident, werd den Beschermheer een prachtige bouqet aangeboden door een der jonge meisjes, vanwege de vereeniging. Aan belangstelling van de zijde der ge meentenaren OEtbrak het niet. Zoowel van buiten als uit de gemeente waren er velen die bij de muziek en zang tegenwoordig waren. Na verblijf van circa een uur ver- vertrok ook de Zingver. en was hiermede de huldebetooging afgeloopen. BESOIJEN. Aan den Heer A. Looijeen, wachtmeester der Koninklijke maréchausées alhier, is op diens verzoek eervol ontslag verleend met toekenning van pensioen en zal hij reeds binnen eenige weken onze ge» meente verlaten. Ongaarne zien we hem vertrekken, daar hij door zijn humaan en verstandig optreden aller harten gewonnen had en zoowel bij zijn superieuren als bij zijn ondergeschikten iu hoog aanzien stond. Het zal dan ook niet te veel gezegd zijn, dat allen hem op zijn verder levenspad het beste toewenschen. RAAM8DONKSVEER. 14 Juni. Onze dorpsgenoot, de heer P. K. v. d. Waals, slaagde deze week te 's Hertogenbosch voor het examen in de Handelswetenschappen ter verkrijging van het Hanze- diploma. Den geslaagden onzen gelukwensch. De 7-jarige 8. had bij het spelen het ongeluk te vallen en kwam daarbij zoodanig op zijn arm terecht dat hij dit lichaamsdeel brak. Dr. Quirijns alhier verleende genees kundige hulp. Mej. Z. alhier, die in de Gereformeerde Kerk werkzaam wis, kwam met haar hand tus8chen een dichtwsaiende deur terecht met het gevolg, dat enkele harer vingers zoo goed als verpletterd werden. Dr. Van der Wiel alhier verleende geneeskundige hulp. GEE RTRUI DEN BE RG. Aan den Edel Achtb. Heer N. Meijers, burgemeester onzer gemeente, is mei iogang van 15 Juli eervol ontslag verleend als secretaris van Geertrui» deuberg. 1' De Echo ran het Zniden Burgemeester en Wethoudeis der GemeeDte Waalwijk maken bij deze bekend, dat de in het verlofgangersregister dezer Gemeente ingeschreven verlofgangers der Landweer, die zeven jaar bij de Landweer hebben gediend en deswege in den loop van bet jaar 1912 aanspraak kunnen doen gelden op ontslag uit den dienst bij de Landweer, op grond van het laatste lid van art. 31 der Landweerwet vei plicht zijn, de hun van Rijks wege verstrekte wapenen, voorwerpen van leder goed, kleediug en uitrustingstukken, reglementen en dienstvoorschriften in te leveren te Waalwijk in het Gemeentehuis, op Woensdag 10 Juli 1912 des voormiddags ten 10 uur. Bij de inlevering kunoen de verlofgangers in burgerkleeding, dan wel in uniformkleeding verschijnen in het laatste geval zijn zij voorzien van de noodige burgerkleedingstukken, om daarin gekleed weder huiswaarts te keeren. De aandacht wordt gevestigd op de volgende wetsbepalingen dat een arrest van twee tot zes dagen, te on dergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring, door den Landweerdistrictscommandant kan worden opge legd aan den verlofganger ie. die zonder geldige reden de hiervoren genoemde voorwerj en niet inlevert; 2e. wiens wapenen, ledergoed, kleeding— of uitrustingstukken, reglementen of dienstvoor schriften, na inlevering niet in voldoende staat worden bevonden; 3e. die wapenen, ledergoed, kleedingof uitrustingstukken, reglementen of dienstvoor schriften, aan een ander behoorende, als de zijne inlevert dat onverminderd de hiervoren genoemde straf van twee tot zrs dagen arrest, de verlofganger, bedoeld onder le. en 3e., gehouden is aan de verplichting tot het inleveren, hetzij in hun geheel, hetzij voor het aangewezen deel, van de hiervoren genoemde voorwerpen te voldoen op den tijd en de plaats, daarvoor nader te bepalen. De verlofganger, die bij herhaling wapenen, ledergoed, kleediog- of uitrustingetukken, regle menten of dienstvoorschriften, aan een ander behoorende, als de zijne inlevert, woidt in wer- kelijken dienst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden gehouden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald, die tevens het korps van het legei aan wijst, waarbij de werkelijke dieDst moet worden vervuld. De verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping voor den werkelijken dienst, wordt als deserteur behandeld, nadat tot zijne afvoering als deserteur door den Minister van Oorlog de last is verstrekt. Nog wordt den verlofgangeis uitdrukkelijk herinnerd, dat het niet ontvangen eener hoof delijke kennisgeving hen niet ontheft van de verplichting tot inlevering van de hiervoren be doelde voorwerpen, maar dat deze openbare kennisgeving eenig en alleen als bewijs strekt, dat dc verlofganger behoorlijk met de op hem rustende verplichting is in kennis gesteld. Indien de verlofganger wegens ziekte, verblijf buitenslands of andere geldige redenen verhinderd is persoonlijk de wapenen, het ledergoed, de kleedingen uitrustingstukken en dereglementeu en dienstvoorschriften in te leveren, daD is hij, of zijn, bij onmacht zijnerzijds, zijne naastbestaan- den gehouden, er voor te zorgen dat de inlevering door een ander geschiedt. Van de geldigheid der redenen van verhindering moet blijken uit een bewijs dat bij deu Burgemeester aangevraagd en door dezen afgegeven of zoo noodig gelegaliseerd wordt. Dit bewijs moet bij de inlevering worden overgelegd door deu persoon, die namens den verlofganger tot de inlevering verschenen is. Indien de verlofganger zich tot het inleveren van zijne wapenen, ledergoed, kleedingen uit rustingstukken en zijne reglementen en dienst voorschriften buiten zijne woonplaats moet be geven, geniet hij, als de afstand van de woonplaats tot de plaats van inlevering meer dan 10 K. M. bedraagt, vrij vervoer naar laatstgenoemde plaats en terug. Waalwijk 11 Juni 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, TH. DE SURMONT DE BAS SMEELE. De Secretaris, VAN LIEMPT. Kas- Onderlinge u. m. s. prijs prijs

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 9