MONKEY BRAND ASTHMA N L iiküier 57 Zondag 14 Juli 1912 35 Jaargang. Tweede Blad, BINNENLAND. Sport. Reclamo Ingezonden Stukken» Het Teeken 1 van f_~ Helderheid. (Apen-Zeep) Maakt blik als Zilver verroest ijzer als Staal wat geverfd is als Nieuw 1 en ZE HELPT HET SCHOONMAKEN HUIS VAN ONDER TOT BÓVEN. Militaire pensioenwetten. L)e beide motiën van het lid Ter Laan werden verworpen met 63 tegen 4 stem men en de motie van het lid Duymaer voor een betere regeling der stand-pen sioenen werd zonder stemming aange nomen. Thomsons amendement om aan de nieuwe ofïiicierspensioenregeling geen terugwerkende kracht te verleenen tot 1 April 1911, doch tot 24 November 1911 werd verworpen met 52 tegen 31 stemmen. De nieuwe pensioenregeling voor of ficieren is daarna aangenomen. Afscheid Voorzitter. Aan het einde der vergadering deelde de voorzitter, Graaf van Bylandt, mede, dat hij wegens gezondheidsredenen het voorzitterschap zou neerleggen. Hij sprak een woord van dank. Het lid Lieftinck en Minister Colijn huldigden daarna den scheidenden voor zitter. De Kamer is op recès. Bevaar baar making van de Maas. Naar wij vernemen wordt er aan de betrokken departementen gewerkt voor een wetsontwerp tot bevaarbaarmaking van de Maas van Venlo tot Rotterdam en het oprichten van een kolenstation te Venlo. Door dit ontwerp, dat weldra bij de Tweede Kamer zal worden ingediend zal het dus mogelijk worden de Lim- burgsche kolen per spoor naar Venlo te brengen en vandaar per schip naar Rotterdam en verder, zoodat dit het afzetgebied in Nederland zeer zal ver- grooten. De Tentoonstelling van SportKunst NijverheidPaardenVee en Bloemen te Nijmegen. Men echrijft on» Aangemoedigd door 't succes der vorige Tentoonstelling (Electriciteits) besloot de commissie om nogmaals dit jaar een tentoon stelling «e houden en wij twijfelen niet of ook deze keer zal zij slagen. De Tentoon stelling omvat een afdeeling Sport en Nij verheid, een van Paarden en Vee en bene vens een ontspanningsterrein geheeten Oud- Heidelberg een nabootsing van het be kende Heidelberger slot. Wij treden eerst, als wij de tentoonste'- üngszaal binnen gaan, een hal binnen en komen daarna op een verhooging, vanwaar wij een overzicht hebben over de heele zaal. Het bespreken van iederen stand afzon derlijk zou ons te ver voeren. Wij willen alles maar in een kort overzicht samen vatten. Zoo treffen wij 't eerst aan sportartikelen van Eilers en van Manen. Vervolgens een keur van automobielen, die je uitlokken om in de heerlijke fauteuilles neer te vallen en in je gedachte vlieg je al met een vaartje van een 40 kilometer door Nijmegea'sscboone omstreken. Verder een vrachtauto, en chas sis, allea van de firma Fasche en Co de N. A. G., Gandriaan-vertegenwoordiger van de Flandres enz. enz. verder mooie fietsjes de een al mooier dan de ander, een Auto- Brancard, van de firma Egbers, zoo fijn dat j° bijna ziek zondt willen zijn om er in te kunnen liggen. Rijtuigen met dunne wieltjee en gummibanden, een stand van de A. N. W, B., Voetbalvereniging //Quick*, Nederl. Padvindersbond, Nederlandsche Voet balbond, Bond voor lichamel. opvoeding en een prachtstand van de Heide-maatschappij o. a. een tiental aquariums met Edelkarpers, Forellen, Zeelten enz., miniatuur-vischnetten en eenige opgezette vischvijanden, voorts nog stands met motorbooteu van de firma Stoel en Zoon en Wherries van de N. V. Werf de Amstel, verschillende afdeelingen met Sportkleeding enz. enz. Naast deze zaal bevindt zich nog een andere zaal verdeeld in vier afdeelingen voor schilderijen in Olieverf, Zwart en Wit, Grar fische kunst en Beeldhouwwerk eo daar achte. een tentoonstelling van kunstwerken vaD hedendaag8cbe Christelijke kunst waar de bekendste meesters van den tegenwoordigen tijd hun kunstgewrochten (pl.m. 200) ten toonstellen. Dit geheel complex stelt een Griekeche tempel voor, die als zij 's avonds verlicht is, een prachtig effect maukt. Na alles bekeken te hebben, begeven wij ons naar het Heidelberger Slot, een zeldzame nabootsing van de Otto Heinrich- en Ottu Friederich ban, benevens het Heidelberger vat. In de kroonzaal heeft de eerste drie dagen een bloemententoonstelling plaatsgehad en er ligt nu een ijsbaan waar je midden in de hitte kunt rondzwieren. Onderin het Valk hof ligt het Oud-Heidelberger stadje met typische Oud-Duitsche huisjes, een dorpje geknipt om lol te maken. Op 15 en 16 Juli wordt er tevens op bet Gerard Noodplein een tentoonstelling van paarden en vee gehoudeD. Vervolgens zuil n er Korf- en Voetbalwedstrijden zijn, een Algemeene Padviudersdag, een groot Water feest enz. enz., doch hierover eens later. Hiervan zijn we overtuigd dat men op welk oogenblik of welken dag men er ook komt dat men zich altijd zal amuseeren en dat de Nijmeegsche Tentoonstelling altijd een aan gename herinnering zal zijn. D. De Vde Olympiade. Nederland behaalt op den degen den 3en prijs. Het resultaat van den landenwedstrijd te Stockholm op den degen is, dat Neder land er in slaagde den 3den prijs te ver werven. Ook in dit tournool is het onzen landgenooten niet gemakkelijk gemaakt. De strijd had plaats volgens zoogenaamde competitie-systeem, zoodat alle landen tegenover elkander kwamen. Ons Neder- landsch team, bestaande uit de heeren luitenant A. E. O. de Jong (captain). L Nardus, W. P. Hubert van Blijenbnrgh en luitenant J. Doorman, heeft zich kranig gehouden. De taak was echter bijzonder zwaar. Eerst werd hedenochtend tegen Bohemen gekampt. Het eerste resultaat was een dead-heat, met 9 overwinningen en evenveel nederlagen aan iedere zijde Nadat opnieuw den strijd was aangebonden won Nederlandmetl0-8overwinningen; en werd aldus voor de finale gequalificeerd met België, Zweden en Engeland. Op nieuw werd toen het competitie-systeem toegepast. Nederland verloor tegen Zweden, dat met 1110 overwinningen in de meer derheid bleef. Vervolgens won België, dat uitkwam met Paul en Henri Anspach Robert Hennet en Fernand de Moctig- ny, van Nederland met 10—8 overwin ningen. Engeland verloor tegen België, doch won van Zweden. Vervolgens kwam En geland wederom tegen Nederland uit. Onze schermers waren vermoeid en ver loren ditmaal van Engeland met 10 tegen 8 overwinningen. Het eindresultaat aldus verkregen was nu 1 België, 2 Engeland. 3 Nederland en 4 Zweden. Nederland won dus den derden prijs (evenals voor de voetballers de bronzen Olympische medaille voor eiken deel nemer.) gunstig daglicht wordt gesteld. De in zender meent wellicht daartoe het recht te hebben en tevens tot basis te nemen, een berichtje, dat eveneens in Uw blad is voorgekomen en waarin gerept wordt van het opheffen van den omnibusdienst op den trein van 9 uur. Daar uit het onderstaande blijken zal, dat de correspondent, die dergelijke nieuwtjes inzendt, totaal niet op de hoogte is, (wat trouwens niet de eerste keer is had »een belangstellende4 goed gedaan, eerst eens ter bevoegder plaatse te informeeren, alvorens op der gelijk dubbeltjes-berichtje in te gaan en naar aanleiding daarvan beweringen enz. wereldkundig te maken, die nu juist niet van de goede belangstelling* ge tuigen. Den correspondent zij tevens den raad gegeven, ingeval hij juiste nieuwtjes om trent de K. O. M. wil inzenden, daar omtrent personen te polsen, die beter weten dan hij, waar de klepel hangt tenzij hij opzettelijk of *om den wille van de smeerzoo maar wat schrijft, wat hij hier of daar als nieuwtje opvangt. De zaak, waarom het hier gaat is dez Blijkens de notulen der algemeene vergadering van 15 Februari j.l. werd op die vergadering besloten >Wijl de zaak rendabel schijnt, wordt op verzoek van velen aan de vergade ring voorgesteld, nog een rit bij te voe gen, waarvoor als de meest geschikte voorkwam op de treinen No. 720 en L97. Aan het Bestuur wordt overgelaten te beslissen, welke rit zou worden bijge voegd.* Dienovereenkomstig besloot het Be stuur een rit in te lasschen op den trein van 9 uur en heeft deze tot heden regel matig plaats gehad. Waar nu echter gebleken is, dat deze rit niet rendabel Is (waarvoor desgewenscht statistiek kan worden overgelegd) en niet de kosten daaraan verbonden kan dekken, nog minder eene verdienste afwerpt, heeft het Bestuur ce wenschelijkheid uitge sproken den dienst op bovengenoemde treinen met 31 Augustus a.s. te doen eindigen. Volgens overeenkomst is het Bestuur verplicht, ingeval een dienst niet meer verlangd werd, daarvan den aannemer der ritten, minstens 3 maanden van te voren kennis te geven. Daaraan is vol daan, echter met bijbemerking, dat, mocht het alsnog noodig zijn, dat deze dienst werd voortgezet, hij daarvan tijdig in kennis zou worden gesteld. Waar alzoo voor den door het Bestuur gestelden ciatum (31 Augs.) nog ruim schoots tijd was deze quastie op eene algemeene vergadering te doen behan delen, kan er van een dejinitief uitscha kelen van dezen dienst totaal geen sprake zijn, wat mede blijkt uit de kennisgeving aan den wagenvoerder, waarin van een definitief eindigen niet eens gerept wordt, daar anders niet gesproken behoefde te worden van eene mogelijke voortzetting van den dienst. Uit een en ander blijkt derhalve dui delijk, dat het Bestuur niets wederrech- telijksch gedaan heeft en alleen gehan deld overeenkomstig de verstrekte vol macht. Dat derhalve >een belangstellende* wel wat vroeg en te hard van stapel geloopen is en de berichtjesinzender wel droomt van een klok, doch geen klepel vinden kan, zal een ieder hierdoor dui delijk zijn. Dankend voor de plaatsing. Het Bestuur der N. V. Kaats- heuvelsche Omnibus Maatschappij. Kaatsheuvel, 12 Juli 1912. Wanneer heeren bestuurderen nog meermalen van onze kolommen wenschen gebruik te maken, verzoeken wij hen beleefd een beetje meer den goeden toon, ook tegenover onzen correspon dent te bewaren, die blijkbaar niet zoo ver van de waarheid is afgeweest. RED. Doch terzakeHet Comité was, be halve zijnne strikken, later herkenbaar aan hunne schreeuwerige manier van bevelen geven, gepaard met breed hand gebaar. Ieder wilde op deze manier de aandacht op zich vestigen. Van een be studeerd en kalm optreden geen sprake. Verder wat het neerkomen betreft van Busch in de onmiddellijke nabijheid van toeschouwers, welke meest kinderen waren dit blijf ik beamen, dat het niet voor vallen van een ramp een geluk mag heeten. Dus niet zooals de inzender schrijft toeschouwerslater bleken het kinderen te zijn. Ik voel alsnog niet de minste reden eenige verandering in mijn verslag aan te brengen, al is de inzender zoo vrien delijk mijne kwaliteit als verslaggever in twijfel te trekken. Ik kan gerust de door den penningmeester aangehaalde spreek woorden terugwerkende kracht geven en hem aanraden eerst nog wat les te nemen èn in beleefdheid, èn in de rou tine een comité als penningmeester bij te staan. De school, die hij mij zou aan wijzen, zal voor hem nog wel een plaatsje vrij hebben. Met dank voor de verleende plaatf- ruimte Uw verslaggever van 29 Juni 1912. Moge dit schrijven er toe bijdragen dat aan de billijke verlangen van de be woners van >de Baan* worden voldaan in het belang hunner rust en veiligheid. Nergens is op het oogenblik strenger toezicht noodig als op »de Baan* en omgeving. Eu nooit ziet men er politie. Met schrik en angst denken de menschen op >de Baan* wonende, aan de kermis dagen die aanstaande zijn 1 Tot een twee uur wordt daar in de herberg gedanst om vervolgens de buren last te gaan aan doen. Hopen en vertrouwen wij met alle weldenkende Gemeentenaren, dat in het vervolg, Zondags en 's Maandagsavonds onze politiemannen aanwezig zijn, en door hun beslist optreden, een einde maken aan den onhoudbaren en hoogst ergelijken toestand, welke op die dagen (Zondag en Maandag) thans op >de Baan* en omgeving heerscht. Een ingezetene der Gemeente. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Het komt ons noodzakelijk voor van antwoord te dienen op het ingezonden stuk van >een belangstellende,* voorko mende in Uw blad van 4 dezer, waar door het Bestuur der Kaatsheuvelsche Omnibus Maatschappij in een minder Mijnheer de Redacteur. Het ingezonden stuk van >den penning meester van het vliegcomitè met groote strikken te Roosendaalinhoudende ee nige liefelijkheden aan mijn adres, noopt mij in het kort hierop te antwoorden. Deze persoon schijnt erg ingenomen te zijn met zijn baantje en met zijn uit rusting (hij schrijft »ik was en ik ben penningmeester* en tot tweemaal komen de groote strikken erbij). Hij mag dan ook wel trotsch daarop zijn, want de prachtige regeling viel eenieder op Wanneer men maar een entrée had, kon men op alle rangen terecht. Kaatsheuvel 12 Juli 1912. Verbetering noodzakelijk! M. de. R. Gelieve het volgende te plaatsen in Uw veelgelezen blad. Het is naar aanleiding van de vechtpartij welke alhier jl. Zondag voorviel in het Tweede Straatje, dat ik deze regels wil schrijven. Met verontwaardiging en tevens me delijden, wordt men vervuld, wanneer men de brave, rustige bewoners, van »de Baan* eene buurt grenzend aan het Tweede Straatje, hoort verhalen en kla gen, wat onrust en last zij hebben te verduren, vooral des Zondags tot laat in den nacht van troepjes vlegels, welke heel of half dronken die buurt onveilig maken. En het is dan ook broodnoodig, dat het hoofd der Gemeente, met ons ijverig politiekorps samenwerkt, om hier aan een einde te maken. Want zij alleen zijn hiertoe in staat. Passeert men vooral Zondagnamiddag tot 's nachts 12, 1, uur deze buurt, dan treft men soms 4, 5, 6, troepjes aan liggend in de wei of sloor, voorzien van een flesch jenever. Is die flesch leeg, dan biedt een klein kroegje, aldaar, ruim schoots gelegenheid, om die te laten vullen, al is het ook middernacht. Men begint te zingen te razen en somtijds te vechten. Want ook de vechtpartij van 1.1. Zondag in het Straatje was begonnen met jenever, die door een troepje (op de Baan* liggende) was opgedronken en 's nachts met een vechtpartij eindigde. Men laat niemand ongemoeid passee- ren. Men gaat ten slotte bij de bewoners in huis en vraagt, om boterhammen, drin ken, tabak of geld. Men sart en dreigt de menschen, wanneer aan het verzoek niet wordt voldaan. Zooals ik reeds zelde, verblijft men daar tot snachts 12, 1 of 2 uur en be let de menschen, om zich ter ruste te begeven uit vrees voor baldadigheid. Als bewijs hiervoor wil ik nog even ver halen, hetgeen mij buurtbewoners ver telden. Een landbouwer op »de Baan* had voor 14 dagen een vet kalf verkocht'. Hij zou het in den nacht van Zondag op Maandag (30 Juni op 1 Juli) aan de boot te Drongelen afleveren volgens af spraak. Doch hij durfde zich niet van huis begeven, en de vrouw alleen thuis laten, uit vrees voor die vlegels, die als spoken rondom het huis zwierven. En hij moest zijn verkocht kalf thuis houden. Een der vele staaltjes van wat de men schen daar te verduren hebben. Ik vraag het ieder weldenkend burger. Zijn dit dan toestanden die mogen en kunnen blijven voortbestaan. Moet de Burge meester als hoofd der politie hier niet streng handelend optreden. En de politie kan daar alles dwingen. Wanneer die streng toezicht houdt op hetsluitingsuur van het kroegje op de Baan en Tweede Straatje. Wanneer die toezag dat na het sluitingsuur geen jenever meer werd ver kocht. En wanneer die de nachtelijke zangerstroepjes, na bezette tijd het zwij gen oplegde, dan was a'les verholpen. Dan zouden die vlegels uit andere buurten zooals Molensteeg, Hil, Gijzenberg, Kruis straat en Straatjes, geen trek meer hebben om op de Baan, heer en meester te gaan spelen. is eene verwoestende kwaal, die het leven van den lijder een aan eenschakeling maakt van droeve dagen. Van alle borstziekten is Asthma wel de meest vreesefijke ziekte, die er bestaat, omdat de lijder, die feite lijk gezond van hart is, door zijn kwaal volkomen terneer gedrukt wordt. De a9tbma-aanvallen ken merken zich door een vreeselijke benauwdheid op de borst eti moeil jke ademhaling, met een gevoel, alsof men zal stikken. De asthmalijier is meestal rillerig en koud, heel veel last van koude handen en voeten en moet dikwijls niezen. De Abdij siroop, Klooster Saucta Paulo, is het eenige middel, dai asthma volkomen geneest en niet zooals alle andere middelen, voorbijgaande verlichting verschaft. Iedere asthmafijder weet, dat hij een aanval de slijm zich altijd zeer vast op de borst zet. Het is dus gemakkelijk te begrijpen, dat wanneer men een middel inneemt zooals de Abdijsiroop, die de eigen schappen bezit om de slijm snel en gemakkelijk los te maken, men spoedig lucht krijgt eu weer gemak kelijk adem kan halen als een gezond meuscb. Asthmalijdcïs kunnen reeds na het gebruik van één flesch Abdij siroop bespeuren, dat dit middel het eenige is, dat hen van hunne kwaal zal verlossenéén lepel Abdijsiroop, brengt reeds onmiddelijk eeu wonder baarlijk gevoel van verlichting teweeg. De Heer H. Bruut mij 11, Ilelvoirt, Hoef teu Halve (N.Br.) schreef//Ik was Asthinalijder, het ademhalen was mij zeer moeilijk en mijn borst piepte ontzettend, terwijl ik geen slijm kon opgeven. Toen niets hielp, beeft 1 fLcon Absiroop mij volkomen geoezeo. Niet alleen voor asthma, maar ook voor pleuris, bronchitis, inflaenza, kinkhoest, hooikoorts, verkoudheid, borst-, long- en keelaandoeningen is de Abdijsiroop een heilzaam genees middel. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost pe flanco van 230 gram f 1.per flacon van 550 gram f 2.en per fLcon van 1000 gram f 8.50. Eischt den roodenband met de handfeekeuing van den Ge- ueraal-Agent L I. AKKER, Rot- terdam. 2169 Verkrijgbaar bij: Waalwijk HER- MAN ZEEGERS, Firma P. J. va» Gils, Baardwijk GEZ. KLERX, 's Grevelduin-Capelle H. COVE, Dassen J. J. PA ES, Geertrnidenbcrg J. VAN BAVEL. Kaatsheuvel JOH. JAC. ESCH, Hoofdstraat. Besoijen D. VAN HEL VOORT. llaamsdonk Firma P. P. VAN DONGEN. Raamsdonksveer D. M. VAN AALST- Roovers. Sprang W. GEEN EN. Vlijmen H. VAN WORDRAGEN- van de Ven. Vrijhoeven-Capelle A. A. MOONEN. Waspik G. VAN DUSSELDORP. Loonopzand H. van de WILDENBERG-Pktkrs. Drunen Wed. J. SIKKERS Zoon, eu bij alle drogisten en de meeste apothekers. .£.1 Echo van het 1671

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 5