""«er I F. van Liesliond Vooral in dure tijden Het beste steeds het beste zeker het voordeeligste is. ZIJLI4NS VLEESCHHOUWERIJ. Goede waar voor weinig geld W L. H. VAN HILST, M. HOMBERGEN, Drunen. SOLIED NIEUW! GOEDKOOP Correspondentschap Eerste Klasse der Nederlandsche Bank. I P. H. HOMMERS ELECTRISCH Licht en Krachtinstallatiën W. van Boxtel Zonen, Tilburg. Firma WED. II. COHFN GftREN, BAND EN SAJET, VOOR WKDEKVERKOOPERS MKT KORTING. Vele soorten SCHOENVOERINGS tegen fabrieksprijzen, Hoekeinde 8b, WAALWIJK. der veeprijzen zal men ondervinden dat men met en op den duur ook Bij koopen boven 10 gld. 2°|0 reductie. Stationstraat 191. Waalwijk W. TIMMERMANS ZONEN te Waalwjffe JACQ, DE BRAVE, Raamsdonksveer. CEMENT Schoeivpoefsmïddel HCiAANDSCfk V ertegen woor di ger Prachtige eikengelooide afval, breede Liessen, lange Nekken, Vache Halzen en Nekken in soorten, Gestanste Hakken, Paardenchroom, Geitenchroom, lichte en zware Satinliesen. De steeds grootere omzet bewijst dat mijn adres het WARE is Kassiers en Commissionairs in Effecten. s? zooals .Tosson, Good Hope, De gekroonde hand, Marsch enz. Fabrikanb H.SardemanivZevenaar. Manufacturen, Bedden, Dekens en Tijken. Heeren- en Kinderkleeding. Mantels en Mantelcostumes. Alle Naaisters- en Kleermakersfournituren met Rabat. Opruiming van Blouses, Oostuumrokken en Mantelcostumes AAN SPOTPRIJZEN. telkens weer voedsel vond in stroobulzen, kurk en manden. Verscheidene brandweer lieden werden gewond, o.den generaal Beaudcmoulin, die het blnsschingswerk leid- de. Een drielal peisonen werden onder een instortenden muur bedolven. Hun lijken zijn neg niet teruggevonden. Eerst gistermorgen was men den brsnd meester. Zwaardvisch tegen Haai. De passagiers van de stoomboot »Ca- ledonia*, die gisteren in New-York uit Glasgow is aangekomen, had op de hoog'e van Nuntuckel een zeer belang wekkend avontuur. In de morgenstonden 'verspreidde zich op het schip het gerucht dat er wat buitengewoons aan de hand was op zee. Alles stroomde bijeen op het dek en de kapitein was zoo vrien delijk de vaart te vertragen- Daar kregen de toeschouwers iets ver- rassends te zien. Een omtrent drie meters 'lange haai sprong eensklaps met een 'machtigen sprong uit het water hij werd I van dichtbij gevolgd door een weinig kleineren zwaardvisch. Toen zij samen terug in 't water vielen, boorde deze zijn vreeselijk wapen den haai in de zijde en men zag hoe zij met elkander wors telden. Het water werd roodgekleurd door het bloed van den haai en de heele zee scheen in oproer te zijn, zoo zeer gee- selde de beide strijders de golven. Plot 1 seling werd het weer stil en men meende 1 reeds dat de haai verslagen was en de overwinnaar zich stil uit de voeten had gemaakt, toen plots de haai weer uit 'het water' schoot met het zwaard van jden zwaardvisch in de zijde, 't welk hij van den vijand had afgebroken. Hij bleef •aldus voor 't oogenblik overwinnaar, maar 't valt te bezien of hij zijne zegepraal niet met zijn leven zal betalen. Omveer Gisternamiddag is te Beek (gem. Bergh) de boerderij van H. Berendsen door den bliksem getroffen en in vlammen opge gaan. Verzekering dekt de schade. In de Haan. (gem Aalten) is gis teren de boerderij van Koskamp door het hemelvuur getroffen en verbrand. In de Heurne om Dinxperlo is gis- ternamiddag de landbouwer G. Wester hof bij het opladen van rogge door den bliksem gedood. Ook zijn paard werd gedood. Een slimmerd'. Een rijke ongehuwde landbouwer in het Oldkamp werd onlangs ziek, ernstig ziek zelfs, zoodat de dokter hem aanried, de boschlucht, geur van dennen zou goed voor hem zijn. En na niet lang beraad had onze patiënt z'n plan gevormd. In z'n tuin stonden een paar forsche denneboomen de dorps timmerman werd ontboden en hem op gedragen, om onmiddelijk de boomen te vellen en alle takken zorgvuldig op een hoop te leggen, 't Gebeurde. En als timmerman z'n werk heeft volbracht, wordt hem bevolen om alle takken in de bedstede van den patiënt op te han gen. 't Gebeurde ookde zolder, de wanden alles is reeds met takken behangen en nog is de voorraad niet op Dan nog maar wat op 't bed gelegd, boven z'n hoofdkussenhoeveel te meer des te beter zal het helpen I De ruimte in het bed werd echter hoe langer zoo kleiner, zoodat de patiënt weldra in krom gebogen houding, of, zooals onze zegsman 't uitdrukte >as 'n joekeltje in zien nust« in 't bed lag. Zoo vond •Ie dokter hem 's anderen daags. En toen deze nauwelijks 't lachen kunnende bedwingen hem duidelijk maakte, wat hij had bedoeld met boschlucht, vtrze- kerde de patiënt, dat dit dan even goed moest helpen en hij niet van plan was naar een andere streek te vertrekken. Moordaanslag. Gisterenmorgen om streeks half vijf heeft in de Lievenheer- steeg te Zutphen een moordaanslag plaats gehad, gepleegd d^or den venter A. Sch. op zijn vroegere bijzit, de 56-jarige weduwe A., geboren J. B., en hare dochter H. A., oud 33 jaar, beiden koopvrouw, wonende in de Lievenheersteeg aldaar. Sch. verschafte zich gisterenmorgen door inklimming toegang tot de woning van de vrouwen. Hij heeft beiden ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk aan hoofd en hals met een tafelmes verwond. De vrouwen zijn naar het Ziekenhuis ver voerd. De dader is aangehouden. Hij heeft bekend, streken van Babberich (Geld.), werd de commies aan het douane-kantoor te Bab berich, zekere J. Wijenberg voor de oogeo zijner vrouw door den bliksem doodgeslagen.* Hij was vader van 2 kinderen. Doodgeschoten. In een hotel in de Duitsche badplaats Bansin, aan de Oost zee, is een Berlijnsche dame, Mevrouw Gertrud Lewy, tijdens een bal per on geluk doodgeschoten.De dame had onder het dansen bemerkt, dat haar partner een Browning-pistool in den zak had. Toen zij later aan een tafeltje zaten, vroeg zij het wapen te mogen zien. Haar partner overhandigde het haar maar waarschuwde dat het geladen was. Op hetzelfde oogenblik echter ging het schot af en viel Mevrouw Lewy dood neer. Overstroomingen in Japan Een tele gram van de Deutsche Kabel Geselschaft uit Tokio meldt, dat op de westkust van Japan hevige overstroomingen plaats hadden, die talrijke slachtoffers eischten. Het spoorwegverkeer is verbroken. De rijstoogst is vernietigd. In de stad Ogawa (provincie Aitschi) hebben waarschijnlijk 400 zomergasten den dood in de golven gevonden. Een zonderlinge weddingschap. Op een der steenovens langs de Waal werd dezer dagen een zonderlinge weddenschap ge houden. Een steenovengast verorberde zonder brood of mik dertien zoute harin gen, mocht den heelen dag maar ééns drinken, en als hij het er goed afbracht, zou hij de weddenschap winnen. De man bedwong den heelen dag zijn gruwelijken dorst in de barre zon, en 's nachts om 12 uur was hij de gelukkige winnaar vaneen liter jenever. O tempora, o mores 1 Van een muur gevallen. Hubert van Iersel, 35 jaar, opperman te Tilburg, had het ongeluk van een muur te vallen bij den bouw van het ziekenhuis der Broeders De Deo te 's Hertogenbosch. Hij overleed een uur later. Doodgeslagen. Bij een onweer, dat gis termiddag 2 uur woedde boven de om- 2036 Aanbevelend, 2892 Groote Straat A 328, Telefoon No. 16, WAALWIJK. Aanbevelend, Men kan overtuigd zijn van goedkoope prijzen voor goede als men die koopt bij Komt U zelf overtuigen en vraagt de prijzen. 2842 In geen geval is men verplicht dan reeds te koopen. GEVESTIGD TEN KANTORE VAN Ope.ueo Rekening-Courant tegen billijke conditiën. Buitenlandscke Wissels, Coupous, Vreemd bankpipier en Muntspeciën worden steeds ot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere wtarden op 't buitenland worden en voordeeligste gefourneerd. Kantoor-uren op werkdagen van 9 tot 6 uur, voor het Correspondentschap der NfderUnrNohc R«nk van 9 tot 1 unr. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden a f 2.— Gebitten a t 40.— Volledige behandeling van Mood- en Tandziekten, w. o. trekkingen, beslist pijnloos. nformaties kosteloos. Billijk tarief. Consult dagelijks vau 96 uur, des Zondags van 912 uur. De operatieve behandeling geschiedt door 'n bevoegd art«. 2480 Handel in verschillende soorten Goedkoopst adres voor GRESBU1ZEN in alle soorten en afmetingen Prijscourant gratis en franco. Prima werk aan uiterst Jagen prijs. Talrijke getuigschriften van de grootste inrichtingen ter inzage. Plannen en begrootingen kosteloos. Eenig adres voor Electiisch verwarmde opliaalijzers. in ieder verlangd model. Constante warmte en laag stroomverbruik. Vraag prijsopgave. Aanbevelend Korvel 1217 Teleph. 85 2122 Heuvelstr. 10 Teleph. 427. WAALWIJK. Markt Oud-Postkantoor. Meest gesorteerd, goedkoopst magazijn van Nergens grooter keuze. Nergens solieder. Nergens goedkooper. 2445 Alt reii de slei v«nW£RVIN (hmimo) meubelen a***»*

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 10