Kleine Advertentiën. I wordt gewerkt, maar waar die aandrang vandaan komt, weet ik zeer goed. Van Beurden heeft zelf met die kwes tie van de school met Surig en van Gen- nip gezegd dat het goed is om niet te overhaast te handelen. Van Beurden. Mijnheer Roestenberg gaat al iets veroordeelen waarvan hij nog niet veel weet en herhaaldelijk komt hij neer wat ik gezegd heb om zaken niet te overhaastig te handelen, dat heb ik nog niet tegen gesproken. Roestenberg. Het had eerst in een commissie moeten komen. Rijken. Laat die mijnheer maar komen, daar zullen wij wijzer door worden als nu. Van Beurden. Hij kan ons inlichten over alles wat wij wenschen en daarna kunnen wij nog eens praten. Voorzitter. Door mijnheer Roesten berg worden de zaken vooruitgeloopen. Mijnheer Schungel komt ons inlichten over datgene wat wij wenschen te weten, wat wij aan hem vragen. Als wij dan alle inlichtingen hebben verkregen die wij wenschen te hebben, dan kunnen wij de zaak behandelen of zien wat wij willen. Bij de behandeling van de kwestie ver laat mijnheer Schungel de vergadering. Roestenberg zegt dat het beter was geweest als eerst het verzoek in een com missie was behandeld. Zoo is het een overweldigende houding die tegen ons wordt aangenomen. Van Beurden. Na de toelichting kan de raad zich uitspreken of ze het noodig acht dat eerst nog eens alles in handen van een commissie wordt gesteld. Roestenberg. Met alle respect voor den deskundigen, zeg ik dat wij er nu weinig mee kunnen doen met de voor lichtingen. Waren de arbeiders eerst ge hoord, dan zou er niet in dat ding ge staan hebben dat er hooge looDen zijn. Een dergelijke neerschrijving is om ons menschen te overweldigen. Laat alle gemeentenaren daarover oordeelen en de partij van Van Beurden ook. Voorzitter. Als je zoo doorgaat kan ik je het woord niet meer verleenen. Hier wordt zóó niet gesproken. Geroep laat mijnheer Schungel ko men. De heer Schungel komt ter vergade ring. Voorzitter. Wie verkiest kan aan den heer Schungel vragen stellen. De heer Verster vraagt of hij de ver antwoording die de gemeente tegenover het Rijk heeft en de vereeniging tegen over de gemeente, eens wil uiteenzetten. De heer S. zegt dat het Rijk het ge vraagde voorschot niet verleent aan de Vereenigiagen rechtstreeks, doch aan de gemeente. Dit is wijl een gemeente beter op de hoogte is met de aanvragers. De gemeente weet beter dan het Rijk, of de commissie hoogst serieuse menschen zijn. De gemeente is de tusschenper- soon, die ontvangt het geld van het Rijk in de eene hand en met de andere hand geeft die het weer aan de gemeente. De Gemeente moet garantie verleenen aan het Rijk, doch deze is, als de zaken goed worden aangepakt en beheerd en wanneer er actieve menschen aan het bewind zitten zooals hier, zeer gering. Wanneer men nu in abnormale om standigheden ging bouwen, dan zou het iets anders wezen, doch dan wordt weer zoo gemakkelijk geen voorschot gegeven. om betere woningen te bouwen om zoo doende zooveel mogelijk verbetering van huisvesting te krijgen. De kleinere man krijgt dan door opschuiving ook betere woningen. In Utrecht zijn ook proeven genomen met woningen van f 2.Bij onderzoek is gebleken dat er vele huur ders zijn die vroeger f 1.70 af 1.80 ver woonden en nu daar gingen wonen voor f 2.omdat ze een veel betere woning er door kregen. Bovendien deze wonin gen voldoen over 50 jaar nog en die andere natuurlijk niet meer aan alle eischen. In 's-Bosch heb je nu twee bouwver- eeiiigingen een waarvan de huizen f2. huur moeten opbrengen en een waar f 1.7 5 van moet worden opgebracht. En nu is het opmerkelijk om na te gaan hoe groot het verschil is tusschen die woningen en dat voor dat eene kwartje per week. Bij die woningen van f 1.75 doen 2 gezinnen van een gang, iets wat zeer lastig is 'en zoo zijn er meer van die zaken aan die hinderlijk en onge- rievelijk zijn. In 's-Bosch heeft men ook nagegaan, hoewel daar geen statistiek van is, wel in Utrecht, hoeveel huur de menschen vroeger betaalden en geble ken is ook daar dat er een opschuiving door is gekomen, want de meesten be taalden vroeger minder. Zoo heeft over al de ervaring geleerd dat men met be tere woningen moet beginnen. Alleen in Friesland en in het Veen waar de vis- schers en turfstekers slechts 70 tot 80 ct per dag verdienen en dan nog dik wijls geen werk hebben, slechts daar alleen zijn van die een-kamer-woningen gebouwd. Roestenberg. Is er in 'sBosch gas- en waterleiding, Schungel. Neen, wel aangelegd maar de huurders moeten er dan verder zelf zorg voor dragen- Roestenberg. De loonen in Utrecht en in 's Bosch zijn een derde hooger, Wanneer het 7°/o opbrengt, dan is het een gezonde toestand en rente en aflos sing zit daar dan in. In de practijk is gebleken, dat, wanneer op die basis alles is gebaseerd, er dan voor een gemeente geen risico aan verbonr'en is. Verster. Maar als het nu eens voor komt dat de vereeniging met een of twee woningen eenigen tijd blijft zitten, dat ze onverhuurd blijven, dan komt men niet aan het geraamde cijfer, wat dan De heer S. zegt dat de toestand hier van dien aard is, dat het niet zal ge beuren dat een woning onverhuurd zal blijven. De vereeniging toch is opgericht bij gebrek aan woningen, dat is heel duidelijk gezegd. Er bestaat daarvoor dus geen gevaar, want de welvaart is veel te groot. Verster. Ik bedoel er kan eens een crisis komen. De heer S. zegt dat de geheele opzet hier van een groot en wijs beleid ge tuigt, men is niet begonnen met het bouwen van 100 woningen maar met 16, wetend dat men niet ineens in alle be hoeften kan voorzien. Een crisis zou bij het bestaande groote gebrek geen in vloed op de 16 huizen kunnen uitoefe nen. Van den Heuvel. Er is hier straks de opmerking gemaakt, dat f 1.75, in door snee genomen, nogal hoog is, wijl daar maar weinige personen van kunnen pro fiteered Wanneer de woningen iets minder waren, achtte men dat beter, nu is de prijs te hoog voor een werkman. Van Beurden. Straks is hier gezegd, dat in 's-Bosch door een dergelijke ver eeniging woningen zijn gebouwd welke slechts f 1.60 huishuur afdoen. De heer S. zegt dat f 1.75 voor heden wel wat hoog kan lijken, doch er moet daarmede worden begonnen om den strijd aan te binden tegen het krot- ten-systeem, tegen die huizen met een kamer. Overal is het systeem gevolgd daarom zou men hier kunnen volstaa met woningen van f 1.25 hoogstens f 1.50 Hier moeten wel goede, maar niet zulke dure huizen komen. Men moet met de plaatselijke toestand rekening houden. Schungel. De loonen in 's Bosch zijn ook zoo hoog niet van vakarbeiders. Ik denk dat die hier even hoog zijn. Bij ons woont er een Voorzitter, typograaf in die 16 d 17 cent per uur verdient Vooral dient daarbij in aanmerking ge nomen te worden, dat de levensstan daard er veel hooger is en men er geen gelegenheid heeft om zelfs iets te ver bouwen als aardappelen of groenten Men kan er ook zoo geen kippen houden zooals hier. Om de woningen minder te gaan bouwen acht ik niet wenschelijk men moet dan aanstonds er te veelaan gaan veranderen zoodat van woning ver betering dan direct niet zooveel komt Alles wat toch maar naar luxe zweemt is hier vermeden, een kamertje heeft men er ook gaarne bij. De pastoor of dominé komt eens op bezoek, dan wil men die 't liefst in een kamer laten waar men niet dagelijks woont, of ook als men een jongen heeft die voor onder wijzer studeert of waar ook voor, heeft men een kamer hoog noodig. Overbodig kan men het dan ook niet noemen. Een waschhokje en twee slaapkamers is toch ook geen weelde te noemen. Gaat men nu goedkooper bouwen, dan maakt men de bruikbaarheid van de woning er min der door. Dit plan acht ik het gelukkigst gekozen. Kijk eens, in 50 jaar stijgen de loonen zeer zeker, welnu dan zijn dit weer goede woningen aan verminderde prijs. En wat is er over 25 jaar van die kleine woningen over gebleven Ik weet zeker dat men er dan spijt van zou heb ben dat men ze gebouwd heeft. Van Beurden. Er zijn hier veel perso nen met een huishouden die 20 tot 30 gulden verdienen en die zullen gaarne in een dergelijk huis willen wonen. Er zijn natuurlijk menschen die zoo'n huur niet kunnen opbrengen, doch zeker is het, dat er velen zijn die het gemakkelijk kunnen doen en ook gaarne zullen doen. Roestenberg. En ik zeg dat er onder de arbeiders bijna geen. zijn- Binnen niet al te langen tijd zal ik aantoonen, dat hier gemiddeld f 7.50 per week wordt verdiend, dus geen 16 a 17 cent per uur. Ik ken de plaats en mijn arbeiders veel te goed en ik ben ook overtuigd dat het niet wenschelijk is, dat die woningen zoo gebouwd moeten worden, ze kunnen en moeten zich nu met woningen van f 1.25 per week behelpen. Wat van Beur den zegt van 50 of 40 gulden per week, dat zijn exepties. Van Beurden. Ik heb van geen 50 of 40 gulden gesproken. Roestenberg. Nou, 30 of 40 dan, maar er is er niet een die, als een typograaf in 's Bosch, 16 of 17 ent. per uur heeft Gemiddeld f 7 a f 7,50 per week, daarom moet men eerst beginnen met goedkoo- pere woningen te bouwen. Rijken. Ge moet alle arbeiders op een lijn stellen. Als er een werkelijke behoefte bestaat aan dergelijke woningen dan moet je arbeiders met een inkomen van 20 a 30 gulden zoo goed helpen als de andere en alles kan nu eenmaal niet in eens ge beuren. Hoeveel zullen er niet blij zijn dat zulke woningen worden gebouwd. En er komt toch een opschuiving door. Roestenberg. Het algemeen belang eischt dat er goedkoopere woningen 't eerst worden gebouwd. Van Beurden zal niet ontkennen dat de gemiddelde ver diensten f7 af 7.50 is hier. Wilskracht is er wel om het hooger te brengen. Van Beurden. Mijnheer Roestenberg zei dat het excepties zijn dat er huishou dens zijn die 20 tot 30 gulden per week verdiensten hebben. Als er een vader, een zoon en een dochter is, dan hebben ze al spoedig f 20. Roestenberg. Ik zeg dat dit zeldzaam is. Van Beurden. Bij de bebandeling van den Hoofd. Omslag hebben wij het toch zoo herhaaldelijk gezien. Rijken. Zeker, want dan zeggen wij dikwijls, Roestenberg is bij de vaststelling van den Hoofd. Omslag onmisbaar. Roestenberg. Je moet bij mij in het loonboek maar eens komen kijken. Doch in betrekkelijk korten tijd zal ik aantoo nen dat gemiddeld slechts f 7.a f7.50 wordt verdiend en als je dan 3 of 4 kin deren of nog meer hebt, gaat dan maar eens f 1.75 verwonen. Van Dortmond. Je zit maar te praten van gemiddeld f7.a f 7.50 verdienen Dat is zeker juist als bij het onderzoek van Staalman. Ik heb toen mijn boek laten nazien, doch toen heeft hij toch zelf erkend dat gemiddeld f 9.- werd verdiend. Voorzitter. U zegt dat woningen van f 1.75 te hoog zijn voor Kaatsheuvel. Doch kijk eens toen Kolsteren heeft laten verbouwen. .Hoe heeft men toen om die woning, die f 1.60 afdoet, geen storm geloopen. En uw bewering houdt ove rigens geen steek omdat nu reeds veel meer aanvraag is dan er woningen worden gebouwd. Overigens ligt het niet in het voornemen van de commissie om het hierbij te laten of alleen met het bouwen van deze woningen door te gaan. Wan neer later blijkt dat alles goed gaat, dan zal er wel aan gedacht worden om ook mindere woningen te bouwen. Van den Heuvel. Stelt de commissie voor om die woningen ookdaartebouweD, of elders. Voorzitter. De commissie zal wel eens een ander type van woningen laten bou wen. Hoewel men in het centrum nergens goedkoopere grond zal kunnen koopen, is de commissie toch niet voornemens alle woningen in de Kattesteeg te bouwen. Roestenberg. Zooals het bij Kolsteren ging was het ook kinderachtig en daarom ben tk ook bang door zoo'n huur te gaan heffen, dat de anderen ook weer zullen gaan verhoogen. Geroep door velen Juist het tegen gestelde krijg je daardoor. Roestenberg. Zulke woningen zijn veel te duur op plaatsen waar geen hooger loon wordt gegeven dan gemiddeld f7.- a f7.50. Van Dortmond. En bij mij dan. Roestenberg. Dat zijn excepties. Eenigen. Alweer excepties. Roestenberg. Op andere plaatsen zoo als in Utrecht en 's Bosch worden de woningen toch ook buiten de kom ge bouwd omdat degrond daar goedkooper is. Voorzitter. Dat is daar geen bebouwde kom, doch onmiddelijk gelegen aan de bebouwde kom. Roestenberg. Is het dan een eisch dat ze in de Kattesteeg moeten komen, aan de Vaartkant is er toch ook plaats genoeg. Voorzitter. Zal U daar goedkooper terrein kunnen krijgen. Van Beurden. Al kostte de grond nu eens f 50 meer, dat kan dan toch niets aan het bedrag van die 16 woningen af maken. Daar worden ze niets duurder door. Roestenberg. Ik als leider van de ar beiders moet mijn plicht doen en omdat ik weet dat het geen woningen zijn voor mijn arbeiders daarom dring ik er op aan, dat mindere woningen gebouwd worden. Nu zijn het woningen voor den boek houder van Van Beurden en van Van Dortmond, voor menschen die 14 k 16 gulden verdienen. De bestaande woningen van tegen woordig laten veel te wenschen over, dat is bij het onderzoek gebleken. Het drinkwater is vooral slecht. Het ergste is nog dat, wanneer er een woning leeg komt, men de prijs dan soms tot 40 cents verhoogd. Door zoo te bouwen werken wij de huiseigenaars juist in de hand. Van Beurden. Hij oordeelt over zaken waar hij, zooals blijkt, niets van kent. Door dat de commissie dergelijke wo ningen laat bouwen en slechts f 1.75 ïuur vraagt, zullen zij hun woningen, die ver van deze wonicgen afblijven, moeten verlagen inplaats van verhoogen. Van Dortmond. Bij het leeg komen van deze woning kan men hier nietzeggen, ik wil zooveel meer verwonen. Roestenberg. Het gaat juist als met de winkelnering, toen waren er ook men schen die zegden, ik wilde maar dat de winkelnering bleef bestaan en zoo zal het ook met deze woningen zijn. Rijken. Is dat nu een voorbeeld dat ge daar aan haalt. Van Dortmond, Hoe meer woningen er komen, hoe minder kans datje zal hebben dat de huiseigenaars de prijzen verhoogen, vooral wanneer de woningen nog niet eens tegen die van de bouwvereeniging aan cunnen. Dat je dat niet begrijpt, begrijp niet. De heer Schungel zet nogmaals uit een dat het ook zaak is dat men tot woning-verbetering moet komen. Roestenberg. De loonen zijn hier nog te laag, de menschen kunnen het niet verwonen. Van den Heuvel. Als die 16 woningen direct worden betrokken, dan krijgt men beslist een opschuiving, en dat leidt toch tot woning-verbetering. Rijken. Ik ben bij ons lang diaken geweest van de Ned. Herv. Kerk en 't is mij toen gebleken, dat juist door die heele goedkoope woningen die er bij ons staan, wij zooveel armlastige hebben ge kregen, want gaan ze trouwen, dan zeg gen ze maarwij gaan maar naar de Zandschel wonen, daar is de huur maar 30, 40 of 50 cent. Was dat niet het geval, dan hadden wij misschien maar 3 of 4 armlastigen. Roestenberg. Die -opmerking ls niet steekhoudend. De heer van Dortmond verlaat de ver gadering en zegt zich wel te kunnen vereenigen als men het voorstel wil aan houden, doch overigens is hij voor het gekozen type van woningen. De heer v. d. Heuvel zegt dat hij wel gelooft dat de woningen steeds betrokken zullen zijn, en ook dat hij overtuigd is dat er een opschuiving door zal komen. Iemand die er Diet aan kan, moet zich tevreden stellen met iets anders. Doch voor ik mijn stem geef, wil ik beter weten hoe de garantie is. In Goirle is er een kwestie geweest, hoe het precies is weet ik niet, daarom wil ik eerst klare wijn geschonken hebben. De heer S. zegt, stapt gerust over die garantie heen. In 's Bosch hadden wij een voorschot gevraagd van f 100 000. Toen de burgemeester mij dat bedrag overhandigden en ik zou er mee van door zijn gegaan, dan was het voor de gemeente een strop geweest, doch in geen enkel ander geval kan de gemeente er een strop mee hebben, want de huizen moeten tegen brandschade worden verzekerd. Kijk u eens, u is voorzichtig doch in reeds zoovele gemeenten is men er toe overgegaan en daar heeft men het toch ook niet gedaan zonder eenig nadenken. Waar u hier een zoo'n actieve commissie hebt, behoeft u heusch niet bang te zijn dat er voor de gemeente een risico aan is verbonden. Van den Heuvel. Ook ik heb alle lof voor de bouwcommissie, maar hier wordt nu door een lid met de plaatse lijke toestanden goed bekend, gezegd dat er goedkoopere woningen moeten gebouwd worden. Weer anderen, zeer zeker eveneens goed met de plaatselijke toestanden bekend, zeggen dat de wo ningen van f 1.75 gezet moeten worden. Wat moet ik nu doen Daarover zou ik eens willen denken en daarom kan ik met mijnheer van Dortmond zeer goed meegaan. De heer Schungel zegt dat eenieder heeft erkend dat de woningen vlot zullen weggaan. De commissie heeft vlug en druk gewerkt om nog dit jaar voor dat de vorst invalt met de woningen ver weg te kunnen zijn. Dat wenschte zij omdat de woningnood zoo nijpend is. Overtuigd daarvan heeft ook de architect verbazend hard gewerkt, misschien wel dikwijls zelfs tot in den nacht om al die teekeningen gereed te krijgen. Gaat men nu weer uitstellen, dan kan men niet meer zoover komen. Voorzitter. En wat zal het baten als men uitstelt. Een volgende vergadering zal het allemaal juist hetzelfde zijn. Laten wij daarom gerust nu een besluit nemen. De Voorzitter leest alsnu een schrijven voor hoe aan het Rijk moet worden afgelost en zegt dan I U ziet wel dat de vereeniging de goederen niet kan belasten, dat de Raad altijd zelf het heft in handen heeft en dat die later ook, als men dat wil, alles kan over nemen. Van den Heuvel. Het stamkapitaal is niet groot. Voorzitter. Dat doet aan de zaak niets af. De heer Schungel merkt nog op, dat Ged. Staten het besluit ook moeten goedkeuren en dat die toch geen besluit goedkeuren als zij vermoeden kunnen dat de gemeente er risico bij heeft. Nu gaat de aanvraag nogal lastig, maar een volgende keer, dan zal men zien hoe vlot die gaat. Dat de bouwvereni gingen goedwerken, bewijst wel, dat er alle dagen om voorschotten wordt ge vraagd. De heer Roestenberg zegt beslist overtuigd te zijn dat er mindere woningen gezet moeten worden. De heer Van Beurden zegt dat hij met de andere commissie-leden uren en uren heeft beraadslaagd en na rijp beraad pas besloten is tot het bouwen van deze woningen. De heer Roestenberg zegt dat de ar beiders die in zulke huizen gaan wonen ook weer meer belasting moeten betalen, meer huisraad moeten gaan aanschaffen en zoo boven hun krachten zullen gaan uitgeven. De heer Schungel zegt dat men uit een oogpunt van zedelijkheid ook ver plicht is betere woningen te bouwen. Hoe is het in die een kamer woningen Daar slapen de jongens en meisjes, ook wegt, «4 al zijn ze boven de 10 jaar geko in een en dezelfde kamer. Me dunk? ieder is verplicht mede te werken ook de arbeider successievelijk een be huisvesting verkrijgt. De heer Lombarts betreurt het geen ander terrein is gekozen, dan men ook meer straten gekregeD. zijn hier niet in de Langstraat en is de plaats als 't ware maar een straat. Na nog eenige discussie wat slecj eene herhaling is van het te voren sprokene, gaat nadat de heer Schum zich heeft verwijderd, de raad over stemming. De uitslag is dat alle lec op den heer Roestenberg na, voor j, verleenen van een voorschot van f 22(3 stemden. 2. Benoeming van zetters, periodieke aftreding. De heeren v. d. Wee en Verster den herbenoemd. 3. Aanbieding van de gemeente-rel, fling over bet dienstjaar 1911. De kening sluit met een batig slot f 33797.94. De Voorzitter merkt op, dat in batig slot de geldleening zit en datb werkelijk batig slot ongeveer 500 a 6 gulden zal bedragen. 4. Benoeming van een commissie onderzoek van de rekening en voor begrooling voor het dienstjaar 1913, Gekozen worden de heeren De Bress van den Heuvel en Rijken. 5. Straatverlichting te Loon-op-Zaa Voorzitter. Door de leden van Loo op-Zand is al meermalen gesproks over de zeer slechte straatverlichtli aldaar. Ik kan niet anders dan dit b amen. De verlichting is daar slecht, zei onhoudbaar. Daarbij komt dat all versleten is zoowel de lantaarnpalen a de branders. Er zijn 21 houten en ijzeren lantaarnpalen. De houten pal« zijn geheel versleten. Nu hebben w onderzocht of de accyteleenfabriek va hier naar Loon-op-Zand zou kunne worden overgebracht doch de onkoste worden daar te hoog van, dat zou koste 9 a 10.000 gulden. Naar petroleumlicl; terug gaan is ook wat. Het kwam oc voor dat het 't beste zou zijn om aut geen-gas aan te schaffen. De bedienin daarvan is heel gemakkelijk en eet voudig. Het toestel zou geplaatst kunne worden in de woning van den veli wachter. Het kan ook door een persoo worden bediend. Het aansteken van d lantaarns geschiedt als met de gas. H< toestel wordt gestookt met benzin Een toestel kost f 680, de montage va de leiding f 900 en daar wij de bulze van de accyteleengas kunnen gebruike en die zelfs kunnen laten leggen, zo alles te zamen op ongeveer f 230 komen te staan. Het branden van ee lantaarn kost dan l1/* cent. Van de Heuvel. Particulieren kunnei die ook aansluiten. Voorzitter. Neen, het is alleen de straatverlichting. De heer van den Heuvel dankt de Voorzitter dat hij voorstelt de verlich ting te verbeteren doch de toezeggio gedaan bij het besluit de oprichtin; van de gasfabriek, alszou bij rendeerinj Loon worden aangesloten, geeft hij nie gaarne prijs en hij is van meening dal zulks het geval zal zijn als nu zoo bedrag wordt uitgegeven aan de straa verlichting. Verster. Er wordt niets prijs gegevea Rijken, 't Is toch veel geld voor on zoo te zeggen maar tijdelijk, nu we een maal met de fabriek opgeschept zitten zou ik niet gaarne weer zoo veel kostec maken. D? Voorzitter zegt dat veel wat nu aangeschaft wordt bij aansluiting aan d< gasfabriek ook kan gebruikt worden. Verster. Wij kunnen toch onmogelijl van straatverlichting langer' verstoke blijven. Van den Heuvel. Ik heb liever auto geen-gas dan geen gas als het maar geen reden is dat wij niet spoedig worden aangesloten. Na nog eenige discussie wordt mei algemeene stemmen besloten auto-geen gas in Loon-op-Zand aan te leggen. Hierna sluit de Voorzitter de openbaie vergadering en gaat de Raad over is geheim comité ter behandeling van 6. Reclames Hoofd. Omslag. HOTEL VER.WIEL WAALWIJK. Wegen» Huwelijk wo'dt gevraagd t^gen 1 September a.s. eene flinke Dienstbode, (tweede Werkmeid.) 254{ TE KOOP aan zeer billijken prijs een zoo goed als nienw TUINHUISJE. Adres: WED. G. L. VAN IER8EL, Schoeuhandel, Waalwijk. 2550 ER BIEDT ZICH AAN, een net R.K MEISJE, ongeveer 16 jaar oud, als DIENSTMEISJE. Te bevragen bureau van dit blad onder no. der advertentie. 2555 TE KOOP tegen aeer lagen prijs een „ESSERS" BAKOVEN. Te bevragen bij H. HOEVENAAR, Sta- tionstraat, Waalwijk. 2561 VOO

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2