een bekwaam Hakkenschuurdef, een bekwaam Kantenschrooier en Kantenzetter, Overhaler. Van Tuijn Co. Militaire Oefeningen. Notaris RANI Notaris JANSEN Een groote partij TIMMERHOU lN otaris Canters H00IT0EMAA Notaris Rant Notaris Canter Gemengd Nieuws. Terstond gevraagd een Overleersnijder. SINTJIDIEIR,. Schrijfmachine-lette t Kleine Ad verten tien. publiek verkoopen Verkoopen a contant verkoopen pubiiek verkoopen verpachten Waalwijksche Stoomdrukke ftntoon Tialen. heimhouding te zijn wiens hulp men daarbij inroept. Ziet u er echter per soonlijk tegen op om het te zeggen dan moet ik mij er bij neerleggen. Ik wil hier nog zeggen dat de districts veearts niet gepasseerd moet worden in dit geval. Dat i9 de man wiens hulp wij reeds op de eerste plaats mosten in roepen. Voorzitter. Wij willen daarom eene commissie benoemen die de belangen dan ook bij hem kan bepleiten. Timmermans. Het komt mij voor dat het beter is dat B. en W. dit doen, 't ligt zoo meer op hun weg, dunkt me 't /Geeft voor een districts-veearts meer voldoening als hij door B. en W. wordt gevraagd dan door een commissie. Voorzitter. Wij achten het beter dat een commissie wordt benoemd. Timmermans Als u er geen bezwaar tegen hebt, dan zou ik gaarne hebben dat u het request even laat voorlezen dat naar Ged. Staten is gezonden en ingeval u er geen bezwaar tegen hebt om in 't publiek te zeggen wiens hulp u hebt ingeroepen, dan zou ik dit als- nog gaarne van u vernemen. Voorzitter. Ik heb u gezegd dat het indiscretie is. Timmermans. Ik stel u deze vraag omdat ik zoo waarachtig overtuigd ben van de noodzakelijkheid van een veearts en ook omdat het niet hetzelfde is wiens hulp men inroept, daarom stelde ik die vraag, niet uit indiscretie. Intusschen wordt het verzoekschrift gericht aan Ged. Staten, voorgelezen Daaruit blijkt dat om f 400 subsidie is gevraagd. Timmermans. Ik herhaal mijn vraag achten B. en W. het een algemeen be lang dat wij hier een veearts krijgen. Let wel, deze vraag komt niet voort uit indiscretie. Immers het kon zijn dat B. en W. niet innerlijk overtuigd zijn van het groote belang. Voorzitter. B. en W. stellen voor zoo dra mogelijk een veearts te benoemen, mij dunkt daarmede toonen zij dat ze overtuigd zijn, dat er een noodig is en komt. Timmermans. Bij het voorlezen van het adres is er gezegd, dat een Voorzitter van een der vereenigingen onbekend is. Voorzitter. Onbekend niet, die heeft niet geteekend. Timmermans. Nu, dat is wethouder de Wit, is dat soms een vergissing dat hij niet heeft geteekend. Of heeft hij ge weigerd daarop te teekenen, zoo ja, dan zal dat z'n grond wel hebben. Of wethouder Simonis de zaak al of niet genegen is, weet ik niet. Voorzitter. Ik vermeen dat wethouder de Wit voldoende redenen gehad zal hebben om niet te teekenen. Timmermans. Pardon, hij is zelfs hier ter vergadering en zal hij zelf wel zoo goed zijn mij van antwoord te dienen. Van terzijde heb ik gehoord, dat u er niet erg voor te vinden is, doch dan had u op de vergadering moeten spreken als er iets onwettigs in het besluit was, dan was zoo iets nog te verhelpen ge weest. De Wit. Ik heb Zaterdagavond het Bestuur van onze vereeniging bijeen ge roepen en getracht dat ieder lid zich zou verbinden, wijl de veearts er nu zoo weinig waarde aan behoeft te hech ten. Er was echter niemand daartoe ge negen. Timmermans, 't Is erg in 't oog loo pend dat u dat alles nu zoo zwart in ziet en op de vergadering er niet over heeft gesproken. De Wit. Ik heb er al eerder over gesproken. Timmermans. Zaterdagavond hebt u er over gesproken, doch in al dien tijd daarroren hebt u er niets van gezegd. De Wit. Op de vergadering, gehou den in het voorjaar, toen wij geconfe reerd hebben met de besturen der ver eenigingen van het Veer, kon ik nog geen toezegging doen wijl ze al het vee niet willen verzekeren bij ons. Nu liggen de lui niet vast. Timmermans, 't Is erg in 't oog loo pend. De Wit. Ik heb ook gedacht dat die zaak in de doofpot zat omdat je er zoo niets meer van hoorde. Timmermans. Aan uw waarheidszin mag ik niet twijfelen, maar u kon toch goed weten dat de zaak niet in de doof pot zat. Van Dongen, 't Is wel een klein beetje belachelijk zoo over deze zaak hier te zitten redeneeren. De verschillende be sturen zeggen toe jaarlijks f300 te wil len bijdragen bij het salaris van den veearts. Welnu, laat ons daarover steln- men of wij die bijdrage wenschen'te aanvaarden. De veearts krijgt dan een vast salaris. Voorzitter. Dat is zeer onvoorzichtig. Ik zou liever er ook praktijk bij geven. Geeft u een groot vast salaris dan zou men de kans beloopen dat hij niets uit voerde. Van Dongen. Van 1000 gulden kan hij niet leven,' daarom zal hij wel wat doen om er wat bij te verdienen. Ik zag van morgen de veearts uit Capelle al loopen, die menschen heeft hij dan toch zeker. Lankhuijzen. Hij kan hier een rijk bestaan hebben. Timmermans. Ik kan niet begrijpen dat een zoo ervaren landbouwer als wet- honder de Wit is, tegen de benoeming van een veearts kan zijn, zooals ik hoor zeggen. M. Zijlmans. Ik ben voor het aanstellen van een veearts, maar was het nu niet verstandiger dat wij hetvoorstelaannemen een commissie benoemen van 3 leden die de zaak onderzoeken, dan allemaal dat woorden ziften. Wethouder de Wit zal zich dan toch ook bij de meerderheid moeten neerleg gen als hij er tenminste op tegen is. Na nog eenige discussie wordt op voorstel van den heer Timmermans be sloten dat geen commissie van 3 leden zal worden benoemd, doch dat B. en W. zelf de noodige stappen zullen doen. 2 Ontwerp-verordening op de heffing en invordering van havengeld. (De be staande heffing geld tot 1 Januari). Behoudens eene kleine wijziging wordt de verordening opnieuw vastgesteld. 3. Alsvoor tot heffing van rechten wegens verrichtingen van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De heer Timmermans vraagt na voor lezing of er niet moet bij komen te staan dat op tweeden Paasch- en Pinksterdag alsmede tweeden Kerstdag ook niet ge trouwd kan worden. De Voorzitter acht zulks niet noodig en zegt dat voortaan op die dagen kan worden getrouwd. 4. Aanbieding gemeenterekening dienst 1911. De ontvangsten bedragen f 40680.ló'/a de uitgaven f 38793.277s» zoodat de re kening sluit met een batig slot van f 1886.89. 5. Benoeming commissie tot onderzoek dier rekening. Worden benoemd de heeren M. Zijl mans, Schoenmakers en Timmermans. 6. Vaststelling suppletoir kohier h_n denbelasting. Voorzitter. Wij stellen voor dit vast te stellen op f45.25. Timmermans. Door vergissing is mijn hond slechts aangeslaan op f 1. Dit moet f 2.50 zijn. Hierna wordt het kohier vastgesteld op een bedrag van f46.75. 7. Benoeming van een viertal personen om voorgedragen te worden aan den heer Commissaris der Koningin tot het doen van een keuze van twee zetters van 's Rijks directe belastingen. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren S. D. Lank- huijzeD en M. Ch. J. Zijlmans. Benoemd worden de heeren 1. S. D. Lankhuijzen. 2. D. Lankhuijzen. 1. M. Ch. J. Zijlmans. 2. S. J. Zijlmans. 8. Ontwerp-besluit tot wijziging van de Gemeente-begrooting dienst 1912. Conform een voorstel van B. en W. wordt de wijziging der begrooting vast gesteld. 9. Vaststelling staat van oninbare en nog te verhalen posten. Wordt( na voorlezing vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde en nie mand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. CAPELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 24 Augustus des morgens ten 10*/9 uur. Voorzitter de EdelAchtb. Heer G. Vermeulen. Ongeveer kwart voor elf opent de Voorzitter de vergadering, afwezig zijn de Heeren A.v.d.Hoeven en S.Oerlemans. De notulen der vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde 1. 1. Ingekomen stukken. Schrijven van den Heer D. Nauta van 23 Juli j 1. houdende verzoek om af schrijving van den Hoofd. Omslag wegens vertrek uit Capelle naar Amsterdam, eveneens van den heer A. A. Kemper man van 17 Aug. j.l. wegens vertrek uit Capelle naar Loon-op-Zand. B. en W. stellen voor afschrijving te verleenen aan den Heer D. Nauta over 9 maanden a f 2.23 en den heer A. A. Kemperman over 8 maanden a f 1.98 welk voorstel zonder bespreking wordt aangenomen. 2. Opmaken opgave dubbeltallen van zetters wegens periodieke aftreding van de Heeren C. de Roon Mzn. en W. B. Rijken. Met algemeene stemmen worden wederom herkozen als 1ste candidaten de Heeren C. de Roon Mzn. en W. B. Rijken, en als 2e candidaten gekozen de heeren A. v. d. Hoeven en A. M. Verheijden. 3. Voorloopige vaststelling gemeente rekening over 1911. De gemeente rekening wordt voor- looplg vastgesteld in ontvangst op f 20829.73V,, in uitgaaf op f 18038.40V9, batig slot f 2791.23. 4 Goedkeuring rekening Alg. Arm bestuur 1911 en begrooting 1913. Deze rekening bedraagt in ontvangst f 7388,337a en in uitgaaf f 4592.78 Goed slot f 2794,55V9. De begrooting 1913 wordt in ont vangst en in uitgaaf voorloopig vastge steld op f 5798,50. 5. Aanbieding gem. begrooting 1913. De Voorzitter stelt deze begrooting ter onderzoeking in handen van eene commissie bestaande uit de Heeren Sneep, A. v. d. Hoeven en A. M. Verheijden. 6. Vaststelling voorwaarden tot open bare verpachting van een perceeltje bouwland in de Nieuwstraat. B. en W. stellen voor dit perceeltje, dat vroeger voor 4 jaren werd verpacht teg'en den prijs van f6.— nu voor 2 jaren te verpachten. Zonder beraadslaging wordt dienover eenkomstig besloten. 7. Voordracht tot wijziging begroo ting 1912. Na voorlezing wordt deze wijziging eenparig goedgekeurd. 8. Voorstel den gemeente-veldwachter te verzekeren tegen ongevallen in- en buiten zijn functie, ook bij wielrijden. B. en W. ste'len voor op 1 Januari 1913 bij de Maatschij. Fatum eene ver zekering aan te gaan voor den tijd van 10 jaar waarvoor de gemeente dan jaar lijks zal te betalen hebben een bedrag van f 13.70 plus f 1 kosten voor den polis en 25 ets voor verdere kosten. De heer Sneep vindt het billijker ook eens te informeeren bij de Agenten van andere Maatschappijen hier in de ge meente, echter tegen dezelfde of zoo mogelijk betere conditiën- De Voorzitter antwoordt hierop dat er alleen van bovengenoemde maatschij. een schrijven was ingekomen, doch wil met het verzoek van den heer Sneep gaarne rekening houden, daar men er toch tot einde December den tijd mede heeft. B. W. worden nu gemachtigd tegen dien tijd de verzekering te sluiten. 9. Voorstel verkoopen van graaf- en baggerspecie uit de haven, met vaststel ling van de voorwaarden. B. W. willen den verkoop houden op dezelfde voorwaarden als vroeger, terwijl dan 3 maanden tijd zal worden gegeven voor het ruimen. Na eenige bespreking wordt hiertoe besloten. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Twee kinderen verkoold te Luik. Vrouw Dumont, wonende rue de la Chaine, te Luik, was gaan werken, haar twee kin deren, een meisje van 4 en een jongetje van 21/3 jaar, alleen thuis latende. Eensklaps zag eene buurvrouw rook uit het huls komen. Zij drong binnen en zag 't knaapje liggen roosteren op zijn brandend bedje. Het meisje zat op een stoel te branden. Dadelijk werd het vuur uitgedoofd, maar de kinderen waren reeds doodelijk verbrand. Men denkt dat zij met fosfoorstekjes zullen gespeeld hebben. Familiedrama. In het plaatsje Olivarez in Sevilla heeft zich een treurig familie drama afgespeeld. De arbeider Manoel Villar had om een onbeteekenende oorzaak ruzie gekregen met zijn vrouw, waarbij hij zich zoo opwond, dat hij zijn vrouw wilde wurgen. De vrouw wist echter met haar drie kinderen te ontvluchten. Haar man ach tervolgde ze over het vrije veld, tot de vrouw ten slot e, geen anderen uitweg vindend, zich io een alleenstaande hut van stroo verborg. De woesteling poogde de hut af te breken, maar toen dat niet lukte stak hij ze in brand en bleef met woesten wellust er naar toezien, hoe zij verbrandden. Op het gehuil van de on- gelukkigen kwamen ten slotte enkele personen ter hulp, maar te laat om de vrouw of de kinderen te kunnen redden. De werkman werd gearresteerd. KONIN G1NNEFEEST. Verlichtings- en versieringsartikelen zooals lampions, vlaggen, hoorns, merlitons, enz., vau ai 1 tot 10 cent. Minzaam aanbevelend, JOS. SCHRIJNER-v. d. Ven. Waalwijk. 2639 Hoekeinde. TERSTOND GEVRAAGD een half was SNIJDER en een bekwaam ZWIKKER bij G. BLOK, firma Wed. BLOK te Besoijen. 2641 TE KOOP Een raszuivere BULDOG met ijzeren kooi. Waar zegt de uitgever. 2646 Loon voor den eersten f 12. en den tweede f 10.—2625 Adres JOH. SPAPENS, Rotterdam. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig lijden, voorzien van de H. H. Sacrameuten der stervenden, onze dierbare Broe der, Behuwdbroeder en Oom, de WelEd. Heer Theodorus Johannes Hoffmans, iu den ouderdom van 78 jaren. LOUIS HOFFMANS. E. HOFFMANS-dk Brouwer en Kind. C. REIJGERS-Hoffmans. HENDRIK RËIJGERS en Kind. ALPHONS HOFFMANS. VINCENT HOFFMANS. M. HOFFMANS-Ligtvoet 2637 en Kinderen. Waalwijk, 25 Augustus 1912. Heden overleed na een smartelijk, doch geduldig lijdeu, in de hope des Eeuwigen levens, onze innig gelief de Vader, Behuwd- Groot- en Over grootvader ADRIANUS 0ERLEMANS in den ouderdom van 86 jaren. Wed. H. H. OERLEMANS- Timmermans. Vrijhoeven- Cappel. S. OERLEMANS. A. OERLEMAN8- van der Hoeven. Capelle. J. M. OERLEMANS D. J. OERLEMANS- DE ROOY. Vrijhoeven- Cappel. Wed. A. B. OERDEMANS- van Needs. Rotterdam. M. B. OERLEMANS. Vrijhoeven- Cappel Dr. M. B. OERLEMANS. C. OERLEMANS- van de Water. Heusden J. B. OERLEMANS I. W. OERLEMANS en Kleinkinderen. 2640 Vrijhoeven- Cappel. Vrijhoeven-Cappel, 27 Aug. 1912. gevraagd tegen hoog loon voor Moenus' overhaalmachine tevens 2640 DONGEN. GEVRAAGD een bekwaam Adres VAN DORDMOND-Pennock, Stoomschoenfabriek, Kaatsheuvel. 2645 Jongelui, die lid wenschen te worden, van de met Koninklijke toestemming opgerichte Weer baar heids vereeniging, J ulian a kunnen zich schriftelijk voor I September a.s. bij den Comman dant aanmelden. 2607 De Res. Ie Luitenant, BUWALDA Hoek Mr. v. Coothstraat en Grootestraat 278. te Waalwijk, zal bij inzet op Woensdag 4. September ipj en bij toeslag op Woensdag 18 Septembt 1912, telkens om 7 uur des avonds, te koffiehuize van Mej. Wed. J. DE KOfi! te Baardwijk 25gl ONDER BAARDWIJK. Koop I. Een zeer gunstig ge, legen Huis, Schuur en Tuin naas de R. C. Kerk waarin sedert jarei koffiehuis met vergunning word uitgeoefend, alsmede bakkerij ei winkel, kad. Sectie E no. 98] groot 0.25.80 H. A. Koop II. Een perceel Bouwlan, in de Gezeitens, Sectie C. no 397 groot 0.97.30 fl. A. Bchüorende aan de Wed en Erven J. Kort te Baardwijk. Aanvaarding bij betaling der koopsom Lasten over 1912, voor zoover dat betaa zijn voor rekening van den kooper. te Waalwijk, zal namen» I. DEGENAARS te Klundei om contant geld Donderdag 29 Aug. 1912v.m. 11 nu a. d. Haven te Waalwijk. Vrijdag 30 Aug. 1912, v.m. 10 uur b L. ROIJMaNS ie Elshout en n.m. 2 ut bij G. DE JONG te Nienwkuik. TE DRUNEN zal op Donderdag 29 Augustus 191 's nam. 2 uur in de zaal der JONGEN' CONGREGATIE ie Drunen Ongeveer 350 paar Schoenen vervaardigd in de Vakschool voo schoenmakers te Drunen en be staande in Heeren- Dames-Jon gens, Meisjes en Kinderwerk. Alles van prima kwaliteit. Kijkdag op Donderdag 29 Augustus vs 9 tot 2 uur. 255 VERPACHTING VAN TE HAARSTEEG. Vóór den aanvang der Centrale keuring van 3-jarige merriëD, op Vrijdag 13 September te Zevenbergen, zal om circa 9 uur alsnog gelegenheid gegeven worden, driejarige merriën, die »inds de laatste stamboekkeuring zijn ingevoerd, of aldaar door ongesteldheid of andere geldige oorzaak niet hebben kunnen verschijnen, ter inschrijving in het Stamboek aan te bieden. Namens het bestuur, 2638 A. BAX Gz., Secretaris. TE WAALWIJK zal ten verzoeke en ten huize van de KINDEREN A. GOEDHART in de Be- soijensche steeg te Besoijen op Dinsdag 3 September 1912, des namiddags 2 uur Meubelen en huisraad, waar onder kasten, spiegels, schilde rijen, tafels, stoelen, orgel, bedden, huishoudelijk gerief enz. Te zien een uur voor den aanvang der verkooping. 2696 TE DRUNEN 26( zal Vrijdag 30 Augustus 1912, voorm. uur bij P. 'VAN DER LOO-Loeff Haarsteeg Voor Mevr. de- Wed. Alph. M. Sasse 5 perceelen op den Elderwaan Voor den Heer Mr. Charles Sassen. 35 perceelen op den Lage Omloop. Een perceel tusschen he riet op den Lagen Omloop. Voor. de Erven G. van Heesbeen. Den Elderwaard. Voor den Heer Hendr. van Hest. 15 Hont Elderwaard, afkom stig van de Wed. M. v. d. Tillaar in 2 perceelen, no. 1 naast Ge derland, no. 2 naast den Omloo Voor den Heer Ant. Pullen 45 aren in de Kempkes onde Bokhoven, ten westen van Kleine Kerkermorgen, land va Mei. de Wed. Festen-Klijn, a komstig van Hendr. van Loon Drunen. Voor den Heer Michiel van Oijen. 10 hont hooiland genaamd Pe< Tijsseükamp, 2e perceel naa Haarsteeg. Een perceel Hooitoemaat, n( 18 in den Boerenbrugkamp. M. M. Bij deze deze deelen wij onze g achte clientèle mede, dat wij hebb aangeschaft een mooie nieuwe type voor mededeelingen, circulaires enz. ei Het is een eisch des tijds dat schrli machineschrift in boekdruk precies k worden geïmiteerd. Onder aanbeveling, achtend, u—j—uijjmi.mmmmmmm urn" DE HEER

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2