RIMSIMMTSHEim Notaris Middelkoop Advertentiën. HISÏÏWS UIT HEÜSD2K Sport. Kerknieuws. De Storm. Handelsberichten Rechtzaken veilen en verkoopen BESOIJEN. De storm van Dinsdagnacht heeft hier verschrikkelijk huisgehouden. In de meeste tuinen zijn alle boonen vernield, druivenwijngaardt afgerukt en fruitboomen ontworteld. Den geheelen nacht zijn de boertu in de weer geweest, om hun vee uit de polders te halen, daar men vreesde, dat het water plotseling zou gaan vloeien. Van den draaimolen, die alhier op de kermis staat, is de bedekking geheel aan flarden gescheurd, terwijl enkele kleine kraampjes tegen den gronJ lagen. Er is over 'i algemeen veel schade aangericht. Voor een tot in alle hoeken bezette zaal gaf Zondag jl. de gemengde Zangver- eenigifig „Vooruitgang zij ons Doel' van Waalwijk en Besoijen een goed geslaagde uitvoering in de zaal van den heer D. v. d. Zaken. Onder leiding van hun bekenden directeur, den heer L. A. Kooien uit Waal wijk, werden de verschillende nummers zeer verdienstelijk uitgevoerd. Vooral mooi waren de nummers „Serenade van den Landsknecht* en „Gebed in Nood*, terwijl door Mej Duister (alt) heel aardig de solo „Holland* van Andriessen werd vertolkt. Het Dqo Joë en Nelli werkte ook prachtig. Ze deden eenvoudig de zaal daveren van het lachen, vooral met het komische duet „Spekzak*. Ook zeer aardig was „De vier jaargetijden der Liefde*, terwijl door Mej. Nelli nog zeer mooi werd voorgedragen het dramatische gedicht „Het kind van den Mijnwerker*. Het is een zeer genoegelijke avond geweest en we hopen dat bovenge noemde zangvereeniging ons nog veeJ der gelijke avonden mag verschaffen. Dank zij het uitgekozen weder was het Zondag zeer druk op de kermis. De cafe's werden ook druk bezocht, zoodat zij geen klagen hadden. Als gewoon werd de andere dagen dïuk gedanst. Er is over 't algemeen nogal goed verdiend, terwijl tot nu toe geen wanklank is gehoord. Maandagmiddag werd een jongetje door een motorfiets aangereden. Bij een der om wonenden binnengebracht, bleek, dat het nogal ernstig gewond was aan hoofd, rugge- graat,armen en beenen. Nadat hij een weinig bekomen was werd hij naar zijn woning vervoerd. De inmiddels geroepen dokter verklaarde, dat geen edele deelen geraakt waren uil het ventje binnen eenige dagen weer op de been zou zijn. De fiets rijder had blijkbaar geen schuld, doch hij bood aan de kosten te betalen. Pastoorsbenoeming. Met genoegen znllen velen vernemen dat oDze dorpsgenoot de WelEerw. Heer A. Lorubarts is benoemd tot Pastoor te Moerdijk. Thans is hij rector aan het krankzinnig gesticht Voorburg te Vucht. Wij feliciteeren den nieuwbenoemde en zyn geachte familie. Moge hij met waardigheid en eere het Herdersambt bekleeden tot glorie der kerk en tot heil der hem toevertrouwde kudde. Kaatsheuvel, 27 Aug. 1917. Kerknieuws. De Z.Eerw. Pater M. v. d. Wee, die v«ór twee jaren als priester van het G.oot- Seminarie van hier .naar Algiers vertrok zal a volbracht noviciaat, den 8en Sep. tember a.s. in handeD van zijn Overste den jeed van gehoorzaamheid enz. afleggen. Daarna zal Z.Eerw. ons land bezoeken ;en in het begin van October weder naar de binnenlanden van Afrika vertrekken om zijn zegenrijken arbeid in het bisdom van Nvanza ivoort te zetten. Afiollo. Verleden Zondagavond omtrent half tien werden wij aangenaam verrast door de Harmonie Apollo* die onder het spelen van een flinke marsch ons dorp binnentrok. Zij kwam met de laatste trein van Waspik alwaar zij in de Harmoniezaal om 4 uur een uitstekend geslaagd concert gegeveu ad. Naar wij uit betrouwbare brou ver amen heelt „Apollo* aldaar met succes gewerkt en een Hinken indruk achtergelaten bij de talrijk aanwezige muziekliefhebbers. Het weer was prachtig en de belangstelling gioot. A.s. Zaterdag zal de harmonie Euphonia om halt 9 s avonds een concert geven te Waalwijk op het Marktveld, bij gelegenheid van het Koninginnefeest. Ook haar wenschen wij succes en twij felen er niet aan of ook Euphonia zal haar ouden roem handhaven. Schadepost. De landbouwer Corn. Z. in den Berkdijk vond eergisteren een zijner beste koeien dood in den stal liggen, 's Morgens was ze nog frisch en graasde op de weide evenals de andere koeien, en 'a avonds toen ze eenige ureD op stal waren, lag ze dood. Door den veearts is het vleesch afgekeurd en onder politietoezicht verbrand en in den grond gestopt. Hoewel de landbouwer is verzekerd bij de plaatselijke veefonds blijft het voor hem toch een leelijke schadepost, bij de tegenwoordige duurte van het vee. Storm. De storm welke hier heeft gewoedt in den nacht van Maandag op Dinsdag heeft ihiet op zeer vele plaatsen, schade aaugericht Bij den landbouwer A. v. D. waaide een 3 tal toornen omver, waarvan een het dak van de schuur vernielde. By Joh. v. L waaide een hooimijt omver, by Ant. 8. dé halve schoorsteen van het dak. Op ontelbare plaatsen waaiden boomen omver en dakpan nen en ramen aan stukken. Het was een ware orkaan. Doch het ergste van allen staat het met de boomgaarden. Op sommige plaatsen zijn karvrachten appelen en peren afgewaaid met takken en al. Doordat de vruchten door hun val ge kwetst ziju, kunnen deze ook niet lang be baard worden. Voor velen ook een heele Schadepost. Heusden 27 Aug. 1912. Ongeval. Terwijl de werkman B. Maandag bezig met het vervoeren van zware stokken ijzerwerk, had hij het ongeluk er een op zijn been te krijgen, waardoor dit brak. Nadat bem zoo spoedig doenlijk geneeskundige hulp was verleend, werd hij per voertuig naar zijn woning te Wijk gebracht. Goed afgeloopen. Maandagmiddag bevond zich de Heer Z. de G. met zijn koetsier in een zeiljacht op de Maas en hoewel het niet precies stormde, had de wind toch reeds zoo'n kracht, dat het vaartuig omgeworpen werd, waarbij de G. er onder terecht kwam en wegbleef, ter wijl de ander er spoedig op wist te klau teren. Deze het gevaar bespearei de, waarin zijn meester verkeerende, begaf zich te wa ter en mocht'j.'bet genoegen smaken hem spoedig in veiligheid te brengen. Schip te water gelaten. Van de werf „Rijn en Maas* werd gis- teravoDd wederom een] ijzeren vaartuig te water gelaten ditmaal een sleepboot (over langs metende 17 M bestemd voor een Rotlerdamsche firma. Geslaagd. Bij het gisteren (Dinsdag) te 's Hage gehouden examen voor de akte Eransch L. O. slaagde onze stadgenoot, de Heer P. F. Broos. Floraliavereeniging. Bloemententoonstelling en Bloemen corso op Zaterdag 31 Augustus 1912, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. Programma: 2 uur. Opening van de Bloementen toonstelling in de Buitensocieteit. 3 uur. Tractatle van de inzenders der tentoonstelling. Onderwijl hebben ge noemde inzenders tevens gelegenheid tot uur een getal te raden, minder dan 5000. Wie het getai raadt, of er hetdichtst bij is, ontvangt een prachtig cadeau. Het raden geschiedt aldus Men schrijve het getal, dat men raden wil, alsook zijn naam, op een briefje en geve dat aan het daartoe aangewezen commissielid. Ieder inzender mag slechts éénmaal raden. 37s uur. Bloemencorso.Beoordeeling door de Juty. Afdeeling 1. Rijwielen (3 prijzen). Afdeeling 2. Sport-Kinderwagens enz. (3 prijzen). Verder ontvangt de dame en heer, die met het mooiste bouquetje getooid is, een prijs. (Ook niet-deelnemers aan het bloemencorso kunnen hieraan deelnemen). 4 uur. Optocht met muziek door de stad. Volgorde 1. Muziekkorps. 2. Inzen ders tentoonstelling (meisjes). 3. Deel nemers aan het Bloemencorso. 4- Inzen ders tentoonstelling (jongens). 5. Muziek korps. Opstelling en ontbinding vaD den Op tocht aan de Buitensocieteit. Kinderen worden verzocht vlaggetjes mee te brengen. 7 uur. Uitreiking der prijzen van de tentoonstelling en het bloemencorso. Be kendmaking van den uitslag van het getal raden. N.B. De planten voor de tentoon stelling moeten Vrijdag 30 Augustus na 4 uur aan de] Buitensocieteit bezorgd en Maandag 2 September om 5 uur terug^ gehaald worden. misschien vragen, zijn zij dan niet naar Stockholm gegaan of waren zij misschien bang Het antwoord hierop is niet moeilijk Niet omdat zij bang voor den uitslag waren, noch omdat zij er geen sympathie voor voelden, maar alleen wegens ge brek aan publieke belangstel- 1 i n g, welke, onverschillig voor welken tak van sport een gewichtige factor is. Het was als 't ware, dat er, wat de athletiek betreft in den tijd vóór de spelen te Stockholm een Jan Saliegeest onder het publiek was gekomen. Doch wij durven nog verder gaan, zelfs de autoriteiten hebben eenigszins schuld aan den lagen trap van ontwikkeling waarop de athletiek nog staat. Gaan wij eens bij andere landen een kijkje nemen, dan zult gij verstomd staan over hetgeen er van den kant der betreffende regee ring al niet voor de sport wordt gedaan. Groote sommen zijn er gegeven om de deelnemers zoo veel mogelijk te trainen en om zooveel mogelijk goede athleten naar Stockholm te zenden. In Zweden met een zielental kleiner dan het onze is dus het publiek ook van zijn belangstel ling getuigenis afleggen, want zonder dit lichaam zal er onmogelijk iets ont staan. Door Uwe talrijke aanwezigheid op 1 Sept. a. s. op het veld van W. V. zult gij indirect medewerken tot de ver vulling van onze hoop. E. ZECKENDORF. Waalwijk, 26 Augustus '12. (Bij het schrijven van dit stuk komen mij de vóór eenige jaren gehouden, eveneens door W. V. uitgeschreven athl. wedstrijden in herinnering, een feest bijgewoond door circa 2000 toeschou wers. Geachte lezers, aan U de vraag: zullen er op 1 Sept a. s. minder zijn Volgens de Gazette heeft een Bel gisch ingenieur een zweeftoestel uitge vonden, dat gegrond is op het gebruik van een bijzonder mecanisme met draai bare vleugels, waardoor opstijging, voort beweging en richting worden verzekerd. Alle voordeelen van de natuurlijke vlucht worden er door verkregen, zonder dat men verschillende bewegingen behoeft uit te voeren. Het is met dit toestel er een ministerie, dat zich speciaal be- 1 zighoudt met de sport. De kroonprins mof.?kJk onmiddelijk van den grond op van dit land is er de ziel van het sport I e StlJ?en' een zeker nutti£ gewicht mede Het idéé der Voetbalver. »W. V.« om aan de ter gelegenheid van den Konin- ginneverjaardag plaatshebbende volks spelen een athletiekwedstrijd te verbin den, zal niet alleen in Waalwijk en Om streken, maar zeer zeker in de sport kringen, voor zoover het daar bekend wordt, enthousiastisch ontvangen worden. Het enthousiasme der sportkringen, wil len wij U even verklaren. Gezien de uitslag der Olympische spelen te Stockholm voor de Hollanders is het van het grootste belang, dat er in de beoefening der athletiek hier te lande een verandering komt. Het resul taat is voor ons land allertreurigst te noemen en te meer als wij U op het volgende wijze Het is een bekend feit dat zich onder de verschillende beoefe naars der athletiek mannen bevinden, die door hunne aanwezigheid in Stock holm een goed figuur zouden hebben geslagen en mochten zij er niet in ge slaagd zijn met le prijzen thuis te komen dan toch in alle geval voor de daarop volgende prijzen in aanmerking zouden zijn gekomen. Maar waarom, zult gij leven. Het gevolg is geweest, dat Zwe den als No- 1 uit den strijd is gekomen. Toen de hoofdmannen der athletTek bij onze regeering om subsidie gingen vrageD, klopte men te vergeefs aan en men was genoodzaakt zich zelf te hei pen. Dit laatste ging goed voor een vereeniging of deelnemer die zich in financieëelen welstand mogen verheugen en dit was toen het geval met de Ned. Voetbalbond, de schermers en enkele oopers. Dit handjevol ging daarheen en aan hen hebben wij het te danken, dat Holland nog eenigszins bekend is geworden. Pessimistisch werd er over ons nationale elftal gedacht, maar onze mannen hebben de slechte gedachten teleurgesteld en wisten den 3en prijs te jehalen. De intocht der voetballers in Amsterdam was met een ware zegetocht te vergelijken. Wat onze schermers be trof, zij wisten het tot den eindstrijd te brengen, wat met het oog op de tegen standers een schitterende prestatie was. Na de spelen te Stockholm Is men van verschillende zijden gaan voelen, dat er meer moet gedaail worden voor ath letiek. Onze regeering denkt er niet aan om evenals in Engeland, waar 25000 voor de training der deelne mers aan de in 1915 te Berlijn te houden Olympische spelen is gegeven, een som voor dat doel beschikbaar te stellen. Het komt ons voor, dat er na Stock holm eene vooruitgaande beweging in de athletiek is gekomen. Het is daarom een zeer verblijdend feit, dat „Waalwijk Vooruit" in die beweging wordt mede- gesleept. De voetbalvereenlging, de eeni ge club alhier, die het publiek geregeld afwisseling en genot bezorgt en zoozeer de sympathie van het Waalwijksche publiek heeft verworven, zal door haar voorbeeld ongetwijfeld nog meer in de gunst van det publiek stijgen. Wij weten dat, wat voetballen betreft, de toeschou wers door de vele mooie wedstrijden wel een weinig verwend zijn. Dit heeft W. V. ingezien en zij heeft daarom voor een rijk en afwisselend progamma ge zorgd, dat de toeschouwers niet zal teleurstellen. Wij willen ons niet alleen tot W. V. beperken, maar ook op de andere voetbalverenigingen het oog gevestigd houden. Het is van groot be lang, dat door hen wordt wordt ingezien, dat voetballen en athletiek (vooral loopen en springen) te samen moeten beoefend worden. Om het resultaat daarvan te zien moeten wij naar Engeland gaan, waar de voetballers zich streng aandien regel houden en niet zonder succes, want tot nog toe staat Engeland No 1 als voetballende natie. Maar nog om een andere reden is het samengaan van be lang. In onzen tijd waar elk oogenblik voetbalverenigingen uit den grond ver rijzen, wordt het ten laatste moeielijk om uit te blinken. Elke vereeniging streeft naar een hoogeren rang, die alleen bereikt kan worden door geregelde oefe ningen in voetbal en athletiek. Waalwijk Vooruit, onlangs in den N. V. B. toe gelaten, gaat dit inzien en daarom voor haar wilskracht ons aller hulde. Waar evenals in Waalwijk zooveel jonge man nen zijn, hopen wij, dat er een athle- tiekclub opgericht wordt. Mocht dit ernstig opgenomen worden, dan zal de oprichting eene gemakkelijke zaak zijn, want het is een zeker iets, dat zij daarin door andere athletiekclubs zal gesteund worden. Een klein voorbeeld willen wij ïlervan geven van een andere plaats. In Woerden besloot men voor enkele jaren een athletiekclub op richten en men wendde zich daartoe tot >Pro Pa- tria« uit Rotterdam, de beste athletiek club uit ons land. Deze club, welke steeds op weg is om propaganda te maken, was dadelijk bereid Woerden te ïelpen. Op 't oogenblik is Woerden in het bezit van een club, welke aange sloten is bij de N. A. U. en welke hare vertegenwoordigers geregeld naar het buitenland stuurt en steeds lauweren oogst. Kan het in Waalwijk ook niet zoo gaan De medewerking van de N. A. U. en >Pro Patria* is U al verzekerd. Laat voeren, in alle richtingen zich te be wegen, en naar believen op elke hoogte te blijven zweven zonder vrees voor vallen. Z. D. H. de Bisschop van 's-Bosch heeft eervol ontslag verleend aan den WelEerw. Heer D. Kooien als pastoor Ommel, en aan den Weleerw. Heer J. D. A. Mathijsen als pastoor te Moerdijk en heeft benoemd tot pastoor te Om mel den Weleerw. Hee P. v?n de Pas tot pastoor te Moerdijk den Weleerw. Heer A. F. M. P. Lombarts tot kape laan te Someren den Weleerw Heer W. A. C. SimonJs tot Vicarius van het Gesticht »Voorburg« te Vught den Weleerw. Heer M. B. Maassen tot kape laan te Dussen den Weleerw. Heer. G. J. M. van Groeningen tot kapelaan te Beek en Donk den Weleerw. Heer P. Hoekxen tot kapelaan te Bergerlk (het Hof)den Weleerw. Heer A. A. M. Panis de twee laatsten priesters van het Seminarie. Verder benoemde Monseigneur, op voordracht van den Hoogwaardigen Heer Prelaat der Abdij van Berne tot pas toor te Lithoyen den Weleerw. Heer J. P. van de Crommenacker tot kape laan te Vlijmen den Weleerw. Heer G. J. Scheepers, en tot Assitent te Bok hoven den Weleerw. Heer M. J. Giezen allen van de Orde der Witheeren. Eerste H. Mis. De Weleerw. heer A. S. de Glas, ka pelaan te Beek bij Nijmegen, droeg Zondag te Waspik in zijn geboorteplaats zijn eerste plechtige H. Mis aan God op. Zijneerw. werd geassisteerd door zijn beide neven, de Eerw. frater Agathan- gelus Selders als diaken en de Weleerw. pater Philibertus Klaassen, directeur te Helmond, als sub-diaken. De twee jongste broertjes van den neomist dienden de H. Mis. In de kerk werden de talrijke familie leden waargenomen, de Weleerw. Zeergel pater Bartholomeus Klaassen, professor aan het gymnasium te Langeweg, neef, en den heer W. de Glas, student van het missiehuis St. Toseph te Roosendaal, broeder van den neosacerdos. De feestrede werd uitgesproken door deD Weleerw. heer Th. Lamers, kapelaan te Waspik, die dit in verband bracht met het evangelie van den Zondag »Ite, ostendlte vos sacerdotibus* Gaat en ver toont U aan de priesters. Op zeer verdienstelijke wijze werd door het zangkoor de driestemmige Mis van Perosi gezongen. De storm heeft gisterennacht in ons land vreeslijk huisgehouden. Uit tal van plaatsen komen berichten van omwaaien van boomen, 't vernietigen van fruit boomen, van huizen, schuren en tenten. In 't Haagsche Bosch werden weer een 600 tal boomen ontworteld, op andere plaatsen ook zeer veel terwijl voor Rot terdam tientallen van schepen zijn los geslagen. Het is onmogelijk dat alles hier weer te geven maar de storm heeft zeer veel schade aangericht. Eenige der voornaamste berichten laten we volgen. Het stoomschip Batavier III, dat gis terenochtend te Rotterdam moest aanko men is pas gisterenmiddag iuim 5 uur aan de Boompjes voor den wal gekomen. De passagiers ten getale van 104, hebben een angstigen nacht doorgebracht. Van de 36 paarden, die te Londen aan boord gekomen waren, leefden er bij aankomst alhier nog 4. De doode en levende paarden zijn naar het abattoir overge bracht. Gisterochtend is aan het Hooge- zand onder de gemeente Numansdorp tegen den zeedijk aangedreven het schip van den heer C. de Jong van Lage Zwa- luwe. Men vermoedt, dat beide opvaren den schipper en knecht, verdronken zijn. Een fabrieksarbeider uit Oitersum, die zich gisterenochtend per rijwiel naar Goch begaf, is dicht bij deze stad door een neervallenden boom gedood. De schade, die de fruitboeren te Oud-Beierland geleden hebben is zeer groot. Talrijke boomen hebben al hun vruchten in een enkel uur verloren. Het onrijp en beschadigd fruit moet thans tot alle prijzen worden opgeruimd. In boomgaarden, die aan het water gelegen zijn, is de schade nog veel grooter. Daar dreven de afgewaaide vruchten bij hoopen weg. De storm van gisternacht heeft het slot Oud-Heldelberg te Nijmegen geheel omvergegooid. Het Is nu met recht een ruïne. Op de Waal nabij Loevenstijn is tengevolge van den storm een schip van 45 last volgeslagen en midden in de rivier gezonken. Deopvarenden, drie gebroeders Elshout zijn gered. In het geheel zijn tij dens het noodweer van gisternacht op de Waal tusschen Tiel en Gorinchem vijf schepen gezonken. Persoonlijke onge lukken kwamen daarbij niet voor. Men schat de hoeveelheid afgewaaid fruit op s/4 van den oogst. In het Westland heeft de storm zeer groote schade aangericht. Duizenden ramen zijn opgewaaid en vernietigd, waar mee ook de vruchtmeloenen, komkom mers, pepers verloren Is. De natuurto- maten, die toch al zooveel van vocht en wind geleden hadden, acht men ver loren tn van het boomgewas is de meeste vrucht tegen den grond geslagen. Vooral de schade aan peren, die dik hingen, is groot. Er is minder glas vernield dan door den storm van 30 September 1911. Annie Pascal vrijgesproken. Men seint uit Arnhem De rechtbank te Arnhem heeft heden morgen Gerritje Helder, zich noemende Annie Pascal, journaliste en aviatrice, vrijgesproken van al het haar ten laste gelegde met last tot onmiddelijke invrij- heidsstelling. te Capelle, zal op Donderdagen 5 en 19 September ion*avonds 7 uur ten Koffiehuize van J. FRANSEN, te Waalwijk, aan de Spoorlijn, krachtens art. 1228 B. W. in het openbaar ONDER WAALWIJK. Een in 1902 nieuw gebouwd Huis, waarin Bierhuis met erf en bouwland, aan het Zuideinde der Kloostersteeg, op den Meerdijk, aan het Kruispunt alwaar de weg loopt naar Sprang, Sectie B no. 2030 groot 14 aren 10 centiaren. Eigendom van Waltherus Sprangers. Te aanvaarden bij de betaling der Koop penningen. 2626 was 14*» BESOIJEN, 27 Augustus. De pi ijs der boter was hedoo op de markt Hoogste prijs i 1.46. Laagste prijs t 1,38. Eieren 5 cent per stuk. ROTTERDAM 26 Augustus. Tarwe f 11.75 a f 12.25 per 100 K.G. Rogge verkocht van 10.00 tot f0.— perlOOk.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10.Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f—.00 a Haver per 100 k. 1 0.— a Bruine boonen van f f ROTTERDAM 27 Augustus. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 61 paarden 0 veulen, ezel, 58 magere en 438 vette rundereD 220 vette 140 nuchtere en 432 fraskalv. 2 schapen oi lammeren 9 varkens 53 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 37 tot 44 a ct., stieren 33 tot 37 a ct., kalveren 45 tot 55 &0ct., vette export kalveren ct., alles per kilo. Melkkoeien f 135 f 330, kalfkoeien f 145 4 360, stieren f 140 a 360 pinken 80 a 125 graskal veren 30 a 80 vaarzen f 120 a 195 allee mager vee; biggen f 11.—a 17.— paarden 160 a 170 Nuchtere kalveren fok22.A 30.slacht 14.— 4 20.— Biggen f 1.50 a 1.80 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 86/8 en 21/16 vn. en 174 stukken van '/s kilo. Prijs le qual. f 57, 2e qual. f 53, 3e 49. Per kilo 75 a 80 ct. GORINCHEM, 26 Aagustus. Men noteerde heden: Ristarwe 19 50 a 10.roode dito 1 9,25 a 9,75 witte dito 1 9.25 u 9.60 tnl. rogge !6,a 6,40 Buitenl dito 6 40 4 6.75 gerst 5,80 a 6 90 haver 4,75 4 6.— duivenboonen f.,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0.alles per hectoliter. On de veemarkt waren heden aangevoerd 525 runaeren 11 nuchtere kalveren, 28 vette varkens 914 biggeu. Le qual. Kalfkoeien 260 4 325 Kalivaarzen Guiste vaarzen Melkkoeien 2»/j jarige ossen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 28 per half kilo, Stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen a lammeren f 0 4 fper stuk. Kippena fper stnk. Boter 75 f a 78 c. per '/s kilo- Eieren 1.25 1.30 per 26 stuks. vette 1180 a 260 1120 4 160 i 200 4 280 f 4 1 80 a 120 I 40 4 70 15 a 24 varkens van 30 a 32 ct van 18—, a 17per

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6