HWSIIITKAITSHËIM R. D, A, y, d. Woude, Zwatsluis. Ml SCHULDIG." NISÏÏWS UIT HEÜSD2K Gemengd Nieuws Advertentiên. Overijselsche Beddenfabriek. Rechtszaken. Telegrammen. Handelsberichten 8QUIDI II G0SIK00P. VEERENBED Groot 370 paginas, gebon den in rood linnen. Prijs f 0,60. Breda Breda. T. V. V. Tilburg. Waalwijk Vooruit Waalwijk. Aanvankelijk was W. V. voornemens a.s. Zondag in de seriewedstrijden te Besoijen te spelen. I)e comp. leider N. V. B. stelde echter voor W. V. a.s. Zondag de eerste competitiewedstrijd vast, tegen T. V. V. op het terrein te Tilburg. SPRANG. Een konijn van zekere D op het Oostainde beeft dezer dagen n et n.inder din 18 jongen ter wereld gebracht. Zeker een groote zeldziamheid. CAPELLE. Deze week is uien begonnen met het aardappel-rooien. In aanmerking genomen, het natte wee-, is de oogst heel goed geslaagd. Enkel bij de >Eigenheiraer8< zijn er veel aan bederf onderhevig, bij de andere soorten is de opbrengst goed. LOONSCHEN DIJK, 24 Sept. Recht- vaart. Dezer dagen had de koopman P. N. alhier het ongeluk, dat zijn paard op een 1 dijk rchrok, waardoor paard en kar van den dijk tnimejden en de vracht, bestaande uit borden, kopjes, pannen en ander aardewerk en aanverwante artikelen, aan scherven aan den voet en langs de helling kwam te liggen, i Voorwaar een schadelijke dag voor den man 1 Na hot water aanmerkelijk gevalleD is. zijn de bewoners hier en in de aangren zende deelen der gemeente Loonopzand aller- J wegen aan het aardappelen rooien, maar zij I doen daarbij de treurige ervaring op, dat vele knollen, die eenigoa tijd onder water j hebbtn gestaan geheel of gedeeltelijk bedor- i ven zijn. WASPIK. Zondag l.l. speelde Brabantia van Waspik een match tegen R. W. B. van Besoijen. Stand 53 in 't voordeel van laatstgenoemde. Brabantia speelde echter met twee in val lei s van het 2e elftal. Op Zondag G Oct. zal Brabantia deelne- j men aan de seriswedstrijden te Geertruiden- berg, uitgeschreven door de voetbalvereeni- ging „Exelsior". De 9-jarige Fr. II. kwam Zondag bij het slootjespringen zoo ongelukkig te vallen, dat hij zijn arm brak. Dr. Smits zette het lichaamsdeel. De motorboot ven den beurtschipper op Rotterdam, den heer W. Klerks alhier, is op de werf der firma Ruitenberg van een nieuwe mo!or, van het zoo gunstig bekend staande merk Cromhout, voorzien. Zondag heeft de boot proef gevaren eu uitstekend voldaan. Verschillende genoodigde waren daarbij de gasten van den schipper en had« den zich op dit tochtje uitstekend geamu seerd. Zoo we vernemen bestaan er hier plan nen om eeu MiddenstandsvereenDing, afdee- ling van de Hanze, op te richten. Zoo ergens dan gelooven we, dat zulk eene vereeniging vooral bier veel nut zal kunnen stichten. De strijd om het bestaan wordt ook ouzen Mid denstanders niet gemakkelijker en het is waarlijk wel noodig, dat betoonde belang stelling buu eens een riem onder 'l hart steekt. Hopen we, dat de oprichting van genoemde vereeniging niet al te lang op zich laat wachten. RAAMSDONKSVEER, 24 Sept. Als merkwaardigheid deelen wij mede, dat ver- leden week bij deu beer de B. in de Prins Hendrikstraat een aardappelstruik gerooid werd, waaraan niet minder dan 103 aard appelen zaten. De werkman J. F. kreeg bij het los sen van een vrachtboot der stoombootonder neming M. J. Verschuren Zn. een zware ijskast op zijn voet. Het lichaamsdeel werd zoo ernstig verwond dat onmiddelijk de ge neeskundige hulp ingeroepen moest worden van Dr. Lips. Vrijdag 27 Sept. ten 21/, ure zal in de O. L. S. de kostelooze koepokinenting plaats hebben. GEERTRUIDENBERG. Donderdag 3 Oct. tal de nieuw-benoemde burgemeester van onze gemeete de WelEd. Gestr. heer Mr. H. J. C. M. Allard feestelijk ingehaald worden. Een regelingscommissie is benoemd bestaande nit de heeren Mollenberg, Schol- tens, Krijger, Busch, Van den Hoven, A. Wiercx en A. de Kroon. Ongeveer 50 ver- eenigingen zullen aan den optocht deelnemen. DUS8EN. De kermis behoort hier weer tot het verledone. En met voldoening kan dit jaar nog eens aan deze dagen worden teruggedacht. Melden we een vorige week reeds dat de eerste kermisdagen in de beste stemming waren voorbijgegaan, evenzoo kunnen wij dit gelukkig van 1.1. Zoudag getuigen. Geen eukele wanklank werd ge hoord en geen proces-verbaal behoefde te worden opgemaakt. De luchtschommel en kramen maakten ook Zondag nog goede zaken. Des middags om 4 uur maakte de fanfare „Wilhelmina* nog eene kleine mu zikale wandeling hetwelk natuurlijk dadelijk veel volk op de been bracht. Met recht mogen wij dus zeggen dat de kermis een aangenaam en prettig verloop heeft gehad. BESOIJEN. Bij de Zondag 22 Sapt. ge houden wedstrijd tusschen „R. W. 3.* alhier en Brabantia* uit Waspik won „R. W. B." met 53. Voorwaar eeu mooi succes. Aan de Zondag te houden wedstrijd om den zilveren lauwerkrans op het terrein van „R. W. B." alhier zullen de volgende ver- eenigingen deelnemen: W. V. I Waalwijk. B. V. C. I '8 Bosch. Wilhelmina II Exelsior I Tilburg. Er zal dus een spannende wedstrijd te zien zijn, waarvan vele voetballiefhebbers gebruik zullen makeD. De wedstrijden be ginnen om twee uur. De lauwerkrans en de medaille, die er beiden prachtig uitzien, zijn te bezichtigen bij den heer F. Dulltu, si garenwinkelier, alhier. OOSTERHOUT. Zondag 1.1. beeft onze stad op grootecbe wijze den iojen verjaar dag van zijn Methnsalem, deu heer Gijs van Ham gevierd. De jubilaris trok 's mid dags om 4 uor in een open rijtuig gezeten in optocht mede door Oosterhout's straten, nu en dan een groet brengend aan de dui zenden gemeenteneren en vreemdelingen, die de festiviteiten met hun tegenwoordigheid opluisterden. In hetzelfde rijtuig waren ge zeten zijn twee zoons en een dochter. Een dezer zoons vierde voor eenige jaren zijn gouden bruiloft, bij welke gelegenheid zijn vader hem kwam complimenteereD, ruim een half uur gaans. De heer G. v. Ham zal wel een van de weiüige levende meer zijn, die den tien- daagschen veldtocht in 1830 meemaakten, by welke gelegenheid hij zeker zijn inder tijd verbazende lichaamskracht heeft kunnen toonen. Men kan het den grijeaaid nog aan zien, dat hij eens een robuste kerel was met herculische kracht. Zijn handen vooral heb ben afmetingen, waarvoor men respect zou krijgen. Liedertafel „Aurora* en „de Har monie* brachten een aubade, terwijl voo' 'a avonds een lichtstoet georganiseerd was. De toeloop van volk was enorm. Een prachtig concert in „Koppelpaarden" besloot de fes'iviteiten. OUD HELS DEN. Niet zoo bedoeld. Ofschoon onder de oude militie-wet de grootste helft der zoons dieustplichtig en meer niet doet zich hier toch het Tilburg. Evenals in de andere onderhoorige arrondissementen heelt zich ook in het onze een commiesie belast met de taak om dezen dag niet ongemerkt te laten voorbijgaan rn bestaat ze uit de Heeren Knol, Prinsen, Varossieau en v. d. Ven, respectievelijk hoofd der Christ., Openb., Openb, en R.K. School te Werkendam, Haarsteeg, Woudri- chem en Heusden. was feit voor, dat van twee zoons deze week ook de tweede ia ingelijfd, ondanks het onder de wapenen zijn van zijn eenigen oudere», brofr. De zaak heeft zich namelijk toege dragen als volgt. Toen de heer v. B. „in 1911 erin lootte", wcrdjnj ingelijfd (op papier) begin October, omdat hij twee nog oudere broers had, waarvan slechts een ouder de wapenen was. Een paar weken na deze in lijving stierf echter zijn oudste (vrijgeloote bro r en zoo zijn misschien contra de be doelingen van den weigever de beide zoons van den heer v. B. Sr. als milicien in dienst. VLIJMEN, 24 Sept. 8.8. Donderdag 26 Sept. zal des avonds om 7 uur in het café van den heer H. Daelmans de verplichte algemeene vergadering der onderlinge melk. kalverenverzekering „St. Cunera" gehouden worden. Voor de Arrondissements-Rechtbank te 's Bosch stonden terecht J. van E. 69 j., bakker en winkelier te Nieuwkuik, beklaagd ter zake dat hij, terwijl hij nog op 9 Juli 1912 koopman zijnde, althans zonder koopman te zijn bij sinds dien onherroepelijk geworden vonnis der Arr.-Rechfbank te 's-Bosch van laatstgemelden datum in staat van faillissement werd verklaard, ter bedrie- gelijke verkorting der rechten zijner schuldeischers op en omstreeks 11 Juli 1912 te Nieuwkuik als failliet baten van den boedel niet heeft verantwoord, door dien hij opzettelijk aan den curator in zijn faillissement, op de hem door deze gedane vraag of vragen, of behalve het reeds opgegevene aangewezene en aan- getroffene nog meer tot den faillieten boedel behoorde, de waarheid verzwij gende, niet heeft opgegeven dat daartoe nog behoorden een kabinet en een la detafel. Er waren drie getuigen gedagvaard. De eisch was 4 maanden. Kaatsheuvel, 25 Sept. 191i. Brand. Het huis dat verleden Ztterdagmorgen omstreeks half zes afbrandde was eigendom van Job. K. en bewoond door 2 gezinnen W. A. en T. v. d. B. Van de inboedels, welke grootendeels gered zijn, was niets verzekerd, het hais wel. De brand is hoogst waarschijnlijk ontstaan in den schoorsteen, waarin het roet is gaan smeulen bij het aanmaken van de kachel, en heeft zoo de zolder aangetast. Het afgebrande huis, staande aan het einde van de Sprangsche pad, aan den Loonschen dijk, kan gerust als eene der oudste alhier staande gebouweD worden beschouwd. Reeds voor 60 of 70 jaren was daarin een flinke welbekende herberg gevestigd, hetgeen natuurlijk de meeste lezers onbekend zal zijn. In het Spransche pad stond toentertijd nog geen enkel ander huis. Een stuk geschiedenis gaat hiermee dus verloren. Ruitenvernieling en baldadigheid Verleden Zondagavond zijn op een paar plaatsen bij A. v. A, en J. de W. de ruiten ingegooid. Bij de Wed. H. werd een bezoek gebracht aan den boomgaard en eukele vrnchtboomen vernield. Bij G. v. G. een heining afgebroken. Dit zijn de werken vau de vele troepjes aankomende vlegels, die overal onze straten en wegen onveilig maken, 't Is treurig. Aardappelen rooien Overal ia men hier bezig met het rooien der aardappelen. Op vele plaatsen is de uitkomst treurig. Op de akkers welke laag gelegeu zijn is meer dan de helft der vruchten totaal verrot. Op alle plaatsen komen bedorven aardappelen voor en vele vruchten zijn aangestoken, die men slechts kort kan goed houden. Voor velen onzer burgermenschen een tegenslag. Ongeval. De omtrent 40-jarige vrouw van den landbouwer N. de K., bezig zijnde met houthakken, had het ongeluk in haar been te hakken. Onmiddellijk werd de hulp van Dr. Rudiug ingeroepen, die het noodige verband aanlegde. Zij zal nog weken lang voor hare onvoorzichtigheid boeten. A. v. E. 20 j. en Ph. v. H. 23 j. grondwerkers te Vlijmen, beklaagd ter zake dat zij den lln Aug. 1912 te Vlij men tezamen en in vereeniging opzette lijk C. Musch hebben mishandeld door hem met een boksijzer, althans met een hard voorwerp te slaan, te schoppen, te trappen en te slaan. De eisch was voor ieder f 30 boete of 60 dagen hechtenis. De spoorwegstaking in Spanje. CERBERE, 24 Sept. Men melot uit Barcelona, dat het personeel van het Cata- laansche en het Noorderspoorweguet met 6500 tegen 40 stemmen tot staken besloten hebben. Een nieuwe vergadering, vannacht te houden, zal het oogenblik vaststellen, waarop de stakiugsbewegidg een aanvang zal nemen. CERBERE, 24 Sept. Het bestuur van de vereeniging van het Catalaansche spoor wegpersoneel heeft het bevel om te staken in alle richtingen verspreid. In Tripolis. TRIPOLI, 24 Se.pt. (Italiaansche b?on). De verliezen van Turken en Arabieren in het gevecht van Jen 20sten dezer schat men op 2000. Een groot gedeelte hiervan zijn dooden. Heusden 25 Sept. 1912. Jubileum. Den leu November e.k. zal het vijf en twintig jaren geleden zijn, dat de WelEd. Gestr. Heer W. van 'Oppenraaij werd aan gesteld tot schoolopziener in bet district De drank 1 Op een brandenden veld steenoven werd gisteren te Heerlen 't gedeeltelijk verkoolde lijk gevonden van een tot-nu-toe onbekenden man, die zich wellicht in dronkenschap in den nacht van Zondag op Maandag te slapen had gelegd op den oven. Door vergiftige dampen, die uit den oven opstegen, is de man vermoedelijk gestikt. Hoe langer hoe gekkerTe Madrid heeft een wedstrijd plaats gehad van leelijkerds, waaraan alleen mannen moch ten deelnemen. De jury was samengesteld uit elegante dames. De eerste prijs werd toegekend aan Audrlès Gastellon. Dat zal me dan wel iemand geweest zijn 1 De uitspraak der jury viel zeer in den smaak van het talrijke publiek. Een mu ziekkorps vroolijkte de plechtigheid op, die 's avonds besloten werd mei luisterrijk vuurwerk. Het getal dwazen groeit met den dag aan 1 Een iwanhoopsdaad In perceel Ten Katestraat 4 te Am sterdam woont sinds eenige jaren de kruidenier L., een man van even dertig jaar, die, In plaats van zijn zaken te be hartigen, steeds een groot gedeelte van den dag in de kroeg doorbracht. Zijn echtgenoote, een flinke, oppassende vrouw, was van den morgen tot den avond in de zaak bezig, doch hoewel zij over de winkelnering niet te klagen had, ging de financieele toestand, doordien de man geen orde op zijn zaken wist te stellen, voortdurend achteruit. Het spreekt van zelf, dat de vrouw dit niet kalm kon aanzien en haar man herhaaldelijk zijn slecht gedrag verweethet gevolg waren heftige scènes, waarbij de man zich niet ontzag, soms in tegenwoordigheid van klanten, zijn echtgenoote te slaan en te trappen. Vrijdag jl. was hij des nachts om vier uur pas thuis gekomen, natuurlijk weer inbeschonkentoestand. Zaterdagheersch- te den geheelen dag een gespannen ver houding en de buren hoorden herhaal delijk gekijf. Tegen een uur of vijf kwam de vrouw plotseling bij een der buren instuiven, roepend>Help mij, help mij, ik heb vergift ingenomen.* In haar wanhoop en om den man eens te doen schrikken had ze lysol gedronken, doch nauwelijks was de wanhoopsdaad geschied of het be rouwde haar. De buren hebben alles in het werk gesteld om de vrouw te helpen. Ze zijn terstond naar verschillende doktoren ge sneld en vonden dan ook een medicus bereid mede te gaan. Onmiddellijk ver voer naar het Wilhelminagasthuis werd noodig geacht. Ook ln het Ziekenhuis werd alles gedaan om de vrouw te red den, doch het was te laat. Kort na de aankomst aldaar overleed zij. De verontwaardiging in de buurt, waar de 29-jarige vrouw woonde was vooral Zaterdagavond groot. Uren lang schoolden drommen men- schen voor het huis te zamen en als de man zich in hun midden had vertoond, wie weet wat er dan gebeurd zou zijn. De ongelukkige vrouw, van wie alle bewoners der Ten Katestraat met de grootste waardeering spreken laat een tweejarig meisje na. Buren hebben het kind onmiddellijk na de vreesel.jke ge beurtenis liefderijk opgenomen en zullen het voorloopig blijven verzorgen- Barbaarsche mishandeling te Rotterdam. C. W., vrouw van J. H-, leefde sedert eenige weken van haar man wegens huise lijk ongenoegen gescheiden en zij had met haar vier kinderen, waarvan het jongste acht maanden en het oudste 8 jaar is, intrek genomen in pand no 31, aan het Spulwater, terwijl haar man van beroep vleeschrijder bij den vleeschhandelaar B. in het Hang, inwoonde bij een gezin aan de Crooswijksche straat. In den nacht van Zondag op Maandag traden eensklaps vier personen, waaron der ook een vrouw, de woning aan het Spuiwater binnen en ontnamen demoeder met geweld haar kinderen. Toen zij de kleine van acht maanden niet wilde af staan, werd zij door een der ruwste ke rels bij de haren gegrepen en over den grond gesleurd. Van pijn en overspanning verloor de arme vrouw het bewustzijn en toen zij weer bij kennis kwam waren de kinderen verdwenen. Buren hadden op gemerkt dat in een gereedstaand rijtuig de kinderen waren ontvoerd en onderge bracht in de woning van de moeder van een'der ontvoerders aan de Slachthuis straat. Als gevolg van de ondergane mishande ling en door het gemis harer kinderen is de arme moeder krankzinnig geworden. Haar inboedel, die haar nog restte, ver nielde de vrouw waarop de buren te hulp kwamen en zich haar lot aantrokken- Op last van den politiegeneesheer is de vrouw in afwachting van hare opzending naar een krankzinnigengesticht voorloopig in het Ziekenhuis opgenomen. sprong ste platau toe te laten, die een met een valscherm wilde doen. Bittner had echter zijn uitvinding onder zijn ulster verborgen en toen hij boven het bewijs van de gewone politie toonde, had niemand argwaan en kon hij gerust zijn gang gaan. Bittner was een behangers zoon. Zijn ouders wisten niets van zijn ongelukkig plan. De dooden-sprong. Zondagmorgen is te Berlijn op ver schrikkelijke wijze een jonge man omge komen, die meende een goed valscherm te hebben uitgevonden. Erich Bittner, zoo heette de ongeluk kige, Is bij een sprong van de hooge Siégesaule te pletter gevallen. Heel ln het geheim had Bittner de proef willen nemen, maar voorbijgangers, die hem met twee cinema-fotografen daar bezig zagen, vermoedden dat er iets bijzonders ging gebeuren en bleven staan. Zoo zijn tal van menschen getui gen geweest van dit ontzettend ongeluk. Zij zagen hoe Bittner afscheid nam van een dame en jong meisje, die op een bank zaten, vlak bij de Siégesaule, daarna het gewone entrée-geld beta lende, de trap opging en de cinema fotografen zich gereed maakten. Ook de beambten kregen argwaan, maar het was reeds te laat. Bovenop den Zuil» zag men Bittner en een smid, die van hem de opdracht had de ijzeren leuning voor een gedeelte weg te nemen. Reeds was de smid daarmee klaar, toen de beambten merkten wat er gaande was. Men zag Bittner op de borstwering hij bond het valscherm op zijn rug vast, en wuifde een paar maal met de hand. Op hetzelfde oogenblik klonk er beneden een fluitjede cinema-fotografen waren gereed 1 Bittner wuifde nog eens en sprong dan van de borstwering. Onder het publiek ging een geweldi ge kreet op. Het toestel werkte niet. Men zag den waaghals bliksemsnel naar be neden storten en op het dak der zuil hal te pletter vallen. Het publiek, doode- lijk verschrikt, vluchte weg. Spoedig was echter hulp ter plaatsehet lijk van Bittner werd van het dak afgehaald en naar het doodenhuls overgebracht. Hier constateerde mtn een dubbele schedel breuk en zware inwendige verwondin gen. Bittner had reeds vroeger, ook in het bijzijn der politie, verschillende goedge slaagde proeven genomen en meermalen had hij verlof gevraagd om een sprong te wagen. Eindelijk had hij toestemming gekregen, doch op voorwaardt, dat hij de proef heel in het geheim zou doen, ten einde alle stoornis in het verkeer te voorkomen. Hij had echter ook verlof noodig van de bouwpolitie en deze had geweigerd. Toen de bouwpolitie vernam dat Bittner desondanks toch een poging zou doen, had zij aan de beambten op dracht gegeven, niemand jop het boven- Sinds de oprichting onzer zaak in 18 76 ziju onze Beclame-Bedden in geheel Ne derland en daarbuiten ingevoerd en bekend geworden als De vele bewijzen van tevredenheid en nabestellingen beveetigen dit. Geen opge smukte reclame. Het Beddenvak is een vak van vertrouwen. De goederen zelf moeten reclame maken. Niet de prijs alléén, maar ook de kwal. beslist, of het aangebodene goedkoop is. Wij verzenden franco naaste station vrijzicht. Een degelijk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, linnenbewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wollen l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met mooie sluiting en 2 Matrassen voor 1 32 Veel beier kwaliteit f89.— Beslist iets extra's f 49 Kapokbedstcllen, 2 persoons met dezelfde toebehooren f 26.—, f 32.en f 36. Bijpassend ijzeren Ledikant f 6 50. zeer zwaar f7.50. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT, kleur Noten of Pitch-Pine met een le. kwal. Spiraalveeren Gezondheids- Matras met tegendrukveeren, een le kwal. Kapokmatras, Pelnw, 2 Kussens, 1 wollen. 1 watten Deken en 1 Matrasbeschermer voor f 69,50. Niet te verwarren met de goed- koope soorten, die ook wij kunnen leveren. Zware graslinnen LAKENS, 160 cM breed f 1.50. Dito IJZERSTERK 168 cM breed f 1,50. Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN f3,30 Goedkoop soort f2,70 per 6 stuks. Prima dubbel Guttaper<?halinnen f2.de vierkante meter. Windknssens f5.f6 675 en f7.50 Rijke keuze Wiegen, Kinderstoelen LedikantenMatrassen enz. Kerkstraat No. 187-140. Int. Tel.4. Vraagt geïfl. Prijscourant. 131 Verkrijgbaar bij de Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen, 29.) Allen d geen sj Zij bab de vooi solde d« en de Vierspa Riviére en een grappig er om hart kc Na j toescbo den en jongens met d6 den scb - W Sylvetti en zich - 0 te Régi Ik ben arme S -Ge glimlac! Zij i straatje - Zoi vreden, een BESOIJEN, 24 September. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs i 1.44. Laagste prijs 1,35. Eieren 5'/j a 6 cent per stuk. ROTTERDAM 23 September Op de veemarkt waren heden aangevoerd paarden 0 veulen, l ezel, magere eu 181 vette runderen 133 vette nuchtere en graskalv. 2697 schapen ol lammeren 1116 varkens biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 36 tot 42 a 43 ct., stieren tot a ct., kalveren 55 tot 57'/j A Oct., vette export kalveren 50 a 52*/2 ct., alles per 7, kilo. Melkkoeien f 150 f 335, kalfkoeien f160 4 360, stieren 110 a 340 pinken 80 a 130 graskal veren 30 a 100 vaarzen f125 a 200 alles mager vee; biggen f 11.— a 17.— paarden 1 70 a 140 Nuchtere kalveren fok— 18.— k 26.— slacht— 12.A 16. Biggen f 1.50 a 1.80 per week. üp de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 vn. en 180 stukken von 7a kilo. Prijs le qnal. f 62, 2e qual. f 58, 3e 54. Per 7- kilo 117» 877a ct. ROTTERDAM 23 September. Tarwe f 11.25 a f 11.75 per 100 K.G. Rogge verkocht van 18.50 tot f9.— per 100 k.g Gerst. Winter pqr 100 kilo f 0.— f 0.—Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo f 10.50 A 11.50 Haver per 100 b. f 6.— a 10.— Bruine boonen van ff GORINCHEM.23 September. Men noteerde heden: Ristarwe 19.75 a 10.25 roodedito 9,75 a 10,— witte dito 110.— a 10.50 tnl. rogge :6,40 a 6 75 Buitenl dito 6 50 7.20 gerst 5,40 a 6 90 haver 4,25 a 6.— -Inivenboonen f.,— a 0.— blauwe erwten 0.a 0,alles per hectoliter. Od de veemarkt waren heden aangevoerd 528 runderen 12 nuchtere kalveren, 34 vette varkens 805 biggen. le qnal. Kalfkoeien Kalit vaarzen Guiste vaarzen Melkkoeien 27, jarige oases Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 34 vette f230 a 315 f130 a 190 f 120 k 150 1 220 A 280 f a f 80 a 110 f 40 90 18 a 25 varkens van 30 a 32 ct per half kilo, biggen van I 8~, a 17per stak. Aangevoerd 0 schapeD en lammeren scha pen a lammeren f 0 A fper stuk. Kippen f 0.70 a f 1-00 per stuk. Boter 75 f A 77 c per kilo. Eie:en 1.25 A 1.30 per 26 stuks.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 6