Gemeenteraadsvergaderingen, flinke Dienstbode Dienstmeisje. Huwelijk. Te Koop er provisioneel verkoopen i Notaris Kerkhoven Notaris RANT Notaris RANT Notaris Canters R. D, A. Y, i Woude, Zwatsluis, Onderraamhordjes, f 15.000. I KACHELZEILEN, Th. A. van Wijck J. A. DEKKERS KACHELS Vleeschhouwen] en Spekslagerij, J.' van der Sanden-van JAC. SAKS Moufbrood BUITENLAND. n». Advertentien. Notaris JANSEN Bericht van Inzet. Bericht van Inzet. Overijselsche Beddenfabriek. VEERENBED gearriveerd. WAALWIJK. TE CAPELLE. Haarden en Fornuizen N. V. „De Tgdgeest". IEDEREN DAG 2872 VERSOH VERKRIJGBAAR. ROOKT DE TABAK Kleine Advertentien. Gevraagd publiek verkoopen publiek verkoopen SOUSüe 18 &OEDK08F. Machinale broodbakberij Eiken morgen reeds vroeg verschillende soor ten brood, waaronder het wereldberoemde versch verkrijgbaar. h tfeigfë. GEVRAAGDEen nette, aanko mende JONGEN, om in het kappersrak te worden opgeleid bij Zoo tpoedig mogelijk GEVRAAGD, 2819 om met 1 November in dienst te treden een net Een heer in 't bezit van 180,000 wenscht in kennis te komen met ionge dame. Dames welke hoeden dragen van J ouis van Adel berg genieten de voorkeur. zal Een Huis, Stal en Erf te Elshout Sectie B. No. 440 groot 2 80 aren en hakhout en bouwland te Drunen Sectie B Nos. 806 en 1185 groot 40,76 aren eigendom van J. Snelders te Elshout. Twee Woonhuizen met Erven, Tuin en Boomgaard, benevens Weiland, gelegen te Eethen in iet dorp, sectie B nos. 380, 381, 324, 325 en 43, samen groot 96 84 heet. in 5 koopen, eigen dom van H. A. Versluis. Een volledigen Koffiehuisin ventaris, huisraad enz., waaronder goed loopend biljard met queuën en rek, antieke staande klok, tafels stoelen, schilderijen, lampen, bakkerijgereedschap, fornuis glaswerk enz. P. J. J. LE LARGE, Zwaanshals 360, Sub-Agentschap W. F. BÜRK, Nadorststraat 56, K. C. BRUSSARD, Nieuwe Binnenweg 301a, Ren degelijk en solied 2 persoons J. A DRI ESSEN, DE UITSCRUIFBARE waarnaar door velen in den laat- sten tijd te vergeefs gevraagd werd, omdat ze totaal uitverkocht waren, zijn weder Iedereen die ze heeft, weet dat er geen practischer Hord je bestaat. De nieuwe zijn weder in alle soorten voor radig bij grooten voorraad. Noodzakelijke vakkennis, bij lange jaren onderving, stellen ons in staat, het beste bij het voor- deeligste aan te bieden. Gelden verzonden. Naar de eischen des tijds ingericht. Uitsluitend fijne kwaliteit. Hoogst zindelijke bediening. ZEER BILLIJKE PRIJZEN. Stationstraat. WAALWIJK. 2839 Beleefd aanbevelend Zacht en geurig. Rood merk 30 ce perpond Zwarte K. 30 No. 4 40 G. O. B. 40 B zwart 45 D 50 B fijne krul 50 Maastricht sche Pruimtabak 50 Winkeliers flink rabat. 1I overhandigd en een paar uur later heeft de Montenegrijnsche diplomaat Constantlnopel verlaten. Op het eerste gezicht van dit bericht zal misschien menigeen schokschouderen en meewarig lachen om den kleinen Montenegrin, die het gewaagd heeft den veel grooteren Turk den handschoen toe te werpen. Montenegro, de zwakste j van de vier verbonden Balkan-staten, kan ter nauwernood 50,000 man in het veld brengen, beschikt slechts over 128 §tuks geschuts en 20 mitrailleuses, terwijl het Turksche leger P/a millioen manschappen telt, van wie, zonder de andere grenzen bloot te geven, gemak kelijk enkele honderd-duizenden naar de Wester-grens kunnen gezonden worden om daar met de Montenegrijnen af te rekenen. Het zou dwaas zijn te veronderstellen dat de zaakgelastigde van Montenegro gisteren alleen op initiatief van zijn re geering gehandeld heeft. De verbonden Balkan-staten hebben hier ongetwijfeld de hand in het spel gehad, en daarbij de gewone, alledaagsche taktiek toege past den kleinste op den tegenstander afgezonden om darv> terwijl deze zijn grootste aandacht richt op den aanvaller, den kleine plotseling ter hulp te snellen. Montenegro was, volgens zoo even uit Constantinopel ontvangen telegrammen, door de drie andere belast aan Turkije den oorlog te verklaren om zoodoende de interventie der mogendheden te voorkomen. De mogendheden zouden dus te laat zijn gekomen En dat te laat-komen zal zonder twijfel geweldige gevolgen hebben. De noodlottige oorlogsbrand is uitgebroken, en de blussching zal wellicht vele bloedige offers eischen. Turkije vooral wordt op een zware proef gesteldnog is de Turksch-Italiaansche oorlog niet geëindigd of de Turken staan voor een nieuwen strijd. Wel belooft deze hun meer succes dan de Turksch- Italiaansche krijg, maar ook hier zullen groote- en droeve offers moeten gebracht worden. i i f Augvste Beernaert f. Te Luzerne, waarheen hij zich na af loop van het door hem voorgezeten con gres der Interparlementaire unie te Bern, begeven had, is gisterenavond op 84 jarigen leeftijd de zoo hoogst verdiens telijke Belgische staatsraad Auguste Beernaert overleden. Voor België is het heengaan van dezen begaafden en invloedrijken mac, die tot zijn hoogen ouderdom toe onvermoeid voor zijn idealen bleef werken, een ern stig verlies. De Katholieke partij vooral zal in hem een grooten steunpilaar mis sen, die met Woeste, ondanks de mec- nlngsverschillen en andere zienswijzen, die belde mannen soms scheidden, de partij geschraagd en gesteund heeft en haar krachtig en machtig heeft gemaakt. Maar de dood van Beernaert zal ook buiten België door velen als een verlies gevoeld worden. De steeds aangroeiende en aan invloed winnende schare van hen, die den vrede als het hoogste goed der volken beschouwen en de arbitrage als het middel willen zien aangewend om alle geschillen en alle redenen tot vre- deverstorenden krijg uit den weg te ruir men, de talrijke pacificisten, welk motief en beginselen ze dan ook voor hun stre ven hebben, verliezen in hem een on vervaard strijder voor hun idealen. Omtrent den overleden staatsmi tister Beernaert, schrijft het >H. v. A.« nog het volgende De overledene werd in 1829 te Oost einde geboren, was in 1853 advocaat bij het beroepshof te Brussel, in 1859 ad vocaat bij het verbrekingshof, en voorz. van de Federatie der Belgische advo caten. Hij trad in de Kamer als afgevaardig de van Thielt op 4 Augustus 1874 en werd sedert dien onafgebroken herkozen. Hij was minister van openbare werken van 23 October 1873 tot 18 Juni 1878 Minister van Laadbouw, nijverheid en openbare werken in het kabinet Malou Jacobs—Woeste (16 Juni26 October 1884) Na den val van dit ministerie, kabi- netshoofd gedurende negen jaar tot 20 Maart 1894; Voorzitter der Kamer van 30 Januari 1895 tot 7 Mei 1900; Staatsminister van 26 Maart 1894. BAARDWIJK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 5 October, des avonds ten 8 uur. Voorzitter de Edelachtb. heer J. A. J. van Heijst. Ongeveer 8.15 uur opent de Voorzitter de vergadering; afwezig zijn de heeren Schrijner en Donkers. Dte notulen der vorige vergadering worden na v.oorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring raadsbesluit tot wijziging van de begrooting. b. Af- en overschrijving begrooting 1912. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten de post van oninbare posten te verhoogen. c. Schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat het besluit van den Raad, om de inschrijving op het Groot boek te verkoopen k f 1000 niet kan worden goedgekeurd. Voorzitter. Ik was wel bang dat Ged. Staten dit besluit niet zouden goedkeu ren, want gewone uitgaven zooals in dit geval, moeten door gewone inkom sten worden gedekt en 'niet door bui tengewone inkomsten. Ik heb er nu eens over nagedacht en kasgeld moet er zijn en daarom zal de eenige weg zijn het aangaan van een definitieve geldleening, groot f 1000. Ik zal probeeren om deze af te lossen met f50 tot 1919 en dan het resteerende bedrag in twee gedeelten af te lossen. Dat kan dan omdat dan de andere leening is afgelost. Op een andere manier zal het beslist niet gaan, want de hoofd omslag gaat de draagkracht van de gemeentenaren toch reeds ver te boven. Van Beijnen. U zegt dat de Hoofd, omslag de draagkracht reeds te boven g lat, doch zal door deze leening de Hoofd, omslag nog worden verhoogd Voorzitter. Ja, dat moet noodzakelijk gebeuren, 't Is droevig genoeg, maar ze dwingen ons om te verhoogen. Van der Mee. De menschen klagen er reeds steen en been over. Voorzitter. Ja, er is ni«_ts anders aan te doen. Er is nu reeds f 300 te weinig in kas en er moet nog een f 700 worden uitgegeven. Van Beijnen. Er valt ook weinig aan te doen, d^ menschen willen een goede verlichting hebben en goed onderwijs, dat is allemaal duur en moet betaald worden. Voorzitter. Ik sprak van de week nog een lid van den Raad uit Vlijmen en die klaagde ook al dat ze moesten gaan leenen en dat ze onderhand misschien belasting moeten betalen. Ik zei nog dat ze daar waarachtig niet behoefden te klagen, dat ze nog niet eens een Hoofd, omslag hebben. Van der Mee. In Vlijmen hebben ze veel landerijen, die nogal veel opbren- gen. Voorzitter. Onze eigendommen bren gen in 't geheel f 300 op. Vroeger zeker f 1000. Neen, zoo'n legaat van Cooth als in Waalwijk, daar kan je nog eens iets mee doen. Klerks. Daar gooien ze het geld toch maar weg. Hierna wordt besloten eene geldlee ning aan te gaan groot f1000 rentende Voorstel van Burg. en Weth. om aan de maatschappij van Staatsspoorwegen een stuk grond gratis aan te bieden om daarop een halte met wachthuis te doen bouwen. Voorzitter. Reeds vroeger hebben wij in beginsel al eens besloten om de Staatsspoorwegen een strook grond^ gra tis aan te bieden, omdat de Mij. her haaldelijk dreigde de halte op te heffen. Zelfs heeft men dat al eens gedaan en slechts met groote moeite is het ons gelukt, ze weer te krijgen. De halte wordt nu door een particulier bediend en dat schijnt de maatschappij niet gaarne te doen, zij heeft daar liever haar eigen personeel voor. Dat van de halte een druk gebruik gemaakt wordt, bewijst wel dat in de laatste drie maanden 1958 passagiers zijn op- en afgestapt. Een technisch ambtenaar is reeds hier geweest om de zaak op te nemen en die heeft reeds eenige teekenlngen gemaakt. Het wachthuis komt over de lijn, de halte blijft aan de Noordzijde van de lijn. Het geheele strookje grond is 35 M. lang en 15 M. breed en bracht vroeger f30 op. Gaat er dat stukje om een wachthuis te bouwen af, dan brengt het misschien nog wel een f 30 op, al thans veel minder zal het niet opbrengen. Er is nog meer waarom het goed is hier een wachthuis te hebben. Het is de hoofdweg en die is nu altijd zonder toezicht, want de afsluitboomen worden bediend door het wachthuis dat vee verder staat, zoodat op dezen weg ab soluut geen toezicht bestaat. Gewoonlijk wordt de overweg veel te vroeg afge sloten wat tengevolge heeft dat de men schen de boomen oplichten en er dan toch met paard en kar of met een hoop koeien overheen loopen, wat natuurlijk zeer gevaarlijk is. Voor de veiligheid is het veel beter dat er ,ten wachthuis komt. Het plan is om het wachthuis waar van Drongelen woont, af te breken. Met algemeene stemmen wordt hierna besloten een perceeltje grond gratis aan de maatschappij tot exploitatie aan te bieden. Schrijven van de Commissaris der Koningin, houdende mededeeling dat tot zetters zijn benoemd de heeren J. Klerks en A. Pulles. De heer van Beijnen vraagt of de vergaderingen voortaan niet op een an deren dag gehouden kunnen worden, waarop de Voorzitter zegt dat zulks heei goed kan en hij het ook zal doen. Hierna gaat de raad over in geheim comité ter behandeling van reclames Hoofd. Omslag. J. HAMBURG, 2786 Coiffeur. - Grootestraat, P. G. Mej. BREIJ, Zevenbergen. Adres: TH. VAN DELFT, Grootestraat, Waalwijk. 2787 Brieven bureau dezer. 2807 EEN te Waalwijk, op Woensdag 16 October 1912, '«•avonds 7 uur, ten KLERKS ie Elshou', herberge van JAN Aanvaarding reap. 1 Jan. 1913 en bij de betaling der kooppenningen, welke moet geschieden 15 December a.a 2806 za ZEN te Werkendam, te Eeiben bij AART NIEUWENHU1- op Vrijdagen 2j Oei. en 8 Nov IQI2, telkens nam. 3 uur precies, bij inzet en toeslag krachtens art. 1223 B. W. Betaling koopsom 8 Dec. 1912. 2817 met Schroef- parti Siphonvuller en een flesschen-vulmachine met een Flesschen. Brieven frinco No. 24947 Bureau dezer Courant. 2810 te Waalwijk, zal ten vprzoeke en ten woonbuize van Mej. Wed. J. DE KORT te B/tardwijk op Woensdag 30 October 1912 des voor middags 10 uur, om contant geld, Te bezichtigen 's morgens voor den ver koop. 2791 te WAALWIJK, maakt bekend dat het vastgoed aldaar, tor- behoorende aan den Heer A. W. H. C. F. tËIJGERS te Waalwijk en beslaande iD een heerenbuis aan den Hoek met buizen en erven aan de Nieuwstraat, met al het geen daarin of daarop is gebouwd en door bestemming of andeizins een gedeelte daar van uitmaakt of daarmee vereeoigd is, kadaster Sectie C nos. 2087, 2115, 2116 en 2117 groot te samen 10 aren, is inge zet op slechts f 4000 Toeslag Dinsdag 22 October 1912, '8 avonds 7 uur in het Hotel VERW1EL te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van genoemdeD Notaris verhoogd worden. 2820 te Drunen, bericht dat de ten zijnen overstaan geveilde onroerende goederen onder Baardwijk door inzet en verhoogiug thans staan als volgt Van Mej. de Gezusters vau Hoorn. Het Hnis met Tuin en Bouwland van de Grootestraat tot de Loint groot 60,60 aren op slechts f1700.f« Van den Heer J. A. van der Eerden Wz' Het perceel Hooiland nabij het Oade Maasje langs den weg Baardwijk-Doeveren, groot 26.80 aren op slechts f 200. De toewijzing zal plaats hebben Vrijdag 11 October 1912, 's nam, 7 uur bij de WED. KROL te Baardwyk. 2784 ROTTERDAM. Tijdgeestbriefje No. 4700. Sinds de oprichting onzer zaak in 1876 7,ij11 onze Reclame-Bedden in geheel Ne derland en daarbuiten ingevoerd en bekend geworden als De vele bewijzen van tevredenheid en nabestellingen bevestigen dit. Geen opge. smukte reclame. Het Beddenvak is een vak van vertrouwen. De goederen zelf moeten reclame maken. Niet de prijs alléén, maar ook de kwal. beslist, of het aangebodene goedkoop is. Wij verzenden franco naaste station vrijaicht. Peluw en 2 kussens, linnenbewaste lijk en prima gezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wollen l Watten, 1 Molton Deken, Bed- en PeJuw- overtrek met mooie sluiting en 2 Matrassen voor f 32 Veel beter kwaliteit f89. Beslist iets extra's f49 Kapokbedstcllen, 2 persoons met dezelfde toebehooren f26.-, f 32.—en f36. Bijpassend (jzeren Ledikant f6 50. zeer zwaar f7.50. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT, kleur Noten of Pitch-Pine met een ie kwal. Spiraalveereu Gezondheids- Matras met tegendrukveeren, een le kwal. Kapokmatras, Pelnw, 2 Kussens, 1 wollen. 1 watten Deken en 1 Matrasbeschermer voor f 69,50, Niet te verwarren met de goed- koope soorten, die ook wij kunnen leveren. Zware graslinnen LAKENS, 160 cM breed fl.50. Dito IJZERSTERK 168 cM breed f 1,50. Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN f3.30 Goedkoop soort f2,70 per 6 stuks. Prima dubbel Guttaperchallnnen f2.de vierkante meter. Windkussens f5.f6 675 en f7.50 Rijke keuze Wiegen, Kinderstoelen, Ledikanten, Matrassen enz. Kerkstraat No. 187-140. Int. Tel.4 Vraagt geïfl. Prijscourant. 131 Tijdgeestbriefje No. ROTTERDAM 4700. VREESWIJK. Tijdgeestpolis No. 4700. H. DE BRUIN, BREUKELEN. Tijdgeestpoli? No. 4700. C. LEEGWATER, OUDENDIJK (N.-H.) Tijdgec8lbriefje No. 4700. 0- 2818 WAALWIJKSCHE Aanbevelend, 261 VAN DE 2455 a a a a a a a a a a

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2