■TOrrmTSHEmi HIIÏÏWS UIT HKÏÏSD1B Rechtszaken. Handels berichten. De vergunning is welwillend verleend en het bezoek zal plaats hebben op 21 November a.s. Concert liedertafel Koninklijke Stoom- schoenenfabriek. Wij maken beminnaars der edele toonkunst nogmaals opmerkzaam op het groot concert, dat Maandagavond in Musis gegeven wordt met medewerking van de artisten, de heeren Morrisson, heldentenor en R. Kopper, bariton, bei den verbonden aan de Ned. Opera te Amsterdam. Over eerstgenoemden solist behoeven wij niet verder uit te weiden, diens naam spreekt genoeg voor zich zelve. De heer R. Kopper, voor ons hier onbekend, moet naar ons verstrekte inlichtingen, een zanger zijn, die over een prachtig, uitgebreid, goed geschoold geluid beschikt en wien gewis daarom een schoone toekomst wacht. Een blik in het met zorg samengestelde program ma hewijst, dat er op het gebied van Solo- Duo- en Koorzang veel te genie ten zal zijn, terwijl het accompagnement al moeilijk aan betere handen dan die van den heer N. Snijers van Raamsdonksveer toevertrouwd kan zijn. Daar, ouder gewoonte, het bezoek zeer groot zal ziju raden wij ieder aan zich een plaats te reserveeren waarvoor Zondag, dus morgen, tusschen 12 en 2 uur bij den heer A. Gerris-Simons gelegenheid zal zijn. St Ni co laas. Andermaal komt de kindervriend een beroep doen op uwe liefdadigheid en kinderliefde. Het vorig goed-slagen van het kinderfeest in de Antonius-parochie, zal U, hoopt hij, alle zaken hoe klein dan ook, die in uwe oogen waar deloos zijn en in huis of op zolder in den weg staan, naar de zusters in de nieuwe parochie doen brengen. Oude kleedingsstukken, speelgoed, hoe klein ook zal welkom zijn en kan met eene kleine reparatie wel vele arme ouders gelukkig maken. Ouders denkt op de vreugde uwer dierbre kleinen op St. Nicolaasdag en allicht zult ge iets vin den om St. Nicolaas te helpen zich edelmoedig te toonen voor de arme kleintjes der bewaarschool. DE KINDERVRIEND Etalage-wedstrijd. Het plan voor den etalage-wedstrijd is thans definitief vastgesteld. De volgende prijzen zullen worden uitgeloofd Twee eerste prijzen: verguld zilveren medailles. Twee tweede prijzen: zilveren medaille Zes derde prijzen, bronzen medaille. Alle met diploma, terwijl voorts nog tien diploma's als zeer eervolle vermel dingen uitgereikt zullen worden. Zoo als men weet is 't aantal deelnemers 52. Met genoegen kunnen we nog mede- deelen, dat iemand die onbekend wcnscht te blijven, uit belangstelling voor dezen wedstrijd, een bedrag hiervoor heeft beschikbaar gesteld aan 't comité. Hiervoor zullen geldprijzen worden uitgeloofd, de hoegrootheid waarvan en de wijze waarop door 't comité te bepalen, dat hiervan den deelnemers per circulaire zal kennisgeven. Organisatie der Ambachtsgilden voor de Bouwbedrijven. Door het Hoofd-Comité tot Organisatie van ambachtsgilden in het Dekenaat van Geertruidenberg zijn dezer dagen de concept-statuten voor de onlangs opge richte gilden in de bouwbedrijven ont worpen. Ook zijn door den HoogEer- waarden Heer J. van Brussel, Pastoor van Raamsdonksveer en Deken in het dekenaat Geertruidenberg, de voorloo- pige geestelijke Adviseurs voor elk gilde reeds aangewezen, n.l. de Zeereerw. Heer J. Th. Buijs, Pastoor van Besoijen, voor het Smids-gilde „St. Eligius" de Weleerw. Heeren Kapelaans F. E. M. Willaert te ZevenbergenJ. Arnold te MadeTh. Lamers te Waspik, resp. voor het timmermansgilde „St. Joseph", het schildersgilde „St. Lucas" en het metselaarsgilde „De vier Gekroonden". Op Zondag 1 Dec. a.s. zal eene al- gemeene vergadering dezer gilden wor den gehouden, waarop de statuten zullen worden vastgesteld, om daarop de Bis schoppelijke- en de Koninklijke goed keuring aan te vragen. Tevens zal op die vergadering worden gesproken, wat in overleg met de Technische Commis sie van Advies tot spoedig verkrijgen van ambachtsonderwijs in het Dekenaat moet worden gedaan. Ook de questie van eene goede loonregeling voor de ambachtspatroons zal een punt van ernstige bespreking uitmaken, zoodat deze vergadering een zeer belangrijke belooft te zijn. De Katholieke Illustratie van deze week bevat de volgende PLATEN J. W. Smit. Mgr. von Hart- mann. De Dom van Münster. Verkeer de keuze. Kijkjes van den Balkanoor log (30) Geitenfokkerij in Noord-Bra bant (2) Tentoonstelling van vliegtoe stellen te Parijs. Een kerk op wielen. TEKST i De nieuwe aartsbisschop van Keulen. Verkeerde keuze (vervolg). J. W. Smit. Het verlovingsfeest (vervolg). Bij de platen Sinte Maarten. Van onzen oorlogscorrespondent. Plicht vóór alles, (vervolg). Waarschuwing. Wij vestigen er de aandacht op dat het verboden is met karren of andere voertuigen te rijden of vee te drijven over het z.g. fietspad, tusschen de tram rails in de Groote straat, dit is bestefltd uitsluitend voor fietsrijders. Verschillende proces-verbaals zijn reeds opgemaakt. Ook mag men geen vuilnis opstraten, wegen of pleinen werpen. Alleen vuil nisbakken en bijeengeveegd straatvuil worden door de gemeente-reiniging op gehaald. Padvinders organisatie. Naar wij vernemen is de lezing over padvinders-organisatie door bizondere omstandigheden tot later moeten worden verschoven. Bijzondere Jongensschool Naar wij elders lezen, heeft 1.1. Dinsdag de plechtigheid der eerste-steenlegging plaats gehad van de R K. Bijzondere Jongensschool hier ter plaatse. Het spijt ons zeer, dat wij van deze plechtigheid geen kennis kregen, maar ze dagen later door eene opmerking van derden en uit een ander blad moesten vernemen, zoo dat wij niet in staat waren reeds Woens dag een uitvoerig eigen verslag daarvan te geven, wat anders natuurlijk wel ge beurd zou zijn. Wij lezen dan in het „Huisgezin" o.m. De Pastoor stond er te midden van een groep officieele personen als het kerkbestuur, de Eerwaarde heeren kape laans, de zeereerwaarde heeren pastoors van de Sint Antoniusparochie en van Besoijen. den burgemeester met 't da- gelijksch bestuur, het bestuur van de St. Vincentiusvereeniging, den voor zitter der schoolcommisie, de architec ten en last not least den grooten en gevierden weldoener den heer Petrus H. C. Wijten. De geestelijke herder leidde de plech tigheid in met een kort maar zinrijk woord. Hij verklaarde de beteekenis van deze plechtigheid en wees er op, dat de H. Kerk niet spreekt van den eer sten steen, maar van den „voor namen steen". Die steen zal in de toekomst spreken en blijven spreken van het groote werk van dezen dag. Verder noemde hij de naam van de school, n.l. de naam van Hem, die he kerkbestuur in de gelegenheid stelde dit grootsche werk tot stand te brengen n.l. de naam van St. Petrusschool. De herder zegende den steen en sprak nogmaals een schoon woord van hoop en verwachting, die hij koesterde van dit gezegend werk, onder de hooge gunst des hemels. En hiermede had deze plechtigheid haar beslag. BAARDWIJK. Toen Dinsdagavond F. v. B. met paard en kar naar Heusden terug keerde, moest hij in de veldsteeg, die voor een deel onder water stond, uitwijken voor de steenkoleukar van W. v. H. Door de duisternis misleid, week hij te ver op zij, zoodat het eene wiel in den sloot langs den weg zakte. Doordat nu de strengen van het tuig braken kon liet paard, de kar niet nil den sloot trekken. Men spande er nu het paard van W. v. H. voor, doch dit zakte tot aan den buik in den modder, zoodat men het bij deze pogingen om de kar u|t den sloot te trekken moest laten en v. B. zonder de kar verder moest. DRUNEN. Maandag vierde de Liedertafel der Congregatie haar 60-jarig bestaan. Door eenige bereidwillige personen was de groote zaal netjes versierd. De beelden van de patroonheiligen der Congregatie stonden in groen en bloemen. Het portret van den Hoog Eerw. heer Coppens, die tijdens de oprichting der Lie dertafel in 1852 de Congregatie beituurde en dat van den tegenwoordigen Directeur de HoogEerw. heer Selten, beuevens eene wel geslaagde photographic, van de leden der liedertafel, waren op smaakvolle wijze ver sierd en prijkte op het podium. Toen de zangers dan ook om 2 uur ojn. bijeen kwamen heerschte er al spoedig een echte feeststemming, die door de gulle gast vrijheid van Br. Crispinua steeds toenam. Om 7 uur begon de uitvoering. Oudaoks het slechte weer werd de zaal druk bezet. Elk nummer van bet rijke program diende vermeld, de Zang en Harmouieuummers, het quartet, de comische scène, de feestrede, alles verdiende een pluimpje, alles was schoon en liet hooren dat de beste zorgen er aan waren besteed. Na afloop van het program bracht de WelEerw, heer J. de Kort dank aan allen die hadden mede gcwetkt aan het welslagen van dezen feestavond. A. 8. Maandag zal hier voor de vrou wen en meisjes optreden als spreker over de Mariavereeniging de welbekende Pater drank bestrijder Ildefonsus. VLIJMEN. Het Vlijmensch Vocaal Man- nen-Quartet „Oclavio' geeft a.s. Zondag 17 November met medewerking van den heer August de Laat, humorist te Tilburg een groot winter concert in de zaal van den heer M De Laat alhier. Uitvoerige programma's op ruime schaal verspreid beloven heel wat voor dezen avond en wij hebben een te goeden dunk van hu- morist en Quartet om ook maar een ocgen- blik er aan te twijfelen dat de uitvoering de toehoorders zal bevredigen. Wij verwachten dus een groote opkomst van het publiek, te meer daar de entree prijzen le rang 50 voor heer en dame 80 cent, 2e rang 25 voor heer en dame 40 cent niet hoog genoemd mogen worden. BESOIJEN. Toen Zaterdag L. van Es in den buitenpolder naar zijn beide schaapjes ging kijken, kwam hij tot de ontdekking, dat een ervan in ean sloot verdtonken lag. Naar men vermoedt, heeft een houd het arme dier in den sloot gejaagd, aan den kop had het eenige bloedvlekken. Zaterdagmiddag sloeg het paard be spannen voor een mestkar van P. Klerkx op hol. Het fabrieksvolk wilde het hollende dier tot staan brengen, doch dit ging niet ge makkelijk. Het geheele personeel van de firma Van der Heijden ging op straat staan. Nu sloeg het paard, geen uitweg meer ziende het Kerkpid in de kar kwam tegen een hoek van het huis, waar het dier gelukkig werd gegrepen eg geen ouheil meer teweeg kon brengen Persoonlijke ongelukkeu kwamen niet voor, alleen eenige averij aan den mestkar. WASPIK Op de drijfriemenfabriek van den Heer Haagen alhier, geraakte de werk man Van Dongen tusschen een kolenwagen en den muur bekneld, zoodat hem de hand als het ware verpletterd werd. Dr. Smits verleende geneeskundige hulp. A.s. Zondag geeft de vereeniging V. en V. alhier hare eerste wintemitvoering, waaraan medewerkeu harmonie, liedertafel en de tooneelclub a-Entre Nous'. Deze laats'e vereeniging zal opvoeren het drama z/Cain en Abel*, waarmee we haar zeer veel succes voorspellen. Uitzeilde drama zal Entre Nous a.s. Maan- dagnamidd g opvoeren voor de leden der St. Mariavereeniging en Maaudagavond voor de leden der drankbestrijdersvereeniging St. Bartholomeus. SPRANG. Het 9-jarig zountje van G B. op hf.t Oosteinde had Za'erdag 1.1. het on. geluk met een landbouwerswerktuig zoo ernstig in zijn been te hakken, dat heel kundige hulp moest worden ingeroepen. Bij Z. alhier heeft een kat Woensdag 1.1. 8 jonge konijnen doodgebeten. Een lee- lijk schadepostje VR1JH.- CAPPEL, 15 Nov. De chr. Naaivereeniging ^Dorcas* alhier, die nu al gedurende eenige weken haar werkzaamheden heeft hervat, kan zich thans verheugen in een llinken bloei. De lust tot medewerking aan dit schoone doel is bij verschillende dames een prikkel geweest zich als leden bij genoemde ver. aan te melden. Behalve dat het voor die ver. een verblijdend teeken mag genoemd worden, is zulk een bloei ook prac- tisch werkend, doordat door het meerdere medewerken er meerdere hulpbehoevenden door gebaat zijn. Voor de Geref. Jongel. ver. Pred. 12 la alhier zal in de maand Januari e.k op een nader te bepalen datum optreden, den WelEerw. heer Ds. J. E. Vonkenberg te Zwijndrecht, voorzitter van den Ned. Boud van jonge), ver. op Geref. grondslag. CAPELLE(Nieuwstraat). Aan het herha- lingsouderwijs wordt aan de openbare school alhier deelgenomen door 14 meisjes en 8 jonger.». Naar wij vernemen zal binnenkort de chef van het station Capelle-Nienwevaart vertrekken. Noode zien wij dezen hulpvaar digen man gaan. LOONSCHEN DIJK. Hoe gevaarlijk het is des avonds over natte, ongelijke zand wegen te fietser, ondervond Donderdagavond de heer D. alhier. Hij kwam met zijn voor- wiel in een kuil terecht, waardoor net sta len ros omploeg en de berijder in een sloot rolde. Met den schrik en een nat pak kon hij huiswaarts keeren. Onder de leerlingen der Christelijke school te Loonschendijk heerschen erg de mazelen, op het oogenblik lijden er nog ruim 80 kinderen aan, terwijl bij een der leerlingen der opeubare school alhier Febris Thyphoidia is geconstateerd. Zondag 17 November zal des namid dags te twee uur in de Ned. Herv. kerk te Loonschen Dijk optreden de WelEerw. heer Ds. Van Leeuwen van 's-Gravenmoer. RAAMSDONK(Dorp) 15 Nov. Dezer da gen slaagde onze, vroegere dorpsgenoot, de heer A. van Ierse), te 's Gravenhage voor het examen M. O. staatsinrichting, Toen de landbouwer P. Boons alhier uit een polder onder Dussen zijn koeien thuis haalde, miste hij een koe. Het beest was per abuis op stal gehaald door den landbouwer K te Capelle, die de koe echter nadat de i- dentiteit van het beest was vastgesteld, aan den eigenaar terug bezorgde. De nalatenschap van den heer van Disseldorp werd deze week ingezet tot een totaal bedrag van t 25250. RAAMSDONKSVEER. Het herhalings- onderwijs, aan de Chr. School alhier, wordt gevolgd door 9 leerlingen. Evenals in veischeideue plaatsen dezer provincie zal ook in de Chr. School aan 't Veer Dinsdagavond een propaganda avond gehouden worden in verband met de //Vang Uw kameraad beweging" uitgaande van de Nat. Chr. Geh. Outh. Yereeoiging. Als sp ekers hopen hier op te treden Ds. v. d Hoff uit Drunen en de Hr. Den Broeder, Hoofd der Chr. School te Genderen. - Het verkeer der Z. S. T. M. was Maandagavond tengevolge van het hooge water gestremd. De heer W. H. begaf zich daarom te voet naar Oosterhout. Ongeveer ter hoogte vau de „Kreeksluis" werd hij aangehouden door een verdacht persoon, die hem om geld vroeg. H. die liever niet in botsing kwam met zijn aanrander, gaf hem zijn portemonnaie, waarmede de onbekende zich spoedig uit de voeten maakte. De po litie stelt een onderzoek in. OOSTERHOUT. Naar meo ons mede deelt zal onder directie en met medewerking van den humorist De Liat vau Tilburg een soi ée amusante et musicale op Zondag 24 November gegeven worden in de concertzaal van het hotel Koppelpaarden bij den heer v. Riel. Behalve eene soubrette is hiervoor gfë.-'gageerd een symphouie-orchest hetwelk tevens den heer De Laat zal begeleiden. EINDHOVEN. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier gevestigd is een adhaesiebetuiging gezonden aan de Tweede Kamer der Staten-Geueraal en den Minister van Waterstaat, met het request van de Raden der gemeenten Eindhoven, Oirscbol, Moergestel, Tilburg, Dongen, Oos- terhout en Made tot het verkrijgen van eene spoorlijn langs die genoemde gemeenten. De Kamer van Koophandel alhier is van oordeel, dat door de voorgestelde spoorlijn eene hoogst nuttige en noodzakelijke verbin ding tot stand zal komeD. GEERTRUIDENBERG, 15 Nov. Maan dag waren enkele kinderen aan het spelen op de boomen, aan het stafion alhier. Eene. van ben, de 11 jarige v. G., kwam hierbij zoodanig te vallen, dat hijjjeen arm brak Dr. Berkensteijn verleende geneeskundig hup. In het Evangelisatiegebouw ylmmanu- el* hoopt a. 8. Zondag op te treden de WelEerw. heer Ds. Ruisch van Dugteren van HeusdeD. 's HERTOGENBOSCH. In antwoord op het verslag van de commissie van rapporteurs over de gemeente-begrooting gemaakte amendementen zeggen B, en W. dat zij allerminst hadden verwacht, dat In het feit, dat de behandeling van verschillende belangrijke zaken als sala risregeling en reorganisatie der gemeente politie, salarisregeling der onderwijzers aan de openbare lagere scholen, loon regeling der gemeentewerklieden reor ganisatie van den dienst der gemeente werken, eerst onlangs tot een goed ein de is gebracht, aanleiding zou zijn ge vonden om te klagen over de weinige voortvarendheid van hun college. Al deze onderwerpen eischten nauw gezette overweging en studie. Een aantal adviezen moesten worden ingewonnen. De tijdroovende werkzaam heden aan genoemde onderwerpen be steed, zijn oorzaak dat nog geen voldoen de aandacht is kunnen worden gewijd aan de regeling der brandweer waarmede B. en W. echter spoedig gereed hopen te zijn, evenals met voorstellen inzake den gemeentelijken keuringsdienst op voedings- en genotmiddelen. Aan de plannen tot ophooging van terreinen tot uitbreiding van de stad wordt krachtig voortgewerkt. Allereerst zullen voorstellen worden in gediend tot ophooging van het z.g. in dustrieterrein, waarvoor echter de ver gunning moet worden afgewacht voor den geprojecteerden verkeersweg, die aan de regeering is aangevraagd. B. en W. zeggen voorstellen toe ten aanzien van het opmaken der notulen en het drukken van stukken voor dea raad, evenals ten aanzien der iuvoering van de commercieele boekhouding voor alle gemeentebedrijven. Naar aanleiding van een opmerking over de verwisseling van het garnizoen kunnen B. en W. mededeelen dat eer lang voorstellen van de regeering le wachten zijn in verband met de nieuwe kazerneering. Kaatsheuvel, 16 Nov. 1912. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Bij de op Donderdag 14 Nov. gehouden verkiezing van drie ledeu voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken, zijn de aftre dende leden de heeren M. v. Beurden, Th. v. Dortmoud en M. v. Nieuwstadt herkozen. Diphteritus. Reeds twee gevallen van Diphtheric heb ben zich in onze gemeente voorgedaan, waar van één met doodelijken afloop. Het slacht offer was een kind van ongeveer vier jaar. Moge onze gemeente spoedig van deze hoogst besmettelijke ziekte verlost zijn. R. K. Lederbewerkersbond. De R, K. Lederbewerkersbond houdt Zon dag 17 Nov. hare jaarvergadering in de bovenzaal van ^Apollo* 's avonds om 6 uur. Agenda Opening Voorzitter. Jaarverslag Secretaris. Verslag inkomsten en uitgave1. Bespreking Eerw. Adviseur. Installatie nieuwe leden. Rondvraag en sluiting. Jaarfeesten De tijd voor de jaarfeesten of potvertee- riug der verschillende vereenigingen breekt aan. De kerkelijke vereenigingen gaan voor. A,8. Maandag zal de zangersafdeeling onzer H. Familie haar boetengeld opmaken en 8 dagen daarna 25 Nov. de beide R. K. Zang. koren onzer beide parochieëo. En dan zullen volgen een ontelbaar aantal kaarf-dara-loterij- fietg- en dansgezelschappen welke natuurlijk allen hun jaarfeest houden, doch waarvan wij onmogelijk altijd melding kunnen maken. Wenschen wij hun allen veel plezier en ge zonde magen. Pastoors feest. A.s. Vrijdag zal in de scholen der Eerw. Zusters voor de aldaar schoo'gaande kinderen bet z.g Pastoorsfee8t gevierd worden waarna door kinderen en vele oviders met verlangen wordt uitgezien. Door de kinderen omdat alsdan den heelen dig wordt doorgebracht met pret maken, liedjes gezongen en voor drachten gehouden, benevens aan iedereen een groote of kleine prijs uitgedeeld. En door vele ouders omdat aan onbemiddelde kinderen allerlei warme kleeren worden verstrekt. Dit pastoorsfeest is nog een instelling van Pastoor Janssen z.g. de kindervriend by uit nemendheid. Door zijne opvolgers is dit feest in eere gehouden es wordt gesteund door de vereeniging de H. Elisabeth en meer gegoede ingesetenen. Voorzeker een schoon werk van liefdadigheid. Baldadig. Door onbekende daders zijn aan de Kruis straat eenige jonge boompjes langs de kei weg met een scherp voorwerp van de schors ontdaan en losgerukt. Bij A. v. D. de ruiten ingesmeten en bij J. v. B. de steenen be. straling opgebroken. Jammer dat de laffe daders niet bekend zijn. De politie doet onderzoek. Heusden 15 Nov. 1912. Honderd procent. Ook de laatste leerling, die zich van hier onderwierp aan het examen vak j, G. Pen ning?, slaagden en naar we hooren allen met prachtige punten, zoodat de betrokken onderwijzer, de heer G. Zoon, tevens direc teur der inrichting, met recht tevreden kan zijn over zijn werk. De ver?neende diefstal. In aansluiting van een vorig bericht deelen we mee, dat de heer Luijt, volkomen over tuigd van de onschuld van Van den Eode, na het wedervinden van het vermiste hor loge in eigen huis, genoemden v. d. E. als compensatie voor de doorgestane tmart het horloge ten geschenke gaf, wat door den betrokkene echter niet werd begeerd. Waalwijk, 15 Nov. 1912. Du inlandsche huidenmarkt zet hare stij gende beweging nog steeds voort. Met kooplust voor binnen- en buitenland liepen de veilingen van de Rotterdamscbe en Amsterdamsche huidenclubs d.d. 12 deze* vlug af, tegen boogere prijzen. Onveranderd vastgestemd is ook de O.-I. huidenmarkt. Tegen ferme prijzen loco Amsterdam en Rotterdam kwam men tot afdoening van eenige min of meer belangrijke partytje». Op de jongste veiling te Londen was de handel geanimeerd, gezouten en droge Kaap- sche en Australische huiden en vooral Kip» zijn zeer gevraagd. Deze laatste wordeu meer dan ooit door Amerika van de Engelsche markt genomen. Voor de Nederl. chroom looierij hebben eenige prima soorten ook af trek en dit te meer omdat onze O.-I. eerate klas rnuderhuiden enorm dnur zijn. Buitengewoon veel animo bestaat er in de central voor W.-I. huiden. Hoewel de nieuwe slachting nog niet is begonnen, wor den al veel zaken gedaan in La Plata huiden op levering. Gisteren werden onmiddelijk bij aanbod *eu bloc* ter beurze vau Antwerpen afgedaan 20,000 Colon ossen op levering tot boogere prijzen dan tot dusver besteed wer den, frs. 120 tot frs 126 per 50 K.G. in de bekende viergewiebtssorteeringen. De leer- maikt is gunstig gestemd, maar de prijzen stijgen niet naar evenredigheid van die der huiden. In het buitenland zijn de leerprijzen hooger dan hier. De Balkan-oorlog werkt de rijzing zeer in de hand. Huidenbericht uit' Antwerpen d.d. 15 November 1912. De 2000 Colon Ossenhuiden gisteren op levering aangeboden zijn heden fen bloc' verkocht k Frs. 120: voor 15/20 ko. Frs. 122: voor 20/25 ko. Frs. 126: voor 25/32 en Frs 124; voor 82/40 ko. De toestand der markt blijft zeer vast. In terug verkoop worden aangeboden k Frs. 115: 1489 Colon Liebig ossen 20/25 ko. ex zeilschip yBlanchette* als volgt beschreven winterhaar, deels halfhaar, enkele korthaar, meest mooie vleeschzijde enkele rood. mooi afgedaan, ci. 1/4 mooi straf, 1/2 mlddelm. 1/4 gr. en vlak. (circa 28 1/10 ko. droge conditie. KAATSHEUVEL, 14 Nar. Beden was de prijs der boterHoogste prijs f 1.44 Middelprijs f 1,35. Laagste prijs f 1,20 Eieren 7 ct. per stuk. 1. De advocaat-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam, eischte gisteren onder 1 I Beesten veel aanvoer, veel handel. Kalfkoeien f240 - f300. Vaarzen f160 - f220. Varkens 30 stuks f7,50 f 12 Boter aangevoerd 220 KG. Boterprijeen 1.17 tot f 1-27 Eieren 7 4 8 cent.

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 10