Buffetjuffrouw EEN R, K. SLAGERSKNECHT Notaris KANT Zwikkers. KERSTKAARTEN Firma Wed. Tielen. Abonneeit U op dit Blad. publiek veilen en veikoopen i Notaris RANT publiek veilen en vedoopeni Notaris RANT IEPEBOOMEN. Notaris RANT Notaris JANSEN Houtkoop Notaris Canters Notaris Middelkoop De Balkan-Oorlog. Advertentien. Bekwame zwikkers gevraagd 4004 circa 100 paar schoe nen ccntant. Actieve Agenten Bericht van Inzet. Kleine Advertentien. Gevraagd Nos. 3,23, 34, 59,69,121, 127,193, 237, 245 publiek verkoopen publiek verkoopen HAARSTEEG, verkoopen veilen en verkoopen Voorzitter. Aangezien de aanmerking i neer van administratieven aard was, nebben B. en W. Ged. Staten geant woord en is intusschen de rekening goed gekeurd op een bedrag aan ontvangsten /an f 22438977s aan uitgaven op f20913.95, alzoo sluitend meteen goed slot van f 1525.027«. d. Besluit van Ged. Staten, houdende goedkeuring van de begrooting op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 18175.77. e. Schrijven van Ged. Staten, houden de een Kon. Besluit tot ontheffing van 't vierde lid van artikel 8 van de on derwijswet. Voorzitter. Aan school A. te Dussen is van 1 Januari tot 1 Augustus eene vacature geweest, daarvoor is dat. F.-v. d. Pluijm. Moet er nog niet een benoeming geschieden voor het Burger lijk Armbestuur. Voorzitter. Dat behoeft niet, binnen kort krijgen wij een geheel nieuw Re glement. Van Beurden. Van der Pluijm bedoelt zeker dat, hij, nu hij lid van den raad is geworden niet langer lid van het bur gerlijk Armbestuur kan blijven. Voorzitter. Dat mag gerust samengaan. Leemans. De menschen In den polder zijn er erg mee ingenomen dal er eenigc verandering is gekomen in het uit- en aangaan van de openbare school. Velen zouden nu nog gaarne hebben dat, als het kan, de vacantle viel juist in den peeentijd, dan hebben de ouders nog wat aan hun kinderen. Nu loopen ze tijdens de vacantle maar langs de dijken. Voorzitter. Wij zijn er altijd voor ge weest om de school om dien tijd te laten uitgaan. Wat die vacantie betreft, ik zal er wel eens met den schoolopziener over spreken. Leemans. Ik geloof dat hij er geen bezwaar in zal hebben. Voorzitter. Ze kunnen er nu ook ver lof voor krijgen. Van Steen. Medunkt dat het veel be ter is, ook voor het onderwijs, om de kinderen tijdens den peeentijd vacantie te geven. Zij verzuimen dan de school niet. Leemans, 't Zal de onderwijzers wel 't zelfde zijn wanneer ze vacantie krijgen. Van Beurden. Voor het onderwijs is het goed en men steunt er den land bouwer mede. Voorzitter. Ik zal er over spreken. Van Beurden. Zou het niet mogelijk zijn dat de boeren, voor ze met hun karren de stoepen opkomen, verplicht worden de klei van de wielen af te krabben. Nu brengen ze al het slijk op de wegen. Voorzitter. Dat staat nu in de nieuwe politle-verordening. Van Beurden. De boeren hebben er zelf om gevraagd. Leemans. Ze moeten het de boeren maar niet te lastig maken. Voorzitter, 't Is de boer z'n schuld dat de wegen slecht zijn. De Wilt. 't Is den boer z'n schuld niet dat de wegen zoo slecht zijn. Ze zijn nu overal slecht met dat vele regenen. Voorzitter, 't Is de boeren d'r schuld wel, dan moeten ze de wielen maar wat afkrappen als ze van het land afkomen. Voor dat ze er niet toe verplicht worden, doen ze het niet. Leemans, 't Zal dikwijls niet gaan om eerst de modder van de raderen af te krabben. Voorzitter. Dat zullen ze wel leeren, dat is niet erg. Leemans. Als je tegen den stoep op moet, begint dan maar de slijk er eerst af te krabben, dan kom je er niet meer °P* Van Beurden, 't Zal natuurlijk moeilijk zijn te reglementeeren hoe schoon de karren zullen moeten zijn, doch als het er zoo maar voor het ergste af is, dan is het al voldoende. Leemans. Dus dan zal men voortaan een emmer en borstel bij zich moeten hebben. Van Steen, 't Is nu voorgekomen dat als ze eenmaal op de weg waren, ze dan het slijk en de klei van de rade ren met een mes begonnen af te krabben. L. v. d. Pluijm. De boeren moeten hun product van het land af halen, daar valt niets aan te doen, doch de in gelanden die moesten eens iets doen voor de verbetering van de wegen. Ik zelf als ingeland zou gerust f 3 per bun der willen geven daarvoor en dat moest tot plicht kunnen gemaakt worden. Leemans. Zeker, de Ingelanden die mogen wel eens iets aan de verbetering van de wegen doen. De hooge pacht prijzen willen ze wel en ons laten ze maar sjouwen. Na nog eenige discussie wordt de vergadering hierna gesloten. De vredesonderhandelingen. 't Wordt werkelijk belachelijk met de vredesonderhandelingen te Londen ten gevolge van de houding der Turken. Verleden Zaterdag zou zooals men weet de Turksche koerier uit Konstantinopel te Londen aankomen met instructies voor de volmachtigden op welke voorwaarden zij zouden mogen toelaten dat Griekenland deelneemt aan de vredesonderhandelin gen. Die voorwaarde is dat de verbonden Balkan-Staten er in toestemmen dat Adrianopel van levensmiddelen zal wor den voorzien. De gemachtigden der Balkanstaten wilden daar echter, zeoals te begrijpen is niet var» hooren en dien tengevolge zijn de onderhandelingen weer stop gezet moeten worden. Ondanks dit nieuwe oponthoud heer- schte er op de conferentie van Zaterdag toch een opgewekten geest. De gevol machtigden der Balkan-Staten, die hun Turksche pappenheimers kennen, leggen net grootst mogelijke geduld aan den dag Venizelos legde uit dat als de appro viandeering van Adrianopel de voorwaar de is die Turkije stelt om te onderhandelen met de gevolmachtigden der vier verbon den Balkanstaten, Griekenland niet zal willen dat zijn bondgenooten eenige concessie doen om deze toestemming te verkrijgen. >Hebt ge nog eenige bizondere vraag aan Griekenland tedoen"? vroeg Venizelos »of wel, stel ge geen enkele voorwaarde voor uwe toestemming om te onderhan delen met de groep der verbonden Balkan-Staten in haar geheel f' Rechid Pacha antwoordde hierop dat hij geen enkel speciale vraag aan Grie kenland te doen had en dat de toestem ming van Turkije om Griekenland tot de onderhandeling toe te laten verder on voorwaardelijk was. »Maar, voegde Rechid Pacha hieraan toe, >de toestand is veranderd nu ge ons gevraagd hebt te onderhandelen over den vrede( niet met die Balkan-Staten maar met vieren tegelijker tijd legt gij ons verzoek om approviandeering van Adrianopel ter zijde. Dientengevolge zijn wij weer ver plicht eerst verdere instructies aan de Porte te vragen. En zoodoende kunDen de gevolmach tigden weer 'n paar dagen wachten eer ze voort kunnen gaan met de ondei- handelingen. Men verneemt, dat de verbonden Balkanstaten het volgende vragen le. Afstand van al het gebied ten Westen van een lijn, beginnende op een punt ten Oosten van Rodosto, aan de Zee van Marmora de loopende tot de baai van Malatra aan de Zwarte Zee (Malatra-Boeroen), met uitzondering ech ter van het schiereiland Gallipoli. 2e. Afstand van de eilanden in de Egeïsche Zee. 3e. Afstand van alle rechten op Kreta. Men laat de kwestie van Albanië den mogendheden ter op'ossing. De eischen van de bondgenooten maakten op de Turksche afgevaardigden een pijnlijken indruk. Men hoopt niette min tot een bevredigende oplossing te komen. De meeste gedelegeerden gaan gedu rende de verdaging op reis. Danef moet naar het vasteland vertrekken. In de zitting van heden lieten de Turken hun bezwaren tegen de Grieksche afgevaardigden voor goed varen. Uit Belgrado wordt aan de Lokal- Anzeiger geseindZooals bekend is, eerbiedigt de bezetting van Skoetari den wapenstilstand niet, maar doet zij voort durend uitvallen. Zij tracht wegens ge brek aan levensmiddelen door te breken. Vier dagen geleden trachtte een afdeeling uit Skoetari een aanval te doen. Zij wilde zich door de Servische troepen slaan, die in de dorpen tusschen Skoe tari en Alessio liggen en wierp zich met veel elan op de overrompelde Servische afdeelingen. In de dorpen Boesjati, Barbaroetsje en Daltsjl ontstonden verbitterde gevechten, die drie dagen en twee nachten duurden. Zij eindigden met een groote nederlaag van de Turksche troepen. De verliezen van de Serviërs zijn groot. Er zijn bij zonder veel officieren gevallen en onder hen de Servische brigade-commandant pasjtrowits. Uit Konstantinopel wordt aan de Berliner Zeitung am Mittag geseind De commandant van het westelijk leger meldt een nieuwe overwinning van de Turken bij Dzjanina, die echter met dea dood van generaal Dzjawld-pasja en het hoofd van den generalen staf ge kocht is Dzjawid-pasja was een van de beste generaals van Turkije. Na den val van Uskub had hij zich met de rest van zijn leger door de vijandelijke linie heen geslagen. Het voornaamste nieuws. De Turksche bezetting van het eiland Lesbos, ter sterkte van 1700 man, heeft zich aan de Grieken overgegeven en is te Molyvos ingescheept. Over Konstantsa wordt bevestigd, dat het Turksche linieschip Barbaros Haïred- din in het laatste gevecht op zee ernstige schade heeft beloopen. Turksche torpedo-booten hebben een aantal kanonschoten op de niet versterkte plaats Tenedos op het eiland van den zelfden naam gelost, maar hebben toen de Grieksche vloot opdaagde, de wijk ge nomen. Het Turksche garnizoen van Skoetari onderneemt nog telkens uitvallen. Ten Z. van Skoetari hebben de Serviërs een overschot van het Turksche leger uit Monastir verstrooid. De mogendhrrden hebben te Konstan tinopel stappen gedaan, om de Po'te bij de vredesonderhandelingen tot gematigd heid aan te sporen. Oostenrijk-Hongarije en Servië. De minister-president Pasjits heeft, om opnieuw te doen zien dat de Servische regeering een vredelievende oplossing van de hangende vraagstukken ernstig wenscht, vanmiddag uit eigen beweging den Oostenrijksch-Hongaarschen gezant opgezocht en hem zijn oprecht leed wezen betuigd over de vergissingen van enkele militaire overheden in het geval Prohaska. Daarmede kan men deze zaak als op bevredigende wijze bijgelegd be schouwen. Verhalen van vluchtingen. Naar de >Times« uit Constantinopel verneemt hebben Mahomedaansche vluch telingen uit Reschan, ten Noorden van Gallipoli, het volgende verklaard De geregelde Bulgaarsche troepen, waarvan vóór den wapenstilstand een klei ne macht in deze streken geopereerd heeft, hebben zich zeer menschelijk ge dragen. Een troep comitadschi's evenwel die te voren daar waren, hebben in de Turksche dorpen alle strijdvaardige man nen gedood. Van den anderen kant hebben de Aziatische troepen, die een gevecht met de comitadschl s vermedeD, nog grootere buitensporigheden begaan. Zij moordden de Grieksche dorpen, die ze doortrokken volkomen uit, ook de vrouwen en kinderen en de dorpen zelf werden verwoest. Grieksche vluchtelingen uit den omtrek van Scharkiöi bevestigen de vroeger ge melde moordpartijen. Officieel wordt toegegeven, dat de troe pen in die streken zonder discipline zijn geweest. BEKWAME ZWIRKERS GE VRAAGD ttgen hoog loon en vist werk. Adres H. G. DE BROUWER, Barteljo- risstraat 7 Haarlem, Fabriek Jausstraat 25. 4088 gevraagd. Zoo spoedie: mogelijk. R.K- en v g,g.v. Brie/ven met vol ledige inlichtingen adres I10TEL CENTRAL 's Bosch, 4039 3 A 4 jaar bij het vak- Brieven Heuvel 82, Tilburg. 4000 Het Bestuur der Coüp Stoom- zuivelfabriek «DE TOEKOMST» te Capelle maakt bekend dat de volgende obligaties zijn uitgeloot; welke vanaf 2 Januari 1913 ten kantore der fabriek betaalbaar zijn. 4036 te Waalwijk, «al voor vast werk winter en zomer uitsluitend voor heeren- en da meswerk. Electrische schoenfabriek JOH. SPAPEN b, Rotterdam. Welke fabrikant kan mij gere geld elke week leveren alschroom en paardenleeren knooplaarsjes, dito rijglaarsjes en en ook chroom en paardenleeren Dames-pantoffels enz. in courante modellen en goede kwaliteit. Aanbiedingen met prijsopgave franco JOH. SPAPENS, Rotterdam Hoogstr. 296 4U03 Een soliede Levensverzekering Maatschappij VRAAGT voor Waalwijk en Omstreken, Drunen, Elshout, Nieuwkuik en Vlijmen. Brieven onder no. der advertentie aan het Bureau van dit blad. 4024 BIJ 4001 a. Voor Mejuffrouw Adriana Stam Wed. Cot nelis van 7 ilborgh te Rotterdam. ONDER CAPELLE. Koop 1. Een huis, erf en tuin waarin bak kerij in de Heistraat, Sectie E no. 1216, groot 11,60 aren. In buur tot etude April 1918 by Nico van Ommeren, bakker, voor f 8,50 'n weeks, betaalbaar per week, b. Voor den Heer Adriaan Ockers te Rotterdam. ONDER CAPELLE. Koop 2. Een perceel hooiland, Dijkland, Binnen de Oude Straat, Sectie D no. 432, groot 1,8870 hectare. Te aanvaarden bij de betaling der Koopsom. Koop 8, Wei- of driealand in den Dullert, de lange dries, van de Spoorlijn tot de Kruisvaart, Sectie E nos. 1476, 1291, 1228 en 698, groot 1,1860 hectare. Te aanvaarden bij de betaling der Koopsom. Koopt 4. Wei- of driesland in den Dul lert, de kleine dries, Sectie E no. 695, groot 51,30 aren. Te aanvaarden bij de betaling der Koopsom. Koop 5. Wei- of driesland in den Dullert, West van de Steeg, Sectie B no. 1451, groot 27,60 aren. Ie huur bij Gerrit Bo~ers te Capelle tot 1 November 1913 voor f 25 Koop 6. Moeras in den Dullert, Sectie E no. 144"*, groot 53,70 aren. Te aanvaarden bij de betaling der Koopsom. Koop 7. Wei- of driesland aau de Hei straat, S-.ctie E uo. 530, groot 84,80 areD. Te aanvaarden bij de betaling der Koopsom. Koop 8. Wei- of driesland aan de Hei- 8'raat, Oost naast Koop 7. Sectie E no. 1494, groot 48,50 aren. Te aanvaarden bij de betaling der Koopsom. Bij den toeslag komen koopen 7 en 8 in massa. Koop 9. Bouwland aan de Heistraat, voor het Bosch, Sectie E no. 553, groot 38,90 aren. Te aauvaarden bij de betaling der Koopsom. Koop 10. Bouwlaud achter Jan van Peer, Sectie E no. 1341, groot 20,50 areD. Te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Koop 11. Wei- of driesland aan de Hooge Vaert, Sectie E no. 787, groot 32,60 aren. In huur bij Jan van Peer Otzoon tot 1 November 1913 voor f 24. ONDER LOONOPZAND. Koop 12. Bouwland, aan den Loon*chen dijk, Sectie A no. 595, groot 45.50 aren. Te aanvaarden bij de betaling der Koopsom, Koop 13. Bouwland, aau de Rechtvaart, Sectie A no. 1491, groat 30,85 aren. Te aanvaarden bij de betaling der Koopsom. De huur van het buis is voor Kooper van af den Maandag volgende op de betaling der Koopsom de haren der verhuurde perceelen komen over 1913 ten voor- deele der Koopers, terwijl de lasten voor hunne rekening zijn van af 1 Januari 1913. 4013 Deze verkooping zal plaats hebben Provisioneel op Woensdag 8 Januari 1913 ten berberge van ADRIAAN STAM aan het Brugske te Vrijhoeveo-Cajpel, en Finaal op Woensdag 22 Januari t'en berberge van CORNELIS VERHAGEN, nabij Station Kaatsheuvel-Capelle, te Capelle, telkens des voormiddags ten 11 ure. te Waalwijk, 4017 zal ten verzoeke van GERRIT DIDDEN tn Kinderen in het Loonscb Hoekje, op Vrijdagen 3 en 10 Januari /p/?, telkens 'a avonds 6 uur en ten berberge van de Wrduwe van SPAANDONK aldaar Gemeente LOONOPZ AND-HOEK JE. Koop 1. Een buis, erf, tuinen weiland, sectie C nos. 441 en 442 eroot te samen 24,90 areD. Koop II. Een perceeltje bouw land, Sectie C no. 867, groot 15,75 areD. TE WAALWIJK maakt bekend, dat de Boomgaard te Eethen in den Langen Bruggert, Sectie A. Nos. 67 en 68 groot 1.1390 hectare, vau Mej. de Wed. J. DE BRUIN en Kinderen te Babiloniënbroek, is ingezet op f2710. Toeslag Maandag 30 December 1912 ten 1 ure, ten herberge van DIRK VLOT te Babilonienbroek. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris verhoogd worden. 4007 te Waalwijk, zal op Vrijdag 10 Januari 1913'8 voor middags ten 11 ure, ten verzoeke van Heeren Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, in het café van ADRIANUS VAN DEN BROEK, tegenover het Station, aldaar 55 gave iepeboomen, staande in de Burgemeester van der Klok- kenlaan (laDgs station en spoor weg) in 8 kavels van zes- en 1 kavel van zeven stuks. De verkoop geschiedt eerst bij inschrijving voor de geheele massa met gesloten briefjes, daarna in perceelen bij opbod en vervolgens worden de briefjes geopend. Betaling 1 October 1918, mits solide borgstelling. s4028 TE WAALWIJK zal bij berveiling Huis met stal en erf te Oud- heusden Sectie B. 446 groot 2,80 arenen een perceel hakhout en bouwland te Drunen, Sectie B. Nos. 806 en 1185 groot 40,76 aren, eigendom van 1. SN EL DERS. Aanvaarding bij de betaliDg op 15 Jan. 1913. 4009 De inzet en toeslag heeft plaats te Elshout ten herberge van H. VAN HOORN op Vrijdag 27 December 1912 ten» 6 uur. Daarna voor het Armbestuur van Oudheubden 1 Koop banden in de Rukkens en 1 koop Elzen schaarhout in de Gorsche Heide. te Diunen, zal Vrijdag 27 December 1912nam. 6 uur, ter herberge van JAN VAN OIJEN- Ekkel* te Haarsteeg 3098 22 koopen schaarhout. 3 canadaboomen. 2 waardenhout. Alles nader bij biljetten om schreven. TE CAPELLE, zal op Vrijdagen 3 en 10 Januari 1913 te Vrijhoeven-Cappel ter herberge van A. M. STAM en JAN TREFFERS, in bet openbaar voor de familie ANDRIES VAN DOM MELEN. Onder LoonopxandSectie A. H.A.C. In de Egbontsche Sieeg. I.27,60 Weiland, 4 perceelen naast elkaar, Nos. 1807 tot en met 1810 58.10 Dito, 2 perceelen naait elkaar, Nob. 1784 en 1785. 80,80 Di'o aan de Rechtvaart, No. 1817. 69 70 Hooiland in den Lagen hoek No. 2619. Aan de Hooge Zandschel, 08.14 Huis, erf eb tuin No». 2102 en 2108 bewoond door Pieter de Haan. 84.18 Achter het huis, vóór en over de loop, Nos. 2110 en 2111. 19.82 Naast het huis No. 2587. 42.50 Bouw- en weiland Daast de wed. G. Zwart, Nos. 1420 en 2256. Onder Capelle. 40.40 Bouwland, ten Zuiden van 't Sta tion aau de Hoogevaart E. no. 1353. Bij biljetten breeder omschreven. 4085

Echo van het Zuiden | 1912 | | pagina 2