NIEUWS UIT KAATSHEl VKL Provinciaal Nieuws. Burgerlijken Stand. Feuilleton, Bekendmaking. Correspondentie. Handelsberichten. Kleine Advertentiën. voor den dag komen, meer nog als zij weten. Ook wijzen zij nog op de ver pachting van het armbestuur. Wel stelt de Voorzitter, zeggen adressanten, alles voor als leugen en laster doch onder eede durven zij verklaren dat hier niet conform de gewoonte is geschiedt. Voorzitter. Aangezien Ged. Staten de begrooting niet goedkeuren stellen B. W. voor de jaarwedde van den veld wachter met f 50 te verhoogen. Gijsels. Ge kan wel f 100 meer geven maar dat gaat niet op, wij moeten eerst het gevoelen van den Commissaris weten. Van Herpt. Eerst zal de begrooting goedgekeurd moeten worden. Voorzitter. Ged. Staten zeggen met minstens f 50 en wij stellen voor f50. Gijsels. Dan zijn we nog meer gesjochten dan kost het ons onderhand f 100 Maar ik ga er niet op in dat is nonsene van Ged. Staten. In Capelle vroeg de veld wachter ook verhooging van salaris, maar de raad weigerde het netjes en dan zouden Ged. St. de begrooting niet goedkeuren. Ik heb het zelf, in de Waalwijksche krant gelezen, in de Echo. We zullen eerst de meening van den Commissaris der Koningin afwach ten. We behoeven ons geen zand in de oogen te laten strooien, we weten ook nog wel een beetje. Grevenbroek. De gemeente lijdt ei dan geen f 100 schade bij. Gijsels. Als hij nu die baantjes krijgt dan behoeven wij toch weer niet expres te betalen. Voorzitter. Je ziet toch zoo wel, dat de commissaris er niet toe over gaat, die is toch Voorzitter van het college van Ged. St. Gijsels. Dat zullen we afwachten. De Hart moet die baantjes hebben. Ik heb niets op Wolfs tegen volstrekt niet. 't gaat hier niet over personen, maar 't is voor de gemeente voordeeliger. Voorzitter. Ged. St. zullen een be ambte die al zoo lang in dienst is tot groote tevredenheid, niet ontslaan. Wat zou je zeggen als ze jou ineens als penningmeester van den polder Ontslaan zouden. Gijsels. Als ze mij met de werkzaam heden konden missen, dan moest ik gaan, maar dit is nou niet. Ik wil Wolfs ook op de meest eervolle wijze ontslaan. Klijn. 't Gaat niet over personen. De een behoeft niet vet gemest te worden en een andere niks te geven. Gijsels. Janus verkeert in treurige om standigheden en Wolfs in bloeiende. Voorzitter. Dan weet je het beter dan ik, maar dan moet je het maar eens bij v. d. Geld vragen. Gijsels. Die heeft zelf gezegd dat hij die f 100, die hij er ook nog schuld had, zoolang wel kon houden om er een beestje voor te koopen. Be noemd Janus dan voor 6 jaar, zoolang hij in den armee zit. Wolfs kan het dan weer worden en misschien weer goed gebruiken, ook als er een paar jongens van hem getrouwd zijn. Van Herpt. Janus kan het gemakkelijk bijbrengen. Gijzels. 't zou wel aardig zijn, als het hier niet zou gaan, en in Haaren, Hei voort en Rosmalen wel. Voorzitter. Als jullie niet achterom had gewerkt, dan was misschien alles al in orde geweest- Klijn. Ge moet de zaak behandelen en geen personen anders wordt het een heele kletspartij, Voorzitter. Dan keuren ze de begroo ting niet goed. Van Herpt. Dan gooien we het maar voor den Haag. Gijsels. Dirk, ik zou beslist nog eens afwachten wat de commissaris zal doen. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. om het salaris van den veldwachter met f 50 teverhoo- gen, met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor het voorstel stemden de heeren van der Sanden, v. d. Breugel en Mus- kens. Tegen de heeren Van Herpt, Klijn, Gijssels en Grevenbroek. 6. Goedkeuring rekening Burgerlijk Armbestuur. De ontvangsten f564,151/» de uitgaven f 556,15'/a worden goedgekeurd Klijn. Kan de veldwachter geen ge bruik maken van die kamer, zijn gezin wordt zoo groot om in dat eene hok alles te doen, te eten, koken, slapen. Voorzitter. Dat mag hij al lang. Gijsels. 't Is een ongezond krot van een huis, dunkt jou dat ook niet Dirk. De stank komt je tegen, Muskens. Wie z'n schuld zou dat zijn. Van de Sanden. Ik heb alle moeiten gehad met den ontvanger om hem geen personeele belasting te laten betalen. Gijsels 't Stinkt er omdat er ee nbuis door loopt van een beste kamer. De kinderen worden er wel ziek. Van Herpt. Die van den vorigen veld wachter waren toch goed gezond. Klijn. Laat hem van die kamer de gevangenis noemen ze het, ook gebruik maken. Gijsels. In de gevangenis kan hij toch niet wonen want dat is toch ook een leelijk donker hok. Klijn. Laat hem het dan gebruiken om er een en ander in te bergen altijd als het niet noodig is. Hierna wordt de vergadering gesloten. Waalwijk 4 Jan. 1912. Koopt niet In den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en e v e n goedkoop kunt vinden. 2051 W. B. Speling der natuur. Ten gevolge van het buitengewoon zachte weder gebeuren er alle mogelijke wonderen. Zoo plukte Mej. Mathilde Meulkens van den kouden grond een klaproos. Bij P. van Eeuwijk, tramstation te Baardwijk staat een rozenstruik in vollen bloei. Treinenloop. Voor een paar weken hebben we een adres der Kamer van Koophandel inzake den treinenloop op de lijn 's Bosch- Lage Zwaluwe opgenomen, met een daar bijgevoegd staatje. Daar in dit laatste eenige wijzigingen zijn gekomen, plaat sen wij het nogmaals thans geheel juist zooals de toestand thans is en worden kan 4,24 654 Antwerpen V 5,04 756 Roosendaal A 6,33 Id. V 6,54 g 2g Lage-Zwaluwe A 7,28 953 Vertrek richting 's Bosch 7,45 9*57 Vlissingen V 4,50 7>4-6 Middelburg V 5,- 7>5<S Roosendaal A 6,45 9,ro Id. V 6,54 Lage-Zwaluwe A 7,28 9>53 Vertrek richting 's Bosch 7,45 9-57 's Gravenhage V 5,30 Rotterdam Beurs V 6,17 Lage-Zwaluwe A 7,09 Wordt aangenomen dat deze trein evenals vorige jaren te Zwaluive zal kunnen sloppen. Vertrek richting 's Bosch 7,45 7>50 8,26 9,os* 957 Cursief is aangegeven de correspondentie die zou worden verkregen wanneer wordt ingelegd de tie in, vertrekkende g,57 uit Lage-Zwaluwe 1,33 Maastricht V 1,42 Keulen V 2,23 5M 3,47 7 >35 Id. V 4,14 740 Eindhoven V 5,34 Boxtel A 6,02 Id. V 6,27 8,56 's Bosch A 6 46 9 og Vertrek richting Lage- Zwaluwe 8,08 Groningen V 1,21 Leeuwarden V 1,20 345 3,35 Enschede V 2,52 6,- Hengelo V 3,02 2,33 547 Arnhem V 5,53 753 Nijmegen V 6,35 s Bosch A 7,43 9.07 Vertrek richting Lage- Zwaluwe 8,08 ?J5 Cursief is aangegeven de correspondentie die zou worden verkreeren wanneer wordt ingelegd de trein vertiekkende gj5 uur uit 's Hertogenbosch. Wordt dus het vertrek van den trein uit 's Bosch ongeveer 1 uur later gesteld, dan kan men uft het meerendeel der bovengenoemde plaatsen ca. 3 uren later, voor een kleiner gedeelte ca. 2 uur later, zelfs uit Maastricht en Venlo resp. 43/4 en 3'/2 uren later vertrekken, terwijl toch nog de aansluiting te Lage-Zwaluwe tot Roterdam verzekerd blijft. Flora-Bioscoop. Met genoegen zullen velen vernemen, dat de Flora-Bioscoop nu voor goed in Musis wordt gevestigd en elke week uitvoeringen zal geven. Een vaste motor en dynamo zijn aangebracht en kunnen we dus geregeld bioscoop uitvoeringen tegemoet zien. Ter opening dezer vaste bioscoop heeft de directie een pracht programma vastgesteld voor beide a.s. Zondagen. Op deze dagen worden des avonds ten 6 en 8'/2 uur voorstellingen gegeven. Het programma bevat zeer mooie nummers. We noemen o a. het boeiend volksdrama„de Brooddraagster", een film, die 1 '/4 uur duurt, verder „Vol hardende liefde van Max en tal van andere coniische films. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie en verspreide programma's. Verwonding. Toen dezer dagen een jongmensch per fiets uit Kaatsheuvel naar Waalwijk reed, hoorde hij nabij Sprang schieten- Hij keek, waar 't schot vandaan kwam en zag een paar hem onbekende jongens wegvluchten. Hij sloeg er verder geen acht op. Maar toen hij bij Waalwijk kwam, zag hij dat z'n heele stuur be bloed was. Hij begaf zich direct naar Dr. v. Gils, die constateerde dat een revolverkogeltje diep in een vinger was doorgedrongen, dat spoedig, maar met heel wat zorg, eerst kon verwijderd worden. Sterk is 't dal de jongen niets ge voeld heeft, toen hij klaarblijkelijk door die twee belhamels werd verwond. De daders waren hem onbekend. N. O. G. Vergadering der afdeeling Waalwijk van het N. O- G. op Zondag 12 Januari 1913 des middags te drie uur in >Musls Sacrum* te Waalwijk. Agenda 1. Opening en notulen. 2. Verkiezing bestuur. 3. Ingekomen stukken. 4. Opgave van namen van zwakzin nige kindeten. (Besluit vorige vergadering). 5. Regeling der contributie. 6. Verkiezing van een lid voor het Hoofdbestuur en herstemming voor een Redacteur van het Schoolblad. 7. Rondvraag en sluiting. BAARDWIJK. A.s. Zondag 12 Jan. hopen de echtelieden Christiaan Leijtens en Helena van Beek hunne 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Op dienzelfden dag zal hij het feit herdenken dat hij \2j2 jaar onafgebroken werkzaam was ter »Waalwijksche Stoom drukkerij Antoon Tielen», en tevens al dien tijd dit blad in een gedeelte van Waalwijk en Baardwijk rondbracht. Het lijdt geen twijfel of het zal Christje», hier in deze streek wel be kend en gezien, niet aan blijken van belangstelling ontbreken. DRUNEN. Lijst van de lotelingen, die bestemd «sijn in 1913 te worden ingelijfd, mot vermelding van den dienst of van het korps en het garnizoen, zoomede van het tijdvak van inlijving voor elk aaDgewez-m. Cornelis Klerks 3 Rsg. Vest. Art. Geer. truidenberg 15 Maart. Theodorua Ver hogen 2 Reg. Huzaren Venlo 15 Oct. Josephus A. Klijn 2 Reg, Inf. 's Bosch 16 20 Januari. Lambertus v. d. Lee 2 Reg. Inf. 'a Bosch_J620 Januari Arnoldus v. Spijk 2 Reg. Inf. Bosch 1620 Januari Hendrikus van de Wiel Reg. Grenadiers 's Gravenhage 15 Oct, Francis vm Son 2 Reg. Huzaren Roermond 15 Oct. JohaD- nes A. de Geus 2 Reg. Inf. 's Bosch 15 Oct. Willem van de Wiel 2 Reg. Inf. 's Bosch 15 Oct. Adtiauu8 van Rooij 2 Reg. Inf. 's Bosch~1620 Januari. VLIJMEN, 8 Januari. Op Maandag 6 Januari a s. geeft de handboogschutterij //Buiten Verwachting* een groote Uitvoering in de zaal van den heer G. van Wordragen alhier met medewerking der gevierde Duet- tiaken den heer en mevrouw Krijnen, Duo Joë en Nelli van Breda. Aanvaug 7 uur precies. Wij verwachten, nu de entreeprijzen zeer billijk zijn gesteld en het duo Joë en Nelli hier een zeer goeden naam heeft, dat de zaal van deu heer G. van YYoidiagen a. s. Maandag te klein zal blijken om alle bezoekers der soiiée een geschikt plaatsje te kunnen bieden. - Oudejaarsavond vergaderden de leden der handboogschutterij „Buiten Verwachting* in haar lokaal bij den heer G. v. Wordra- gen-Verweij om eenige huishoudelijke zaken af te doen en verder in gezellig samenzijn len uilgang van het oude naar het nieuwe jaar te vieren o. m. kreeg het gezelschap een paar nieuwe functionarissen in het be. stuur, de heer Joh. van de Wiel Ws. werd ♦ot p-esident en de heer M. van Falier tot penningmeester gekozen. De voortvarendheid kennende waarmede de nieuwe presidentateeds voor de belangen van „Buiten Verwachting* heeft geijverd lijdt het geen twijfel of de handboogschutterij gaat onder zyn bestuur een tijdperk van ongekenden bloei tegemoet. Niet onmogelijk, dat thans ook een reeds lang door bem gekoesterd plan, de schietbaan te overkappen en zoodoende de schutters 's winsters zoowel als 's zomers in de gelegen heid te stellen zich te oefenen, kans heeft tot uitvoering te komen. SPRANG. J.l. Dinsdag werd bij de politie alhier door J. Moorval, wonende aan de Sprangsche Vaart alhier aangifte gedaan, dat bij hem jl- Maandag een hondje is komen aanloopen bruin haar, smouskopje en gecoupeerd staartje. Bij genoemden is dit dier door den eigenaar terug te bekomen. Voor de Ned. Herv, Jongeli igs vereeniging op Geref. Grondslag alhier zal in de Hervormde Kerk in openbare vergadering optreden Ds. J. H ,F. Remme van Rijssen met het onderwerp Over moed of ootmoed". LOONSCHENDIJK. Zondag 5 Jan. zat des namiddags te twee uur in de Ned. Herv. Kerk optreden de WelEerw. Heer Ds. van Leeuwen van 's Graven moer. VRIJH.-CAPPEL. Het café »Koop- mans Welvaren» aan het bruggetje zal vergroot worden, met de werkzaamheden is reeds het begin gemaakt en worden deze uitgevoerd door C. Michaël alhier. Alhier is thans opgericht een Geref Knapenvereeniging met 12 leden, als leider dezer vereen, is benoemd de heer A. Kerst. de heeren August de Laat en Francois van Tilburg. Een genoegenlijke avond staat ons dus te wachten. Door den burgemeester alhier is bericht ontvangen dat te Sliedrecht het lijk is aangespoeld van den 64-jarigen weduwnaar G. Bruijssers, varensgezel alhier, die vermoedelijk over boord was geslagen en verdronken- De Nieuwjaarsdag is hier zeer rustig gevierd. Met veel genoegen con- stateeren we, dat ook hier onmatigheid in gebruik van sterken drank, zeffs op zulke dagen nog maar zelden voorkomt. Dronken lieden, zooals we vroeger bij dergelijke gelegenheden maar al te veel zagen, worden in 't geheel niet meer gezien. Werd vroeger al eens om een dronken stelletje gelachen, thans haalt men er slechts minachtend de schouders voor op. Wel een bewijs, dat de idéé der drankbestrijding steeds veld wint. RAAMSDONK(DORP.) Deze week hield de vereeniging Vriendenkring» in 't café A. Oome haar jaarlijksche feest vergadering. Met het houden van voordrachten, 't zingen van feestliederen en 't gebruiken van een stevig diner werd de avond hoogst gezellig doorge bracht. RAAMSDONKSVEER. Deze week werd van de werf van Mej. de Wed. D. van Suijlekom met goed gevolg te water gelaten de stalen zeesleepboot Margaretha Frater» voor rekening van den heer F. Smid te Groningen. De kiel werd gelegd voor een zeesleepboot vas dezelfde afmetingen. Onze dorpsgenoot, de heer G H Timmermans slaagde dezer dagen voor het in Den Haag gehouden, examen >Mercurius» boekhouden. Den geslaagde ons proficiat. De Nieuwjaarsdag is hier nog al rumoerig voorbij gegaan. Een zestal bekende belhamels, die te diep in het glaasje gekeken hadden, kwamen zwaaien de en lawaaischoppende uit de Prins Hendrikstraat. De politie die hun tot kalmte vermaande, werd uitgescholden en beleedigd. Deze wilde dan ook een der aanvoerders inrekenen, wat echter niet zoo gemakkelijk ging, daar de andere vijf hun kameraad wilden ontzetten. Er werden gevoelige klappen uitgedeeld, waarvan de politie de meeste kreeg. Het ging zoover, dat een maré- chaussée zich genoodzaakt zag zijn re volver voor den dag te halen. Hij be hoefde gelukkig r.iet tot het ergste over te gaan, daar spoedig enkele andere manschappen toeschoten om den aan voerder in galop achter de grendels te brengen. Was het Nieuwjaarsdag Bachus die naar de wapenen deed grijpen, Donder dagavond was het Amor, die de ge moederen in opstand bracht- Na de uit voering van deschietvereeniging »Samen- streven doet herleven,» kregen zekere H. S. en A. R. ruzie om een dame. H. S. die niet kon zien dat A R. tegen zijn beminde lachte en gekheid maakte, noodigde laatstgenoemde uit, de macht van den sterkste te laten beslissen. Zij waren spoedig aan het klappen ultdeelen. Hun vrienden schoten weldra toe, en slaagden er met veel moeite in, de vechtenden te scheiden. Voorwaar een goed begin voor 1913. De levering van het armenbrood is bij de laatst gehouden aanbesteding opgedragen aan J. P. Elemans. Kaafsheavel, 8 Januari 1913. Brand. Maandagavond om kwartier voor twaalf WASPIK In het »Hof van Holland» heeft a.s- Zondag een soirée plaats, waarbij als humoristen zullen optreden om brak er door onbekende oorzaak brand uit in de Sprangsche straat in het huis bewoond door P. Hamers. De brand scheen in het achterhuis ontstaan te zijn. De bewoners man, vrouw en kind konden tijdig het brandende huis verlaten, doch van den inboedel werd niets dan een rijwiel gered» Het buis brandde geheel uit. Daar de be- leudende perceelen geen gevaar liepen, was de brandspuit niet op 't terrein verschenen. Verzekering dekt voor den eigenaar H. de Wijs een gedielte van de geleden schade. R. K. Patroonsbond. Donderdagavond hield de R. K. Patroons bond in „Euphonia* eene vergadering ter regeling van de bij den Dieuwen arbeidswet bepaalde 10-urigon arbeidsdag, voor meisjes en jongens beneden de 17 jaren, bij een maximum uren-aantal van 58 in de week. Daar de leden van den R. K. Patroonsbond nog tot geen vaste overeenkomst hebben kunnen geraken is het punt aangehonden kot een vergadering de volgende week te houden. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Wat tot nog toe noch aan den Patroons bond, noch aan den Fabrikantenbond heeft mogen gelukken, is eindelijk bereikt door het krachtig en energiek streven van de Kamer van Koophandel en Fabrieken n.l. een latere openstelling vat» Post- Telegraaf, en Telefoonkantoor. Is het verzoek den doorloopenden dagdienst voor onze gemeente in te voeren niet geheel ingewilligd, toch is met deze uitbreiding reeds veel door de Kamer bereikt. We moeten den a'beid der Kamer in dit pant cu in alles wat zij reeds heeft gedaan ten volsten waardeeren. Datum 81 December 1912 mocht de Ka mer als antwoord op haar schrijven van 16 Juli j.l, No. 24 van het Hoofdbestuur, der Posterijen en Telegraphie het volgende be richt, betreffende openstelling van het kan toor te Kaatsheuvel ontvangen. In antwoord op uevenvermeld schrijven heb ik de eer U mede te deelen, dat er, blijkens een ter plaatse ingesteld onderzoek, vooralsnog geen voldoende aanleiding bestaat om aan het post- telegraaf- en telefoonkantoor te uwer plaatse den doorloopeeden dagdienst ;n te voeren. In verband hiermede ontmoet hel bezwaar om aan uw desbetreffend verzoek gevolg te geven. Ter tegemoetkoming daaraan zijn de uren van openstelling op werkdagen van bovenvermeld kantoor evenwel nader vast gesteld op a) 8 m1 a en 2—8 a voor het tijdvak van 1 Maart tot ultimo Juli, b) 8 m—1 a en 2—3,80 a en 5—7,30 a voor het tijdvak van 1 Augustus tot ultimo Februari. Deze nieuwe regeling treedt 1 Feb.uari 1913 in werking. Verder ontving d3 Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier van de Kimer van Kooph. en Fabr, van Waalwijk een verzoek van adhaesie betreffende verbetering van den treinenloop 'p-BoschLage-Zwaluwe. (reeds in dit blad opgenomen). Handels cursus Hanze.* Voor den Handelscursus vanwege de „Banze* hier gegeven hebben zich 21 deel nemers aangemeld. In de loop der volgende week zal nog eene bestuursvergadering plaats hebben ter nadere regeling en aanvang der lessen. Concert ten voor dee le der armen op Zondag 5 Jan. en Maaudag 6 Jan. 1913 des avonds ten 6 uur precies, door het Ko ninklijk Muziekgezelschap „Euphonia* met medewerking van de onderafdeelitig, de Lie- deriafel „Crescendo* eu van den Heer en Mej. de Rooij van Rotterdam en den Heer C. de Bont van Dongen als humoristen. De heeren honoraire leden worden ver zocht gebruik te maken van het concert op Zondag 5 Jan. om op 6 Jan. (Driekonin gendag) overtollige drukte te voorkomen. Entree 50 ets. Waalwijk, 3 Jan. 1912. Aanvoer 30 stuks en handel slap.drnk. Kalfkoeien f260 - f310. Laagste prijs t 1,38. WAALWIJK. In dit nummer vangt onze prach tige feuilleton aan getiteld: Ge wroken.» Onze nieuwe abonné's kunnen dit prachtwerk dus ook in zijn geheel volgen. Wie er aan begint, zal het gaarne volgen, daar het steeds boeiender wordt. RED- stuk Wilt Brok Drunen. Uw ingezonden kan zoo niet worden opgenomen. U 't wijzigen of omwerken dan kunnen we zien. 't Loopt zoowat de spuigaten uit l RED. Een MEDELEZER voor de Nieuwe Rotterdams she Courant gevraagd. Waar zegt de Uitgever. 4189 9-05 9,29 4,20 6,31 8.32 8.51 3,20 6,21 6.10 8.20 Vaarzen f150 - f280. Varkens 26 stuks f7.— f 11. Boter aangevoerd 210 KG. Boterprijzen f 1.35 tot f 1.43 Eieren 4 4 5 cent. KAATSHEUVEL, 3 Jan. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1.26 Middelprijs f 1,25; Laagste prijs I l,i5 EiereD 4'/i a 5 ct. per stuk. BESOIJEN, 31 December. De p» ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs i 1,47. Eieren 4'/j 5 cent per stak. DUSSEN, 2 Jan. Middelprijs Boterprijs per K.G. f 1,3*2 a f 1,51 f 1.38 Aanvoer 188 K.G. Eieren 11,20 per 26 stuks. Marinn6, z v A Ph v Assen en C GEBOORTEN Klerbx. OVERLEDEN Johannus r d Ven, weduwnaar van Anna Maria de Jong oud 75 jaren Aloijsius Leonardus van Hilst echtg. van M C A T d Dungen ond 35 jarenCor nelis Josephus Mahieu echtg van Petronella van Herpt ond 75 jaren. Het Gemeentebestuur van Waalwijk maakt bekend, dat de Secretarie dier gemeente vanaf 1 Januari 1913 voor het publiek zul geopend zijn van des voormiddngs 9 tot des namiddags 12>/t uur en des namiddags van 2 tot 4 nur. Waalwijk, 28 December 1912. het Gemeentebestuur voornoemd, De Burgemeester, TH. DE SURMONT DE BAS SMEELE. De Secretaris, VAN LIEMPT. IL'.l' '-i-'M—L - 'UJ'

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10