Abonneert U op en Adverteert in dit blad Th.A.van Wijck R, D. A. v, d.Woude, Zwartsluis, Gepasteurizeerde Roomboter, SARS' „MELK BROOD" 1 G het meest gelezene in de Langstraat en om geving, De Balkan-Oorlog. KIIUWS UIT HIUSBBN Gemengd Nieuws Advertentiën, WRIJF WAS 4266 Linoleum-Wrijfwas Overjjselsche Beeldenfabriek. JAC. SARS Di u fll Kerknieuws. WAALWIJK. Meubel-, Spiegel-, Tcpijt- handel^ Waalwijk. Handelsberichten 80USII IN GOEDKOOP, VEERENBED Eerste Langstraat8ehf3 Stoomzui velf abriek. DRUNEN. FIJNE Tin Heeft men een goed stak meu bel, hetzij het gepolitoerd is of dof, dan is het nocdig om het goed te houden, dat men het boene met goede en die is zeker te bekomen in het van ouds bekende MEUBEMV1 AG AZIJN VAN Niet alleen voor meubelwas, maar dit is ook uw adres voor voorzeil- en parketvloeren want ook in dit artikel als in meubel- was wordt tegenwoordig veel slechts geleverd. Een degelijk on solied 2 persoons Prijs deze week f 1.54 per kilo Eenmaal per week franco aan huis in Drunen, Basrdwijk, Waalwijk, Besnyen Sprang en Kaatsheuvel. 102 is onovertroffen in kwaliteit, en voldoet in alle opzichten aan de strengste eischen die voor prima melkbrood gesteld kunnen wor den. roep //buitengewoon". Tranen met tuiten rolden de toehoorders over de wangen van het lacheD. Vooial de Duetten „Teun en Toon naar Amsterdam" en „Sergeant en Reciuut" vielen zeer in den smaak. We wenechen bovengenoemde zangvereeniging geluk met hare keuze en we roepen beiden een hartelijk tot webrziens toe. VRIJHOEVEN-CAPPEL. In Januari 1913 werd in de rijkspostspaarbank ingelegd 1 2782.75. Op het hulptelegraafkantoor werden 61 telegrammen behandeld, daarvan 35 ver zonden en 26 ontvangen; 41 gesprekken werden gevoerd. J. G. alhier, scholier te Capelle, viel bij het gladde weer \66c eenige dagen in den prikkeldraad langs den weg in de Hei straat en woudde zich zoo, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Moge dit ongeval voor de politie een prikkel zyn om scherp toe te zien, dat, behoudens verkregen onthelfing, geen prikkeldraad ge spannen zij op korter atstand dan een halven meier van den openbaren weg, zulks iu overeeusteraming met het wettelijk voor schrift. J. v. d. S. vond dezer dagen alhier een beurs met ongeveer een gulden aan geldswaarde er in. De eerlijke vinder dei poneerde ze bij de politie alhier, bij wie de eigenaar zich spoedig aanmeldde om het gevondene in ontvangst te nemen. De herijk der maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben te Sprang op 4 April vooim. vai. 1012 en nam. 14 uur en op 5 April s.s, voorm, van y'/j12 uur. De op 27 Januari 1913 door Burgem, en Wethouders vastgestelde lijst der eigenaars of beheerders vau een of meer ter vordpriDg aan te bieden paarden ligt gedurende de maand Februari 1913 voor een ieder ter inzage. WASPIK, De voetbalvereniging „Bra- banlia" alnier zal Zondag, 2 Maart a.s., deel nemen aan de seriewedstrijden, uitgeschreven door //CoLStantia" te Dongen. De vastenavondsdagen gingen hier zeer kalm en rustig voorbij. Wel houden de meeste menechen die dagen vrijaf, maar den vrijen tijd wordt rustig thuis doorgebracht. Avonds hadden de café's een beetje meer bezoek, doch alles had een kalm verloop. Bij den heer N. de Bont stapt nu reeds een kloek met 10 kuikentjes in de schuur rond. De kuikentjes zien er alle ondanks het slechte weder, best uit. De varensgezel Vermeer van hier is in de Ruhr verdrernken. De influenza heerscht hier zeer alge meen en kwaadaardig. Tal van menschen soms geheele gezinnen zijn aangetast. Het is te hopen dat deze ziekte spoedig ver dwijnen z J. RAAMSDONKSVEER, Aan het pos'- kantoor Raamsdouksveer en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedu rende de maand Januari 1913 ingelegd f 15006,13 en terugbetaald f 10131,70s Laatste boeknummer 5093. Naar we vernemen is de directeur der posterijen, de WelEd. Heer BiLkling van hier overgeplaatst naar Steenbergen. Met leede oogeu zieu we dezen homanen, ijveri- gen ambtenaar vertrekken. Hij h elt zich iu den tijd, dat hij in onze gemeente is geweest, bemind gemaakt bij do inwoners, door zijn hulpvaardigheid en minzaamheid. Wij roepen hem dan ook een hartelijk -Vaarwel" toe. Assurantie dekt de schade. Oorzaak onbekend. BAB1LONIFNBROEK, 3 Febr. Omtrent den plaats gehad hebbenden brand bij v. K. kan nog nader worden meegedeeld, dat de schoondochter reeds bekend moet hebben den brand aangestoken te hebher. De schoondochter leefde steeds in onmin met hare schoonouders en moest daarvan veel verduren Thans zou ze deze daad uit wraak verricht hebben. Een meisje uit Wijk, dat bij haar vei toefde, werd gelijktijdig met baar m arrest genomen, doch moet gebleken zijn deze aan het feit onschuldig was. Deze is dan ook direct op vrije voeten gesteld. De man van de, daderes moet zich in Ant werpen bevinden, DONGEN, 2 Febr. Gisteren Zaterdag voormiddag circa 10 uur heeft men het lijk van het vermiste meisje J. M., uit het water opgehaald en bij hare ouders thuisgebracht. Men kan de droefheid der brave ouders begrijpen. van de bekwame leiding van den Di recteur en door hun correcte uitvoering niet weinig bijdroegen tot welslagen van dezen feestavond. Prijsbiljarten- Teneinde de jongeluf, leden van het R. K. Patronaat een avond van extra- genoegen te veischaffen, werden zij Dins dagavond in de gelegenheid gratis deel te nemen aan een büjart-concours, waar voor vele prachtige prijzen waren uit geloofd. Dat allen hiervan een gretig gebruikt maakten laat zich begrijpen. Dl In den nacht van Zondag op Maandag heeft zich aan bet politiebureau alhier aan gemeld een geit. Het dier dat bij ziju baas was losgebroken en daardoor onder den blooten hemel moest vertoeven, trachtte door zijn geblaar medelijden te verwekken bij de inwoners der kazerne. Toen dit niet hielp, ging het in het portiek liggen slapen, waar het d n anderen morgen gevonden werd. Na bet eerst door den omroeper bekend te hebben laten maken, werd het aan den eigenaar terugbezorgd. Heden liep van den werf der „N. V. Scheepsbouw wei ven van P. en A. Ruiten berg" met goed gevolg te water, de stalen sleepkaan //St. Autoine", groot 600 ton voor rekening van den heer A. Willemen albier en direct de kiel gelegd voor een stalen sleepkaan „Adcle 45" groot 530 ton voor rekening van „La Societéa Anonymc La Mense" te Antwerpen. RAAMSDONK(Dorp). Zondag werd het echtpaar J. v. D.- alhier verrast door de geboorte van een drieling. Thans zij-i de kleintjes helaas reeds overleden. DUSSEN. In den loop der maand Jan. hebben zich voor de loting der lichting 1914 alhier 33 jongelingen doen inschrijven. L DEN HO UT. Heden-nacht om streeks 2 uur werd onze gemeente op geschrikt door ket luiden der brandklok en spoedig bleek het, dat het huis van den heer M. v. d. Bersselaar, bewoond door de heeren J. Van Wezel, A. Van Wagenberg en M. Witlox in lichte laaie stond. Van de inboedel kon niets gered worden dan een weinig bij den heer Van Wezel, terwijl bij den heer Witlox het paard den dood vond in het vuur. Kaatsheuvel, 5 Februari 1913. Hersteld Deze week vertoefde alhier bij zijn fa milie vader, broeders en zusters den zooveel besproken A. Simonis die bij den in alle bladea besproken noodlottigen brand te Utrecht in de Mariastraat, door nit het raam te springen zich 't leven moest redden. Hij is thans reeds zoover hersteld, dat hij de reis kon maken. Hij lijdt echter nog aan doofheid en bevindt zich onder ge neeskundige behandeling, Deze heeft echter verklaard, dat dit gebrek door eenige malen inspuiten wel zal verholpen worden. De vrouw was nog niet in staat de reis mi de te maken, hoewel men aanvankelijk meende dat zij niet erg gekwetst was. Toch neemt ze in beterschap toe. Het zoontje dat bij den sprong uit het raam zijn been brak bevindt zich nog in het gasthuis, waar liet nog veertien dagen zal moeten verblijven. Alles bij mekaar genomen is deze ramp nog betrekkelijk goed afgeloopen. Moge de betrok ken personen spoedig gebeel hersteld ziju. Bond van Huiseige?iaars. De bond van Huiseigenaars hield V'ijdag avond in „Euphonia" een harer driemaan- delijksclie algemeene vergaderingen. De ver gadering was druk bezocht. Na opening door den Voorzitter gaf de Secretaris een keurig verslag over het jaar 1912 en de Penningmeester over den stand der finantiën van dat jaar. De Voorzitter biacht Secretaris en Penningmeester zijn dank, waarna werd overgegaan tot het kiezen van twee bestuurs leden. De heer Chr. Stassen werd als vice- voorzitter en de heer Math. v. d. Wee als Secretaris herkozen. Beiden namen hnnne functiën aan. - De vijandelijkheden hervat. Het bedrijf, dat de ontknooping van het oorlogsdrama op den Balkan zal brengen, is begonnen. De BuTaarsche opperbevelhebber Is niet langer werkeloos gebleven dan de termijn van den wapen stilstand hem voorschreef. Dat men voorloopig veel bijzonder heden zal hooren over den nieuwen veldttocht lijkt twijfelachtig, want van beide zijden doet men erg geheimzinnig en de journalisten zullen zich voorshands tevreden moeten stellen met het nieuws dat hun off'cieel of ofticieus wordt verstrekt. Zoo weten we thans alleen nog dat Maandagavond eee hevfg bombardement op Adrianopel is geopend en dat ook bij Tsjataldzja is gevochten. Het dorp Tsja'aldzja zou In brand geschoten zijn. Verder meldt de Samoepr'awa dat de Turksche bevelhebber van Skoetari, Hassan Riza bei, gisteren twee onder handelaars heeft gezonden om de over gave van de stad aan te bieden. Of de voorwaarden, door hem gesteld, zijn aangenomen, vermeldt het Servische blad er niet bij. Dit zijn In het kort de feiten die gisteren in den vooravond bekend waren. Zij kunnen nog aangevuld worden met een bericht, uit Sofia te Londen ont vangen, volgens 't welk gistermorgen het bombardement van Adrianopel met kracht is voortgezet. "MS Het Kon, door het toonstelling is Ook waarheid. Muziekgezelschap „Euponia" Comité der Tilburgsche Ten- w van Handel- Nijverheid eD Kunst uitgenoodigd, tijdens de tentoonstel ling een maticée en concert op het terrein te geven. Rectificatie. Naar het Rijks-Post-Telegraaf kantoor alhier is overgeplaatst, niet benoemd, Mpj. C. v. d. Linden, klerk le klasse te Rot terdam. met ingang van Maart. Heusden 4 Februari 1913. Feestavond. Maandagavond hield de Eerw. heer C In de Ned. Herv Kerk ziin aange kondigde voordracht over Willem den Zwijger, welke werd opgeluisterd door ichtbeelden. Jammer dat door een defect aan de lantaarn het slot moest worden uitgesteld tot de volgende bijeenkomst. Gedurende den avond brachten de zangvereenigingen >Looft den Heer* en Hoop der Toekomst* een zevental nummers tne gehoore, die alle getuigden Jacht op een gek. Over het drama in een kazerne In Bosnië, waarvan wij onlangs reeds uitvoerig melding maakten, schrijft de Weensche correspondent der »N. R. Ct.< nog de volgende bijzonder heden In de kazerne Neveslnle (Bosnië) is door den plotseling krankzinnig gewor den korporaal Teichmann een gruwelijk bloedbad saxgsrichi, «taanhji j'.terjok ten gedood en drie zijn gewond. Het eerste offer was een onderofficier, die, in de meening dat Teichmann dronken was, hem beval het geweer in het rek te zetten. In plaats daarvan schoot Teichmann dezen dood en zei aan de ontstelde soldaten dat als ze niet da delijk zorgden, weg te komen, hij op hen schieten zou. En toen dezen hem wilden ontwapenen, schoot hij er drie neer. Een algemeene vlucht was daar van het gevolg, waarop de razende de deur van zijn kamer afsloot en het licht uitdraaide. Er werd alarm geblazen en posten werden opgesteld, die de ven sters van de kamer konden bestrijken. Men schoot door de ruiten, maar of de kogels troffen, wist men niet. Een po ging om de twee soldaten, die dood geschoten waren en voor de deur van de kamer lagen, te verwijderen mislukte, omdat de moordenaar het rammelen aan de deur hoorende, door het hout schoot en eenige buitenstanders woDdde. Schie ten door het dak hielp ook niet veel de man daarbinnen was zoo waakzaam dat toen een soldaat zich te veel bloot stelde hij door een schot uit het dak venster gedood werd. Van 's avonds 7 tot 10 uur duurden de pogingen om den gek dood of levend in handen te krijgen, ofschoon het volle maan was, zoodat men goed op de vensters kon mikken. En toch ging het niet. Toen rukten 20 soldaten met officieren aan, om aan de zaak een einde te maken en, daar schieten niet veel hielp, legde men stroozakken met petroleum gedrenkt en met teer bestreken, onder aan de trap en stak die in braad. Maar dit werkje was ook niet zonder gevaar, warn de gek, den toeleg bemerkende, schoot van boven de trap naar beneden. Toen ging men naar de kamer die onder het verblijf van den moordenaar lag, om salvo's door de zoldering te lossen. Daar alle vensters in de gang en in de kamer stuk geschoten waren, mislukte het uitrooken, wegens den toevoer van versche lucht. Het was intusschen 3 uur 's nachts ge worden en nog wist men niet of de man al of niet onschadelijk was gemaakt. Men besloot toen het huls in brand te steken en men begon reeds de dooden en gewonden, die In andere kamers lagen, weg te dragen en de stroozakken en munitie uit 't venster te gooien toen het de aandacht trok, dat het binnen zoo stil was geworden. Daarop sloop men zeer behoedzaam naar de kamer van Teichmann, want men wilde zoo moge lijk de kosten van het afbranden van de heele kazerne sparen. Men brak de deur van de gang open en men vond Teichmann, door twee schoten getroffen, dood op zijn stroozak. Zijn kameraden zelden, dat hij gek was geworden door het lezen van detective-romans en dat vooral de geschiedenis van den bandiet Bonnot hem In het hoofd was geslagen. 's Nachts werd zijn lijk in den grond gestopt; zijn slachtoffers zijn met mili taire eer begraven. De auto-bandieten voor het gerecht. Het paleis van justitie te Parijs, waar Maandag het proces tegen de bende der auto-bandieten begon, ziet er uit alsof het in staat van beleg verkeert. Al wat de hoofdstad aan republikfeinsche gardes en politie beschikbaar had, was naar het paleis opgecommandeerd en in den ge heelen omtrek werd streng de wacht gehouden, als vreesde men, dat de misdadigers-anarchisten nog genoeg aan hangers in vrijheid hadden rondloopen, om het geheele paleis met vriend en vijand in de lucht te doen vliegen. De place Dauphin! voor het paleis is door een sterke macht afgezet, niemand mocht daar Maandag blijven stilstaan en wie op de eerste aanmaning der politie niet doorliep, werd maar dadelijk opgepakt. Behalve de 22 beklaagden, is er nog een, een vrouw Anna Maitrejean ge naamd, die in de acte van beschuldiging directrice van het blad l'Anarchle wordt genoemd. Om 12 uur leidt men de beschuldig den binnen. Zij zijn geboeid en tusschen hen in nemen gardes plaats, zoodat zij van elkaar gescheiden ziju. Met 7 tegelijk brengt men hen binden en zij nemen, met hun bewakers, de geheele ruimte voor de rechters In beslag. Tusschen de beklaagden en de rechters In staat een groote tafel, waarop de ruim 700 stukken van overtuiging liggen opgestapeld. Men ziet daar vier karabijnen en 25 Browning-revolvers liggen, verder de kleeren, die de baokiersbediende Gaby droeg op den dag van den aanslag In de rue Ordener, de gymnastiekrlngeo, die te Nogent-sur-Marne in de villa wer den gevonden, waar Gamier en Valet werden doodgeschoten. Voorts zijn er nog verscheidene koffers die voorwerpen bevatten, door de gevaarlijke bende ge stolen. De houding der beklaagden is vrij onverschillig Als zij de zaal binnen komen, kijken zij rond, speurend of zij niet hier of daar het gezicht van een vriend of vriendin ontdekken. Om 2 uur is de voorlezing geëindigd en begint men het afroepen van de namen der getuigen, waarmee ook een klein uur gemoeid is en om 2 50 wordt de zitting geschorst. Alle getuigen kun nen heengaan tot Donderdag, zoolang denkt men noodig te hebben met het verhoor der beklaagden waarmee wordt aangevangen als om 3.10 de zitting wordt heropend. Solfernimfen* Een schoenmaker te Breda ontving tegen carnaval opdracht om een veertigtal witte schoentjes te maken mor een even groot aan tal meisjfs eener lucifersfabriek, in de wan deling en al ze het niet hooren ook wel „9olfeinimfen" genaamd. Chrispijn aan vaardde de bestelling, maar onder voorwaarde, dat minstens de helft van den prijs, zijnde f 2.50, betaald moest zijn op Zaterdig vóór vastenavond. Zulks geschiede dan ook. Toen de geachte clientele werd uitge noodigd de mooie dingetjes te komen pis'en, maakte een der demes bezwaren, omda».. ze geen kousen aan had. (Historisch) Z. D. H. Mgr. W. van de Ven Bisschop van Den Bosch, heeft benoemd tot pastoor te Poiflijk den weleerw. heer J. J. Jacobs, en tot kape laan te ItoBmalen den weleerw. beer A. van Hout, die kapelaan was te Sambeek. Di A Fr Bj BESOIJEN, 4 Februari. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs t 1.58. Laagste prijs t 1,50. Eieren 5 a 5'/j cent per stuk. ROTTERDAM 3 Februari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd (31 paarden veulen, ezel, 1082 magere en 459 vette runderen 165 vette 886 nuchtere^ en graskalv. 4 schapen ol lammeren 0 varkens 135 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 34 tot 38 ii 42 ct., stieren 33 tot 37 a ct., kalveren 50 tot 55 65 ct., vette export kalveren a ct., alles per 7a kilo. Melkkoeien f 150 f 340, kalfkoeien f 160 a 370, stieren 120 a 320 pinken a graskal veren a vaarzen f 80 a 175 alles mager vee; biggen f 10. a 17.—slachtpaarden 160 a 140; werkpaarden f120 k 340, hitten f80ül60 Nuchtere kalveren fok16—. 4 24.— slacht 12.16- Biggen f 1.70 a 1.90 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 vn. en 180 stukken van 7a kilo. Prijs le qual. f 62, 2e qual. f 58, 3e 54. Per 7a kilo ll'/a a 87'/a ct. ROTTERDAM, 3 Februari. Tarwe f 10.- a f 11 50 per 100 K.G. Rogge verkocht van 18.00 tot f9.— per 100 k g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.t 0.—Zomer per 100 kilo 0.a 10.— en Chevalier per 100 kilo f Haver per 100 k. 1 0.00 a 0X10 Bruine boonen van f 8 50 f 11.— GORINCHEM, 3 Februari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 129 runderen 8 nuchtere kalveren, 31 vette varkens 336 biggen. le qual. Kalfkoeien f240 4 300 Kaltvaarzen 1160 a 240 Guiste vaarzen 10— 4 0— Melkkoeien 1160 250 27a jarige ossea f 4 Pinken f a 10— 0- 16 a 24 vette varkens van 28 a 29 ct biggen van 18,a 15— per Graskalveren Nuchtere kalv. Aancevoerd 31 per half kilo, stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen a lammeren f 0 4 f per stuk. Sinds de oprichting onzer zaak in 1876 zijn onze Reclame-Bedden in geheel Ne derland en daarbuiten ingevoerd en bekend geworden als De vele bewijzen van tevredenheid en nabestellingen bevestigen dit. Geeu opge smukte reclame. Het Beddenvak is een vak van vertrouwen. De goederen zelf moeten reclame maken. Niet de prijs alléén, maar ook de kwal. beslist, of het aangebodene goedkoop is. Wij verzenden franco naaste station vrijzicht. Peluw en 2 kussens, linnenbewnste tijk en .nrimHjrezuiverde nieuwe Veeren, 1 Wollen l W atten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met ruooie sluiting en 2 Matrassen voor f 32 Veel beter kwaliteit f39 Beslist iets extra's f 49 Kapokbedstcllen, 2 persoons met dezelfde toebehooren f26.—, f 32.en f36. Bijpassend Ijzeren Ledikant f6 50. zeer zwaar f 7.50. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT, kleur Noten ot Pitch-Pine met een le kwal. Spiraalveereu Gezondheids- Matras met tegendrukveeren, een le kwal. Kapokmatras, Peluw, 2 Kussens, 1 wollen. I watten Deken en 1 Matrasbeschermer voor f69,50. Niet te verwarren met de goed- koope soorten, die ook wij kunnen leveren. Zware graslinnen LAKENS, 160 cM breed f150. Dito IJZERSTERK 168 cM breed f 1,50. Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN f3,30 Goedkoop soort f2,70 per 6 stuks. Prima dubbel Guttaper$halinnen f2.de vierkante meter. Wiudkussens f5.f6 675 en f7.50 Rijke keuze Wiegen, Kinderstoelen, Ledikanten, Matrassen enz. Kerkstraat No. 137-140. Int. Tel.4, Vraagt geïfl. Prijscourant. 181 (Onder Rijkscontrole). Aanbevelend, Machinale Broodbakkerij. Zc Kam een inge D Groi heef won ring Va 10) ik i stap die een< gev« aan vroi Gy is E doo dan was Hot ber zaa °PS op VftC ger gij in kei ric ko: mi

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6