Abonneert U op dit Blad, Rechtszaken. Burgelijken Stand. Rijkspostspaarbank. Gemengd Nieuws Laatste Berichten INDI3 STRLËELEN, Kerknieuws, Sport, Korte berichten. Handelsberichten naald door de handen moesten andere per sonen te hulp snellen, om de machine in den gewonen stand te brengen en zoodoende de hand vrij te krijgen. Het weigeren van den z.g. transportenr was oorzaak van het ongeluk. Dadelijk moest de holp van den geneesheer worden ingeroepen, die het noodige verband legde. Cresendo. De Meer Biinkman heeft ontslag genomeu als Penningmeester der nieuwe Liedertafel „Cresendo" gevestigd in de zaal van „Eaphonia." In de vergadering van 1.1. Zaterdagavond werd door de werkende leden met op 2 na algemeene stemmen alsPenn. ber oemd de Heer J. van Amelsroort. Moge hij met ijver en nauwgezetheid zijn taak waarnemen. Z. D. H. Mgr. W. Van de Ven, Bis schop van 's-Bosch, heeft benoemd tot pastoor te Deursen den Weleerw. heer A. Claesen tot pastoor te Teeffelen den Weleerw. heer P. F. M. de Vocht en tot rector van het klooster der Fran clscanessen te Haren (bij Megen) den Weleerw. heer N. A. M. Hootsmans, die rector was te Zijtaart. Mishandeling met doodelijk gevolg. De rechtbank te 's-Hertogenbosch, veroordeelde gisteren L. Sch. te Oss, overeenkomstig den eisch van het O. M. tot eene gevangenisstraf voor den lijd van acht jaren, wegens mishandeling met dood.-lijken afloop, gepleegd te Oss op W. Van Heumen, aldaar. Kampioenen De volgende vereenigingen hebben reeds het kampioenschap in haar af- deeling behaald Westelijke 2e kl. A Blauw-Wit, Am sterdam. Westelijke 2e kl. B Concordia, Delft. Westelijke 2e kl. C U. V. V., Utrecht. Oostelijke 2e kl. ARobur et Vel., Apeldoorn. Zuidelijke 2e kl. A't Zesde, Breda. Zuidelijke 2e kl. B M.V.V., Maastricht. Westel. Res. 2e. kl. C U. V. V. H, Utrecht. Westelijke 3e kl. AS. V. V., Schie dam. Westelijk 3e kl. BV. F. B., Vlaar- dingen. Westel. 3e kl. D Ainslel, Amsterdam. Westelijke 3e kl. EDe Spartaan, Amsterdam. Oostelijke 3e kl. BEusched. Boys, Enschedé. Noordelijke 3e kl. ABe Quick II, Groningen. Noordelijke 3e kl. BVeendam, Zuidel. 3 kl. BWaalwijk Vooruit, Waalwijk. Maandagavond 7 uur is uit 's Hee- renberg vertrokken de automobiel M 9, eigenaar de heer T. H. G. J. Semme- link, te Arnhem, waarin gezeten waren de chauffeur Leo Burkees en de leerling chauffeurs Bernard Schimmel en Johan Hendriksen. Het plan was naar Arnhem te gaan, doch de auto is daar niet aan gekomen. Vermoed wordt, dat ze te water gereden is. Inbrekers hebben een bezoek ge bracht aan het paleis van de Russische grootvorstin Maria Paulina te Petersburg. Zij hebben veel goud, ziiver en diaman ten bult gemaakt, naar schatting tot een waarde van f 600,000. Duizend dokwerkers te Garston (Liverpool) hebben het werk gestaakt, omdat zij weigeren te arbeiden met werk lieden die niet bij een vakvereeniging zijn aangesloten. Mej. W. K., een meisje te Nieuw- veen, dat lijdende was aan toevallen, viel bij eenige werkzaamheden aan de Krom me Mijdrecht te water. Hoewel dit on geval terstond werd opgemerkt en de ongelukkige spoedig uit het water is gehaald, is zij na korten tijd in de woning harer moeder overleden. De landbouwer G. v. S. te Wychen bij Nijmegen was gisterenmiddag zoo onvoorzichtig een geladen geweer na te zien, terwijl dit tusschen zijn knieën stond. Door een onvrijwillige beweging ging het geweer af en trof den onge lukkige in de buik. Eeoige uren later was de man een lijk. Aan het Maasstation is gisteren aangekomen een 5-jarig meisje uit Melis sant, dat aldaar bij het spelen in een vuurhaard was gevallen en zeer ernstige brandwonden bekwam. Op advies van den geneesheer zou zij naar Utrecht vervoerd worden, ze kon echter de reis niet verder door zetten en moest in het ziekenhuis te Rotterdam worden opge nomen, waar het arme kind kort na de aankomst aan de gevolgen overleed. Zaterdag is, naar de >N. R. Ct.« meldt, onder Termunten uit het water bij het stoomgemaal het lijk opgehaald van een ongeveer 50-jarlgen man, die sedert Vrijdag vermist werd. Een vierjarig meisje te Veeohoud- sterwal geraakte, naar de >L. Ct.4 meldt, Zaterdagmor ;en te water en Is kort daarna levenloos opgehaald. Generaal Hoogenboom, inspecteur van het mi'italr onderwijs, is bij een wandelrit te 's-Gravenhage vanochtend van zijn paard gestort. Bewusteloos en met een wond aan het achterhoofd is hij naar het hospitaal gebracht, vanwaar hij naar zijn eigen woning kon terug- keeren. Gisteravond is de 14-jarige J. L die op het Stationsplein te Rotterdam aan het spelen was door een voorbij komende postwagen overreden. De wie len gingen den knaap over het hoofd en de borst. Nadat hem in het Stations gebouw de eerste hulp was verleend, werd hij op advies van den ontboden geneesheer naar het St. Franciscusgast- huis overgebracht waar bleek, dat zijn toestand hoogst ernstig was. De koetsier had geen schuld aan het ongeval. De 70-jarige tuinier C. M. te Oost- voorne is Zaterdagmiddag te Nleuwen- hoorn door het op hol slaan van zijn hit gevallen, met het gevolg, dat de wagen hem over het lichaam ging. Zon dag is hij aan de gevolgen overleden. Het 4-jarlg zoontje van A. de Wit, te Oudewater, had het ongeluk, zoodanig te vallen en zijn hoofd te verwonden, dat het thans aan hersenschudding is overleden. Op de kalkzandsteeufabriek van den heer Ovink, te Doetinchem, geraakte Zaterdagmiddag, naar de >Arn. Ct.4 meldt, de 25-jarige werkman Th. v. d. Berg tusschen de wals bekneld, waardoor hem het onderlijf werd ingedrukt. In bedenkelijken toestand werd de ongelukkige, een zeer oppassend jong- mensch, naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd. Huihuizen bij Nijmegen zijn, >Hdbl 4 meldt, twee matrozen, Te naar het aan boord van de >Hollandia4, doordat een touw brak, over boord geslagen en verdronken. Ze heeten J. A. Blom en Kouveld en zijn afkomstig uit Rotterdam. De landbouwer M. Veldpaus, die op Vastenavond te Volkel door een vijftal personen was mishandeld en wien ernstige wonden waren toegebracht, is, volgens de 's-H. Ct., thans overleden. Een van de vermoedelijke daders, zekere v. H., zit nog steeds In voorlooplg ar rest- De justitie uit 's-Hertogenbosch heeft gistermiddag ter plaatse een onderzoek ingesteld. Uit de streek van het Leopold II- meer, in Belgisch Congo, komen onrust wekkende tijdingen. De inboorlingen nemen een zeer vijandige houding aan. De faktorijen, gelegen langs de groote rivieren, zijn door de inboorlingen ge plunderd de blanke agenten worden aangevallen en verschelden dragers zijn doodgeschoten. De negers zijn gewapend met oude vuursteengeweten. De wachtmeester Heldenberg heeft, vóór hij stierf, in een der aangehoudenen den man herkend, die te Laeken op Van de Wouwer en hem geschoten heeft. De aangewezene heet Jozef Beernaerts. Hem hoorde ook de jockeypet, die op de plaats van den moord gevonden is. Het lijk van Carouy is gisteren op iet kerkkof van Bagneux begraven. Er was niemand bij tegenwoordig. Zijn in België wonende familie had het lijk niet opgevraagd. BESOIJEN. LOON-OP-ZAND. Belang van adverteeren. Op een ver gadering van handelslui, eergisteren In het Cecil-Hotel te Londen gehouden, waarover het belang van adverteeren gesproken werd deed d,-; bekende »chair- man« van de Pears Soap onderneming, mr. Barratt, enkele interessante mede- deellngen over het succes dat het goede en vele adverteeren en reclame-maken medebrengt. Mr. Barratt verklaarde, voigens de Msb dat hij in de 23 jaren, dat hij aan het hofd der onderneming stond, voor 36 mlllioen gulden >veradverteerd« of voor reclame uitgegeven had. Daaraan alleen schreef hij het succes van de Pear's Soap toe. Hij kwam ook op tegen de bewering, dat advertentiekosten noodzakelijk den prijs van de aanbevolen artikelen moesten doen stijgen. Het tegendeel was waar- De groote omzet, door de advertenties veroorzaakt, had hem in staat gesteld zijn zeep tegen 30 pCt. lager prijzen te verkoopen, dan wanneer hij niet gead verteerd had. Mr- Barratt kan het weten 1 Moord in de Zandstraat. Zondagavond is in de Zandstraatbuurt te Rotterdam, een moord gepleegd. In het café Zand straat 2, hoek Raamstraat bevonden zich gisterenavond omstreeks kwart voor ne gen o.m. zekere P- M. stoker aan de Java-lijn, en de vrouw G. A. van R., oud 28 jaar, werkster wonende Zandstraat 32. Tusschen beiden bestond een ongeoor loofde verhouding. Om onbekende re denen ontstond tusschen beiden, volgens de Msb twist, welke zoo hoog liep dat de vrouw in woede plotseling den man met een mes een steek in de borst toe bracht. De man viel daarop neer. Agenten, dieinmiddels waren geroepen brachten den verslagene naar het Zieken huis, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De wonde is zeer klein en schijnt met een smal, scherp mesje te zijn toegebracht De vrouw werd in hechtenis genomen en op het politiebureau in de Pauwen- steeg in bewaring gesteld. Dooi krokodillen verslonden. Een cor respondent van de Loc. schrijft De kali Koeto, nabij des desa Boeloe- san, ten Noorden van Weleri (Kendal), wordt in den laatsten tijd zeer onveilig gemaakt door reusachtige krokodillen die met den dag driester optreden en zelfs de brutaliteit hebben hun prooi uit de prau wen te halen. Zoo vielen binnen betrek kelijk kort tijdsverloop vier slachtoffers, inlanders, uit de desa Boeloesan. Een vrouw, die in de middaguren aan den kant der kali een mand met visch stond schoon te spoelen werd gegrepen en in de diepte gesleurd. Haar man die inde onmiddelijke nabijheid van haar stond en den onverwachten aanval niet kon verhoeden, ging te keer als een gek en kon natuurlijk geen hand tot hulp uitsteken. Kort daarop zag hij den kop van het dier weer boven water met de ongelukkige vrouw nog tusschen de ka ken en zoo, kop boven water met zijn prooi in den bek stroomafwaarts naar zee zwemmen. Met eenige mannen, die op zijn geschreeuw met lansen en stokken waren toegeloopen, sprong de verschrikte echtgenoot in een prauw om met alle kracht het ondier na te roeien. Zij be reikten hem, een pieksteek op den ruwen, harden rug deed het beest blijkbaar niet het minste kwaadkalm dook 't weer onder water, om een eind verder weer voor den dag te komen. Het dier zwom door zijn prooi niet prijsgevend, tot de mannen eindelijk aan het strand kwamen en het ondier in het ruime sop uil het oog verloren. Korten tijd later wérd een kind, dat in een prauw zat te spelen, even onver wacht besprongen en in het water ge- ans oud 9d sleurd en dit ging weer zóó vlug, dat de omstanders slechts naar de plek kon den staren, waar het arme kind in de diepte verdween, en redding niet meer mogelijk was. Niet lang daarna werd nog een slacht offer gemaakt. De man, een flink ge bouwde, sterke vlsscher, stond aan den kant der kali in de prauw om haar af te tuigen, toen hij door een kaaiman werd aangevallen en onverhoeds aan een been werd gegrepen. Hij hield zich krampachtig vast met beide armen om een bamboe waaraan de vischnetten ge hangen hadden, luidkeels toeloeng toe- loeng schreeuwend, en zou de kracht van het dier overwonnen hebben, als de bamboe het gehouden had, maar de ze brak midden door en de man viel te water, al worstelend met den kroko dil, die hem niet losliet. Nog had de man besef patok (een bamboestok in het water, waaraan de prauwen worden gebonden) te grijpen en zich daaraan vast te klampen als een drenkeling aan een rietstengel, want ook deze bamboe bleek niet bestand. Zij brak niet maar langzaam voelde de ongelukkige de bamboe uit den modderigen bodem glijden, en langzaam ook voelde hij te vens zjjn krachten afnemen. Erbarmelijk was zijn angstgeschreeuw om hulp, maar al gingen die kreten van oor tot oor naar de in angst verkeerende dessa- bevolking, kwam deze niet opdagen, uit vrees mede getroffen te worden. Schan delijk 1 Slechts een bloederige massa liet de sporen achter van een afgrijselijk gevecht tusschen mensch en ondier. Vier kinderen uil tèn gessin verdronken. Zondagavond 10 uur is aan de Prins Hendrikkade bij de Kraansluis te Amster dam een diep treurig ongeluk gebeurd In den namiddag had daar ligplaats genomen schipper Piet v. d. Akker met zijn zandschuit van ongeveer 30 last, vroeger genaamd »Op hoop van zegen", thans No. 2554. Hij was met een zandvracht van Vrees wijk gekomen, had het kantoor opge zocht, waaraan hij zijn lading in den loop van deze week zou slijten en ging daarna even een glas bier drinken in het café Kromme Waal 11, waar ook zijn vrouw kwam. Nauwelijks waren zijdaar eenige oogen- blikken gezeten, toen buiten werd ge roepen: »Er zinkt een schip 1" Man en vrouw snelden naar buiten en zagen hun schip in de diepte verdwijnen. Iemand, die in de nabijheid was, de heer H. C. Adams, hoorende, dat er nog kinderen in het schip waren, sprong in het achteronder, doch werd door per soneel van den onmiddellijk gearriveer- den havendienst weerhouden, om zich verder te wagen. De schippersvrouw liep handenwrin gend rond, roepende om haar kinderen. De schipper wilde in het water sprin gen om te pogen zijn kleinen te redden, doch werd met geweld door de haven politie er van teruggehouden. Het echtpaar, wier kinderen zoo plot seling in de diepte verdwenen, kreeg het zoozeer met de zenuwen te kwaad, dat zij per auto-brancard naar het Bin- nen-Gasthuis werden gebracht. Inmiddels was, behalve personeel van den havendienst met den havenmeester, den heer Kottlng, ook de brandweer, onder commando van de hoofdbrand meesters Boele en Forch, en de politie commissaris uit de Warmoesstraat, de heer Fundtner de Beauchene, met den inspecteur, den heer Modderman, ter plaatse. Kort na het zinken van het schip had den .de brandweer en de havenpolitie met haken twee kinderlijkjes opgehaald, die eveneens per auto-brancard naar het Binnen-Gasthuis werden gebracht. De 28-jarige moeder van de onge lukkige kleinen deelde aan de politie mede, dat zij 4 kinderen had, 3 meisjes en één jongen. Het jongetje was 21/* jaar oud, de meisjes respectievelijk 5, 4 en 1 Va jaar. Er zouden twee kinderen hebben ge legen in het vóór- en twee in het achter onder. Van het scheepje was het eerst het voorschip gezonken en daaruit had de brandweer de lijkjes van twee kinderen gehaald. Om ook de lijkjes der beide anderen er uit te halen, werd een sleepboot met duiken van de firma Rutters, sleep- en watervoorzieningsdienst, gerequlreerd. Ten aanschouwe van honderden be langstellenden op de Kraansluis en op de Prins Hendrikkade, een aantal brand weerlieden, personeel van de haven- en van de gemeente-politie, heeft de duiker tot kwart over één geprobeerd de beide lijkjes naar boven te brengen, doch te vergeefs. Het dek van het scheepje lag slechts een halven meter onder water, doch de roeven waren zóó klein, dat de duiker er zich niet in wagen kon en op zijn buik liggend, probeeren moest het bedde- goed vilt de kooi te halen, wat slechts ten deele gelukte. Toen werd, op last van den haven meester Kotting, het duiken kwart over één vannacht gestaakt en zou heden, bij het leegzuigen van het schip worden gepoogd op die manier de kinderlijkjes naar boven te brengen. De toestand van den 30-jarlgen schip per en diens 28-jarlge vrouw, hoewel belden ernstig zijn zijn geschokt door het plotselinge, vreeselijke gebeurde is niet zorgwekkend. Het gebeurde wekte in de buurt van de Prins Hendrikkade, waar schipper Van den Akker algemeen bekend Is, groote verslagenheid. Verschrikkelijkramp. Men seint ons HELGOLAND. De torpedoboot no. 178 S. is hedenmorgen na terugkeer van een nachtelijke oefening door het pant serschip York op 10 mijl afstand van Helgoland overvaren. De torpedoboot zonk onmiddelijk, zoodat men vreest dat van de 83 man slechts enkelen gered zijn. Later seint men ons Hoewel het pantserschip alles deed tot redding zijn nog 66 mannen ver dronken. Slechts 17 personen, die op het dek waren, konden worden gered. ARNHEM. De auto, die zooals een bericht onder de rubriek korte berich ten meldt, zoek is geraakt, is heden morgen in de rivier, even voor de stad, gevonden. Twee lijken van L. Burkens en B. Schimmel lagen in de auto. Het lijk van L Hendriksen is nog niet gevonden. ENSCHEDE. Door B. W. van deze gemeente is met het oog op het heer- schen van de besmettelijke ziekte de pokken, besloten dat kinderen die na 1909 niet meer de pokken zijn herend niet meer op de scholen mogen worden toegelaten- Eveneens worden geen vreem delingen in de stad toegelaten die niet voorzien zijn van een bewijs dat zij na 1909 zijn herend. Rivier berichten. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Waalwijk houdt zich onledig met het opmaken van het verslag over 1912. Heeren Industriêelen worden verzocht hunne opgaven voor het verslag zoo spoedig mogelijk aan den Voorzitter in te zenden. De Kamer van Koophandel tn Fabrieken voornoemd. GEBORENAdrianns Josephus z v A Mnslers en J Wagenbei g Gijsbertus Nicolaas Adrianus z v C J v Delit en J II Eijkens Lonisa Francieca d v J J Zeegers en L M C Wanten. OVERLEDEN: Maria Zwart 67 j echtgenoote van A Verhagen Marie Hulst 70 j echt genoote van A Kaijsten. Vanaf 15 Febr. tot 1 Maart. GEBOORTEN Johannes zoon van Gerardus Damen en Johanna Knippels Antonctta Josephina Maria dochter van Christiaan H Stassen en Wilhelraina M G v Woensel Maria Helena dochter van Gerardus Gommers en Pieternella Derksen Gerar- dns Petras zoon an Arnoldus Raaijrnakers en Johanna de Man Wilhelmus Adrianus Walterus toon van Johannes C van der Velden en Johanna Maas Pieternella dochter van Hendrik J Verduijn en Mar- garetha Roomer Headrikus zoon van Hendrik J Verduijn en Margaretha Roomer Johannes Josephus zoon van Johannes Hendriks en Jacoba van Riel Adrianns Johannes Ilendrikus zoon van Adrianus G van den Nieuwenhnisen en Adriana Verhoeven Johanna Hendrika dochter van Gerardus van Dongen en Hendiika P Netten Martina Petronella Josephina dochter van Christiaan Vesters en Johanna J P'ggen. OVERLIJDENPetrus J M Stoorm Aan het postkantoor WAALWIJK en de daar onder res-oi teerendp, hulpposlkanteren werd ge durende maand Februari. Ingelegd f 8325 39 Terugbetaald f 15796.34. En werden 33 nienwe boekjes uitgegeven- o— Over de maand Februari, werd op het hulp- Eostkantoor te BESOIJEN op 's Rijkepostspaar ank ingelegd f 1462,77 en terugbetaald f1277,56 meer ingelegd dan terugbetaald f 185,21. Aantal inlagen 107 terugbetalingen 41 o— Aan het postkantoor Vlijmen en dedraronder ressorteerende hulppostkantoren rverd gedurende de maand Februari 1913, ingelegd f9789.78 terugbetaald t 11069.46. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3477. o— Aan het postkantoor KAATSHEUVEL en de daaronder ressorteerende, hul ppostkantoren werd gedurende de maand Februari 1913, Ingelegd f 7615.45 Terugbetaald f2902,56 Uitgegeven werden 7 nieuwe boekjes. o— Aan het hulppostkantoor te SPRANG is gedu rende de maand Februari 1913 op 's Rijkspost spaarbank inge'egd f 1359.01'/; en terugbetaald o— RAAMSDONK. Spaarbank over Februari Ingelegd f 7756,46. Terugbet. f 7546.08. Uitgegeven in deze maand 24 nieuwe boekjes. BESOIJEN, 4 Maart. De piijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs t 1.53. Laagste prijs 1 1,48. Eieren 3'/, 4 cent per stuk. ROTTERDAM 4 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 50 paarden veulen, ezel, 1201 magere en 679 vette runderen 184 vette 1859 nuchtere en ijraskalv. 5 schapen ot lammeren 3 varken 46 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 89 a 43 ct., stieren 33 tot 40 a ct., kalveren 55 tot 60 a 65 ct., vette export kalveren ii ct., alles per kilo. Melkkoeien f 160 A 1 350, kalfkoeien f 170 a 375, stieren i 150 a 340 pinken 75 a 120 graskal- veren a vaarzen f 120 a 170 alles mager vee; biggen f 12. a 18.—slachtpaarden 180 a 160; werkpaarden f150 li 200, hitten fl2Üa200 Nuchtere kalveren fok— 16—. 32.— slacht 10.— 16.— Biggen f 1.80 a 2.10 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 55/8 en 18/16 vn. en 180 stukken van kilo. Prijs le qual. f 62, 2e quai. f 58, 3e 54. Per 1/a kilo 11'/, a 87'/. ct. ROTTERDAM, 3 Maart. Tarwe f 9.50 a f 11.50 per 100 K.G. Rogge verkocht van 18.00 tot f9.per 100 k.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.t 0.Zomer >er 100 kilo 0.a i 0.en Chevalier per 100 ulo fA Haver per 100 k. f 0.00 a 0X10 Bruine boonen van f 6.— f 10. GORINCHEM, 3 Maart. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 207 runneren 17 nuchtere kalveren, 32 vette varkeue 7C0 biggen. le qual. Kalfkoeien 1260 A 325 Kalfvaarzen 1180 a 240 Guiste vaarzen 10A 0 Melkkoeien 1 235 270 2'/, jarige ossen f A Pinken I a Graskalveren I 0— 0— Nuchtere kalv. 13 a 20 Aangevoerd 32 vette varkens van 27'/» a 28 ct per half kilo, biggen van 18,— a 18— per stuk. Aangevoerd 0 schapen en lammeren scha pen a lammeren f 0 A I per stuk. Op 4 Maart. in Meters 2.31 2.20 2.02 3.09 3.42 A. P. N.AP in c.M. was was was 14 's-HertogenboscU Crèvecoeur (Dieze) Crèvecoenr (Maas) St Andries (Maas) St Andries (Waal) Yenlo10 34 Maastricht42.06 Keulen1.54 boven nul, was Op 3 Maart. iu Meters in c.M Arnhem 1-09 -f-" A P. val 3 Grave6.79 val 7 val was val val

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6