Doornaaier Werkplaats ïl mg Magazijn „DE A DELA AR Heeren-, en Xinderkleeding li A. DE GROOT. Firma W ed. H. Cohen, Alle Voorjaarsartikelen. Gemeentefaadsveigaderingen Advertentiën, Gevraagd s Bekwame TIMMERLIEDEN Bekwame, vlugge hakkenschuur dei, kantenze ter, glattei, over- haleis en s iksters. „De Langstraat" <v> Voorjaarsseizoen 1913. WAALWIJK Markt, Oud Postkantoor. Kleine Ad verten tiern et-te jongens en meisjes vanaf 14 jaar. Aanvang- sateris 4 a 5 galden per week. Mannen 7 a 8 gul den per week. g vraagd bij J. H. Schui. ling, Elecir. Timmerfa briek Test 64, Dordrecht. 4 Japon stoffen in alle genres en prijzen. Galon-kantstoffen, entredeux enz. Heeren- en Jongeheeren costuums. Nieuwste modellen Kinderpakjes. Nieuwste stoffen voor kleeding naar maat. Voorzitter. De Inspecteur van 't stoom wezen heeft ons daarvan niets geschreven. Van Schijndel. U mag dat dan we eens degelijk onderzoeken want 't moet niet In orde zijn, 't ligt dagen stil en 't Is zeer lastig in de werkzaamheden. Ik weet het van Iemand van de gas fabriek zelf, 't is toch wel toevallig dat ik, die buiten de gascommissie sta, dat weer moet hooren. Gragtmans. Vrijdag hebben we nog vergadering der commissie gehad en er niets van gehoord. Misschien moet er iets opnieuw verpakt worden of 'een andere kleinigheid, zooals dat overal wel eens gebeurd. Maar ik geloof dat ge U vergist of niet goed op te hoogte zijt. Van Schijndel. Neen hij mag al dagen niet gebruikt worden. Gragtmans. U is bepaald slecht in gelicht of overdrijft, als 't zoo ernstig was, dan zouden we het wel weten Van Schijndel- De veiligheid werd vastgezet, 't is onverantwoordelijk, al dagen heeft het geduurd, hij mag niet gebruikt worden. Voorzitter. We weten er niets van. Vindt u 't goed, dat wij de zaak onder zoeken. Van Schijndel. Ja en ik zou in de volgende vergadesing graag van u hooren wat het was, of men mij iets heeft wijs gemaakt of niet. De openbare vergadering wordt daarna gesloten ter behandeling van het 2e suppl. kohier H. O. Raamsdonk. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Zaterdag 15 Maart des voormiddags ten 10 uur. Voorzitter Edelachtb. heer Ridder de van der Schueren. Ongeveer 10.05 opent de Voorzitter de vergadering afwezig zijn de heeren P. van Dongen, De Bont, Schoenmakers en v. d. Heuvel. De notulen van de vorige vergadering worden na voorlezing onveranderd goed gekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken, a. Schrijven van Ged. Staten, houdende vaststelling onderhoudsbelasting. b- Idem besluit van den raad tot af- en overschrijving. c. Idem vaststelling primitief kohier hondenbelasting. d. Idem vaststelling gemeentebegroo- ting dienst 1913 op een bedrag aan ont vangsten en uitgaven van f39606.95. Voorzitter. Ged. Staten hebben be zwaar tegen de post onkosten van ver- verschingen voor commissie's uit en door den raad benoemd. Door het schrijven van B. en W. is het bezwaar van Ged. St. nog niet weggenomen, aangezien ze niet zoozeer tegen het bedrag zijn als wel dan tegen het beginsel. Het voor beeld zou in andere gemeenten in de omgeving zoo spoedig navolging vinden. Ged. St. hopen daarom dat de raad van deze post geen gebruik zullen maken temeer daar reeds andere gemeenten deze post van de begrooting hebben verwijderd. Voorzitter. De uitgaaf van deze post zullen we dus toepassen of niet toepas sen. e. Schrijven van den heer Willemse, hoofd der openbare lagere school, hou dende dankbetuiging voor het aanbren gen van electrisch licht in zijne woning. f. Schrijven van den heer Smeijers, hoofd der openbare school te Raams- dónksveer, houdende verzoek in zijn wo ning eene electrische geleiding met 10 lampen aan te leggen. Voorzitter. Ik stel voor dit schrijven in handen te stellen van B. en W. Timmermans. Misschien kan de licht- commlssie ook wel een onderzoek in loco instellen. -Aldus wordt besloten. 2- Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot inwilliging van het verzoek van G. Weterings om wijziging van diens aanslag in de hondenbelasting. Adressant deelt mede dat hij zijn hond eerst in September heeft aangeschaft en deze toen nog pas 2 maanden oud was. Wordt besloten het bedrag met f 1 25 te verminderen. 3. Alsvoor tot inwilliging van het ver zoek van P. A. van Schuppen om wij ziging van diens aanslag in den hoof- delijken omslag. Adressant is eerst 1 Nov. in deze ge meente in dienst getreden, weshalve wordt besloten het bedrag met een derde te verlagen. 4. Alsvoor om in afwijking van het verzoek van J. van Schijndel c.s. om in de Visscherssteeg een lichtpunt aan te brengen, een lichtpuat in de nabijheid dier steeg te verplaatsen. Adressanten wijzen er op, dat het 's avonds daar zeer donker is en gezien er een diepe sloot langs de Steeg loopt, het gevaarlijk is, vooral ook voor gees telijken en geneeskundigen, wanneer die daar hulp moeten brengen. Voorzitter. B. en W. stellen voor paal 40 te verplaatsen, zoodat het licht vol doende uitstraalt in de Steeg. Timmermans. De bedoeling is toch dat het voor de gemeente geen kosten mag medebrengen. Voorzitter Ik kan u mededeelen dat de Electrische Centrale de paal, indien zulks noodig is, gratis zal verzetten 5. Alsvoor tot inwilliging van het ver zoek van N. Netten c.s. om vlak bij de sluis aan het Fort te Raamsdonksveer een lichtpunt aan te brengen. Adressanten wijzen op het gevaarlijke punt. Voorzitter. B. en W. stellen voor een lichtpunt aan te brengen, mits het niet meer dan f 12.50 kost- Timmermans. Ik stel voor om. nu het bijna April is, ter besparing, de lamp eerst in het najaar te plaatsen. Daardoor besparen wij de helft, 't Scheelt f6.25. M. Zijlmans. Als 't billijk wordt ge acht dan zou ik nu direct licht aanbren gen. April en Mei heeft nog donkere avonden, en als 't gevaarlijk is, is 't dan net zoo goed gevaarlijk. Nu laten we op de gewone wegen de lantaarns ook branden. Timmermans. Dat is niet 't zelfde. Simonis (\yethouder). Ik ben het eens met M. Zijlmans. De vraag is maar is 't noodzakelijk. Zooja, dan is het nu ook al noodzakelijk. Lankhuysen. Ik geloof dat het 't ge vaarlijkste punt van heel Raamsdonk is. Wordt besloten zoo spoedig als mo gelijk is daar een lichtpunt aan te brengen. 6. Ontwerp verordening op levens middelen, genotmiddelen en gebruiks artikelen. Van de Gezondheidscommissie is een schrijven ingekomen, dat bij haar geen bedenkingen tegen de verordening be staan. Na voorlezing van de verordening zegt de heer Timmermans niet veel voor de verordening te gevoelen. Buitendien, wie zal controleeren of het brood oud is en zeggen waar de grens van versch is. M. Zijlmans. Dat is wel te zien. Timmermans. Dat begrijp ik niet. U is bakker en ik politie, nu kom ik bij en maak u procesverbaal op omdat brood dat ge verkoopt oud is. U zegt dan neen, dat is niet oud, wie heeft er dan gelijk. Een deskundige zal het dan moeten onderzoeken en eer dat zulks allemaal in orde is gebracht, ja dan zal het brood wel niet versch meer zijn Voorzitter. De politie maakt ambts eedig procesverbaal op. Lankhuijsen. Kan men het percentage niet wat verschuiven, neem b. v. het middelpunt. Timmermans. Zoo'n verordening is mooi in theorie, maar in de ppaciijk betwijfel ik ten zeerste de goede werking M. Zijlmans. De politie kan nu een bakkerskar aanhouden en zeggen wacht eens, dat ik eens eren brood weeg. Daar voel ik veel voor- Als ze -zeggen dat brood weegt 2 pond dan moet dat zoo zijn ook. Het volk moet daarin beschermd worden. Timmermans. Kan u mij dan een definitie geven tot welk tijdstip brood versch is. M. Zijlmans Ik ben geen deskundige. Ik kao wel zeggen dat als het warm is, het versch is. Timmermans. Mag ik dan deze vraag aan mijnheer Simonis stellen, die is zooveel ouder en heeft dan ook mis schien op dit gebied meer ervariDg. Simonis (Wethouder). U zal mij ten goede houden dat ik u het antwoord hierop moet schuldig blijven. Als u eens een keer bij mij komt dejeneuren zal ik u wel zeggen of het brood versch is. Timmermaos. Ja, maar het gaat er over of iemand procesverbaal kan worden gemaakt. Ik zeg nog eens Ik voel voor de heele verordening niet veel doch zet, zooals de heer Lankhuijsen voorstelt, het percentage wat ruimer. M- Zijlmans, Daar kan ik mij ook mede vereenigen. Maar 't is wel noodig dat er een verordening is, die zegt dat het brood 2 pond moet wegen. Timmermans. Waarom alleen de bak kers. Waarom dan niet gezegd van win keliers in koloniale waren, slachters, steenkolenhandelaars. Waarom nu juist alleen die menschen- Dat is toch zeer onbillijk om deze eene stand van per sonen in de maatschappij te treffen, Nog komen in de verordening bepa lingen voor die in de practijk moeilijk heden met zich zullen brengen. Zoo b. v. het niet aanwezig mogen hebben van vervalschte waar. Iets anders is het ver- koopen te verbieden. Spr. wijst er verder nog op dat het meermalen kan voorko men dat door bijvoeging van iets anders dan meel en graan, men goed brood krijgt en door dit weg te laten men slecht brood krijgt. Iets anders zou het nog zijn als hier een keuringsdienst van gemeentewege kon worden ingesteld, ofwel of dit door het Rijk of in combinatie met omliggen de gemeenten was in 't leven geroepen. Voorzitter. Men kan het naar een proefstation of zoo'n bureau opzenden. Timmermans. Dat kan, doch in die tusschentijd kan het waar zijn dat het brood oud is. Zou het geen aanbeveling verdienen deze verordtning tot een vol gende vergadering aan te houden. De leden kunnen er dan nog eens goed over nadenken. Voorzitter. Daar kan ik mij zeer goed mede vereenigen. Wordt met algemeene stemmen be sloten deze verordening tot een volgende vergadering aan te houden. 7. Ontwerp besluit tot het aangaan eener geldleening groot f 1600 in zake het vernieuwen van een gedeelte der Luitenambachtstiaat. Voorzitter. Deze kosten kunnen niet uit de gewone middelen worden bestre den, daarom stellen B. en W. voor deze leening aan te gaan bij het Algemeen Burgerlijk Armbestuur tegen 4% en jaarlijks af te lossen met f 100 en voor het eerst 2 Jan. 1915 en nog te bepalen dat het gemeentebestuur bevoegd blijft om ook nog op andere tijdstippen af te lossen. 8 Benoeming onderwijzer met ver plichte hoofdakte, aan de school te Raamsdonksveer. Op de voordracht staan de heeren H. Vermeijs te Oosterhout en J. H. H. Damoisseaux te Gouda. Wordt besloten de openbare verga dering te schorsen en in geheim comité over te gaan. Na heropening wordt de heer H. Vet- mijs te Oosterhout met algemeene stem men benoemd. 9. Alsvoor van een lid in de Commissie tot wering van schoolverzuim te Raams donksveer ter voorziening in de vacature van den heer P. A. v. Dongen. Op de voordracht zijn geplaatst de heeren P. v. Schuppen en W. v. Raams donk. De heer P. van Schuppen wordt met 7 stemmen benoemd. 10. Ontwerp besluit tot inkorting van de kermis in deze gemeente. Voorzitter. Nu er tegenwoordig buiten de kermis om zooveel en velerlei ge legenheid is om zich te ontspannen stellen B. en W. voor de kermis in te korten tot 4 dagen en Donderdags te doen eindigen. M. Zijlmans. Zou het misschien niet wenschelijk zijn om het Zondags ook nog kermis te laten zijn, men blijft dan nog de traditie getrouw. Lankhuijsen. Zou het met den geest van het volk overeenkomen dat het Zondags geen kermis is. Of willen ze persé Zondags kermis, anders zou ik voorstellen de kermis van Maandag tot en met Zaterdag te doen houden. W. Simonis. Dan worden de Zondagen er toch nog bijgenomen. Ook wanneer de kermis wordt gehouden van Zondag tot en met Donderdag, dan doen ze toch die verdere dagen niets meer. Ik zou daarom beginnen met Donderdag en eindigen Zondags, dan wordt er Maan dag, Dinsdag en Woensdag eerst nog flink gewerkt. M. Zijlmans. Met hetgeen Simonis zegt kan ik mij volkomen vereenigen, 't Is beslist de beste weg. Timmermans. De heer W. Simonis slaat den spijker op zijn kop. Daardoor wordt alleen de kermis inderdaad verkort. Zijlmans. Wat zal het een gepruttel zijn. W. S m^nis. Toch niet. Dat'zal mee vallen, als de burgemeester maar wat vrijgeviger is met het verleenen van verlof voor muziek. Bij acclamatie wordt het voorstel vaD den heer W Simonis aangenomen. Ontwerp besluiten betreffende het marktwezen in onze gemeente. Voorzitter. Naar aanleiding van het verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, houdende het verzoek om hier marktdagen te houden, stellen B en W. iu overeenstemming met de com missie van onderzoek voor tot instelling binnen deze gemeente, van de volgende markten le. Een paardenmarkt te houden op het Veer, op Zaterdag voor de Gorin- chemsche paardenmarkt, welke invalt des Maandags na 11 November. 2e. Twee veemarkten te houden de eerste op het Dorp, op den tweeden Maandag in de maand Maart en de tweede op hét Veer, op den vierden Maandag in de maand October. Mocht een Maandag vallen op een Christelijken of R. K. Feestdag, dan wordt markt gehouden op den eerst- daarop volgenden werkdag. b. Voor de markten de volgende pre- miën uit te keeren le. Voor de paardenmarkt 10 premiën van f2.50. 2e. Voor iedere veemarkt 12 premiën van f2.50, welke premiën worden ver- oot onder de aanvoerders van paarden en vee. De heer D. Timmermans brengt hulde aan de K. v. K. en Fabrieken voor de activiteit en voor het vele goede dat zij voor de gemeente weet te verkrijgen. Verder wijst hij er nog op dat van deze markt zooveel mogelijk publiciteit moet worden gemaakt en ook dat het aanbeveling verdient enkele groote vee- ïandelaren persoonlijk aan te schrijven. De Voorzitter zegt dat later nog en- tele besprekingen over de in te stellen veemarkten zullen worden gehouden. Aangenomen. 12. Ontwerp besluit tot wijziging der gemeentebegrooting dienst 1912. Conform bet voorstel wordt besloten. Hierna vraagt de heer Timmermans of B. en W. kunnen en willen inlich tingen te geven ovei het aantal patiënten dat kosteloos bij de dokters hulp hebben verkregen. De Voorzitter zegt deze vraag in de vergadering van B en W. te zullen be handelen. Hierna worden tot leden van eene commissie tot onderzoek van eene her ziening der verordening op de armenwet, benoemd de heeren W. Simonis, Tim mermans en M. Zijlmans. De vergadering wordt daarna gesloten. Op een der voornaamste Stoom, schoen fabrieken te Waalwijk wordt een BEKWAAM TE KOOP. Volledige Herberg-inventaris. Waar zegt de uitgever. 4499 AANGEBOCEN Eód, twee en driejarige asperges- planten iu soorten, Conuo ers Colossal, Pülmetto eu Witie rtmzeD. De aangeboden planten zijn verspeend en voorzien van blanke, zuivere worttls. Te bekomen bij J DE VAAN, Kweker Vlijmen. 4.50O WOR T GEVRAAGD Een net persoon als REIZIGER, liefe». in het bezit van een fiets. Brieven onder No. der advertentie aan het bureau van dit blad. 4492 gevraagd, tegen HOOG B ieven aan het bureau van onder nummer der advertentie. LOON. dit blad 4475 De Heer en Mevrouw C. WITLOX Mastboom geven U kennis vau de geboorte hunner Dochter MARIA. Waalwijk, 14 Maart 1918. 4478 voor nieuwe industrie te Waalwijk Zuiver werk gedurende het ge- heele jaar. Brieven met nauwkeurig adres en leeftijd aan het bureau van Op Schoenfabriek buiten N.- Brabant voor direct gevraagd JAN V KOC K00 K00 K00 KOO Brieven onder opgave van verlargd sala ris en vroegeren werkkring orfder no. der advertentie, bureau van dit blad. 4490 TE HUUR aangeboden op goeden stand eene flinke 8 bij 10 M, met gedeeltelijken zolder als bergplaats. 4486 Te bevragen bij PULLES-van Gerwen. De betali 1 Jan De visior kolfD prau ten 1 WES te 7 blad. 4467 TE WAALWIJK. Op de op 15 Maart 1913 te Rotterdim gehoudeD algemeene vergadering van aan- de.elhouders is het dividend over het jaar 1912 vastgesteld op 3%- Vanaf Mei 1913 is het divideud be taalbaar gesteld tegen ïuwisseling vau coupou No. 10 ten kantore van de Maatschappij ot bij den Kassier A. KOOPMAN te Oud- Beijerland. 4491 Grootestraat B 153, naast de R.K. Kerk. - WAALWIJK. Grootst gesorteerd, soliedst en goedkoopst magazijn van van de Langstraat. Wij ontvingen eene reuzensorteerirg Heeren- en Jongeheeren costuums, Kmderpnkjrs en Pantalons alles door le klasse kleermakers gemaakt. PRIMA COUPE EN AFWERKING. Voorradig eene kolosale keuze Werkmansgoederen, Hoeden, Petten, Heerendassen Overhemden. Prijzen beneden alle concurrentie zi sli ki Sti bj M oc or de he (z de de en oc O CD AANBEVELEND, Br HET BESTE ADRES. oc <Y> ONTVANGEN PRACHTIGE KEUZE VOOR GARNEERiNG STEEDS HET NIEUWSE IN: GROOTE SORTEERING IN: 4426 ZEER GROOTE KEUZE; Nieuwste coupe. Soliede afwerking. Zeer billijke prijzen. ne W' o. p

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 2