Groot Vocaal Concer ZONDAG 4 MEI 1913, Attentie. De firma A. v. Blerk Notaris Canters Notaris Canter Arbeidersgt zi DE KORENBLOEM Groote Straat 265 Waalwijk. Vijl procent korting. Zaal MUSIS SACRUM, Waalwjjk. den heer FR. BOEREN, Baryton en he Mannenkwartet ST. CAECILIA te 's-Boso EEN FLINK HUIS 5 procent korting. bons wordt f0,50 Voor f10 aan terugbetaald. Kleine Advertentien. Advertentiën waar8uhuw hier nu de eenieder, mijn vrouw TEGENSTANDERS van de TARIEFWET. 9 Noordstraat 76, 'ïilburer, Aanvang 8 uur precies. - Entrée f 0,75 per persoi TE KOOP Jtfericht van inzet. bericht van inzet. 99 Aanbevelend, De Korenbloem. KlEöT in Juni alleen HENRI H. VAN CALKER REGINA M. RUIZENDAAL. Deutz Gasmotor, 8 10 pk. Engelsche Gasmotor, type Gross- ley, 6 7 pk. Petroleummotor 4 k 5 pk. Petroieummotor di1^ pk Engelsche Gasmotor 21|2 pk. (130 zangers). Directeur de Heer P. KALLENBA( Rooken strprg verboden. Rooken streng verboden. Wegens beperkt aantal plaatsen wordt aangeraden zich zoo spoe mogelijk van kaarten te voorzien. te DRUNEN, op besten stand met grooten Tuin, Stal, Koets huis enz. Koop Koop 1 f480.— Koop 2 f300.— 99 Vanaf heden geven wij op alle artikelen (behalve suiker) vet houding tot de prima kwaliteit, UITERST CONCURREEREND. De prijzen zijn, in 77i den post «Onvoorziene Uitgaven4, plus het reeds voor feestviering gewone uit getrokken bedrag van f100. Klijberg. Het Dag. Bestuur is du toch al heel erg zuinig met het toekennen van eene subsidie. Waar wij zien dat alle plaatsen zich gereed maken oin dit feest waardig te herdenken moet en mag Waalwijk niet achterwege blijven. Voor het bedrag dat het Dag. Bestuur voorstelt te geven, kan geen feest tot zijn recht komen. Ik zou er daarom voor zijn eene hoogere subsidie te ver- leenen. Houben. Indien wij goed bij kas waren, dan zou ik er ODmiddelijk voor zijn om te geven wat ze vragen, doch nu dit niet het geval is, kan ik me zeer goed met het voorstel van B. en W. vereenigen. Voorzitter, 't Is zooals mijnheer Hou ben zegt, waren de financiën beter, wij zouden gaarne geven wat ze vragen. B. ea W. hebben er rijp over nagedacht, doch de financiën laten het werkelijk niet toe. De begrooting is zoo krap op gemaakt dat wij ons eene dergelijke uitgaaf niet kunnen permitteeren, vooral ook omdat wij een volgend jaar door de havenwerken en de vakschool voor groote uitgaven komen te staan. Deze werken zullen het batig saldo wel plunderen. Door den raad is in het begin van het jaar ook gezegd dat wij op alle zaken zuinig moeten zijn Van Everdingen. Het verkoopen van die boomen aan den Stationsweg is dat niet een bijzondere post. Ik begrijp niet goed waarom men hier nu zoo zuinig moet zijn. Als men zoo zuinig is, waarom laat men dan trottoirs aanleggen die de eerste 2 a 3 jaar ni-tnoodig zijn. Daar mede was men zoo royaal dat het zonder slag of stoot werd aangenomen. Ph. Timmermans. Die opmerking van mijnheer Van Everdingen over die trot toirs met mooie tegels is niet geheel juist. Hij zegt n.l. dat het onnoodig is die te leggen, doch vroeger is besloten om de trottoirs met klinkers te bestraten en nu zijn we daarvan teruggekomen omdat het gebleken is dat het met tegels bestraten een bezuiniging zal zijn. Dat het onnoodig is nu reeds tot ver betering van de trottoirs over te gaan ben ik niet met U eens. Sinds jaren is er reeds geklaagd en gesproken over den Voorzitter. Het gaat hier over zaken. Ik zelf vind ook dat het bestuur zeer goed voor den dag komt en ik ben zelf eere voorzitter van de ver- eeniging, dus begrijpt u wel dat ik ze gaarne in de hand werk. Maar B. W. zijn verpl'cht den raad te zeggen wat hun meening is als het gaat over de financiën van de gemeente. Maar wil de raad anders beslissen, dan moet hij dat zelf weten. Wij kunnen die uitgaaf op 't oogenblik niet billijk achteo. Timmermans-Verschure. Als wij f 60000 en nu f 8000 durven uitgeven, wat be- teekenen dan die f 200 i;i de honderd jaar. Gragtmans. Wij moeten ook op de kleintjes passen. Timmermans-Verschure. Zeker maar niet zoo, dat strookt niet met het idee van den raad, want in alles willen wij boven andere plaatsen uitblinken, we willen alles flink doen en zouden we met deze feestviering nog achter den Elshout aankomen Ph. Timmermans. Als wij eens ver gelijken de subsidies die wij geven, met andere gemeenten van gelijke grootte dan geloof ik dat wij niet achter staan en ik geloot ook dat Waalwijks Belang met f 300 wel bovenaan zal staan. Timmermans-Verschure. Wat inwoner tal betreft wel, maar niet wat den geest der bevolking aangaat Gragtmans Men moet ook wat aan het particulier initiatief overlaten. Timmermans-Verschure. Er wordt ge noeg aan het particulier initiatief over gelaten. Voor een nationaal feest moet men het publiek eens niet lastig be hoeven te vallen. Van Riel Nu er een strooming in den raad is voor een ruimere subsidie, willen B. W. misschien wel hun voor stel wat verhoogeo. Timmermans-Verschure. De bedoe ling van Waalwijks Belang is f 500 sub sidie boven de gewone f 100 die voor de feestviering is uitgetrokken, om dan ook de openlucht-bioscoop uitvoering te kunnen laten doorgaan, die staat nog niet op de begrooting. Ik kan me goed vereenigen om f 400 subsid'e te geven plus de f 100 die jaarlijks wordt toegekend. Klijberg. Waalwijk heeft altijd flink feest gevierd met dergelijke gelegenhe- dreven is geweest. Voorzitter- B. en W. hebben naar aan leiding van 't geen in de vorige vergade ring is gezegd door den heer Timmer mans-Verschure omtrent het inkorten der stoepen, speciaal bij den heer de Greeff, deze zaak besproken met hem en ook met de verschillende andere eigenaars. Ze geheel afschaffen, daar was bij velen geen sprake van, eenigen hebben ook nog geen antwoord ingezonden en ik geloof, dat we niet gehet 1 zullen slageo. Inkorting, daarvoor zouden enkelen mis schien wel te vinden zijn en we hebben daar dan ook een begrooting van laten maken en de kosten daarvan zouden f7 af 800 bedragen. Als ze geheel konden worden opgeruimd, zou het veel goedkooper zijn. Met het oog op de groote kosten geven B. en W. den raad in overweging deze zaak te laten rusten. Aangenomen. De raad mat daarna over in geheime zitting ter behandeling kohier H. O. Voor di'fct gevraagd een bekwaam STANZER, die teven» het doornsaien veoua^t, en aeu bekwaam OVERLEER- SNIJDER. 4591 Stoomschoeofabriek JAC. OOMENS, öaardwijk. slechten toestand. Dat verbetering wer- den en ik geloof niet dat het er ooit kelijk noodzakelijk is, blijkt ook wel dat het besluit tot herstrating met algemeene stemmen is aangenomen. Terugkomend op de subsidie aanvrage, 't komt mij voor dat f 300 werkelijk niet zoo krap is Timmermans-Verschure. Neen, dat is heel royaal. Ph. Timmermans. Vooral ook als men, zooals de Voorzitter heeft gezegd, er rekening mede moet houden dat wij een volgend jaar tengevolge van de Haven verbetering en de Vakschool voor groote uitgaven komen te staan. Wij moeten geen uitgaven doen welke achterwege kunnen blijven, want de lasten daarvan drukken de gemeentenaren. Voorzitter. De heer Van Everdingen zegt dat wij extra inkomsten hebben gehad door verkoop van de boomen, doch dat is ook niet geheel waar. Op de begrooting staat een post verkooping van hakhout en nu hebben wij het hak hout niet verkocht, dat doen wij een volgend jaar. Deze post is nu dus daar voor in de plaats op de begrooting ge bracht. Van Everdingen. Het hakhout zou geen f 500 hebben opgebracht. Houben. Als er op een begrooting van een ton nog geen duizend gulden saldo is, mogen wij de zuinigheid wel een beetje in acht nemen. Timmermans-Verschure. Voor een groot feest dat slechts om de 100 jaar terugkomt zou ik op f200 niet kijken. Voor die f60000 en f8000 hebben wij dat niet gedaan en bij f 200 zou men het wel doen, dat vind ik vreeselijk klein Door die rente zal ook geen groote last op de schouders vao de burgers worden gelegd, dat is zeker. Overal in den lande maakt men zich op het feest op waardige wijze te vieren en ook het bestuur van «Waal wijks Belang4 wenscht dit feest te her denken op eene wijze zooals men dit van Waalwijk gewoon is en het ook verwacht. En waar dat bestuur getoond heeft, werkelijk serieus voor het belang van onze gemeente werkzaam te willen zijn op verschillend gebied en dit steeds nog met kracht doet, ik noem bv. den etalage- wedst ijd e. m. a. zou men hen afschepen met f 200. Zoo'n feest bevordert toch krachtig het vreemdelingenverkeer. In jaren hebben wij een dergelijk feest niet meer gehad en nu het bestuur zich de moeite geeft een mooi feest te orgaaisee- ren, nu zou men het daarin niet behulp zaam willen zijn. Ik denk dat ze daardoor ook den moed zullen laten zinken. Waar we voor de verfraaiing graag wat uit geven, moeten we voor de feestviering ook wat doen- Voorzitter. Ik ben het volkomen met u eens wat u van het bestuur zegt, doch dat had u er nu goed buiten kunnen laten. Timmermans-Verschure. Ik heb niets buiten eenlg verband gezegd. erger van is geworden. Steeds hebben de gegeven feesten groote massa's volk hierheen gebracht en dat is voor den middenstand toch ook iets waard. De vreemdelingen komen gaarne hierheen, daarom stel ik voor f 400 subsidie te verleenen plus de reeds toegekende f 100. Gragtmans. Dan is de kas leeg. Timmermans-Verschure. Dan ver koopen we het hakhout maar. Voorzitter. Ondersteund iemand het voorstel van den heer Klijberg. De heeren Timmermans-Verschure en Van Everdingen ondersteunen het voorstel, dat in omvraag gebracht, wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren v. d. Broek, Timmermans-Verschure, van Everdingen, van Schijndel, van R'el en Klijberg. (De heer Verwiel was uit de vergade ring geroepen) Tegen stemden de heeren Gragtmans, Houben, Verbunt en Ph. Timmermans. Voorzitter. Naar aanleiding van 't verzoek van den beer van Schijndel is een onderzoek aan de gasfabriek inge steld. B. en W. hebben eerst een brief gericht aan den ingenieur van het stoom wezen, die o.m. schrijft, dat aanmerking werd gemaakt op het lekken van kranen en slikgatdeksels. Hij schreef voor dat alles in een goeden staat zou moeten worden gebracht, wat later is nagezien en in orde bevonden. Het rapport der gascommissie zegt o.m. als volgt «Dat haar gebleken is dat op het oogenblik van het bezoek van den Ingenieur van het stoomwezen er lekken wa en aan k.anen en slikgaten, hoewei hierdoor geen gevaar voor ontploffing ofandere ongelukken konden voorkomen. «dat deze fouten, ontstaan hoofdzake lijk door het verwijderen van ketelsteen, zoo spoedig mogelijk na bovengemelde opname zijn in orde gebracht en be vonden dat dit echter, zonder storing in 't bedrijf niet kon geschieden bij vriezend weer, daar de stoomketel dan niet buiten dienst kan gesteld worden wegens noodzakelijke verwarming «dat het vastzetten van de losse vei ligheidsklep schijnt gebeurd te zijn bui ten weten en bij ongesteldheid van den Directeur, hoewel dit geen strafbaar feit is en door aanwezigheid der afgesloten veiligheid geen gevaar oplevert, «dat uit het toegezonden rapport van den Ingenieur van het Stoomwezen blijkt dat hier wel verzuim bestond, maar niet van ernstigen aard «dat het evenwel wenschelijk is dat dergelijke aanmerkingen op een ge meentebedrijf niet kunnen worden ge maakt, en door de commissie den Di recteur hierop is gewezen.4 Van Schijndel. Ik zeg U dank voor de gegeven moeite en geloof dat 't goed is, dat de gascommissie een oogje in 't zeil houdt, want er blijkt toch wel dat er iels aan mankeert en 't geen ik gezegd heb een vorig maal niet over- GEVRAAGD t^gen begin of half Mei eene flink R. K. Dagmeid. Waar zegt de Uitgever. 4620 Nette Dienhtbode gevraag Mej. SEPËRS vraagt een nette Dienst bode, genegen de wasch te doen, en voor. zien van prima referentiën Aanbieding in persoon „De Korenbloem* Waalwijk. 4623 bij mij den winkel iels ander» al» ERDAL te verkoopen; geen a; der schoenc êuoe meer in hui* komen. J. G. H. Janssen een spaarzame; hui»vader. De Toriefwet SCHAADT den LANDBOUW. Zij verhoogt de kosten van levensonderhoud. 462? TE GEVEN OP DOOR GETROUWD: EN De Heer en Mevrouw VAN CALKER- Rutzendaal be'uigen hartelijiren dank oor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 4628 biedt onder garantie TE KOOP aan Alle machines zijn nog in werking te zien en zijn zoo goed als Dienw. Een gedeelte der koop-om kan als garantie op nader overeen te komen voorwaarden -llerlogenboscli Mannenkoor. Met welwillende medewerking van BEHAALDE BEKRONINGEN OP WEDSTRIJDEN: Rotterdam 1904, Derde Afdeeling, le Prijs. Breda 1905, Eerste Afdeeling, 2e Utrecht 1906, Tweede Afdeeling, 2e Prijs. Amsterdam 1907, Tweede Afdeeling, le \m*terdam 1908, le Afd, le pr. en le Eerepr.Brussel 1910 Afd. Uitmuntendheid 1 AmeUrdam 1911, Hoogste Afdeeling, 1ste Prijs, 1ste Eeieprijs en Directeurapnj* verrekend wordeu. 4683 aan Prijs en nadere inlichtiugeu te bevragen hef bureau v. d. Blad. 4532 te Drunen bericht dat de onroerende goederen onder Vlijmen en Engelen, door hem geveild op ii April igij tengevolge van iözet en verhooging thans staan als volgt Koop 1 f 2300.— Koop 2 „1600.— Koop 3 „1116.— Koop 4 „1055. - Koop 5 637.- Koop 6 „1031. Koop 7 „2700 Ko'.p 8 900.— Koop 9 590.— 10 550.— Toeslag Vrijdag 25 Aptil1913 des nam. 4 uur ter herberge van ne Erven WOUTER VAN FALIER te VlijmeD. 4598 te Drunen bericht dat het vastgoed Erven JAN VAN BUUL-van Beijni Nieuwkuijk, tengevolge van inzet en hooging thans staat als volgt Toeslag Dinsdag 22 April 1913 des n 6 Dur ter herberge van ANIONIE MEf te Nienwkuijk. 4 GEVRAAGD tegen flink loon een waarvan ééa met paarden kan ouig woning met tuin beschikbaar. Adres ANT. KORTEWEG, Lange bij Zevenbergen. 41 De groote verscheidenheid onzer srtikelen maakt het onmogelijk alle Tarwebloem een klein overzicht Prima witte suiker vanaf 22 cent Fijue en grove soda 2 V Rijst vanaf 7 u Havermout 11 9 H Vermicelli n 12 H Gepelde gerst u If Gemengd kippenvoer 5 ei» 6 n afzonderlijk te vermeldeD. Onderstaand volgt vaDaf 8 cent per pond. Prima glicerinezeep 9 V H Bruine boonen (zeenwvche) 16 n kop. Chiliboonen (puik kokend) 12 iv n h Wi ie boonen 16 n u Koffie en thee in diverse prijzen. Oi to Peperkoek, Banket en andere koek- en biscaitsoorteu aan fabrieksprijzen.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 2