Tweede Blad. gëWrökMI De Balkan-Oorlog. BUITENLAND. FEUILLETON. KERKNIEUWS, Provinciaal Nieuws. België, Spanj Italië. Amerika. e. NUMMER 31 DONDERDAG 17 APRIL 1913. 36e JAARGANG De Echo vul hel Ziidei. T3 JO 30 X 30 3 3 rei W'I-LWP—Jg-1-1-- 1 M Naar den vrede. Bulgarije, Servië en Griekenland kun nen zich vereenigen met de vredes voorwaarden in de laatste nota der mo gendheden genoemd. Griekenland stelt echter voorbehoud op enkele punten, die nog niet in bijzonderheden zijn ge regeld, met name de grensafbakening van Zuid-Albanië en de bestemming der Egeïsche eilanden. Te Athene is men, naar luidt van een telegram aan de New York Herald, zeer ingenomen met de meer tegemoetko mende houding, die Italië aanneemt ten aanzien van Zuid-Albanië. De Grieksche pers blijft er echter op aandringen het leger in geen geval uit het bezette Al- baneesche gebied terug te trekken. De Mir, het officieuse Bulgaarsche blad, geeft te kennen, dat het antwoord van de bondgenooten op de jongste voorstellen der mogendheden wel het laatste zal zijn van de lange reeks, om dat vredespreliminairen binnen enkele dagen geteekend zullen zijn. »Wel, zegt het blad, geven de voor waarden, door de mogendheden voor gesteld, den Ba'kanstaten niet ten volle wat zij wenschen, maar wij zullen voor den wil van Europa zwichten.* Alleen Montenegro blijft dus, althans voorloopig nog, halstarrig. De al genie ene staking. Het is uiterst moeilijk eey goed over zicht te krijgen van de uitgebreidheid, die de staking gisteren genomen heeft- De gegeven cijfers loopen immers, naar gelang van de richting van het blad, waarin men ze vindt, verbazend uiteen en dat verschil bedraagt hier en daar duizenden, zoodat het ondoenlijk is ook maar bij benadering een denkbeeld van de uitgebreidheid der beweging te krij gen. Het is dan ook zeer moeilijk het getal stakers aan te geven. Zeker is 't echter dat >de algemeene staking* deerlijk mislukt. Over 't alge meen gaat alles geregeld zijn gang, trams en treinen loopen, alles heeft vrijwel z'n gewone aanzicht. En waar geschreven werd dat Maandag 500,000 man zouden staken, bedroeg dat nog geen 100,000. Er zijn er wel wat bijgekomen, maar 't is toch niet wat de socialisten gedroomd hadden en de verwachting'van spoedige verwatering is wel gewettigd. Maandag en Dinsdag hebben wij aan ons bureau aangeplakt het voornaamste nieuws met de cijfers. De laatste berichten luiden BRUSSEL. De tweede dag der staking heeft zich niet gekenmerkt door groote veranderingen. Te Brussel heerscht volkomen rust. Groepjes stakers trekken door de stad om hen die werken aan te sporen zich bij hen aan te sluiten. De openbare Van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN.' 28) Daarom zou ik n raden, thans naar uw hotel te gaan om nit te rusten, dan zullen wij morgen vroeg eens zien, wat ons weer te doen staat; in dien tusscheutijd bnnnen hier kamers voor a worden ingericht. -— En belooft gij mij, dat ik morgen.. Vandaag boloof ik u nog niets, mejuf frouw, gij moogt niet ocgeduldig worden van eene ziekenverpleegster V9rl»Dg ik in de eerste plaats geduld en kalmte. Wanneer onze zieke ontwaakt, zal hij zich zijn visioen her inneren, aan mij alleen moet bet worden over gelaten, daarvun een nadere verklaring te ge ven en hem op uwe komst voor to bereideD. Nietwaar, dot ziet gij zelf ook in, en daarom znlt gij ook tot morgen geduld hebben Hij stok haar de band toe zy legde de hare daarin en knikte toestemmend en nadat hg met Benoit nog een blik van verstandhouding hud gewisseld, nam hij bfscheid. Gij moet mij voor heden bij uwon vader verontschuldigen, wendde Bergmonn zich nu tot Benoit, ik voel my afgemat, maar morgen hoop ik de eer te hebben, mijne opwachting bij hem te mnkon en ook hem mijnen innigen dank te betuigen. Zou ik u nog mogen ver zoeken mij een naburig hotel op te geven Ik zal een rijtuig laten komen, dan kan mijn huisknecht u er heen brengen. Nog ééne vraag, M. Uouvain zegde het meisje, nadat Benoit den huisknecht zijne be velen had gegeven. Is Heinrich Schlosz, of Duchatel, zooals hij zich hier noemt, noc te Parijs Ja, mejnftrouw 1 Ik schreef aan baron von Mengden, dat allen die er bij waren be trokken, zich op hun woord van eer hadden verbonden het tweegevecht geheim te honden diensten werken onbelemmerd door. De staking blijft beperkt tot de groot industrie. In het centrum is de toestand evenals gisteren- Van de 51,000 werklieden wer ken er ongeveer 5000. In de groote porceleinfabriek te La Louvière, waar gisteren allen werkten, is vandaag een deel der arbeiders in staking gegaan. Veldwachters trekken in alle richtingen door de streek. De stations worden door soldaten bewaakt. Op tal van plaatsen is de burgerwacht opgeroepen. Vanmiddag was de toestand voor het centrum22,800 mijnwerkers, 19,000 metaalbewerkers, 4950 andere werklieden staakten, dus ongeveer 600 meer dan gisteren. Men gelooft dat de buurtspoor wegen in het centrum, die gisteren den dienst hebben gestaakt, dien morgen zullen hervatten, daar de directie heeft verklaard dat beambten die den dienst morgen hervatten geen loonverlies zullen hebben en niet gestraft zullen worden. Te Charleroi waren vandaar in staking 35,580 mijnwerkers, 22 200 metaalbe werkers, 10,000 glasblazers, 4050 andere werklieden. Over den duur der staking in de ko lenbekkens is niets te voorspellen. De werklieden zijn zeer rustig. Men verwacht dat in de steengroeven en de mijnen binnen enkele dagen een klein deel der stakers het werk zal her vatten. In Henegouwen is het aantal stakers gelijk aan gisteren. Te Gent staken in 8 fabrieken alle werklieden, de andere fabrieken werken gewoon door. Te Antwerpen heeft alles zijn gewone aanzien. Op enkele plaatsen aan de haven wordt met onvolledige ploegen gearbeid, op andere met „onderkruipers.'' In het Luiksche staken 30,000 mijn werkers, 29,000 metaalbewerkers, 1500 glasblazers, 4000 steenhouwers en 500 andere werklieden. Te Huy is de toestand onveranderd. Te Verviers heeft de stakingscomité tot nu toe 19,000 stakingskaarten af gegeven. ANTWERPEN, 15 Aprlil. De kamer van koophandel deelt mede dat de sta king verre van algemeen is, tal van boo ten werken met volledige ploegen. De arbeid aan de haven gaat zijn geregel- den gang. Alles wijst er op dat weldra de toestand weer heel normaal zal zijn. LA LOUVIERE, 15 April. De Ver- eeniging van beambten der buurtspoor wegen in het centrum heeft besloten morgen den arbeid te hervatten Ongeregeldheden komen niet voor. Aanslag op Koning Al tons. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is te Madrid een brutale revolver-aanslag op den koning van Spanje gepleegd, (zooals wij reeds aanplakten) onder de volgende omstandigheden Nadat een troepen-défilé had plaats gehad als slot der militaire feesten naar aanleiding van het uitreiken der vaan dels aan de recruten, in de avenue Ca- stellana, begaf de koning zich te paard gij zult dien brief waarschijnlijk gelezeD heb ben, niet waar? Zeker, Welnu, ik stel op d.n voorgrond dat ook gij en uwe familiebetrekkingen dat eere woord zult eerbiedigen. Natunrlijk antwoordde Bdrgmann..Of schoon ik dien man baat, zou ik bet toch een laaghartige wraakneming noemen, als we tbans zyne aanbouding wilden bewerken. Laat hem aan zijn lot over zegde Be noit. Ik geloof dat bij ondanks zijn aanzien lijken rijkdom, niets meer is dan een eerlooze gelukzoeker men bezoedelt slechts zijn eigen banden, wanneer men zoo iemand aanraakt. Zulk eene gedachte gaf ook geen aan leiding tot mijne vraagbet wbh slechts de vrees dat ik hem hier zou kunnen ontmoeten, hernam Leonie. Ik geloof dot gij daaromtreut niet be zorgd behoeft te zijn, antwoordde Benoit, het zou een zeldzaam toeval zijn, als by u in deze groote stad ontmoette, bovendien is er zoolang gij bij mij logeert, steeds een rijtuig te uwer beschikking, waarvan ik u verzoek gebruik te maken, telkens als gij de ziekenkamer wilt verlaten, om een luchtje te scheppaD. De huis knecht trad binnen, om te zeggen dat het rytuig gereed stond onder herhaalde dank betuigingen namen de oude beer en Leonie afscheid van hunnen vriendelijken gastheer, die hen tot aan de trap uitgeleide deed en toen naar zijn salon terugkeerde. Waarlyk voor zulk een prys zou ik my een kogel in de borst laten schieten prevelde Gouvain hoe gelukkig zal Willy zijn, als hij weer hersteld is Hy ging naar de tafel en dronk e9n glas wijn terwijl by luisterde naar bet steeds zwakker wordende geraas van het vertrekkende rijtuig. Ik zal mijne slaapkamer voor baar in- rnimen. zegde hij zacht, die ligt naast de ziekeukamer, ik neem dan voor mij zelf een hoogere verdieping en zal daarvoor onmid dellijk do noodige schikkingen nemen. Weer trad de huisknecht binnen, om te zeggen dat een vreemdeling M. Gouvain wenscb te te sprekea. Zyn naam vroeg Benoit. Dirlam, mijnheer, antwoordde de in het en gevolgd door deu generalen staf naar de Alcallastraat om naar het paleis terug te keeren. Terwijl men de Bank van Spanje passeerde, trad een individu uit de menschenmassa naar voren, snelde naar den koning, greep met zijn linker hand de teugels van het paard, terwijl hij met de andere een revolver te voorschijn haalde en zich gereed maakte op den vorst te vuren. Deze, den moordenaar vóór zich zien de, liet zijn paard steigeren. Het is aan die daad van koelbloedigheid en aan de rijkunst des konings te danken, dat hij niet getroffen werd door den eersten kogel, die het paard aan de borst wondde. Onmiddelijk greep een politie agent den dader om het middel en be proefde hem met stokslagen te overmee steren, zonder te kunnen verhinderen dat nog twee projectielen in de richting des konings werden afgeschoten. Deze schoten waren echter te hoog gericht. De eerste kogel maakte een zwarte streep op den handschoen des konings. Officieren en het gevolg des konings omringden onmiddelijk van alle kanten den souverein. De politie en de troepen deden de trottoirs aan beide zijden ont ruimen, hetgeen tot een klein paniek aanleiding gaf, waarbij een aantal per sonen gewond werden. Het woedende publiek wilde namelijk den dader lyn chen Na eerst van zijn paard afgestegen te zijn, steeg de koning weer in den zadel en riep:T»Leve Spanje!* De volksme nigte antwoordde met donderende toe juichingen. Te midden van groote geest drift zette de koning zijn rit voort en bereikte zonder eenig verder incident om kwart voor twecn het paleis, langs den geheelen weg geestdriftig toege juicht. De dader van den aanslag is een meu belmaker, 26 jaar oud en heet Rafaël Sancho Alegre bij zijn verhoor bekende hij anarchist te zijn en van Parijs over Barcelona naar Madrid te^'zijn gekomen. Behalve de pleger van den aanslag zijn nog drie personen gearresteerd, een in dividu, waarschijnlijk een Fransche taal onderwijzer, die zich aan de zijde van den dader zou hebben bevonden en die kort te voren met hem zou hebben ge sproken, maar die niet met hem in be trekking schijnt te staan, een persoon die in de Alcallastraat gearresteerd werd met een revolver in de hand en die weigerde op alle vragen te antwoorden en ten slotte een vrouw, over wie geen bijzonderheden gegeven worden. De dader verklaarde, dat toen hij den koning zag voorbijgaan, het boosaardi ge plan in zijn geest opkwam. Daar hij een revolver in zijn zak had, greep hij deze onmiddelijk en gedwongen door een onweerstaanbare macht had hij ge schoten. Nader blijkt, dat zoowel de politie als de hospita van Sancho Alegre ver denkingen tegen hem hadden, doch maatregelen werden niet getroffen. Het diplomatieke korps en andere aanzienlijke Madrileensche persoonlijk heden begaven zich naar het paleis om den koning geluk te wenschen met zijn behoud. De koning zou in de laatste dagen een aantal dreigbrieven hebben ontvangen. Dit is reeds de vierde aanslag Op den koning. De Paus. ROME, 15 April. De verbetering in grijs gekleede heer, die den knecht was ge volgd'cd op dit oogenblik reeds achter hem in salou stond. Benoit ontving hem met een wantrouwen den blik, want deze niet zeer hoft'elyke wijze om zich toor te stelleü, beviel hem niet bet moest wel zijn argwaan opwekken, dat de on bekende niet afwachtte of hij kon worden ontvangen. Wat verlangt ge? vroeg by koel. Niets dan een adres, mijnheer Gouvain, antwoordde de Braziliaan op zijne kalme, vriendelijke manier- Zoudt gij niet zoo goed willen zijn, deu dienstknecht te laten heengaan het is een zaak van vertrouwelijke aard. Een bevelenden wenk gaf den knecht zyn afscheid argwaan en wantrouwen lagen nog steeds in deB blik, waarmee Benoi den vreem deling bleef aanstaren. Kent gy een zekeren heer Duchatel vroeg Dirlam op wien die strakke blik geen indruk scheen te maken. Hoe komt gij tot die vraag Verontrust u niet, het ligt volstrekt niet in myne bedoeling, aan dat ongelukkige twee gevecht openbaarheid te geven Benoit'» wantrouwen werd nu nog sterker. Ik weet niet, waarvau gij spreekt, zegde hij scbouderophuleDd. Ik begryp u niet, want van ean tweegevecht is mij niets bekend. Goed, laat ods daar niet over spreken, als ge dat niet wenscht vervolgde de vreem deling met een veelbeteekend lacbjebet is verre van mij, in uwe geheimen te willen doordringen, ik wilde u slechts bewijzen, dat gij den heer Duchatel moet kennen En wat nog meer Anders niet, als gij slechts de goedheid wilt hebben mij. te zeggen, waar hij i woont 1 Behoort gy tot de geheime politie Niet tot de Fransche politie O, gy vervolgt diep man dus wegens eene andere zaak Daar gij niet wenscht, dat ik uwe ge heime aauioer. Ik begrijp u overigens behoeft gij niet te vr ezen, dat ik den vervolgde zal waar schuwen. Of Duchatel werkelijk de man is, dien ik zoek, woet ik nog niet daarom zou ik zijn deu toestand des Pausen duurt voort. De zieke had heden geen koorts. ROME, 15 April. Het hedenavond om 7 uur uitgegeven bulletin luidt De temperatuur is tegen den avond tot 38.2 graden gestegen- De ontsteking van de luchtwegen is eenigszins verergerd. De krachten van den zieke blijven bevredi gend. Geteekend Marchiafava, Amici. Het taiief in de V S Reuter seitjt uit Washington President Wilson heeft vandaag ver schillende correspondenten van dagbla den in het Witte Huis ontvangen en zeide hen, dat de voorgestelde tarief maatregelen de goedkeuring wegdragen van het geheele land. Gezonde bedrijven zullen er niet door verstoord worden. In de meeste gevallen zullen de kosten van levensonderhoud onmiddelijk ver laagd worden. De president verklaarde nog, dat het onmogelijk is om regelingen te treffen ten einde de prijzen vast te leggen. Indien er zich werkelijk een toestand van scherpe mededinging mocht ontstaan, hoopt hij zoodra mogelijk on derhandelingen met verschillende landen aan te knoopen over het tot stand bren gen van wederkeerigheidsverdragen. Mgr. J. H. Drehmanns Heden herdenkt Z. D. H. Mgr.J. H. Drehmanns, Bisschop van Roermond, zijn 70en verjaardag. In Juni 1899 benoemd tot coadjutor van den hoogbejaarden Mgr. Boermans? volgde hij dezen reeds in Februari 1900 als Bisschop op. Te voren is Mgr. Drehmanns meer dan twintig jaar leeraar aan het Bisschop pelijk College te Weert en daarna twaalf jaar hoogleeraar aan het Groot Seminarie te Roermond geweest. De grijze Bisschop van Roermond wordt iu heel zijn bisdom en ver daar buiten geacht om zijn geleerdheid, ge ëerbiedigd om zijn wijsheid, bemind om zijn vaderlijke goedheid. In den feestdag van den Roermond- schen Kerkvoogd neemt heel het katho lieke Nederland deel, en allen wenschen hem toe dat hij nog lang voor zijn bisdom in gezondheid en kracht ge spaard blijve, en zijn diocees dat het nog lang zich moge verblijden in het bezit van een zoo wijzen en vaderlijken Opperherder. Hsgz. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot pastoor te Beek en Donk den weleerw. heer M. A. van den Heuvel, en tot rector van het R. K. Gasthuis te Oisterwijk, den weleerw. heer A. P. Hamers, die, kapelaan was te St. Anthonis. Nederlpelgrims te Rome. Tachtig Nederlandsche pelgrims zijn door kardinaal Merry del Val in gehoor ontvaDgen. De paus had den kardinaal opgedragen, hun den Apostolischenzegen te geven. De heer Charles Kieckens uit Tilburg de leider der Pelgrims gaf in een korte toespraak uiting aan de ge voelens van aanhankelijkheid jegens den Paus en zeide, dat zij baden voor zijn gezondheid. Kardinaal Merry del Val bedankte en merkte op, dat de Paus overtuigd was van de aanhankelijkheid der Nederlandsche Katholieken en vader lijke genegenheid voor hen gevoelt, waarvan hij duidelijk blijk heeft gegeven adres wenschen te weten, teneinde my daar omtrent zekerheid te verschaffen. En als bij het werkblijk is, znlt gij hem dau iu hechtenis nemen Die vraag is niet zoo spoedig beantwoord, mijnheer Gouvain, antwoordde de Braziliaan, ik ben hier vreemdeling en als zoodanig zon ik een beroep moeten doen op de hnlp der Parijiche politie. Het heeft toch geen betrekking op een gebroken trouwbelofte viel Benoit hem in de rede. Volstrekt niet. Ook niet op de deelname aan een twee gevecht Ook dat niet, ik beloof u dat gij alles zult vernemen, zoodra ik zeker vau myne zaak ben. Goed, ik zal u het verlangde adres ge ven, zegde Bsnoit na eenig overleg. Wilt gij beloven, nog eens terug te komen, zoodra gij de zekerheid hebt dat Henri Dutacbel de man is dien gij zoekt? Ik verklaar u nog eens,gij bnboelt niet te vreezen dat ik hem zal waar schuwen, integendeel, ik zal u den weg aan wijzen, waarlangs gij spoedig en zeker tot het doel znlt geraken en zoo uoodig zal ik n ook persoonlijk royue hnlp verleenen. Uitmuntend, zegde Dirlam, ik dank u voor nwe bereidwilligheid, die ik natunrlijk zeer op prys stel. En nu zon ik gaarne het adres willen weten Rue dn Rambutean, nnmmer drie en veertig. Ik dank n. Wacht een oogenblik. op één ding moet ik u nog opmerkzaam maken. In hetzelfde huis en op hetzelfde verdieping woont een ge- pensionneerd kapitein Pierre Laroche, die zeer bevriend is met Duchatelwees dus voor hem op nwe hoedeHoewel ik da rechtschapen heid van den kapitein niet het allerminst in twijfel trek, is toch de mogelijkheid niet bui tengesloten, dat hij zyn vriend waarschuwt en zijne vlucht begunstigt, dan zondt gij aoh- ter het net vieschen. Nogmaals dank, antwoordde de Brazjli- aan, die waarschuwing iB my veel waard. Is er ook nog iets anders, waarop gij mijne opmerkzaamheid meent to moeten vestigen door de verheffing van Mgr. van Rossum tot kardinaal. Daarna gaf de kardinaal den apostolischen zegen Waalwijk, 16 April 1913. Koopt niet tn den rreenidc, wat gij in Waalwijk even goed en e v e n goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Benoeming. Bij Koninklijk Besluit van den 7den April 1913, No. 61 is, ingaande op ge noemden datum, en tot en met 1 April 1916, herbenoemd tot correspondent van de Directie van den Landbouw van het Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel, de heer Dingeman Timmermans, tc Raamsdonksveer. liet togenboseft Mannenkoor. Met zeer groote ingenomenheidzullen alle muziekliefhebbers van Waalwijken Omstreken het bericht vernemen dat de heer A. Gerris-Simons erin geslaagd is, het beroemde Bossche Mannenkoor, onder directie van den heer P. Kallen- bach, voor een concert in zijne zaal „Musis Sacrum" te engageeren. Dit gezelschap tellende 130 zangers, heeft zulk een naam, heeft zulke roem rijke overwinningen behaald, dat wij werkelijk niet veel meer behoeven te zeggen, over hetgeen het presteert op vocaal gebied. Dit concert, waarop we nader nog wel eens gelegenheid zullen hebben terug te komen, zal gegeven worden op Zondag 4 Mei a.s. Padvinders. Naar wij vernemen zal de afdeeling „Waalwijk en Omstreken" der N. P. O. a.s. Zaterdag haar eerste oefening hou den. Ze vangt aan op 't terrein van W. V. des namiddags ten 3 uur. Concert. Met voldoening mag de Liedertafel der Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel op haar concert van Maandagavond j. 1 terugzien. Een zeer talrijk publiek van hier en aangrenzende gemeenten vulde de* ruime zaal Musis Sacrum. Prompt om 8 uur ving het con cert aan, wat met het oog op het groote, feitelijk te groote programma, wel ge- wenscht was. Als soliste was voor ditmaal geënga geerd Mej. Joh. van de Linde, sopraan te Amsterdam, wier naam in de kunst wereld reeds een goede klank heeft. En terechtDeze artiste toch bezit om zoo te zeggen alles, wat in haar carrière noodig of gewenscht mag heeten om furore te makeneene krachtige, wel luidende, uitgebreide stem, een groote techniek, eene warme, gevoelvolle voor dracht en daarenboven een sympathiek voorkomen. In de eerste afdeeling kregen wij te genieten van een drietal liederen van Schubert, welke in goeden stijl ver tolkt werden en waarvan het p.p. vooral verrukkelijk schoon was. De solo in „Zonnelied" van Coenen, hoe verdien stelijk ook gezongen, lijkt ons meer ge schikt voor een tenor. In de tweede afdeeling ging het succes steeds cres cendo. Was het auditorium na de uit voering der liederen„Liebestreu" van Brahms, „Ich liebe dich" van Grieg en „Vision" van C. S. Georg Wagner, tel- Neen, want ik twijfel er Diet aan of gy zijt een ervaren bd voorzichtig man, die weet dat een vervolgde zelden zonder wa pens is. Ook ik ben niet ongewapend, antwoordde Dirlam glimlachend. Misschien ziet gy my zeer spoedig tarugdan znlt gy alles verne men, wat gij wenscht te weten En my znlt gy steeds tot raad en hulp bereid vinden tot weerziens dus Rue du Raoibuteau, nummer drie en veertig, herhaalde Dirlam tot deu koetBirr, die met zyn rytuig vóór het deftige huis wachtte. Toen stapte hij iD. Hij baalde een kleine revolver uit den borstzak van zyuen Irak te voorschijn, die hy onderzoekend bezag, terwyl een zegevie rende glimlach op zijne lippen kwam. Hy moet het zyn, prevelde hy, Harry Castle, lleioricb Schlosz, iienri Duchatel, het is altyd dezelfde naamzyn pas blijft op die wyze als wettigen naam in alle landen geldig. Hoe aangenaam is het toch een naam, die zich zoo gemakkelijk laat vertalen Lachend stak hy het wapen weer in zijnen zak. In ieder geval is voorzichtigheid ten gebiedende plicht! vervolgde hy zijne alleen spraak, terwijl hij een blik wierp op de tal - rijke wandelaars in de straten, die hy door reed. Vermoedt de schelm dat ik hem op de hielen zit, of herkent bij mij, dan zal hy on middelijk de vlucht nemen, want hy weet wat hem wacht, als hy in mijne macht is. Sta ik tegenover hem, nn... dan... maar plannen kan ik in dit opzicht niet maken de omstandig heden van het oogenblik moeten beslissen Het rijtuig stond stil, Dirlam stapte uit, wierp een onderzoekenden blik op bet huis nummer en trad toen binnen. De portier kwam hem nit zyn loge tegemoet en eenige bewoners van bet huiB gingen hem voorby zonder op hem te letton. M. Henri Dochatel vroeg de Braziliaan De portier onderzocht met denzelfden wan1 trouwenden blik. waarmee Benoit Gonvnin hem bad ontvangen, het onaanzienlijke grijze reistoilet van den binnentredende, toen baalde hij de schouders op. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 5