«UTOimtTSHEim NISÏÏWS UIT H1USDSH. Telegrammen. Correspondentie. Kleine Advertentiën. H andels berichten kens zeer geestdriftig gestemd, na de wedergave der kerngezonde en toch zoo in de ziel grijpende Vlaamsche gedichten van René de Clerk, zoo uitstekend op muziek gebracht door den bekenden hoogst begaafden Hub. Cuijpers, was het enthousiasme overgroot. Verwijlden wij bij den klassieken Schubert misschien te veel in de sfeer van het ideale, bij Hub. Cuijpers liederen voelden wij den hartslag van het echte, warme, volle, zoo intens gevoelde Vlaamsche volks leven. Na het onbedaarlijk applaus op „Vlaamsche kermis", kon een gedeelte lijke herhaling van dit van humor en levenslust tintelend lied niet achterwege blijven. Welverdiend was het prachtig bouquet, dat der artiste door den Heer Jan v. Schijndel, beschermheer der Vereeniging, als een blijk van huideen waardeering geboden werd. De Liedertafel deed haar best 0111 naast genoemde artiste een zoo goed mogelijk figuur te maken. Van het zevental koren bevielen ons het meest: „Abendlied" van Noroth, waarin de heer Bart de Vaan succes had met zijn bariton-solo, „Psalm 83" van Andriessen en „Zalige Nacht" van Kiiller. Vooral dit laatste nummer werd beschaafd, correct, met wijding en strak in toon, zonder zakken gezongen. Ook „Zonnelied" marcheerde goed, doch voor dit werk zijn meer krachten noodig Ook thans weder vormden een drietal gemengde dubbel-kwartetten„Panis Angelicus" van Cesar Franck, „Wiege lied" van Brahms en „Morgenstond" van Mozart, eene aangename afwisseling. De beide laatstgenoemde werkjes hadden terecht een grooten en welver dienden bijval. Als men nagaat, dat de Directeur, de heer L. Kooien, zijn zangers moet recru teeren uit het personeel der genoemde Koninklijke Stoomschoenenfabriek, dan moet men werkelijk dubbel tevreden zijn over de resultaten, welke grooten- deels aan zijn ijver, geduld en bekwaam heid te danken zijn. Wij zeggen groo- tendeels, want ook de heer Snijers, accompagnateur kan en mag terecht een gedeelte van het door de vereeniging en de solisten behaalde succes voor zich op eischen. Toen met „Zalige Nacht" als een af scheid aan het dankbare auditorium gebracht was, bleek voor velen en vooral voor de zangers, "die eerst dan feitelijk pas vrij zijn, het uur van scheiden nog wel wat vroeg. Onder gezelligen kout of in bondgenootschap met Terpsichore, werd nog een goed uurtje in de grootste vreugde en beste harmonie doorgebracht, om eindelijk in den slaap nieuwe krach ten te vergaren voor den arbeid van den volgenden dag. Weerbaa rheidscorps. De weerbaarheidsvereeniging „J uliana" mag zich den laatsten tijd meer en meer in veler belangstelling verheugen Talrijke jongelieden zijn als lid toegetreden en besloten is het corps te schoeien meer op den leest van Tilburg en Eindhoven en behalve schietoefeningen ook andere oefeningen te houden, later ook in ver binding met andere dergelijke vereeni- gingen. Uniformen voor het corps zijn al besteld, zoodat het er zeker kranig zal uitzien. Wij behoeven niet te zeggen, dat we een dergelijke corps tot verhooging van 's landsweerbaarheid zeer toejuichen, daarenboven is 't voor de toekomstige miliciens van zeer groot nut hier van lid te worden. Brand. In den nacht van Maandag op Dinsdag is hier omstreeks half vier brand uit gebroken in het huis bewoond door J. v. H. in de 2e Zeine en toebehoo- rende aan de familie M. alhier. De brand was bij gebrek aan eenigbluschmateriaal zeer hevig, zoodat huis, schuur en stal geheel in vlammen opgingen. Drie var kens en de kippen kwamen in 'tvuur om. Twee koeien konden met veel moeite uit 't brandende perceel gehaald worden. Van den inboedel is totaal niets ge red, alsook van 't aanwezige geld. De inboedel is laag verzekerd, het vee niet. Assurantie dekt de schade van het huis. Waalwijk Vooruit. De match Zondag te Tilburg gespeeld tusschen W. V. en een Willem II. com binatie eindigde met 3—2 in 't voordeel van laatstgenoemde. Naar Fndië. De heer Adriaan van Delft, benoemd tot chef der afdeeling looierij aan de strafgevangenis te Djocjacarta Ned. Oost- Indië is gisteren via Marseille, per s.s. Sindoro van de Rotterdamsche Lloyd naar zijne bestemming vertrokken. Het ga den ondernenienden Waal- wijker wel in onze Oost. Acties. Naar wij vernemen is 't dreigende conflict bij den heer M van Beurden te Kaatsheuvel opgelost, doordat eene nieuwe loonregeling is getroffen voor de groep arbeiders in kwestie. Te Loonopzand blijft de staking voortdurener zijn 14 stakers bij den heer Jos. Schoenmakers. Ongeregeldhe den komen niet voor. Tengevolge van eene gevoerde loonactie in het handwerk hebben Za terdag j 1. alle arbeiders van den schoen fabrikant A. van Gils te Moergestel, 18 in getal, de dienstbetrekking met inacht neming van den gebruikelijken opzeg gingstermijn, opgezegd. De e/ectt iciteilsvoorziening in Noord-Brabant. Naar wij met zekerheid kunnen mei" den, schrijft de Avondster'-' heeft de bijzondere commiss'e uit de Provinciale Staten, aan welke de studie van het vraagstuk der electriciteitsvoorzeining is opgedragen, verleden Zaterdag hare slotvergadering gehouden, in welke het aan de Staten uit te brengen rapport is vastgesteld. De conclusie van dit rapport luidt dat de provincie zal bevorderen het tot stand komen eener naamlooze vennootschap die de productie en de distributie der electriciteit in de geheele provincie op zich zal nemen. De aandeelen in de naamlooze vennoot schap zullen genomen worden door de provincie Noord-brabant, terwijl eenige grootere gemeenten in de gelegenheid zullen gesteld worden eveneensaandeelen te nemen. De bedoeling is dat de provincie de electriciteit levert aan de gemeen'en tegen een bepaalden prijs deze kunnen die dan aan hare ingezetenen leveren en een zekere winst erop nemen. Die winst is dan een tegemoetkoming in het verlies, dal de gemeenten lijden, welke reeds gasfabrieken exploiteeren en zich daarvoor met schulden belast hebben. De bedoeling is dat te vormen N. V. geen winst maakt, zoodat alles gedaan zal worden opdat de prijs van de elec triciteit, die geleverd zal worden zoo aag mogelijk zij. De koninklijke machtiging zal vermoe delijk gevraagd worden om de Staten in bnitengewoone zitting bijeen te roepen voor deze belangrijke aangelegenheid op een der dagen in de eerste helft van Mei. HERPT. De strenge nachtvorst van Zon dagnacht heeft de reeds hisr en daar boven den grond komende vroeg aardappalen totaal afgevroren. Er lag dan ook 's morgens ijs op 't watar en men zoo geneigd zijq eer te denken, dat het op 't einde der maand December was dan dat we reeds half April schrijveD; De oudste inwoner onzer gemeente de heer Adam de Hart, overleed Zondag in den ouderdom van bijna 92 jaren. Naar we vernemen is de man nooit ernstig ongesteld geweest en werd nu voor 't eerst in 2'n leven doktershulp ingeroepen. BESOIJEN. Bij de Zondag gehouden vriendschapswedstrijd tusschen Tilburgia uit Tilburg die niet voltallig waren opgekomen en R. W. B. was de uitslag 81 in het voordeel van R. W. B. VR1JHOEVEN-CAPPEL. In deze ge meente is een nieiw soort geit geimporteeid, de z.g.n. Saane-geit, thans atkomstig uit Ulft. Het zijn prachtexemplaren (2 geiten en 1 bok). Waar men wil komen tot het oplichten eener geiten-fokvereeuiging, twij felen we niet, of velen zullen mettertijd overgaan tot het aanschaffen eener zoodanige geit, aangezien deze als buitengewoon melk gevend bekend staan, Gedurende de maand Maart 1913 werd in de rijkspostspaarbank ingelegd f 1908,15. Behandeld werden 50 telegram men, waarvan 22 verzonden en 28 ontvan gen. Er werden 29 gesprekken gevoerd terwijl 3 telefoonoproepberichten verzonden werden. WASPIK. Zondag 1 1. speelde Brabantia haar tweeden kampioenwedstrijd op haar terrein alhier tegen Bredania uit Breda. Als de scheidsrechter ruim twee uur op stellen blaast, komen beide elftallen volledig in 't veld. Brabantia wint den opgooi en verkiest eerst tegen zon in te spelen. Als Bredauia aftrapt, bemachtigen de groen zwarten spoedig het leder en stormen er mede naar de Bredasche veste, wier verde diging haar handen vol krijgt. Braban ia is voortdurend sterker, doch doelpunten blijft voorloopig uit. Eindelijk weet de centervoor No. 1 in te zenden. Vóór rust komt in dezen stand geene veranderinger wordt dus gedraaid met 10. Direct na rust is te zien, dat Brab. weer de sterkere is. Schot op schot gaat over of wordt onbegrijpelijk door den Bredaschen keeper gekeerd, die in prachtige conditie wegwerkt. Dan gaat de Bredasche voorhoede het eens probeeren en heeft reeds spoedig succesals haar links buiten goed voorzet en Brabantia's achter- back mist, weet haar rechtsbinnen met veel moeite gelijk te maken 11. Het is echter niet van langen duur, want spoedig heeft B'abautia's linksbinnen den stand op'21 gebracht. Even daarna kogelt de centervoor No. 3 in. Als nog wat heen en weer is getrapt, geeft d6 scheidsrechter het eind signaal en heeft Brabantia welverdiend met 3—1 gewonnen. Wanneer Bredari-i's keeper niet in zoo'n prachtconditie geweest ware, zou de staud voor Brabantia nog veel beter geweest zijn. Waaneer Brabantia a.s. Zondag te Val- kenswaard haar derden kampioenwedstrijd met evenveel vuur speelt, is er beslist kans op de overwinning. De Engelsche buldogteef, Linden Mab, eigenaar de WelEd; heer H, de Roou alhier heeft op de 1.1. Viijdag, Zaterdag en Zondag gehouden tentoonstelling te Amsterdam, den titel verkregen van kampioen. A.s. Zondag zal de Draukbestrijders- vereeniging 8f. Bartholomew slhier hare jaarlijksche, algemeene, verplichte vergade ring houden in het Bondsgebouw. De St. Mariavereeniging zal deze verga- .dering bouden op Zondag, 27 April a.s. in hetzelfde gebouw. De Naaivereeniging alhier heeft be sloten haren vroegeren Directeur, den We!- Eerw. heer Lamers, thans kapelaan te Oisterwijk, als bewijs van hoogschatting en erkentelijkheid een souvenir aan te bieden. DUSSEN. Bij de Zaterdag gehouden stemming voor een lid van den gemeen teraad ter aanvulling vacature den heer P. Verschoor welke als zoodanig be dankte, werden uitgebrachtDistrict I. 154 stemmen, waarvan 9 van onwaar de. Hiervan verkregen de heeren Ant. van Krimpen 71, D. C. Koekkoek 46 en G. v d. Beek 28 stemmen. District II. 71 stemmen, waarvan van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren Ant. van Krimpen 38, D. C. Koekkoek 19 en G. v. d. Beek 8 stem men. Totaal uitgebracht 225 stemmen, waarvan 15 van onwaarde en verkregen aldus de heeren Ant. van Krimpen 109 D. C. Koekkoek 65 en G. v. d. Beek 36 stemmen, zoodat gekozen is de heer Ant. van Krimpen. Zondagmiddag brandde door on bekende oorzaak zes schelften riet af staande aan de kade te Hank en toe- behoorende aan zekeren v. B. aldaar. Het verbrande riet wordt geschat op eene waarde van pl.m. f2600,— Schreven we in een vorig bericht dat de brand bij Mej. dew. v. B. alhier was onstaan doordat een zoontje stil een sigaar mede naar bed had genomen, thans blijkt dat we verkeerd waren ingelicht. De oorzaak is tot nog toe onbekend. Heusden, 16 April 1913. Vergadering Debatingclub. Nadat de voorzitter de taleuten van den spreker, den Eerw. Heer Poels, kapelaan te Tilburg, niet geschefst, maar geschilderd hid, werd dezen het woord verleend. De rede of liever causerie, die van studie en kennis betreffende het onderwerp ,/Aard, oorzaken en verschijnselen van het maat schappelijk vraagstuk" getuigde, vond ver diend een belangstellend gehoor. Meer aan trekkelijk echter bleek nog het debat, dat volgde, naar aanleiding van een vraag, het onderwerp indirect rakend, over een uitlating van spreker ten tijde van de werkstaking te Goirle over wat van den kant van stakers recht genoemd kan worden tegenover onder- kruipeis. Du choc des opinions jaillit la vérjté. Gebrek aan tijd was oorzaak, dat de „vérité" wel voor het gros der hoorders, doch niet voor allen volkomen „jailliede", want dank zij de welwillendheid van den debater, die lafenis gevonden had aan dezelfde bron van den spreker, werd de kwestie voor den enke ling niet opgelost. Moge de wensch van den Z.Eerw. Moderator in vervulling gaan, om spreker nogmaals op het podium te zien komen en het hem dan gelukkei met zijn „ietwat" lastigen en toch goedaardigen inter- pellant tot accoord te komen tot goed ver sland van allen. Nachtvorst. De nachtvorsten der laatste dagen blijken aan de vroege bloesems belangrijke schade te hebben toegebracht. Algemeen is men o.a. van meening, dat de »kriezen" of kruis bessen zoowat totaal verloren zijn, wat voor velen gepaard gaat met groot geldelijk verlies. Tentoonstelling. Zaterdagmiddag wordt in de Teekenschool een tentoonstelling gehouden van wat door de leerlingen in het afgeloopen cursusjaar geteekend is. Naar we vernemen, zal een bezoek ruimschoots de moeite loonen en een aansporing zijn voor velen in het najaar deze nuttige instelling te bezoekeD. Ongeval. In een onbewaakt oogenblik is een kind van zekere R. alhier gevallen in een pot met kokend water, waardoor het zich deer lijk verbrandde, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een waarschuwing wederom voor velen. Districtsvergadering. A.s. Zaterdagmiddag om 2 uur wordtin het hotel Concordia gehouden een vergade ring van het district Noord-Brabant van de Maatschappij tot Nut van '1 Algemeen. Als punten komen op de Agenda voorl'o. No tulen 2o. Ingekomen stukken 3o. Verkie zing lid der propaganda-commissie (vacature II. v. Ererdingen, Waalwijk). Hiervoor wor den als leden voorgedragen J. Donkelaar, Werkendam en J. Quiryns, Waalwijk; 4o. Bespreking hoe nauwere aaneensluiting van de districten is te bereiken 5o. Bespreking vergoeding oukosteu p'opag. commissie60. Oprichting voorschot-hulp en spaarbanken in verband met de CcÖp. Centr. Nutecrediet- bank en bespreking der wenschelijkheid van samenwerking met Unitaa en Christelijk Hulpbetoon 7o. Bespreking beschrijvings brief van de Algem. vergadering 80. Plaat selijke belangen 9o. Vaststelling plaats volgende vergadering; 1U. Rondvraag en sluiting. Kaatsheuvel, 16 April 1913. Uitnoodiging. Tegen j.l. Zondag 13 April, waren alle leden der Liedertafel „Crescendo" onderaf- deeling vau het Kon. Muziekgezelschap „Euphonia" door hun directeur, den heer L. v. Cromvoirt, uitgenoodigd een concert bij te komen wonen in Baardwijk van de Liedertafel „Tot bloei der Toonkunst" mede onder zijne bekwam? leiding. Een vijf en twintig tal leden hadden aan zijne uitnoodiging gevolg gegeven en nie mand of hij heeft genoten van de prachtige muziek die én koor én solo zangers te ge nieten gaven, 't Was een met zorg gekozen programma dat ons de krachten van „Tot bloei der Toonkunst" heeft leeren kenneD, En we kunnen getuigen op vocaal gebied b'oeit de Toonkunst in Baardwijk. De twee eerste koren Houw en Trouw van Senecant en Sterrennacht van Storch werden prachtig uitgevoerd. Vooral het tweede met zijn vele chromatische moeilijk, heden was een mooi stukje uitvoering In Egmond eu Hoorn konden we genieten van het sonore geluid van Baardwijks prachtigen Bariton-zanger A. Boom en Bre da's eerste Tenor-solist den heer Chr. Nuijten met zijn helder krachtige metaal stem. Mooier nog was de heer Chr. Nuijten in zijn solo's van Verhuist Te Deum en het „Holland" van AndriesseD. Van het Te Deum getnigde de president van „Tot Bloei der Toonkunst" dat het hun nog nooit mogelijk was geweest, hem zoo mooi uit te voeren, hetgeen hij vooral aan de medewerking van Breda's grooten Tenor dank moest zeggen. Ook de heer Boom was oniek éa in zijn Egmond en Hoorn éi in zijn „Te Deum "-soli éu ook vooral in zijn toegift „In 't zonnige hovek'e" van Brands-Buijs. Het jagerkoor was een prachtig slotnummer aan de groote uitvoering waa*in eerst recht de kracht der Liedertafel uit kwam en waarin zich de heer W. v. Beurden uit Kaatsheuvel als een accompagnateur deed kennen waarvan de President moest bekennen, dat zonder zijne medewerking onmogelijk zou zijn geweest dit nummer zoó teu ge- hoore te brengeD. Een toegiftje van den heer L. v. Cromvoirt zelf „Moeders slaap liedeke" oogstte algemeenen bijval, vooral door de eenvoudige simpele voordracht van den kranigen directeur. De scène „Op het Huwelijkskanfoor", op leuke wijze door vier heeren leden der Lie dertafel voorgedragen gaf een gepaste af wisseling in het aangprogram. Kaatsheuvels „Crescendo" heeft een genoeg lijke avond bij „Tot Bloei der Tooukuust" doorgebracht en zeker is het dat zij daar niet alleen genoten, doch ook geleerd heeft, waarvoor zij én het Bestuur én Liedertafel dankbaar zal b'ijven. Triunittocht. Zondag zou een bekend heer alhier zijn Logement: „De Taraplui" in Breda, alwaar hij een jaar op Staatskosten had verbleven, opzeggen en Daar Die Heimat" terugkeereü. Om hem de terugkomst in zyn dierbaar Straatje wat aangenamer te maken besloten zijne vrienden hem met een rijtuig af te laleu, Begrijpelyker wijze werden kapelletjes ge noeg bezocht onderweg, alwaar aan Bachus kon geofferd worden Een goed begin op den weg der beterschap. Kon. Muziekgez. Euphonia1. Z ndag geeft „Euphonia" zijn laatste win ter uitvoering. De twee verplichte concours, uummers le Ouverture „Zampa" en de Eantaisie La Jui?e zullen reeds op 't program staan. Voor belangstellenden een moois gc- egenheid eens te hooren, wat er reeds door eden en Directeur in vier weken tijds is tot stand gebracht. Onderzoek. Maandag-morgen elf uur arriveerde het parket uit 's Bosch met de getuigen in het de vorige week behandelde jachtdelict, verdacht van meineed en gevankelijk naar 6' Bosch overgevoerd onder geleide der marechaus8ee's om een onderzoek ter plaatse in te stellen. Ook de twee rijksveldwachters v. Genderen en Akkermans als getuigen tegen F. en R. alsmede twee mareschaussee's uit Kaatsheuvel waren tegenwoordig. Het een en ander bracht natuurlijk eeu massa volk op de been. Als getuige ter plaatse werd nog gehoord de landbouwer van Noijen, die tijdens 't plegen van 't feit op een nabijge legen akker werkzaam was, eu de heer Ver bant uit Waalwijk. Het onderzoek duurde tot 8 u. ua den middag waarna F. en R. weder naar 'e Bosch werden overgebracht. Diocesane Ziekenfonds. Tot voorzitter vau het diocesane Zieken fonds is j.l. Zondag gekozen de heer W. Darnen, postbeambte alhier. Postkantoor. Dcor de uitbreiding van personeel is het postkantoor alhier te klein geworden, on dientengevolge afgekeurd. Dezer dagen was eeu opzichter der Rijksgebouw hier om voor eeu eventueel nieuw te bouwen postkantoor eenige terreinen in oogenschouw te nemen en opmetingen te doen. Binnen niet al te langen tijd zal met den bouw van een nieuw postkantoor begonnen worden. Harmonie Apollo*. Do laatste wiiteruitvoering van de Harmo nie „Apollo" op Zondag 13 April, des avonds ten 7 gegeven heeft algemeen aau de verwachtingen voldaan. Met een fikschen lustigen marsch „Le Sang Ganlois" van G. Allier opende ruim zeven uur de harmonie haar concert. Het tweede nummer, de Fan- taaie aur l'opé'a Lea Puritaina„ van Bellini was met de Fantaisie Ballet van L. Mon- tagne en de Grande Valse Les Filles de Capri van Camyg-Bouchel voor de harmonie het glanspunt van den avond alle drie deze nummers, die toch wel niet tot de gemak kelijkste behooren werden accuraat en mag nifiek ten gehoore gebracht, vooral „Les Pu- lïtainB was een eeuig mooi nummer, dat getuigde van stodie en ijver. Niet minder echter de groote Marche Symphonique No. I van L. Villermin, die evenals Le Sang Gaulois een geheel nieuw nummer is. Voor velen minder muzikaal, was zeker het tooneelspel „Een oud soldaat" het groote aantrekkingsstuk van dezen avond. Nu we weten dat de tooneel-dilettanten van Apol lo" graag met iets goeds voor den dag komen en niet van een klein geiuchtje vervaard zyn, maar zoo'n drama in drie bedrijven, een zoo moeilijk intrige-spel aan te durven niet alleen, doch zóó voor te dragen ver diend respect. Alle acteurs mogen met eere genoemd worden, doch een woord van bi zonderen lof mogen we toch niet onthouden aan den heer Vrinten met zijn hoofdrol Waldbich, koopman, en den heer Maas met zijn „Valentijn", een oud soldaat. De afwisseling die zoon stuk brengt vooral op eec anders geheel met instrumentaal muziek gevuld program lokt zeker meer toe schouwera naar een concert. Na het tooneel spel gaf de Harmonie, behalve de reeds ge noemde nummers van L. Montagne en Camys-Bouchel nog de „Hulde aan den Pre sident" van den kranigen directeur P. B. Bisselink en een lustig marscbje tot Fioale. Ofschoon de zaal niet te overdruk bezet was mogen we dit laatste winterconcert van Apollo" toch in alle opzichten geslaagd noemen. Brand. Zaterdagavond 1.1. ontstond omtrent half 10 brand op de grens dezer ge meente en Dongen. Het huis van de Wed. IJ. en bewoond door C. S. brand de totaal af. Bijna den geheelen inboe del, benevens eenige kippen en konijnen kwamen in de vlammen om. Een geit werd gered. Huis en inboedel waren verzekerd doch veel te laag. De brand ontstond op dezelfde wijze als reedsmeermalen gebeurde, door een gebrek aan den bakoven. Die zelfbak- kerijen welke hier door velen worden toegepast leveren steeds gevaar op, zoo gebrekkig zijn die bakovens ingericht. Een beter toezicht op bedoelde bak kerijen van hooger hand was bepaald noodig. Kerkbezichtiging. Verleden Zondag is van den kansel bekend gemaakt, dat a s. Zonnag 20 April de nieuwe kerk ter bezichtiging zai worden opengesteld. Ongetwijfeld zullen een massa volks uit de parochie en ook buitenlui van deze gelegenheid gebruik maken, om dit schoone gebouw ook van binnen te bezichtigen. Van buiten dwingt het bewondering af om zijn sierlijkheid ongetwijfeld zal het in nerlijke de verwachtingen niet bescha men. Men seint ons hedenmiddag: Z. H. de Paus. ROME. Bij Z. H. den Paus is long ontsteking geconstateerd. Sedert gister avond schijnt iedere hoop uitgesloten. Men acht den toestand wanhopig, zoo niet spoedig verbetering valt te consta- teeren. De Oorlog. CONSTANT1NOPEL. Tusschen Tur kije en Bulgarije zijn directe onderhan delingen aangeknoopt, die tot een wa penstilstand hebben geleid. De slaking. BRUSSEL. De toestand der staking is weinig veranderd. In de kolenmijnen zijn er stakers bijgekomen, maar de havenarbeiders hebben 't werk hervat of zijn aan 't werk gebleven. De rust is nergens verstoord, alleen zijn in He negouwen relletjes voorgekomen. In een fosfaat-mijn is ernstige sabotage ge pleegd. Op de straten is van de staking iets meer merkbaar dan gisteren. Gebrek aan plaatsruimte noopt ons verschillende stukken 0. a 't raadsver- slag van Drunen en verslag voetbalmatch N A.C —Den Berg tot een volgend num mer te laten liggen. Red. BESOIJEN, 15 April. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs f 1.36. Laagste prijs i 1,28. Eieren 3'/a cent per stok. Een stevige, gebruikte DIENSTFIETS te koop gevraagd. Brieven no. der advertentie. 4684

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6