N. van Blerk, Abonneert U op dit Blad- R, D. A. v. d.Woude, Zwartsluis. Th.A.vanWijck DE GEBLOEMDE KARPETTEN Ed. van Tilburg WAA&WMK J. ELEKAN, ÖE Kantongerecht Heusden. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws Advertentiën. Van Blerk's BRANDKASTEN. Rijkspostspaarbank. Overjjselsche Beddenfabriek. Rechtszaken. Korte berichten. S0LII0E II G0BBKO8P. VEERENBED W J LT U een mooi, solied, degelijk Karpet WELNU! komt dan in het Meubel- en Tapijten- Magazijn van en ge zult verbaasd zijn over de groote keuze, vooral in Koehaar- en Tapis-Belge Karpetten. Conflseur, Cuisinier. gezeteld te Heusden, Zij zijn voornemens te Hannover tusschentijds te landen. Men meidt uit Hengelo Er is een vliegtuig geland tusschen Bolkelo en Twikkelo. De vlieger landde uit vrees voor onweer. Het bleek te zijn de heer De Waal uit Arnhem, die hedenochtend te Berlijn met een Duit- scher was opges'egen. De Bossche Ar chief kwestie. Voor de Bossche Rechtbank stond terecht Mr. E. Ebell, rijksarchivaris in de provincie Noord-Brabant, beklaagd van valsche declaraties te hebben inge diend betreffende geleverde boekwerken en kantoorbehoeften door de firma v. d Veerdonk. Als hoofdgetuige werd gehoord Mr. du Paro, hoofdcommies aan het depar tement van Binnenlandsche Zaken, die het administratief onderzoek heeft geleid. Wegens erge doofheid van beklaagde zal het onderzoek veel tijd vergen, daar bijna alles schriftelijk moet geschieden. Op 7 Aug. viert ons Koninklijk echtpaar zijn koperen bruiloft. De bewo ners van Het Loo beraamden reeds plannen om dit feest te herdenken doch het Koninklijk paar heeft den wensch t kennen gegeven, het feest huisc lijk te vieren. Nu zal alleen een mooi bloemenstuk worden aangeboden en koraalmuziek worden uitgevoerd. Als een bewijs hoe moeilijk het te Bruinisse is de menscben zonder bij naam uit elkander te houden blijkt uit dat er van 661 aangeslagen in den Iloof- delijken Omslag 5T personen den naam van Jumelet dragen, 40 die van v- d. Berge, 27 De Waal, 22 Bal, 22 Kik, 19 Okkers, 17 De Koning. Velen droegen de naam hunner echt- genoote achter hun eigen naam, daar de voornaam huns vaders nog niet vol doende was. Uit de Roer bij Roermond werd gisteren het lijk opgehaald vau zekeren II., die sinds eenige weken werd vermist. Men schrijft uit Nieuwe-Schans aan de >Prov. Gron. Ct.« De bekende Janneke-meu in 't Veen, de weduwe J. van Dijk te Bunderham- rik, die den 12en Januari haar 103den verjaardag, heeft gevierd, is Vrijdag op een treurige wijze nog om het leven gekomen. Haar hutje brandde af en het oudje kreeg zulke brandwonden, dat ze kort erop overleed. Volgens het officieele rapport zijn te Skoetari 174 winkels in asch gelegd bij den brand in den bazaar van Skoe tari. Verschillende verdachte personen zijn gearresteerd anderen worden nog opgezocht. De opening van het Nederlandsche paviljoen op de Gentsche tentoonstel ling is officieel vastgesteld op Zaterdag 17 dezer des namiddags drie uur. De diamantfirma Moid te Antwer pen heeft volgens de Frkf. Ztg. haar betalingen gestaakt en biedt een accoord aan van 60 pCt. Het passief moet fr. 900,000 bedragen. Zondagavond heeft de kellner J. J. S. uit Rotterdam tijdelijk werkzaam in het Hotel Willems aan het Gedempte Zuiderdiep te Groningen, den koopman M. T. met een revolverschot aan wang en hals niet ernstig verwond. S. beweert te hebben gehandeld uit zelfverdediging tegen twee personen die hem zouden hebben aangerand. Manilla is Maandag'geteisterd door een buitengewoon hevigen wervelstorm! 58 inwoners der stad zijn gedood, tal van huizen ingestort. In enkele streken van Frankrijk is het met de Pinksterda gen ook bar weer geweest. Bij Auch, in het departement Gers, heeft een ha gelbui alle te veld staande gewassen verwoest. De hagelsteenen waren zoo groot als hazelnoten en lagen enkele centimeters dik. De koning van Spanje naar Ne derland Men meldt uit Madrid aan de Tribuna, dat de koning van Spanje in den loop van den zomer keizer Wilhelm in Ne derland ontmoeten zal. In den speeltuin te Vclzen is op den lsten Pinksterdag een meisje van 14 jaar, dochtertje van W. Z. in aan- raking gekomen met een schommel. Het arme kind is gistermorgen aan de be komen verwondingen overleden. Bij Ubbergen is een landbouwer door een stier tegen het hekwerk van zijn erf doodgedrukt. Blijkens officieele opgaven zijn de verliezen der Bulgaren 330 officieren en 29,711 soldaten gedood, 950 officieren en 52,550 soidaten gewond, 3193 ver mist. De onlangs overleden president van Haïti is vèrgiftigd verschillende zijner familieleden konden slechts met moeite gered worden. 17 Van zijn aan hangers werden door bommen gedood. Omtrent de botsing tusschen de Bulgaarsche militaire treinen wordt gemeld Een militaire trein, bestaande uit 30 wagens, reed op esn zijlijn in de richting van Drama. Bij een zeer steike helling brakkeen koppeling en 25 wa gens schoten in volle vaart de lijn op naar Buk. Ze liepen op een anderen militairen trein vol Bulgaarsche soldaten 150 soldaten werden gedood en 200 gewond. In een vuurwerkfabriek bij Rome heeft een ontploffing plaats gehad. Er zijn vier dooden en drie gewonden. Zondagmorgen vroeg zijn op een privaat twee pas afgesneden menschen jeenen gevonden. Later werd vastge steld, dat het de ledenmaten waren van een vermoorden 12-jarigen schooljongen Otto Klahn. Zondagavond werden hoofd romp en andere lichaamsdeelen in een doos op de hoofdtrap van het station te Potsdam gevonden. Dader en motie ven zijn onbekend. Op den eersten Pinksterdag ver voegde zich bij een automobielverhuur der te Tilburg een net uitziend persoon van ongeveer 23 jaar, die direct per auto naar Enschede wilde Vertrekken, voorgevende een zoou te zijn van den brikant van H., aldaar, die plotseling ngesteld was geworden. Te Enschede aangekomen, stalde hij de auto in het hotel De Klomp, bestelde voor den chauffeur en vertrok zonder terug te keeren. 't Is gebleken, dat men met een oplichter heeft te doen gehad, naar wien de politie zoekt. Bij Meppel is Maandag het 3-jarig zoontje van den landbouwer J. v. E. verdronken. Gisteren is de landman A. M., van Wijdewormer, terugkeerende van de markt te Purmerend, van zijn wagen ge vallen hij was dadelijk dood. Gisterenmorgen is het vijfjarig zoon tje van den groetenhandelaar v. G te Tilburg, dat bij de familie te Breda lo geerde, bij het spelen met een revolver, die in de bedstee lag door het afgaan van het schot zoodanig gewond, dat het spoedig daarda is overleden. Bij het omspitten van een akker onder Nieuw-Lekkerland heeft men twee bankbiljetten van f 100 in den grond gevonden, die hoogswaarschijnlijk af komstig zijn van den diefstal, in het laatst van het vorige jaar bij den water molenaar Joh. de J aldaar gepleegd Van den dader was tot nog toe geen spoor. Zaterdag is de 17-jarige D. O. B.. als verdacht van het geld te hebben ontvreemd, en voor een deel te hebben verborgen in den akker, naar Dordrecht overgebracht. Uit Nogales, in den staat Arizona, komt het bericht, dat in de afgeloopen week in een gevecht bij Guaymos in den staat Sonora, dat drie dagen heeft ge duurd, 500 man zijn gesneuveld. Er is een trein met petroleum en houtblok ken naar het terrein van den strijd ge stuurd om de lijken te verbranden. Generaal Obregon rapporteert, dat de regeeringstroepen 500 man aan dooden en 200 gekwetsten hadden. De officieren, die wederzijds gevangen waren genomen, werden door beide par tijen terechtgesteld. - De E. S. M. te Haarlem heeft met de Pinksterdagen op haar lijnen ruim 120.000 passagiers vervoerd. - Door de gemeentetram te Amster dam werden den len Pinksterdag ver voerd 271992 passagiers, Pinkster-Maan dag 322550 tegen het vorige jaar resp. 280065 en 258470. - De Haagsche Tramwegmaatschap- ptj heeft op al hare lijnen tezamen (elec- trische lijnen en de stoomtramlijn Den Haag Delftop eersten Pinksterdag 140.000 en op den tweeden Pinksterdag 225,000 personen vervoerd. Het wandelhoofd te Scheveningen is op de beide l'insterdagen bezocht door ongeveer 12.000 personen. De gemeentelijke veerbooten te Rotterdam hebben op ean lsten Pink- sterdag30.440 en op den 2den Pink sterdag 43.019 passagiers vervoerd. De Zuid-Hollandsche Electrische Spoorwegmaatschappij heeft op den 2en Pinksterdag ran daar naar den Haag en Scheveningen 44000 reizigers overge bracht en liet dien dag ongeveer 100 extratreinen loopen. De Rotterdamsche Electrische Tram weg-Maatschappij heeft op den lsten Pinksterdag 134.342 passagiers vervoerd tegen 114.639 verleden jaar en op den 2en Pinksterdag 194.829 tegen 154.674 verleden jaar. Dn stoombootreederij Fop Smit en Co heeft gedurende de beide Pinksterdagen 28,109 passagiers vervoerd en de Por- tunus 3907. Veel geduld. Te Berlijn is een vrouw gestcrvon die 42 jaar op haar verloofde heeft staan wachten. In regen en zonneschijn, dag aan dag, was zij te vinden op Ma vaste plaats „Unter den Linden.* Zij was be kend onder den naam «Linden Julie*, en de eenige, wie de Berlijnsche politie toestond op den drukken verkeersweg te blijven staan. Men vertelt dat zij aan verstandsverbijstering was gaan lijden, toen haar verloofde niet terugkwam uit den Fransch-Duitschen oorlog. Volgens andere zou deze, een kapitein van het leger, naar Amerika zijn gedeserteerd en wachtte zij eindeloos op zijn terugkomst. Kindermoord. Vrijdag werd in het Stadsziekenhuis te Leeuwarden door twee geneesheeren in tegenwoordigheid van de justitie, ge schouwd het lijkje van een plotseling overleden kind van het echtpaar De V. Daarna stelde de justitie in de woning een onderzoek in en deed er een huis zoeking. Het resultaat hiervan was, dat de vrouw, die thuis was, werd aange houden en naar het huis van bewaring overgebracht, waarheen ook de vader, die inmiddels was gearresteerd, werd geleid. Naar wij vernemen werd een éénjarig dochtertje Woensdagmorgen dood in haar bedje gevonden. Het aangezicht van de kleine was bedekt met brand wonden, terwijl ook het beddegoed en de kleertjes hadden gebrand. De ouders konden zich niet be grijpen op welke manier de brand was ont staan, doch de justitie had reeds zooveel gegevens verzameld en de seetie leverde voorts nog zooveel bezwarends op, dat de justitie overging tot de arrestatie. Bij de overbrenging van de vrouw liep een talrijk publiek te hoop. De snoek de baas. Langs een onzer groote rivieren zag men dezer dagen volgend schouwspel Een vrij groote roofvogel vloog snel naar de oppervlakte der rivier, dook even onder en ging toen de lucht in met een snoek. Al opstijgende zag men dezen laatste een beweging maken, wel ke tengevolge had, dat de roofvogel door den snoek in den nek werd vast gehouden. Niet lang hield de roofvogel dit uit. Beide vielen plots weer te water en daar was het den snoek om te doen. Deze was nu in zijn element. Wat er onder water gebeurde, kon men niet zien, maar uit het feit, dat na eenige oogenblikken de veeren van den vogel stroomafwaarts dreven, kon men de gevolgtrekking maken, dat de roofvogel er het hachje bij had ingeschoten en de snoek de baas was gebleven. Vreeselijk automobielongeval. Een Berlijnsch handelaar, die in een auto van Berlijn naar Ahlbeck reed, werd slachtoffer van een verschrikkelijk ongeval. De paarden van een rijiuig, dat uit tegenovergestelde richting kwam aangereden sloegen op hol. De auto bestuurder wilde een botsing voorkomen en stuurde zijn rijtuig naar rechts. On gelukkig reed hij tegen een boom en de auto werd vernield. De eigenaar der auto werd gedood en een zijner vrien den doodelijk gewond. De andere drie reizigers zijn allen gekwetst. Vreeselijk spoorwegongeluk op het oor- logstertein. Reuter seint uit Saloniki Zaterdag liep een Bulgaarsche militaire trein van 30 waggons langs een zijlijn in de richting van Drama. Midden op een zeer steile helling raakte een koppeling los en liepen 25 waggons in volle vaart in de richting van Boek, waar zij hevig in botsing kwamen met een trein van 28 waggons vol met Bulgaarsche solda ten. Er werden 150 man gedood en 200 gewond. Een record moordenaar Een heerschap dat niet voor niets tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld is zit op het oogenblik in de gevangenis van den staat Missouri opgeborgen. Het individu, Hen ry Lu Moore genaamd, moet n.l. mins tens 25 moorden op zijn geweten hebben. Zijn laatste slachtoffers waren zijn moe der en grootmoeder, die hij uit wraak met een bijl doodsloeg, omdat hij zijn misdadigersnatuur, volgens zijn zeggen, van haar geërfd had. Alle vijf-en-twintig moorden, die Moo re ten laste gelegd worden, zijn op dezelfde wijze gepleegd. Hij doodde n.l. zijn slachtoffers, meest vrouwen en kin deren, met een bijl, waarna hij de lijken op beestachtige wijze verminkte. De eerste moordaanslag werd geconstateerd in October 1911, toen men een geheele pachtersfamilie te Colorado Springs, be staande uit man, vrouw, drie jeudige kinderen en een dienstbode, letterlijk in stukken gesneden vond. Een duur huis. Een der grootste mode-magazijnen in Den Haag, pas nieuw gebouwd, werd in zijne nabijheid bedreigd door een concurrent, die ook bouwplannen had. Twee kapitale huizen waren door dien concurrent reeds aangekochttusschen deze twee lag een niet aanzienlijk huis waarvoor de eigenaar echter liefst honderdduizend gulden vroeg. Reeds was hem f90 000 geboden maar hij bleef op zijn stuk staan en een ton scheen toch waarlijk geen al te buiten sporige eisch. Daar verscheen dezer dagen, vertelt de >N. v. N.«, een makelaar bij hem, die hem kalmweg zeide Ik koop je huis. Dat 'zit nog, was het antwoord. Toch koop ik het. ik Weet dat je aan een ton als koopsom denkt maar ik bied je tienduizend gulden daar nog boven. Geen wonder dat de koop spoedig beklonken was. En wie is nu de kooper vroeg de man. Nu noemde hem de makelaar het eerst bedoelde magazijn dat er het bagatel van f 110,000 voor over had om een concurrent uit zijn buurt vandaan te hou den. Waarborgen tegen BRAND en INBRAAK Vraagt offerte. 1139 Brandkastenfabriek. TILBURG Siuds de oprichting onzer zaak in 1866 zijn onze Reclame-Bedden in geheel Ne derland en daarbuiten ingevoerd en bekend geworden als De vele bewijzen van tevredenheid en nabestellingen bevestigen dit. Geen opge smukte reclame. Het Beddenvak is een vak van vertrouwen. De goederen zelf moeten reclame maken- Niet de prijs alléén, maar ook de kwal. beslist, of het aangebodene goedkoop is. Wij verzenden franco naaste station vrijzicht. Een degelijk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, linnenbewaste t|jk en prima gezuiverde nieuwe Veeren ,1 Wollen 1 Watten, 1 Molton Deken, Bed- en PeJuw- orertrek met mooie sluiting en 2 Matrassen voor f 32.— Veel beter kwaliteit f89 Beslist iets extra's f 49 Kapokbedstellen, 2 persoons met dezelfde toebehooren f26.—, I 32.en f36. Bdpassend Ijzeren Ledikant f 6 50. zeer zwaar f7.50. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT, kleur Noten of Pitch-Pine met een le. kwal. Spiraalveeren Gezondheids- Matras met tegendrukveeren, een le kwal. Kapokmatras, Pelnw, 2 Kussens, 1 wollen. 1 watten Deken en 1 Matrasbeschermer voor f 69,50. Niet te verwarren met de goed- koope soorten, die ook wij kunnen leveren. Zware graslinnen LAKENS, 160 cM breed f 1.50. Dito IJZERSTERK 168 cM breed f 1,50. Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN f3,30 Goedkoop soort f2,70 per 6 stuks. Prima dubbel Guttaper^balinnen f2.de vlerkante meter. Windkussens f5.—f6 675 en 17.50 Rijke keuze WiegenKinderstoelen Ledikanten, Matrassen enz. Kerkstraat No. 187-140. Int. Tel.4. Vraagt geïfl. Prijscourant. 181 Doodgeschoten. Men meld uit Princenhage d.d. 12 Mei. Een droevig voorval had alhier op len Pinksterdag plaats. Zekere W. v. G. uit Tilburg kwam met zy'ne vrouw en hun 5- jarig zoontje de Pinksterdagen bij hunne moeder de Wed. H. op Heilaar doorbrengt. Toen de kleine 's morgens wakker werd en het bed verliet, zag eene dochter van de Wed. H., dat Jantje een revolver in de hand had, die hij te voren van eene plank in 't bed bevestigd, had weggenomen. Spelenderwijze ging de revolver eensklaps afeen kogel drong in de borst van het arme lieve knaapje en bleef zitten aan het schouderblad. De hulp van Dr. Van Glabbeck werd oogenblikkelijk ingeroepen, die de kogel nog verwijderde, doch niet kor. verhinderen dat de kleine na eukele uren overleed. De droefheid der ouders en familieleden is nie (e beschrijven. zijn dit jaar eenig racoi. Scherp concurreerende prijzen. Zie de Etalage. 4418 KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Havenstraat 5 (naoij het Station.) 's-BOSCH, Adviezen en frjstand met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, na latenschappen, boedelscheiding voogdij curateele, echtschei liüg, arbeidscontract enz Behandeliug van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuldvor deringen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van con tracten, requesten enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvor deringen in der minne, worden geen kosten inrekening gebracht.. 2290 Zondags na 1 uur kantoor gesloten. ontvangt klachten over onderwerpen, de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlichtingen. Zij is samengesteld als volgt H. PRINSEN, te Haarsteeg, Voorzitter. W. C. STAL, te Heusden. Dr. A. J. OVERBOSCH, te Almkerk. J. A. J. VAN HEIJST, te Baardwijk. W. F. HILWIG, te Heusden. J. J. MONNÉE, te Wondrichem. B. C. E. VAN STEENBERGEN, te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN, te Heusden 1376 Secretaris. Uitgesproken vonnissen op 8 Mei 1913. Drankwetverord van Hedikhaizennieuw t n- derzoek op 23 Mei 1913. Drankwetverord van Almkerk: C H, P V, H V, R v D, H V, A P, en J L v B, allen te Alm kerk ieder f3 ol' 2 d Art 459 wetb v strafr FJ V te Aalburg f3 of 2 d Vischdtlict J d K te Wcrkeudam f 5 of 3 d Trekhondenwet Th Al v H te Heusden 2 m f 4 of 2 ui 2 d T H V te Heusden f 4 of 2 d Met voertuig niet uitwijken voor wielrijderP K te Loon op Zand cn N V te Udenhout ieder f10 of 10 d Rijwiel zonder licht W C V te Werkendara f3 ol 2 d Leerplichtwet J V de Werken f2 of 1 d Nachtrumoer verwekken P G R te Dussen f15 of 3 d Openb dronkenschap C de W en A A v d P te Dassen ieder f 5 of 3 d, Joh v D te Dussen f10 of 3 d Straatschenderij D v H te Rijswijk terug a o zonder straf. der gemeente HEUSDEN. Van 1 tot 8 Mei. GETROUWD Joseph van de Leur, 25 j en Hendiika Heijkans, 20 j, Arnoldus Jaco bus Walraven 24 j en Cornelia Greve 23 j. J-l—11L*^——IIlüü Aan het postkantoor KAATSHEUVEL en de daaronder resoorteerende, hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1913, Ingele* 7895,30 Terugbetaald f 10655,6- Uitgegeven werden 11 nieuwe boekjes o Aan het postkantoor Vlijmen en de daaronder ressorteerende halppostkantoren n-erd gedurende de maand April 1913, ingelegd f 10624.89 en terugbetaald t 7260.97. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3496. o In de maand April werden aan het hulppost— kantoor Besoijen in de Rijkepostspaarbank inge legd f 4714,32 Terugbetaald f 1433.42 Meer ingelegd dan terngbetaald f 3280,90. Aantal inlagen 81 terugbetalingen 32 o— Aan het hulppostkantoor te SPRANG is gedu rende de maand April 1913 op 's Rijkspoet- spaarbank inge'egd f 2160.34 en terugbetaald f 1775,38.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6