Tweede Blad. De Balkan-Oorlog. W- [EN TWEEDE DIENSTBODE, Abonneert U op dit blad, Agenten gevraagd. NET DIENSTMEISJE een net meisje, Sch.il_d.ers. Aanbesteding. Het bouwen van 14 woningen aan de Stationstiaat te Kaatsheuvel, Aanbesteding. Café OE KROON Buitengewone Muziekuitvoering BUITENLAND. frankrijk- Buitsehlaad. Reclame. Gemengd Nieuws een Keukenmeid Kleine Advertentiën, Dankbetuiging. ©en Knecht Gebr. v. Oosterhout, aanbesteed: 4836 Jos. Donders, Entrée 10 Cent. Kerknieuws. GEVRAAGD UVEBiaS AGE8TEH. Advertentiën. ■IB1BTBS HAAS CÜRNILIA BI GBiAFF, Gevraagd aanbesteed J. Michaël. Zondag 25 Mei 1913 RUMMER 42 ZONDAG 25 MEI 1913. 36e JAARGANG Van den oorlog of liever van de vredesonderhandelingen valt zeer weinig nieuws te vermelden. Men vergadert druk voorloopig nog zonder eenig tast baar resultaat. De verbonden Balkan- Staten hebben een viertal punten inge diend waarvan ze niet af zullen gaan. Intusschen hebben de Grieken en Bulgaren elkander weer ernstig slag ge leverd, 't was een volkomen veldslag, terwijl ook de Serviers en Bulgaren aan het bakkeleien geweest zijn. Naar verluidt hebben Servië en Grie kenland een verbond gesloten tegen Bulgarije, waarbij de twee eerste Bulgarije uit een heel stuk van 't bezette gebied zullen terugdringen. Het ziet er dus ook hier nog niet zoo heel rustig uit Opstand in een kazerne. Gisterenavond kwam het in de infan terie kazerne te Rodez tot een ernstige botsing. Tegen 8 uur kwamen tal van soldaten in de groote zaal samen en zongen de Internationale. De majoor Angelby gaf bevel den troep uiteen te drijven. Er ontstond een algemeene opstand. De majoor sloeg een trompetter, die «verzamelen* had ge blazen,* neer en aan een soldaat, die zijn kameraad te hulp wilde komen ontruk te den majoor zijn geweer Met den kolf daarvan sloeg hij den soldaat neer. Acht onderofficieren kwamen met ge velde bajonetten te hulp. Ze bezetten alle deuren en verhinderden den soldaten om op de binnenplaats te ontkomen, waarop een hevige strijd ontstond, die ruim een uur duurde, 91 manschappen zijn gearresteerd. Uit het onderzoek is geblekeD, dat de opstand geruimen tijd van te voren was voorbereid. De gevangenen zijn naar Montpellier overgebracht, waar zij voor den krijgsraad zullen terecht staan. De Monarchen-ontmoeting te Berlijn. De plaatselijke bladen wijden artikelen aan de samenkomst der monarchen te Berlijn, de czaar van Rusland, de koning van Engeland, ter gelegenheid van het a- s. huwelijk van de eenige dochter van den Duitschen keizer. Alle verklaren, dat ondanks het iDtieme karakter van deze samenkomst, de ont moeting der drie monarchen voor den politieken toestand van niet te onder schatten waarde is. De algemeene verstandhouding is er zeer door versterkt en van den Czaar kan men zeggen, dat hij die reeds zoo veel heeft bijgedragen tot het behoud van den vrede thans aan het Duitsche Keizerhof een uitstekende gelegenheid heeft, om zijn verleden door verdere daden te bevestigen. Berlijn is met de rij der schitterende feestelijkheden begonnen en de enthu- siaste deelneming van het volk is alge meen. Liturgische zueek f's Bosch.) 2(5 Mei. Van het Octaaf tan het li (Wit.) Sacramentsleest. Halfdubbel H MisCibavit (van 11 Sacramentsdag) tweede gebed, stil gebed en gebed na de communie, van den H Philipus Ne- ri, Belijder derde gebed, enz van den II Eleu- therius, Paus Martelaar Vandaag tot en op Don derdag Credo en Kerstmis Praefatie, (Wit) De eerbiedw. Petrus Donders. Z. H. de Paus heeft het decreet ge- teekend, waarbij het apostolisch proces is ingeleid van den eerw. pater Petrus Donders, Hollandsch redemptorist, en waardoor deze den titel verkregen heeft van Venerabilis Servus Dei: Eerbied waardige Dienaar Gods. >De Tijd< herinnert er aan, datDonders 27 Oct 1809 te Tilburg werd geboren. Priester geworden, arbeidde Petrus Donders sedert 1842 aan het zielenheil der plantage-slaven der melaatschen en der Indianen in Suriname, terwijl hij nog bijna 20 jaren lang, het kloosterleven met dat van missionaris vereenigde. Hij overleed 14 Januari 1887, midden tusschen zijne mela?tschen gelijk hij ge- wenscht had te Batavia- Het proces zijner zaligverklaring is in het jaar 1901 in geleid. Madame bigeon zegt dat de Pink Pillen een wonderdadig middel zijn. Men zal begrijpen dat het recht is dat M d. Bigeon de Pink Pillen een wonder dadig middel noemt, indien men weet dat deze dame onlangs gpaezen is, terwijl zij sedert 10 jaren leed aan een staat van bloed armoede die alle behande'ingen had weer staan. Dit blijkt uit den hier volgenden brief. Mid. Bigeon, die Cba'eau-du Loir (Si'the, Frankrijk) woont, a?enu de la Gare, schrijft Madame Bigeon „Ik kin zeggen dat, sedert tien jaren, de eerste maanden zijn aangebroken dat mijn ziekte mij met rust laat en het is aan uw wonderdadig middel dat ik die overheerlijke verandering dank. Ik was inderdaad sedert jaren blod*rtu. Altijd bleek, altijd zwak en huiverig voeld* ik wel dat ik te weinig bloed had. Ik had altijd een ongemak, of we' schele hoofdpijn, benauwdheid, hartklop pingen of duizelingen Miju spijfvertering was langzaam. Door voortdurend te lijden, had ik smaak in niets Ongeveer zeven maanden geleden, hebben wij, omdat mijn man, die ambtenaar is, verplaatst werd, m re ten verhuizen. De vermoeienissen van die verhuizing hebben mij gehe l ziek gemaakt. Toen ^esloot ik uw geneesmiddel te nemen, hopende dat bet voor mij zou doen, hetgeen het voor zoo vele anderen had gedaan en dat h?t zou slagen mii de gezondheid weer te geven, wat andere middelen niet hadden kunnen do?n. Ni een week van behandeliug, heb ik mij van een merkbue verandering in mijo toestand kunnen rekenschap geveD. Ik had meer eetlust en meer kleur, was helderder en ik gevoelde mij sterker. Ik ben dus met die weldadige behandeling voort gegaan en deze heeft de ziekte overwonnen. Gedurende vele maanden, zooals ik u reeds zeide, ben ik nu uitmuntend gpzond. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar k f 1.75 de doos en k f9, de 6 doozen aan hel Generaal-Depót der Pink Pillen, van Eeg- henlaan 22 huis, te Amsterdam. Voor 's-Bosch en omstreken bij de firma v. d. DRIES, Vischinarkt Apotheker's-Bosch Drogisterij „EXCELSIOR* Koningin- nelaau, Herman J. A. ZEEGERS, firma P. J. van GILS Apotheek te Waalwijk en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten, 4805 Quo vadis" en de auteurswet. De film-exploitant die tafereelen uit Sienkiewiez roman „Quo Vadis voor kinemavertooning pasklaar maakte, is met zijn keuze blijkbaar zeer gelukkig geweestde leeuwen en de brand heb ben overal een op sensatie beluste me nigte kijkers gelokt De auteur vindt, dat hem een gedeelte van de winst toekomt en nu de fabrikant ze niet betalen wil, heeft Sienkiewiez den man in rechten aangesproken, eischende een schadever goeding van een half milioen gulden. („Nwsbl. v. d. Bkh.) In een ketel vet brand. Te Asnières waren twee werklieden van 40 en 18 jaar in een ketel gekropen, om dezen schoon te maken Plotseling hoorden eenige werklieden, die in de nabijheid werkten, smartelijke kreten opstijgen. Toen zij ter hulp snelden, bleek het, dat een kraan van de ketel, die niet geheel afgesloten was, een straal kokend water in den ketel spoot. De twee ongelukkigen hadden nog de kracht om door de nauwe opening te kruipen, doch vielen uitgeput door deze krachts inspanning, in bezwijming. Over 't gehee- le lichaam waren beiden met zware brandwonden overdekt, zoodat hun toe stand hopeloos is. Een amok-maker. Te Kief heeft de geniesoldaat Melnikof vier personen gedood en twee ernstig gewond. Nadat hij een sergeant neergeschoten had, snelde hij de woning van zijn over ste binnen, dien hij door een bajonetsteek in het onderlijf doodelijk verwondde. On derweg had hij nog twee personen, die te hulp snelden, doodgestoken. De moor denaar had zich intusschen in de woning van den overste verschanst en opende op de inmiddels aangerukte soldaten een hevig geweervuur. Hierbij werden een soldaat en een gendarme zwaar verwond. Ten slotte gelukte het aan een gendarme hem in den rug met een sabel neer te slaan. Schipbreuk bij Noonuegen. Tijdens een hevigen storm is het Noorsche stoomschip „Lauren'' in de nabijheid van de Sondejford aan de westkust van Noorwegen gestrand. Zeven opvarenden en twee vrouwen verdronken, slechts één man kon gevonden worden. De slachtoffers zijn allen Noren. Daar de storm uit het Zuiden aanhoudt, vreest men nog meer ongelukken. Auto-bandiet. De heer Duvignon, alias Lauden, de Belgische deserteur die dezer dagen na bij Parijs onder zulke tragisch omstan digheden een auto bemachtigde, heeft niet lang pleizier van zijn gestolen kar retje gehad. Hij is gisteren niet ver van St. Quen- tin gearresteerd. Uit het onderzoek der politie was ge bleken dat toen Duvignon Diusdag 5 schoten op den ingenieur Dardenne had gelost, in de auto is gesprongen en naar Parijs is teruggereden. Na daar zijn vriendin, een zekere me juffrouw Pans te hebben opgeladen, ver trok de bandiet in Noordelijke richting. De politie vermoedde daardoor dat Duvignon met zijn auto de wijk naar België zou nemen en derhalve nam r.e hare voorzorgmaatregelen dat de mis dadiger, als hij aan een der grensplaat sen, kwam, niet zou kunnen ontsnap pen. In den omtrek van St. Quentin, lig gend aan den hootdverkeersweg naar België, keek men zeer nauwlettend toe Gisteren morgen kreeg de gendar merie er de lucht van den gezochte bandiet was afgestapt in een hotel te Essigny-le Grand. De gendarm-n trokken er heen en hadden weldra de auto in beslag genomen. De reizigers die met de auto aan het hotel gekomen waren, bleken inderdaad Duvignon en zijn vriendin te zijn. Deze laatste was spoedig gearresteerd en in verzekerde bewaring gebacht. Wat Duvignon betreft, deze wist door een openstaande deur te ontsnappen en de velden te bereiken. Hij verdween in de richting van Alastres. De gendarmen en vele bewoners van het dorpje achtervolgden hem. Tegen den middag kwam men te we ten dat Duvignon zich in de moerrassen bij Clastres bevond. Ook daar werd hij vervolgd en behoedzaam omsingeld. Tegen twee uur werd tot zijn arres tatie overgegaan. De bandiet loste drie revolverschoten op de menschen die hem wilden arresteeren, doch raakte ge lukkig niemand. Hij zelf werd echter licht gewond aan het been doordat een der menschen uit den omtrek een schot op hem had gelost De autobandiet werd na gevangen genomen te zijn overgebracht naar Ar- temps en gisterenavond doorgezonden naar Pontoise waar hij ter beschikking is gesteld van den rechterkommissaris, die belast is met het onderzoek dezer zaak. Hotelbrand te Antwetjen. In het hotel »Stadt Frankfurt*, waar hoofdzakelijk landverhuizers hun intrek nemen brak brand uit. Ongeveer veertig Duitsche landverhuizers konden zich ternauwer nood en half gekleed redden. Menschen- levens zijn niet te betreuren. Een niet alledaagsche ontvangst viel een inbreker in de Londensche voorstad Clap ton ten deel. Terwijl hij 's nachts om 2 uur bezig was zijn slag te slaan werd hij door de vrouw des huizes overvallen. In plaats dat deze om hulp riep bracht zij hem zijn slechte daad onder 't oog. De inbreker verklaarde door honger tot zijn daad te zijn gekomen, waarop de dame hem mede naar de keuken nam en hem daar allerlei voorzette, Toen hij zijn buik vol had moest hij neer knielen en een dankgebed uitspreken. Nadat hij beloofd had den volgenden dag terug te zullen komen, liet de dame hem ongehinderd vertrekken. De dame was «kapitein* Mary Booth, de dochter van den generaal van het Heilsleger Bram- wel Booth. Zijn moeder vertnoord. Te Pavia heer- schte er eenigen tijd in een arbeiders gezin dikwijls twist tusschen moeder en dochter. Naar het schijnt was de vrouw uiterst streng voor haar dochter, die dikwijls door haar moeder mishandeld werd. Dit stuitte den zoon des huizes Giovanni Sanct tegen de borst. Een de zer dagen brak er weer twist uit, waar bij het meisje erbarmelijk geslagen werd. Toen Giovanni zijn zuster weenende in de kamer aantrof, ontstak hij zoodanig in toorn dat hij een pook opnam en er zijn moeder een geweldigen slag op het hoofd mee toebracht, zoodat zij dood neerviel. Een treurige zilveren bruiloft. In de ge meente Eickel bij Bochum brak een he vige brand uit in de woning van den sleeper Grothe, op het oogenblik dat men daar ter gelegenheid van een 25- jarig huwelijksfeest aan 't fuiven was. De brand ontstond in de eerste verdie ping aan den achterkant van het huis in de kamer waar de kinderen van een der feestvierenden sliepen- De ouders die de slaapkamer binnendrongen bekwa men ernstige brandwonden. Zij slaagden erin een kind te redden. Een tweejarig kind echter stikte door den rook. Latei- vond men het lijkje geheel verkoold De overige kinderen die uit het venster sprongen werden door de benedenstaan- den opgevangen. Een kind sprong mis en werd zwaar gewond. De brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat de kinderen een op tafel staan de petroleumlamp hadden omgeworpen. tegen 1 Augustus a.s. in den Haag in klein gezin zonder kinderen P. G., goed kunnende koken, P. G., loon naar bekwaamheid, wasch vrij. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Franco brieven aan Mevrouw B. C. VAN DEN STEENHOVEN, Aert v. (1. Goesstraat 17, Den Haag. 4806 GEVRAAGD twee bekwame Zwikkers voor Heeren- of Dameswerk by G. BLOK, Firma Wed. Blok, Besoijen. 4789 TER OVERNAME AANGEBODEN Eene beklante zaak in Manufacturen en aanverwante artikelen, op den b*sten stand van Waalwijk. Tusschenper- •onen komen niet in aanmerking. Brieven onder nummer der advertentie aan het boreau vau dit blad. 4804 GEVRAAGD eene nette dienstbode om dadelijk in dienst te treden. Brieven onder nummer der advertentie aan het Bureau van dit blad. 4808 TE KOOP. Jonge Indische tortelduif jes, al uitstekend roepende. Adres S. VELDSTRA, 't Grevelduin-Ca pelle. 4832 Een sedert 20 jar.m bestaande Firma vraagt voor den verkoop van Goud, Zilver en Uurwerken op wekelijksche afbetaling Alleen zij die bewijzen van net en eerlijk- beid kunnen overleggen komen iu aanmerking. Fr. brieven onder letters Th. Z. 5534 Alg. Adv. Bar. D. Y. Alta, Amsterdam. 4813 en De Heer en Mevroow Ds. A. MERKE- LIJNOïrlemans, ge»eu hierby kennis van de geboorte van bun Dochter JACOBA. Magalang Java), 21 April 1913. Eenige eo algemeene kennirgeviEg. 4831 Op Zondag 1 Juni hopen onze geliefde Ouders en hunne 25-jarige Echtvereeri- ging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. W0KN8KI.. Fellenoord. 4823 GEVRAAGD in een klein gezin bij Antwerpen. Aanmelding in persoon bij Mevr. SCHIPPERS. Mr. van Coothstraat Waalwijk. 4838 in eenburger gezin te Waalwijk niet beneden de 17 jaar. Waar zegt de Uitgever. 4788 Direct gevraagd voor vast werk. Loon naar be kwaamheid. 4812 Adres: VAN HOOIJDONK en ZOON. Lage-Zwaluwe "Dij deze betuigen wij onzen hartelijk A* dank aan de Maatschappy „Almelo* eu haren Agent D. ZIJLMANS te Vryhoeve- Capelle veor de vlugge en prompte uitbeta ling van oze onteigende koe. De Maatschappij ten zeerste aanbevelend. 4809CAPELLE (Heistr.) Door den Architect JOS. DONDERS te Tilburg zal namens de Bouwvereeniging „VOLKSBELANG te Kaatsheuvel op Don derdag 5 Juni 1913, des voormiddags ten 11 ure iu het koffiehuis Apollo* van den Heer A. Snoeren te Kaatsheuvel worden Bestekken en teekeningen zyu vanaf Donderdagmiddig tegen betaling van 10 gulden per stel te verkrijgen ten kantore van den Architect. Bij terugbezorging van compleet stel ter- kening en bestek vóór of op den dag der aanbesteding wordt f 8,vergoed. Architect. Op Maandag 2 Juni 1913 des voor middags te II'/2 uur zal in de CONSI STORIEKAMER der Ned. Herv. Kerk te Sprang (N.-Br.) worden Het bouwen van eene school voor Chr. Volksonderwijs (3 lokalen) op een terrein gelegen aan de Groote Straat te Sprang (N,-Br.) Bestek en teekening ziju k f 1,25 te verkrijgen bij den bouwkundige J. MICHA EL te Capelle (N.Br.) De Bouwkundige, Capelle20 Mei 1913 4795 WAALWIJK. Sociëteit8zaal //Amioitia* TRIO WERELDREIZIGERS. Aanvang 8 uur 's avonds. W. STEIJN, Violist J. LADUR, Githarist A. H. G. v. WAASDORP, Violoncellist. afgewisseld door eenige proeven van het z.g. SnelteekeneD. Hiermede geven wij eenige nummers uit 't programma Der Walzertrauiu Dollarprinses Die geschiedene frau Das Autoü lel Rigoletta Carmen Cavaleria Rusticana Thüis n William Tell (operette) a (opera) n w De Echo van het Zuiden 27 Mei Dinsdag Van, enz evenaU op 26 Mei Tweede gebed enz van den H Bedaden Ecibied- waardigen belijder en Kerkleeraarderde gebed enz van den H Johaones Paus Martelaar vierde gebed enz wegens den verjaardag der keuze van Z D H onzen Bisschop Deus omnium (uit de Mis op den verjaardag der keuze van den eigen Bisschop- (Wit 28 Mei Woensdag Van enz evenals op 26 Mei Tweede gebed enz van den H Augustinus Bisschop Belijder (Wit) 29 Mei Donderdag Octaafdag van het H Sacramentsfeest Grootdubbel H Mis Cibavit (van H Sacramentsdag) tweede gebed enz van de I-I Maria Magdalena de Pazzi Maagd (Wit) 30 Mei Vrijdag Feest van het Allerheiligste hart van Jezus Dubbel van de lste klas H Mis Miserebitur Credo kruispraefatie Na de plechtige H Mis toewijding der geloovigen aanhet H Hart (Wit) 31 Mei Zaterdag Angela Merici Maagd Dubbel H Mis Dilexisti tweede gebed enz in elke nood wendigheid tijdelijk voorgeschreven vanwege de verkiezingen Wanneer het H Sacrament openlijk is uitgesteld derde gebed enz van het H Sacra ment (Zie Sacramentsdag) vierde gebed enz in elke enz (Zie boven (Wit) 1 Juni Derde Zoadag na Pinksteren (groen) H Mis van den Zondag Kespice tweede gebed enz in elke enz van den tijd A cunctis, derde gebed enz naar eigen keuze wanneer het II Sacrament openlijk ter aanbidding is uitgesteld, vierde ge bed enz van het H Sacrament, laatste gebed enz in elke noodwendigheid Praefatie der II Drie üeuheid. JIIIIW I I I II— ■■ITT—imiTT—ir-lMI II 1 DOOR HET N H 00 cO

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 5