Tweede Blad. Provinciaal Nieuws BIIÏÏWS UIT HSÏÏSD3N NUMMER 43 DONDERDAG 29 MEI 1913. 36e JAARGANG Waalwijk, 28 Mei 1913. Koopt niet In den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Tweede Kamer. Nu de verkiezingen voor de Tweede Kamer naderen, is het niet van belang ontbloot, een overzicht te geven van de gemeenten en het aantal kiezers die tot het kiesdistrict Waalwijk behooren. Waalwijk 690, Almkerk 547, Dussen 440, Waspik 387, Meeuwen 140, Gen- deren 186, Drongelen 55, Besoijen 255, Baardwijk 270, Druoen 448, Nieuwkuijk 209, Vlijmen 510, Empel 72, Engelen 38, Bokhoven 30, Hedikhuijzen 179, Herpt 30, Heusden 287, Oud-Heusden 176, Capelle 318, Sprang 234, Vrijh.-Cappel 84, Cromvoirt 77, Heivoort 233, Uden- hout 456, Berkel 242, Haaren 271. Het totaal aantal kiezers van ons district bedraagt dus 6931. Waarschuwing. Tengevolge van de vele klachten die dagelijks bij de politie inkomen over het voetballen op de openbare straten, wegen en pleinen, waardoor dikwijls ruiten stuk worden gegooid en voorbijgangers over last oudervinden, wordt thans streng tegen dit euvel door onze politie opge treden. Reeds is tegen vele jongens proces-verbaal opgemaakt. Ouders verbiedt uw jongens dus het voetballen op straat 1 Zilveren priesterfeest. Maandag herdacht de ZeerEerw. heer Adr. Kuijpers den dag waarop hij voor 25 jaar geleden door Monseigneur God schalk tot priester werd gewijd. De ZeerEerw. heer pastoor' die in retraite is, had verzocht dit feest onop gemerkt laten voorbijgaan. Naar wij vernemen bestaat het plan om het 12'/2jar»g bestaan der parochie luisterrijk te herdenken. Laf Toen de heer v. G. Zondagavond in het café van de Wed. M, met nog eenige bezoekers zat te praten, heeft een laf aard een fleschje inkt over zijn jas, die hij dien dag voor het eerst aan had, ge worpen. Van het gebeurde is bij de politie aangifte gedaan. Gevonden. Door den ophaler van het oud papier Sjaan van der Pennen, is tusschen het papier gevonden een zilveren heeren horloge. De eigenaar kan het horloge op het politic-bureau terugbekomen en zal daar dan ongetwijfeld voor den eerlijken vin der wel een fooi achteilaten. Dt Nieuwe Zweminrichting. Reeds druk wordt gebruik gemaakt van de nieuwe zweminrichting in het Drongelsche Kanaal. Een trap is reeds aangebracht, zoodat men zich gemakkelijk kan te water be geven. Alleen wordt nog gewacht op de vergunning voor het plaatsen van eene kleedkamer, doch daar deze ver gunning eiken dag kan worden tegemoet gezieD, zal men hiermede dan zoo spoe dig mogelijk aanvangen. Wij raden dan ook iederen zwemlief- hebber aan lid te worden van de nog kort opgerichte Zwemvereeniging. Voor een bedrag van 3 gulden heeft men eene uitstekende gelegenheid om zich gedu rende den zomer te verfrisschen. Het Land van Altena. De >Avondster» schrijft Er zijn van die streken in ons land, die door toevallige omstandigheden blijven uitgesloten van spoor- en tram- wegverkeer niettegenstaande allerlei rekesten, die de laatste tiental jaren aan de regeering gezonden zijn. Nu is men de laatste jaren weer be zig in 1911 zonden verschillende burgemeesters een rekest en in 't begin van dit jaar werd weer maar eens een schrijven gericht aan H. M., dat eindig de met de volgende zin »Intusschen, de behoefte aan voor ziening in afdoende en snelle verkeers middelen is urgent en het is daarom dat ons comité door de indiening van nevensgaand verzoekschrift tracht te vernemen of Uwer Majesteits Regeering genegen is dit vraagstuk zelf op te los sen, of wel dat zij de oplossing daarvan aan anderen wenscht over te laten, op welken steun in laatst gemeld geval van Regeeringswege zal kunnen worden ge rekend.* Het eigenaardige in heel dit rekest is, o. i. dat er gerekestreerd moet worden, dat de hand ni-t aan de ploeg geslagen is, om eigen exploitatie in te richten. Nu met de electriciteit in onze pro vincie is daar de toekomst voor een electrlsche treinverbinding. BAARDWIJK, 27 Mei. Op Vrijdag 30 Met a.«, zal met zeer veel luister het gouden priesterfeest van den zeereerw. heer G. van Haaren, pastoor alhier, worden gevierd. Donderdagavond van half 7 tot 7 uur wordt het feest ingeluid. Voor Vrijdag is het programma als volgt Van half n°gen tot 9 uur luiden der klokken. Verzoek aan de parochianen om de vlag uit te steken. Om 9 uur verlaat de jubilaris de pastorie en begeeft zich naar de kerV, begeleid doo* de eerw, heeren geestelijken, het kerkbestuar, de feestcommissie en een stoet van bruidjes. Bij het binnentrekken wordt door het r.k. zangkoor gezongen „Laetatus sum" enz. Cantate „Jubilee-hulde" van W. van Be- souweD, gezongen door het r.k. zangkoor. Vervolgens aanbieding van het feestge schenk der parochianen en hulde aan den jubilaris door de kinderen. Om halftien solemneele H. Mis, op te dragen door den jubilaris, met assistentie. Onder de H. Mis feestpredikatie door den weleerwaarden heer A van Beijoen, kapelaan te '8 Hertogen bosch. Na de II. Mis feestlied, door alle paro- chianftn mede te zingen. Daarna feestcantate door het r.k. zangkoor. Vervolgens terugkeer van den jubilaris naar de pastorie, terwijl door het zangkoor gezongen wordt „Laudate Dominum" enz. Van half een tot half twee receptie aan de pastorie. Officieele felicitatie door. de fees'commissie. Aanbieding van het geschenk door de H. Familie, Cougregatie, School kinderen, enz. 's Namiddags om 4 uur, in de nabijheid der r.k. pastorie, groot concert te geven door de harmonie der Jongelingen-Congre gatie uit Drunen, met welwillende mede werking van het r.k. zangkoor en de lie dertafel //Tot bloei der Toonkunst* te Baardwijk. VLIJMEN. Vergadering van den Ra&d der gemeente Vlijmen, op Donderdag, den 29 Mei 1913, des namiddags te 7 ure, ten raadhuize dezer gemeente. Te behaudelen onderwerpen 1. Ingekomen 9tukken. 2. Nadere vaststellirg reglement Burger lijk Armbestuur. 3. Wijziging begrooting dienstjaar 1913. 4. Verzoek van M. de Laat c s. tot wij ziging van art. 71 der politie verordening in verband met het sluiten van verguunings- lokaliteiten bij verkiezingsdagen. 5. Adres van M. Verboord Jz. om aan H. M. de Koningiu te verzoekeu B. en W, te machtigen hem vergunning te verleenen tot verkoop van sterken drank in 't klein als bedoeld bij art. 5 sob. 1 der Drankwet. 6. Voorstel van B. en W. tot oubewoor- baarveiklaring der woning van de erven G. van de Wiel langs den Hoogen Maasdijk. 7. Verzoek van het bestuur der voetbal vereniging „Olyrapia" om in gebruik te mogen krijgen een perceel land voor voet balterrein met voorstel van B. en W. Zondagavoud hield de Weledelge strenge Heer Snellen, Rijkstuiubouwlee- raar voor Oostelijk-Noordbrabant zijne aangekondigde lezing in de zaal van den Heer G. van Wordragen. Aan de uit- noodigiug van den E.A. Heer G. R. Van der Ven, Burgemeester dezer ge meente, orn deze lezing te komen hooren hadden zeer velen gevolg gegeven, zoo dat de zaal goed bezet was. Ongeveer half acht ving de heer Snellen zijne lezing aan op de eerste plaats zijne vreugde betuigende, dat ondanks het schoone wede», dat tot wandelen uitlokte, zich zoo velen dat genoegeu hadden willen ontzeggen om hier taar den spre ker over tuinbouwzaken te komen luis teren. Vervolgens ging de spreker over tot de behandeling van diverse zaken den tuinbouw rakende. Waar zoo vele onderwerpen eene beurt kregen kon de spreker in den korten tijd, die hem ge geven was, slechts van elk eene beknopte bespreking houden, 't Was dezen avond, zooals het de heer Snellen uitdrukte, nog maar slechts eene wapenschouwing. Bij de bespreking van de teelten, hier gedreven, meende de geachte spreker, dat deze nog zeer uitgebreid kondeu worden en bleek hij een voorstander van de teelt onder glas, welke den teler meer onafhankelijk maakt van het weder. Hij maakte eene vergelijking tusschen 2 voorname tuinbouwcentra van ons land n. 1. het Westlaud en de omgeving van Venlo. In de laatste werd bij de ont wikkeling van het tuinbouwbedrijf er naar gestreefd steeds meer en meer grond aan den tuinbouw dienstbaar te maken, maar toonde men zich afkeerig van het gebruik vau glas in het Westland daar entegen toonde de tuinbouw zijn grooten bloei door de toename van bakken, kas sen, enz. Spreker vond dat men ook hier langzamerhand met teelten onder glas moest beginnen. Er waren voor beelden in de naaste omgeving, in Waal wijk, waar men over de resultaten vau den finantieele kant bezien zeer evredeu was. Spreker wees er evenwel op dat deze teelt weder bijzondere kennis eischte van degenen, die er toe zouden willen overgaan en ia verband daarmede betoogde de heer Snellen de noodzake lijkheid van tuinbouwonderwijs, dat o.m. het inzicht in de bemesting moest ver helderen en de tuinbouwers tot een oor deelkundig gebruik van de verschillende hulpmeststoffen, voor den tuinbouw van zoo'n groot belang, moest brengen Ter voorlichting van de tuinders beval de heer Snellen de lezing van het pas opge richte blaadje »De Tuinier* aan. Om iets goeds te bereiken, om den tuinbouw ook hier vooruit te helpen, was het noodig dat de belanghebbenden zich vereenig- den. Er bestaat hier thans eene tuin bouwvereeniging welker bestuur gevormd wordt door mannen, aan wien de behar tiging der tuinbouwbelangen wel is toe vertrouwd. Bij deze vereeniging moeten allen zich aansluiten. Ook het veilings wezen kreeg mede eene beurt. De heer Snellen wees op het opvoedend karakter er van, daar de tuinder door levering aan de veiling als mensch en als vakman beter wordt. Een vluchtig kijkje gaf de spreker ons nog op de reusachtige ver hooging van den omzet aan de veilingen in eene periode van 5 jaar. Na afloop der lezing bewees een luid applaus de voldaanheid der toehoorders en bracht de Voorzitter der tuinbouwvereeniging, de E.A. Heer G. R. Van der Ven namens allen een hartelijk woord van dank aan den spreker van den avond. De heer Van Roosmalen uit Waalwijk deelde nog een en ander van zijne ondervinding in zake het loonende van de teelt ia waren huizen mede en noodigde de Vlijmen- sche -telers uit eens ten zijuent een kijkje te komen nemen. Wij verwachten dat velen binnenkort aan deze uitnoodiging gevolg zullen geven. Van de gelegenheid den aanwezigen geboden om zich bij den Secretaris der tuinbouwvereeniging, den heer H. van der Linden, als lid aan te melden werd jammer genoeg geen druk gebruik gemaakt. BESOIJEN. Eenigcn tijd geleden kon digden we het Groot Nationaal Concours aan, dat door 't Gilde //St. Crispijn en Crispinianus" te Besoijen zal gehouden worden ter gelegenheid van het 75 jarig be slaan dier vereeniging. Toen vermeldden we ook de uitgeloofde medailles, alsmede de namen der schenkers. Thans zijn die medailles geëtaleerd in 'i sigarenmagazijn van Frans Dalleu alhier. 't Groot aautal deelnemers aan dit concours zal een edelen kamp moeten strijden om aan deo avoud van dien dag een zegete ken aan zijn gilde te kunnen overreiken. Ook de personeele schietwedstrijd zal menigen geoefenden schutter verleiden een Willem Tellsche kans te wagen. De hier voor uitgeloofde prijzen zijn mede aan ge noemd adres Ie bezichtigen. Ten slotte zij nogmaals gewezen op 't prachtig avond-concert door de zoo gunstig bekende harmonie „Euj honia" van Kaats heuvel in den verlichten tuin van 'l feest gebouw. Bij de Zondag gehouden voetbal wedstrijd tusschen een elftal der huzaren uit Tilburg en R. W. B. op het terrein alhier was de uitslag 53 voor R. W. B. SPRANG. Tot notabel bij de Ilerv. Gemeente alhier is bij de gehouden her- 9temmiug gekozen de heer A. Smits. Bij de Wed. L. in de Oude Straat alhier is een geval van typhus geconstateerd, WASPIK. Zondag J.l. speelde een ge combineerd elftal vau Brabantia eene vrieu- schappelijke match tegeu „De Vakvereni ging" alhier. Stand 4—2 in 't voordeel van Brabantia. De varkenshouders alhier klagen over een gro:te sterfte onder de jonge varkens. Daar behalve de boeren, cok vele burgets eu arbeiders alhier zoo'n krnls'aart in't hok hebben, ziju er velen bedacht* voor eene epidemie- onder deze beestjes. RAAMSDONK. Vergadering van den Raad dezer Gemeente op Zaterdag den 31 MH 1913, des voormiddags om 10 uur. Aan de orde is 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag van den toestand der Gemeente over 1912. 3. Ontwerp-verordening op levensmid delen, genotmiddelen en gebruiksartikelen, in de vorige vergadering aangebonden 4. Voorstel van Burgemeester eu Wethou ders tot inwilliging van het verzoek van het hoofd der school te Rasmsdonksveer in zake aanleg Electrische geleidingen ten dienste der verlichting in het door hem bewoond pand. 5. Voorstel van alsvoo* tot inwilliging verzoek le vau H. van Uijen e. a. allen vergunning en verlofhouders en slagers te Rasmsdonksreer en Dorp, 2e van J, H. Merkx e. a. allen bakkers en winkeliers te Raamsdonksveer en Dorp om het Raads besluit van 15 Maart 1913 No. 96 in dier voege te wijzigen, dat de kermis in plaats van op Donderdag zal aanvaDgen op Zondag. 6. Voorstel van alsvoor tot goedkeuring van de rekening en verantwoording van de Kamer van Koophandel en Fabrieken dienst 1912. 7. Bezwaarschrift van M. Olislagers geb. Boogmans trgan haren aanslag in de hon denbelasting. 8. Ontwerp-besluiteu tot het verleenen van toestemming tot af- en overschrijving uit den post voor ouvoorziene uitgaven der Gemeentebegroting, diecst 19121913. 9. Ontwerp-reglement voor het Burgerlijk Armbestuur alhier. 10. Benoeming leden van het stembureau voor de verkiezing, a. van een lid voor de tweede Kamer SateD-Generaalb. vau leden der Provinciale Staten en c. voor leden van den Gemeenteraad. 11. Voorstel van Burgemeester en Wei houders tot instelling een er Gemeentelijke spaar- en voorschotbank met ontwerp-ver ordening. 12. Bezwaarschriften van P. B. Broere eu J. F. Mathon tegen hunnen aanslag in het vergunningsrecht. (Drankwet.) 13. Vaststelling primitiefkohier van den Hoofdelijken Omslag. Met ingang van 26 dezer is de heer C. W. Willemse benoemd tot tijdelijk on derwijzer aan de Openbare School te Waalwijk. Gisterer middag werd onze dorpsgenoot Adr. de Bont Pzn. door een bliksemstraal in het veld ter aarde geworpen. Gelukkig bleek hij niet getroffen te zijn en kon hij met een drietal andere personen zijn weg huiswaarts vervolgeD. Allen waren hevig ontsteld door den schrik. In verband met de hei bestrating van een gedeelte der Luitenambacht- straat, zal dit gedeelte, te beginnen met Woensdag 28 Mei e.k., vanaf Godefridus Coenders tot Marcelis Zijlmans, voor eenigen tijd voor het verkeer met rij- en voertuigen zijn afgesloten. De op 22 Mei j.l. van kracht ge worden kiezerslijst bevat totaal 780 kie zers. Hiervan zijn er 780 kiezer voor de Tweede Kamer der Staten Generaal 777 voor de Provinciale Staten en 666 voor den Gemeenteraad. Vao die 780 kiezers zijn er 656 be lastingkiezer, 42 kiezer door bewouing van een huis of vaartuig, 34 door het vervullen van eeu dienstbetrekking, 22 door het vervullen van twee dienstbe trekkingen, 14 als inwonende zoon, 5 spaarbankkiezer en 7 examenkiezer. Naamlooze Vennootschap, motor schip »Gerdina*, te Raamsdonk. Doel het in eigendom hebben en in den ruim sten zin van het woord exploiteeren van het motorschip Gerdina. Duur 30 Juni 1943 Kapitaal: f 11,000, verdeeld in 11 aandeelen van f 1000, alle geplaatst en volgestort door inbreng van het motor schip Gerdina, met al deszelfs staand en loopend want en inventaris. Het bestuur is opgedragen aar. een directeur. DUSSEN, 27 Mei. De keurlngsraad voor deze gemeente zitting houden die er geregeld werk vonden, niet minder voor de talrijke hoveniers, die geregeld hun producten aan de fabriek kouden afleveren. Iflll' op Woensdag 9 Juli e.k., des voormid dags ten 10,15 uur te Almkerk (ge meentehuis). Door de Woudrichemsche visschers werd dezer dagen in de rivier »De Maasmond* alhier, wederom een steur bemachtigd van pl.m. 200 pond. Deze visschers hebben hier nog al eens een aardig buitenkansje Heusden, 27 Mei 1913. Bijna te laat. De schooljeugd en ook grooteren blijven er vermaak in scheppen ondanks herhaalde ernstige waarschuwing en meDig nat pak, te spelen aan het nieuwe Havenhoofd voor de tram. Dezer dagen waren ze weer bezig, toen zekeren v. Sp., een jongen vau een jaar of 15 te water ging eu wel in de Maas. Ofschoon de in de nabijheid aanwezige K. en v. K. direct toesnelden, duurde het be trekkelijk geruimen tijd voor men den drenkeling had, die den dood nabij was. Spoedig aangewende genee»kundige behande ling wist erger te voorkomen, hoewel het op 't kantje af ging. Zal het nu helpen? Bedevaart Brie lie. Vooral voor de lieden uit de Langstraat, van waar dit jaar geen processie opgiat naar Brielle, is het misschien niet van belang ontbloot te weten, dit 3 Juni 5 uur v.in. de gewone jaarlijksche bedevaart van Oud* Heusden (Elshout) per ex»ra-bootgelegenheid zal plaats hebben, en dat men 's avonds 9 uur hier weer hoopt fe arriveereu, In memoriam. Betrekkelijk plotseling overleed Dinsdag al hier de Heer J de Kort, die omstreeks 1867 en volgende j«ren diende als pauselijk zouave iu de legers van Pius IX en deswege ge rechtigd was tot de orde: Bene merenti. Met hem i9 alhier de laatste zouave heengegaan. Jeugdige onbezonnenheid. Op Pinksterdag werd op de stoomboot „Maastroom" ten nsdeele van den hofmeester uit een kastje eenig klein geld en wat reepen chocolade vermist. Hei blijkt dat de daders zijn enkele jongentjes van 9 10 jaar, die zich door inklimming met het vermiste ver reikt hebben en tegeu wien procesverbaal iB opgemaakt. Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Conservenfabt iek. Tot veler teleurstelling werd heden de Heusdensche Cocservenfebiiek stopgezet. Ii dit een groote teleurstelling voor de velen Kaatsheuvel, 28 Mei 1913. N.-Br. Chr. BoerenbondAfd.Kaatsheuvel). Vrijdag 30 Mei 's morgeus om half negen H. Mis voor de leden van den Boerenbond in de Parochie Berkdijk, daarna Algemeene Jaarvergadering in de zaal van Euphonia. Agenda 1. Jaarverslag, 2. Betaling Contributie 1913, 3. Verkiezing 2 be stuursleden. Aftredende leden Adr. de Kort ]ohz. Bern. Verboven. Processie. Begunstigd door het prachtigste weder hield onze Parochie Zondagmiddag haar Sacramentsprocessie. Aan het verzoek van de geestelijkheid bij die gelegenheid te vlaggen hadden alle omwonende pa rochianen gevolg gegeven, 't Was dan ook een feestelijk gezicht, die bevlagde straten I Na het Lof met sermoon, stelde de Processie-harmonie zich aan 't kerk portaal op en terwijl in de kerk de pro cessie werd opgesteld speelde ze den prachtigen van ou ts bekenden Processie marsch Het zangkoor zette in de kerk onder begeleiding van het harmonium ('t orgel is reeds in de nieuwe keik) het Panis Angelicus in en toen de stoet buiten kwam namen de instrumenten de begeleiding over. Geiegeld en aaneengesloten werd langs verschillende paden over den dooder- akker getrokken en op den calvarieberg, waar een noodaltaar was opgeslagen even gerust en 't Allerheiligste ter aan bidding uitgesteld. Was reeds de kerk onder lof en sermoon druk bezet, we mogen gerust zeggen, wat kon was op 't kerkhof tegenwoordig; alle plekjes waren bezet. Na de uitstelling en zegen van 't Allerheiligste ging het naar de kerk terug. De harmoniën maakten daar na nog een kleine wandeling door de Hoofdstraat om daarna front te maken voor de pastorie, waar de ZeerEerw. Heer Pastoor, de muzikanten voor de bewezen diensten bedankte. Ren »Leve lang" was 't antwoord der corpsen, waarna ieder naar zijn lokaal marcheerde. Motor. De Heer Mar. Heijs, bakker alhier, zal tot uitbreiding van zijn bedrijf een gasmotor leggen, tot het drijven van een kneedmachine. Aanbesteding. Bij onderhandsche aanbesteding is het te bouwen klooster en school voor de Eerw. Zusters te Berkdijk, gegund aan n heer Broeas uit Tilburg, de aan nemer der nieuwe kerk alhier. Muziekconcours. Nog zes weken scheiden ons van 't groote muziekconcours tt 's Bosch, waar aan onze Harmonie >Euphonia» deel neemt. Veel is er reeds gestudeerd en iedereen die zoo nu en dan de repetities eens bijwoont, moet getuigen, dat de uitvoering moge ze dan ook nog niet volmaakt zijn, toch reeds getuigt, dat Euphonia> weder eens van zich zal laten hooien.. Een bewijs, dat de ver plichte nummers niet juist zoo heel mak kelijk zijn, is wel, dat reeds twee harmo niën Helmond en Steenbergen, naar we vernemen, zich hebben teruggetrokken. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Donderdagavond ten 6 uur hield de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier ten raadhuize eene vergadering, waarop het verslag over het jaar 1912 werd behandeld, 't Is een keurig stuk arbeid van den ijverigen secretaris, waaraan moeite- noch arbeid is gespaard. Te meer daar dit het eerste verslag is, dat door de Kamer is uitgegeven, zal het de belangstelling van velen wekken en ongetwijfeld hunne goedkeuring ook wegdragen. Aan het reuzenverslag ontleeneu wij het volgende Samenstelling der Kamer. Bij Koninklijk besluit van 31 Maart 1911 werd met ingang van 1 October 1911 te dezer plaatse op verzoek van onzen gemeenteraad eene Kamer van Koophandel en Fabrieken gevestigd, besfaande uit 7 leden. Bij de op 20 September 1911 gehouden verkiezing werden tot leden dier kamer gekozen de heerenC. J. Basters, M. A van Beurden, J de Bondt. Th. A. M. van Dortmond, M. J van Nieuwstadt, C. A. G. van der Wee en P. C. van Woensel. In de 3 October daaraanvolgende ge houden vergadering werd tot voorzitter gekozen de heer M. A. van Beurden, tot vice-voorzitter de heer Th. A. M. van Dortmond, terwijl tot secretaris werd benoemd de heer M. A. van der Wee. Overeenkomstig de daaromtrent gel dende voorschriften werd in deze ver gadering mede de rooster van aftreding opgemaakt en bij loting aangewezen a om in 1913 af te treden de Heeren M. A. van Beurden, Th. A. M. vau Dortmond, M. J. van Nieuwstadt; b om iD 1915 af te treden de Heeren C. J. Basters, J. de Bondt, C. A. G. van der Wee en P. C. van Woensel. De met 1 Januari .1913 aan de beurt van aftre- De Echo vin het Zeiden zal

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 5