HIIÏÏWS UIT HSUSB1ÏJ. 's namiddags ten 3 uur op „Musis Sa crum" te Waalwijk. Agenda: 1. Opening en notulen. 2. Beschrijvingsbrief. 3. Ingekomen stuk ken. 4. Mededeel, cursus Hoofdakte 5. Verkiezing 2 afgevaard. v. d. Algem. Vergad. te Winschoten. De Postduifc te Waalwijk. Wedvlucht van Noyon op 25 Mei 1913, los 7.30. le prijs Ant. van Eijck 11.51.341 2 uur no. 3843. 2e prijs De Kloe 11.52.24 uur no Z B 658 '11 20. 3e prijs L. Moonen 11.53.50'/2 uur no. Z B 3813 '12 S. 4e prijs Ant. van Eijck 11.53.56 uur no. Z B 410 '11 16. 5e prijs De Folter 11.54.39 uur no. Z B 8621 '12 S. 6e prijs Ant. van Eijck 11.58.40 uur no. 1785. 7e prijs Swinkels 12.00.19 uur no. O D 300 '11. 8e prijs Schalken 12.01.34 uur no. A D 631 '10 35. 9e. prijs Schalken 12.01.58 uur no. Gend 576 '12. 10e prijs H.Stokwielder 12.02.40 uur no. P W 6022 '12. 11e prijs Ant. v. Eijck 12.04.l3'/2 uur no. P W 6038 '12. 12e prijs J. Lenzholz 12 06.36 uur no. 100 '07 438. 13e prijs J. Schalken 12.06.39 uur no. P W 6041 '12. Lichtstoet. Door de commissie voor den Lichtstoet uit de vereeniging „Waalwijks Belang" is aan de vereenigingen van Waalwijk de volgende circulaire verzonden Zooals U bekend zal zijn, besloot de vereeniging „Waalwijks Belang" de her denking van ons honderdjarig onafhan kelijk volksbestaan in onze gemeente te vieren op Zaterdagavond 31 Augustus en Zondag 1 September. Als een der hoofdnummers van het uitvoerige programma kan genoemd worden de lichtstoet die bij genoegzame deelneming Zaterdagavond gehouden wordt. Wij allen weten wat Waalwijk op dit gebied reeds gepresteerd heeft, maar wij allen zullen ook voelen, dat bij deze heugelijke gebeurtenis, die in 't geheele land met zulk een enthusiasine gevierd wordt, deze lichtstoet moet uitblinken boven alle andere. Wij Waalwijkers hebben wel zooveel vaderlandsliefde als dat wij begrijpen, dat thans iets zeer bijzonders gegeven moet worden en dat elke vereeniging daartoe 't hare moet bijdragen. Om deze deelname echter nog te be vorderen, heeft Waalwijks Belang ge meend flinke prijzen voor den mooist verlichten en versierden wagen of groep te moeten uitreiken, nl. le prijs f 40; 2e prijs f 303e prijs f 30; 4e prijs 20; 5e prijs f 5. Wij noodigen het bestuur of eenige afgevaardigden uwer vereeniging uit tot eene nadere bespreking op Maandag 9 Juni, des avonds Sj2 uur in uur in de zaal „Musis Sacrum" Geen enkele vereeniging verzuime tegenwoordig te zijn, 't geldt hier een nationaal, dus algemeen feest! Onweer. Een hevig onweer ontlastte zich gisteren boven deze streek. Een donkere vreemdgekleurde, onheilspellende lucht, deed 't ergste vreezen en weldra woedde een geweldige storm, gepaard met een hevig bliksemen en donderen, hagel- en regenbuien, zooals weinigen nog ooit aanschouwden. Gelukkig dat de gevolgen niet zoo zijn, als men vreesde, tenminste de ochtendbladen melden er nog zeer wei nig van. In onze gemeente sloeg de bliksem op de woning van den heer Ouweland in de Putstraat, verbrijzelde den schoor steen en richtte nog wat meer schade aande inwoners kwamen met den schrik vrij. In Sprang werd het woonhuis van Schaap getroffen door 't hemelvuur, verbrijzelde eenige pannen en een ven sterkozijn. In den Prikwaard werd eene schuur getroffen, die geheel afbrandde. Te Capelle zijn nog eenige koeien doodgeslagen. Ongeval. Hedenmorgen geraakte vrouw S. in de stationsstraat, bekneld tusschen een neervallende raam. Ernstig aan de hand gewond en met vreeselijke pijn moest zij zich onder geneeskundige behande ling stellen. Jachtdelict. Betreffende de zaak die voor 't kanton gerecht alhier diende en waarbij F. en R. op verzoek van het O. M. werden gearresteerd als verdacht van meineed, vernemen wij nader dat door de Arr. Rechtbank te 's Bosch te dezer zake rechtsingang tegen de twee beklaagden is verleend. Deze zaak zal dus eerlang voor de rechtbank te 's Bosch dienen. Paar denk curing Donderdag 29 Mei werd te Heus- den een keuring tot inschrijving van paarden in het stamboek van de Ne- derlandsche Vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij gehouden. Opgenomen werden 9 stuks n.l. een 3-jarige zwarte witvoet van Adr. Straver Wz. te B.-Broek; een 3 jarige zwarte van G. J. W. Branderhorst te Eeten een driejarige zwarte van de wed. H. Verhoeven te Doeveren een 4 jarige goudvos van M. J. de Roon te Wijk een 3 jarige bruine van de wed. Branten te Haarsteeg een 5 jarige zwarte van G. van Ever- dingen te Heusden een 3 jarige bruine van de kinderen Jac. de Wilt te Herpt een 3 jarige bruine witvoet ven Ge- brs. Oerlemans van der Schans te Dron gelen. Ais juryleden voor deze stamboek keuring fungeerden de heeren Adr. Oer lemans, G. Straver te Babiloniënbroek en H. den Engelsen te Lage-Zwaluwe. Ook werd er eene keuring tot toeken ning van onderhoudsbijdragen aan mer- riën van 4 tot 8 jaar gehouden. de le prijs werd f100 werd toege wezen aan de 4 jarige bruine An na van D. van Buuren te Meeuwen de 2e prijs f 75 aan de 4 jarige zwar te witvoet Nelly van J. van Ber- geijk te Wijkterwijl met prijzen van f 50 gulden werden bekroond de 6 jarige bruine witvoet Cota van A. Bax te Heesbeen de 5 jarige zwarte van G, van Ever- dingen te Heusden de 5 jarige vosbles Mouchette van H Godschalk te Empel de 8 jarige vosbles Nelly van A. J de Roon te Capele de 8 jarige bruine Marie van A J. van Grevenbroek te Herpt de 8 jarige zwarte Rika van A. J. de Roon tc Capelle de 4 jarige zwarte Cora van G. J. W. Branderhorst te Eethen de 6 jarige bruine Betsy van H. C. van der Leeden te Bokhoven de 4 jarige zwarte van Adr. Straver Wz. te Bab.-Broeken de 7 jarige zwartbruine Ali van A.J de Roon te Capelle. Nog werden in reserve gesteld de 5 jarige zwartbruine Lina van de Wed. B. de Waal te Wijk; en de 6 jarige zwartbruine Anna van Ge- br. van Oudheusden te Hedikhuizen. Provinciale electrise he centrale Wij ontvingen een brochure uitgege ven vanwege het Provinciaal Bestuur, inhoudende een populaire uiteenzetting der Electriciteitsvoorziening in de pro vincie Noord-Brabant, welke brochure aan de besluren der gemeenten in dit gewest in voldoend getal verzonden is met het verzoek om aan ieder der leden van den gemeenteraad een exemplaar ter hand te stellen. De volgende punten komen er in ter sprake. 1. Het doel der onderneming 2. De commercieele opzet3- Iets omtrent de technische uitvoering4. Het algemeen belang der onderneming5. Waarom produceert een productcentrale goed koop 6. Algemeene beschouwingen over de Tarieven 7. Het voorgestelde, tarief8. Kunnen de grootste gemeen ten iu Noord-Brabant zelf goedkooper fabriceeren 9. Coocept-stroomleverings- contracten 10 Toelichting op de arti kelen 11. Besluir. Aan het »Besluit« ontleennen wij het volgende »Wij meenen, zegt de commissie, dat door het vorenstaande duidelijk is aan getoond, dat van een aansluiting voor iedere gemeente van ons gewest in alle opzichten groote voordeelen kunnen verwacht worden en vragen ons af wat kunnen de gemeenten redelijker wijze nog meer verlangen Ons dunkt niets. Omgekeerd echter vraagt de provincie nu iets van de gemeenten n.l. waardee ring en medewerking vooral, niet talmen, maar doortasten, een open oog hebben voor de groote belangen waar het om gaat, de zaak krachtig aan vatten, zoodat het definitief besluit der Staten, waarbij tot de oprichting der N. V. wordt overge gaan, zoo spoedig mogelijk kunne geno men worden En dan met vereende krachten ons prov. electrisch bedrijf in korte jaren tot zoo'n hoogen bloei gebracht, dat heel Nederland den blik zal wenden naar het Zuidewaar alom in stad en lande, middenstand eu landbouw groot-en klein- industrie een nieuw tijdperk van bloei en vooruitgang zal zijn ingetreden, dank zij het krachtig initiatief van de Provin ciale Overheid en de eendrachtige sa menwerking der gemeenten. N.-Brabantsche Chr. Boerenbond. Donderdag heeft le Eindhoven de Noord-Brabantsche Christelijke Boeren bond vergaderd onder leiding van den heer G. Goovels. Het verslag over 1912 wordt, zooals het reeds gepubliceerd is. zonder bespre- king goedgekeurd De rekening en ver antwoording over 1912 worden na het uitorengen van een rapport onveranderd goedgekeurd- Vervolgens komt de be- grooting-1913 aan de orde. De heer Wiotermans protesteert hier bij tegen de-redactie van het weekblad, waarin nu en dan insinueerende en on- geteekende stukken verschijnen. Spr. wenscht voortaan alleen geteeken- de stukken opgenomen te zieD. De re dacteur van het weekblad, pater v. d. Eisen, zegt, dat het niet doenlijk is, het weekblad te vullen, indien men alleen geteekende stukken opgenomen wenscht. Wel wordt door spr, critiek geoefend op die ingezonden stukken, doch het is niet mogelijk er steeds voor te zorgen, dat niet eens iets er door gaat, wat beter was niet op te nemen. Over de salarieering van den hoofdamb tenaar ontstaat een zeer levendig debat, daar volgens het oordeel van den heer Wintermans niet gehandeld is, zooals de vorige algemeene vergadering bepaald had. Op die vergadering is het salaris bepaald op een minimum vau f2000cn een salaris van f 1500 is nu toe gekend. Het dagelijksch bestuur brengt daarop het salaris op f2000, zooals door meer dere afgevaardigden gewenscht wordt. Hierna wordt de begrooting voor 1913 goedgekeurd- Vervolgens wordt overgegaan tot de verkiezing van vier leden van het dage lijksch bestuur. Eerst spreekt de adviseur van den bond eenige woorden van af scheid tot het scheidende lid den heer Koenraadt, die zich niet meer herkiesbaar stelt. Herkozen worden, de heeren van den Broek, Smets en van de Wiel, ter wijl als nieuw lid benoemd wordt de heer J. Vos. Doordat de werkzaamheden van den Bond steeds grooter worden, heeft het dag. bestuur voorgesteld, de contributie per lid te verhoogen van 25 op 60 cent deze verhooging zal een hoogere inkomst geven van ruim f 8000. Verschillende afgevaardigden vragen, nu de begrooting zonder contributiever- hooging sluitend te maken was, waarvoor die som dan wel noodig is. Zij vreezen, dat verschillende leden bedanken zullen als lid van de organisatie. De adviseur verdedigt de verhooging. De vergadering van dezen bond heeft verder besloten dat er 60 cent contri butie geheven zal worden. Het maximum subsidie voor fok- en controlevereeni- gingeu wordt vastgesteld op f75 per vereeniging. De instelling van een vrede- raad wordt aangehouden. Verder wordt besloten dat pater v. d. Eisen voor re- rekening van den bond een geschiede nis van dien bond zal uitgeven. Het honorarium voor het geven van sociale cursussen wordt zonder discus sie vastgesteld. Daarna wijdt dr. G. M. Kusters eenige woorden aan het nut der sociale cursussen. Het samenstel van de maatschappij is in de vorige eeuw zoo geworden, dat ieder het zijr.e bij moet dragen om den strijd voor het bestaan te voeren. De grondslag in de tegenwoordige samen leving is de boerenstand die het soci aal christelijk beginsel huldigt van Paus Leo XIII. Ook de boerenstand moet .dus meewerken, maar wat heeft de or ganisatie tot nu toe gedaan om aan dien plicht te voldoen Tot nu is de boeren bond te veel in materieele richting werk zaam geweest en daaraan toetst men dan ook de waarde van den bond. De landbouwmaatschappijen hebben zich alleen gericht op de techniek doch bekommeren zich niet om den boer als mensch. Dit doet de boerenbond wel en zijn hoofddoel moet de verheffing van den boerenstand zijn. Slechts wei nige leden beseffen dat en daarom moe ten de sociale cursussen In het leven geroepen wordeu. Deze sociale cursus sen moeten aan de cursussen in de techniek voorgaan en kunnen in de toe komst zorgen voor goede bestuursleden van den bond en van zijn afdeelingen. Ook op politiek gebied moet de bond mondig worden. De katholieke illustratie. van deze week bevat de volgende PLATEN - Johao A. Jurgens. Bij het gouden feest van de R. K. Militairen- vereeniging te Leiden. De ontvangst der infanterie te Venlo. De opening der nieuwe Llmburgsche kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen. De nieuwe Fransche gepantserde oorlogsautomo biel (2). Het Heilig Sacrament door een gansche bevolking in het openbaar ge ëerd (3). Het eerste lustrum van de R. K. Middenstandsvereeniging te Am sterdam. Het huwelijk van prinses Vic toria van Pruisen, de eenige dochter van het Duitsche keizerspaar (2) Kijkjes van de verschrikkelijke overstroomingen in Dayton (3). Het Muiderslot op z'n middeleeuwsch gemeubeld en be woond (5). Uit de missie van de Ne- derlandsche Paters Minderbroeders te Zuid-Chansi (16). Plechtige processie in den pastorietuin van Soesterberg. Een krasse oude dame. ZeerEerw. Heer Ant, Rutten. De ZeerEerw. Heer W. Schetst. TEKSTOm wat levenlust (vervolg) Een pelgrimsreis naar Jeruzalem (vervolg). Dc leigroeve. Bij onze platen. Uit de Chineesche Missie der Nederlandsche Paters Minderbroeders in Zuld»Chansi. Het Muiderslot herleeft. Eenonverwachte uitslag. Up to date. De erfenis der verstoolene (vervolg). Inhoudsopgave. Rebusoplossers. Schoencninvoer in Itali'e. De invoer van lederen schoenwerk in Italië bedroeg Toenemend gebruik van rijtuig- en automo- bielleder in Amerika. De ambtelijke Amerikaansche statistiek bevestigt de bewering der looiers, dat het gebruik van leder voor rijtuigen en automobielen sterk toegenomen is, en schijnt de veronderstelling waar te hel pen maken, dat deze stijging in leerge- bruik een vermindering in aanbod van huiden en leder, voor schoenwerk ten gevolge heeft. In 1904 bereidden de Amerikaansche looiers 622.000 huiden voor rijtuigleder en dat leer vertegenwoordigde een waar de van 5.4 mlllioen dollar In 1909 fa- briceerdendelooiers daarte lande 900 000 huiden voor rijtuig- en automobielleder, vertegenwoordigende een waarde van 9 3. millioen dollar. Iedere bereide huid kwam toen dooreen op meer dan 10 dollar. De toename in het gebruik van huiden voor rijtuig- en autoleer bedroeg dus circa 4 millioen dollar 1 Dit zijn, wel te ver staan. ambtelijke cijfers. Gerust kan men aannemen, dat het grootste deel der toeneming op rekening van het automobielleder komt. Overigens spreken de ambtelijke berichten in 1904 ook slechts van rijtuigleer, terwijl die van 1909 van beide soorten gewagen. De eerste plaats in de rijtuig- en au tomobiel industrie neemt de staat New- Jersky in, die 583.000 huiden verwerkte in 1909 tot een waarde van 5.6 millioen dollar. Daar wordt meer geïntroduceerd dan de helft van het rijtuig- en auto mobielleder. De staat Ohio verwerkte 200 000 huiden en bracht voor 2.6 mil lioen dollar van het genoemde leder op de markt# V- v. d. S Naamlooze Vennootschap. Stoomschoenenfabriek Maas en Waal, te Druten. Doelhet fabriceeren en in den handel brengen van schoenen en aanverwante artikelen, het exploiteeren van schoenwinkels en verder alles wat in den uitgebreidsten zin tot dezen tak van nijverheid behoort. Duurtot 31 Dec 1934. Kapitaal f50.000, verdeeld in 500 aandeelen van f 100, waarvan 350 geplaatst. Inbreng ter volstorting van 9 aandeelen een huis en erf on der Druten belast met een hypothecai re vordering per resto groot f3100. De vennootschap wordt bestuurd door een directeur onder toezicht en gedeeltelijk met medewerking van ten minste drie en ten hoogste vijf commissarissen. Voor de eerste maal is tot directeur aangesteld de heer H. Dekkers schoenfabrikant te Druten. Paardenver zekering. Te Utrecht had Zaterdag 31 Mei 1. 1. iu het Hotel des Pays Bas, gepresideerd door den Heer J. E. Scholten, de Alge meene jaarlijksche vergadering plaats van >GRONINGEN«, Algemeene Onderlinge Maatschappij tot Verzekering van Paar den van Hooge Waarde, gevestigd te Groningen. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den directeur, den Heer F. F. Leopold, bleek, dat de Maatschappij in een bloei- enden toestand verkeert. Op 31 Decem ber 1.1. was voor een bedrag van f 3564930—. aan paarden verzekerd. Voor 291 gestorven en onteigende paarden werd f93941,60 uitgekeerd, terwijl de reserve f51734 32 1/2 bedroeg. In het thans verstreken tijdvak van 1913 werd voor ruim f760.000.00 aan nieuwe paarden ingeschreven. Uit het rapport van de Commissie tot caziening der rekening van den direc teur, van den accountant, bleek, dat de administratie in orde werd bevonden, waarna de directeur van zijn gehouden beheer werd gedechargeerd. De aftredende Commissarissen, de Heeren J H. Knel te 's Gravenhage en E. H. C. L. Strens werden herkozen. Internationale Tentoonstelling te Tilburg. Naar wij vernemen, heeft Z. E. de Minister van Landbouw, Handel en Nij verheid, de heer A. S. Talma, zich be reid verklaard, de Tentoonstelling op 18 Juni a. s. des namidags ten 2 ure plechtig te openen. BESOIJEN, 30 Mei. Aan de medaille- wedsirijd, uitgeschreven door R. W. B. tegen a.s. Zondag 1 Juni zullen de volgende ver enigingen deeluemen Sparta van 'e Bosch Excelsior van 's Bosch, 2de Reg. huzaren van Tilburg en R. W. B. alhier. Aanvang 2 unr. Door een groote schaar vrienden en bekendeD uitgeleid, vertrok heden de fami lie Madiol, waarvan reeds vijf zonen zich in Noord-Amerika bevinden, naar het Nieuwe Werelddeel. Een hartelijk vaarwel en een goede toe komst zijn dezen ondernemendeu meuschen toegewensoht. Onder groole belangstelling werd 1,1 Donderdag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer E. C. Broman, in leven reserve-luitenant der landweer, die plotseling alhier was overleden. Behalve vele familie, leden en kennissen, werd de lijkbaar gevolgd door de heeren Timmermans, zijne patrcom en het geheele personeel der Levensverze. kering Mij. //Noord-Braband" te Waalwijk waar de heer Broman werkzaam was. Aan het graf werd 't woord gevoerd door Mr. Bernard Timmermans, die den overledene schetste als een trouw, eerlijk en werkzaam man, die naast het vaderland, ook de zaak waaraan hij verbondeu was, trouw diende. VRIJH.-CAPPEL 30 Mei. De Zangver. (/Hallelujah" heeft besloten begin der vol- gende maaod een plezierreisje te maken n»ar Nijmegen. Door de leden der Zangvereeniging c/Hallelujah" werd dezer dagen een lid der Vereeniging welke in oudertrouw was, een prachtige lamp aangeboden. DU8SEN. Sedert ZoDdag wordt vermiet de ongeveer 20 jarige L v. I. schippers, knecht van hier. De ouders ontvingen Maandag van zijn patroon bericht, dat hun zoon, naar de Dordtsche kermis war gegaan en sedert dien nog niet was terug, gekeerd, terwijl men tot du tot nog Diets heeft vernomen. Men kan zich de ongerustheid der ouden voo'stellen, wrlke opsporing hebben <*er. zocht. Men veronderstelt algemeen dat hem een ongeluk zal zijn overkomen. RAAMSDONKSVEER, 30 Mei. Vanaf Zaterdag 31 Mei tot en met Dinsdag 8 Juni zal iu de haven alhier de drijvende bioscoop „Rona" enkele voorstellingen geveD, Aan de bezoekers zal in de de pauze een kop //Van Honten's Rona Cacao" geschonken worden. Voorwaar een reuzen reclame van genoemde fabriek. DEN BERG, 30 Mei. De le luitenanl kwartiermeester Snoek van het III Reg, Ve8tingart. is van hier overgeplaatst naar het II Reg. Vestingart. te Beverwijk. DRONGEI.EN 25 Mei. De Heer A. van Camper, Ambtenaar ter secretarie te Wijk c. s., behaalde heden een diploma Steno graphie, voor de zuivere toepassing van hel Correspondentieschrift en volkomen ver trouwdheid met het systeem //Slolze-Wéry.' VLIJMEN, 30 Mei. Gieteravond werd door Jan van Engeleu Hzn. dicht bij huis ecu kleine ballon gevonden, welke blijkens een aangehechte postkaart te Brussel in het Lunapark was opgelateD. Daar op gemelde kaart terzocl^werd ze aan opgegeven adres terug terug te zenden met vermelding vao plaats, dag en unr waarop de ballou geron den werd heeft de vinder dadelijk aan dil verzoek gevolg gegeven en mag er nu vol gens de kaart op rekenen een gedenkstuk (souvenir) voor den bewezen dienst te ont vangen. HERPT, 39. Onze dorpsgenoot Adr. van Oudheusden, thans werkzaam ter secretarie te Genderen, ontving eene benoeming tol ambtenaar ter secretarie te Groesbeek. BERN, 80 Mei. Gisteren werd alhiei eene vergadering gehouden van stemger. in gelanden van (/den Polder Bern". Het voor loopig be8tunr werd nu als definitief geko. zen. En wel de heeren Ph. Timmermaoi te Waalwijk als voorzitter, Jac. Buijs, tl Bern en P. Verhoeven te Herpt, als leden en H. A. Verhoeven te Bern, als secretarir penningmeester. Heusden, 30 Mei 1913 Waterschap de Hooge Maasdijk van hi Benedenland van Heusden. Bij kon. besluit is tot dijkgraaf van ge noemd Waterschap benoemd de Weled. heel J. v. Doveren-v. Andel (Wijk) en tot me debestuurders W. van Wijk Az. en C. B Vos (Wijk), H. Schreuders (Veen) en A. Straver Wz. (Babiloniënbroek); de laatstee allen heemraad. Rona-Bioscoop. Vergissen we ons niet, zoo is bovenge noemde //drijvende bioscoop, reeds het vorig jaar bier geweest onder den naam Alhambri, Het nieuwe opschrift met daaronder//V»i Houten en Zoon, Weepp", toont reeds du' delijk aan het doel nl. reclame voor har Rona-Cacao wat handig gedaan wordt, daa: ieder bezoeker in de pauze in de gelegen heid gesteld wordt met een kop van dtzei drank kennis te maken. Flor alia. Ln afwijking met vorige jaren werden dew week door de vereeniging asn ieder slecht! twee potten uitgereikt, doch van kloekei vorm en wat als een goede verbetering kso worden beschouwd, allen kregen dezelfde planten, nl. een fuchsia en een bloembegoni», zoodat de mededinging meer gelijk wordt Mogen de planten naast goede verzorgio nu ook maar goed weer hebben. Carrilon-bespeling. Naar men ons mededeelt, zal op 18 Jun e.k. ook hier, evenals op andere plaatsen een extra-bespeling plaats hebben van be carrilon en wel van 9 tot 10 (n.m.). Vergadering onderwijs er sar rond Heus de Het ligt in de bedoeling de jaarvergadt ring van ouderwijzers in dit arrond. te houde op 10 Juni e.k. 11 uur v.m., waarin o. n als spreker zal optreden de gevierde redenai H. de Hoog uit 'a Hage wat ongetwijfel 1911 1910 in 1912 Uit paren Oostenrijk-Hongarije 160.222 Fran ki ijk 38.688 Duitechiiind 113 502 Engeland 400.297 Zwitserland 60.290 Vereenigde Staten 247.419 Overige landen 14 379 Totaal lu34,797 paren 180 990 42 606 75 675 295.071 23 317 211 883 7.089 836,631 paren 196.322 29.649 32 661 147.525 4.557 79 797 7.50S 498.016

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10