Tweede Blad. De Balkan-Oorlog. DOOR MISDAAD GEFOLTERD FEUILLETON. Provinciaal Nieuws BINNENLAND. Zij die zich voor het volgend kwartaal op dit 21ad abonneeren ontvan gen de tot dien datum ver ach ij nende nu mmer s GRATIS. RUMMER 47 DONDERDAG 11 JUNI 1913. 36e JAARGANG De Echo van het Zeiden Dagen van spanning. Het nieuws uit Sofia en Belgrado is teer verontrustend in beide hoofdste- deu zijn politieke kringen het er over eens, dat er een wonder moet gebeu ren, om een oorlog te verhoeden. De ministrieele crisis in Bulgarije is zooverre opgelost, dat de Koning Danef met de vorming van een nieuw kabinet heeft belast. Hij zal, naar uit de tele grammen blijkt, alle politieke partijen des lands aandeel in de regeering ge ven. Nu Danef als minister president een overwegende rol gaat spelen, is het van belang te vermelden, dat hij van geen consessies aan Servië wil weten, la een onderhoud met deu correspon dent te Sofia der Matin heeft hij op een vraag, of hij nog een middel zag om tot een schikking te komen, geant woord >Als het bewaren van den vrede af hangt, van concessies onzerzijds, dan is de toestand al heel gevaarlijk. Wij kun nen niets toegeven, want we zijn ten volle in ons recht en ons besluit, alle bepalingen van het verdrag met Servië te handhaven, is onwankelbaar.* Te Belgrado blijkt al evenmin van toegevendheid. Zoo schrijft de officieuse Samoe Oeprawa >Bulgarije is den oorlog begonnen met het doel, het leeuwendeel van den buit voor zich te behouden. Nu de oorlog geëindigd is, zeggen de Bulga ren tot de Serviërs Wat wij in Tracië veroverd hebben, houden we- Wat gij in Macedonië veroverd hebt, moet ge ons afstaan. Gij waart verplicht voor ons te vechten, wij echter niet het voor u te doen. »Dat is Bulgaarsche rechtvaardigheid. De Bulgareu vergeten, dat ook diensten van bondgenooten hun loon waard zijn. Zij dreigen nu met wapengeweld, maar zien over het hoofd dat het nog zoo zeker niet is, of zij op die wijze hun doel zullen bereiken. Zij moesten zich eens afvragen, of zij niet alles, wat zij bereikt hebben, thans op het spel zet ten. Nog is het tijd voor inkeer. De bondgenooten zullen er zich over ver heugen, als Bulgarije deel blijft uitma ken van het Balkanverbond. De nlet-officieuse pers verwijt het ka- biuet-Pasjits slapheid. Vandaar dat er telkens geruchten opduiken, dat ook Pasjits plannen heeft om af te tredeu. Wij hebben reeds vermeld, dat het antwoord van Bulgarije op de Servische nota waarin op herziening van het ver- Van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." 3) Testament morde de oudale drinker, zij ia dnB ziek?... Dat kuD wel zijn, Robrecht, hernam de klerk en gij ziet dat or haast by was zij verlangde dat de jatroon spoedig kwam en dezen namiddag reeds is de onde vertrokken. Met den sneltrein Zooals gij zegt, Robrecht, en ik boorde hc-m in zijn kamer tot den chef-klerk zoggen, dat hij binnen drie dagen terug zoo wezeD. Do oudste jongeliDg, hy heette Robrecht Sabran, zat een wijl sprakeloos en in gedachten verdiept. Misschien smeedde hij een pion of overwoog hij een ernstig voornemeD. Eensklaps heft h\i het hoofd op en murmelt. Drie dagen, ik heb nog ol deu tyd, 't zal gaan Eq zich tot zijnen makker wendende, sprak hij met gedempte stem Vriend Micbiel, gij herinnert u nog dat voor twee joar, ik u uit eeneD neteligen toe- staud redde? Gij hadt geld van noode, om zeker f it te smoren, dat n met moeder Jus- ticia zon in koncis brengen en ik als vriend hielp u uit deu nood. Nu verlang ik van u eenen kleinen wederdienst die onze schuld gansch zal eften maken. Spreek op, Robrecht, wat verlangt ge van my vroeg de klerk. Luister goed, Micbiel, hernam Robrecht en hij neeg zich dicht bij bet oor van zijn «ezel, luister, en het blijve onder oos een diep geheim. Gij weet reeds dat Mev. Fremont mijne meter is en ik als neef van haar erven zou, hadden er zich geene omstandigheden voorgeduan, die mij gaDsch en al hare genegenheid hebben doen verliezen, zoo- drag wordt aangedrongen, afwijzend zal luiden. De Frankfurter Zeitung beves tigd dit en voegt eraan toe, dat de Bulgaarsche regeering uitvoerig uiteen zet, waarom haar standpunt volgens recht en billijkheid juist is, dat van Servië daarentegen onhoudbaar. Sommige bladen melden, dat Spalai- kowits de Servische gezant, Maandag met zijn gezin uit Sofia vertrokken is. Daaruit leidt men af, dal de breuk tus- schen de bondgenooten niet meer te herstellen is en Spalaikowits niet op zijn post zal terugkeeren tenzij om een ultimatum zijner regeering te overhan digen. Volgens berichten uit Weenen wordt de spauning tusschen Sofia en Belgra do met den dag ernstiger. Niet alleen militairen, maar zelfs bezadigde politici en parlementariërs voegen zich bij de oorlogspartij. Ook onder de regeerlngs- partijen wint deze zienswijze veld. De Bulgaren eischen, dat onverwijld door Servië afstand zal worden gedaan van Monastir, Prilep, Ochrida en Veles, terwijl zij de twistvraag over Uskub en Kumanovo 'voorloopig willen oplossen door een Bulgaarsch-Servisch condomi nium, totdat Rusland in hoogste instan tie zal hebben beslist. Naar de Servische bladen melden, heeft de opperbevelhebber Poetnlk de regeering een schriftelijk verslag voor gelegd over deu toestand van het Ser vische leger. Volgens dit verslag zou den de Grieksch-Servische troepen den strijd met Bulgarije met succes kunnen aanbinden, wijl de toestand voor Bul garije niet meer gunstig Is. Nogmaals wordt er op aangedrongen om te be spoedigen, opdat men weet waaraan men zich houden kan. Verder werden bij enkele candidaatstel- ling op 3 Juni j.l, herkoaeu de periodieke aftredende leden: J. Huisman Az. (».-r.) voor Dalfsen J. Tromp Meesters (lib.), en B. Loos Jz. (lib.), beiden voor Steenwijk. Er bleven zitten 12 rechtsche leden en 10 linksclie leder, De stand der partijen in de Staten dezer provincie is dus op het oogenblik 24 rechts, 18 links en 5 herstemmingen, üc Staten van Overijsel blijven dus rechts. Waalwijk. 11 Juni 1913. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en c v e n goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Eerste Kamerverkiezing Noord-Holland. De Provinciale Staten van Noord-Holland kozen heden tot lid vau de Eerste Kamer (vacature wijlen Breebaart) Mr. il. L. Diuk- ker (vrijz-dem.) lid der Tweede Kamer, bij eerste stemming met 37 stemmen tegen 21 op prof. ui<\ D. P. D. Fabins (a.-r.) en 9 op het oud-Tweede-Kamerlid H. v. Kol (S.-D.). Statenverkiezingen Overijsel. Dit jaar waren aan de beurt van aftre ding 3 Katholieken, 6 anti revolutionnairer, 4 christelijk-historischen, d. i. 13 rechtrche leden, en 7 liberalen, 1 vrijzinnig-democraat, en 2 socialisten, d. i. 10 liaksche leden. Verder waren er op het tijdstip dezer periodieke verkiezing 2 rechtsche vacatures, ontstaan door de veikieziog van den heer W. L. baron de Vos van Steeawijk (a.-r. afgevaardigde voor Paltsen, tot lid der Eerste Kamer en door het overlijden van den heer fl. A. J. van Sonsbeek (B.-K.), afgevaardigde voor Kaalte. Ia de vacature baron de Vos vau Steeu- wijk is reeds voorzien door do verkiezing bij enkele candidaa'stelling op 3 Juni j.l. vau deu heer A. baron van Dedem (*.-*.)in de vacature wijlen vau Sonsbeek werd, ge lijk bo^en is gemeld, gisteren gekozen de heer J. A. Qeertman (R.-K.) ver dat zij mij hoegenaamd als bloedverwant niet meer wil herkennen. No; meer, zy bezit nog eenen neef en eene nicht, aan wie zy voorzeker baar fortuin denkt te schenken en ik mag dus rekenen geen rooden duit van gansch haar vermogen te erven. Hoor daar ik verduiveld veel van duiten houd, zon ik wel willen haar erfgenaam tezyn en daartoe verlang ik uwe hulp en ik zai ze voortrt ffelijk weten te boloonen. En wat moet ik daarvoor doen Zeer weinig, vriend Michie), arde: s verlarg ik niet dan dat gij mij spoedig een testament opmaket, dat schynt geschreven te zijn door Mevr. Fremontgy zyt beheudig in het schrijven, dat hebt gij voor twee jaar reeds bewezen in uwe beruchte zaak. Dit testament zou de voorwaarden moeten bevatten, welke hierop staan uitgedrukt. En de snoode kerel stak zijnen vriend een blad papier onder 't oog. -- En wanneer moet gij het hebben vroeg dezen Morgen ga ik op reis Michiel, gy moet er dus dezen nacht aan werken en het mij morgen vroeg bezorgen, garsch naar de band der dame nagemaakt, wier geschrift en hand- teckening gij bier op haren brief kunt zien Doe nw best jongen om goed in uw werk te slagen. Zooals gij begeert zal ik doen, Robrecht verzekerde de notarisklerk, die nog bleeker geworden wasdoch ik hoop dat, wanneer gij eons in 't bezit van hot schrijven van de oude mevrouw zult wezen, gy mijnen yver zult weten te beloonen. Wees gerust jongenlief, ik zal u koste lijk vergelden. Ga nu voort. Ik blyl nog een wijl hier en zal een luttel tijde ua u weggaan 't Is uit voorzorg opdat men ons niet samen ontmoette. Ik ga, sprak de klark opstaande, doch waar zal ik u morgen vinden? Aan het station bij 't vertrek van den sneltrein naar Parijs. Gij nadert my on steekt my ongemerkt het stuk in de hand. 't Zal zoo geschieden. Tot morgen dan Robrecht Tot weerziens jongen en doo nw best En de notarisklerk vertrok met voorzichti Liedertafel. In de Zaterdagavond gehouden alge- meene vergadering van de Liedertafel Oefening en Vermaak is tot bestuurslid gekozen (ter vervulling in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Chr. van Liempt) de heer Joh. Langer- mans Verder werd besloten aan de veree- niging Waalwijks Belang kennis te ge ven dat de vereeniging aan den lichtstoet, die gehouden zal worden op Zaterdag 30 Augustus, zal deelnemen. Tot leden van voorbereiding daarvoor werden benoemd de heeren H Hoffmans, Th. v. Delft, J. Marks, C. Aarts en A .v. d Broek. Aangeloopen. Bij deti logementhouder Verschuren is komen aanloopen een zwartharige poedelhond, die door den eigenaar kan worden teruggehaald tegen betaling der voedingskosten. Wereldreizigers. De globe-trotters die gedurende eeni gen tijd in onze gemeente vertoefd heb ben, beginnen a.s. Maandag hun reis om de wereld, om de daarvoor aange gane weddenschap te verdienen. Zooals uit vorenstaande advertentie blijkt, zul- en de heeren ten afscheid eene voor stelling geven gratis en voor eenieder toegankelijk, op" Zondagavond op de zaal „Amicitia" van den heer L. Aarts van de Werff, alhier. Als souvenir zal elk bezoeker een kaart met foto worden aangeboden. Men deelt ons nader mede dat onze dorpsgenoot C. van Zon, de bekende commissionair, kortom de factotum van Waalwijk, als derde in den bond de reis rond de wereld zal meemaken. We wenschen hem een goede reis, veel volhoudingsvermogen en een behouden thuiskomst na zooveel jaren. Lichtstoet Gisterenavond ten 8'/2 uur had in de zaal „Musis Sacrum" alhier, onder lei ding van den heer H. Wiesman, ber stuurslid van Waalwijks Belang, eene vergadering plaats tot het houden van besprekingen omtrent den Lichtstoet. De opkomst was vrij goed te noemen een 11 tal vereenigingen waren door een of meer leden vertegenwoordigd. t)e schietvereniging „Juliana,"de Hanze, loterijclub „Fortuna", R. K. Gildenbond, Liedertafel „Oefening en Vermaak" Waalwijksche Gymnastiek-vereeniging, Waalwijk Vooruit, Semper Laeti, Waal wijks Belang, Padvinders-organisatie, Waalwijksche Zwemclub. gen tred. Weinige oogenblikken daarna stonddezwarte vreemdeling op, en na het gelag te hebben betaald, schreed bij even behoedzaam huiten de deur der kroeg, en hij verdween in den duisteren nacht. IV. Hoe men den notaris Staesen verhangen vond. 't Is middernacht. In het „Hotel de Roubaix" is een ieder reeds ter rust gegaan en de Sint Quintinns- straat is eenzaam en v<riaten geworden Da bewegiug en 'f gewoel in de groote stra ten en lanen van Parijs is wel verminderd, doch niet uitgestorven. In de prachtige wyL- hnizen en „restauraties" is nog immer drukte en bedrijvigheid en uit een dezer beider ver lichte gebouwen, stapt een man met haastigen tred en wendt zich naar het bote dat wij reeds noemdeD. 't Is notaris Staesec, die naar zijne ver blijfplaats wederkeert, na met eenige bekenden eenen gezelligen en genoegelijken avond te hebben gesleten. Dat de wijn des mans hoofd helder liet, zullen wij niet beweren, daar de vreugd, zich in 't vriendelijk gezelschap te bevinden, hem menig glas deed ledigeD. Doch niets kon men non zijDen gang daar van bemerken en hij belt met vaste hand aan het „Hotel de Roubaix" aan, waar hij wat rust zal zoeken, om 's anderendaags naar Brus- sel weer te keeren. Ily is met loomen Btap de trappen opge treden en alras ligt hij in diepen slaap ge dompeld. Maar is bet de wyn, dat verradorlyk vocht, die hem het hoofd doet draaien? Zijn bet de dampen van 't geestrijk nat die hem bet brsin benevelen Hij heeft eenen akeligou, schrikverwekkec- den droom... In zijn droom schijnt het hem toe, dat een man, met vermomd gelaat en van hooge ge stalte tot zijne legerstede nadert en hem met fonkelende, flikkerende oogen schijnt te willen doorboren. Na een woord van welkom en een uiteenzetting van het doel der vergade ring door den voorzitter, werden ver schillende vragen gesteld en beantwoord en gaven een vijftal vereenigingen di recte toezegging van deelneming. De andere zullen er in hun vereeniging overspreken en andere aanmoedigen. Eene nieuwe vergadering voor defi nitieve opgave, waarvoor alle vereeni gingen van Waalwijk nog eene oproe ping zullen ontvangen, zal gehouden worden op Woensdag 25 Juni a.s Prov. Statenverkiezingen in Noordbra bant De uitslag van de gisteren in de pro vincie Noord-Brabant gehouden stem ming voor de Provinciale staten is als volgt BERGEN OP-ZOOM. Aantal kiezers 11186, V. F. D. M. van Gilse, (r.k. aftr) 3561 U. C. van der Hoek (lib.) 1436 W. J. F. Juteu, (r.-k. aftr.) 3229 J. Verheijen C Jzn. (r.-k. aftr) 3312 Jrlckozen de drie aftredende roomsch- katholieke caodidaten. liet Gildenfeest. BESOIJEN. Zondag 1.1. had alhier in den prachtigen tuin van den heer C. van Dongeo, het groote nationale con cours plaats, uitgeschreven ter gelegen heid van de herdenking van het 75-jarig bestaan van het schuttersgilde St. Crispijn en Crispinianus. Reeds maanden te voren was door het Gilde alles in het werk gesteld om dezen dag tot een onvergetelijke te maken. En daarin is zij in alle opzichten geslaagd. De heer C. van Dongen had er voor zorg gedragen dat zijn tuin in een waren lusthof was herschapen. Ook de deelname beloofde enorm groot te zullen zijn, want niet minder dan 31 gezelschappen met 41zestallen hadden ingeschreven. En onder deze vereeni gingen waren zeer bekende, zoodat de strijd warm beloofde te worden. Jammer echter was het weer niet erg zomers te noemen. Toch bleef het geheel den morgen droog eu toen om 12 uur de stoet bestaande uit de reeds aanwezige gezelschappen en het gilde was opgesteld, voorafgegaan door de harmonie van den R. K. Gildenbond van Waalwijk, scheen het zonnetje helder aan het firmament. Onder de lustige toonen der harmonie werd naar het café van den heer P. Passier gemarcheerd waar de aan den wedstrijd deelnemende vereenigiugen werden be groet. Vervolgens trok men weer in optocht haar het clublokaal alwaar de eere-wijn werd aangeboden. Toen het Dag. bestuur en de Hoofdman nen der deelnemende vereenigingen hadden plaats genomeD, nam de Edelachtb. heer C G. Verwiel, burgemeester der gemeeete Besoijen en beschermheer der feestvierende vereeidging het woord en zei dat het hem zeer eangenaam was allen een hartelijk wel kom te mogen toeroepen. Ik doe dit, aldus spreker, als hoofd der gemeente en beschermheer van het gilde. Het is mij aangenaam dat gij in zoo n grooten getale zijt opgekomen om het 75- jarig bestaan mede te herdenken. Ik hoop dat gij allen in den strijd gelukkig moogt zijn en het verblijf hier u zoo aangenaam zal zijn, dat het een onvergetelijke - dag voor u zal zijn. 't Nare verschijnsel nadert immer en strekt de handen uit. Is 't de nachtmerrie?... wat vervaarlijk droomgezicht is dat! de oude man, ontzet, wil roeper, om hulp en redding Maar te laat 1... de stem versterft in zijne keel daar een kuBBen bem sterk op mond en neus wordt gedrukt en hem in eens adem en stem doet ontschieten Nog eene krampachtige poging, nog een laatste doodsgereutel en de goede notaris Staesen sterft verstikt eenen droevon dood, ver v»n hnis, kinderen en beminden Er zijn schoone prijzen zooals de hreren zien. En van die prijzen zijn er drie de mooiste, n.L die, welke ons door het Kc- niuklijk huis zijn geschonken. Bij deze breng ik dan ook ons aller eerbiedige hulde voor de goedheid om ons deze medailles te schenken. Dat wordt door ons op hoogen prijs gesteld. LaDg leve het koninklijk huis. (Bravo's Ik feliciteer verder de gilde met haar 75-jarig bestaan en ik hoop dat ze ia de. toekomst zich in een gestadigen bloei zal mogen verheugen en steeds onder dezelfde vriendschap en prettige wijze zal samenzijn. Men ziet het lang niet van alle gezelschap pen, zooals bij de handboogschutters, dit ze 50, 75, 100, 200 en uog meerdere jaren bestaan. Ik drink daarom op den groei en bloei van Crispijn sn Crispinianus. Door de harmonie werden de fanfares aangeheven en door een der hoofdmannen Leve de Burgemeester geroepen dat door allen geestdriftig werd herhaald. Onmiddellijk daarna namen de wedstrijden een aanvang. Er werd met veel vuur ge schoten. Jammer dat spoedig daarna de regen begon te vallen. Dit kon de schutters ech ter niet weerhoudeu histig Ie blijvtn door schieten. Om 7 uur verscheen de harmonie Ku- phonia uit Kaatsheuvel in de kiosk. De tuin liep toen weldra zoo vol dat velen geen zitplaatrje meer konden krijgen. De muziek die wij van Euphonia te hoo- ren kregen was als altijd mooi. Men ziet het gaarne gaan de inwoners naar Eupho nia luisteren. Ongeveer acht uur waren de wedstrijden afgeloopen en kon het hoofd der gemeente na al degenen bedankt te hebben, die op eenige wijze hebben bijgedragen tot het eblagen van dit feest, overgaan tot de uitreiking der prijzen. De uitslag der wedstrijden was als volgt Eereprijzen. Ie eereprijs St. Hubertus te Gemert 16 p- 2e eereprijs: »Oranje-Agatha op Lombok te St. Agatha 15 p. eereprijs »St. Joris* te Udenhout le zestal 14 p. Puntenprijzen. prijs >St. Joris Udenhout 2e zestal 14 p. »St. Blasius* Heusden 13 p. Oefening en Vermaak Udenhout 13 p. St. Hubertus Rijeu 13 p. Nimrod Aarle Rixtel 13 p. St. Jan Baptist Kaatsheuvel 12 p. Helvolrts Weerbaarheid Helvoirt 11 p. St. Joris Zes gehuchten 10 p. (meeste zestallen) St. Huber tus Rijen 11e Vriendenkring Dongen 9 p. Koningsster. Vossenberg Gemert. Afstandsprijs. Oranje-Agatha op Lombok 63 KM. Kampioensprijs. W. v. d. Boom Gemert. Nog lang bleef men gezellig bijeen. Spreken wij den wensch uit dat Cris pijn en Crispinianus eenmaal haar 100 jarig feest moge herdenken. VRIJH.-CAPPEL. De afdeeling Waal wijk van het N. O. G. hield op 1 Juni hare vergadering in het hotel de Twee Ko lommen te Waalwijk, Oudanks het slechte weer was de opkomst goed. De voorzitter opende met een hartelijk 3e le 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 10e Het weifelend nachtlichtje is getuige van dit alles en 't aanschouwt nu ook het zonder linge werk, dat de vermomde moordenaar verrichten zal. Mot Vfcle voorzorgen neemt hij bet lijk uit de legerstede op en kleedt het aan met broek en schoenen. Dun zet hij het nog warme lichaam tegeu het bed en knoopt hot eenen zijden doek sterk om den hals. Hij bevestigt dez«n vreemdsoortigen strop aan don kop van het bed., derwijze dat de doode er nan is op gehangen en dat bij alzoo schijnt zichzelven van 't fevon te hebbeD beroofd. Gauw zijn de zakken onderzocht en geld en waarde weggenomen. 't Horloge en verdere kleinooden laat hy gerost en onaangeroerd zitten, doch uit des dooden brioventascb rooft hij het eigenhandig geschreven testament van Mevrouw Fremont on steekt het vervalschte stuk, door den snooden klerk naar haar schrift opgemaakt in de plaats. Een helsche grijns van wellustige vreugde speelt op 's kerels boozen mond. Zijn wraak roepend werk is verricht. Ha daar legt hy op die tafel nog een briefje neder, dat ook door den klerk werd opgesteld en 't welk door den notaris schynt te zijn geschreven, 't Is eene snoode zelfbeschuldiging, waarin de oude heeY bekent zich te zelfmoorden en die alle verdenking van moord verwijderen moet.. I)e gruweldaad is gepleegd. Moord en diefstal en ontvreemding van een testnment... En de booswicht sluipt behoedzaam naar buiten en de kamer waar in de nachtelijke stilte een akelig treurspel werd afgespeeld, is weer eenzaam en verlaten. Alleen het kleine nachtlichtje zendt zijne weifelende straleu door de plaats om tegen den morgenstond eveneens uit te sterveD... Maar zietWie houdt er hier in den gang de wacht?.. Een man die angstig loert en luistertdie met gespannen oor bet minste geresbt opvangt, dat wordt gehoord in de nachtelijke eenzaam- beid. Hu wij herkennen hem t is de knecht Servaas. een bediende van het hotel, die dooi den sccoden moordenaar, Robrecht Sabran is omgekocht en die voor een handvol geid deu boozen zwarten kerel dien wij in de kroeg „De MoriauD" te Brussel zagen in gezelschap van den notarisklerk, de band leent tot het plegen van een snoode euveldaad en den moor denaar zijne slechte daad vergemakkelijkt na bem den toegang tot de kamar van den heer StaeseD te hebben bezorgd. Immers bij liet den kerel heimelyk in, vóór de binnenkomst van den ouden heer en hij vorborg hem in dezes kamer, waarvan hij ren tweede sleutel bezat. En nu staart hy luisterend en loerend rond, of er geen onraad, geene ontdekking is te vreezen en toen de zwarte Robrecht het too- neel der misdaad stil verliet, ontsluit hij weer de deur en laat den geheimzirnigen kerel bc- hoedsoam buiten, die bem, tot belooning zijner schuldige medehulp, een deel van bet bij den vermoorde geroofde geld overhandigt. Het bloedgeld, da prijs van moord en verraad I... ir De moordenaar is gevlucht en de laile mede plichtige is op weg naar zijne kamer als by den voet tegen een pakje stoot. Ilij bokt zich en raapt het gestolen testament op dat den ijlings vluchtenden moordenaar ontviel, zonder dat deze het bemerkte. Met dezen brief, die hem later wel eens dienen kan, sluipt de latte knecht naar zijne legerstede, waar geen ge ruste slaap hem do oogen zal sluiteD en waar bij wakend den dag verbeid die de akelige ontdekking des vermoorden zal medebrengen. (Wordt vervolgd).

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 5