KÏÏïïWS ÏÏIT HBUSDEN- Reclame. Kunst en Lettersa- BEEGHAM'S PH.LEN Rechtszaken. de betere kwaliteiten betreffen, die wel iswaar meer kosten, zorgen en toewij ding vereischen, maar die ook een rui mere winst kunnen afwerpen. Blijkens de winst en verliesrekening bedraagt de brutowinst f476,108. Daarvan wordt bestemd voor afschrij vingen f131,120 en voor rente obligatie leening f29,700. De bedrijfsonkosten eischten f 359,747, zoodat een wins} overblijft van f 55,540. Lezing Anti- Tariefwei- Comité te Capelle. Voor een stampvolle zaal opende de heer Jan v. Schijndel, lid van het Anti Tariefwet-Comité om ongeveer negen uur de lezing. Op de eerste plaats ver zocht hij excuus voor het late komen, tengevolge van de lezing te Meeuwen. Daarna stelde hij de heeren Prinsen en Mr Bekker aan de vergadering voor, tevens mededeelende dat na de lezing gelegenheid zal worden gegeven tot debat, waarna hij 't woord gaf aan den heer Prinsen. De heer Prinsen begon met te verkla ren, dat, ofschoon zij reeds een lezing hadden gehouden te Meeuwen, hij toch met veel opgewektheid naar hier was gekomen. Met een kort woord verklaarde hij, dat hij evenals Mr Bekker geheel bui ten de politiek staat en dat de groote vraag, waarom het thans gaat, vrijhandel of protectie, hem heeft doen besluiten deze candidatuur te aanvaarden. Ofschoon de heer Loeff op 't gebied van vrijhandel tegenover ons staat, breng ik hem toch een woord van hulde. De drukke opkomst getuigt van de be langstelling in de a.s. verkiezingen Verder wijst hij er op, dat wij onder 't vrijhandelstelsel groot en machtig zijn geworden, zoodat vele andere landen op verschillend gebied jaloersch op ons zijn. Met eenige cijfers toont spreker aan dat o. a. onze export in groenten enorm is gestegen, dat het kapitaal van den landbouw van jaar tot jaar vermeer dert, en nu wil men hier ingrijpen, ik zou zeggen op een gevaarlijke manier. Engeland bloeit onder het vrijhandel stelsel, daar wordt de arbeider beter gevoed, daar leeft hij over ,'t alge meen onder betere levensvoorwaarden, zoo zelfs dat de een jaarlijks eene kortere, de andere eene langere vacantie geniet. Na nog met een kort woord over het onderwijs te hebben gesproken, beveelt hij zijne candidatuur in de welwillend heid van zijne toehoorders aan. Tevens verklaarde hij dat, ingeval hij mocht worden gekozen, bij beslist in zijn klein dorpje zou blijven wonen en steeds voor eenieder te spreken zou zijn indien zij klachten of wenschen hadden ken baar te maken, waarna hij het woord gaf aan den heer Mr. Bekker. Spreker begon met te zeggen, dat hij reeds eene aangename lezing te Meeu wen achter den rug had, aangenamer dan II. Maandag te Waalwijk, waar eene groote deputatie uit de kinderkamer aan wezig was. Overigens betrof de lezing dezelfde punten en onderwerpen, welke de lezer in 't verslag van de vergadering van Maandag te Waalwijk kon vinden. Als een eigenaardig geval deelde spr aan de vergadering nog 't volgende mede Uit Eden werd ik door Baron Ben- tinck opgebeld, die mij mededeelde, dat de heer Jhr Schimmelpenninck zich bij het Anti-Tariefwet-Comité zou willen aansluiten, waarop ik echter antwoordde dat wij geen politicus in ons comité konden opnemen. Verder vroeg ik of hij zijne stem tegen de tariefwet in wel ken vorm ook zou willen uitbrengen, doch deze verklaring hebben wij tot heden niet van hem kunnen krijgen, en dat is juist het eigenaardige van het geval, waarop ik wilde wijzen. Verder somde Mr. Becker tal van ar tikelen op (die door den heer Klijberg- Pernot slechts kleine artikeltjes zijn ge noemd) benoodigd voor de schoenfabri- cage, welke, zoodra deze belast zullen worden, een aanzienlijk bedrag zuilen uitmaken. Na beëindiging van zijne rede, welke warm werd toegejuicht, vroeg de heer Jan v. Sch. of er iemand in debat Wenschte te treden. De heer Stokwielder uit Waalwijk maakte de opmerking dat de heer Mr. van Best beweerde in zijne lezing, welke Donderdag in 't Bondsgebouw werd gehouden, dat alle hulpmeststoffen en landbouwwerktuigen, uitgezonderd die welke met stoom werden gedreven, vrij kunnen worden ingevoerd, waarop Mr. Becker een reeks landbouwartikelen op noemde, welke wel degelijk belast zullen worden. Nadat de h. v. Oudheusden uit Besoijen nog eenige opmerkingen maakte in ver band met de lezing te Waalwijk, die allen door den heer Mr. Becker werden beantwoord, sloot de heer Jan v. Schijndel onder dankzegging voor de drukke opkomst, de vergadering. Lezing te Meeuwen. Voor een dicht bezette zaal werd al hier in het lokaal van den heer Smits eene lezing gehouden door de heeren Prinsen en Mr. Becker. Waar het ver handelde ongeveer hetzelfde was als op de vergadering te Waalwijk, kunnen wij deze lezing verder achterwege laten. In debat kwam Ds Klomp, predikant aldaar. Hij sprak in de eerste plaats over de schoolquestie, en vroeg aan den heer Prinsen zijne meening daar omtrent te verdedigen. Verder sprak hij nog over de welvaart van den landbouw in het zoo sterk beschermde Denemarken. De heer Prinsen, die het eerst repli ceerde, verdedigde zijn standpunt en was voor gelijkstelling van bijzonder en openbaar onderwijs, de hoofdzaak is echter, dat het onderwijs in ieder op zicht goed is. De spreker verdedigde zijn standpunt zoo goed, dat een dave rend applaus hem ten deel viel. Verder repliceerde de heer Becker, die in de eerste plaats de geheele kwes tie van rechts of links buiten beschou wing liet. Het is het A-T.-C. geheel onverschillig of men een rechts of linksch ministerie krijgt. Het werkt alleen tegen de tariefwet Spreker merkte verder op dat het hem juist genoegen deed dat de debater juist Denemarken had genomen als voorbeeld. Ongelukkiger kon debater nooit in zijne keuze zijn geweest, daar juist in Dene marken alle artikelen voor den land bouw geheel vrij zijn en het dus niet te verwonderen is dat juist door vrijen invoer van alle benoodigde artikelen de landbouw zulk een vlucht had genomen. De industrie werd in dat land zeer sterk beschermd en het gevolg daarvan is, dat juist de industrie in dat land zoo goed als niets te beteekenen heeft. Hij haalde verder nog zooveel voorbeelden aan, dat de debater ten slotte zelf moest toegeven dat hij in deze gedwaald had, en de heer Becker dus met recht kon zeggen, een dominé tot overtuiging ge bracht te hebben en dat men door ver breiding van onjuiste brochures dikwijls verkeerd wordt ingelicht Met een enormen bijval van alle aan wezigen sloot de voorzitter de verga dering. VLIJMEN. Ouder voorzitterschap van den Z.E. Heer Pastoor had in 't patron aats- gebouw eene druk bezochte vergadering plaats om de door geestelijk on burgerlijk gezag op touw gezette verkiezingsactie roor de candidatuur Loeff en tegen de Candida- tuur Prinsen vasteren vorm te geveD. De voorzitter stelde eerst en vooral in het licht dat het hier geldt, het steunen of niet steuneD van het huidig christelijk-mi- nisterie en dat daarom alleen reeds ieder kiezer de candidatuur Prinsen moet tegen werken. Dan toont spr. duidelijk aan dat niemand, vooral niet te mindere man zich door boemau Tariefwet behoeft te laten afschrikken daar deze in 't algemeen geen dagelijks te ver bruiken artikelen, maar hoofdzakelijk luxe artikelen belast. De Edelachtb. Heer Burgemeester lichtte *enige punten van het gesprokenen nader toe. Daarna werd overgegaan tot het samenstellen van een bulletin ten gunste van het aftredend lid Loeff en ten slotte «en propaganda-club gevormd, welke zich ten doel steil fliuke actie te voeren, vooral op a.s. Dinsdag. Geheel de vergadering een honderdial opgeroepenen, was bereid, hel bulletin voor Mr. Loeff te onderteekenen. Een goed begin. BESOIJEN. Met ingang van 16 dezer is de marechaussée Job. ran Dartel van Besoijen overgeplaatst naar Geffen. CAPELLE. Bij het op 20 en 21 Mei l.l. te Rotterdam gehouden examen vauwege de Nederlaodsche vereeniging van Leeraren iu het Boekhouden slaagde voor het Praktijk diploma A. o.m. Mejuffrouw Elizabeth Ph. Sneep van 's Grevelduim-Capelle, die hare opleiding genoot bij den Heer Th. M. den Brinker, Leeraar M. O. Boekhouder te 's Hertogenbosch. Bij den landbouwer P. Paans ie Capelle (Heistraat) is een postduif aange komen, gemerkt op den linkervleugel b. 9 Mei. Op de lidkerpoo» D. V. Eecloo 15. VRIJHOEVEN-CAPPEL. J.l. Woens dag maakte de Zangverren. ^Hallelujah* een uitstapje naar Nijmegen. Mede door het guustige weder van dien dag was het voor de vereeniging een gezel lige feestdag. Na des voormiddags in de stad self de voornaamste bizouderheden te hebben bezichtigd, werd vanwege de vereen., op de Korenmarkt, in een volk«koffiehuis gedineerd, welks inrichting wij voor dat doel ten zeerste kunnen aanbevelen als mede de humaniteit van den ondernemer, wat dikwerf veel te DOEVEREN. Wa« zonder brandspuit, thans is bier ook een brandspuit geplaatst, tot opperbrandmeester is beuoemd de heer C. L. van der Kolk. Door het Diaconie-Armbesluur der Herv. Gemeente alhier is aaobesteed het bouwen van een woonhuis. Inschrijvers waren als volgt Adr. Kramer te Genderen f 1517. Schoep te Baardwijk f 1417. A. Haspels te Geodsren f 1800, A. Kminer te Dro gelen f 1200. Treffers te Waalwijk f 1195. Bonis te Besoijen f 1170 Het werk is aan den laagsteu inschrijver gegund. DUSSEN. Gisteren deed zich hier het zeldzame geval voor, dat vier per sonen in het huwelijksbootje traden, wat voor onze gemeente op een dag zeker wel als zeldzaam mag worden be schouwd. Het ongeveer 4 jarig zoontje van zekeren J. R. alhier had hedenmorgen het ongeluk onder de fiets van den heer H. te geraken. Het jongentje wilde ach ter een rijtuig aanloopen, doch kwam juist voor de fiets te vallen Hij liep een paar lichte kwetsuren op, doch kwam overigens met den schrik vrij. Wederom een waarschuwing voor vele ouders. De verkiezing voor vier leden van den gemeenteraad wegens periodieke aftreding der heeren Jos van Steen, Ant. van Honsewijk, Aug van Beurden en B. van Daal zal plaats hebben op Dins dag 24 Juni e. k De inlevering der candidatenlijsten kan geschieden van des 's morgens 9 tot 's namiddags 4 uur. BESOIJEN. In de hedenmorgen ge houden vergadering van den raad is besloten een rioleering aan te leggen en een fietspad ous dorpje tot kedeD onzer steenkolengasfnbriek gunstig ge- A zijn reeds meer dau zes'ig jaren het meest gebruikte huismiddel van im de geheele wereld. 4918 A A A A A A A A A A A A A A A A A A wenschen overlaat. Des namiddags werd vandaar uit een rijtoer gemaakt door de schoonste gedeelten buiten de stad naar //de Piasmolen* een inrichting waar op ver schillende wijzen men zich lustig vermaken kan. Als altijd trok de vereen, op ver schillende plaatsen de aandacht van het publiek, doordat op de een andere geschikte plaats een koor weid gezoDgen. Te c.a. half zeven werd de reis naar Kaatsheuvel-Capelle weer ondernomen, welke eveneens in blijde stemming plaats had. Zoo'n pleizieiig uit- gaansdaagje dat bij de vereeD. nog lang in aangename herinnering zal blijven, hieraan kunn u we met genoegen terug denkeu. RAAM8DONKSVEER. Voor het examen, ter verkrijging van het Hanze-diploma, zijn van den cursus Raamsdonksveer geslaagd de heereu Van Dongen van Laarhoven Smeurs en Verhagen. Kaatsheuvel, 14 Juni 1913. Uitbreiding Schoenindustrie. Dat «le schoenindustrie in ouzegemeen'e nog met rassche schreden voorwaarts g*»t, blijkt wel oit dè vetpcbeidene uitbreidingen die reeds dit jaar aan de schoenfabrieken alhier zijn aangebracht, zoowel op machinaal als bouwkundig gebied. Behalve de vergun ningen reeds dit jaar op de hinderwet ge geven, hooren we nu weer vau uitbreiding op de fabrieken van de heeren W. vgn Beurden en Th. v. Dortmond. Beide Fa brikanten hebben plan een sterkeren motor in hunue fabrieken te le/gen. Ruitenvernielers. Wederom kwam Zaterdagavond j.l. hier een geval van ruitenvernieling voor. Door een tot nog toe niet met zekerheid bekend persoon werden op den Heikant bij J. H. de ruiten ingegooid. 't Zaakie is in handen der politie. Gemeenteraadsverkiezing. In een gecombineerde vergadering Woens dagavond door de besturen van verschillende werkmansbonden gehouden is als candidal voor de werklieden-partij gekozen de Heer B. iluer, voorzitter van deu Huurdersbond. Concert. Zooals we reeds in 't nummer van Woens dag j.l. meldden geelt a.s. Zondag de Kon. Harmonie Kuphonia in den tuin van den heer Jac, v. d. Assem, omstreeks 5 uur 's avonds een concert. We zouden daarvau niet weer melding gemaakt hebben, hadden we niet vernom'n, dat de twee verplichte concours nummer fZ*mpa en La Juive* op 't program prijken, 't Is voor de meeste Kaatsheuveleche meuschen den eersten keer misschien ook de eenigste keer dat ze deze nummers ten gehooren zullen krijgen. Muzikaal en met zijn harmouiën meelevende zooals onze gemeeatenareo, zijn we zeker dat het a.s. Zondag niet aan belangstelling zal ootbrekeD. Eer ieder zal zich naar het concert begeven, om eens te hooren wat jEuphonia" reeds van hare concours-num mers voor den dag zal brengen. Werkt het weer nu een weinig mede zoo wandele een ieder naar Jac. v. d. Assem en oordeele zelf wat ^Euphonia* reeds ge daan heeft. Tentoonstelling Tilburg. De heeren Th. v. Dortmond, Vesters-Ro* stenberg eo M. Zacht zullen ieder voor zich op de tentoonstelling van Tilburg eene col lectie van hun fabrikaat iuzeuden. Den Heer M. v. Beurden is door de Deutsche Verein. aangezocht zijn artikelen, gedoppelt en gewendet voor den stand der D. V. disponibel te stellen waaraan ge- Boemde heer welwillend voldoen zal. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Gemeente Gasfabriek. Hoewel eerst sedert 1 Mei 1912 in exploitatie, kun nen de technische finantieele resultaten M3 M3 M3 M3 M3 M3 M3 noemd worden. In een paar maanden tiid waren de aansluitingen reeds aan gegroeid tot 474, terwijl de aanvragen de 500 reeds te boven gaan. Van deze 474 waren geplaatst 209 gewone en 265 muntgasmeters. De totale gasproductie over de 8 maanden bedroeg 138370 M3. Het be perkt getal aansluitingen ii den eersten tijd In aanmerking genomen, is het pro ductlequantum zeker niet onaanzienlijk te noemen. Stoornissen In't bedrijf kwa men niet voor, terwijl de hoedanigheid van het gas aan practlsch te stellen ei- schen voldeed. De prijs was voor licht gas 7 ct., voor krachtgas 6 cf. en voor muntgas 8 ct. per M3. De priizen der cokes waren: grove f0.50 per HL., geklopte f 0.60 per H.L., gruis f 0.30 per H.L. Aan 't einde van 't verslagjaar der K. v. K. en Fabr waren plaunen in be werking tot aansluiting der gemeente Vrijhoeven-Capelle en Sprang, waardoor aan de exploitatie een groote uitbreiding zou worden gegeven. Op verstrekte ge gevens afgaande, zouden niet minder dan 300 aansluitingen verkregen worden Bij 't sluiten van 't verslag kon reeds tot de aanbesteding der uitbreiding wor den overgegaan. Resultaten. Van 't geproduceerde gas werd geleverd voor gewone gasmeters 72507 muntgasmeters 40443 publieke verlichting 6750 krachtgas 14185 gemeente eebïuwen 343 eigen gebruik 2597 Verlies 1543 Samen 138370 M3 Gedistilleerd werden 490930 K.G. gas kolen. Per 100 K G. gaskolen werd ge produceerd 28.33 M3 gas. Cokes. In totaal werd geproduceerd 7600 H.L. cokes, overeenkomende met 1.55 H.L. per 100 K.G. gedistilleerde gaskolen. Hiervan werden gebruikt voor vuren der oveos en verwarming 2893.50 H.L., zoodat beschikbaar bleef 4706.50 H.L. Teer en Ammoniakivater. Geprodu ceerd werden 20983 K.G. koolteer en 1050 H.L. ammoniakwater. Heusden, 13 Juui 1913, Ver kiezing Tweede Kamer. Woensdagavond bielden de Heeren H. Prinseu cand. v. d. 2e kamer en W. J. de Joug, zittend lid voor Hoorn in Concordia voor een «tampvolle zaal huu aangekondigde lezing. Voor wat de eerste mededeelde kun nen we verwijzen naar het uitvoerig verslag van zijn toespraak te Waalwijk, zooals dat voorkomt in de Echo van Woensdag, waar aan we het volgende toevoegen j,De Heer P. deelde o.a. mee, dat hij bereid was bij een eventueele verkiezing zijn mandaat weer te willen neerleggen, zoodra de zaak der Tariefwet in de kamer haar beslag heeft gekregen. Geschoold spreker als de Heer De J, is wist hij ongeveer l'/2 aur, zco door zijn goed verzorgde als zaakrike, hier en daar luimige en vooral vlotte rede of beter ge zegd improvisatie zijn gehoor te boeien. Behoudens, door een klein misverstand waar over ee« heel klein wanklankje min of meer gehoord werd, (eigenlijk te onbeduidend om te noemen, maar we doen het volledigheids halve) werd de goede orde, zooals dat dar. ook behoort, niet gestoord, terwijl toch alle elementen van verschillende religie, van voor- en tegenstanders, van alle klassen der maatschappij aanwezig waren. Het applaus, dat beiden sprekers te beurt viel, was ongeëvenaard, waarvan de loyali teit, waarmede zij den Heer Loeff huldigden wel niet vreemd zal zijn ja, zelfs ffanli- loefafstekers* trappelden last ig mede. Met nadruk wijzen we er op, dat van de her haalde aanbieding tot debat, geen gebruik werd gemaakt, terwijl er gelegenheid te over was en tevens, dat het bedoelde misverstand van den kant van den Heer C, ua afloop bevredigend is opgelost. Kiesvereeniging Recht vOor allen Zaterdagavond om 9 uur vergadert de R. K. kiesvereeniging in het gewone lokaal Aan de orde komenle Rekening en verantwoording over 1912, 2e Candidaat- stelliiig gemeenteraad, 3e Bespreking voor de Tweede kamer en 4e Benoeming Secretaris- penningmeester wegens vertrek van deu tegenwoordigeD. Geslaagd. Onze stadgenoote Mej. M. Stal, die sedert Oct. 1912 aan de Universiteit te Utrecht studeert voor apothekeres, slaagde Woensdag reeda voor het ls(e natuurkundig exameD. Een prachtig begin. Kranige schutters. Het Schuttersgilde St. Blasius heeft op den jougsten wedstrijd zijn alouden roem ge handhaafd. Behalve den 2den korpsprijs be haalde het ook nog den 2en euöenpersoüeelen prijs, deze laatste door Jac. Knijpers en J. v. der Stroom. Sollicitatie Mulo School. Voor de vacature van Hoofd dezer in richting hebben zich thans aangemeld zes sollicitanten, zoodat uu eerlang denkelijk wel een benoeming volgen zal. Iiooiprijzen. De verpachtingen zijn thans in volle gang en voor prima kwaliteit valt de pfj: niet mee. Deze is circa f 15 per 500 K.G Aangezien de oogst belooft overvloedig t zijn, zal later misschien, evenals het vorj jaar, wel blijken, dat op slot van rekenio alles neg niet tegenvalt. Die Sevenste Bliscap. Dezer dagen ontvingen wij het Mid deleeuwsch Mysteriespel: »Die Sevens! Bliscap onser Vrouwen,* dat bij geit genheid der tentoonstelling van oud kerkelijke kunst te 's Bosch, enkele tna len zal worden opgevoerd. Van de wei nige gewijde tooneelstukken, die uit dl lang vervlogen tijden, toen de godsdiens op alles zijn stempel drukte, tot ons zij, gekomen, behoort de »Sevenste Bliscap* zoowel om den rijken inhoud, als he treffende der handelingen, gewis tot d allerschoonste. Alleen een dichter, bij di gratie Gods katholiek en geloovig to in merg en been, kon een werk schrij ven, waarvan de lezing ook nu nog ee ongekend rein en edel genot verschaf De Eerw heer W. Smulders, die ht tooneel voor dezen tijd bewerkte, heel een zeer moeielijke en zware taak gehad waarvan hij zich, iedereen zal dit vo! mondig erkennen, met noeste vlijt e groot succes gekweten beeft. De muziel geschreven ter opluistering en verduidc lijking door den Eerw. heer Hansen zal tot het eventueel welslagen der op voering machtig veel bijdragen. Het werk. versieid met talrijke illus tratie's. vervaardigd door den kunst schilder, den he?r D. Hermsen, die o; dit gebied reeds zijn sporen verdien: heeft, ziet er keutig uit en strekt dei uitgever, den heer C. N. Teullngs to eer. Wij kunnen dan ook iedereen, dl iets voelt voor het leven onzer vooroi ders in de Middeleeuwen en w doet dit niet niet sterk genoeg aai raden dit fraaie werkje, dat tegen de geringen prijs van vijf en zeventig cei verkrijgbaar is, aan te schaffen. De out Hollandsche tekst moge aanvankelijk wj moeiehjk zijn, spoedig gewent men t zich aan, meer nog, gevoelt men, ds juist die ongekunstelde, naïve taal ia oo binnenste snaren doet trillen, waarvai men zich tot heden onbewust was. A lezende zal de ambitie voor deze gewijd tooneellectuur stijgen eD straks, als me een bezoek br.-ngt aan de tentoonstel ling zelve, die een unicum in Nederlam mag heeten, zal men de kunstwerke onzer voorouders met een heel ande oog dan gewoonlijk beschouwen, da zullen die onschatbare producten tot od spreken van den luister der godsdienst plechtigheden in de Middeleeuw en d hooge achting, waarin zich toen ambacb ten en kunsten mochten verheugen. Ei voor hen, die het voorrecht zullen sms ken de tooneelopvoering bij te wonei zal de lezing van het werk van onscha bare waarde zijn, wijl het gehoorde dai voor hen zal blijven een onuitputtelijk bron van de schoonste en aangenaamst herinneringen. Brandstichting te Babiloniënbroek. Dinsdag stond voor de arrondisse mentsrechtbank 's Bosch terecht van R., huisvrouw van C. van K., ou 20 jaar, wonende te Babiloniënbroek, g detlneerd, beklaagd ter zake dat zij den nacht van 29 op 30 Januari 191 te Babiloniënbroek opzettelijk heeft aai gestoken en brand geslicht in een mi petroleum gedrenkte of besprenkeld hoeveelheid hooi, tengevolge waarvai een schuur met stal inhoudende oogt veer 22 stuks vee, een hoeveelheid hoo stroo en landvruchten geheel is verbram althans op zoo'n korten afstand van di schuur met stal en meerdere woningen dat daarvan gemeen gevaar voor di goederen en levensgevaar voor de zie iu die woning bevindende personen duchten was. Opgeroepen waren in d< ze zaak 10 getuigen en 2 deskundigei Beklaagde, gehoord, deelde op de vraa des voorzitters mede, dat haar huweli niet gelukkig was, dat haar man niet wa zooals hij moest wezen en ook dien familie steeds tegen haar waren geweest Zij ontkende in geraelden nacht de wo ning van haar schoonvader in brand hebben gestoken, zij was dien -'iach haar woning niet uit geweest. De president merkte beklaagde op dat de brieven in de gevangenis doo haar geschreven en die zij meende bul ten de gevangenis waren gesmokkelc zij zich zelf beschuldigde en deze ee krachtig bewijs tegen haar zijn. Waai om toch, zeide de president tot bc klaagde, moest gij aan uw moeder schn; ven dat zij aan Johanna Dekkers moei zeggen haar mond te houden en niet te zeggen, en waarom maakte gij ec concept voor uw annonlemen brief, di uwe moeder moest zenden aan de rech bank om haar op het dwaalspoor brengen. Beklaagde trachtte zich te verantwooi den, hetgeen haar echter zoo mai Diet mocht gelukken.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10