UIT CAPELLE's VERLEDEN, lil MISDAAD GEFOLTERD, Derde Blad. BEKSHDM mm. FEUILLETON. Provinciaal Nieuws Zij die zich voor het volgend kwartaal op dit glad abonneeren ontvan gen de tot dien datum Verschijnende 3ÏUTIS. nummers njMMER 48 ZONDAG 15 JUNI 1913. 36e JAARGANG ërjaging van een troep Franschen bij Capelle, op den llen Decem ber 1813. (III.) Bij het deze week gehouden examen van de Hanze te 's Hertogenbosch slaag de onze plaatsgenoote Mejuffrouw Jo hanna van Delft. Huldeblijk Dr. Tan Gils Donderdagmiddag heeft de commissie bestaande uit de heeren H G. van Ever- dingen, Ant van Liempt, Cor Witlox en Jan Tielen aan Dr. A. L. van Gils, te Udenhout, het huldelijk van zijne oud- patienten aangeboden. Dit huldeblijk bestaat, zooals men weet uit een prachtigen rood marmeren zuil, met bronzen borstbeeld van prof. Pares, waarbij gevoegd een prachtig, in rood leer uitgevoerd album met al de namen der sehenkers. Bij monde van den heer van Everdin- gen werd den geachten oud-dokter, het huldeblijk namens alle schenkers om- geboden, waarop Dr. van Gils, hartelijk dankzegde voor dit bewijs van waar deering en sympathie en verzocht dan ook aan zijn oud-patiënten zijn besten dank over te brengen voor dit geschenk, dat hij ten zeerste op prijs stelde Moge het Dr. van Gils nog vele jaren gegeven zijn in goede gezondheid neer te zien op dit blijk van dankbaarheid en sympathie van de velen die hem zooveel verschuldigd zijn. Annalen der Heilige Land-Stichting. Het voor een paar dagen verschenen No. 2 van bovengenoemde annalen munt uit zoo door vorm als inhoud. Op het titelblad prijkt het uitmuntend geslaagde portret van Z. Em. Viccenzo Vannutelli, Kardinaal der Roomsche Kerk, die met de grootsche bereidwillig heid het eer-voorzitterschap heeft aan vaard. Op de volgende bladzijde vinden wij eene getrouwe reproductie van het offi- cieele stuk, dat Z. Em. werd aangeboden en dat getuigt van fijnen kunstsmaak van den ontwerper, den heer Piet Gerrits. Hoe Z. Em. met dat geschenk inge nomen is, staat te lezen in den brief, gericht aan den Voorzitter der Stichting. Vermeld worden verder de namen van hen, die door een bijdragen van f 1000 den titel kregen van stichters(sters) als mede van diegenen welke, door van f 100 of meer den naam verwierven van mede-oprichters(sters.) Onder dezen laat9te vinden wij een zestal Waalwijkers. Nadat de plechtigheid der eerste steen- leggi°R beschreven is, krijgen wij eene met foto's geïllustreerde beschrijving van de gebouwen der H.Plaatsen, welke zeker met veel belangstelling gelezen zal worden, wat niet minder het geval zal zijn met de «Geschiedenis van den Taber nakel of den draagbareu tempel der Israëlieten.» Genoeg dus om te bewijzen dat dit tijdschrift den steun van alle R. K. ten zeerste verdient. Fruit- en Groententee/l Zondag brachten de leden van de Vlijmensche tuinbouwvereeniging een bezoek aan den Handelsgroenfón- en vruchtentuin Pomona van den heer P. Mombers en aan den Eersten Waal- wijkschen vruchtentuin van den heer C. Witlox. Met groote belangstelling bezichtigden de bezoekers alle soorten groenten en vruchten. De heeren van Roosmalen en De Greve, tuinbazen der kweekerijen gaven alle mogelijke inlichtingen. Vooral voor de tabaksplanten toonden de be zoekers zeer groote belangstelling.Eenige planten werden dan ook medegenomen om in Vlijmen proeven te nemen. Dankbaar voor de opgedane kennis verlieten de tuinbouwers ongeveer half zes weer onze gemeente. Flora Bioscope. Zoo juist vernemen wij, dat de Flora Bioscope alhier gevestigd in Musis, voor a.s. Zondag eene buitengewone Elite Voorstelling annonceert, waarvoor door de Directie een prachtig programma is samengesteld. Als hoofdnummer zal deze week uit blinken De controleur der slaapwagens boeiende scene in twee afdeelingen waarin de hoofdrol wordt vervuld door Prince (Rigadin) de artist der firma Pathé frères, welke ons reeds zoo me nig aangenaam uurtje wist te verschaffen. Melden wij hierbij nog dat ook ditmaal wederom de bekende Max Linder ver tegenwoordigd is en wel in zijn laatste klucht „Jockey uit Liefde" en dat het programma verder wordt aangevuld met prachtig gekleurde natuurtafereelen, de Pathé Journal welke ons het laatste nieuws brengt, dan kunnen wij ervan overtuigd zijn eenige gezellige uurtjes in de Flora Bioscope te kunnen door brengen. Wij kunnen dan ook niet an ders dan onze lezers aanraden, een be zoek te brengen aan de Flora Bioscope. Schoenenweek. Gedurende de schoenenweek die door den Alg. Ned. Bond van Schoenfabri kanten is georganiseerd, zal in de ma chine zaal op de Tentoonstelling te Tilburg een groote volledige schoenfa briek in werking te zien zijn. De Firma F. Mannaerts en Zn zal gedurende dien tijd van 13-27 Juli eene afdeeling der schoenmachines voor hare rekening doen werken met eene productie van 1000 paar schoenen per week. Internationale Ientoonstelling Tilburg. Onder de verschillende afdeelingen van de breed opgezette expositie neemt het paviljoen van het onderwijs eene zeer bizondere plaats in. Wij mogen daarop de aandacht wel eens vestigen omdat H. M. de Koningin, die in de eerste helft van Juli de Tentoonstelling zal bezoeken, heeft te kennen gegeven, vooral in deze afdeeling belang te stellen. Men heeft daarom getracht deze zaal zoo voortreffelijk mogelijk in te richten. De wanden worden met jute bespannen en het geheel van 'n plafond voorzien. De ruime zaal is verdeeld ineenhooge middenhal met galerijen, rechts en links In het voorste gedeelte der hal, die rijk wordt gestoffeerd, zal de apostolische school der Missionairissen van het H. Hart een keurig zooölogisch en bota nisch museum inrichten, terwijl het achterste gedeelte der hal wordt inge nomen door een belangrijke inzending van het instituut voor Doofstommen te St. Michielsgestel. Tijdens de tentoon stelling zal hier ook onderricht aan doof stommen gegeven worden. In de galerijen rechts en links worden teekeningen en werkstukken geëxposeeid van de ambacht- en teekenscholen te Breda, Tilburg, Waalwijk, Oisterwijk en van de Koninklijke school van nut tige en beeldende kunsten te 's Bosch. In hooge mate zal de belangstelling worden getrokken door eene inzending der Tilburgsche Aquarium en Terrarium- vereeniging. In eene meer afgesloten ruimte exposeeren het R. K. Blindenin stituut te Grave, de Landbouw en Tuin bouwschool te Lierop, de Drukkerij van het R. K. Jongensweeshuis, de Ursulinen scholen met fraaie huiswerken, de R.K. Esperantistenvereenigingen en de Han- zebond te 's Bosch. Vermelden wij hierbij nog dat een overvloed van leermiddelen als boeken platen, kaarten, instrumenten voor het ondericht bij de natuur- dier- en plant- kunden, kortom volledige schoolinven- tarissen worden geëxposeerd, dan za men begrijpen, dat deze afdeeling van onderwijs de belangstelling in de hoogste mate verdient. De Staten verkiezing in ons land. Met groote belangstelling is de ver kiezing voor de Provinciale Staten in verscheidene provinciën van ons land gevolgd, speciaal van Zuid-Holland. Deze provincie is beslist rechts gebleven, want de totaal-uitslag is 41 rechts, 20 links en 20 herstemmingen, dus er is alle kans dat eene flinke rechtsche meer derheid hier behouden blijft. Ook in de overige provincies zal de partij-verdeeling ongeveer blijven, zooals ze was. In Noord-Holland, speciaal Amsterdam brachten het de vrijzinnigen bij deze eerste stemming er slecht af, hier vooral heeft 't roode element krachtig gewon nen. Ook in Rotterdam en overal is 't cijfer der socialisten zeer toegenomen. De conclusie mag zijn de groote aan winst van cijfers voor de socialisten, ongeveer dezelfde toestand voor rechts en verlies voor de liberale partij. Van den Berg lis Stoomschoen fabriek te 's Hertogenbosch. Het jaar 1912 is, naar in het jaarverslag wordt medegedeeld, evenmin als zijn voorganger, in de industrie te rang schikken onder de voorspoedige jaren. Velerlei omstandigheden hebben er toe bijgedragen, dat ondanks alle inspan ning niet die resultaten verkregen zijn als rechtmatig verwacht kon worden Als een der eerste omstandigheden die een belemmerenden invloed op den bloei der grootere schoenfabrieken ge had hebben, moet genoemd worden de invoering der machinale arbeidswijze in in de kleinere fabrieken Al te gretig namen deze minderen den steun aan, dien leveranciers van machines en grondstoffen hun bieden, daarbij niet in het oog te houdende, dat alleen te gen lagere prijzen de te groote voorra den van de hand gedaan konden wor den 't Spreekt van zelf, dat gedurende den tijd, dat door deze kleinere fabri kanten hunne productie, monsters etc aan de cliënteele werd voorgelegd, de gewojie afnemers met hunne orders zeer terughoudend waren, doch al spoedig bleek, dat het „On revient h ses pre miers amours" ook hier van toepassing is. Factoren van anderen aard, algemeen waargenomen, voegden zich hierbij, n.l. de duurdere grondstoffen, de steeds stijgende eischen, die de werkman aan den maatschappelijken levensstandaard stelt ,en dientengevolge hoogere loonen, terwijl in 't bijzonder in 't oog dient gehouden te worden, dat tegenwoordig modellen en fantasiën een groote rol spelen, waardoor 't fabriceeren steeds moeilijker wordt. Zonder pessimistisch te zijn, mag de directie niet nalaten deze feiten, die voor zichzelf spreken, te memoreeren tegelijkertijd moet echter als een ver blijdend teeken worden vermeld, dat zonder een verhooging van het paren- cijfer het omzetcijfer in de eerste maan den van het nieuwe boekjaar reeds stij gende is en de directie heeft gegronde verwachtingen dat deze toestand zal voortduren, daar de meeste aanvragen e Echo van het Zuiden. Verkiezing Gemeenteraad. De Burgemeester der gemeente Waalwijk maakt ekend le dat krachtens art. 7 der Gemeentewet op Jiosdag 24 Juni 1913, zal plaats hebben de ver- iezing (candidaatstelling) van drie leden van en Gemeenteraad, ter vervulling van de plaatsen er leden, die dit jaar periodiek aftreden 2e dat Burgemeester en Wethouders dezer emeeute hebbeu bepaald, dat de stemming, en ersteramiog, zoo die voor deze verkiezing noo- ig mochten zijn, zullen plaats hebben respec— ievelijk op Dinsdag 8 Juli 1913 en Dinsdag 22 all 1913; 3e dat de formulieren voor de opgave van can idatcn voor leden van den gemeenteraad kos tloos verkrijgbaar zijn ter gemeentesecretarie, edurende 14 dagen voor en op den dag der erkiezing (candidaatstelling) 4e dat op den dag der Candidaatstelling, de pgaven van candidaten bij hem ter gemeente cretarie, kunnen worden ingeleverd, van des oormiddags 9 tot des namiddags 4 uur. De Burgemeester voornoemd, Th. de Sürmont de Bas Smeele* Waalwijk, den 7 Juni 1913. q 't eind, zy triplen ginds en herwaarts, ]n houden halt ten derde maal, yn ruitery gaat langzaam derwaarts, n n' iofantery staat als een paal. )e trouw spreekt in elks hart- verweer je Vat vreugd de Frank maakt rechts- [omkeer je d 't slavenrot, met stoute vaart, ekomen om den Rus te sloopen, aat voor een groepje burgers loopen I dit geval 't penseel niet waard \y stonden Vast in den geloven )at het te Raamsdonk legerend koor, )en vyand, tuk op bloed en roven, Iet magt gevolgd zou zyn op 't spoor. Vyl twee Kozakken, na lang staren, ietuigen van zyn aantocht waren, en aantocht zeer, ja zeer naby, )och neen, zy die op kondschap kwamen, y lieten, hoe zal 't benamen lan ons de keus van dood of vry. oo volgde 't dorp Cappel de braven n kloeken in de groote steen, ie liefst den romp ten beste gaven, 'an langer dwang en druk geleen l oo moest op Langstraats smalle dyken, )e Frank voor tang en boonstaak wyken, e Frank, die alles zette in 't vuur, yn elpen zetel bouwde op eeuwen, a breed omsingeld"ftig door leeuwen, oo vreed van klauw als van natuur 1 Van nDE ECHO VAN HET ZUIDEN." Het weldoordachts en wraakroepeud plan as gelukt. De schurkenstrek was gebeurd Q de vuige booswicht, Robrecht SabraD, aastte zich met den eersten trein Parijs te mtvluchten en naar Brussel weer te keerer, aar hij den loop der gebeurtenissen zou af pachten. Eu toen men 's morgens den heer Stoeseu ekte en over zijn onserklaarbaar wegblijven ngerust, hem in zijne kamer ging zoeken, ond men, met ontzetting en schrik, dat de lan zich aan zijne bedsponde bad opgehangen n men liet de droeve mare der justitie weten, ie zich ter plaatse begaven, eeu naawkeurig ndsrzoek instelden en niets anders vonden an het briefje, door den notaris geschreven, n de verklaring bevattende van zijn wanhopig «sluit. Men berichtte den droeven dood aan de onen van den overledene. Beiden kwamen caar Parijs gesneld en vie- ïo, half krankzinnig van verdriet, op het onde overblijfsel van hunnen zoo dierbaren ader neer Des anderendaags, op het kerkhof te JVIont- ïartre, werd de man ten grave besteld, die oor eenieder als zelfmoordenaar werd be- chouwd, en slechts een ellendig en beklagens waardig slachtoffer was van eenen hebzuchti- en en wreeden misdadiger. De beide zonen, die nochtans in hun min- end harte aan geen zelfmoord gelooven kon- on, verlieten met rouwvolle ziel de groote tad en aanvaardden de terugreis naar Irnssel om daar hun verdriet en wee te ver- tergen. De onde mevrouw Fremont, werd op het lornemen vau de droeve mare, door eene Die schok, de grootste schok van allen Was dus voor ons voorby gesneld Waar roofzucht in dit dorp gevallen, Wy hadden het niet te boek gesteld. Met druk gedenken wy aan Woerden, Waarin de hel haar duvels voerden Met schrik aan het menschllevend Dordt, Bedreigd, geprangd van de overzyden Dan, 'k zwyg vaak ziet men, dat uit [lyden, 't Verlossingswerk geboren wordt. Verlossing 1 ja, wy zyn ontslagen Van den verwoester, den despoot 1 God gaf, na weinig bange dagen, Herstelling, leven uit den dood God deed van overzeesche stranden, Oranje, dierb'ren Willem landen En zyn beminnelyk geslacht 1 God wou het kwaad, dat wij bedreven, Niet meer gedenken, maar vergeven, Zyn roe verloor opeens haar kracht I De roe, die Bonaparte heette- Gods roe- door smeeken afgewend En op een eiland neer gesmeten- Gaf wyze leering by de ellend, Een aaetal Natiën en volken Hoe sterk voorzien van zwaard en dolken, Geharnast tegen 't grootst gevaar Moest deez' gestrenge geesel treffen, Opdat het menschdom zou beseffen, Dat God alleen de Regter waar 1 De Regter 1ja Hy geeft ons vrede, En hart en ziel op welvaart hoop Het slagzwaard steekt, steekt In de schede 't Is vrede -- vree, door gansch Euroop De liefde en eendracht kust malkander, Zy juichen heil leeve Alexander, Der Russen Keizer de eer der aard Heil zy de vorsten van Germanje, Heil Pruissen, Helden van Brittanje, Uit wien deez' vrede werd gebaard Oranje heilOranje leve 1 De Souverein van Nederland, Als door een wonder ons gegeven 1 Regeer voorspoedig, ja Gods hand Beschernj zyn Ed'le Gade en Telgen De vreugd, de lust der dapp're Belgen Heil vyfden Willems weduwvrouw, En Haar Sophia Wilhtlmine De zegening van de ongezine Daal eeuwig op het Huis Nassouw Hoezee nu 't leed en't juk vergeten, Dat lange jaren heeft gekneld Nu onder d' appelboom gezeten, Het goede, dat God deed, verteld Nu 't s'nkkerig hart geheel verbroken, En 't offer onzer dank ontstoken Op 't duurzaam statig zoenaltaar 1 Zoo kunnen wy gerust vertrouwen, Dat God ons zal in gunst aanschouwen, En verder redden uit bezwaar. (Slot volgt.) Waalwijk. 14 Juni 1913. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Geslaagd. beroerte geslagen, die baar op 't ziekb d nederwierp en baar op den rand des grofs bracht. De papieren op het lijk gevonden, werden ten bnreele van den gestorven notaris bezorgd en alleB werd er verzegeld, totdat een ander ambtenaar zou worden gemachtigd de minuten over te nemen en de ziek daar bevindende stukken te bewaren. Kort nadien werd Notaris Durval benoemd en aangesteld om de zaken van zijnen over leden collega te bebeeren en bij kwam in 't bezit der oorbonden en akten van den orge- lukkipen notaris StaeseD. In het rustige kantoor van den nieuwen notaris, verbleef ook het valsche testament, door Sabran tegen het echte verwisseld, tot dat het tijdstip komen zou dat het voor hot licht moest worden gebracht. Broeder en Zuster. In de Ursnlinenstraat te Brnssel woonde kleermake Sander Davids. Die goede man bad gevonden, dat, na bet huwelijk van zijnen zoon Gustaaf, 't welk kort geleden was gevierd, zijne woning wat te groot geworden was en bij besloot, in over leg met zijue vrouw Bette zij boette Eli sabeth een paar kamers te verburen- Een paar kamers, zeg ik, zonder den zolder te rekenen, dia door een der twee hnnrders, welke hunnen intrek in zijn kwartier hadden genomen, tot schiiderwerkbuis of atelier werd gebruikt, waar deze van zin was prachtige tafereelen en oogbekorende gezichten op het doek te brengen. En die huurder®, die eenige maanden gele den hun verblyf in 's kleermakarshnis hadden genomen, wie en wat waren ze wel Laat ons even de trappen opklimmen, die leiden naar de eerste verdieping en treden wy zachtjes eene kamer binnen, welker denren op een kier staan en onbescheiden zijn we toch loeren wij de plaats eens rond. Zie hier is niemand 't Is een nette en luchtige plaats, met een voudige, doch smaakvolle meubelen versierd, weke alle, door han glimmen en glanzen, getuigen van de netheid, waarvan de bewo ners stellig bonden. Eene kleorkast, een kleine lessenaar, eene ronde tafel eu eenige rietenstoelen makeo, met een klein uurwerk ea twee armkaudelaars, die don schoorsteen versieren, door eenen spiegel bedekt, de voornaamste meubelen der kamer uit od in de alkoof ontwaren wij het zindelijke bed, waarin de bewoner, want 't moet een mannelyk wezen zijn dat bier verblijft, de rust na den arbaid zoeken komt. Maar wat bet meest nog ons oog bekoort, zijn een viertal schilderwerken, die, in sier lijken lijst gevat, de wanden der kamer op smukken en oogstreelende tafereelen voorstel len, die van de behendigheid en den knnBt- 8maak des ontwerpers getuigen. Ook op die tafel liggen boeken en prenten, over schilder en beeldende kunBten handelend, en men ontwaart in boek en kant menig lief beeldje, dat de kunstschilders zoo lief hebben, en dat van kunstgevoel moet getuigen. Verlaten wij die plaats en treden wy de aangrenzende kamer binnen, dit eveneens uit zicht heeft door twee vensters op de Ursnli nenstraat. Stil! hier is iemand! een meisje, eene jonge juffrouw zij kon negentien jaren tellen die naarstig en ingetogen, aan naaiwerk bezig was. Haar hoofdje is over haar werk gebogen en wij kunnen nauwelyks haar blank voor hoofd, dat door overvloedige blonde haren is omkranst, bemerken. Slaan wij ook den blik eens in deze plaats rond. Alles is hier lief en bekoorlijk, 't Zijn wel iswaar ook eonvoudige meubelendoch die kleine tafel daar. van glanzend bout, die nu door naaiwerk is bedekt, die blinkende lade kas, waarop, onder een glinsterend glas, een schoon kruisbeeld prykt, die zachte stoelen met donzigen rug en wollige kussens, welke u tot rust schijnen aan te lokken, die lieve beeldjes, welke de schouw versiezen, dit alles streelt aangenaam 't verraste gezicht en geeft een beeld uit van dichterlijken eenvoud en vrede des harten, van stil eB huiselijk geluk Eu daar, dat kleine ledikant, eveneens in glimmend hout gemaakt en met blanke gor dijnen omhangen, dat als eene praalkoots prijkt tegen den wand der kamer. En wat ontwaren wij daar Eene piano in palissanderhout m3t vergulde kandelaars en sneeuwwitte kaarsen voorzien Is die juffrouw misschien muziknnte Ea ziet.' hier ook hangen eenige lieve schil derijen en versieren er wand en kamer. Het geziaht van deze verrukkelijke, lieve plaats doet ons verstomd en opgetogen rond- staren en een gloed van eerbied en bewonde ring, over het eenvoudige en toch zoo aan grijpend geheel welt in ons hart. Daar heft het meisje 't lieve kopje op. Bemelwat een Bcboon meisje I.... Hoe blinken die helderblauwe kijkers onder dia lange zijden wenkbrauwenDie mollige, don zige kaakjes, zoo zacht als fluweel en zoo malsch als een perzik, dot klein welgeteekend neusje dat, zoo fyn van vorm, liefelyk afsteekt op het bekoorlijk gelaatdat fyne rozenmondje, waarvan de halfgeopende lipjes, zoo rood als koralen, twee rijen helderwitte ivoren tandjes laten zien, als pareltjes zoo blank, en waarop bij wylen een onschuldig zoet lachje Bpeelt, dat io de donzige wangetjes twee kuiltjes graaft, waarin 't verstand zich zou verdolen loopen Dat blank en edel voorhoofd, waarop de maagdelijke reinheid des harten prijkt, gansch dat zoete wezen is tccb zoo lief, zoo bekoor lijk, zoo aanminnend, dat men getroffen is tot iu de ziel en een gevoel van eerbied en ontzag ons het hoofd doet bukken en de blikken ne- derslaan. De bekoorlijke juffrouw staat van hare zit plaats op en nu kunnen we hare ranke en zwierige gestalte bewonderen en den fijnen vorm van haar gansche persoon bemerken. Ha zij hoeft op straat eenen haar beken den stap gehoord, eu zij blikt glimlachend schalks, door de ruit des vensters, de straat in waar de jonge man komt aangetreden. Alras hoort men de voordeur openen en vlugge stappen weerklinken op den trap. En nu de deur der kamer, waar de lieve meid zich bevindt, wordt opergestooteo en de jongeling binnentreedt, huppelt 't meisje hem tegemoet en steekt de beide handen, die de binnenkomende teeder drukt, terwijl hij een zachte kus op haar blanke voorhoofdje preot. Want ja, het is haar broeder. Een knappe jonge man van zes on twintig jaren, met ern stig en mannelijk voorkomen, breed voorhoold eu levendig oog, dat met zoete teoderheid op de lachende zuster uederblikt. Wat komt ge laat, broer? morde het roode mondje, 'k wachtte u reeds drio kwart. Ja, zuster liefhet is voorwaar uiet myDe schuld, hernam de joDgeling, terwijl hij de bekoorlijke juffrouw in de blauwe oogen keek. Die oude barones is wel lastig weet ge en niet eerder mocht ik heengaan dan nQdat ik nog eenige trekken op haar portret had veranderd. Dat is toch een grillig raensch, Frits gij hebt aan hsar portret reeds driemaal zooveel werk besteed dan aan welk ander en nooit is ze tevreden Dat moogt ge wel zeggen, zusje lief, hernam de broeder, terwijl hy hoed en stok wegzette, 't is altoos: nScbilder, daar legt gy nu de zwarte plek naast mijn neus doe dut toch weg». Ja maar, mevrouw, dit is uwe schaduw1... Ik heb geene schaduw aau mijn neus!. en nog: «Schilder, wat doet gy nu! gij trekt zoo een zwaren rimpel op mijn voor hoofd 1 Dat zult gy wegdoenen ik moet dan een oud meusch met een jeugdig voor hoofd versieren 't portret zal er lief uit zien Och, broerke, dat is niets, als zij maar goed betaalt. Dat zullen wij nog moeten afwachten, zostertje, maar volgens ik haar heb leeren kennen, kan ik oordeelen dat zij in 't geheel niet mild is. Kom, kom, Frits, breken wij er ors hoofd niet mee en zetten wij ons liever aan tafel neer. Da koksjongen beeft reeds lang geleden ons middagmaal gebracht, ik zal het opdrenen. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 9