Hollandse!) Herdeishondje OVERLEERSNIJDER, Ad verten tien EEN BEKWAAM Provinciaal Nieuws, Laatste Berichten. Te Koop Gevraagd ling Langstraat van de Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw thans krijgt, bedraagt 175. B. en W. stellen voor die met f25 'te verhoogen en op f 100 te brengen. Deze wedstrijd heeft lang bestaan en steeds veel volk getrokken. In verband hiermede stel ik voor dezen post te ver hoogen en het bedrag af te schrijven van de post onvoorziene uitgaven. Van den Broek. Ik zou niet meer geven, 't is toch niets. Voorzitter. Op welken grond. Van den Broek 't Haalt toch niets uit. De markten gaan toch niet vooruit. Die dag wel, die wordt er beter mee, maar ik geloof niet dat dit tegen de f 25 opweegt. Voorzitter. De markten zullen er toch zeker niet minder door worden en nu we alle pogingen in het werk hebben gesteld om ze wat drukker te doen zijn en dat niet heeft geholpen, moeten we toch alles doen om in de rij te blijven Mogelijk komen er later beter tijden, daarom, dunkt me, is het zaak dat wij de teugels strak houden en mogen we de boel niet verwaarloozen. Op deze gronden stellen B. en W. met overtuiging voor de subsidie met f25 te verhoogen Metalgemeene stemmen wordt daartoe besloten. 8. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening groot f 8000 tot dekking der uitgaaf voor het over nemen van het terrein, aanvankelijk be stemd om daar op te stichten de Rijks school voor leerlooiers en schoenmakers enz. Voorzitter. In de vorige zitting is be sloten eene leening aan te gaan, groot f8000 en de helft van het terrein voor den tijd van 5 jaar voor het Rijk te reserveeren. Dit alles is toen gefor muleerd in één besluit en Ged Staten wenschen van ieder een apart besluit ter goedkeuring te ontvangen. Ik wil er nog aan toevoegen dat wij voorstellen de leening aan te gaan in één leeningsplan als wij voor de haven het bedrag moeten leenen. Daar zullen wij dan voor noodig hebben f25000 dan f 8000 voor de vakschool, f 3000 voor de gasfabriek, f800 voor de klok en de brandkast, dat zal f36000 of f 37000 worden. Aldus wordt besloten. 9. Voorstel van B. en W. tot onder- handsche verhuring van een een per ceeltje bouwland voor den tijd van 4 jaren. Voorzitter. Dit perceel is in huur bij L Kroot en is groot 0.90,50 en gelegen in de Putsteeg, Met December eindigt de huur. Kroot wil het perceel weer op dezelfde voorwaarden, 't is f56 per jaar huur, hebben. B. en W. stellen voor de huur wederom met 4 jaar te verlengen. De prijs is normaal en het land wordt goed onderhouden. Van den Broek. Waar is dat perceel tje gelegen. Voorzitter. In de Putsteeg links voor bij de le Zeine- Hierna wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen aangeno men. 10 Voorstel tot verbouwing der tee- kenschool en tot regeling der bezoldi ging van de teeken-leeraren. De teekenschool-commissie heeft 't volgende schrijven ingezonden Voorzitter. Deze kosten moeten door een geldleening worden gedekt, wat ge lijktijdig kan worden gedaan met de hierboven besproken geldleening. Tot zoolang kunnen wij hel wel uit het kasgeld doen. Klijberg. Ik kan mij zeer goed vereeni gen met het voorstel van B. en W. Als wij de resultaten van het onderwijs beschou wen geeft het ons aanleiding het voor stel van B. en W. te steunen. Met ge noegen heb ik gezien dat de teekenin- gen op de tentoonstelling in Tilburg zijn geexposeerd en daar een goed fi guur maken. Ik heb gelezen dat het zelfs de aandacht heeft getrokken van deskundigen. Daarvoor past dan ook een belooning voor den directeur. Met het goed onderwijs, dat wordt gegeven, moet ook de belooning der leeraren gelijken tred houden en daarom kan ik mij zeer goed met het voorstel van B. en W. vereenigen. Hel voorstel van B. en W. wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aan genomen. 11. Vaststelling vaneen reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. Voorzitter. Ingevolge eene wijziging der armenwet moet het reglement wor den gewijzigd. Het concept heeft ter inzage voor de leden gelegen. Heeft een der heeren daarop iets aan te merken Niet dan is het vastgesteld. 12. Vaststelling der rekening van het Burgerlijk Gasthuis over 1912. Verbunt. Toen ik hedenmiddag de stukken heb ingezien, bemerkte ik dat er verscheidene kwitanties ongezegeld zijn. Ik wil daar maar eens op wijzen omdat ik de treurige ondervinding heb opgedaan dat zulks niet altijd door de vingers wordt gezien. Ik heb er eens f25 voor moeten betalen. Er zijn er verschillende bij. Mijnheer Verwiel heeft het ook gezien. Verwiel. Ja, er zijn er verscheidene bij. Voorzitter. De kwitanties zijn zonder zegel, maar daar zijn ze niet te minder geldig om. Houben. Mijnheer Verbunt heeft den fiscus wakker gemaakt, die zai er op uitkomen. Timmermans-Verschure. Dat moet ie der voor zijn eigen weten of hij 't zoo wil doen, dat is voor de verantwoording van dengene, die de kwitantie teekent. Voorzitter. Het is nu publiek gemaakt en dan moeten zij het zelf maar weten als ze kwiteeren zonder zegel. De kwi tantie is er voor ons echter niet te min der om geldig. Hierna wordt de rekening vastgesteld. Van Schijndel. Ik wil eens even terug komen op het ongeval dat destijds heeft plaats gehad op de gasfabriek. Door de gascommissie zijn toen inlichtingen in gewonnen en die heeft ook een rapport over het ongeval uitgebracht. Dit onder zoek schijnt eenzijdig gebeurd te zijn. De gascommissie schijnt n. 1. al hare inlichtingen bij den directeur te hebben ingewonnen, die ik vermeen dat de schul dige was. De directeur heeft echter alle schuld op het personeel der fabriek ge worpen. In een ingezonden stuk, dat ik in „De Echo" heb gelezen, (van wie het komt) weet ik niet want het was onge- teekend), bleek ook dat de schuld van het ongeval niet bij het personeel is te zoeken. Die schrijver schijnt goed op de hoogte te zijn want hij schreef juist hoe het heeft plaats gehad, 't Spijt mij dat ik tegenover de gascommissie moet zeg gen dat ze eenzijdig heeft onderzocht Ze had ook bij het personeel aan moeten kloppen, dat heeft ze niet gedaan. Voorzitter. Indertijd heeft het Dag. Bestuur naar aanleiding van uw klacht door de gascommissie een onderzoek laten instellen en die heeft ons een rap port uitgebracht. In hoeverre dit nu juist is en hoe en waar de gegevens geput zijn, weten wij niet. Wij hebben het aan geboden zooals wij dat van de gascom missie hebben ontvangen. Wel meenden wij dat het voldoende licht gaf in deze zaak. Van Schijndel. Waar de a&scommissie geput heeft weet u wel. Bij den directeur, dat staat in het rapport. Ik mag uit de biecht niet klappen, doch ik zou over het ongeval veel kunnen zeggen, maar ik wil het niet doen, want ik heb mijn woord daarop gegeven. Voorzitter. Wij tasten verder in 't duister en kunnen niet verder gaan, ik kan U wel de verzekering geven dat bij B. en W. de bedoeling voorzat een de gelijk onderzoek te doen instellen, alles juist na te gaan om fouten in de toe komst te voorkomen. Als dit onderzoek volgens U niet is geschied, zooals 't moest, wil u ons dan maar een weg aan wijzen, welken wij te volgen hebben. Van Schijndel. Men heeft nu alleen den directeur gehoord, men had ook het personeel moeten hooien, dat is een klein kunstjedan gebeurt 't onderzoek niet eenzijdig. Voorzitter, 't Is voor mij, dat begrijpt U, zeer moeilijk. Het onderzoek is niet door mij gedaan, maar door de commissie Ik kan hierover dus geen nadere inlich tingen geven, Wenscht u er een voorstel van te maken om nogmaals een onder zoek te doen instellen, dan wil ik deze zaak in de vergadering van B. en W. brengen. Van Schijndel. Ik voel er veel voor een degelijk onderzoek in te stellen. Er gebeuren zoo dikwijls ongelukken, het zou onverantwoordelijk zijn als het daarmede weer zoo blijft en geen goed onderzoek wordt ingesteld. Voorzitter. Ik herhaal mijn vraag nog eens, wenscht u er een voorstel van te maken Van Schijndel. De oorzaak van het ongeval is niet te zoeken bij het personeel maar, zooals ik uit goede bron heb ver nomen is het te wijten aan de slordig heid van den directeur, Voorzitter. Ik herhaal Van Schijndel. Ik ben nog niet uit gesproken. Voorzitter. Pardon, mag ik u op merken dat u wel was uitgesproken, anders zou ik u niet in de reden zijn gevallen. Ik herhaal wat ik al meermalen gezegd heb. Wij hebben de gascommissie naar aanleiding van uw verzoek een onderzoek laten instellen U zegt nu dat dit niet gedaan is zooals 't behoort. Als u een voorstel indient en het wordt door twee leden ondersteund, dan zal ik het in omvraag brengen. Van Schijndel. Zoover zal ik niet gaan. Als Voorzitter kunt U zonder stemming overtuigd zijn van de noodzakelijkheid. Voorzitter. Ik herhaal nog eens dat ik zonder eenige aarzeling uw voorstel, wanneer dat voldoende wordt onder steund, in omvraag wil brengen, verder kunnen we niets anders doen. Draagt de raad het ons, op dan zullen B. en W. graag een nieuw onderzoek instellen. Verwiel. Met verwondering heb ik den heer van Schijndel zoo hooren spreken. De gascommissie was overtuigd het vol doende te hebben onderzocht. Hoofdza kelijk zijn wij uitgegaan van het onder zoek van den ingenieur van het stoom wezen en wij achtten het niet noodzakelijk heel het personeel daarover te hooren. Ik zie er niet tegen op alsnog een on derzoek in te stellen, doch de heer van Schijndel, zal als groot werkgever zelf wel weten, dat wij indien wij den direc teur tegenover het personeel ter verant woording roepen, gevaarlijk spel spelen. Wij meenden dat wij voldoende waren ingelicht en daarop hebben wij het rap port uitgebracht. Het ingezonden stuk in „De Echo" heb ik ook gelezen en't ging mij, als secretaris van de gascom missie zelf speciaal aan. Ik heb echter gemeend er niet op temoetenantwoorden. Nogmaals en ik durf wei namens de commissie te spreken, zeg ik dat tegen een nieuw onderzoek onzerzijds geen bezwaar bestaat. Voorzitter. Naar aanleiding van 't ge sprokene door den heer Verwiel wordt mijn gevoelen meer en meer bevestigd, dat er verschil van meening bestaat over 't al of niet instellen van een on derzoek ook bij 't personeel en daarom wil ik zien dat de raad het uitmaakt. Wil U er dus een voorstel van maken. Van Schijndel. Neen, ik geef het Dag. Bestuur het ter overweging, als dat de verantwoording op zich durft nemen moet ze 't zelf weten, maar ik zeg dat het ongehoord is zoo'n warboel als het op de gasfabriek is. Voorzitter. Ik herhaal het nogmaals. Er is, verschil van gevoelen over het onderzoek. Wenscht u er een voorstel van te maken, dan zal ik het in omvraag brengen, Van Schijndel, Neen, dat doe ik niet, maar 't is ongehoord die blaam op 't personeel te laten rusten en ik begrijp niet dat B. W. de verantwoordelijk heid willen dragen. Voorzitter. Die verantwoordelijkheid neem ik graag op me, als de raad zich in deze niet uitspreekt Ik sluit de discussies over dit punt. Houben. Ik wilde nog even vragen of met het leggen van het fietspad in de Stationstraat niet te lang wordt gewacht. Voorzitter. Daarmede zal spoedig worden begonnen. Dat zal geen weken meer duren. Na het schoonmaken der openbare school beginnen ze er oogen- blikkelijk mee. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de openbare vergade ring en gaat de raad over in geheim Comité ter behandeling van 13 Reclames Hoofd. Omslag. De onderlinge prijzen werden behaald als volgt: Kasprijzen. le eereprijs (een zilveren medaille) uitgeloofd door den heer J. Lenzholz werd verdiend door de Gebr. Stokwiel der. 2e eereprijs (een kunstvoorwerp) uitgeloofd door den heer F. Schoemans werd verdiend door Ant v. Eijck. 3e eereprijs (een kunstvoorwerp) uitgeloofd door den heer J Stokwielder, werd be haald door F. Schoemans. Liedertafel Oefening en Ver maak*. Heden avond en morgen, Zondag, repetitie voor Heeren Leden der Lieder tafel, medewerkende zangers en muzi kanten. Trouwe opkomst dringeed noodzakelijk. Benoeming. Tot agent van politie alhier is in plaats van den heer Duijsters, die als zoodanig tegen 1 September ontslag heeft gevraagd, benoemd den heer A. de 'Jonghe, thans agent van politie te Leiden. Alg. Synode der Ned. Herv. Gem. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft o.a. de volgende toelagen verstrekt Uit fonds tot verbetering der schraal ste predikantstractementen Dongen f 100, Drunen 150, Baardwijk f20. Uit de generale kas Heusden, voor herstel der kerk f 2500, Drunen voor kerk en pastorie f 2100, voor het pred. traktement f 100, Baardwijk id. f 100, Dussen voor den predikdienst in den Zuid-Holl. polder f 100. KERKRADE In de dominiale mijn had hedenmorgen een dynamiet-ontplof- fing plaats, waarbij de mijnwerker K. werd gedood Toen door een opzichter een onderzoek werd ingesteld volgde eene nieuwe ontploffing De opzichter en twee arbeiders werden doodelijk ge troffen. CONSTANT1NOPEL. De Porte heeft geen gevolg gegeven aan de nota van de gezamenlijke mogendheden. Alleen heeft zij geantwoord dat het leger heeft geweigerd aan de bevelen van de be velhebbers, om Adrianopel te verlaten, te voldoen. een prachtig, ruwharig bij de N.V. T. M. van GRINS* VEN'8 STOOMSCHOENEN- EN J'EDERFABRIER, te *s-Herto- genbosch, 5173 Zooals wij teids twea malen ïu ons jaar - verslag hebben meegedeeld, werden door ons plannen overwogen om het onderwijs aan de teekenschool te reorganiseeren. Alvorens daar toe over te gaan, hebben wij den Directeur der Bchool gemachtigd, met den Leraar Meul kenB eenige avondteekeoscbolen in de grootere steden te bezoeken. Door den Directeur word een zeer lezeuswaardig verslag van zijoe be vindingen samengesteld, waaraan bij toevoegde een uitgewerkt leerplan voor eene teeki nschool die zou beantwoorden aan de strengste eischen *an dezen tijd. Aan de uitvoering van dit plan waren echter verschillende bezwaren verbonden, o n. zou de bestaande school te klein worden eu aanmerkelijk moeten worden verbouwd. Vooral omdat met het oog op de te openen byzondere lagere school niet bekend is welke bestemming eenmaal aan een groot gedeelte der lokalen van de openbare school zal worden gegeven, hebben wy gemeend geeoe verbouwingen aan de bestaande school te moeten voorstellen. Wy hebben daarom den Directeur opgedragen een leerplan 6amen te stellen in denzelfden geest als zijn oorspron kelijk plan, docb met weglating van een enkel, minder noodzakelijk leervak, zoodanig inge richt, dut hot bestaaude gebouw met eenige inwendige verandering kan blijven worden gebezigd. Wij zijn er thans in geslaagd, een leerplan te kunnen aanbieden, dot alle waar borgen geeft voor een deugdelijk teekenonder— wys met toepassing van moderne leermethode. Het onderwijs zal naar dit plan meer gericht zijn op het vak van den leerling, meer zorg wordt besteed aan het theorie onderwijs, terwyl eenige leervakken zijn toegevoegd, o.a. anatomie, rekenen, oppervlakte en inhouds— berekeningen, projactieleer. bovendien vak— hondteekenen, dat (ot nogtoe alleen aan de Bchilders werd gegeven. Om het nieuwe leerplan te kunnen uitvoeren zullou eenige veranderingen in de bestaande leslokalen moeten wordeo aangebracht, terwijl de bovenverdieping (onder het dak) tot één leslokaal zal moeten wordeo ingericht, waartoe zeer voldoende ruimte aanwezig is. Door den Gemeente—opzichter is een en ander in tee keniug gebracht. Daarenboven zal bot personeel weder op dezelfde sterkte van vroeger, vóór de benoe ming van den tegenwoordigeu Directeur, moe - ten worden gebracht, waardoor de aanstelling van een vierden leeraar noodzakelijk is. Wij hebben ten slotte gemeend goed te doen Uwen Kaad do vaststelling van eèn salaris- regeling voor bet onderwijzend personeel in overweging te geven. Aan de band van het geen elders wordt gegeven, meenen wij de navolgende regeling te kunnen aanbevelen Voor den Directeur, aanvoDgsjaarwedde f 400 met 3 vijfjaarlijkse!)» verboogingen van f50. Voor den leeraar bouwkunde, nanvangs- jaarwedde f 200 met 3 vijïjaarlijksche vorhoo gingen van f 50 Voor de overige leeraren, aanvangsjaarwedde 150, met 3 vijfjaarlijkse he verhoogingeu van 25 Het bezit der akte L. O. of M. O. geeft aanspraak op eene verhooging der bezoldiging van respectievelijk f50 en f 100. Deze regeling bij de vaststelling in werking te doen treden, alzoo van kracht bij de ope ning van den cursus 1913 1914, waardoor eon gedeelte der meerdere uitgaaf aan be zoldiging van bet personeel, alsnog op de begrooticg 1913 behoort te worden gebracht. Wij voegen hierby het verslag van don Directeur met het oorspronkelijke leerplan, benevens het door ons biervoor bedoelde ge wijzigde leerplan met den daarbij behoorenden lesrooster. De Voorzitter Door de Commissie voor de Teekenschool is in overleg met deD Directenr dier instelling een nienw leerprogram ontworpeD, belangrijk afwijkend van de tot nu toe govolgde leer methode. Volgens bet nieuwe program van onderwijs znllen de lessen aan de Teekenschool meer speciaal gericht zijn op bet vak van deo leerling, zal meer zorg worden besteed aan theoretisch onderwijs, terwijl eenige nieuwe leervakken worden toegevoegd. Zooals U uit het verslag van den cursus 1912-1913 zal gebleken zijn is het getal leerlingen aan de teekenschool belangrijk toe genomen bedroeg dit voor den cursus 1911 -1912 47, de cursus 1912-1913 telde 65 leerlingen. Om de nieuwe onderwijsmethode te kunnen toepassen, mede cok om bet grooter aantal leerlingen, zal, naast den Directenr, zooals vroeger een vierde loeraar moeten worden aangesteld en zullen in het inwendige van het teekenschoolgebouw eenige verande ringen noodzakelijk worden zooals op bijgaande teekening met beschrijving van den Gemeente- opzichter is aangegeven Da raming der kosten van de verandering beloopt f1075,— met inbegrip der raeubileering. Kan door Uwen Raad tot deze verandering worden besloten, waartoe wij adviseeren, dan zal dit bedrag moeteD gevondou worden nit een eerlong te sluiten geldleening. Door de Commissie voor de Teekenschool wordt daarenboven een regeliog van de jaar wedden van bet onderwijzend personeel voorgesteld. Daardoor zou voor het personeel voor den cursus 1913-1914 moeten worden uitgetrokken Directeur I G00t H. Meulkaus f 350,— A. F rok lage f 275,— J. Trirobach f 225, Nieuwe leeraar f 200, Totaal f 1550,— Vroeger f 1175, Ofschoon het uitwerken van bet ontworpen leerplan eenige meerdere jaarlijksche uitgaaf zal vorderen, staat daar tegenover, dat daar door aanspraak zal kunnen worden gemaakt op eene hoogore Rijks en Provinciale bijdrage. Onder verwijzing naar het betrekkelijk advies van de Commissie voor de Teekenschool eu naar de Rapporten vun den Directeur, hebben wij de eer U voor te stellen a. Het teekenschoolgebonw te veranderen als door den Gemeente—opzichter is ontworpen en de uitgaaf daartoe te vinden uit eene geld leening b. Da regeling van de bezoldiging van het onderwijzend personeel vast te stellen als door de Teekenechoolcomraissie wordt voor gesteld c Aan te stellen een vierde leeraar op een jaarwedde volgens de hiervoor bedoelde regeling d. Zoo de vooratellen sub a. b. c. worden aangenomen, de begroofing 1913 iu verband daarmede te wijzigen. De uitgaven voor de verbouwing te dekken door de opbrengst geldleening de nitgaven b en c voor 1913 f287,50 te vinden uit den post onvoorziene uitgaven. Waalwijk, 9 Aug. 1913. Waakvijks Belang. Algemeene vergadering op Maandag 11 Augustus 1913, des avonds ten 8'/2 uur in de zaal >Musis Sacrum.* Aan de orde 1. Opening en Notulen. 2. Rekening en verantwoording door den penningmeester over 't afgeloopen jaar. (Deze rekening en verantwoording ligt gedurende 3 dagen voor de vergadering ter visie bij den penningmeester, den heer H- G. van Everdiugen.) 3. Onafhankehjkheidsfeesten. 4. Rondvraag. Wij vertrouwen dat vele leden deze algemeene vergadering zullen bijwonen, al was het maar om te toonen, dat men belang stelt in het werken van het vol ijverig bestuur dezer vereeniging. Daar enboven komen er ook nog besprekingen aan de orde, n.l. de onafhankelijkheids feesten, waarvoor elk lid zich zeer zeker interesseert. Circus Wilke. Het gunstig bekende circus >Paul Wilke* dat nog onlangs de eer had voor IT. M. de Koningin en de Prinses eene uitvoering te geven op het Loo, zal ook onze gemeente bezoeken. Het zal zijn standplaats vinden in de Mr. van Coothstraat en alhier verblijven op 9, 10, 11 en 12 September. We hopen op dit belangrijk circus, dat met 150 personen en 82 paarden werkt, nog wel eens nader terug te komen. Bijzondere Jongensschool. Naar wij vernemen zullen de Eerw. Broeders, belast met het geven van het onderwijs aan de R. K. School voor Jongens alhier, zich na 15 Augustus in onze gemeente vestigen in het voor hen bestemde pand nabij de Markt, gelegeiij voor de school. De school zelf zal geopend worden 1 September a.s. Gouden Bruiloft. Den 17 September hopen de echte lieden Th. van de Griendt en Corn. Theodora van de Griendt, geboren Duquesnoy hunne 50-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Wij twijfelen er niet aan of deze brave en zeer geziene oudjes zullen op dezen heugelijken en zeldzamen dag tal rijke blijken van belangstelling ontvangen. Fruitteelt. Onder zeer groote belangstelling van koopers uit alle deelen des lands, werd Donderdag bij den heer D. Smits, te Meeuwen onder leiding van 't Bestuur der afdeeling >Land van Heusden en Altena*, der Pomologische vereeniging, eene fruitverkooplng gehouden bij pu blieke inschrijving. Er was zooals we hierboven schreven, zeer veel animo, terwijl flinke prijzen werden besteed. Het bestuur dezer afdeeling gaat wel practisch te werkde inschrijving gaat zeer eenvoudig en juist, de besteede prijzen zijn flink, de kosten zijn vo.ór den verkooper zeer gering, n.l. nog niet l°/0, als we goed zijn ingelicht. Wij vernemen dat door bovenge noemde actieve afdeeling is besloten in den a.s. winter voor de Langstraat een cursus in fruitteelt te openen. Hoogstwaarschijnlijk zal deze cursus gegeven wordeo door den heer A. van Roosmalen, beambte van de Pomologi sche Vereeniging te Waalwijk, terwijl deze laatste plaats ook vermoedelijk voor t geven van den cursus gekozen zal worden, als liggende juist in 't mid den der Langstraat, van alle zijden, als Besoijen, Capelle, Sprang, Vrijhoeven, Kaatsheuvel, Drongelen, Baardwijk, Dru- nen enz. zeer gemakkelijk te bereiken. Wij gelooven dat men ook hier ter plaatse voor lokaal enz. alle medewer king wel zal ondervinden. ■»De Postduifie Waalwijk hield op Zondag 3 Augustus 1913 eene wedvlucht met jonge duiven van Arlon. le pr. Gebre Stokwielder 11,26,32 No 7040 P W '13 2e 9 Am v Eijck 11,35,40 0 7111 0 3e 0 idem 11,39,32 tl 70.93 ff 4e 9 F Schoemans 11,42 41 0 7021 U 5e 9 J Swinkels 11,48,36 0 7064 II 6e 9 De Kloe 11,49.12 0 7084 ff 7e 9 L M oor en 11,54,38 v 7077 0 8e 0 J Schalken 11,55.34 0 7048 u 9c 9 idem 11,59,10 0 7056 10e 9 J Lenzholz 12,-,59 1/ 7017 V le 9 Gebrs Stokwielder 11,26,32 0 7046 ff 2e V Ant v Eijck 11,35,40 0 7111 ff 3e 9 F Schoemans 11,42,41 9 7021 ff 4e 9 J Swinkels 11,48,36 9 7064 ff 5e 9 De Kloe 11.49,12 tf 7084 0 Ge 9 L Moonen 11.54,38 9 7077 y 7e 9 J Schalken 11,55,34 0 7048 ff 8e 0 J Lenzholz 12,—.59 ff 7017 ff 9e 9 Gebrs Stokwielder 12,01,26 0 7034 ff 10e 9 M de Folter 12,12,36 0 618 Vrede 11e 9 P Schoemans 12,15,49 0 7026 P VY '13 12e tt H v d Pennen 12,22,12 0 7015 ff 6 weken oud, bij P. LET8CHERT, Station straat alhier. 5172

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10