gïlïïWS ïïTt sbïïsbbn. R. K. Dienstbode, Advertentiën. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Korte berichten. Kerknieuws., Handelsberichten. den cn de zeveuarmigen kandelaar, prijken boven de kaarsenbaoken de prachtige beelden van de H. H. Joannes, Bernardus, Antonius en Lsonardus en boven het tabernakel, de beeltenis van het H. Hart van Jezas. De taberuakeldtur in koper roet email bewerkt, voorstellende de Zaligmaker met den H. Johannes vragende: „Ben ik het Heer* is evenals het geheele altaar een kunstwerk van den heer Kusters uit Stratum. Binnen enkele maanden zal het geheel beschilderd worden, crême-kleur met goud afgezet. Verslag der Conferentie van den H. Vincenlius a Paulo. Uit het verslag van de Conferentie van den H. Vincentius a Paulo blijkt, dat de gezamelijke ontvangsten over het jaar 1912 bedragen f 1468,90 de totale uitgaven 1504,40% gld., zoodat 'l vsrslag sluit met een nadeelig saldo van 40,50'ƒ2 gld. Ontvangen aan liefdegiften in natura 142 KGr. Roggebrood en 20 Liter melk, verder van den Heer M, J. Heijs bij gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest als extra- bedeeling 20 krentenmikken en van N. N. 25 brooden te bedeelen als Antoniusbrood. Aan levensmiddelen, brandstoffen kleeding en ligging werd verstrekt4146 KGr. rogge- brood, 892 KGr. rijst, 299 grotbrooden, 34 mikken, l064'/a Liter melk, 59 eieren, 13'/2 KGr. versch vleesch 4'/2 KGr. gerookt vleescb, 99 HL. steenkolen, 17 manshemden, 16 vrouwenhemden, 123 kinderhemden, 15 vrouwen- en raeisjeskleeden, 9 vronwen- en meisiesrokken, 5 baaien vrouwenrokken, 55 vrouwen- en meisjessciiorleD, 1 vrouwenjak, 41 kiuderborstrokken, 3 mansborstrokken, 8 boezeroenen, 7 Zondagscbe mansbroeken, 1 mansonderbroek, 5 meisjesbroeken, 26 jongenspakjes, 3 jongenskieltjes, 5 jongens broeken, 15 paar mansklompen, 12 paar vrouwenklompen, 141 paar kinderklompen, 1 bedovertrek, 8 beddezakken, 4 bedden m. peluw, 3 bedden met toebohooren, 27 dekens, 51 bedlakens, 1 kinderbedje, 1 mud rogge meel, 100 pond stroo. De staat van onfvangsteu en uitgaven sluit dit jaar met een nadeelig saldo, doordat een verbouwing aan de woningen is gedaan, welke uitgavenevenwel door meerdere huurop brengst binnen een paar jaren zal worden gedekt. Verder meldt het aerslag, dat de heer Jnd. Mombers, als werkend lid zijn ontslag nam, maar zich opgaf als honorair lid. Het aantal werkende leden daalde alzoo tot 12 en meermalen moest aan dit beperkt ledental een te groot aantal huisgezinnen ter bezoek worden opgelegd, waardoor niet al toos aan een geregeld bezoek der bedeelden kon worden voldaan. Ten behoeve eener weduwe met kleine kinderen werd tot den aankoop eener stikmachine uit de kas eeoe bijdrage veileend, waardoor bedoelde wed. in staat werd gesteld in haar eigen onder houd te voorzien. Aan 't eind van 't verslag wordt aan allen, die op eenigerlei wijze aan de geestelijke en stoffelijke belangen der armen van den vereeniging hebben bijge dragen oprechteu dank gebracht, waarbij op voortduring van steun en medewerking ge- hoopt wordt. Heusden, 12 Aug. 1913. Geslaagd. Met genoegen melden we, dat onze oud stadgenoot de Heer J. Kramer dezer dagen slaagde voor de akte Engelsch.L.O. Openlucht-bijeenkomst. Donderdagmiddag heeft op het eiland een bijeenkomst plaats van Chr, Jongelings- vereenigingen, waarbij verschillende Eerw. Heeren zullen optreden als spreker. Tevens zal de Heasdensche Harmonie de gezangen begeleiden, terwijl de zangvereeniging „Looft den Heer* eenige nummers zal doen hooren in de pauzes. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Met het plaatsen van onderstaande regelen, in Uw blad zoudt U ons zeer verplichten. Bij voorbaat reeds onzen dank. In >De Banier* van 9 Aug;. 1.1. geeft de Redactie dezer courant haar lezers en lezeressen een beknopt overzicht van een brief door de handwerk-patroons van Baardwijk gericht aan het bestuur van den N.|R. K. L. A. B. Het schijnt ons toe dat de Redactie van „De Banier* niet voldoende is in gelicht over dit schrijven anders zou zij hare lezers den btief wel letterlijk ter lezing hebben aangeboden, inplaats van enkele punten of woorden, waardoor minachting wordt gewekt. Om te toonen welke verkeerde ge voelens de Redactie aan hare lezers wil voorleggen plaatsen wij dat antwoord ten volle, opdat ieder zich kan overtui gen hoe de bedoelingen, slecht uitge legd, worden verspreid. Aan het bestuur v. d. A. N. L. B. te Kaatsheuvel. >Een nieuwe loonlijst door U vast gesteld in eene expresse daartoe aan gelegde vergadering werd ons op 7 Juli hl. toegezonden. Een begeleidend schrij ven bevatte de verschillende redenen tot dit voorstel- Reeds bij den eersten oogopslag valt overdrijving te constateeren vooral daar waar U over volledige vakkennis en technische eischen spreekt van voorheen en thans. Van onze opioie's het volgende, wat door U welwillend zal overwogen wor den. Dit verzoeken wij U althans. Hoevele zijn er, die niet te overtuigen zijn dat zij met te weinig vakkennis be- hebt zijn, ofschoon, zooals door U twee- dens wordt aangegeven een volledige vakkennis noodig is. U zoudt het met ons hierover eens zijn als U eenen be trouwbaar, geheel onpartijdig grondig vakkenner zijne meening vragen zoudet. Partijdige, buiten het vak staande per sonen of zij die nooit een vak geleerd hebben, kunnen redelijkerwijze over zulke zaken niet oordeelen. Derdens, spreekt U over den arbeids duur. Op grond van ondervinding verdeelen wij de thuiswerkers in 4 groepen n.l. groep A. Werklieden die den Maan dag als rustdag van den Zondag be schouwen en dien dag geen werk ver richten ten voordeele van zich zelf en hun gezin. Dinsdags beginnen zij het met zich zelf te meenen en moeten zij de verwaarloosde uren inhalen. Dit moet natuurlijk op het laatst der week ge beuren. Vandaar de overmatige arbeids duur in enkele dagen. tot B. behooren diegenen, waaraan de vrouw een helper heeft in de huishou delijke bezigheden, wanneer zij zelf door stikken binnenshuis of door dagwerk bij anderen belet is hare taak te vervullen, ofschoon ieder bij zijn arbeid blijven moest. onder C. vallen zij wier gebrek het is te werken en te tobben zonder gewenscht resultaat. Voor zulke gebreken is de werkgever toch niet aansprakelijk. bij D. sluiten zich die werklieden aan die hun werk behartigen en hun werk zaamheden zóó verrichten dat zij de arbeidsuren van rusttijd weten te onder scheiden. Zij houden zich met Maandag houden, buurpraatjes, huishoudelijke be zigheden en meer onnuttig tijdverslin dende zaken niet op. Zij zien dan ook des Zaterdags de goede resultaten en verdienen dan toch in de omgeving hun ner oaastbestaanden een loon dat varieert tusschen 8 tot 12 gulden. Hieruit blijkt derhalve dat het zeer moeilijk is in 't algemeen over te over- matigen arbeidsduur te spreken. We komen nu tot de hooge eischen welke aan het dames handwerk gesteld worden. Aan 90°/o worden die van het leest- klare deel verlangd. Snit, combinatie van kleur en diverse willekeurige leestvormen zijn sterk veranderlijk, 10°/o voor een meer nette afwerking van het zichtbare zoolleder. Doch hoewel 10% voor het onderwerk slechts rest, zijn de loonen voor het betere genre 20% a 25% gestegen. Het eenvoudige Engelsche en oude dames schoeisel komt zóó in verdrukking door de machinale fabrieken dat het voor ons uiterst moeilijk zal worden dit soort aan den man te brengen, wat eene ont- slaggeving voor velen ten gevolge zal hebben, wanneer hoogere loonen gegeven moeten worden. Volstrekt valt het niet te ontkennen dat de levensstandaard hooger is geworden. Echter is dit voor den middenstand als voor den werkman gelijk, 't Is echter naar veler meening de overtollige weelde die tiiompheert over een groot deel van het weekloon en een hinderpaal is op den weg der vooruitgang. Sterk te betreuren valt het voorzeker dat het getal det handwerkers sterk ver mindert. Terwijl dit zoo te bejammeren is, spijt het ons dat uwe vereeniging een richting inslaat welke voert tot eene al geheele vernietiging van het vak want waar geen meester is kan geen leerling zijn en zonder fabrikant-patroon geen knechts die hen onderwijzen kunnen om van het jonge geslacht vakkenners te maken. Daar de verdiensten van den patroon te gering worden door een voortdurenden aankoop van modellen, door steeds nog stijgende grondstoffen, door resteerende niet meer gangbare fournituren etc. is het bestaan zeer moeilijk. Hoe gaarne ook, kunnen wij aan Uwe eischen niet voldoen en hoopen wij dat Uwe veree niging zal werken t©t groei en bloei van de handwerk-schoenmakerij en niet tot algeheele verdelging, waaraan Gij nu wilt beginnen. Met de meeste achting »voor waarheidrecht en vrijheid, een ieder zich zelf overtuigen kan. Ons lust het verder niet meer van repliek te dienen. Op bovenstaand schrijveu is door het hoofdbestuur van den R. K - Lederbe werkers-arbeidersbond o.m. als volgt geantwoord Het schrijven is slechts voorzien van handteekeningen van enkele der fabri kanten tot wie wij ons verzoek gericht hebben, cn daar het bovendien den ernst volkomen mist die naar onze mee ning aan een dergelijk schrijven toege kend diende te worden, hebben wij thans gemeend dit schrijven thans niet te be antwoorden doch voorloopig als ken nisgeving te beschouwen en als zoo danig terzijde te leggen. Onder verwij zing naar ons schrijven vpn 7 Juli ver zoeken wij dan door dezen beleefd de beambten van onzen Bond een onder houd met u te willen toestaan. Wij ge ven er de voorkeur aan dit onderhoud te hebben met de gezamelijke werkge vers van dameshandwerk te Baardwijk of een door hen aan te wijzen ge machtigde commissie. Tijd en plaats dier bijeenkomst laten wij gaarne aan uwe beslissing over, doch in ieder geval in den loop dezer week. Mocht uwerzijds hieraan niet voldaan worden, dan zal het ons aangenaam zijn de reden daarvan te vernemen.» Door de patroons is hierop geant woord dat niet verder op dit verzoek zal worden ingegaan en dat zij het schrijven met allen ernst hebben over wogen. U nogmaals dankend, Mijnheer de Redacteur, voor Uwe welwillendheid leekeuen wij met achting Jandiverk-patroons van Baardwijk. De bovenbedoelde kwestie handelt over eene loon-actie ingesteld door den R. K. Lederbewerkersbond om den loonslandaard voor handwerkers Baardwijk op te voeren. KLERX-DEKKERS. M. v. EIJCK. H. GREVEN. Wed. JOH. PULLENS. Gehr. DE KORT. A. SLAATS. Gebr. v. HELVOIRT. Firma LEIJTEN-SCHOORMANS. KLERX-V. HERPT. Baardwijk, 1 Juli 1913. Uit bovenstaande blijkt dat de Redactie weder tweestrijd wilde brengen, waar het tot heden nog niet was. Een ieder zal nu overtuigd zijn dat de Handwerk-patroons van Baardwijk geen enkele beleediging schreven tegenover de knechts. Wij verzochten U daarom onzen brief letterlijk op te nemen opdat bij eventueel geschrijf van >De Banier* Door den bliksem gedood. In het dis trict Rosen burg (bij Danzig) waren zes tien arbeiders bezig een korenschuur te bouwen. Tijdens een onweder sloeg de bliksem in de groep arbeiders, waardoor drie op slag gedood werden en zeven ernstige brandwondeo bekwamen. Door den trein verpletterd. In den nabijheid van den tunnel te Hönebach op de lijn KasseiBebraEisenach zijn vier werklieden, die de rails aan het herstel len waren door een sneltrein gegrepen. Drie van hen werden op de plaats ge dood. De vierde stierf kort na het on geluk. Op den weg naar Borrios (Spanje) werden eenige personen, die voor den regen in een tunnel scholen, door den trein verrast. Ze vluchten op een ander spoor, wat echter niet kon verhin deren, dat een man, een vrouw en hun dochtertje verpletterd werden. Een auto door den sneltrein gegrepen. Een auto-ongeluk dat drie menschen- offers eischte, had op Long Island bij Ncw-York plaats. Toen de bekende mil- lionnair Osgood Pell met zijn auto den spoorweg wilde oversteken, werd zijn wagen door een sneltrein aangegrepen en verbrijzeld. De inzittenden Peil, de makelaar William Laimbeer, benevens de chauffeur, werden op slag gedood, terwijl de vrouw van Laimbeer zwaar gewond werd. Omvaar bericht. Gisteren, toen ons blad ter perse lag, telefoneerde onze Bredasche correspondent ons, dat hij te Breda den schilder M. gesproken had, bekend uit den moordzaak van Maria Kessels, en van wien het ,,Eind. Dagb.*' dezer dagen het bericht verspreid had, dat hij te Antwerpen wegens het plegen van niet te noemen handelingen met minderjarigen was gearresteerd. M. verklaarde onze correspondent, dat het bericht van genoemd blad van a tot z verzonnen is en dat iedereen gerust bij de Antwerpsche politie naar hem informeeren kan. Hij doet te Ant werpen, waar hij reeds elf jaar woont, eigen zaken. Prov. Crt. Vreeselijk ongeluk. Vrijdag heeft in Cottica eea verschrik kelijk ongeluk plaats gehad. Een oude man van Charenbeek begaf zich naar den winkel Naar gewoonte nam hij zijn geweer mede. Zijn vrouw en een klein meisje liet hij goed en wel in de woning achter Bij zijn terugkeer meende hij in het gewas achter zijn huis een dier te zien. Hij schoot en hoorde tot zijn ontzetting onmiddelijk daar na angstgeschrei. Op den roep vaD het meisje»grootpapa. gij hebt ons ge schoten snelde hij toe en vond zijn vrouw doodelijk gewond ter aarde lig gen. Bijna op hetzelfde oogenblik gaf zij den geest. Het meisje was licht gewond. Kort na het gebeurde, verscheen de kommissaris op het terrein om een on derzoek in te stellen. De lijkschouwing vond den volgenden dag plaats. De oude man was der wanhoop ten prooi. Men heeft zielsmedelijden met den stakker, die in arrest zit. De vrouw was zijn eenige steun. Kind verbrand. Hedenmorgen is in het ziekenhuis aan zijn bekomen verwondingen overleden de 4-jarige J. N. v. d. Wal, gewoond hebbend Ketenstraat 6. Gistermiddig was het ventje achteruit loopende in een op straat staanden emmer heet water ge vallen en had daarbij uitgestrekte brand wonden aan rug, zitdeelen en beenen bekomen. Ontploffing te Brugge. Gisterenmorgen is de grootste tank der gasfabriek van Brugge ontploft. In een oogwenk sloegen reusachtige vlam men op en bedreigde de geheele fabriek, maar gelukkig kwam spoedig hulp op dagen, zoodat men het vuur meester werd. Zes werklieden liepen ernstige brandwonden op, terwijl tal van arbei ders licht gekwetst werden. Hevige onweders in Amerika. Na de ondragelijke hitte, die dagen lang heerschte, hebben eergisteren boven verschillende steden van Amerika, op Long Island, in New-Yersey en in Pennsylvania, hevige onweders gewoed, welke talrijke ongelukken veroorzaakten Alleen in New-York werden vier per sonen door den bliksem gedood, terwijl tal van personen door gebroken elec- trische draden gedood of gewond wer den. Op Long Island zijn tijdens den storm, die met het onweer gepaard ging, zes personen verdronken. Nog worden twee motorjachten vermist. Waarschijn lijk zijn ze met hun dertig opvarenden vergaan. Gedood. Op het hei-werk voor de nieuwe kin derkliniek bij het Binnengasthuis te Amsterdam had gistermiddag een droe vig ongeluk plaats. Terwijl een heipaal op werd geheschen viel de zware ijze ren ring van den paal en trof den hei baas Janus van Houwelingen. De 56- jarige man was op slag dood. De ge troffene was gehuwd en woonde in Haar lem. Juweelendieven in een sneltrein. In den sneltrein tusschen Freiburg en Bern hebben dieven zich meester gemaakt van een valies, dat een aantal sieraden be vatte ter waarde van 50.000 gulden. De Utrechtsche kermis beeft dit jaar i 17.150 staangeld in de gemeen tekas doen vloeien. Tteurig. Te Bonnieux, bij Aviguon, is een jong meisje, door baar eigen familie doodgeslagen. Zij be weerde door den duivel bezeten te rijn en om die nit te bannen, bonden baar vader, moeder, znster en broeder baar op een stoel vast en sloegen haar zoolang met stokken totzjj bezweek. Zonderlinge doodsadvertentie. Na een langdurig lijden overleed heden in den ouderdom van 34 jaren de heer.... in leven mr. schoenmaker. Behalve eene diepbedroefde weduwe en drie kinderen te jong om hun ver lies te beseffen, laat de overledene een groote partij zoolleder en schachten van laarzen na, die tot billijke prijzen zullen worden van de band gedaan. In het Agnetapark, te Hof-van-Delft, had zich Zondagmiddag een 17-jarige jongen, die onder den invloed van ster ken drank verkeerde, te slapen gelegd. Een 10-jarige knaap gooide uit balda digheid het beschonken jongmensch een steen op den rug, waarover deze dus danig in woede ontstak, dat hij den jongen ernstig mishandelde, door hem op het hoofd te slaan en op den buik te trappen. De knaap werd op advies van dr. Waszink per rijtuig naar de ouderlijke woning vervoerd zijn toestand is niet zonder zorg. De dader is door de poli tie aangehouden. Te Hoogerhelde dronken de smid J. S. en zijn broer een glas bier in een koffiehuis op den Putschen straatweg. Als gevolg daarvan zijn beiden ziek geworden. Men vermoedt, aldus de Avs., dat het bier gelapt was uit een nieuwe bier- pomp, waarvan de leiding niet voldoende vertind was. De smid S. is als gevolg van zijn ziekte overleden, de broeder is hersteld. Zaterdagmiddag 5 uur is het 3-jatig dochtertje van de familie De Boer, te Hoogvliet, onder een wagen geraakt, toen de paarden voor dien wagen, nabij het tramstation, van de stoomfluit eener locomotief schrikten en op zijde sprongen. Een half uur na het ongeluk stierf het meisje. Uit Gandia wordt gemeld, dat al daar in een bioscoop-theater brand uit brak. Hierdoor ontstond een paniek, waarbij 49 personen ernstig gewond wer den, van wie 14 doodelijk. Een groot aantal personen liep kneuzingen op. In het district Rosenberg (bij Dan zig) waren zestien arbeiders bezig een korenschuur te bouwen. Tijdens een on weder sloeg de bliksem in de groep arbeiders, waardoor drie op slag gedood werden en zeven ernstige brandwonden bekwamen. Te Rotterdam is de 7-jarige C. Weeda uit een roeiboot gevallen en in den modder gestikt. De 2-jarige v. Hoogdonk is te Rotterdam in de Kleine Wetering ver dronken. Te Roermond verdronk de ar beider v. E., te Sliedrecht het 4-jarig zoontje van den werkman v. d. Vlies. Te 's Gravenhage is gisteren eeu 40-jarigen man het rechterbeen door de tram afgereden I De ongelukkige is aan de gevolgen overleden. Op de werf Wilton te Rotterdam zijn drie ijzeren platen van 1300 K. G. bij het overladen neergekomen op het dek van de aldaar liggende sleepboot James. Een zeventienjarige dekkoecht werd getroffen en naar het Diaconessen- huis gebracht, alwaar hij is overleden. Men seint uit Warmond Gistermorgen is alhier uit een sloot het lijkje van de 2'/2~jarige J. Koenen door den vader opgehaald. De zakkenrollers hebben Zaterdag van de zeer groote drukte te Vlis- singen, ter gelegenheid aan de onaf hankelijkheidsfeesten aldaar een handig gebruik gemaakt voor het uitoefenen van hun bedrijf. Zoo werd op het terrein aan de Nieu we Markt een prachtig gouden horloge met dito ketting ontrold ter gezamelijke waarde van f 280. Bij de politie is voorts nog aangifte gedaan van het rollen van 2 horloges met ketting, terwijl een juf frouw kennis gaf dat zij haar portemon- naie vermiste. Twee dochtertjes van G. C. Schuur man wegwachter aan den noorder Ring dijk te Watergraafsmeer, 12 en 6 jaar oud, zouden naar Oostenburg gaan. Een der kinderen wilde den spoorweg, over steken omdat dan de afstand korter zou zijn, doch het andere wilde langs de Oostergasfabriek gaan. Ten slotte gingen beiden toch langs den spoorweg. Het was juist tijdens het onweer dat tegen half twaalf boven Amsterdam woedde. Vermoedelijk hebben de kin deren tengevolge van den zwaren ha gelbui den aankomenden trein uit de richting Utrecht niet gehoord, althans eer het jongste klad den tijd had om van de spoorrails zich te verwijderen werd het door den trein gegrepen en onmiddelijk gedood. Bij het lossen van dwarsliggers ten behoeve van de nieuwe lijn Weert Eindhoven had de arbeider M. S. het ongeluk te vallen en een dwarsligger op het hoofd te krijgen, waardoor hij, in bewusteloozen toestand opgenomen ee- nige oogenblikken later den geest gaf. Hij laat een weduwe met drie kin deren achter. Te Waalwijk wordt gevraagd eene flinke die een burgerpot kan koken, Wascli buitenshuis. Flink loon. Zouder goede getuigen ounoodig aan te melden. Brieven Bureau dezer courant No. 5141 in Door de architecten Jan Stuit en Jos Margrij is namens het Bestuur der Heilige Landstichting te Groesbeek, aanbesteed bet bouwen van eeu kerk, klooster en pastorie c. a., op den vroeger genoemden Ursulaberg, ge meente GroeBbeek by Ntfmegeu. Laagstam schrijvers met torens Brentzen en Braam, Nijmegen voor 1216990 (zonder torens i 198990) laagste zonder torens W. v. d. Schoot, te Til burg, voor f 195400. BESOIJEN, 12 Aug. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,39. Langste prijs t 1,30. Eieren 4'/i A 5 cent per stuk. ROTTERDAM 12 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 75 paarden 2 veulen. ezel, 1091 magere en 468 vette runderen 184 vette 116 nuchtere eD 591 graebalv. schapen ol lammeren varkens 155 biggen, 2 bokken of geiten. Koeien 40 tot 43 a 46 c., ossen 40 tot 43 a 46 ct., stieren 36 tot 41 i ct., kalveren 45 tot 50 ii 55 ct., exportkalvercn tot a ent., alles perbalf kilo. Melkkoeien f 145 A f 300, kalfkoeien f 150 a 335, stieren f 160a 390 pinken 110 a 150 graekal veren 40 a 80 vaarzen f 120 a 180 alles mager »ee; biggen f 13.a 18.slachtpaarden f 100 a 170; werkpaarden f200 A 330, hitten f 100ii 200 Nuchtere kalveren fok— 24—. 30.—slacht— 13.— A 20.— Biggen f 2.25 a f2.50 per week. ROTTERDAM, 11 Ang. Tarwe f 12.25 a t 13.— per 100 K.G. Rogge verkocht van iO.OO totfO.per 100 k g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.10..Zomer per 100 kilo 0.a 10.en Chevalier per 100 kilo fA Haver per 100 k. .00 a 04)0 Bruine boonen van f00.— 1 00. GORINCHEM, 11 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd runaerennuchtere kalveren, 38 vette varkens biggea. Ie qual. Kalfkoeien 1280 A 320 Kalfvaarzen 1180 a 240 Guiste vaarzen 1130 k 160 Melkkoeien t 220 A 280 2'/j jarige ossen f A Pinken J 100 a 130 Graskalveren t 50 A 80 Nuchtere kalv. 18 a 30 Aangevoerd 38 vette varkens van a 30 ct per half kilo, biggen van 110,a49— per stuk. e

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6