OTERLEERSNIJDEit BAL Gevraagd J ongmensch Zijden Trijp, Hegelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Brabant Direct gevraagd: Kleine Advertentiën. Advertentiën. Programma-boekjes Inzet. NotarisRlETRA Sport. Gemengd Nieuws. (uitsluitend paardenleer.) Vaste positie in 32 jaar bestaaude fabriek. op Zaterdag 30 Augustus Aanvang 'savonds 9 uur, een accuraat voor schaften- en leesten magazijn. SPOEDSPOED de Ranitz en kamerheer jhr. Schimmel- penninck. In de gereedstaande rijtuigen werd naar de tentoonstelling van oude kerk- lijke kunst gereden. Aan den mgaag werd de hooge be zoekster een bouquet aangeboden door het dochtertje van den Heer Hermsen. Hierna werden de verschillende leden van het hoofdcomité voorgesteld, waarna de Koningin-Moeder met gevolg de tentoonstelling bezichtigde. H. M. begaf zich te voel naar het Casino tot het bijwonen van een gedeei- te van het mysteriespel. In de vestibule werden aan de hooge bezoekers mooi uitgevoerde tekstboekjes in perkamenten omslag aangeboden. H. M. werd harte lijk door de talrijke bezoekers begroet. Ongeveer vijf uur verliet H. M. na zich te voren te hebben onderhouden met de leden van het mysteriespel, de kapelaans, Smulders en Hanssen, en den heer Dorus Hermsen, de zaal en begaf zich per rijtuig naar het gouvernements gebouw, alwaar door den commissaris der Koningin de :hee werd aangeboden Daarna begaf zich H. M. naar het station en verliet om zes uur 's Herto genbosch. Provinciale Staten. De totaal uitslag van de Zondag In de afdeeling der R. K. Klesverecniging in het district Ttlburg gehouden stem ming voor een lid der Provinciale Stalen is, dat verkregen de heeren Arts 313, Eras (die zich had teruggetrokken) 12, Klisters 147 en Raupp, burgemeester van Tilburg, 579 stemmen. Z. K H. Prins Hendrik- Z. K. H. Prins Hendrik heeft Zondag 24 dezer het Sanatorium van Prof. Fried- lande te Hohemark verlaten. Hiermede is de korte nakuur van Z. K. H. den Prins geëindigd. De zenuw hoofdpijnen, waaraan Z. K. H. leed, zijn geheel verdwenen. Prins Hendrik ver heugt zich overigens in eeu uitstekende gezondheid en gevoelt zich bijzonder opgewekt. Ten half twaalf is gisterenochtend de Prins uit Hohemark in de residentie aangekomen. Aan 't staatsspoorstation werd hij ver welkomd door de Koningin. In een auto reden de Koningin eu de Prins naar het Huis ten Bosch. Louis Morisson. De bekende tenor Louis MorrissoD, die thans naar de Nederlandsche Opera te Antwerpen gaat, heeft te Amsterdam een afscheidsconcert gegeven, waarop hij geestdriftig werd gehuldigd/' Het mannenkoor »Excelcior« zong koren van Olman, Hentze en Tilman, terwijl het muziekkorps der Kon. Ned. Weerbaarheidsvereeniging eveneens vel schillende nummers uitvoerde. De heer Morrisson zong eenige dramatische aria's en met den heer Kapper duetten. De zaal was overvolde solisten ont vingen bloemen en kransen. Groote Provinciale Tuinbouwtentoon- stelling te Bteda. Op de vergadering, die de verschil lende sub-commissies 1.1. Maandag hiel den met het uitvoerend comité der ten toonstelling, werd verslag uitgebracht van den stand der voorbereidende werk zaamheden, die thans geëindigd zijn. Het aantal inzendingen is zóó groot dat het oorspronkelijk tentoonstellings terrein met een beduidend stuk uitge breid moest worden. Hierdoor Is tevens nog eeoige plaats vrijgekomen eD in verband daarmede is de termijn van aanvrage om plaats veriengd tot 5 Sep tember. Uit de gedane mededeelingen bleek, dat alle onderdeden van den Tuinbouw schitterend tot hun recht zullen komen aan onderwijs enontginalngis een gansch bijzondere zorg besteed. Nu reeds is bepaald, dat op 24 Sep tember door een commissie uit de Po- mologische vereeniging een vruchten keuring zal worden gehoudeD, terwijl s middags een excursie zal plaats heb ben in den omtrek van Breda. De sub-commissie voor financieën rapporteerde, dat de waarborgsom van f 12000.— reeds meer dan volteekend is. Tegenover de f 1500, benoodigd voor de prijzen, staan nu al meer dan f 1000 aan verschillende giften. te Oostvoorne een treurig ongeluk plaats gehad, waarbij helaas twee menschenle- vens te betreuren zijn. Omstreeks drie uur in den namiddag was het elfjarig zoontje van M.K., wo nende in de Dordtschestraat te Rotter dam, op het zoogenaamde groene strand1' aan het baden, terwijl de vader en eenige familieleden zich in de on- middelijke nabijheid in het zand vermaak ten. Plotseling zonk met een luiden gil het ventje ia de diepte weg. De vader begaf zich direct te water en spoedde zich naar de plek, waar nog slechts een hand boven water uitstak. Toen zag men met ontzetting hoe ook hu, op de plaats waar zijn kind was ge zonken, door den stroom werd meege sleurd en eveneens in de diepte verdween. Daarop begaven zich nog een tweede zoon van K., diens zwager en twee bad gasten geheel gekleed te wa'er, doch zij konden de ongelukkigen die al verder en verder wegdreven, niet meer bereiken en moesten hen voor oogen zien verdrin ken, Wanneer slechts een touw of stok was aanwezig geweest, om den zinkenden toe ■e steken zouden er ongetwijfeld geen menschenlevens zijn te betreuren, daar het treurspel zich op nog minder dan 10 M. afstand van het strand afspeelde. Direct werd met dreggen begonneD, cioch men mocht er op heden nog niet in slagen de lijken der slachtoffers, die vermoedelijk ver weggedreven zijn, te bergen. De verslagenhe'd op de badplaats is groot. Naar wij verder nog vernemen, is het baden en Zwemmen aan het groene strand wegens het daaraan verbonden gevaar ten strengste verboden. Reeds meerma len zijn daar personen verdronken. Vermoed wordt, dat de ongelukkigen in een der vele, daar ter plaatse aanwe zige, kuilen zijn terechtgekomen en door den stroom (er liep een vliegende eb) werden meegesleurd. De vrouw van het slachtoffer bevond zich niet te Oostvooine, doch was te Rotterdam achtergebleven. Moge dit treurig voorval voor anderen een waarschuwing zijn Geheimzinnig. Op den weg van Noordbroek naar Scheemda, niet ver van den waterm ilen vond met Zaterdag bij een korerhok h t lijk van een net gekleed heer. Hij droeg een gele gummijas. Een zwaarte hoed lag naast hem, waarin met vergulde let ters 13 was genaaid, naast hem werd een kleine nieuwe revolver gevonden, waarin nog drie kogels aanwezig waren. De borst was ontbloot en indestreek van het hart was een schotwond. In één der zakken werd een papier gevonden, waarop „Aan den vinder van het lijkZorg voor een goede kist, al les zal wel vergoed worden." Vijf personen door een trein gedood. Op het oogenblik, dat een auto, den overweg van de Momon-spoorweg, elf mijlen ten Zuiden van Hammond in den «taat Indiana, wilde passeeren, werd het voertuig door een trein gegrepeo, vijf personen kwamen om het leven, terwijl vier anderen ernstige kwetsuren opliepen. Eentandoperatie niet doodelijken aflooop. Te Berlija wilde de 26-jarige opzichter van huizen Fritz Muller, die aan hevige kiespijn leed, een kies laten trekken. Met goedvinden van Müller werd hij onder narcose gebracht, waaruit hij helaas niet meer ontwaakte. De politie heeft het lijk in beslag genomen om geschouwd te worden. De ongelukkige laat een vrouw met een jong kind na. behalve de dienstbode, wist iets vau het telijk auto-ritje te maken Bij den molen Guillaux vliegt ióoo Kilometer. De vlieger Guillaux, die, gelijk wij reeds meldden, Zaterdagmorgen uit Biarritz vertrokken was om den Pom- mery-beker te bemachtigen, is Zaterdag avond om 7 uur te Schezel, op 60 K M. van Bremep, gedaald. Hij heeft daarmee op één dag 1600 kilometers afgelegd en het record van Brindejonc des Mou- linals (1400 K.M.) geslagen en den Pommery-beker bemachtigd. Guillaux heeft, volgens de »Msb.< na zijn daling nog al last gehad van de Duitsche politie. Twee mens dien verdronken. Zondagmiddag heeft er op het strand Zijn eigtn graf gegraven. De 20-jarige Price uit Hampstead, die met vacantie te Llandudno vertoefde, is door eigen onvoorzichtigheid oo noodlottige wijze om het leven gekomen. Hij vermaakte zich in de duinen met het graven van een tunöel. 's Middags g'ng hij een bad nemen, waarna hij in de duinen terug keerde en zijn graafwerk voortzette. Een man, die slechts zijn beenen uit den tunnel zag steken, waarschuwde hem nog voor een instorting. Price stoorde zich echter niet aan deze waarschuwing en ging verder met graven, toen het zand plotseling losraakte en hem bedolf. Na twintig minuten had men hem uitgegra ven, maar het was reeds te laat. De ongelukkige was gestikt. De valsche munters te Maastricht. Omtrent de ontdekking en den zelf moord van den valsche munter Ramaekers te Maastricht deelt de Limb. Koer, het volgende mee Het perceel op het Vrijhof is gedeel telijk bewoond door een alleenwonende dame mejuffrouw A. B. Sedert een drie tal maanden is mej. B. op reis en vóór enkele weken nam de dienstbode A. Ramakers haar 23-jarigen te Maastricht geboren broer bij zich. L. A. Ramae kers is ongehuwd, van beroep mécani- cien en was eertijds in enkele hotels als kelner werkzaam. De mécanicien installeerde zich met medeweten van zijn zuster in een der bovenkamertjes van het huis niemand verblijf van de mécanicien in de woning. In den nacht van Zondag od Maandag hoorde toevallig de winkeljuffrouw van de firma M. v. E. de stem van een man. De juf? ouw schrok niet weinig eu waar schuwde de dienstbode Ramaekers. Deze hield echter pertinent vol, dat niemand gesproken had, terwijl het voor de win keljuffrouw beslist vast stond een man nen stem gehoord te hebben. De juffrouw gaf der dienstbode vijf minuten tijd om maatregelen te treffen, dat de man zich zoude verwijderen. Toen deze tijd ver streken was, en de onbekende zich nog steeds ia huis bevond, werd de politie telefonisch gewaarschuwd. Weldra verschenen een paar agenten, die naar boven klommen. Ramaekers had zich inmiddels gebarricadeerd in een hok naast het door hem bewoonde ka mertje. Aan de sommatie om de deur ie openen gaf R. geen gevolg. Doch de agent Wijnen gaf ten antwoord: „dan zal ik de deur wel openen En alvorens de politie zich met geweld had toegaog verschaft, ging de deur open en Ramae kers viel nagenoeg bewusteloos, tegen de agenten. Hij werd als lijk naar het politiehuisje op het Vrijthof gebracht. Onmiddellijk werd de commissaris van politie F. Soeten, gewaarschuwd, die zich met een geneesheer ter plaatse begaf. Al spoedig bleek, dat R. zich had ver giftigd. De commissaris onderzocht ver volgens het verblijf van R. en de huis zoeking leverde de meest verrassende resultaten op. Noodlottige branden in New- York. Telegrammen hebben gisteren melding gemaakt van een tweetal noodlottige branden die in de voorstad Jersey City woedden, waaruit blijkt dat 1500 men- schen van onderdak beroofd zijn. Twee jonge handelsbedienden zijn in de vlam men omgekomen. Ernstiger nog was de brand in een diepen put, die toegang geeft tot een tunnel, 40 voet ander het straatopper vlak, waardoor de nieuwe Katsill water leiding naar de voorstad Bronx .:al loopen. Daar de put de eenige uitgang is van den tunnel, kon maar een deel van de 150 werkzame menschen in den tunnel gered worden zij hadden bovendien allen nog kwetsuren opgeloopen. Bij de afzending van dit bericht zaten er echter nog 65 arbeiders gevangen en vreesde men ernstig voor hun leven, daar de dikke rook zelfs brandweerlieden met rook- maskers en zuurstofapparaten onmogelijk maakte in den tunnel door te dringen. De menschen zullen dus wel gestiktzijn. Geheimzinnige moord te New- York. Te New-York is een zeer rijke eigenaar van warenhuizen uit Toronto, William Martin op geheimzinnige wijze vermoord in Zijn hotel gevonden. Hij was te New-York voor zaken gekomen, bracht kort na zijn aankomst een bezoek aan de bejaar de dame, Mevr. Barett en bezocht met haar verschillende warenhuizen, 's Mid dags om vijf uur verliet hij haar en be gat zich naar zijn hotel, met de belofte dat hij later bij haar terug zou komen. Een uur daarna kwam hij in opgewon den toestand vertellen, dat hij des avonds met een heer en twee dames naar den schouwburg zou gaan en verzocht de dame mede van de partij te zijn. Hij zou haar dan met de anderen komen afhalen. Hij kwam echter niet teiug en toen hij daags daarop nog niets van zich had laten hooren, waarschuwde de dame de politie. Haar zorg voor Martin was te grooter, waar hij een zeer kostbaren ring, een dure dasspeld, beoevens een groote som gelds bij zich had. Weldra bleek dat de vrees van mevrouw Barett gegrond was. In de kamer van een vreemdelingenpension vond men het lijk van Martin met op den rug gebonden handen en verpletterde t schedel op bed liggen. Het geld en de kostbaarheden waren verdwenen. Volgens mededeelin gen van den houder van het pension was de kamer eenige dagen te voren door twee ongeveer twee-en-twintig en achttien jaar oud zijnde heeren en een dame, die de vrouw van een der heeren zou zijn, gehuurd. Zij betaalden een week huur vooruit en zeiden, dat zij tooneelspelers waren en de kamer alleen noodig hadden voor eventueele bezoeken van theateragenten. Het gerechtelijk onderzoek maakte uit, dat Martin kort na het verlaten van me vrouw Barett vermoord was geworden. In het pension heeft men wel verdachte geluiden vernomen, maar noch Martin, noch de vermoedelijke daders zien gaan of thuiskomen. De politie vraagt zich tevergeefs af, hoe Martin in gezelschap van deze personen gekomeB is. In ieder geval is zijn verhaal onwaar geweest, daar de oudste der twee heeren onmo gelijk een vriend uit de jeugd van het 35 jaar oud zijnde slachtoffer geweest kan zijn en er sprake was van een heer en twee dames, terwijl, zooals gezegd, de huurders der kamer twee heeren en een dame waren. Een ernstig auto-ongeluk heeft plaats gehad op den weg van Sarreguomines naar Saarbiücken. De heer Busch, een vertegenwoordiger van een auto-firma en twee dames, die copieus gedineeid had den in een restaurant, besloten een nach- vaD Siiubach reed de auto in een sloot. Busch werd een knie verbrijzeld en den schedel bloot grlegd. Een ander kreeg zware kwetsuren De beide dames wer den lichter gewond, een van haar kreeg echter zoo'n zenuwschot, dat men voor haar leven vreesr. Kranige hardloopster. Toen de vijf- en twintigjarige mevrouw Thompson, een rijke Amerikaansche in de tuinen van het Trocadéro te Parijs zat te lezen, ontrukte een twee-eu-twintig-jarige man haar handtaschje met 2000 francs, waar mede hij ijlings op den loop ging. Zon der zich een oogenblik te bedenken, achtervolgde de dame, die in een licht sportcostuum gekleed was den dief, die zij na een wilde jacht ten slotte in de rue de Passy te pakken kreeg en aan de politie overleverde. Levend begravenEen ernstig onge luk is voorgevallen in de duinen te Duinbergen, bij Knocke. De kinderen der Duitsche familie Braunhöller, te Heyst, warea g»an spe len in de duinen te Dumbergen 't waren twee meisjes, 8 en 13 jaar oud en een knaap van 11 jaar. Op zeker oogenblik zei de knaap ver moeid te zijn en ging in een put zitten, terwijl zijn zusters verder gingen spelen. Toen zij terug keerden, zagen zij hun broeder niet meer en meenden dat hij al naar huis was. Den ganschen avond, den nacht door en 's anderdaags werd er vruchteloos naar den knaap gezocht. De burgemees ter, ergens los zand ziende, kwam op de gedachte met zijn stok er in te voelen hij stak juist op het lijk van den knaap, die onder een zandverschuiving levend begraven werd. De dood moet zeer snel gevolgd zijn. Liefste Jeanne, begon hij, heb je me Hef O, George I En zou je me kunnen blijven lief hebben Ik hoop het, George. Ea als wij trouwen, zou je papa mij dau als compagnon in zijn zaak wil len opnemen Ja George. En zou hij dan voor ons een eigen woning doen bouwen Dat heeft hij beloofd, George. Zou je mama niet ieder oogenblik bij ons komen, maar alleen als wij haar uitnoodigden Dat zou ze zeker doen, George. En je broers en zusters ook Na'uurlijk, George. En zou de oude heer mijn schulden betaleu Dat deuk ik wel, George. En ons een mooie motor-kar koo pen en jou een aardig huwelijksbedrag meegeven Ja, George. Lieveling, wil je met me trouwen Neen, George VereischtUitstekende getuig, schriften van betrouwbaarheid en eerlijkheid. e Adres A. F. REIJERS Co., Schoen, fabriek, Walenburgerweg 72, Rottkrdam, in de Concertzaal Musis Sacrum Waalwijkte geven door de dans- vereeniging TERPISCHORE. BalletmeesterA. LANDMETER, 's Rertogenbosch. 5237 HET BESTUUR. WEQGELOOPEN een bruine Spits, inet lecren balsband om. Terug te bezorgen tegen belooning bij H. VERSCHUREN, Oosteiod, Sprang. 5201 GEVRAAGD: Een nette SLAGERS KNECHT of LEERLING, bij A. APPELS, 5206 Gr. straat 142, Waalwijk. TE HUUR te Heusdeu 2 nieuw ge bouwde bovenwoningen met zolder, geriefelijk en ruim, toegang gelijkvloers met de wal, h f 2,50 p. w. Mooi uitzicht op de Haven cd de. Maas. 5211 Te bevragenA. MICHAËL, Aalburg. GEVRAAGD in een klein gezin een nette R. K. DIENSTBODE. AdresG. J. VERHOEVEN, Mr. Bakker Waalwijk. 5226 TE KOOP een zeer goeden staat ver- keerende broei- vogelkooi. Waar zegt de Uitgever. 5286 Een blauwe donker gesprikkelde duif met ring en geknipte vleugels, is door den eigenaar terug te bekomen. Waar zegt (e Uitgever. 5041 Adres N.V. Stoomschoenenfabriek voor heen JOS. GROENEN, Besoijen. 5232 van de a.s. feesten te Waalwijk f 0.10 verkrijgbaar in den boekhandel der 5040 Firma WED. TIELEN, Waalwijk. TE KOOP plm. 700 lio. prima afkomstig van de S.S. Maatschappij voor den spotprijs van 60 cent per kilo, bij afname van minstens 10 kilo. Bij partij 10 pCt. korting. Te bevr»geD bij F. VAN RIEL-Dijkmans Lange Nieuwsiraat 217, Tilburg. 5212 te Dussen, bericht dat de onroerende goederen, beboorende tot de na), van Mej. de Wed. OTTO ZEELEN, bij inzet en verhoogiug staan als volgt Koop 1 op 1 510. Koop 2 op f 510, Koop 3 op f1060. Koop 4 op f3500. Koop 5 op f1200. Koop 6 op f 750, De toeslag blijft bepaald op Dinsdag 2 September 1913 voorin. 10 uur precies bij VAN BEURDEN te Dussen. 5213 DE PROVINCIALE MAART BEREND: dat voor bet jaar 1918 zal werden gehou den eene Centrale keuring van twee en driejarige me/riën, waartoe worden uitge loofd, zoowel voor twee als voor driejarigen, Type trek- en type tuigpaard 7 onderhoudsbijdragen ieder van f 100. ,1 lt i> f 75.— 3 f 50.- Ouder voorwaarden dat zij iu bet voorjaar 1914 drachtig of met het veulen worden voorgebracht, voor zooveel de dritjaiigen betrefr, dat zij inge schreven moeten zijn in het Nederlandscb Paardenstamboek en dat de geprimeerde twee en driejarige merrien in 1914 wedei- sin behooren mede te dingen, de geprimeerde driejarigeu echter iu de klasse der 48 jarige merriën. Voor het ^eval de merrie op deze keuring reeds drachtig is, kan de bijdrage reeds iu hel voorjaar 1914 worden uitbetaald, mits zij alsdan met het veulen wordtvoorgebracht. Mocht de merrie bij de bekroning van dit jaar niet gedekt zijn, dan moet zij in het voorjaar 1915 drachtig ot met het veulen worden ver oond. Zoolang niet aan de voorwaarden is voldaan verbeurt de eiganaar bij ver oop buiten de provincie eene geldboete gelijk aan het dubbele der door hem behaalde premie. De kenring zal worden gehouden te 's Hertogenbosch voor de tweejarigen op 23 September 1913voor de driejarigen op 26 September 1913 en telker s aanvangen des voormiddag om elf nur. Zij die hunne merriëa naar de biervoor omschreven bydragen wenschen te doen mededingen moeten daarvan uiterlijk vóór S September e.k. bij den Secretaris der Commissie, den beer J. C. V. WAGENAAR, Mauritsstraat 16 te Breda, schriftelijk aan gifte doen, In de aangifte moet worden vermeld Naam en woonplaats van den eigenaar. Naam van de merrie. Ras. 5239 Ouderdom Kleur en kenteekenen. Afstamming. Stamboeknummer. Hoogte. Breda, 16 Augustus 1913. De Regelinscommissie voornoemd, A. VERHEDEN VAN EST VELT, Voorzitter. F. WAGENAAR, Secretaris. Paard M-np^tiiiii ii i uii!

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 2