■«SlIITMTSBEim Abonneert li op bit Blab KIIÏÏWS UIT HEÏÏSDSN. BEZOEKT de Onaf- hankeljjkheidsteesten, te Waalwijk, WB Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. BINNENLAND. Handelsberichten. haven en Buiteuhaven en particuliere wo ningen enz. Alle feestelijkheden vinden plaats op het feestterrein, uitgezonderd de ringrijderij, die op de Vaartkant vlak bij het terrein za gebonden worden. Het Feestterrein is gelegen aan de Oost zijde van de Vaartkant, tegenover het woon huis v»d den heer Ratters, De Feestcommissie M. DE JONG, Voorzitter. A. J. DE ÖRU1JN, Secretaris. W. DE BAS, Penningmeester. II. KERST, 2e Voorzitter. A. DEKKERS, 2e Secretaris. B. VAN DER HOEVEN JConunis- B. MOUTHAAN sarissen. Bij onderhandsche aanbesteding werd gisteren aan het Electro Technische Bureau N. J. VV. Schiefelbu8ch te Breda en Tilburg opgedragen de complete Electrisch-, Licht en Kracbtinatallatie voor de Stoom-, Grut- en Meelfabriek met annexe gebouwen der tirma Sneep en Co. te VGrevelduin Ca- pelle. De installatie bestaat nit 50 P. K. Dynamo met accumui.batterij en het instal- leeren van 185 lichtpunten en de motoren. WASPIK. Het nationaliteitsgevoel is ook hier ontwaakt en er is een algemeene drang lot viering van het hon terdjarig bestaan van Neerlands onafhankelijkheid. A.s Vrijdag zal ar in 't hotel Teunen eene vergadering worden gehouden tot vorming van een feestcomité. We zijn overtuigd, dat het eindresultaat in elk geval zoc zal zijn, dat Waspik weder met eere zal genoemd worden in de rij der feestvierende gemeen ten. Hot volk8Coucert van verleden Zondag, gegeven door harmonie en Liedertafe! van „V. en V." alhier was zeer druk bezocht. De muziek- en zangnummers werden keurig uitgevoerd. Het weer was uitstekend, zoo dat het publik een paar genotvolle uren in den tuin van den heer II. van leisel-Mon- tenB doorbracht. RAAMSDONK. De najaarskeu ring van springstieren zal voor deze gemeente worden gehouden te Oosterhout op Maandag 22 September 1913, des na middags om 2 uur. Bij beschikking van den Directeur der Directe belastingen, invoerrechten en accynzen te Breda, d.d. 22 Augus tus 1913 dat met ingang van 1 Septem ber 1913 de zitdagen tot ontvangst van de Directe belastingen te Raamsdonk worden gehouden den tweeden Woens dag van iedere maand, uitgezonderd Januari, Februari, Augustus en September van des voormiddags 912 uur. RAAMSDONKDORP. Het alhier te vie ren onafhankelijkheidsfeest belooft inderdaad mooi te worden. De lust tot versieren is in alle buurten ontwaakt. De historisch-al- legorieche optocht schijnt hoogst interessant te zullen wezen. De Prins wordt voorge steld door deu beer Piet van Arendonk en wordt aan de Melkhaven verwelkomd door Jan Patijn van Scheveningen (de heer M. A. Zwets). De volksspelen worden gehouden op een flink terrein tusschen de N. H. Kerk en den molen. De feestelijkheden worden opgeluisterd door de gunstig bekende Berg- Bche Harmonie. Als het weertje nu maar niet gaat veranderen, viert ook Raamsdonkdorp een prettig feest. Met genoegen deelen wij mede, dat Mej. N. A. C. Plaatsman, onderwijzeres aan de N. H. School alhier, gisteren te 's Gra- venhage slaagde voor het examen Fransen 1. o. Hbt salaris van den postbode G. v. d. Biggelaar is met f 80 verhoogd. DUS8EN. Zooals wij reeds in een der vorige nummers meldden was op Zaterdag 1G Aug. 11. eeu bijeenkomst belegd, ter be spreking der viering der onafhankelijkheids- feesten. Hadden we toen, zoo we ook reeds schreven, eeu betere opkomst verwacht, in hoofdzaak meenen we, dit te moeten toe schrijven aan het vroege uur, waarop deze vergadering begon, n.l. om G uur. Van het comité toen gevormd, hebben naar wij ver nemen, nog een paar leden bedankt, zoodat dit weer niet volledig was. In eene Zater dag gehouden vergadering vau het comité is nu weer eene vergadering uitgeschreven op Donderdag 28 Aug. des avonds ten 7 ure in de zaal van den heer A. L. van Beurdeu. Aau het al of niet trouw opko men op deze vergadering nu zal het afhan gen of het comité zal kunnen doorwerken of niet. Welaan, mannen en jongelingen, nogmaals de oproep is voor U. Wij twijfelen er niet aan of thans zal elke Dussenaar, mocht het mis schien ook zijn ten koste eeuer kleine moeite, tooneu dat de gemaakte plannen in goede aarde zijn gevallen. Komt dus allen op, op dat het eenmaal gevormde comité spoedig de noodige maatregelen ter feestviering zal kunnen nemen. Alleen jongelingen boven de 18 jaar wor den op de vergadering toegelaten. Zaterdagmiddag hadden twee uit te genovergestelde richting komeude fietsers het ongeluk met elkaar in botsing te komen. De een, zekere B. v. D., had zich nog al bezeerd aau de knie en handen. De an dere, zekere L. S.f bracht het ei uiet den schrik af. De schade aan de fietsen waB ook niet bijzonder groot, zoodat dit ongeval nog be trekkelijk goed afliep. Zaterdagavond werd in hotel Hees sels" alhier opgericht eene wielerclub onder den naam van „Ons Genoegen", en traden reeds 13 personen als lid toe. Wij wenscben deze vereeniging toe dat zij moge groeie en bloeie. Kaatsheuvel, 26 Augustus 1913. R. K. Kiesvereeniging. Bij de Zondag 24 Aug. gehouden stem ming tot verkiezing van een candidaat der R.K. Kiesvereeniging, vacature H. Eras, zijn uitgebracht 37 stemmen, waarvan 31 op den heer Raupp, 3 op den heer Kusters, 2 op den heer Arts en 1 ongeldig. De totial uitslag vau 't geheele district is Arts 313, J. Eras (had zich teruggetrok ken) 12, Kusters 147 en Raupp 579 st. Verkier.ing Prov. Staten. De verkiezing tot een lid voor de Prov. Staten, vacature H. Eras, Tilburg, in 't kiesdistrict Tilburg is vastgesteld op Dinsdag 2 Sept, a.8. op welken datum de candidaten- lijsteu, onderteekend door minstens 40 kiezers, ter secretarie voér 4 uur u.m. moeten worden ingeleverd. Kon. Muziekgezelschap %Euphonia. Donderdag 28 Aug. gaat het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" wederom een onafhankelijkheidsfeest met een concert op luisteren. Ditmaal in 's Grevelduin-Capelle. Bij het huis van 'den WelEd. Heer Rutters, zal 's avonds bet concert gegeven worden. Naast verscheidene zware, prachtige nummers als Zampa en La Juive, de bekroonde con coursnummers, Gnillaume Tell en de Gril— fen berger Walzer, komen lustige raarschen en opgewekte aria's voor, die de voetjes van de vroolijke Capellenaartjes wel in beweging zullen brengen. Kippendief. Ic den nacht van Maandag op Dinsdag is weder een kippendief, eeu hond, na in de Gasthuisstraat bezig geweest. Bij den heer van den Assem waren 8 kippen en een haar, broed 1912, dood gevonden alle in den rug gebeten. Bij de Wed. Hamers lag een drietal dood in 't hok. Duiven club Columbia. Zondag j.l. hield de Postduivenvereniging Columbia" alhier een wedvlucht van u't Groningen voor jonge duiven. De prijzen werden als volgt behaald lste en 3de prijs J. Oppermans. 2de, 4de en 6de prijs A. v. Dongen. 5de, 9de en 10de prijs L. v. Kempen. 7de en 8ste prijs W. v. Balkom. 11de prijs N. Brokkeu. Onafhankelijkheids feesten. Geen dag gaat er tegenwoordig voorbij of men hoort of ziet iets in verband met een onafhankelijkheidsfeest hier of daar. Ook onze gemeente schijnt daar iets van te gevoelen. Is het nu maar alleen, omdat haar gunstig lekende muziekkorpsen ter oplaistering dier eesten in den vreemden gevraagd worden en alzoo een deel harer inwoners rechtstreeks bij die feestviering is betrokken 't Schijnt wel van neen, want ook in tringen niet bij muziekgezelschap of har monie betrokken wordt, vooral in de laatste dagen onophoudelijk over de zaak gesproken. De oorzaak hiervan zijn niet onze musi- ceerende gezelschappen maar 't verlangen, dat langzamerhand sterker wordt ook hier iets te zien gebeuren. Geheel den omtrek geeft een schitterend voorbeeld. Tilburg met zijn tentoonstelling, 's Bosch met zijn tentoonstelling van oude kerkelijke cunst, Oosterhout en Raamsdonksveer, 'sGre- velduin-Capelle en Waalwijk die nog deze week volgen, Sprang dat ook reeds druk zijn voorbereidende maatregelen trefr, geheel den omtrek viert het eeuwfeest van Neerlands Onafhankelijkheid. En Kaatsheuvels in woners willen dat ook doen, zij voelen zich daartoe getrokken. Zij wachteo slechts op 't begin. Is 't begin eenmaal gemaakt, dan gaat de boel van zelf aan 'i marebeeren, maar voor één ding blijft 't geheele zaakje stil staan niemand is er die aanpakt, geen clubje, geen gezelschap, geen vereeniging neemt het initiatief daartoe. Men is bang voor elkaar, men vreest elkanders steun niet te verkrijgenmen denkt slechts aan tegen werking en partijschappen. En toch niets is zekerder dan ditals er gefeest moet worden is men het 'i spoedigst eens. Het behoeven voor ons Kaatsheuvel nog geen feesten te zijn, waarvan èa kranten ca illustratiefs schrijven en foto's geven, maar een schoolfeest, enkele volksfeesten, een concert enz. enz. kunnen toch hier evengoed georganiseerd worden, als ergens ander9. Wij behoeven nog niet eens de muziek, wat toch 't voornaamste is geen feest zonder muziek op een ander te gaan leenen. Wie pakt het zaakje aan Heusden, 27 Aug'. 13. Ploralia. In de gisteravoud gehouden vergadering is in beginsel besloten, de bloemententoon stelling te houden op Maandag e.k. (opening des voormiddags), terwijl des middags de kinderen een feest wordt aangeboden op de Vischmarkt, bestaande uit verschillende wed strijden. Om e. a. mee te organiseeren zal het bestuur zich trachten te verzekeren van de medewerking van verschillende sub-com missies. Tentoonstelling en kindei feest wor- deu zoo mogelijk door mutiek opgeluisterd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Terecht gewezen Geachte Redactie. Men niaakt zich in uw blad van 24 Augs. jl. wel wat erg gemakkelijk af van de kwestie ThompsonSloet. Daarin wordt gezegd, dat pastoor Sloet door rector Thompson heftig is aange vallen.'1 Uit deze uitdrukking mag ik de con clusie trekken, dat de schrijver het tijd schrift «Rome*, noch het bedoeld artikel gelezen heeft. Rector Thompson heeft den schrijver over het Pausschap niet aangeval/en, hij heeft een waardeerende bespreking ge geven van pastoor Sloet's boek boven dien heeft hij zich verzet tegen al te ophemelende uitdrukkingen van diens recensenten en een zin, zegge één zin aangewezen, die de katholieke critiek niet passeeren mocht. Dat is alles. Die critiek werd op duidelijke manier met eenige bewijzen gestaafd Nu gaat het niet aan, om in de brieven van Z. Em. Kardinaal van Rossum en Z. D. H. den Aartsbisschop eene terecht wijzing van rector Thompson te zien. Integendeel. In hun algemeen oordeel stemmen zij volkomen overeen, in de waardebepaling van het werkje, gaan zij geenszins verder dan rector Th. Geen van beide autori teiten zegt, dat dit werkje >het belang rijkste boek der laatste jaren* is, gelijk door een der recensenten, tegen wie rector Th. opkwam, was beweerd. Van een «machtige weerlegging* der critiek van rector Th. kan dan ook geen sprake zijn Als lezer vau «Rome* en van uw geacht blad, hoop ik, dat U deze recti ficatie wel zult willen afdrukken. G. Wij motten den geachten inzender opmerken, dal wij niet getracht hebben ons er gemakkelijk af te maken. Omdat over deze kwestie weer een hevige pole miek te verwachten was, meenden wij onze lezers in een kort bericht op de hoogte te moeten stellen van de hangen de kwestie. Wat wij schreven over «heftig aangevallen*, deden wij op gezag van „Tijd*, «Centrum* en andere katho lieke bladen. Zijn die onjuist geweest in hun mededeeliugen en wij In navolging van hen, welnu uwe rectificatie zal een en ander dan tot de ware proporties terug brengen, zoo ook 't volgende ingezonden stuk van pastoor Hakkeling. Eerlijkheids halve zullen we daaronder ook geven wat «de Tijd* daaraan toevoegt, ons verder niet mengende in deze hevige polemiek, die o. i. veel meer kwaad dan goed moet stichten en waarin men nu ook weer »de Maasbode* gaat betrek ken, die om tal van redenen werkelijk aller steun en belangstelling waard is. Red. Zijne Em. Kardinaal van Rossum aan pastoor Sloet. Geachte Redacteur. Met groote verrassing las ik in ver schillende bladen van Dinsdagavond der vorige week de ontzagwekkende stukken die bovenstaanden titel als hoofd voer den. Jammer echter, dat bij het verzoek ter plaatsing niet tevens de strekking of het doel werd aangegeven, waarom men die stukken in alle Roomsche couranten geplaatst wilde zien. Want: lo. Men zal toch die stukken met het hooge gezag, waarvan ze afkomstig zijn, hier niet plaatsen en aanvoeren te gen de 54e stelling in het decreet» La- mentabili* veroordeeld, en voor de stel ling van pastoor Sloet, >er is niets tegen om aan te nemen, dat het primaatsbegrip, waarvan de Matthaeus'text de kern be vat, zich ook historisch ontwikkeld heeft bij de providentieele geleidelijke evolutie van het Roomsch Primaat zelf*. 2o. Ook zullen de stukken niet ge plaatst zijn ter bewering, dat de aange haalde stelling van pastoor Sloet geheel in overstemming, eensluidend, is met de veroordeeling der 54e van „Lamenta- blli". Het is toch zonneklaar voor ieder, die 't Latijn maar eenigszins verstaat en Hollandsch kent, dat die stelling van pas toor Sloet dezelfde is als de veroordeel de in het decreet „Lamentabili", en dit kan door aanprijzing van het gezag, welk ook, niet veranderd worden. Het toevoegsel „de volle zin van 's Heeren woord trad allengs aan het licht bij den gang der historie" doet aau de zaak weinig af, het maakt de stelling onduidelijk voor één deel, n.l. men krijgt een indruk dat door het woord „begrip" niet „notio'' maar „cognitio" (d.i. kennis) bedoeld en vertaald is voor het ander deel laat het de providentieele geleide lijk evolutie van het Roomsche Primaat zelf geheel onaangetast. Nogmaals, jammer vind ik het, wellicht naar het goed recht van den inzender, dat hij er niet aan heeft toegevoegd, waarom die stukken moesten geplaatst worden geen enkele reden kan ik ook maar gissen het is raadselachtig. Met oprechten dank voor de plaat- sing, Uw dw. dr., A. HAKKELING, Pastoor. Reewijk, 23-8-'13. „De Tijd" zegt De weleerwaarde inzender schijnt in bovenstaand stuk te vragen naar den bekenden weg. Waarom de «ontzag wekkende* inderdaad ontzag wek kende goedkeuringen en gelukwen- schen van Zijne Eminentie kardinaal Van Rossum en Z. D. H. Mgr. Van de Wetering openbaar werden gemaakt kan toch ook den weleerwaarden heer Hak keling niet langer «raadselachtig* zijn, wanneer Z. Ew let op de zinsnede, in het schrijven van dr. Drehmans namens Zijne Eminentie gepubliceerd, nopens «deo agegronde aanvallen,* waaraan de schrijver van het werkje «Heeft Jezus het Pausschap gesticht* den laatsten tijd blootstond. Voor Z. Em. den kardinaal en dr. Drehmanns is de beschuldiging, die de weleerw. heer Hakkeling gegrond vindt, ja «zonneklaar voor ieder* blijkbaar „o n g e g r o n d* en voor Z. D. H. den Aartsbisschop blijkbaar eveneens. De weleerw. schrijver zal het ons niet euvel duiden, dat wij het gezag van de hooge kerkelijke Overheid stellen boven het zijne. Het nieuwe kabinet. In een der bladen is verwondering uitgesproken over het feit, dat de heeren Lely en Treub, wier meeningen in zake staatspensioen elkaar niet geheel zouden dekken, beiden, zitting hebben in het kabinet-Cort van der Linden. Wij mee nen echter goeden grond te hebben om aan te nemen, dat hij, die aldus schreef, in niet voldoende mate rekening hield mei de stem, door den heer Treub uit gebracht voor het amendement-Borge- sius-Drukker-Tydeman op art. 356(369) van de Invaliditeitswet, een amendement, dat tot strekking had het overgangs pensioen voor oude loonarbeiders tot alle behoeftige en fatsoenlijke 70-jarigen uit te breiden. Zijn wij wel ingelicht, dan kan van het nieuwe kabinet verwacht worden een uitbreiding van den kring der pen sioentrekkers eenerzijds, een wijziging en vereenvoudiging van de reeds iD het Staatsblad geplaatste wet-Talma ander zijds. Ten overvloede voegen wij er nog aan toe, dat algemeen kiesrecht niet op het program van het kabinet-Cort van der Linden zal ontbreken. N.R.Ct. Een eigenaardige toestand. Sedert de periodieke verkiezingen kan de Gemeenteraad van De Rijp (N.-H.), wel vergaderen, doch geen besluiten nemen, wijl de herkozen leden op één na hebben bedankt en twee leden ont slag hebben genomen, een wegens zijn benoeming tot gemeente-ontvanger. Van de zeven leden hadden dus alleen de beide wethouders nog zitting. De vorige week vergaderde de raad drie achter eenvolgende dagen, doch telkens werd de vergadering na opening en rondvraag gesloten. Dit geschiedde volgens artikel 49 der Gemeentewet. In de laatste ver gadering echter heeft men de geloofs brieven van de heeren Blokdijk en Dam mers (de laatste was ondertusschen in ééne vacature tot raadslid gekozen), onderzocht. Bij het onderzoek der geloofs brieven van den heer Blokdijk (gekozen wethouder R.-K.), moest deze de zaal verlaten. Het onderzoek en besluit tot toelating geschiedde aldus door een lid- De vraag is of zulks overeenkomstig de wet Is, waar blijkt dat men een dag van te voren besloot de geloofsbrieven latei- te onderzoeken wegens onvoldoend ledental. De geloofsbrieven van den heer Dammes werden daarna door de beide wethouders onderzocht. Hier werd dus weer een besluit genomen door twee van de zeven leden. Gedeputeerde Staten zullen deze besluiten zeker wel vernie tigen. En men schijnt in het dorp moeilijk personen te kunnen vinden, die een raadszetel willen innemen, wat zeker wel een unicum is. Alleen esdeeapeesche candidaten zijn te krijgen. Doch men had ook gaarne andere(>Ned.*) iooo Mark voor een hond geboden. Gisteren hebben wij gemeld, dat op de internationale hondententoonstelling te Utrecht aan den Duitschen herders hond (teef) «Hedwig* van den heer M. M'rdes Jr. zijn toegekend de le prijs open klasse en speciale prijs benevens vermelding als besten Duitschen her dershond der tentoonstelling. Wij vernamen thans, en de heer Hlr- des bevestigde het ons, dat voor den hond de kapitale som van 1000 Mark Is geboden. De heer Hirdes heeft het dier echter voor dien prijs niet willen afstaan. Inbraak en moordaanslag. In den nacht van Zondag op Maandag heeft, naar het H b 1 d. meldt, in de Boekhorst straat te 's-Gravenhage een geheimzin nige inbraak met moordaanslag plaats gehad. Toen de bewoners van het heerenmodemagazijn van de firma R. en T. omstreeks middernacht thuis kwamen vonden zij de tuindeur openstaan en bleek hun dat tijdens hun afwezigheid het huis was doorsnuffeld. Ontboden politie doorzocht de woning, zonder een spoor van inbrekers te ontdekken. Nauwe lijks was de politie vertrokken of de heeren R. en T. hoorden geritsel in den tuin en toen zij uit een geopend bovenraam omlaag keken, werd de heer T. door een revolverschot blijkbaar van af een der daken gelost, ernstig achter in den hals verwond. Opnieuw stelde de politie met behulp van politiehonden een onderzoek in. Evenmin echter met resultaat. De verwonde werd naar het zie kenhuis vervoerd. Moord. Men meldt uit Arnhem aan de «Dort- sche Courant*, d.d. gisteren Hedenmiddag heeft men in een huisje achter de bank van leening, waarin het echtpaar K. woont, omstreeks vijf uur de deur ia moeten trappen, omdat men het zoo stil vond. Men vond in de benedenkamer de vrouw van K. met afgesneden hals op den grond. Op zolder waren drie kinde ren opgesloten. De buren hebben hedeu- morgen K. zien uitgaan, nadat hij de deur achter zich had dichtgedaan. Meu vermoedt, dat hij de dader is. De poli tie stelt een onderzoek in. Te Haaren bij Olsterwijk zijn Zondag morgen twee tot nu toe onbekende per sonen bij den landbouwer van der Meij- den binnengedrongen, terwijl deze met vrouw en kinderen naar de kerk was. De indringers knevelden de dienstbode die alleen thuis was en een hunner be waakte haar. Onderwijl haalde de andere uit de linnenkast wat van zijn gading was. Ongelukken. Een ernstig ongeluk heeft gisteren plaats gehad op den Monon-spoorweg, elf mijlen ten Zuiden van Hammond in Indiana. Een trein reed bij een overweg op eeu auto, die geheel verbrijzeld werd; vijf personen werden gedood en vier andere ernstig gewond. De lijken werden deer lijk verminkt. De machinist denkt, dat de auto juist op de rails defect raakte en de inzittenden in de duisternis niet zagen op welke rails de trein naderde. Maandagmorgen is nabij Duitenhuis te Breda het 1 '/2-jarige kindje De Wijs door een sleeperswagen overreden. Het hoofdje van het arme kindje werd ver pletterd. De dood trad onmiddelijk in. Nabij het station Esch is vannacht de wegwerker P. van Dr. door een trein aangereden en gedood. Rivicrberichten ca Op 's-Hertogcnboach Crèvecoeur (Dieze) Crèvecoeur (Maas) St Andries (Maas) St Andries (Waal) Venlo Maastricht Keulen Op 2G Aug. in Meters 2.13 A. P. 2.00 u 0.65 1.35 N.A P 3 96 8 72 41.52 iu c.M, val 1 val 1 val 19 val 8 was val val Arnhem Grave 2.50 hoven nul, was 6 25 Aug. in Meters in c.M 1.71 -f A P. val 4 98 was 6 BESOIJEN, 26 Aug. L)e pi ijs der hoter wus hedeu op de markt Hoogste prijs 1 1.39. Laagste prijs 1,28. Eieren 4 cent per stuk. ROTTERDAM 26 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 72 paaiden 0 veulen, 1 ezel, 1250 magere en 594 vette runderen 162 vette 134 nuchtere en 495 graekalv. 0 schapen oi lammeren 0 varkens 212 biggen, 0 bokken of geiten. Koeien 34 tot 39 a 44 c., ossen 34 tot 39 a 44 ct.f stieren 34 tot 39» ct., kalveren 45 tot 50 a 55 ct., exportkalveren totu ent., alles perhalf kilo. Melkkoeien f 130 A f 300, kalfkoeien f 140 u 300 stieren 150 a 380piDkeu 180 a 130 graskal veren 40 a 80 vaarzen f 110 a 170 alles mager vee; biggen f12.a 20.slachtpaarden 180 a 120werkpaarden f 100 A 200, hitten f 100 a 150 Nuchtere kalveren fok— 18—. A 35.—slacht— 1.4— A 22.— Biggen f 2.a f2.25 per week. ROTTERDAM, 25 Aug. Tarwe f 12.50 a 113.25 per 100 K.G. Rogge verkocht van 19.00 tot f9.25 per 100 k.g Gerst. Winter per 100 kilo f 0.1 0..Zomer per 100 kilo 0.a 1 0.en Chevalier per 100 kilo fA Haver per 100 k. 1 .00 s 0.00 Bruine boonen van f0 0.i 00. GOR1NCHEM, 25 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 484 runderen 24 nuchtere kalveren, 35 vette varkenb 929 biggen. Le qual. Kalfkoeien 1280 4 350 Kalfvaarzen t 240 a 280 Guiste vaarzen 1 140 A 190 Melkkoeien 1240 A 280 VI. jarige ossen 1 f 110 A 145 Pinken 1116 A 135 üraekalveren t 50 A 90 Nuchtere kalv. 20 ii 27 Aangevoerd 35 vette vaikens van 29 a 30 ct per half kilo, biggen van 110,-18 a per stuk.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6