georganiseerd door W. B. met medewerking der geheele gemeente. Schitterende illuminaties. Versiering der geheele gemeente. Prachtige Concerten. Groote Sport- en Kinderfeesten. ALLES VRIJ KiNTRÊE. \IEli\VSIÏÏk,üTSIIi;iiHiL Trouwkaarten Trouw brieven Gebs.v. HEST, Syndetikon Per tube fO,10. Concerten op de Markt. Sportfeesten op 't terrein van W. V. Nieuws uit Heusden. BINNENLAND. Handelsberichten. HET ADRES Sto omkoffiebr ander jj en Theehandel Rectificatie. Burgerlijken Stand. Laatste Berichten. VLIJMEN. lijmt alles Firma WED TIELEN behaalde met 4 treffers van de 5 schoten den leu prijs, terwijl de andere prijzen in handen kwatnen van de heereu M. van Falier, C. Nooten en Adr. de Graaf. Op het internationaal concours te Mecheleu 1.1. Zondag gehouden verwierf onze dorpsgenoot M. van Falier den 2en prijs voor het vendelzwaaieD, terwijl hem boven dien nog eene fraaie herinneringsmedaille werd ter hand gesteld. Het gezelschap dat de St. Catharinaechuts vertegenwoordigde kreeg den 3eu der prijzen uitgeloofd voor de verstkomende gezelschappen. BESOIJEN. Openbare Vergadering van den Ge meenteraad op Dinsdag 2 September des morgens ten elf ure. De kermis belooft alhier dit jaar zeer veel. Behalve de gewone draaimolen en schommel staat er eene Hollandsche ge bakkraam, een suikerkraam en eene galan terie kraam, terwijl in de Besoijensche Steeg nabij de schoenfabriek van C. Adriaanee de schouwburg van Bakker-Beumer een plaats heeft gevoudeD. Gedurende de kermisdagen zal er ook in verschillende cafe's dansmu ziek gehouden wordeu. VRIJ HOE VEN-CAPPEL. Naar we ver- nemen, zullen de feesten dsr Nederlandsche onafhankelijkheid, alom in den lande ge vierd, ook in deze gemeente plaats hebbeD. WASPIK. De kermis, welke 31 Aug. hier begint, laat aich goed aanzien. Op het kermisterrein zien we meer dan vorige jaren, een draaimolen, een luchtschommel, een schiettent, een bioscoop verschillende koek- suiker- en galanteriekrameu en diverse kop pen van Jut. De matinée's in de harmooie- zaal, bij Mej. de Wed. Gijsman en bij den heer Schroot beloven veel. Op verschillende plaatsen zal bovendien nog gelegenheid zijn tot dansen, zoodat er voor ieder te genieten is. Het vierjarig zoontje van den heer W. v. O. dat dcor een ouder vriendje op een fiets was gezet, viel er af en brak een been. Mej. C.. Zylmans alhier behaalde gis teren te Capelle met het ringsteken per dogcar den eersten prijs. Het baodige ring- steekstertje gefeliciteerd. Gisteravond werd in 't Hotel Teunen eene algemeene vergadering gehouden tot vorming van een comité, belast met de leiding der feestelijkheden bij gelegenheid van de herdenking van Neerl. onafhanke lijkheid. Bij stemming worden de heeren P. Dekkers, burgemeester en Th. Hagen aangewezen bedoeld comité samen te stellen. Het voorloopig comité, bestaande uit de heeren Hagen, Dr. Smits en B. v. Schijndel zal intusschen bij de gemeentekas aanklop pen om subsidie. Zoover er al eeuigszins kon worden uit gelaten bestaan er inderdaad grootsche plan nen. Dit is zeker, Waspik zal weder toonen op waarlijk schitterende wijze te kunnen leesten. RAAMSDONK8DORP. Vergadering van den Gemeenteraad van Raamsdonk op Dins dag den 2en September 1913 des voormid- dags om 10 uur. RAAMSDONKDORP. Het armenbrood is aangenomen door den heer P. Heere voor het Dorp en den heer J. Simonis voor het veer, Bij café Molenzicht schrok het paard van den heer van Andel uit Veen en sloeg op hol. De eigenaar werd overreden, doch bracht het er met lichte kneuzingen af. Eerst in Waspik kon men het gespan tot 9taan brengen. GEERTRUI DEN BERG. J.l. Donderdag is er een vergadering gehouden in het café van den heer J. Stal alhier om een com missie te vormen tot feestelijke herdenking van het 100-jarig bestaan van Neerlands onafhankelijkheid. De commissie werd als volgt benoemd Mr. Allard, eerevoorzitter; J.M. Krijger, S. Meijers, A. Wierx, M. Bamines, A. de Kroon. N. Meijers, v. d. Loo, Scholtene, v. d. Honert, van Druten en Reniers. HERPT. Deze week is bij verschillende personen onder hunne varkens de gevreesde vlekziekte uitgebroken. Reeds zyn twee dieren bezweken. Begunstigd door het schoonste zomerwe der dat men maar denken kan, schiet de korenoogst hard op. Bijna alles is deze week binnengehaald kunnen worden. Thans is men bezig met het maaien der zomer- gerst. HED1KHUIZEN. Bij het te 's Hage gehouden examen voor Hoogduitsch L. O. slaagde o.m. mej. A. P. J. van Bokhoven. Geslaagde en familie onze beste wenscheu. DUSSEN. Gisterenavond ten 7 ure had in de zaal van den beer A. L. van Beur den alhier de aangekondigde vergadering plaats. Het reeds gevormde comité had te kennen gegeven dat aan de al of niet trouwe opkomst ter vergadering zou afhangen of zij zouden kunnen doorwerken of niet. Wij hadden dan ook wel verwacht, dat gisteren avond vele belangstellenden zouden zijn op gekomen. Maar wij werden in ODze verwach tingen belaas teleurgesteld. De opkomst was gewoonweg treurig te noemeD. De heer Van Steen, voorzitter van het comité, opende even over half acht de vergadering. Hij noemde het dan ook eene schande dat in eene gemeente zooah Dossen, zoo weinig belangstelling in deze zaak werd getoond. Hij maakte tevens bekend dat het ge vormde comité wederom zou worden ontbon den. Dussen zal dus geen plaatsje mogen innemen in de rij der feestvierenden. CAPELLE, 29 Aug. Het eeuwfeest van Nederlands onafhankelijkheid werd bier gis teren met groote opgewektheid gevierd. Niet alleen wapperde van alle woningen de na tionale driekleur, maar aan tal van huizen was te zien, dat de avond verrassingen zou aanbrengen in den vorm van illuminatie, terwijl eerebogen, hier en daar opgericht, onze gemeente een zeer feestelijk aanzien gaven. Des morgens deden de schoolkinderen onder leiding van het onderwijzend perso neel, een wandeling door de gemeente en trokken toen naar het feestterrein. Dit ter rein, zeer geschikt gelegen, was keurig ver sierd. Daar zouden de kinderen der ver schillende scholen onthaald worden, terwijl een poppenkast voor afwisseling de kinderen zou bezig houden. Na eenige versnaperingen genoten te hebben, waarbij enkele jonge dames vrijwillig hulp verleenden, werd dan ook de poppenkast het aantrekkingspunt. Tot afwisseliug zongen de kinderen van de school in „de Kom* een paar toepasselijke liederen. Nadat de kinderen zich zoo uitstekend gp- amuseerd hadden gedurende ruim twee uren, was er rust tot 's namiddags een uur. Toen begonnen wedstrijden in het ring- rijdeö, eerst los te paard, daarna op fietsen en vervolgens in dogkarren, tilbury's of an dere rijtuigen, terwijl tevens een prijs was uitgeloofd voor de mooiste versiering der rijtuigen. Deze laatste werd toegekend aan P. L. F. Treffers, boomkweeker alhier. Bij het ringrijden los te paard, werd de eerste prijs, een zweep, verkregen door W. Yerbunt en de tweede, 100 sigaren, door Adr. de Jong. Bij het ringrijden, op fietsen, door dames werd de eerste prijs, een flesch odeur, be haald door A. Kommer8, de tweede, een doos bonbons, viel M. v. d. Hoek ten deeJ. Bij het ringryden, op fietsen, door heeren viel de eerste prijs, een fietslantaarn, ten deel aan J. van Peer, de tweede, een voetpomp, aan J. v. Raamsdonk en de derde, 50 sigaren, aan Joh. De Jong. Nu kwam het ringrijden in rijtuigen aan de beurt. Vereischte wap, dat minstens een der twee, de heer of de dame, die bij den rijder zat en die ringsteken moest, inwoner of inwoonster van Capelle was. Hierbij viel de eerste prijs ten deel aan J. v. Soijlekom en Mej. Goudadeze ver kreeg een barometer. De tweede prijs, keurige leiWis, verkreeg P. L. F. Treffers en echtgenoote en de derde prijs, een sigarenstel, werd gewonnen door A. Oerleman8 en Mej. Auua Oerlemans. Nu naar 't feestterrein, waar volksspelen zouden plaats vindeD, Eerst mastklimmen. Hierbij waren 5 prij zen, n.l. een horloge, een sigarenkoker, een portemonnaie, een mes en 50 sigaren. De winners waren in volgorde J. v, Beek, A. van Tilborgb, J. Brouwer, A. Cové en J. v. Raamsdonk. Ten tweede tonsteken. Hierbij waren 4 prijzen. Ie prijs, 50 sigaren, gewonnen door J. van Beek. 2e prijs, een portemonnaie, gewonnen door J. van Raamsdonk. 3e prijs, een sigarenkoker, gewonnen door A. Cové, 4e prijs, 25 sigaren, gewonnen door J. Brouwer. Ten derdesprietloopen. Ie prijs, een trui, gewonnen door A. Cové. 2e prijs, een horlogeketting, gewonnan door A. v. Tilborgb. 3e prijs, een sigarenpijp, gewonnen door A. Petors. 4e prijs, een tabaksdoos, gewonnen door T. v. Beek. 5e prijs, een tabakspijp, gewonnen door J. van Peer, Ten vierdezakloopeD. Ie prijs, een horloge, gewonnen door C. Verhoeven. 2e prijs, een horlogeketting, gewonnen door J. de Rooij, 3e prijs, een portemonnaie, gewonnen door A. Verduijn. 4e prijs, een mond-harmonica, gewonnen door J. Paans. 5e prijs, een tabakspijp, gewonnen door D. de Bie. 6e prijs, een sigarenpijp, gewonnen door D. Rozenbrand, 7e prijs, een krentebrood, gewonnen door J. Peetere. 8e prijs, een mes, gewonnen door M. van Peer. 9e prijs, een peperkoek, gewonnen door C. Sterrenburg. Ten vijfde eierloopen. Ie prijs, een naaidoos,-gewonnen door D. Paans. 2e prijs, een handtaech, gewonnen door J. Quirijns. 3e prijs, een armband, gewonnen door A. v. d. Schans. 4e prijs, een broche, gewonnen door P. Hendriks. 5e prijs, een flesch odeur, gewonnen door A. Vermeulen. 6e prijs, oorbelletjes, gewonnen door A. de Rooij. 7e prijs, een portemonnaie, gewonnen door A. van Beek. 8e prijs, een onafhankelijkheidsboekje, gewonnen door E. Sprangers. 9e prijs, een griffeldoos, gewonnen door L. Verhoeven. Gedurende den geheeleu middag gaf het muziekgezelschap uit 's Gravenmoer, eenige stukken ten beste, die keurig werden uit- gevoerd. De avond zou aan zang en muziek gewijd worden. Eerst gaf de zaugvereeniging „'t Rozenknopje* alhier, in vereeniging met „Hallelujah* uit Vrijhoeven-Cappel eenige stukken ten beste. Deze werden onder haar beider d:recteur, den heer Kooien van Waal wijk, keurig uitgevoerd. Daarna deed het muziekskorps „Eapbouia* van Kaatsheuvel zich hooren en verhoogde zeer de feestvreugde door zijn prachtige mu ziek. Over de illuminaties, «oo op het terrein, als aan de gebouwen van vele burgerp, kan slechts één roep uitgaan, n.l. /,'t was waar lijk prachtig, zeer veel werk was er van ge- maakt.* Ook langs de haven was het met lam pions versierd. Wat ook zeer aangenaam is te mogen melden, dat geen wanklaEk werd gehoord, leder was vroolijk zonder onderseheid. De feestcommissie heeft een zware taak gehad, maar zij heeft ze uitmuntend ver richt alles begon juist op tijd, niets liep in de war. Een woord van lof komt haar ten volle toe. Leve de feestcommissie Ongeluk. Vrijdagmorgen had de landbouwer Seb. op den Hil het o geluk bij het dorschen met den dorschvlegel zichzelf op zoodanige wijze boven het oog te treffen, dat hij met een hevig bloedende wonde het bewustzijn verloor. Dadelijk weid medische hulp inge roepen. Gevonden. Reeds met de kermis einde Juli is in Loon-op-Zand een geel leeren porte monnaie gevonden met ruim 5 gld. aan inhoud. De portemonnaie ligt sindsdien nog steeds ter bewaring op het gemeentehuis alhier, alwaar de eigenaar haar terugbeko men kan. Tot nog toe echter heeft zich niemand daar als zoodanig aangemeld. Loting. Vele jongelui die bij de laatste keuring voor de Militie ongeschikt voor den dienst zijn ver klaard, veikeeien hier in den waan, dat zij zich na de loting der goedgekeurden aan een herkeuring hebben te onderwerpen, die de besten onder die ongeschikt verklaarden nog voor den militairendienst zal opvorderen. Volgens de nieuwe Militiewet 1912 (Stbld. no. 21) art. 62 II nemen echter geen deel aan de loting le. zij, die voor den aanvang der loting voor de gemeente blijken te zijn overleden. 2e. die voor den dienst bij de Militie ongeschikt zijn bevonden. 3e. die voor 1 September bij onherroe pelijk geworden uitspraak van den militieraad of van Gedeputeerde staten of bij onze op een ingesteld beroep genomen beslissing, voor goed of tijdelijk van den dienst zijn vrijgesteld. 4e. die voor 1 September onherroepelijk hetzij voor goed, hetzij voorloopig van den dienst zijn uitgesloten. Volgens dit art. sub. 2 behoeven dus onze ongeschikt verklaarde jongelui niet bang te zijn nog voor de militie te worden opge roepen, zoolang deze wet van kracht blijft. Onafhankelijkheids feesten. De besturen der verschillende ver eenigingen en gezelschappen, het dage lijks bestuur, en eenige andere notabelen onzer gemeente zijn tegen a.s. Dinsdag 2 September 's avonds ten 8 uur door een voorloopig comité in hotel v. d. Assem ter vergadering opgeroepen om te bespreken hoe in Kaatsheuvel den verjaardag van Neer lands vrijheid op gepaste wijze te vieren. Het voorbeeld van den geheelen omtrek werkt dus ook hier. Zeker zal het op die vergadering niet aan belangstellenden ont breken, toch zal die belangstelling grooter en de opkomst drukker zijn, wanneer het voorloopig comité zich bekend maakt en er wat meer ruchtbaarheid, door een publicatie of anderzins aan de zaak gegeven wordt. Dan verwachten we nog veel meer deelname. Post- en Telegraafkantoor. Met ingang van 1 September a.s. wordt het telefoonkantoor te Kaatsheuvel opgeno men in het telefoonverkeer met de Daitsche plaatsen, waarmede NieuwesluisHeenvüet volgens den Post-, Telegraaf- en Telefoon gids telefoongemeenschap heeft, en bovendien in dat met Altona (Elbe) Bergedorf (bez. Hamburg) Blankenese Hamburg Harburg (Elbe) en Wandsbek Raadsvergadering. Vergadering van den Raad der ge meente Heusden op Dinsdag 2 Septr. 1913, des namiddags te 7]]2 ure ten Raadhuize dezer Gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Beëediging van de Heeren de Jongh en de Mol als leden van den Raad- 3. Benoeming van een wethouder we gens buitengewone aftreding van den heer de jongh. 4. Aanbieding gemeenterekening 1912. 5. Wijziging reglement Godshuizen. 6 Hernieuwde vaststelling verordenin gen heffing en invordering aanleggeld. 7. Ingekomen stukken. Verdronken. Gisterenmiddag ongeveer 4 uur is de 20- jarige zoou van den heer L. v. Bavel in de Maas gaan zwemmen. Doordat hij waarschijn lijk door kramp werd bevangen, zonk hij en verdronk. Zijn lijk is nog niet gevonden. De deelneming in dit voor de ouders zoo smartelijk verlies is algemeen. Ministers. Gisteren zijn de nieuwe ministers door H. M. de Koningin beeëdigd en hebben de portefeuilles overgenomen. De offi- cieele benoeming staat heden in de Staatscourant. Gisteren is door den nieuwen mi nister Treub, de nationale en interna- le Landbouwtentoonstelling in den Haag geopend. Zij werd bijgewoond door het Koninklijk huis. De tentooestelling is in elk opzicht zeer belangrijk. Waalwijk, 28 Aug. 1913 Beesten aangevoerd, 140 stuks. Kalfkoeien f 200 a 1' 310 Kalfvaarzen f 170 f 280 Varkens 90 stuks f 18,— a f 25, Boter aangevoerd 200 KG. Boterprijzen t 1,29 tot t' 1,35, Eieren 4 a 5 cent. KAATSHEUVEL, 22 Aug. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1,38 Middelprijs f 1,35. Laagste prijs 11,28 Eieren 4 a 4'/« ct. per stak. DUSSEN, 21 Aug. Boterprijs per KG. f 1,37 a fl,45 Middelprijs f 1,44 Aanvoer 200 KG. Eiereu 1 1,10 per 26 stuks. Rivier berichten. Op 's-Hertogenbosch Crèvecoeur (Dieze) Crèvecoeur (Maas) St Ar.dries (Maas) St Andries (Waal) Venlo Maastricht Keulen Op Arnhem Grave 29 Aug. in Meters 2.14 A. P. 2.09 u 0.90 1.29 N.A P 3.99 8 65 0 41.52 2.25 boven nul, 25 Aug. in Meters 1.71 A P. 4.98 in c.M, val 1 val 3 was 10 was 2 val 4 val 2 val val 7 in c.M val was 6 VOOR en 4815 in alle genres en prijzen, 1MLW1JKSCBE STOOMDRUKKERIJ A TON HELEN. Bestellingen worden aan deuzelfdeu prijs door onze agenten aangenomen. VAN 129 In onze beschrijving der St. Petrus- school van 1.1. Woensdag schreven we, dat de heer Ant. Treffers alhier, alle eer had van zijn werk. We hebben hiermede eene vergissing begaan. De heer P. van Huiten is aannemer en verdient lof voor de afwerking. WAALWIJK. GEBOORTENAntonius, z v Gerardus van Velthoven en J M Herman Cornelia Josephina d v W A van der Lee en M Klerks. OVERLIJDENPctronella van der Zanden we duwe van Jacobus Steenbergen ond 70 j- Maria C'atharina Heijmans oud lj— Jo hannes Kruijf oud 18 j HEUSDEN. Van 21 tot 28 Aug. GEBORENPieter Cornelie, i v Balthazar Corneli8 Marinus Werther en Johanna van Iersel. ONDERTROUWD: Corneiis Hendrikns Swage— makers. 26 j met Maria van Strien, 22 j Raadsvergadering De raad dezer gemeente zal Dinsdag 2 September, des avonds ten 6s/4 uur eene openbare vergadering houden ter behandeling van 1.'Installatie nieuwe raadsleden. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding begrooting 1914. 4 Aanbieding gemeente-rekening over het dienstjaar 1912. 5. Reclames Hoofd. Omslag. leveren uitsluitend regelmatige fijne kwaliteiten tot billijke prijzen BEZOEKT de OnafliaDkflijltlifiilsf'iTstfii If Waalwyli. II I I llliywwj «UI IS uii.icin ii hu ii t* 6)

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10