iïïïïws^HÏisSi.' wntsiirrummm r D D Handelsberichten. Gemeenteraad. ne di< nu c delmatige lengte, blond haar, op het voorhoofd roode puistjes, gekleed in blauw-costuum en blauwen strooien hoed met roode bloemen, die op 28 Augustus j 1. haar d'enst te 'sBosch heeft verlaten en hoogstwaarschijnlijk met genoemden van Delft thans zwervende is. Aangezien genoemd meisje in den regel bij van Delft achter op het rijwiel staat is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat zij beiden te water zijn gereden en zijn verongelukt. Gevonden. Tijdens de kermisdagen werd gevon den een pak schapenwol, dat nog niet is afgehaald. Gevonden een stuk van een gouden horlogeketting, een defect zilver horloge met nikkelen ketting en een damesring. Inlichtingen bureau van politie. Ongeval. Hedenmorgen had op de Waalwijksche Stoomtimmerfabriek van den heer Ragetlie een ernstig ongeluk plaats. Een zekere J. v. Barel uit Genderen wilde een houtje, dat hij door moest zagen aan de andere zijde grijpen. Door dat het omhoog sprong kwam v. B. met zijn hand in aanraking met de stoom-cirkel- zaag waardoor vier vingers van zijn lin kerhand bijna geheel werden afgezaagd. Dr. v. Gils verleende aanstonds ge neeskundige hulp. Van B. is naar het R. R. Gasthuis te Waaldijk gebracht alwaar, de vingers zijn afgezet. BKSOIJEN, 2 Sept. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs I 1,43. Laagste prijs I 1,35. Eieren 4'/, cent per stuk. De gemeenteraadsverslagen van VVaa wijk, Vlijmen, Heusden, Elshout, Sprang Kaatsheuvel en Dussen, benevens ver schillende andere stukkeu komen in on volgend nummer. REDACTIE. BAARDWIJK. De Heer II. M. Ragetlie heeft 'i ijzerwerk der nieuwe kazerne te Venlo opgedragen aan de firma J. A. v. d. Mee en Zonen alhier. BESOIJEN. De kermis alhier had Zon dag maar een zeer stil verloop, wat wel toe te schrijven ia aan de feestelijkheden te Waal wijk. De overige dagen was het wel wat drukker. In de cafe's, waar men dansmuziek hield was het 's avonds zelfs zeer druk. De schouwburg Bakker-Beumer was Maandagnam. met de kindervoorstelling goed bezocht en des avonds zelfs ruim bezet. SPRANG, Omtrent de 16 Sept. a.s. alhier te houden onafhankelijksheidsfeesten kan worden meegedeeld dat het plan bestaat 's morgens een optocht te organiseeren, terwijl 's namiddags volksspelen zullen worden ge houden en 's avonds een lichtstoet zal rond trekken. Den volgenden dag zal aan de schooljeugd nog apart een feest worden bereid. CAPELLE (N.-B.) Tot zijn spijt ver zuimde de berichtgever iu het laatste num mer van deu ^Echo* den prijs te melden, verkregen bij het onafhaukelijkheidsfeest voor het mooist versierde rijtuig. Toch was deze prijs zeer de vermelding waard. Hij bestond uit twee keurige rijtuiglautaarns. VRIJHOEVEN-C APPEL. De najaars- keuring van springstieren zal voor deze ge meente gehouden worden te Waalwijk op Vrijdag 19 September a.s. des nam. te 2 uur. De alhier geimporteerde Saane-geit en bok groeien voorbeeldig. Zij beloven zeer veel. Waar vooral ook de bok een pracht exemplaar is, zullen ongetwijfeld velen te zijner tijd van de gelegenheid profiteeren. Een woord van lof aan hem, die het initiatief tot invoer nam. KAAMSDONK(DORP.) De toebereid selen voor de festiviteiten op a.s. Douderdag zijn in vollen gang. Overal openbaart zich een ware versieringskoorts) Wij twijfelen dan ook niet of het Dorp zal op den feestdag er schoon uit zien. Laat ieder feestvierende nu zijn best doeu om de algemeene vreugde te verhoogeD, dan kunnen we Vrijdag zeggen, ook Riamsdonk(Dorp) heeft Neerlande-On- afhankelijkheid op waardige en prettige wijze herdacht. Zondagmiddag had Mej. L. van Strien het ongeluk met haar fiets in de sloot te vallen nabij de heul aan het //Iluis ten Halve*. Mej. V, S. bracht het eraf met een bemodderde japon en den schrik en heeft zich dus gelukkig niet bezeerd. RAAMSDONKSVEER. Onze dorpsge noot, de heer S, v. StrieD, kapitein op een vrachtboot van R'dam op Haarlem, geraakte Zaterdag met zijn linkerhand tusschen een staaldraad en een bolder bekneld. Drie zijner vingers werden hem afgesneden. Zater dagavond is hij nog naar Breda gebracht, om aldaar verder behandeld te worden. Vergaderiug van de commissie der gehouden onafhankelijksheidsfeesten op Vrij dag 5 Sept. n m. half acht in het Hulel z/Huis ten Deijl*. Doel: Bekendmaking <Lr rekeningen. ÜDtbinding coiuite's. DEN BERG. fu de j.l. Maandag ge houden vergadering van de commissie tot feestelijke herdenking van het 100-jarig bestaan van Neerlandsonafhankelijkheid is besloten het te doen plaats hebben op Don derdag 2 October. DUSSEN. De loting voor de Nationale Militie lichting 1914 zal voor deze ge meente plaats hebben op Dinsdag 9 Septem ber a.s. des v.m. ten 1 Is/* nre, waaraan 15 van de 33 ingeschrevenen zullen moeten deelnemen. TILBURG. Tot candidaat voor de Prov. Staten (vacature-H. Eras) zijn gisteren ge steld de heeren mr. P. M. Arts en G. li. C. M. Raupp. WASPIK. In de. gisterenmorgen ten acht uur gehouden raadsvergadering is besloten aan het comité voor de feestviering ter herinnering aan de onafiiankelijkheidsfeesten, f 300 subsidie le veileenen. De jongeheer M. uit Rotterdam, eeni- gen tijd bij zijne familis alhier gelogeerd, reed met ziju fiets naar huis. Hij zal nau welijks op de fiefs of de voorvork brak, waardoor hij met zijn hoofd tegen een boom sloeg. Bewasteloos werd hij binnengedragen. De geneesheer constateerde hersenschudding. Zijn toestand is echter inmiddels zoo ver gebeterd, dat hij naar zijn familie te Rot terdam is kunneu vertrekken. De kermis wordt hier opgewekt ge vierd. De verschillende matinees waren druk bezocht. Vau de verschillende gelegenheden tot dansen werd zeer druk gebruik gemaakt. De kermispret werd door geeu enkelen wan klank gestoord. Heusden, 2 Sept. '13. Herdenkingsfeesten. Zoo ooit hier ee.i feest geslaagd heeten, dan zeker dat van j.l. Maandag en dat nog wel, ofschoon toch voor enkele dagen iedereen dacht aan een totale mis lukking. Doch //Schwamm d'rüber* de dag zetle niet gezellig in en de regenbuitjes bleven aanhouden juist tot aan het begin van het programma, d.w.z. tot aan de op stelling van dei optocht, welke bestond uit een goede 300 schoolkinderen, voorafgegaan door de Heusdensche Harmonie. Na een omgang door de stad, waarbij halt gemaakt werd voor de woning van den Burgemees ter en deze door den Heer De Moor were toegesproken, kwam men om half twee te rug op het punt van uitgang de Vischmarkt het eigenlijke feestterrein. In de volmaakste orde en harmonie verliepen hier de ver schillende wedstrijden voor de jeugd Bal- dragen, Muiltjesloopen, Aardappelrapen, Blokjesleggen, Zikloopeu, Driebeenloopen, Prijsknippen, Appelhakken en Ringsteken op de fiets en honderden, zoo deelnemers als toeschouwers, hebben op de Vischmarkt enkele aangename uren doorgebracht. Van de gratis gelegenheid voor de jongens en meisjes om zich met eeE glas limonade te verkwikken of een koekje of stukje choco lade iu ontvangst te nemen werd een gretig gebruik gemaakt. In de pauze vau half ze ven tot acht uur improviseerde de jeugd dsartoe iu de gelegenheid gesteld door de vrijgevigheid der fam. H., die bij dozijnen 'ampious uitreikte, een niet onaardigen op tocht, waarbij zich enkele ouderen aanslo ten, zoo om te leiden als te profiteeren. Dit extra nummer, geheel onvoorbereid slaagde in optima forma. Hierna werden de prijzen uitgereikt, wat wederom aller goedkeuring wegdroeg eu werd het feest gesloten met een toespraak van den Voorzitter Dhr. A. d. M. vanaf de kiosk. Was het feest voor de schoolkinderen nu afgeloopen, de fakkel optocht vaa de Harmonie die nu een aanvang nam, bracht er het hare toe bij, dat me nigeen misschien wel een kwartiertje later thuis is gekomen, dan hij van plan was. Comtateeren we nog dat er nergens een dissonant gehoord werd eu dat allen om trijd de feeslelijkheden roemden, dan kan gezegd worden dat Heusden op waardige wijze de gebeurtenis van 1813 heeft her dacht. Een aardige attentie was het van deu Heer Burgemeester om ua afloop als blijk vin waardeering de geheele feestcommissie te zijnen huize de gelegenheid te schenken enkele oogenblikken" te komen uitrusten waarvan allen gebruik maakten. Onderscheidingen. Niet minder dan drie koninkl. onder scheidingen vielen aan onze stadgenooten tnn deel. De heer M. C. v. d. Ven werd benoemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau, terwijl de heeren C. Kooijmaus en K. Hoeks de eere medaille Or.-Nassau verwierven; de eerste in zilver, de tweede in brons. Opgehaald. Het lijk van deu jonkman J. Koot die Vrijdag bij het zwemmeu bij de brug verdronk is Dinsdagmorgen ouder DrongeleD opgehaald. Gouden Bruiloft. Vrijdag a.s. hopen C. Brouwers en echt- genoole hunne 50-jarige echtvereeuiging te beleven. Van vieren zal misschien geen sprake zijp, daar de man reeds eenigen tijd ongesteld i«. Misschien willen sommigen toch wel wat doen, om dezen dag voorde brave oudjes niet ongemerkt te laten voorbijgaan. te zijn uitgeweest kregen twee kerels niet al te gnnstig bekend staande met elkaar ruzie, waarbij van 't mes gebruik werd ge maakt. Zekere II. sneed daarmee zijn tegeu8tauder de N. over 't gezicht, waardoor een hevig bloedende wond ontstond. Kon. Harm. Apollo". Onze Kon. Harm. Apollo gaf Zondag jl. een goed geslaagd concert te Waspik. Zóó goed werd er geblazen, dat de muzikanten zelf tevreden waren, wat onze Kaatsheuvel- sche muzikanten niet gauw zijn. Waspik zelf kou niet anders getuigen, alskondea wij het ook zoo maar. Bijzonder veel succes hadden de heeren v. Dongen en Brands met hunne Concertino Ook Sardas Ludomathiche'ilo en une Bois d' Amour kwamen heerlijk tot hou recht. Jammer, dat tegen 't einde van 't concert alles naar binnen moest vluchten voor een triestig motregentje, dat veel van de gezel ligheid deed verloren gaan. Beroerte. Onze Gemeente-secretaris, de heer Anten werd deze morgen door een beroerte getroffen. Alle zenuwen van de linkerzijde van 't lichaam zijn gedeeltelijk verlamd. Hopen we dat onze ijverige secretaris, die nog eeu ge- 'ukkigen ouden dag kan hebben, spoedig moge hersteld zijn Onafhankelijkheidsfeesten. Dinsdagavond ten 8 ure had in Hotel C. v. d. Assem de door een onbekend voorloopig comité, uilgeschreven vergaderiug plaats om te bespreken, hoe de onafhankelijkheidsfees- ten in Kaatsheuvel op gepaste wijze te vieren. Je belangstelling van gecioodigden en niet- geuoodieden was ze8r groot. Meer dan 80 personen waren tegenwoordig. Reeds meer dan een uur had meu gewacht op de opening Door den Heer Districts-schoolopziener in het District-Tilburg en Burgemeester en Wethouders alhier is eene voordracht opge maakt van diie bevoegden n.l, A. G. Laar akker te Waalwijk, C. J. Leijtens alhier en A. Swagemakers te Philippine, deze wordt voorgelezen. Tot stemming overgaande zijn ingekomen vijf stembriefjes, welke alle op den Heer C. J. Leijtens zijn uitgebracht, zoodat deze is benoemd tot Hoofd der School met ingang van 1 October a.s. Het lid van der Mee onthield zich voor medestemmen op grond van art. 4o sub 2 der gemeentewet. Een besluit vau Heeren Gedeputeerde Staten van 14 Augustus 1913 G No. 248, waarbij goedkeuring wordt verleend aan het kohier van den Hoofdei ij ken Omslag over 1913, waarna de openbare vergadering ge sloten wordt. Daarna werd overgegaan tot het opmaken van bet 2e kohier V8n den Iloofdelijken Omslag en het behandelen van twee reclames. CAPELLE. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 2 September des voormiddags ten 10J/3 uur. Voorzitter EdelAchtb Heer G. Ver meulen Wzn. Om ongeveer kwart voor elf opende de Voorzitter de vergadering. Afwezig de heeren Middelkoop en J. v. d. Hoeven. Aan de orde 1* Beëediging van de herbenoemde raadsleden de heeren Rijken eu Sneep. Nadat genoemde heeren den eed hebben afgelegd neemt de Voorzitter het woord Ik feliciteer de heeren met hunne her door de(u) oitschrijvex(s) ierzelve (Het voor- benoeming en het deed mij veel ge- oopig comité, zooals dat zich lieeft genoemd) u:: -■-« doch niemand maakte zich als zoodanig be kend. Het herhaald verzoek van een der ge- noodigden zich bekend te maken had geen beter resultaat. Daarop werd door eeu der aanwezigen het initiatief genomen, gezien de belangstelling voor de zaak, uit de aan wezigen een voorloopig comité te benoemen, dat dan niets meer te doen had, dan een vergadering uit te schrijven, waarop alle besturen van gezelschappen en vereenigingen alle notabelen en verdere belangstellenden zouden worden uitgeuoodigd om hieruit dan een feestcomité te kiezen, dat de verdere leidiög in handen zou krijgen. Met algemeene stemmen werd dit voorstel aanvaard en als leden van het voorloopig comité gekozeu de heeren I. Lombarts, C. v. d. Assem, A. Schalken, G. Snoeren en J. Teurlings. Deze heereD hebben tegen a.s. Donderdagavond de vergadering uitgeschreven en daarop vol gens genomen initiatief alle besturen van ge zelschappen en vereenigingen, alle notabelen en belangstelfeudeir nitgenoodigd om daaruit een feestcommissie te doen kiezen, die de verdere leiding in handen neemt. Overtuigd van den geest van 't volk, dat evenals op alle plaatsen in den omtrek den verjaardag van het herwinnen onzer vryheid op ge paste wijze wil vieren, hoopt het voorloopig comité a. s. Donderdagavond ten 8 ure pre cies iu Hotel v. d. Assem een zeer talrijke opkomst te zien van belangstellenden, die den naam van Kaatsheuvel in deze hoog willen houden en toonen er iets voor over te hebben ook onze plaats op gepaste wijze te doen feesten. Alle genoodigden en belang stellende a. s. Donderdag ter vergadering. 't Zal geen wachten zijn als Dinsdag j.l. als er maar belangstelling en goeden wil is. Het voorloopig comité voornoemd. Kaatsheuvel 2 Sept. 1913. Vechtpartij. Na deu geheeleu Zondagnamiddag goed BAARDWIJK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden den 2en September 1913 voorm. 101 /2 ure. Tegenwoordig allen, behalve de Heeren Pullens en Donkers, waarvan de eerste met cennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is le. Het beësdigen en installeeren van de op 24 Juni 1.1. bij enkele candidaatstelling herkozen Raadsleden de Heeren Schrijner en Kleix. Zij leggen de bij art. 39 der gemeentewet voorgeschreven eeden af en worden geinstal- leerd. Daar de Heer Schrijner tevens Wethouder is moet ook in die vacature worden voor zien. Tot stemoptiemers voor deze vergade ring worden aangewezen de Heereu Klerx en van der Mee. Tot stemming overgaande is gebleken, dat waren ingekomen vijf stembriefjes, waarvan 4 op B. Schrijner en een blanco, zoodat de Heer Schrijner herbenoemd is tot Wethouder. Na felicitatie met zijne herbenoeming dankt de Heer Schrijner voor het in hem hernieuwd gestelde vertrouwen. De Heer Doukers komt ter vergadering. 2e. Vaststelling der gemeenterekening De rekening eu bijlagen, welke gedurende veertien dagen op de secretarie ter inzage hebben gelegen wordt voor'oopig vastgesteld op f 9880,16 in ontvangst en f 9422,595 in uitgaaf alzoo met eeu batig slot van f 457,565. 3e. De begrootiug voor 1914 wordt daarna aangeboden en artikelsgewijze voorgelezen zij sluit in ontvangst en in uitgaaf op f 9606,10s. 4e. Benoeming van een Hoofd der school. noegen te zien dat bij de plaats gehad hebbende stemming zij eene flinke meer derheid van stemmen verkregen. Daar door hebben de kiezers getoond dat zij dezelfde raadsleden wenschen te be houden. Steeds heeft liet mij genoegen gedaan vele jaren in vrede en vriendschap te hebben samengewerkt om de gemeente hier te vertegenwoordigen, maar ook om de gemeentebelangen te behartigen, en ik geloof wel dat ik hier de tolk ben van de vergadering. Rijken. Ik dank den Voorzitter voor zijne hartelijke woorden en ik spreek de hoop uit dat evenals vroeger de prettige samenwerking zal blijven voortbestaan. Ook de heer Sneep dankt den Voor-, zitter en sluit zich bij het gesprokene van den heer Rijken aan. 2. Notulen vorige vergadering. Nadat de secretaris de notulen heeft voorgelezen vraagt de heer Sneep of in het concept contract van de Electrische centrale tegenover de gemeente geen tijdsbepaling is aangegeven, wijl het anders maar blijft duren. Voorzitter. Ge moet niet gelooven dat alles achter elkander afgewerkt wordt, doch aan den sleur houden kunnen ze ons niet, want we zijn nergens aan ge bonden. 3. Ingekomen stukken. Besluit van Ged. Staten waarbij de beslissing wordt verdaagd van het raads besluit omtrent de aanwijzing van de nieuw te stichten openbare lagere school. Aangenomen voor kennisgeving. Adres van het feest-comité met verzoek om eene subsidie van 100 gulden toe te staan ten bate der schoolgaande kinderen. Op voorstel van den Voorzitter wordt eene subsidie van 100 gulden met alge meene stemmen verleend. 4. Benoeming van een wethouder wegens aftreden van den heer M. J. Rijken Azn. Met 4 van de 5 stemmen waarvan 1 blanco wordt de heer M J. Rijken Azn. herkozen. Voorzitter. Ik verzoek den heer Rijken ons te willen mededeelen of hij zijne herbenoeming aanneemt. Hierop antwoordt de heer Rijken dat hij zijne herbenoeming aanneemt. Voorzitter. Ik feliciteer den heer Rijken van harte met zijne herbenoeming. Het heeft mij groot genoegen gedaan dat gij wederom herbenoemd zijt en ik vertrouw dat wij nog vele jaren in dezelfde har monie blijven samenwerken. Rijken. Ik dank den raad voor mijne herbenoeming als wethouder der ge meente. Deze betrekking heb ik nooit beschouwd als eene eere-betrekking, doch steeds heb ik aan de belangen der gemeente mijne beste krachten ge wijd. Ik ben bij'na 19 jaren lid van den raad en in dit onafgebroken tijdstip waarin ik ook als wethouder be noemd mocht worden, heb ik steeds getracht de belangen en het welzijn der bevolking zooveel mogelijk voor te staan. Ik hoop dat ook wij steeds eendrachtig zullen samenwerken en rekenend op uwen steun neem ik mijne herbenoeming als wethouder aan. 5. Wijziging gemeente-begrootingl913. Voorzitter. Deze wijziging betreft het besluit van den raad betreffende de subsidie van 100 gulden. Ik stel voor dit bedrag af te schrijven van den post van onvoorziene uitgaven. Aangenomen. 6. Vaststelling gemeente-begrooting 1914. Voorzitter. Ik verzoek de Commissie van onderzoek hiervan verslag te willen uitbrengen. Oerlemans. De commissie heeft de be grooting onderzocht en in orde bevonden Ik stel namens de commissie voor de begrooting onveranderd vast te stellen, Zonder bespreking wordt hiertoe met algemeene stemmen besloten. Rijken. Mij is ter oore gekomen .dat verschillende ledende oproepingsbiljetten voor de vergadering te laat ontvangen hebben, De persoon die hiermede belast is dient hieromtrent te worden gewaar- waarschuwd, daar hij anders niet meer als gemeentebode kan blijven fuogeeren, Ik geloof wel dat de Secretaris de bil jetten op tijd heeft uitgegeven. Voorzitter. Ik zal zeker aau uw ver zoek voldoen en den persoon die hier mede belast is eene ernstige waar schuwing geven. Niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. DRUNEN. Openbare vergadering dezer gemeente op Dinsdag 2 Sept. 1913. Aanwezig de Voorzitter en de Heeren Van Son, Van Halder, Brok, v. d. Geld, Van Speijlc en Van Dal. De voorzitter opent de vergadering en gaat over tot de beëediging der nieuw gekozen leden, de Heeren vau Dal en Van Speijk. Beiden worden door den voorzitter gefeliciteerd met hunne herbenoeming. Hij hoopt clat het niet de laatste keer zijn zal, dat hij het doen mag. De nieuw gekozenen verklaren te zullen doen, wat mogelijk is, om de belangen der gemeente Drunen te bevorderen. Vervolgens wordt de gemeentereke ning over het dienstjaar 1912 vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 46492,13' en f 44101.51, met een goed slot van f 2390,62' en de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur in ontvangsten en uitgaven op f9388,07 en f 9385-375' met een goed slot van f 2,695. Ingekomen is een schrijven van de gezondheidscommissie te Heusden be helzende dat het perceel van Gebrs. v. d. Zanden Wijk B 118 bewoond door Henskens en van den Bosch ongeschikt is als woning. Verschillende gronden worden daarvoor aangehaald. Het sluit met het advies aan den Raad der Gemeente dit perceel onbe woonbaar te verklaren. B. en W. stellen voor die woningen onbewoonbaar te verklaren met de be paling, dat ze binnen een half jaar ont ruimd moeten zijn. Aangenomen. Verder is ingekomen een adres van het Bestuur der Nieuwe Harmonie, om de jaarlijksche subsidie aan deze corpo ratie te brengen op f 50, op grond van het ontoereikend zijn der inkomsten van genoemd gezelschap. Daar de begrooling voor 1914 er niet rooskleurig uitziet, stelt de Voor zitter voor eerst de begrooting te be handelen. Meerdere leden dringen aan het adres aan te houden tot de volgende vergadering, waarop de begrooting wordt vastgesteld. Bij de opgemaakte begrooting, staan de inkomsten op f 22867,65 de uit gaven op f22892,75 zoodat er een te kort zal zijn van f 86,98. Hierbij is nog geen rekening gehouden met den post Onvoorziene Uitgaven en het bedrag dat de gemeente eventueel zal bijdragen in de kosten van onderhoud der fiets vau den gemeente-opzichter. De Heer Van Dal stelt voor liever de jaarwedde te verhoogen dan een bij drage te geven. Na eenige discussies wordt besloten eeu bijdrage toe te kennen van f 25. Nog is ingekomen een schrijven van den Schoolopziener dat in de scholen openslaande ramen moeten worden aan gebracht. De voorzitter zal hierover nader over leg plegen met den Schoolopziener. De heer Van der Geld deelt mee dat langs den stationsweg een diep gat is gegraven, wat voor 't verkeer gevaar op levert. De Voorzitter verklaart er zoo spoedig mogelijk voor te zullen zorgen, (lat het wordt dicht gemaakt. De heer Brok stelt voor, dat de lan taarnpaal bij de Wed. Bataille 2 M. oostwaarts zal geplaats worden. Hij kan dan den binnenweg aldaar verlichten. Nog verzocht de Heer Brok het woord over de Onafiiankelijkheidsfeesten, welke op vele plaatsen gevierd worden. Vroe ger is gezegd dat Drunen zou afwach ten, wat andere gemeenten doen. Drunen leent zich goed voor zulk feest, daar hier muziek en zanggezelschappen zijn- De Voorzitter verklaart een sterk voorstander te zijn van zulk feest. Hij meent echter dat het van de Gemeente-1 naren zelf moet uitgaan. Zij kunnen dan om steun vragen aan het gemeentebe stuur. Hij heeft nog niet gehoord dat ergens het feest door den gemeenteraad is georganiseerd. Hij hoopt dat een com» missie zich vormen zal. Misschien is het goed dat zaak in den Raad besproken i.s. De Heer Brok merkt neg op dat br reeds ideëen voor een optocht bestaan. Nadat de Burgemeester beeft gevraagd of nog iemand het woord verlangt voor de openbare vergadering, wordt deze gesloten en tot de geheime ver gadering overgegaau. VO dez< des Ging 1. 2. 3. 4. het 5 T v gem D de i gele D offic zijne noti die te t D koze Schi meri van gesc V hart de vern tal Twe Va zon c zegge even hare ter der hier .of de om i met gesmt Ter daars tribui geleei Margi Hat weert gevinj merkt tot zi zich c zoowe Na ontwe ftterad .a de ,oi) me .et t! Alle éhnen hy, t( toewie herhai 1 7) den,

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6