s«r* Waalwijksche en Langstraatsche Courant, N a®" Zij die zich nu abonneeren, ontvangen het blad tot 1 October GRATIS Ad verteeren in dit blad is voor deze streek noodzakelijk maar ook voldoende IKRDWS DfTIAATSBEIiTËL OÏÏWS ÜITHÏïïSDÏi: Burgerlijks Stand, Handelsberichten. Uitvoeringen. Gemengd Nieuws Dit ui De die op elk gebied goed verzorgde rubrieken geeft, Eigen breedvoerige gemeente-raadsverslagen uit Waalwijk, Baardwijk Dm nen, Vlijmen, Haarsteeg, Heusden. Elshout Besoijen, Sprang, Vrijhoeven-Cappel, Loonopzand, Capelle, Waspik, Raamsdonk er Hissen. Uitvoerige en talrijke berichten uit alle plaatsen der Langstraat en omgeving en 't Land van Heusden en Altena Men kan zich opgeven bij onze Agenten, de brievengaarders of rechtstreeks aan het bureau. Laatste Berichten. gen langs de straten en buizen en de eere- bogeu waren keurig. Overal laugs de straten stonden witte sparren met guirlandes van groen en lampolis, 't geen overdag zoowel als 's avonds een prachtig effect maakten. Een woord van dank aan alleD, die hier aan hebben meegewerkt of op andere wijze hebben geholpoD, om het feest zoo schitte rend te doen slagen. Hulde zij gebracht aan het feestcomité voer de flinke wijze, waarop zij alles geregeld heeft. Lang zullen allen, die hier Neerlands onaf hankelijkheid herdachten, zich de pret herin neren, die zij in Raamsdonk(dorp) genoten. NIËUWKUIJK. Bij Koninklijk Besluit is herbenoemd tot Burgemeester den Edel achtb. heer P. J. v. d. Broek. Wij feliciteereu Z.Ed. Achtb. zoowel aïfi de gemeente. VLIJMEN, 5 Sept. Onze dorpsgenoot de heer Jos. Fabric heeft dezer dagen met gunstig gevolg te Amsterdam het examen voor meester metselaar afgelegd, waarmede wij hem van harte geluk wenschen. V De beide jongelui, wier opsporing ver zocht werd, zijn gelukkig weer terecht en bij de respectieve ouders terug bezorgd. IIERPT, 5 Sept. Tot opper-brandmeester is benoemd de heer Adr, Buijs Mzn. HEDIKHU1JZEN. Naar wij vernemen zal 8. p. Dinsdag 9 September de nieuwbe noemde Burgemeester dezer gemeente, de heer J. van Bokhoven, als zoodanig plechtig worden ge ïastalleerd. De toebereidselen voor de blijde inkomste zijn reeds in vollen gang. GEN DEREN. Dinsdagavond vergaderden vele ingezetenen, daartoe-samengeroepen door den EdelAchtbr. heer Burgemeester, ter be spreking van feestplanneD. S;aaDde de ver gadering werd eene feestcommissie gekozen, met onzen Burgemeester als eere-voorzitter, die naar wij vernemen al druk aan den arbeid is. Wanneer allen eendrachtig willen mede werken en door milde bijdragen in de kosten hunne belangstelling willen toonen, belooft dit feest heel wat. Odb dorp blijve dan ook niet acuter om zijne blijdschap uit te spreken met de her denking onzer onafhankelijkheid en viere schitterend feest. BESOIJEN. Donderdagmiddag raakte het paard van J. Klis uit Sprang in de Besoijen- sche Steeg met zijn poot in een ketting verward. Door het hevig slaan viel paard en kar in een sloot met het gevolg dat het paard den nek brak en onraiddelijk dood was. Een groote schadepost voor den eigenaar daar het ongeveer een waarde van f G00 bad. SPRANG, D8. P. v. Toorn, voor een paar jaren predikant bij de Herv. Gemeente alhier, heeft een beroep aangenomen naar Rotterdam. De Jonge). Vereen, op Geref. grondslsg fTimotbeus* alhier zal voortaan weer Zon dags haar vergaderingen houden, 's avonds van 810 uur. VRIJH.-CAPPEL. Bij enkele candidaat- stelling is 4 Sept. 1913 tot lid van den raad gekozen G. J. Heijmaus, die verklaard heeft ziju benoeming aau te nemeD, zulks in de plaats van M. J. van der Waals, die wegens vertrek zijn ontslag had genomen. Benoemde van harte proficiat. Het fanfare-corps vereerde hem Vrijdag met een serenade. Het echtpaar Van den Hoek alhier vierde deze week onder veel blijken van be langstelling ziju 25-jarige echtvereenigingv RAAM8DONKSVEER, 5 Sept. Woens- dag begaf zich de landbouwer de B. met zijn neef per roeiboot naar zijn land, gelegen in den BiesboBch. Op den Amer gekomen, bemerkten zij, dat hun boot langzaam vol water liep. Gelukkig waren de Gebr. Simonis met hun motorboot juist in de buurt, die de landbouwers uit hun benarde positie kon den redden. Onmiddelijk nadat zij overge stapt waren, zonk de roeiboot. WASPIK, 5 Sept. De 10-jarige J. IJ, viel bij 't hooien over een hooirijf en brak zyn linkerpols. Dr. Smits verleende geneeskundige hulp. Mej. A. K, alhier viel to Dongen van haar fiets. Ze wou zich nog aan een hek vastgrijpen, doch sloeg daarbij met haar baud in een prikkeldraad, waardoor een vinger geheel openreet. Direct moest de hulp van deu dokter worden ingeroepen. Hij had bij gelegenheid van de kermis wat te diep in 't glaasje gekeken, waardoor zijn stabiliteit wel eenigszins geleden had. Toch probeerde hij ziju vrachtje, een mand appelen op een kruiwagen, naar huis te schui ven. Met onzekere zigzagbewegingen laveerde bij over 't Dijkje, tot bij een plotselingen zwaai de mand van den kruiwagen aftuimel den en de appels over den grond rolden. Behulpzame handen schoten toe, raapten alles weer in de mand en 't transport ging door. Maar 't is met kermis zwaar werken en voor den tweeden maal verloor het zwaar stampend schip zijn deklast. Nu kreeg de straatjeugd medelijden met den zwaar beproefden man en begon hem welwillend van een gedeelte van zyn vracht te bevrijdeD, totdat een goede vrouw, verstoord over de brutaliteit van de bengels, op hen toeschoot en 't restant in de wacht sleepte. Nu vervolgde onze man met de leege mand zijn weg. Hij voelde 't wel, hij had nog vracht genoeg, te véél zelfs, want plot seling begaven hem zijng krachten. Man en wagen rolden van den dijk, waarbij de laatste netjes over den armen stakker heenstolp.... Zoo, voor onbescheiden blikken veilig ver borgen, sliep ie zijn roes uit. DEN BERG, 5 Sept. Naar we vernemen is door de Israëlitische Gemeente alhier, een verzoek ingediend om het onafhankelijkheids- feest niet op Donderdag 2 October te doen plaats hebben, daar op dezen datum juist hun Nieuwjaar valt. DCJSSEN, 5 Sep*. Als bijzonderheid diene gemeld, dat bij den tuinier v. M alhier een appelboom, welke flink vruchten draagt,tevens nog in bloei staat. MEEUWEN. De heer D. van Buuren werd herbenoemd als wethouder onzer ge meente. Herstemming. DR.UNEN, 4 Sept. Bij de heden gehouden herstemming voor een lid van den Gemeenteraad tusschen de heeren H. van Delft en L. Elshout verkreeg de eerste 143 en de andere 173 stemmen zoodat gekozen is de heer Elshout. ETTEN, 4 Sept, Op den grooten in ternationalen politiehondenwedstrijd te 's Gravenhage waaraan de best bekende honden uit Europa mochten deelnemen heeft de bekende brigadier der Konink lijke Marechaussee, de heer Croes alhier met zijn politiehond het hoogste aantal punten en dus den eersten prijs behaald. Tevens werd de bekroonde hond voor het jaiet onaardige bedrag van f300 verkocht. Kaatsheuvel 6 Sept. 1913. Onafhankelijkheids feesten. De oproeping van Dinsdag j.l. aan de burgerij van Kaatsheuvel per strooibiljet en briefkaart gericht tot bijwoning der verga dering op Donderdag 4 September scheen goed begrepen. Ruim 150 man was iu Hotel C. v. d. Assem tegenwoordig en on getwijfeld zou de opkomst nog talrijker zijn geweest, zoo de ruimte meer volk had kunnen bevatten, doch zelfs geen staanplaatsje was meer machtig te worden. Bijna half negen opende de heer Teur- lings, als lid van het in de vorige vergade ring gekozen voorloopig comité, met een dankzegging voor de trouwe opkomst de bijeenkomst. In korte woorden zette hij het doel der oproeping uiteen n.l. te komen tot de keuze van een feestcommissie tot vieriug der onafhaukelijkheidsfeesten. Hij wees er op, dat daartoe mannen noodig waren, waarvan de vergaderiug zelf over tuigd was, dat zij de zaak konden leiden. Met een aansporing eendrachtig saam te werken en een commissie zooveel mogelijk uit de verschillende gezelschappen bij elkaar te krijgen werd tot de stemming overgagaan van een comité van 7 personen, te kiezen uit alle mannelijke ingezetenen uit de ge meente Kaatsheuvel. Het gevolg der stemming was dat gekozeu werden de heeren Adr. Rijken lid van den Gemeenteraad J. Teurl'ngs onderwijzer Ant. Schalken vice Pres. der Kod. Harm. Apollo*. Mich. v. Nieuwstadt, lid van de Kamer v. K, en F. Walt. Vloemans Boekhouder J. de Bondt Pres. van de Handboogschutterij Amoenitas en bestuurs lid Kon. Muziekgez. ^Euphonia, eu Corn. Roestenberg lid vau den Gemeenteraad. De heeren B. v. Rooij Hoofd der school J. Be8ouw Burgemeester en J. Lombarts Pres. v. Kon. Harm. uApollo* bedankten om gegronde redenen voor de zitting in de feestcommissie, waarbij ze echter verder alle mogelijke steun wilden verleenen. Na de stemming bedankte de heer Teurlings de aanwezigen, de hoop uitsprekende, dat vooral de fiuantieele steuu van alle zijden sterk zou zijn. Bij stemming zijn de fanctie's onder de leden der feestcommissie als volgt verdeeld J. Teurling, Voorzitter. Mich. v. Nieuwstadt. vice-Voorzitter. Walt. Vloemans, Secretaris. J. de Bondt, Penningmeester. Zoo staan de zaken op het oogenblik. Nu is de kwestie; geld, doch op een plaats waar 't algemeene verlangen zoo naar een onafhankelijkheidsfeest gericht is, zooals hier 't geval is, lijdt het geen twijfel of wanneer morgen of overmorgen een sub. commissie om fiuantieele steun komt aan kloppen, zal deae ruimschoots gegeven worden. Kaatsheuvel laat zien iets voor de zaak over te hebben Ge wilt feest vieren, wel, dan hebt ge er ook iets voor overI Landbouw cursus. A.s. Donderdag 11 Sept. gaat de heer Schoenmakers, landbouwonderwijzer alhier, met zijn landbouwcursisfen een txcursie maken naar de Kon. Intern. Landbouwten toonstelling te 's Ilage. Veel zal er daar voor onze landbouwers weer te leeren ziju. Kalf gestorven. Bij den landbouwer A. v. Kuijk aan den Berkdijk lag, deze week op een morgen een '8 avonds nog gezond zijnd, prachtig kalf dood in den stal. De veearts keurde het beest voor de con sumptie goed, waarmede de schade voor den landbouwer nog al niet te groot werd. Schoolfeest Reeds gisteren morgen (Vrijdag) mocht een lid van de feestcommissie van den heer M. v. Ileijs de belofte outvangen, dat hij bij eventueele kinderfeesten voor de jeugd 300 krentenbroodjes cadeau deed. Een voorbeeld ter navolging Van den heer Rijken kwam reeds de toe- zeggiug voor 40 liter melk voor de kleinen. Goudenbruiloft. A.s. Vrydag 12 Sept. zal iu de par. Berkdijk (2de Straatje) het gouden Huwe lijksfeest gevierd worden vau Daniel v. Boxtel en Echtgeuoote, van beroep scharenslijper. Reeds worden toebereidselen gemaakt om dit zeldzaam feest, zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Van uit Noord en Zuid-Holland Groningen, Limburg en Vlaanderen zijn familieleden eu vrienden, welke met hun slijp en woonwagens aldaar vertoeven, overgeko men of op weg naar huis om dit feest mee te vieren. a'Morgens om 8 uur zal in de kerk te Berkdijk een H. Mis tot dankzegging wor den opgedragen, waar de jubilarissen in op tocht zullen worden heengebracht. Moge dit feest in gepaste vroolijkheid worden gevierd en door geen enkelen wan klank verstoord worden. Of onze Harmonieën ook van hunne be langstelling blijk zullen geven hebben, wij nog niet vernomen. Voor de buurtbewoners en het goudenpaar ware zulks wel te wenschen. Het zou de vreugde ten zeerste verhoogeD. worden toegelaten tot de tweede klasse van het gymnasium te 'e-Hertogenbosch. Nog meer feestelijkheden Hardnekkig houden de geruchten aan, dat //üiea* nogmaals een herdenkingsfeest zal organiseeren, doch ditmaal meer speciaal voor de volwassenen. Nu, het prettige verloop van de jongste kinderfeesten, kali aanstekelijk gewerkt hebben. Rectificatie. Abusievelijk is gemeld, dat den Heer K. Hoeks de eere-medaille der Oranje-Nassau- orde te beurt viel, dit moet zijn den Heer K. Hoekstra, brigadier der Kon. Maréchaussee, sedert eenigen tijd biigade-commandant alh., weleer te Kaatsheuvel. Aanbesteding. Den Heer K. van Rijswijk, is door den Minister van Waterstaat opgedragen het maken van den bovenbouw van het Depar. tement van Binnenlawdsche Zaken aan het Binnenhof te 's Ilage voor de som vaD f227000. WAALWIJK. BESOIJEN. HEUSDEN. Waalwijk, 5 Sept. 1913 Beesten aangevoerd, 140 stuks. Kalfkoeien f 200 a f 310 Kalfvaarzen f 170 A 1' 280 Varkens 90 stuks f 18,— ii 125,— Rivierberichten. Keulen Op Brutale diefstal. Op deu Hil hebben dieven bij T. S. en J. Sch. een beele plek aardappelen gerooid. Duikelyk is waar te nemeu dat een krui wagen was meegebracht om den buit te vervoeren. De daders ziju barrevoets geweest toen ze aan 't werk gingen. Ook in de Molenstraat is men bezig geweest. De politie is het tot heden nog niet gelukt de daders te ontmaskeren. Wel jammer. Heusden, 5 Sept. '13. Voordracht School voor M. U. L. O. De Donderdag opgemaakte alphabetische voordracht luidtP. H. v. Alphen, b. d. s. te Eeserveen II. Bungeis, onderwijzer te Amsterdam J. van Doorne, onderwijzer te Hellevoetsluis en J. C. A. Zitwing, h. d. s. te Wormer. Geslaagd. De Jongeheer F. van Eggelen had Woens dag het genoegen, na afgelegd examen, te BESOIJEN. Uitvoering door de Gem. Zangver. «Vooruitgang zij ons doel* op Zondag 7 September 1913, met hoogstvereerende medewerking van het alom gunstig be kende duo, A. Cornelisseu en P. Boeren 's Bosch, in de zaal bij den heer D. v. d. Zakeo, Besoijen. Aanvang half acht. (Zie programma's.) Verschrikkelijken brand. Men seint ons uit New-York In Hotsprings is hedennacht een he vige brand ontstaan, welke zoodanigen omvang aannam, dat 30 lange straten zijn verwoest. 20.000 personen zijn geheel dakloos en kampeeren in het open veld. Verscheidene menschen zijn ernstig verwond. De schade wordt op lOmillioen dollar geschat. Dieven hebben getracht te plunderen. Twee werden er door de politie neer geschoten. De krijgswetten zijn afgekondigd. Diefstal. Uit Roermond seint men ons Hedennacht is in de Kathedraal in gebroken. Alle offerbloken zijn geopend en geledigd. In de sacristie is een kist opengebroken en het daarin zich be vindende stoelengeld, ongeveer f 80, ont vreemd. De brandkast heeft men ook geforceerd doch deze heeft weerstand geboden. Het vermoeden ligt voor de hand dat de dieven zich hebben laten insluiten en dat zij zich langs een tuimelraam hebben verwijderd. Benoemd. Met ingang van 16 Sept. a.s. wordt J. Bonis als tijdelijk kantoorbediende geplaatst aan het post- en telegraafkan toor te Waalwijk. Een moordpartij door een krankzinnige. MULHUIZEN, 5 September. Van nacht heeft de hoofdonderwijzer Wagner uit Degerloch in een aanval van razernij op vier plaatsen brand gesticht. Toen men hem trachtte te pakken, schoot hij acht menschen dood en verwondde er tien. Hij nam de wijk naar een stal, waar zijn vervolgers hem zoo deerlijk verha venden, dat mijn twijfelt ot hij er van op zal komen. De man had 250 patronen bij zich. Ernstige auto-ongevallen. Zondag middag zijn, naar de Tel. meldt, twee auto's, resp. komend van Ostende en Wenduyne, nabij eerstge noemde plaats met elkander in botsing gekomen. De schok was allerverschrik kelijkst. De eene auto, waarin de heer Jouin uit Duinkerken met zijn vrouw en dochter gezeten waren, werd omver geworpen met het noodlottig gevolg, dat de heer Jouin op slag gedood werd, terwijl zijn echtgenoote en dochter levensgevaarlijke verwondingen bekwa men. De personen in het andere rijtuig, twee jongelui uit Ostende bleven on gedeerd. De Daily Telegraph verneemt uit Nieuw-York van een vreeselijk auto mobielongeluk, dat Maandag te Nashville in Tennessen was gebeurd. Op een autowedstrijd reden zes auto's in een nummer over 25 mijl. De bestuurder van een tuf, rijdende met een 95 K.M. vaart, zag, geen 200 M. voor hem uit, een kleinen negerjongen, blijkbaar aan de zorg van zijn moeder ontsnapt, op de baan. De bestuurder wist den jongen nog net te ontwijken, maar de tuf slipte door het snelle uitwijken, reed tegen een hek en toen tegen een ijzeren Daal. De bestuurder werd er uit geslingerd, maar kwam er vrij goed af. De tuf kwam midden op de baan te liggen. Drie auto's, die de eerste vlak op de hielen zaten, stortten alle drie, de een na de ander, in den vernielden wagenalle drie bestuurders werden gedoodeen vierde auto reed, om de andere te ver mijden, tegen het hek op, en de twee inzittenden werden zwaar gewond. Donderdagavond heeft ten huize van den heer H. S drogist te IJmuiden, een ernstige moordaanslag plaats gehad. De eigenaar van een zeiljacht de heer B. heeft op het 16 jarig dochtertje van den heer S tijdens diens afwezigheid, in de binnenkamer van diens woning twee revolverschoten gelost, waardoor het meisje doodelijk getroffen werd. Dadelijk daarop schoot de dader zich drie kogels in het achterhoofd, waardoor hij zeer ernstig, doch niet direct doode lijk getroffen werd. Tel. Wat tuur De te toe zien vvi Van Dit blad kost slechts 6 cent per week De Echo van het Zuiden GEBOORTENAdrianus Johannes t. v. J. li- de Peft'er en van A. M. van Kuik. Hen- rica Cornelia d. v. L. Pullens en van C. van Ham. Elisabeth Maria d. v. J. Snij ders en van H. van Bokhoven. OVERLIJDEN: Christina van Riel oud 10 m. Over de maand Augustus. GEBOREN Henricus Cornelis z. v C van Dongen en P Schalken Lucia Johanna d v P L Verstijnen en J Dingemans Theodoras Poppo Maria d J van der Weij en E M van Delft Johannes Gerardus z v G H Verhulst an G W van Daelen OVERLEDEN Levenloos kind van E A Hurk mans en J H de Kort Levenloos kind van Chr Heijblom eu E C J Goedhart Chrietiaan Gerardus Maijers 10 w GEHUWD: Adrianus Couwenberg 54 j en Pe trcnella Laurentia Maria Hesselberth 4S j Van 28 Aug tot 4 Sept ONDERTROUWD: Ilendrikus Emans, oud 22 j en Cornelia Hoogenaoorn, oud 22 jaren Boter aangevoerd 200 KG. Boterprijzen 1 1,30 tot f 1,39, Eieren 4'/» a 5 cent. KAATSHEUVEL, 4 Sept. Heden was de prijs der boter: Hoogste prijs f 1,39 Middelprijs f 1,35. Laagste prijs 11,32 Eieren 41/- ct. per 9tuk. Op 's-Hertogenbosch Crèvecoeur (Dieze) Crèvecoeur (Maas) St Andries (Maas) St Andries (Waal) Venlo Maastricht Arnhem Grave Sept. in Meters 2.19 A. P. 2.11 a 0.76 1.54 N.A P 3.64 8 94 41.60 2.05 boven nul, 4 Sept. in Meters 1.43 -f- A P. 5.19 u in c.M, val 1 val 4 val 10 was 7 val 4 val 15 val 2 val 1 in c.M val 4 was 4 Het huis waar Wagncr woonde ia van ochtend door den officier van Justitie geopend. Wagner heeft, voor hij zich naar Muihuizen begaf, zijn vrouw en vier kinderen omgebracht. De eerste vond men met een doorgesneden hals, de kin deren waren alle doodgestoken op bed. 11 E «vrouw aanwoz. Gy zul dat ge ueerzie! knoopt, ondervc baar v landen, die in zouden het nit zelf to lokkig moeder Mevr opricht» De ai met tei klaps terwijl dien zi, een9 oc Amerik komst 1 Ja 'l'révors anders harer Reeren i Jlare ki bezoek, jfem eei mag ik der vrie Ik ichoton

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10