M. M J. als men dat zoo eens constateert, maar dat onder eede te verklaren voor 't ge recht is niet zoo gemakkelijk. Verbunt. Ik heb onlangs gelezen dat men in een naburige gemeente dat anders doet men geeft er publiciteit aan, dat bij herhaalde overtreding men bij den commissaris zal aandringen op intrekking van 't rijbewijs. Als men dit publiek in de courant zet, zullen ze er wel opletten. Voorzitter. Ik geloof dat zulks wel de weg zal zijn, in elk geval zullen wij maat regelen nemen. De openbare vergadering wordt daarna gesloten ter behandeling reclames H. O. in eene met gesloten deuren. SPRANG. In de op 2 September 1.1. alhier gehou den raadsvergadering woiden de herkozen leden Verhoeven, Vos en Meijer btëjdigd. De Heer Verhoeven werd met alg meene stemmen herkozen tot w-thouder en tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. De gemeentc-begrooting voor 1914 werd den Riad aangeboden. Voort» werd met algemeene stemmen be sloten 1. tot wijziging der Bouwverordening. 2. tot het aangaan van een «eldleeuing, groot f 800 pari rentende 4°/0> ter be strijding der kosten van vernieuwing der luidinrichting van de klokken, vernieuwing van de wijzerwerken van het torenuurwerk en uitbreiding der straatverlichting. 3. tot het bouwen van een nieuwe opei- bare school, waarvoor getracht zal worden een buitengewone rijkssubsidie te verkrijgen. 4. tot feestelijk oi thaal van al de kinderen tusschen 6 en 13 jaar, bij gelegenheid der Ouafhankelijkheidsfeesten, waarvan de kosten geraamd zijn op f 55, VLIJMEN. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 2 September des avonds ten 7 uur. Voorzitter Edelachtb. heer G. R. v. d. Ven. Ongeveer half acht uur opende de Voorzitter de vergadering en riep de de leden welkom. AAN DE ORDE 1. Beeëdiging pieuwgekozen raadsleden De nieuwe leden, de heeren van Hei voort, M. Mommersteeg, van Halder en de Vaan leggen in handeD van den Voorzitter de bij de wet voorgeschreven eeden af. Hierna verzoekt de Voorz. den ambte naar van de secretarie de notulen van de vorige vergadering te willen voorlezen Onder het voorlezen der notulen zegt dc heer A. MommersteegWat zullen we nu hebben, dat is De Voorzitter hamert en zegt mijn heer Mommersteeg, de notulen zijn nog niet uitgelezeo en dan moet u zoo lang uw mond houden. U kent toch het re glement van orde wel, niet waar. Straks zal ik u het woord verleenen. De heer A- Mommersteeg blijft gedu rende het voorlezen der notulen zitten lachen. Voorzitter nadat de notulen zijn voor gelezen Heeft een der heereo aanmer kingen op de notulen. Van Heivoort. Ik ben er tegen. Voorzitter. Goed, als u dan maar zegt waarom. Van Heivoort. Om dat protest. Voorzitter. Als een of ander lid van een of andere kwestie opname in de notulen verlangt, dan ben ik verplicht die daarin op te nemen. Als u van een of ander aanteekening in de notulen verlangt, moet ik dat daarin neerschrijven. Dat ziet u in de vergadering van 's Bosch ook dikwijls genoeg. A. Mommersteeg. Van die omkooperij bij de verkiezingen hoort niet in den raad thuis. Van Buul. Ik heb een kleine aan merking op de notulen te maken. Er staat nl. dat ik gezegd heb dat bij an dere verkiezingen ook is omgekocht, dat woordje »ook« moet er af, dat heb ik niet gezegd, dat staat er te veel in naar mijn zin. Zooals er dat nu staat is het juist alsof ik beken dat bij de laatste verkiezing omkooperij heeft plaats gehad en dat wel ik niet. Voorzitter. Dan zullen we dat ver anderen. Voor dergelijke wijzigingen ben ik altijd te vinden. M. Mommersteeg. Het spijt mij'dat ik in de eerste de beste vergadering al aanstonds moet protesteeren tegen de notulen en moet opkomen dat er in staat dat wij de kiezers hebben omge kocht. Ik heb ter bevordering mijner verkiezing zelf niets gedaan. Ik heb er geen voet voor verzet en niemand om steun gevraagd. Als ze bij me kwamen en vroegen wie moeten we stemmen, heb ik ze kortaf gezegd, dat is uw zaak, dat moet ge zelf weten en nu in de notulen te moeten hooren dat wij er door omkooperij zijn gekomen, daar protesteer ik tegen en ik verzoek u ook dit uit de notulen te willen verwijderen. Ik maak daar een voorstel van. Voorzitter. Elk lid heeft het recht om protesten in de notulen te laten op nemen. De heer Wagenberg heeft dit verzocht, zoodat het is opgenomen, doch u hebt de notulen niet goed begrepen. Er staat niet in, dat u of een ander nieuw lid geld heeft gegeven, er staat dat met geld is gewerkt, zonder meer. M. Mommersteeg- Er is niemand genoemd, dus heb ik het ook mij aan te trekken. C. Wagenberg. Ik heb niet gezegd dat een lid zelf met geld heeft gewerkt, doch dat er achterom met geld is om gekocht en dat handhaaf ik en ik wil dat mijn protest daartegen in de notulen blijft opgenomen. De Vaan Dan moet je het bewijzen. Ik heb niet met geld gewerkt en ook niemand gevraagd. Voorzitter. Als u wil kan dat alles in de notulen worden opgenomen doch als mijnheer Wagenberg wil hebben dat iets in de notulen moet worden opge nomen, dan moet ik dat ook doen. A. Mommersteeg. Er uit, er uit, moet het M. Mommersteeg, de Vaan en A. Mommersteeg tegelijk»Er uit, er uit, er uit moet het. De Voorzitter hamert geducht op tafel en zegt: Het is hier geen herberg heeren, ik wensch oide in den raad. Waar moet het heen reeds in de eerste vergadering, wanneer het zoo doorgaat schors ik gewoonweg de vergadering- Eenige leden zitten te lachen. De Voorzitter hamert en roept stilte. J. Wagenberg. De heeren schijnen de zaak niet te begrijpen. Nu wordt alleen gevraagd of hetgeen is gezegd, goed in de notulen is opgenomen. Nu begint men te vragen om iets wat ge zegd is uit de notulen te doen verwij deren. Men vraagt nu om een valsch verslag. Dat is mooi I Ik geef u in overweging, mijnheer de Voorzitter, om voortaan maar geen agenda's van de vergaderingen te doen geven want er wordt toch niet naar de volgorde ge keken. Men moet nu de notulen goed keuren en men gaat over andere zaken praten. Laat, u mijnheer de Voorzitter daarover aan het einde van de verga dering spreken. A. Mommersteeg. Het heeft niets met den raad te maken, 't raakt ons heelemaal niet wat in de notulen staat, dan kan je alles er wel in gaan opnemen. M. Mommersteeg. Weineen de raad heeft daarmede niets te maken. Om kooperij hoort thuis bij de justitie. Voorzitter- Dan zal ik u artikel 31 der gemeentewet eens voorlezen waar staat dat de raad te beslissen heeft over al de geschillen die ook omtrent de verkiezing zelf rijzen, en om u eens duidelijk te makeo, dat de raad het recht daartoe heeft diene het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland van dezer dagen, waarbij gehandhaafd is een raadsbesluit tot niet toelating van raads leden op grond van omkooperijen, zonder dat de officier van Justitie in die zaak gemoeid was, doch u kent de gemeen- wet niet, naar het schijnt, mijnheer Mommersteeg. M. Mommersteeg. A. Mommersteeg. moeten protesteeren der geloofsbrieven of op grond daarvan niet moeten toelaten dat was fair ge weest maar om nu enkele mannen ver dacht te maken, dat is unfair. C. Wagenberg. Ik heb hierboven zoo dikwijls unfaire dingen van u gehoord. Voorzitter. Unfair zou het zijn iets uit de notulen te laten wat gesproken is en uitdrukkelijk gevraagd om daarin op te nemen. U bent vroeger zoo dik wijls unfair geweest in de vergaderingen en als er dan van uw unfair optreden iets in de notulen mankeerde, dan wist u het wel terdege te zeggen. De heer Neen. Dan hadden ze bij het onderzoek niet mogen zeggen. De Vaan (op tafel slaande) Dat hij het dan bewijst dat ik het heb gedaan. Voorzitter. Er staat niet in dat u het hebt gedaan, er staat in dat er bij ge legenheid van de verkiezing met geld is gewerkt en velen zijn omgekocht. De Vaan. Ha, ha, ha, 't is belachelijk. De Voorzitter hamert aanhoudend om de orde te handhaven. Van Engelen. Dan kan dat van Wa genberg ook wel In de notulen gezet worden dat hij aan iemand een kistje sigaren beloofd had. C. Wagenberg. Geen halve cent heb ik beloofd of gegeven. A. Mommersteeg. Wij zouden zoo veel kunnen vertellen, wat de vrouw heeft gezegd. Van Helvoozt. Ik weet wel iemand, waaraan je iets beloofd hebt en namen noemen kan ik ook wel. Voorzitter. Heeren, het gaat nu over de notulen. Na afloop van de agenda kan je praten zooveel als je wil. Van Buul. Indien Wagenberg zijn pro test terugneemt, dan kan ik de notulen goedkeuren. C. Wagenberg. Nooit, nooit, nooit, ik weet veel te zeker dat het is gedaan en ik wensch dat mijn gezegde in de notulen vermeld blijft en daar heb ik het recht toe. Ik ben er van overtuigd, dat er op groote schaal kiezers zijn om gekocht en heb daartegen protest aan- geteekend. Van Buul. Er zijn wel meer verkie zingen geweest waarbij dat ook heeft plaats gehad. Voorzitter. Dat is op 't oogenblik de gang van zaken niet. Van Heivoort. Ik steun het. Voorzitter. Dat behoeft u niet. Ik zal alles wel in de notulen opnemen. C Wagenberg. Laat het de officier van Justitie ook nog maar uitzoeken. Van Buul. U hebt met geld gewerkt en dwingelandij uitgeoefend ook. Van Engelen. Ik weet nog zooveel. Voorzitter. U moet eerst het woord vragen. Van Buul. Met jou stemming heb je pressie uitgeoefend. C. Wagenberg. Wil u dat alles gespe cificeerd met datum en personen opgeven Van Buul Doe jij dat dan ook. Voorzitter. Is dat alles nu de gemeen tebelangen behartigen. A. Mommersteeg. Ge hebt gezegd dat ik wel eens iets unfairs heb gezegd, maar gij hebt hier 10 keer veel meer te veel gezegd dan ^k. M. Mommersteeg. Dit behoort niet bij den raad thuis. Ijtet onderzoek heeft nog plaats, medunkt dat zullen ze in deo Bosch wel uitzoeken. Wagenberg is heel voorbarig geweest met dat te zeggen als het resultaat van het onderzoek nog niet bekend is. Voorzitter. U kent de wet niet. Ik heb u zoo juist toch nog op het geval in Zuid Holland gewezen. Wagenberg was niet unfair, hij wilde zelfs van de gewoonte om bij acclama tie tot toelating te besluiteD, niet afwij ken, doch wenschte alleen aanteekening in de notulen van zijn protest tegen de stemmingen, waarbij met geld op groote schaal is gewerkt. Dit is geschied en niets meer of minder. Maar op de no tulen moet men altijd aanmerkingen maken, zoo nu van Buul nog, een klein woordje, daar maakt men nog aanmer kingen over en als een ander lid opna me in de notulen van iets verzoekt, zou ik er dat moeten uitlaten. A. Mommersteeg. Dat is iets anders. M. Mommersteeg. Dit hoort er niet in thuis. Meerdere leden zitten tegelijk te schreeuwen. Voorzitter. Niet allemaal tegelijk hee ren. Het gaat hier over de notulen en anders nergens over de notulen moeten weergeven wat is gezegd en besloten en deze bevatten dat juist. U bent zelf secretaris van een polder en als ik u als stemgerechtigd ingeland verzoek opname van dit of dat protest in de notulen, dan doet u dat toch ook. M. Mommersteeg. Ja, natuurlijk. Voorzitter. Nu, hier is 't juist 't zelfde geval. De heer Wagenberg heeft opna me van zijn protest verzocht en het staat er in en nu wenscht u het niet vermeld te zien, dat wordt toch onzinnig. A. Mommersteeg. Dat zijn allemaal maar koffiepraatjes. Van Heivoort. Ik protesteer. Voorzitter. Wil je je protest in de notulen hebben. Van Heivoort. Ik protesteer. Voorzitter. Je kan je protest er letter lijk in krijgen. Wat wil je er in hebben A. Mommersteeg. Hij had dat zoo M. Mommersteeg. Hij weet het re sultaat nog niet van het onderzoek en dat had hij moeten afwachten, alvorens hij zoo'n beschuldiging deed. Ik zal mij wel wachten om over vroeger plaats ge had hebbendeverkiezingen iets te zeggen. Van Halder. Ik zal er niet tegen pro testeeren, want ik ben van mezelve ten volste ov ertuigd dt ik er mij niets van heb aan te trekken en dat stelt me ge rust. M. Mommersteeg. Wel, we hebben daar juist allemaal onzen eed voor afge legd. Voorzitter. Dat is nu niet aan de orde, dat heb ik al meermalen gezegd, moeten jullie in de eerste vergadering nu al dwars tegen alles in gaan. Straks na afhandeling van de agenda kan u er over spreken. De Vaan. Als de andere leden zoo waren gevaren als wij, zouden ze net eender hebben gedaan. Voorzitter. Ik sluit de discussie, straks kan men er verder over praten. Boom. Zegt u nog eens goed wat of er nu gedaan moet worden, ze begrijpen het niet goed- Voorzitter. Dat heb ik al tweemaal gezegd en mijnheer Joh. Wagenberg ook. M. Mommersteeg. Hij had op het bewijs moeten wachten uit den Bosch. Van Engelen. Wat ik gezegd heb staat toch niet in de notulen. Voorzitter. U zegt en roept zooveel zonder het woord te vragen. Steeds on der de discussies door en ik zeg de hee ren bij deze, dat ik niets meer notuleer van gezegden, die gesproken zijn of er tusschen door uitgeroepen zijn, wanneer te voren het woord niet gevraagd is. U bent dit verplicht volgens het reglement van orde. J. Wagenberg. De notulen moeten nu alleen maar worden goedgekeurd, nu moet alleen maar gezegd worden of betgeen is gesproken goed in de notulen is weer gegeven. De nieuwe leden kunnen er dus niet eens over oordeelen. 't Is zoo belachelijk mogelijk (Gelach op de tribune.) M. Mommersteeg. Moet ik nu in de eerste vergadering al door mijnheer Wagenberg uitgelachen worden. Hierna brengt de Voorzitter de goed keuring van de notulen in omvraag. Voor stemden de heeren J. Wagen berg, C. Wagenberg, v. Buul, M. Boom en H. Boom tegen A. Mommersteeg, M. Mommersteeg, van Heivoort, van Engelen en De Vaan, terwijl het lid van Haider buiten stemming bleef. Voorzitter. De stemmen staken, dan blijf*" het aan de orde tot de volgende vergadering. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring wijziging begrooting 1913. b. Schrijven van het Burgerlijk Arm bestuur houdende mededeeling dat de rooster van aftreding is als volgt M. Mommersteeg, M. de Vaan en G. R. de Vaan. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter. Verder is er nog een schrijven ingekomen van Janvier, houder van een caroussel en schommel. Adressant deelt mede, dat hij 6 jaar achtereenvolgens de kermis bezoekt en dat hij vroeger voor zijn caroussel f 50 en voor zijn schommel f 18 staangeld betaalde en thans f 110. Zijn de uitgaven verhoogd, de inkomsten zijn doordat meerdere vermakelijkheden zijn gekomen, verlaagd, zoodat hij thans een schade post heeft van f 55. Beleefd verzoekt hij deze som te restitueeren. Voorzitter. B. W. stellen voor af wijzend op dit adres te beschikken wijl de verordening geen teruggaaf kent. Van Buul. Het staangeld is wel wat te hoog geworden. Voorzitter. Ja, dat zullen we wat gaan verlagen, want hier is het nu niet meer zoo druk omdat op de kermis in Nieuw- kuijk en Haarsteeg ook vermakelijkheden staan, waardoor hier niet meer zooveel buitenlui komen. Van Buul. Ik heb gehoord dat ze in Haarsteeg voor niets mogen staan Hierna wordt het voorstel van B. W. zonder hoofdelijke stemming aan genomen. 3. Verzoek der onderlinge geileover- eeniging om een subsidie in den aankoop van Zwitsersche bokken met voorstel van B. W. Voorzitter. Aangezien de vereeniging grootendeels bestaat uit onvermogende leden en de verbetering van het geltenras te goede komt aan de huishoudens der werklieden, stellen B. W. voor aan de vereeniging eene subsidie te verleenen van f 25 voor eenmaal. De vereeniging vraagt in haar adres eene subsidie van f 30. Van Heivoort. Ik ben voor subsidie maar dan moeten andere menschen, die buiten de vereeniging staan, ook van die bokken kunnen profiteeren. Voorzitter. Dat is iets wat we aan de vereeniging zelf moeten overlaten. Voor 10 of 1 5 cent per jaar is men lid van de vereeniging. Doet de vereeniging nu alle moeiten om \Jiet geitenras te veredelen, dan mogen die leden voor kosten die ze maken ook wel eenig voorrecht hebben. Die bokken die ze nu willen koopen, kosten veel meer dan f 75." Van Heivoort. De andere menschen moeten daar bij die bokken ook klaar kunnen komen voor een zekere som. Voorzitter. Wij kunnen de leden van de vereeniging moeilijk de wet voor gaan schrijven. A. Mommersteeg. 't Is beter dat die lui eerst met een reglement voor den dag komen. Voorzitter. Er is een reglement. Van Engelen. Andere menschen moe ten ook klaar komen bij die bokken voor hetzelfde geld. Voorzitter. Kan de raad het niet over laten aan B. en W. Die kunnen zich dan met de vereeniging verstaan en zeg gen dat zij in hare statuten eene bepa ling moeten opnemen dat ook niet-leden tegen betaling van een zeker bedrag hun geiten kunoen laten dekken. Van Buul. Zou het niet goed zijn dat de gemeente het exploiteert, dan is het zeker een gemeentebelang. Voorzitter. Dat zou ik u ontraden, kijk eens wat een last wij al niet heb ben met de stieren. In een vorige ver gadering is er al eens over gesproken om die exploitatie daarvan ook in han den van eene vereeniging te geven A. Mommersteeg. Als de niet-leden maar niet al te veel moeten betalen. Van Engelen.'t Zou kunnen gebeuten dat als ze allemaal bij de vereeniging aansloten er geen bokken genoeg meer in onze gemeente waren J. Wagenberg. Ik zou de discussies over dit onderwerp maar staken, 't Is zoo'n kiesch onderwerp. Wordt besloten dat B. en W. met de vereeniging in overleg zullen treden. 4. Voorloopige vaststelling gemeente rekening 1912 en goedkeuring rekening burgerlijk armbestuur 1912. De ontvangsten hebben bedragen f 29516.62, de uitgaven f 28698.88'/2 zoo dat de rekening sluit met een batig slot van f 817.731 ƒ2- Voorzitter. De rekeningen zijn onder zocht door de heeren van Helvoirt en C. Wagenberg en J. Wagenberg. Van Helvoirt. Wij hebben de reke ningen onderzocht en niets ongeoor loofds gevonden en stellen voor ze vast te stellen. Aldus wordt besloten. 5. Aangehouden adres van het Ble- serpoldertje tot het plaatsen eener schut ting in de brug van den weg door het poldertje. Voorzitter. In de vorige vergadering stelden B. en W. voor aan het Biesei- poldertje de gevraagde vergunning tc geven onder voorwaarde, dat alle schade aan de brug of aan den weg tengevol ge van wateropstropping komt voor re kening van het waterschap. B. en W. geven er echter de voorkeur aan dat de Bieserpolder de brug afbreekt en daar ter plaatse een rioleering aanlegt in welk geval de gemeente een deel der kosten zou kunnen dragen. Het is toen aangehouden omdat de heer Mommer steeg afwezig was. A. Mommersteeg. De polder zal een schutting plaatsen met vleugels en zal geen schade aanbrengen. Die ze aan brengt, zal ze voor haar rekening her stellen. Wat echter de weg betreft, dat doet ze niet, dat gaat niet. Het zal trou wens niet gebeuren ook. Voorzitter. B. en W. dachten soms in de toekomst tengevolge van water opstropping. A. Mommersteeg. Daar kan de polder niet voor instaan. Voorzitter. Als er een gat in den weg wordt geslaan, dan moet de polder dat voor hare rekening laten verbeteren. A. Mommersteeg. De opening wordt zoo ruim gemaakt, dat er nogal wat water door kan. Voorzitter. Voelt de polder er niets voor om de brug weg te nemen. A. Mommersteeg. Wij hebben er al eens over gesproken, 't Zal heel wat kostén hoor. Voorzitter. Wij hebben het geschat op een 200 a 300 gulden. A. Mommersteeg. Ja, zeker 300 gul den. Voorzitter. We zijn dan van het on derhoud van die brug af. Het is aan houdend wat nu met die brug. A. Mommersteeg. Dat is buiten de polder om en het gaat moeilijk voor mij om daarover nu iets te zeggen. Van Heivoort. Met ijsstremming kan er ook een gat in den weg worden ge slaan en dat dient de polder dan toch voor haar rekening te laten herstellen, A. Mommersteeg. Als Voorzitter durf ik daar geen antwoord op te geven, Wat ze nu maken, voor die kosten willen ze wel instaan, maar voOr latere kosten niet. Boom. Dat is ook voldoende. Het zal niet voorkomen dat het er over komt voor de gemeentelanderijen is het en ook van groot belang dat het werk wordt uitgevoerd. Aldus wordt besloten. 6. Voorstel van B. en W. totvfirboy- wing van een gedeelte der openbare school. Voorzitter. Volgens een nieuw Kon, Besluit van 25 Jufii 1912 voldoet de school niet meer aan de eischen en moet ze vóór 1 Januari 1914 zijn verbouwd. Door opzichter van Vlijmen zijn 2 plan nen van verbouwing gemaakt, welke aan den schoolopziener zijn opgezonden, De kosten zullen pl.m. f 700 bedragen, waarvan het Rijk 25°/o vergoed. B. en W. stellen voor hen te machtigen het werk uit te voeren bij publieke aanbe steding. Van HeLoort. Daar kan niets aan worden gedaan, 't Is een Kon. Besluit. Voorzitter. Wij treffen het hier nog al doordat we maar een lokaal hebben. Van Heivoort. Sommige gemeenten krijgen toch meer subsidie. Voorzitter. Neen, alleen noodlijdende gemeenten krijgen wel eens wat meer Daar is b.v. Kaatsheuvel die nu openbare scholen heeft, die krijgt n het geheele bedrag vergoed. Aldus wordt besloten. 7. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener geldleening tot dekking vat de mindere opbrengst der landerijen er van de verbouwing der school en voor stel tot verhooging van de opcenten op 's Riiks directe belastingen. Voorzitter. Zooals de heeren reed» zullen hebben vernomen, is het met dt opbrengst der landerijen in het Ven weer treurig gesteld. De totale opbrengst over 1913 is f3475 lager dan is begroot zoodat de vaste uitgaven voor dit dienst jaar zelfs niet kunnen geschieden. Tol dekking van dit tekort op de begroo ting moet een leening worden aange gaan, terwijl ook de uitgaven voor dt verbouwing der school niet uit de ge* wone inkomsten kan geschieden, B en W. stellen voor een geldleening aan te gaan van 4000 rentende hoogstens 41/2°/o met een jaarlijksche aflossing van f500 en de rente en de aflossing te dekken door het heffen van 10 opcen ten op de hoofdsom der belasting voor de gebouwde eigendommen en deze te brengen op 40 en 14 opcenten op de hoofdsom der personeele belasting en deze te brengen op 50 en de verorde ning tot heffing van opcenten met dezt gewijzigde cijfers opnieuw vast te stellen Van Heivoort. Komt dat dan allemaa juist uit. Voorzitter Dat zal niet veel schelen misschien 10 gulden. De Vaan. Het is niet heel plezierig voor een nieuw raadslid zoo iets te moe ten hooren. Voorzitter. Er is geen vraag en be is heel slecht. Twee factoren die vee zeggen. nieuwe niet pre belastin Voor; nog vee opbreng der opc keer nr M. N nog be: Ik vind te zijn, Voor en dat niet zoi bestuur door d' wet, di op de Van Voot dan f5 M M uitweg. V001 ook zo Van landeri 't niet. Voo Ven n: lasten f2800 nog h< Het gende achten der he Staten nemen Hiei met a Voc even sloten verhoc Voorz band biljett 8. Ter bouwi geldle zigd. 9. E Maasc Vo< nig o den g gewei Maast daar een c van c ander Ge verpa opbre gaarn M. den die a schee ken. dijk I kan 1 Vc ning Nu V fen c Er zi neme zoud Vt Haai van M tege Di ten die spre M er v V. eens Ged is V: andt doo: V wel wijls rig moe D V te w met V en IV de in slot pac sari van me- voc de woi del I

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 2