Tweede Blad. Provinciaal Nieuws. MMER 79. DONDERDAG 2 OCTOBER 1913. 36e JAARGANG te Kaatsheuvel. Kaatsheuvel heeft zijn Onafhankelijkheids- feest gevierd en 't heeft feestgevierd zooals |iet dat nog nooit te voren gedaan heeft. Niet een groep of klasse uit de gemeente, neeD, 't geheele volk, oud en jong, rijk en arm, 't heeft gedaan wat er gedaan kon «orden in zoo'n korten tijd. Toen goed j.je weken geleden de Feestcommissie de mak voor het te organiseeren feest op zich uain, was zij overtuigd van den goeden wil, van de medewerking der gemeentenaren, maar zelfs maar te durven drooraen, dat het een feest zou geworden zijn, zooals we nu gehad hebben, 't zou vermetel zijn geweest. Dn toch de mooiste droom, de rijkste fantasie in werkelijkheid overtroffen. Drie weken ja er dooi de commissie gewerkt, drie *e,ken isj er door 't geheele volk gewerkt ooi niet behoeven achter te staan bij de feestviering der omliggende plaatsen. En 'l is niet alleen de overtuiging van ons Kaatsheuvelschen maar van alle vreemde lingen die ons bezochten, dat wij in ve'e opzichten, zoo niet in alle, den kroon hebben gespannen. Vooral de laatste week is er ijveiig ga- werkt. Niemand in 't geheele dorp, of hij had te werken aan boog of straatversieriug, aan wagen- of groep drapeering, 't Was geen werken meer zelfs, 't was een jagen en tobben om klaar te komen. En behalve op straat en plein werd er ook druk ge werkt in huis en winkel. Reeds de geheele week waren de vitrines der verschillende winkels gesloten en ge heele nachten door kon men de etaleurs bezig zien om hunne waren ieder op zijn mooist ten toon te spreiden. Wat we dan ook op gebied van etalage hebben mogen aanschouweu, 't was eenig, 't was onver beterlijk. Zwaar was de taak die de jury op zich genomen had de verschillende winkels te beoordeelen en te bekronen en mocht het zijn dat de uitspiaak in haar geheel niet die is geweest die door sommige verwacht werd, dit toch is zeker, dat we nu gezien hebben dat we niet bij de grootst-; plaatsen zelfs met onze winkels nog achter staan. De jury die de beoordeeling op zich ge- omen imd, treoioud uit de heeren A. van Roermond en M. Smit en uit het Hoofd comité dat in zijn geheel slechts één stem uitbracht. Uitgeloofd waren voor den wedstrijd zes diplomas met drie eereprijzen. De eere-prijzen bestaande uit luxe-artikelen een prachtige Aneroïde barometer, een mil- lieu en een koperen fantasie-bloempot waren welwillend tentoongesteld in de vitrines van Mejuffr. de Wed. Hesselmaue-Sprangers, Een massa menschen was des avonds om zes uur reeds op de been om de verschillende winkels in oogenschouw te nemen en toen om goed negen uur de vooizitter van het Feestcomité van af de kiosk op de Markt den uitslag bekend maakte was de markt zwart va i het volk. De eerste prijs met eere-prijs werd toegekend aan de manufacluren winkel De Zon,* winkelchef de heer W. Kortekaas, die vooral voor zijn rechtervitrine een etalage had die bijzonder om hare auto matische beweging aller oogen trok. De tweede prijs behaalde de heer M Schraauwen met een etalage zoo fijn en leuk dat de beste etaleur uit de grootste stad 't hem niet verbeteren zal. Terwijl de eene vitrine de mode van 1813 en 1913 zien liet, bracht ons de andere de verwelkoming van den Prins in miniatuur voot oogen, alles, kerk, huis, schip enz. uitsluitend uit servetten samengesteld. Ook op gebied van bakkerij A kregen we prachtige resultaten te zien. Behoeft de bakkerij van den heer M. Ileijs wat inrichting, bewerking (de heer M. Heijs werkt met heeten luchtoven, motor, kneed- en andere deegmachine, amandel- machine enz. enz.) in geen opzicht terug te gaai» staan voor welke bakkerij waar ook, thans heeft hij ook bewezen, dat hij in kunstproductie met iedereen kan wedijvereu. De bloemenkruiwagen, de omlijsting van Het portret der Koningin en de jaartallen, de fijne taarten, waren kunststukken, die iedereen binnen- en buitenlui om het zeerst prezeD, en die bewezen dat de heer Heijs op de hoogte blijft met hetgeen de bakkerij in onzen tijd eischt. De derde prijs met eere- prijs werd hem toegrkend en evenals de volgende mededinger zou hij nog hooger gestaan hebben zoo de wedstrijd in verschil lende genres was verdeeld geweect. De winkelchef van den heer H. van der Velden, bekroond met den 4en prijs liet ons een etalage zien, die getuigde van een on- verwinnelijk geduld en een nog grootere mate van kunstzin, tlier zagen we het rijks wapen geheel in vormen en kleuren met de vrije hand gelegd uit artikelen die in een kruidenierszaak te pas komen, 't Was evenals het uit Maizena pakjes opgebouwde gemeente huis een kunststuk van smaak en geduld. De Bensdorp-Chocolade-etalage van den heer J. v. Dun, enkel en uitsluitend Bensdorp reclame was een mooi samensmeltend geheel, dat om zijn eenvoud en smaak den vijfden prijs der jury medenam. De goud- en zilverwinkel van de firma van Bommel ver wierf den zeBden prijs. Eene eervolle vermelding werd nog toe gekend aan den heer W. Brok. De bekrom pen ruimte van diens etalage-plaats in aan merking genomen, durven wij gerust te te zeggen, zijn uitstalling was eenig in fijne keuze van klenr en lijn. Hier harmonieerde alles en J werkte alles tot één mooi geheel mede. De aüdere etaUges die we te zien kregen, waren, behaalden ze ook geen pnjs, toch prijzenswaardig, ja prijs-waard. Een etalage als die van de heeren v. d. Linden en Naaijkens, van den heer v. d. Hoven en de Wed. Vrinten krijgen we in onze groote steden nog zelden te zien. Daar vor- den we de artikelen jnist geetaleerd op hun mooiste wijze. Jammer, dat de wedstrijd niet verdeeld was in verschillende afdee.lin- gen, die dan ieder in hun genre beoordeeld hadden kunnen worden. Ook de bij-winkels die buiten mededinging waren zouden, zoo ze mede gedaan hadden, zware concurrenten zijn geweest. De kruidenierszaken van de dames Wagenmakers en den heer A. v. d. Wee waren ontegenzeggelijk mee van de mooisten en smaakvolsten die we te zien kregen. Is het den eersten keer, dat we hier in Kaatsheuvel een etalage-wedstrijd gehad hebben, we mogen gerust zeggen, dat 1 lij bewezen heeft, dat Kaatsheuvel op dit gebied niet bij andere plaatsen behoeft ach ter te staan en we niet in een andere plaats behoeven te zoeken, wat ons Kaatsheuvel zoo ruimschoots aanbiedt. Nog lang bleef de drukte in de straten dien Vrijdag-avond duren, doch drukker werd het nog toen een mooien klaren hemel ons 's morgens een mooien Zaterdag voorspelde. Reeds om half vijf werden vele buurten wakker geblazen om de laatste hand te leggen aan versiering en verlichting van bogen en straten, buur ten en huizen. Tot de uiterste punten van 't dorp waren versierd. Eerebogen stonden bij 't Tramstation van den heer Jac. v. d. Assem, bij de Sprangsche Straat, bij de fa briek van den heer Dortmond en Zacht, bij de Kruisstraat, Loonschen Dijk, Hooge en Lage Zandschel, Berkdijk, Heulstraat, Markstraat, Gasthuisstraat en Tramlaan bij den heer van Berkel. Op de markt prijkte de ver sierde kiosk en de Oranjezuil met groote bloemenmand, van waaruit guirlande-keitin- gen reerhingen naar acht omstaande, met oranje gedrapeerde en met groene guirlandes van eikenloof verbonden palen. Boven op de zuil waren de transparanten 18131913 en de gekroonde W met den Leeuw aan gebracht, alles met groen en bloemen, met tropheeën en vlaggen afgezet. De Peperstraat, de Marktstraat en de Gasthuisstraat prijk ten met een doorgaande versiering van oranje- lampions, wat vooral bij avond een fantas tisch gezicht opleverde. *\lle bogen en eere poorten waren bovendien 's avonds verlicht, die uit de Hoofdstraat zelfs electrisch. Noch geld noch moeite is gespaard om alles een feestelijk aanzien te geven. Buiten de plaatselijke reveilles in de ver schillende bourten begon omstreeks 7 u. de reveille van alle bughsten en pistonisten van 't geheele dorp, die per fiets naar de ver schillende voornaamste ponten van 't dorp reden om alles wat nog niet ter been was het teeken van opstaan te geven. Reeds om 8 u. trokken verschillende wagens en groe pen naar t terrein waar de optocht, het glanspunt van den dag, zou opgesteld wor den. Nooit heeft Kaatsheuvel zoo'n stoet aanschouwd, nooit zijn er zulke kosten aao besteed. Geen enkel gezelschap of bond of met 't een of ander kwam het voer den dag. 't Zou ons te ver voeren alle nummers van den 10 minuten langen stoet te bespre ken. Doch de voornaamste nummers mogen we niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Voorop reden twee prachtig gecostumeerde Heloten en Gardes d'Honneur, daarachter groep versierde fietsen, zooals er nog „Onze Kiuderschool" Peperstraat" en //Am bacht 1813* uit den Berkdijk. Uit de au- dere groepen was de symbolische voorstel- liug irde Vrede* de prachtigste. Ook de Hellebardiers en andere groepen voetvolk trokken de aandacht. Om goed negen uur trok de stoet onder de tonen der beide be reidwillig gevonden muziekkorpsen voor waarts. Lang was de weg, die, om zooveel mogelijk iedereen content te stellen gemaakt moest worden, doch de ambitie, de mede werking van 't geheele dorp, gaf alle deel- nemers den moed en den troost, de moei lijkheden aan zoo'n langen tocht verbonden, ie trotseeren. De bereidwilligheid en inschik kelijkheid van allen en ieder in 't bijzonder was oorzaak, dat alles geregeld van stapel liep, zonder ongeval of ongeluk. Nadat de stoet zonder ophouden was getrokken tot den Loonschen Dijk en Berkdijk, en terug langs den Horst werd hij, terwijl de feest commissie en jury, de beoordeeling deed vanaf de kiosk, ontbonden. Op den namiddag kwimen de ongeveer duizend schoolkinderen bij de openbare school bijeen en trokken onder geleide der onder wijzers en onderwijzeressen naar het gemeen tehuis. Een prachtig gezicht, <Be duizend met oranje getooidp, vroolijke kindertjes in lange rij te zien marcheeren. Voor het ge meentehuis werden ze opgesteld en onder leiding van den heer P. Bisselink twee lie deren gezongen. Daarna trok de stoet naar het feestterrein bij den heer Alph. Snoeren, waar de tractatie en de kinderspelen gehou den werden. Opgeluisterd door een harmonie van een twaalftal goede muzikanten tut de beide muziekcorpsen, bleven de kinderen on geveer twee uren gezellig bijeen en gingen allen omstreeks zes nur tevreden en opge ruimd naar huis. Om zes uren kwamen bogen en straten al in licht, 't was een koninklijke verlich ting met electrische lampen van bogen en sliaat in de Hoofdstraat, een tooverachtigen aanblik in de lange met lampions behangen Gasthuisstraat en Peperstraat. Ook gevels en huizen die met vetpotten en lampions behangen waren, werden geïllumineerd Bijzonder mooi was de verlichting in den tuin van den heer Ruding en v. d. Hoven. Jammer, dat de tamelijk sterke Z.-O. wind zoovele lichten aan gevels en huizen en vooral aan Oranjezuil en kiosk uitblies. Als slotnummer van deu dag kregen we de concerten onzer beide beroemde muziek korpsen en van het zanggezelschap. Over onze beide Harmoniën de loftrompet te steken is een onbegonnen werk, we zouden telkens in herhalingen vallen. Het getal, de massa van toehoorders, zijn voor de har monie het beste bewijs van bevallen. De Kon. Harm. //Apollo" opende het concert met eenige nummers te geven op de kiosk op de Markt, na een kleine pauze gaf deze Harmonie een tweede concert op kiosk tegenover het met gaslicht ver sierde gemeentehuis. Na dit concert zou het zanggezelschap een drietal nummers geven. Door een toevallige samen'oop van om standigheden was er nog geen piano op de kiosk aanwezig, zoodat dit concert ruim een half uur later gegeven werd. In die tusschentijd had de commissie de gevelversieringen opgenomen, en maakte de voorzitter van af de kiosk de prijzen van den optocht en versierin* bekend. Na een inleidend woord, waarin hij alle burgers van Kaatsheuvel bedankte voor hunne mede werking tot welslagen van dit feest, las hij den uitslag voor. Voor de mooiste wagens of groepen van den optocht waren prijzen uitgeloofd van 5, 4, 3,' 2 en 1 gld. Voor gevelversiering en verlichting prijzen van 7,50, 5 en 2,50 gld. De wagens (Holl. Maagd en Bruidjeswagen) van bet Hoofdcorai'é hieven bniten mede dinging. De uitslag was als volgt le prijs no. 14, 15, 16 van 't programma Landbouwcursus, Praalwagen 1813-1913 en rijtuigen. 2e prijs No. 10 Symbolische Voorstelling van //de Vrede" uit de Gasthuisstraat. 3e prijs No. 40 Praalwagen //Oud en Nieuw" Gasthuisstraat 4b prijs No. 22 Gildenbond Praalwagen. 5e prijs No. 27 Praalschip //Aankomst van den Prins" Verlengde Hoofdstraat. Abonneert u op De Echo van het Zuiden, het eenigste blad dat van alle gebeurtenissen uitge breide verslagen geeft. Waalwijk, 1 Oct. 1913. Koopt niet In den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Onafhankelijkheidswedstrijden. Zondag j.l. had op het sportterrein alhier bovengenoemde wedstrijd plaats, welke door Exelsior met 21 gewon nen werd. Was, wat de spelkwaliteit be treft, de match een succes, de opkomst van het publiek was beneden het mid delmatige te noemen. Slechts f 1 5,60 werd aan entréegeld ontvangen. De Lage Zwaluwes-Hertogenbosch. De trein die vroeger om 8,43 uit Zwaluwe vertrok, uit Waalwijk om 9,27 en te 's Bosch aankwam om 9,49, ver trekt nu uit Lage Zwaluwe om 9, te Waalwijk om 9,36 en komt te 's Bosch aan om 9,51. Hierdoor is verkregen dat men, om met dezen trein de Langstraat te be reiken eerst om 8,07 uit Rotterdam be hoeft te vertrekken, tegen bij de vorige dienstregeling om 6,38, maar daartegen over staat voor de Langstraat 't nadeel, dat deze tiein alleen stopt te Geertrui- denberg, Waspik, Kaatsheuvel en Waal wijk. Verdere wijzigingen zijn er niet. De treinen van 8,44 uur, 1 uur en 5 uur loopen als vorige wlnterdieDSten, jammer genoeg, Zondags weer niet eu de met zooveel verlangen tegemoet ge ziene latere trein is er dus ook nog niet. Maar zooals wij van bevoegde zijde ver nemen, mogen we nu met goed ver trouwen in deze, de a.s. zomerdienst regeling tegemoet zien. De reizigers naar Roosendaal, Zeeland opbrengst van alle wedstrijden over het en België, worden erop attent gemaakt geheele land bedraagt f 3000. 1 van hedtn de ™volfende Al, heeft zooals we voorspelden, Exel sior de medaille meegenomen, toch heeft W. V. zich uitstekend geweerd. Een der W. V.ers kreeg in het begin van den strijd een ongeval, wat hem verder meespelen belette. Ware dit niet voor gevallen, dan gelooven we stellig dat geelzwart gewonnen had. Nu moest zij na Vit minuut verlenging in Exelsior haar meerdere erkennen. De wedstrijd kenmerkte zich door snel enthousiast spel. W. V. begint uitstekend en heeft reeds binnen vijf minuten door Jos Klijberg de leiding, welke zij tot rust behoudt. Wel spannen de Rotter dammers zich enorm in en moet de geel-zwarten verdediging op haar qui- vive zijn, maar deze is voor haar taak berekend. Vooral de half-back linie is weer in prachtconditie zoodat alle Rot- terdamsche aanvallen daarop stuiten. Na de hervatting is een invaller de W. V. gelederen komen vermeerderen, doch een versterking blijkt het niet te zijn. Het verband uit de voorhoede is weg, zoodat de verdediging volop werk krijgt. Na een half uur spelens maakt Exel sior gelijk. Als de speeltijd verstreken is, blijkt een verlenging noodig, waarin Exelsior door een fout van den W. V. back nogmaals doelpunt en dus met 21 wint Door den scheidsrechter en officieelen vertegenwoordiger van den N. V. B. den heer E. M. Wiersema was de voor zitter van >Waalwijks Belang1 de heer Dr. J. van Gils uitgenoodigd de medaille uit te reiken. Door dezen werd daaraan bereidwillig voldaan. Hij wees in een korte toespraak op de beteekenis van dezen wedstrijd, waar de N. V. B. zulk een uitstekend doel tot viering der onafhankelijkheidsfeesten had gekozen n.l. de hulp aan den kran- ken evenmensch, wijl toch Vs der op dat met ingang van heden de navolger verbetering intreedt De reizigers voor Lage Zwaluwe met trein 320, vertrek uit Waalwijk 'smorgens 7.20 die voorzien zijn van biljetten voor Roosendaal of verder mogen zonder bij betaling met trein 354 (vertrek 8,24) uit Lage Zwaluwe naar Dordrecht reizen en aldaar overgaan op sneltrein 81 (ver trek uit Dordrecht 8,56) waardoor men om 10.17 in Antwerpen aankomt.in plaats van 11.18 zooals voorheen. Een mooie zending. De ingenieur 3e kl. van den Rijks waterstaat O. C. A. Van Lidth de Jeude, vroeger verbonden aan de werkzaam heden van 't kanaal 's Bosch—Drongelen die ook de plannen tot verbetering een w Voor de gevelversiering bekwam de eerste een tiental groepen tusschen de verschillende I r»g de ^e(j Smit in de Gasthuisstraat. andere nummers verdeeld waren. Bijzonder trok de vlaggegroep (dames in rood, wit blauw, oranje,) onder de versierde fietsen de aandacht. Niet minder dan zeven ver schillende biuidjeswagens waren in den stoet opgesteld. VaQ wege het Hoofdcomité was een wa gen georganiseerd, voorstellende de IIoll. Maagd, omgeven door de elf Provinciën, voorgesteld door elf dames in 't wit. ieder dragende het wapen eener provincie Onder de andere wagens trokken vooral de wagen 1813 en 1913 van den Land bouwcursus de algemeene aaudacht, voorstel lende de heide met haar omgeving en be werking, na en voor 100 jaren. De voor stelling was zoo vervolmaakt, dat zelfs bij den wagen 1813 de wilde konijnen op de heide niet ontbraken. Mooi was ook de praalwagen *de Gilde" met vaandrig te paard van den R. K. Gildenbond en andere sociale werkmansbonden, de praalwagen van de handboogschutterij Amoenitas, de praal wagen „De vier Jaargetijden" uit de Hoofd- 2e prijs Jan van Dun en 3en prijs J, v. d. Hoven, beiden op de markt. Na de bekendmaking liet het zanggezel schap zijn nummers hooren. Onder een ademlooze stilte van een overbezet marktplein klonken de akkoorden van het //Domine SaLam fac" voor gemengd koor over de hoofden van 't publiek, 't Was het mooiste oogenblik van den dag, die innige bede voor oaze geliefde Koningin over een van menschen zwart bezette plein Na het z/Domine" werd het Hollandsch Glorie van Rich. Holl en Het Vlaggend van Verhulst nog gezongen. Beide nummers hadden evenals het eerste een enorm succes, 't Was een donderend applaas dat, na elk nummer over de Markt weerklonk. Tot slot blies het Kon. Muziekgezelsch. yEuphonia" op de beide kiosken nog een paar nummers zoodat het bijna half elf was toen de laatste tooneu der muziek een plechtig Wilhelmus over de Markt klonken Een woord van hulde en dank komt in deze toe aan alle gezelschappen, harmoniëo straat, de praalwagen, de aankomst van din buurten, wijken ju paiticnlieren die hebben Prins, getrokken door schippersjongens, uit medegewerkt tot welslagen van dezen dag de Verlengde Hoofdstraat, de praalwagen ySpes Patriae" Hoofdstraat, de praalwagen yVereenigde Bakkers, de praalwagen ffOud en Nieuw, Gasthuisstraat, de praalwagen die zonder wanklank is voorbijgegaan en waarop iedereen nog jaren zal mogen terug zien en zeggen </in 1913 hebben we feest gevierd zooals nog nooit te voren/' brengst van deze wedstrijden aan Oranje Nassau-oord, juist 't troetelkind van ons vorstenhuis, werd afgestaan. Hij bracht Exelsior en W. V. hartelijk dank voor hun bereidwilligheid in deze en voor het mooie spel dat ze hadden te zien gegeven. De captain van Rotterdam bracht Dr. van Gils hartelijk dank voor z'n woor den, zeide dat zijne club direct bereid was, toen ze hoorde dat ze naar Waal wijk moest, omdat ze aangename herin neringen van W. V- heeft bewaard. Hij was van meening dat de medaille in Waalwijk zou gebleven zijn als het incident niet was voorgevallen en bracht bizonder woord van dank aan den scheidsrechter voor zijne uitstekende en zeer onpartijdige leiding. Competitiewedstrijden. Zondag a.s. zal op het terrein alhier de le competitiewedstrijd gespeeld wor den en wel tegen W. Ws. grootste con current Den Berg. Met het oog op de On afhankelijkheidsfeesten in de St. Antonius parochie had W. V. aan den Berg uit stel van den wedstrijd gevraagd, doch den Berg toonde zich niet zoo bereid willig om dit verzoek in te willigen, zoo dat Sparta Zondag a. s. naar Waalwijk komt. Rechtszaken. Voor de rechtbank te 's Bosch stond gisteren o. m. terecht A. L.27 j schoenmaker te Kaats heuvel, bekl. ter zake, dat hij den 19 Juli 1913, te Waalwijk opzettelijk A. en C. den Teuling heeft mishandeld door hen met een mes althans een scherp voorwerp te slaan, te steken, te snijden en hen daardoor bloedend te verwonden. Het O. M eischte vrijspraak. Dienstregeling. Bij de heden ingetreden winterdienst- regeling zijn voor lijn 's Bosch-Zwaluwe de volgende wijzigingen te vertellen. s-Hertoerenbosch—Lage Zwaluwe. De trein die vroeger om 8,17 uit den Bosch vertrok, te Waalwijk om 8,52 en te Zwaluwe aankwam ten 9,57, vertrekt nu uit 's Bosch 8,13, Waalwijk 8,44 en arriveert te Zwaluwe om 9,46. en onzer haven heeft ontworpen, vertrekt 3 October naar China, aldus meldt de Ingenieur om een ontwerp te maken voor de verbetering van de haven te Tsifoe, met name voor den bouw van een »breakwater" om aan de schepen een veilige ligging op de reede te verzekeren. De te Amsterdam gevestigde Neder- landsche Mij. voor havenwerken kreeg de uitnoodiging om voor dit doel een ingenieur uit te zenden. De heer Van .Lidth de Jeude wordt vergezeld van den civiel-ingenieur B. Van Exter. Vergadering. Vergadering van het Onderwijzers gezelschap in het Arrondissement Waal wijk te houden op Donderdag 9 October 1213, des voorm. te 10 uur in Musis Sacrum" te Waalwijk. Agenda 1. Opening en Notulen. 2. Mededeelingen, bedoeld in art. 18 van het H. R- 3. De beteekenis der Onafhankelijk heidsfeesten. Inleider de Heer A. C. van der Heijden. Pauze 4. Het Zangonderwijs op de L- S. Inleider de Heer 5. Opgave te behandelen onderwerpen in 1914 6 Rondvraag en sluiting. tDe Eendracht Zondag was voor de leden van het Kruisbooggezelschap de Eendracht al hier een gewichtige dag, daar het jaar- lijksche prijsverschieting was en tevens om het koningschap gekampt werd, wat na een hardnekkige strijd behaald werd door den heer A. Nelis. Daar laatstge noemde nu 3 maal achter elkaar het Koningschap heeft behaald, werd hij tot Keizer gekroond en werd de opvol gende schutter J. v. d. Hoven tot Koning uitgeroepen. Dat hevig gekampt werd, dat bewijst het overgroot aantal punten dat behaald werd. De uitslag was als volgt 20 schoten maxmium 100 punten, le prijs en tevens Keizer A. Nelis met 97 punt. 2e en tevens Koning J. v. d. Hoven met 95 punt. 3e W. Verhoeven 92 4e J. de Folter 92 5e A. Schoondermark 89 6e M. Castelijns 89 7e J. ten Haaff 87 8e A. Stokwieder 74 9e L. Schapendonk 73 10e A. v. Vucht, 11e A. de Graaff, 12e C. Smolders, De drie laatsten waren verhinderd mee te schieten en werd hun bij loting deze prijs toegewezen. Diefstal. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij den schoenmaker van R. in de Dijkmijn een konijn ontvreemd. Zondagmiddag werden v. d. 1'. en M. als verdacht van dezen diefstal in hech tenis genomen. Later zijn ze wederom op vrije voeten gesteld. Toen de vader van M. op het politiebureau wat drukte kwam maken, werd hij eveneens in arrest gesteld. Baldadigheid. Zondagavond kwamen een vijftal inwo- e Echo van het Zuiden J

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 5