HI1ÜWS ÏÏIT HEÏÏS3EH De October-maand. NIEUWS U>T KAATSHEUVEL. Kerknieuws. Ingezonden Stukken. Handelsberichten. Gemengd Nieuws. ners van Vlijmen, die in Kaatsheuvel de boel al z'n best ïopgeschept'* hadden, door de stationstraat alhier, waar ze een paar menschen lastig vielen en van de fiets stapten om deze personen eens te be werken. Maar toen ze nadei bij kwamen, ontging hun echter de lust en reden zij verder. Aan den Hoek liep J. S. uit Baardwijk met nog eenige andere per sonen en zonder eenige aanleiding sprong een der fietsers van zijn rijwiel, trok zijn mes en bracht hem een steek in 't achter hoofd toe. gelukkig niet van ernstigen aard na deze heldendaad ging 't in volle vaart huiswaarts. Zeker v. O. is door de politie ver hoord en beslist door den mishandelde en andere personen herkend. Proces verbaal is opgemaakt. Goede bedoelingen 't Volgende bericht lazen we in 't Dag blad van Noord-Braband en we zullen het tot goed begrip van de >goede bedoelingen van den schrijver, al is het wat lang, maar in zijn geheel overnemen. Onze lezers zullen dan wel begrijpen uit welken koker het goed bedoelde stukje komt, een koker heel wel gelijkend op dien, welke daags voor 't onafhankelijk- heidsfeest ten onzent zulk een treurige waarschuwing in bovengenoemd blad plaatste, waarvoor hii op uitnemende wijze door de redactie werd op z'n nummer gezet en waarmede hij dan ook elk succes hoe gering ook, miste. Het bericht dan luidt als volgt üp 30 en 31 Augustus vierde Waalwijk het onafhankelijklieidsfeest. Het initiatief daartoe was genomen door de vereemging «Waalwijk Vooruit", eu genoot daarvoor een subsidie van £500.— uit de gemeentekas. Prachtige versieringen werden in- het dorp aangobracht en dito optochten gehouden, doch een groote volkswijk van Waalwijk, genaamd de St. Autonius-parochie, waarin ongeveer 100 belastingbetalers wonen bleef van al die mooie feestelijkheden verstooten zoowel wat de straatversioring als het trekken vao den optocht betreft. Die miskenning verdroot de St. Antonius— bewoners zoer, zoo zelfs dot zy gedurende de feestdagen hunne uitgestoken vlaggen reeds inhaaldcD. Nog eenige dagen bleef men onderling be raadslagen over die handelwijze, totdat eenige warme horten de hoofden by elkaar staken om plannen te smeden om in die wijk zelf standig het onafhankelijkheidsfeest te vieren. Eene vergadering word hierover gehouden op Zoterdag 20 September in het lokaal van den beer J. Franssen, waaraan de deelneming uit den aard der «aak groot was. Er werd heftig geprotesteerd tegen tie handelwyze van «Waalwijk Vooruit" en weldra was men het er over eens om het feest op eigen houtje te vieren, en vooral met den grootst mogelijken luister Een feostkomiteo werd gekozen en buurt— kommissies belast met de inzameling van gelden, werden gevormd en tbans wijzen de teekenen er op dot bet feest inderdaad grootsch zal worden. De dag der viering is bepaald op Zondag 5 October. De liedertofel en de harmonie vaD den K. K. Gildenbond zijn tot medewerking aange zocht, terwijl een zangkoor van 70 dames tijd noch moeite spaart om het hare bij te dragen. In tegenstelling met bet «eerste" feest van Waalwijk, zullen de schoolkinderen goed ont haald worden en zal bet feest met schitterend vuurwerk gesloten worden. Zoodra de feeBtelykheden achter den rug zyn, zal de St. Antoniusparochie natuurlijk wel niet langer geisoleerd bl'y'ven. Wij zullen er niet veel van zeggen omdat ieder de strekking te goed be grijpt. Enkele kantteekeningen toch. lo. Waalwijks Belang heeft geen enkele optocht georganiseerd, alleen heeft het 's Zaterdagsavonds twee harmoniën door de straat laten trekken. Was 't eerst de bedoeling alleen de Groote Straat te nemen, later werd besloten deze muzi kale wandeling uit te breiden tot de le Zeine. 2o. Waalwijks Belang heeft geen en kele versiering aangebracht in de straat, alleen eene prachtige, grootsche ver lichting van 't Marktveld; de fontein op de Markt werd aangebracht door de waterleiding-Mij. Elke verslering In de straten was uiting van buurtcommissles, die geheel op eigen initiatief te werk gingen, evenals de prachtige gevelver sieringen en verlichtingen spontaan par ticulier initiatief waren. Eigenaardig en opvallend was het wel dat in de geheele St. Antonius-parochie geen enkele verlichting of versiering was aangebracht, hoewel men van z.g. grieven eerst later hoorde, men wist toch niet vooruit hoe de muziek zou rondtrekken, en Putsteeg, Putstraat, Wagenstraat e. m. a. hadden toch ook verlicht. Van miskenning kan o. i. toch geen sprake zijn, daar alles op 't Marktveld is geschied en op een voor ieder gratis toegankelijk terrein, de prachtvole Markt en gevelverlichtingen, de muzikale wan deling, de prachtige concerten, de kin- der- en volksspelen, alles was voor 't pu bliek, zonder eenige kosten. Wat wil men nog meer, kan hier dus van miskenning* sprake zijn. Er is dan op die vergade ring van 20 Sept. ook niet heftig ge protesteerd tegen W. B. Dat is leugen Neen, de Antoniusparochie viere feest zoo hard zij wilgevoelen de bewoners ambitie om nogmaals in dit gedeelte der gemeente dit feest te herdenken, dat is hun zaak en 't is hun gaarne gegund, maar men zoeke hiervoor geen motieven die er niet zijn. Men werpe geen blaam op eene vereeniging die het niet ver dient en een zeer mooi, gezellig en fatsoenlijk feest heeft georganiseerd, waarvoor haar door autoriteiten hartelijk lof en hulde gebracht is en welke ver eeniging binnenkort weer 't initiatief zal nemen tot een stichting, een groote wel daad voor onze gemeente, een edele herinnering aan 1913. Het slot vao bovenstaand bericht is ons niet duidelijk en we zullen er ons ook niet in verdiepen. Maar wij waar schuwen er wel voor te spreken van »isolement« e. d.men trachte zooals bovenstaande schrijver blijkbaar gaarne doet, 't eene gedeelte eener gemeente niet van 't andere te verwijderen. We zien daarvan elders de droevige en nadeelige gevolgen en zij die daaraan medewerken, laden eene groote verant woording op zich. Nogmaals we misgunnen de Antonius parochie dit feest niet, we hopen dat alles naar wensch zal slagen. We hebben respect voor hetgeen het feestcomité, dat natuurlijk geheel buiten bovenbedoeld geschrijf staat, met be trekkelijk geringe financiën heeft tot stand weten te brengen en wat blijkt uit 't in dit no. opgenomen programma. Men viere feest naar hartelust, maar men stelle zich bij 't organiseeren en bij 't vieren van dit feest op waardiger standpunt dan bovengenoemde schrijver wiens kleingeestig spel al te door zichtig is. St.-Antoniusparochie. De feestelijkheden ter gelegenheid van de herdenking van Neerlandsch-Onat- hankelijkheid Zondag 5 October, beloven schitterend te worden. Het belooft een grootsch feest te zyn, waarvan het programma samen gesteld is als volgt Om 12 uur bijeenkomst der kinderen aan den Overweg. Daarna trekken zij ia optocht en begeleid door de harmonie van den R. K. Gildenbond naar het feesiterrein gelegen bij de 2e Zeine, alwaar volksspelen zullen worden ge houden. Half twee opstijgen van het luchtschip Zeppelin. Half vier opstellen van den stoet, welke zal zijn samengesteld als volgt 1. Herauten te paard. 2. Gardes d'honneur. 3. Praalwagen Hollandsche Maagd. 4. Groep versierde damesfietsen. 5. Rijtuig Comité 6 Harmonie R. K. Gildenbond. 7. Praalwagen Z. K. Hoogheid den Prins en zijn adjudant van Hoo- gendorp met gevolg. 8. Groep versierde heerenfietsen. 9. Praalwagen met bruidjes. 10. Rijtuig Comité. 11. Praalwagen Eerewacht van H. M. de Koningin. 12. Gardes d'honneur. Van 67. Concert te geven versierde kiosk staande nabij de voorliet café van den heer Jan Franseo, door een voor deze gelegenheid samen gesteld koor bestaande uit pl.m. 100 dames onder leiding van den heer P. Remie- Van 79 uur Concert te geven door de Liedertafel van den R. K. Gilden bond met medewerking van de harmonie. Na afloop van dit concert zal een muzikale wandeling plaats hebben en daarna een schitterend vuurwerk worden afgestoken op het terrein tegenover de Kerk. Daarna Concert door de harmonie. Maandag om twee uur komen de kin deren, ongeveer 300, aan den Overweg bijeen en trekken iu optocht naar 't versierde patronaatsgebouw. De fees telijkheden daar zullen bestaan in voor drachten en tractatie. Gevonden en aan het bureau van politie alhier terug te bekomen .een kinderarmbandje en een portemonnaie inho'udende een rijks daalder. Feestelijkheden te Waspik. Het uitgebreidt verslag der grootsche feestelijkheden gisteren en heden te Waspik gevierd, komt in ons nummer van a. s. Zaterdag. BAARDWIJK. Toen de gemeenteveld wachter J. Zondagavond liep te aurveilleeren en iemand wilde verhinderen na bezette tijd een café binnen te treden, kreeg hij eens klaps een grooten steen tegen het hoofd, wat een niet ernstige wond veroorzaakte. Later werd een zekere van I hiervan verdacht en onderwierpen de maiéchausees hem aan een streng verhoor. Van I echter blijit ontkennen terwijl de veldwachter zegt hem te hebben herkend. DRUNEN, In de gisterenavond gehouden vergadering is voorloopig besloten de fees telijkheden te doen plaats hebben op Zater dag 11 en Zondag 12 October a.s. A.s. Zaterdag zal eene groote vergade ring gehouden worden in 't café van den heer M. Pulles, des avonds ten half acht, waarbij eenieder wordt nitgenoodigd. BESOIJEN. Naar men uit goede bron verneemt zal alhier een landbouwwintercursos gebonden worden. De Heer Leenaarts, on derwijzer te Kaatsheuvel zal waarschijnlijk als leeraar optreden. B. V. C' Met genoegen kannen wij melden, dat onze voetbalvereenigiDg besloten heeft om het a. s. seizoen wederom in de competitie van den Brabantschen Voetbalbond te spelen. Alle loopende kwesties inzake het opgeven van het vorige seizoen, zijn met den B. V. B. in bet reine gebrscht, zoodat wij het besluit dan ook ten zeerste toejuichen, temeer nog daar het alle jongens van de werkende klasse zijn en uitgenomen de enkele donateurs alles op eigen krachten moet ge beuren. Niettemin zi,n ailen vast besloten het s. s. seizoen zoo goed mogelijk aan te pakken en te voleindigen en laat ons hopen met succes. Wij doen dan ook bij deze een beroep op allen, die in Besoijeu iets voor de voetbal vereeniging over hebben, om stenn voor heD, is het niet als Donateur welaan getroost U dan bij eiken wedstrijd een wan deling naar het terrein, waar U, door een kleinigheid te betalen aan entrée, veel kunt bijdragen tot het instandhouden van de ver eeniging. In een volgende nummer van dit blad hopen wij wat meer te kunnen meiden. op de molen SPRANG, De feestcommissie heeft voor het in kas zijnde batig saldo der feesten krentenbrooden doen bakken en die onder de armen doen verdeeleD. Omtrent de plannen tot oprichting van een anti-revolutionDaire propagandaclub kan worden gemeld dat zich een commissie heeft gevormd, die eeu vergadering zal be leggen op Woensdag 8 October a. s. om te trachten tot oprichting van een dergelijke vereeniging te komen. Het doel is om het gebied der club zich ook over de omliggende gemeenten te doen uitstrekken. CAPELLE. Op Zaterdagavond 27 Sept. is de feestcommissie der Ouafhankelykheids- feesten ontbonden. Men beeft besloten het batig saldo aan den kerkelijken arme te schenken. De boeken zullen twee dagen bij voornoemde commissie ter inzage liggen Daar nogal veel kinderen uit onze gemeente naar de Chr. school aan d?n Loonschendijk gaan en door het gemeente bestuur van Kaatsheuvel alléén maar sub sidie verleend is om de inwonende kinderen feestelijk te onthalen, heeft men besloten voor hen een collecte te houden bij de gegoede leden der Chr. School in onze gemeente. Het feest zal a.s. Vrijdag ge vierd worden. RAAMSDONK(DORP), 30 Sept. In een weide nabij Keizersdijk zijn door een houd twee schapen doodgebeten van de heeren Sterrenburg en VerduiD. De heer C. W. Willemse alhier is bij besluit van Burgemeester en Wethouders dd. 2G September 11. met ingang van 1 October a. s. benoemd tot tijdelijk onder wijzer aan de O. L. School te Raamsdonks- veer. RAAMSDONKSVEER. 30 Sept. Oaze dorpsgenoot de heer G. Kommers, onder- wijeer te Balie (by Zelhem) is benoemd onderwijzer met verplichte hoofdakte aan de Chr. school te Vlaardingen. - Op het Sandoel alhier heeft zich een geval van typhus voorgedaan. Den 25sten November a.s. hoopt de WelEerw. Heer Ds. J. C. V. Meischke den dag te herdenken waarop bij voor 25 jaar in zijn Dienstwerk werd ingeleid. Aan blij ken van belangstelling zal het den geachten jubilaris zeker niet ontbreken bij deze heugelijke gebeurtenis. DUSSEN. Zaterdagavond ging zeke ren L. uit Babiloniënbroek ev.en het ca- e »De Posthoorn* binnen eu liet ziju iets buiten staan. Toen hij weer buiten kwam, was zijn lantaarn verdwenen. Alweer een waar schuwing om des avonds geen fietsen onbeheerd te laten staan. Zondagmiddag maakte de fanfare Wilhelmina alhier eene muzikale wande- ing door de gemeente. Als naar ge woonte bracht dit het jonge volkje in opgewekte stemming dat zingende en springende meetrok. Ook de nog jeugdige vereeniging de wielerclub >Ons genoegen* trok Zon dagmiddag voor het eerst uit. Dit was echter naar we vernemen maar een pro- pagandatochtje, doch cp Zondag 12 Oc tober a.s. zullen ze hun eerste club- tocht ondernemen naar Breda eu om streken. Zij die van laatstgenoemde vereeni ging alsnog lid willen worden, kunnen zich ten allen tijde opgeven bij een der bestuursleden. DEN BERG, 30 Sept. '13. Het Spar- ta-elftal dat Zondag a.s. te Waalwijk tegen W. V. zal spelen, is als volgt samengesteld P. Smits Kommers Sr. v. d- Waals v. Dijk Huismans de Reijer Jos Kroon Stal de Wit B. Smits Voerman s. Van dit stel kan na enkele wedstrijden wel wat goeds verwacht worden, doch thans zal W. V. geen moeite hebben de Bergenaren met een nederlaag naar huis te sturen. Zooals we zien zijn Kommers Sr. en Huismans weder in de gelederen opge nomen. Hoewel beiden zeer goede spe lers zijn, vreezen we toch dat hun de ODgeoefendheid parten zal spelen. De Wit in de voorlinie is een hard werker, die van de kleinste kans, die hem geboden wordt gebruik weet te maken. Maar ook met hem weer, zooals met het geheele elftal, ongeoefend. Dit zal dan ook de oorzaak zijn, dat de twee punten Zondag in Waalwijk zullen blij ven. HERPT, 30 Sept. Het onderwijzend per soneel aan de Openh. School zal met een leerkracht worden uitgebreid. Op een gedane oproeping verscheen tot heden slechts een sollicitant. Tot directeur der harmonie //De Een dracht" alhier, is beDoemd de heer S. Spiero te 's-Bosch. De Geitenfokvereeoiging „In ons Belang" alhier is in het bezit gekomen van den prachtigen Saanenbok „Hund", aange kocht in Rijn-Hessen. Niet-leden der ver eeniging eu belangstellenden uit omliggende gemeenten zullen gelegenheid krijgen hun geiten te laten dekken. Bij den landbouwer A. J. van Gre- venbroek alhier worden eiken dag nog groote rijpe aardbeien geplakt. Zeker een gevolg van het zeldzaam prachtige najaarsweder. Heusdeo, 30 Sept. '13. Muloschool. Naar men ons mededeelt heeft het nieuw benoemd hoofd zijn benoeming1 aangenomen en zal hij zoo mogelijk reeds November alhier in functie komen. De verwachting overtroffen. De inzameling der gelden voor de a.s. feestviering had heden reeds f985 op gebracht, terwijl nog bij enkele personen een bezoek moest worden gebracht. Wer- celijk een bedrag dat genoemd kan wor den en dat in staat stelt op ruime schaal eest te vieren. Goed afgeloopen- Dinsdagmiddag struikelde een paard, dat voor eeu tweewielig rijtuigje was ge spannen, met het gevolg, dat de inzit tende voerman op de steenen terecht kwam. Gelukkig had het incident niets tengevolge clan eenige vertraging in de reis. Spoedige dood. Onze stadsgenoot, Coen Brouwer, die Sept. j.l zijn gouden huwelijksfeest vierde, is reeds deze week overleden. De wenschen op zijn feest geuit door zijn familie en vrienden zijn helaas dus Dij wenschen gebleven. Kaatsheuvel, 30 Sept. 1913. Een hulde. Men schrijft ons van geachte zijde uit Kaatsheuvel Nu de prachtig geslaagde feesten achter den rug zijn, en alles weer tot zijn gewone werkzaamheid is terugge keerd, past het een woord van warme hulde te brengen aan 't hoofd-comité, speciaal voorzitter en secretaris. Zij heb ben niet alleen recht op ons aller hulde, maar ook op ons aller dankbaarheid. Een mooier, beter geslaagd feest heeft Kaatsheuvel zeer zeker nooit gevierd en dat we dit gevierd hebben en dat we aan de buitenwereld getoond hebben iets, ja veel te vermogen op 't gebied van schitterende feestviering, dit danken wij aan den durf, wilskracht, energie eu werkkracht van comité, in hoofdzaak vaD voorzitter en secretaris Dag en nacht hebben zij gewerkt, gedacht, gerekend, ontworpen, geregeld en wat al meer, steeds hebben zij alles weten te doen en na te laten wat in of tegen de belangen der algemeene spon tane, schitterende feestviering was, zij hebben de groote eer van dit feest, dat onze plaats grooter en grootscher heeft doeri worden in ieders oog, -aan hen daarvoor nogmaals de lof en dankbare hulde van geheel Kaatsheuvel. Groote brand. Verleden Zondagmiddag omtrent half 12 brak in de par. Berkdijk (Dongensche straat) een felle brand uit die een 4-tal woningen en een schuurtje in asch legde. De brand ontstond in een schuurtje ach ter het huls van M. Wanrooi. Dit huis met pannendak bleef gespaard doch niet de vier volgende huizen met rietendaken van Adr. Damen, Leon. Hamers, M. Soeterboek en de kinderen van Dongen. De inmiddeis verschenen brandweer kon nog een paar belendende perceelen met rieten daken redden. Van de inboedels kon nogal veel gered worden. Alle vier de perceelen zijn verzekerd doch zeer laag. Veel te laag om met het oog op de overdreven eischen der bouwwet een nieuwe woning te bouwen. De brand moet ontstaan zijn naar wij vernemen doordat in het bedoeld schuur tje een kachel gestookt werd, met de pijp zoo maar gewoonweg door een gat in het dak. Het is dus te verwonderen dat niet eerder dit ongeluk plaats vond. De plaats des onheils is j.l. Zondag en Maandag begrijpelijkerwijze door eene ontelbare menigte volks bezocht. Aardappeldieven. Verleden Maandagmorgen snapte de land bouwer W, v. L. een dief op het aardappel veld. Hij koos ijlings het hazenpad. De hoer meent hem echter beslist herkend te hebben als G. v. d. L. Deze ontkent alle schuH. Dit zaakje is in handen der politie, die dit zaakje zal trachten op te lossen. Vooral met het oog op de laatsten tijd plaats gehad hebbende aardappeldiefstallen ware eene ont maskering zeer gewenscht. Ernstige vechtpartij. Bij de Onafhankelijkh.-feesten is slechts een Incident voorgekomen en dit nog buiten de kom onzer gemeente. Toen de maréchaussee's Zaterdagavond eenige beschonken personen, die het andere menschen lastig maakten, wilde arres teeren, dreigden een dertigtal min of meer beschonken personen de maréchaus see met groote messen te lijf te gaan De maréchaussees sloegen daarop met de blanken sabel op de belhamels in. Deze begonnen daarna met groote straatstee- nen te werpen en drongen zoo driest tot de maréchaussees op, dat deze voor hun eigen veiligheid verplicht waren van hun revolvers gebruik te maken. Hier hadden de belhamels respect voor en gingen op de vlucht. In den nacht zijn verscheidene per sonen gearresteerd. Het nieuwe kwartaal zet magnifique in I Van alle kanten komen de nieuwe abonné's weer binneDstroomen. Komt, vrienden en helpersNu nog eens de handen uit den mouw gestoken No niet rusten vooraleer ieder minstens één abonué bijgewonnen heef'. Dat kan ieder. Welnu, doe 't dan Endoe het nog vandaag. „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" moet steeds hooger op. Z. D. H. Mgr. W. van de Ven, Bis schop van Den Bosch, heeft benoemd tot kapelaan te Neerbosch den weleerw. pater j. Th. J. Weiter. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Vlijmen 28 September 1913. Aan de Redactie van De Echo van het Zuiden. Bij voorbaat mijn dank. Wat een geschrijf en geharwar toch in deze enkele maanden, 't Is allemaal betrekking hebbende op de raadsver gadering van zoo ons vroeger rustig dorp. Waarom niet zooals andere ge meenten in de Langstraat. Neem het veel gelezen blad De Echo in uwe hand en ge ziet volle kolommen, alle van 't vieren van Neerlandsch onafhankelijkheidsfees ten. Zooals Raamsdonksveer, Waspik, Waalwijk verder nog Kaatsheuvel, Sprang, Heusden en nog veel meer.' Bij ons kan men toch ook wel feestvie ren wat is er voor 6 jaren niet gedaan ?ij de plechtige installatie van onzen burgemeester. Overal, in één woord tot in 't kleinste dorp wordt acht geslagen op deze zoo schoone herinnering. Wel- icht zullen wij het 100-jarig feest niet vieren. Dus moeten wij deze gelegen- ïeid te baat nemen. En daarom ver wacht ik voor het jaar 1914 is in getreden nog een feest, dat niet onder )ehoeft te doen bij al de andere dorpen. Als dan misschien een feest op handen is, zal ook die pikanterie wat verdwijnen, en zal de redacteur zich geen moeite meer behoeven te getroosten voor al die ingezonden stukken, die toch voor vele nul of van geen waarde zijn. De boeren tebben de toemaat thuis en de aard appelen zullen wel spoedig gerooid zijn, dus daar behoeft men niet naar te kijken, dus nu is 't een goede tijd. EEN 3/8 LANDBOUWER. Annie Pascaldie sinds eeoigen tijd in het gesticht te Grave verpleegd wordt heelt Maandagavond een aanvankelijk geslaagde poging tot ontvluchting ge daan. Zij wist bij het avondeten aan de haar bedienende zuster te ontsnappen en deze in de kamer, waar zij waren, op te sluiten. Heel gemakkelijk bereikte zij toen de straat, waar zij echter spoedig door eenige inwoners werd herkend, die den geneesheer-directeur dadelijk waar schuwden. Men heeft haar al gauw te ruggevonden. Boven op een hooizolder bleek zij zich verborgen te hebben. De schrik der boeren. Eindelijk zal blijken, wie de geheimzinnige runder- roover der Stiermarksche Alpen is. Nadat men de geheele roofdierenwereld bij het geval betrokken had, is thans gebleken, dat de gewone kettinghonden de schul digen zijn. In de laatste drie maanden zijn in den omtrek van het Trofaiach- bosch bij Leopen een groot aantal scha pen, runderen en kalveren dood of ern stig gewond in de welde gevonden, die zooals achteraf gekleken is, door ketting-' honden, die 's nachts door de boeren worden losgelaten, zijn verscheurd of gewond. Het is vastgesteld, dat een en kele hond op een nacht twaalf schapen I doodde of wondde. BESOIJEN, 30 Sept. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,47. Laagste prijs 1,36. Eieren G'/j cent per stuk.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6