ZEIMOTIGHIID. - SLAPELOOSHEID. Firma Wed. H. Cohen] Gekleurde en Zwarte Dames-mantels, Jongedames- en Kindermantels. Heeren- en Kindérkleeding Vulkachels. aarden. Bierlaagh Heijden, Gemengd Nieuws SAJSJ'Q-TTIJSrOSES.. Waalwijk, Markt. 1 Sport. NIIUWS VIT EEÏÏSDEF. Ingezonden Stukken. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Handelsberichten. 7 1 Het voordeeligstö in Bonten, Chaalbonten, Mantelcostihpes, Costuumrokken en Blouses. YI1PIB A&&S WAALWIJK, bij de Markt aveueeus een 6-jarig dochtertje van C, v. D. Zaterdagavond a.s. zal de Auti-Re- volutionaire Propagandaclab ,Groen van Prinsterer* haar eerste cursusvergadering houden waar door het lid W. Knijpers zal worden ingeleid Het ontstaan der A. R. party.* Deze cursusvergaderingen zijn voor leden van Chr. Werkliedenvereenigingen enz. en voor andere geestverwanten toegankelijk-. VRIJH.-CAPPEL. De beer J. Gouda, brievengaarder alhier, is van af heden, vrij gesteld, om des Zondags de besteldienst te doen, eoodat dese thans wordt vervuld door den hulpbesteller G. Oerlemans, die tegelijker tijd hiermede weer promotie maakt. De Chr. Naaivereeniging ffDorkas^ alhier zal naar we vernemen haar werkzaam heden weder beginnen. Bij de Zangvereen. //Hallelujah* is de datum van haar eerste winterconcert vast gesteld op 8 Dec. e.k. Onze dorpsgenoote Mej. Jo Knijpers is tegen 17 November beuoemd aan de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam, CAPELLE, Op 12 December e.k. hoopt het echtpaar J. V. te Heistraat de gouden bruiloft te vieren. Volgens oudergewoonte zal zich een buurtcommissie vormen, die zich tot taak stelt het inzamelen van gelden dienstig voor de aan te brengen versieringen Met de lotelingen onzer gemeente is het zoo geloopen dat er niet ééne vrijstelling is en ze derhalve allen moeten dienen. WASPIK. De tooneelclub der drank- bestrijdersvereenlging St. Bartholomeus alhier heeft in studie het drama >Wol- fram, de Zigeuner* en het blijspel >F.en uur dokter*. Ze is van plan met deze twee nummers op 2den Kerstdag voor 't voetlicht te komen. Zondag speelde Brabantla van hier een competitiewedstrijd tegen R. W. B. uit Besoijen. Onder begunstiging van prachtig weer trapt Brab. om half drie af. Al dadelijk blijkt, dat het haar ernst is, want on- middelijk zitten de groenzwarten voor het nationale doel. Er ontwikkelt zich een pittig spel, waarbij Krab. door haar goed samenspel steeds iets in de meer derheid is. Als de oudste van den Hoek dan goed voorzet, is zijn jongste broer present om Brab- de leiding te bezorgen. Niet lang duurt het of R. W. B. maakt weer gelijk en we denken reeds, dat met ge lijken stand gerust zal worden, als plot seling de SaiD een bal, dien ieder al achter gewaand had, nog inhaalt en in het R. W. B. doel plaatst. Met 21 wordt dan gedraaid. Na rust is de bal even op de Brab. helft om spoedig daarvan te verdwijnen en verder bijna voortdurend aan den Besoijenschen kant te blijven. De Brab. voorhoede speelt prachtig samen en wordt op keurige wijze gesteund door den centerhalf Zijlmans. Doelpunten kan dan ook niet uitblij ven en spoedig heeft Jaap No. 3 voor zijn rekening genomen. Als Boezer dan goed voorzet, is onze Bels op zijn plaats om den R. W. B. keeper nogmaals het nakijken te geven. Met een corner, prach tig door Boezer genomen, doelpuntvan der Waals voor de vijfde maal. Dan krijgt R. W. B. eene opflikkering en van een grooten afstand doelpunt de rechtsbinnen 52. Nu zet Boezer ech ter de kroon op zijn werk door van zijn rechtsbuitenplaats hard de zesde goal voor Brab. te maken. Als dan weer uitgetrapt is, fluit scheids rechter Wilhelm voor de laatste maal en heeft Brab. welverdiend eene mooie 62 overwinning behaald. Allen zonder uitzondering hebben hun beste beentje voorgezet en vooral de voorhoede en de centerhalfback verdie nen een pluimpje. Het publiek, dat in grooten getale was opgekomen, moedigde voortdurend zijne favorieten aan en heeft zoodoende voor zeker aan de overwinning medegewerkt. RAAMSDONKS(DORP.) De levering van 7500 K.G. Lijnkoek-schilfers aan de Laod- bonwvereeniging is aangenomen door de firma M. Verheul te Rotterdam ik f9,40 per 100 Kilogram. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag liet de heer M. v. B. te Rotterdam een kies trekken. Toen hij thuis kwam was zijn hoofd zoo opgezwollen, dat men het uoodig achtte de hulp van Dr. Qairijns in te roepen, die niets anders dan bloedvergiftiging kon con- stateeren. Tot adviseur van de nienw opgerichte Hanze-gilden der Metselaars, Timmerlieden, Smeden en Schilders, in het bisdom van 's Bosch, is benoemd den WelEerw. heer G. J. v. d. Hout, kapelaan alhier. GEERTRUIDENBERG. Naar we ver nemen zal de Sjmphonie- en Zangvereeniging //Cecilia41 op Woensdag 19 November een uitvoering geven in het hotel //Santbergen.* Onze stadgenoot, de heer W. Raai- makers slaagde Vrijdag te Breda voor het examen vrije- en orde-oeteningen. Geslaagde proficiat. Kon. muziekgezelschap zijn eerste win terconcert. Ofschoon het reeds lang ge leden is, dat »Euphonia* een uitvoering in hare zaal gegeven heeft, kunnen we toch niet zeggen, dat de zaal druk be zet was. Misschien is dit ten deele de oorzaak van de late aanzegging van 't conceit. Vele menschen immers, hebben hun Zondagsprogram reeds van te voren gemaakt en wijken dikwijls niet dan om gewichtige redenen van dat gemaakte plan af. Het program bood een aantal mooie nummers aan de hoorders aan. Na de Pas redoublé, Les Amazones, van Lohman werd de Eantalsie Gulllaume Tell van Rossini gegeven. Behalve deze groote Fantasie speelde de Harmonie nog de Ouverture Fantastique van Go- vaert, L'aurore, wals van Kessels, Sol- datenleben, Fantaisie van Keler Bela, de Florentiner Marsch van Fuyik en als slot Unter dem Slegesbanner van Blom. Op verzoek gaf ook de Liedertafel »Cresendo« een nummertje. Ofschoon de laatste tijd weinig Is gerepeteerd kunnen worden, werd toch Neerlandsch Mannenzang van de Vliegh vrij goed uitgevoerd. Landbouw. Bij de Gebr. de Kort Joh.zn. wordt dit jaar voor 't eerst in onze gemeente een proef genomen met het inkuilen van het knolgroen, om het als winter voedsel dienst te kunnen laten doen. Door het goede najaarsweer is er op alle akkers zoo'n overvloed van knol- groen, dat alles niet voor den winter zal kunnen worden opgevoerd. Een nieu we practische wijze om het met groen en al goed te houden, is het inkuilen, zooals het met een tien- of twaalftal wagenlasten bij de Gebr. de Kort zal gebeuren en voor iederen belangstellen de te zien zal zijn. Sociale winter cut sus. In de Donderdagavond gehouden ver gadering is tot oprichting van een soci alen wintercursus besloten. Reeds Woens dag 11 Nov. zal 's avonds de cursus geopend worden bij den heer A. A. Snoeren. Vooral de bestuursleden der verschillende sociale werkmansvereeni- gingen worden tot trouwe deelnamen aan den cursus aangespoord, die eiken Woensdagavond zal gegeven worden. Herhalingsonderwijs. Dat er onder 'tjonge volkje vooral op aansporing van ouders en werkgevers meer ambitie begint te komen tot het aanhouden der in de lagere school verworven kennis, blijkt wel hieruit dat aan den herhalingscursus alleen in school I, reeds ruim veertig leerlingen deelne men. Hopen we dat de jongens flink en geregeld het onderwijs zullen volgen, dat een noodzakelijken grondslag is voor verdere ontwikkeling op elk gebied. gelijk ook met zijn penningen gebleven is. Toch hadden we niet verwacht, dat een inzender als X. zoo lezen zou, hij die o.a. in zijn stuk het beestje aap zoo op zijn plaats weet te brengen alsof hij zulk een diertje zelf zoo lief vindt. Met dank voor de plaatsing M. de Redacteur, Hoogachtend, Correspondent. Beneden 1] Nov. 1913. Benoemd. Tot tijdelijk onderwijzer aan de school voor M.U.L O. is door het Dag. Bestuur jenoemd de Heer H. de Windt. Buiten veranwoordelijkheid der Redactie) Kaatsheuvel, 11 Nov. 1913. Kon. MuziekgezelschapEuphorian ts te Winteruitvoering. Zondagavond 9 November gaf het Vrijh. Cappel 12 Nov. 1913. Waarde Heer Redacteur Verleen mij s. v. p. eenige plaatsruim te in Uw geëerd blad. >Naar aanleiding van het ingezonden stuk 1.1. Zondag in Uw blad voorko mende, geteekend X, zullen we even dien inzender doen opmerken, dat hij geen valsche voorstelling moet geven aan het bericht, wat betrof de ter inza ge ligging der boeken van het toenmaals bestaande feestcomité. De heer X. doet het in zijn stuk voor komen, alsof de feestcommissie 't lief ste maar had dat er zoo weinig moge lijk waren die gebruik maakten van de in zage der boeken, waarvoor zij dan ook een dergelijk bericht zou plaatsen. Ter opheldering mede voor de lezers van die Ingezonden stukken, zij hen nog eens medegedeeld dat de laatstgehou den vergadering van het comité plaats heeft gehad op Woensdagavond 29 October 1.1.dat ons vanwege de pen ningmeester verzocht werd dit te mel den en dat van af heden d.i. den dag waarop het blad onder de oogen van be langhebbenden komt, en voorts drie der eerstvolgende dagen, de boeken van in komsten en uitgaven ter inzage liggen. Ieder weldenkende, kan toch wel na gaan, behalve X., dat dit geenszins de bedoeling kon zijn, daar het blad eerst drie dagen na dato der vergadering uitkwam. Bovendien zij nog ten overvloede ge meld, dat het comité het vertrouwen schijnbaar wel had daar er nieteen;zcg- ge niemand inzage genomen heeft- Ook de heer X. dus niet, maardie was van meening dat hij te laat zou ko men en de penningmeester hem zeker niet meer kon afwachten, doch, de heer X. zal nog gaarne bij den penningmees ter ontvangen worden, opdat ook hij zich eens kan overtuigen waar men mo- De voetbalkunst. Eenige algemeene opmerkingen. (Vervolg.) Hoewel het centeren in de laatste jaren veel beter geworden is, wordt het in de verdedigingsliniën (midden- en achterspelers) nog veel te weinig toege past. De back moet niet altijd probeeren den bal onmiddelijk naar zijn voorwaarts te zenden, want het spelen op een van zijn middenspelers kan dikwijls veel voordeeliger zijn en ook dient de mid denspeler niet te vergeten, dat tusschen- beide een andere middenspeler of de back in veel betere positie is geplaatst dan hij zelf om den bal weg te werken, en in zoo'n geval behoort hij hem toe te spelen op dien man, die hem het best kan plaatsen, wie 't ook is. Dikwijls kan men zich zoodoende uit een gevaarlijke positie redden. Meermalen wordt een doelpunt ver speeld of aan de tegenpartij cadeau ge daan, doordat een of ander speler niet op zijn plaats Is. Ieder speler kan daar om niet genoeg op 't hart gedrukt wor den „Blijft op uw eigen plaats". Slechts één speler mag hierop een uitzondering maken, het is de spiltot een zekere hoogte mag hij gaan waar hij wil, maar van deze vrijheid moet hij een oordeel kundig gebruik maken. En juist daaraan bemerkt men het verschil tusschen den eerste-klas- en de middelmatigen speler. Maar verder mag niemand op het terein gaan waar het hem belieft. De bal kan geplaatst worden daar, waar hij niet is, maar hoorde te zijn en zijn fout kan de schromelijkste gevolgen hebben, niet in 't minst doordat het de onderlinge samen hang van het elftal zal verbreken. Knjgt men in den loop van het spel den bal, dan moet men er niet op uit zijn om hem maar zoo gauw als 't kan in 't wilde weg te trappen, maar men moet trachten hem zoo mogelijk naar een van zijn medespelers te spelen. In 't wilde wegtrappen is dikwijls even erg als niet trappen en in vele gevallen nog veel erger. Center ook niet wanneer de eenige man, op wien gij dat zoudt kunnen doen, slechter is geplaatst dan gij zelf. Staak uw spel ook eerst dan, wanneer de scheidsrechter fluit. Houdt niet op, omdat een tegenstander roept „off side" of zoo iets. Als ge werkelijk buiten spel zijt, komt het er niet op aan of gij door speelt, en is dit niet het ge val, dan verliest gij misschien een kans, die niet meer terug komt. De scheids rechter heeft te waken tegen overtreding der spelregels. Gij hebt dus op dat punt met uw tegenpartij niets te maken. Laat u dus door haar appelleeren niet van de wijs brengen. Houdt het bij 't oefenen voor regel nooit den bal met de hand tegen te houden. Speel hem zooals hij naar u toekomt. Als gij er gewoonte van maakt den bal steeds met de hand neer te slaan of goed te leggen, zult gij het de een of andere keer ook In een wedstrijd doen. (Wordt vervolgd). Vliegen te 's Bosch. Ter gelegenheid der onafhankelijk heidsfeesten, georganiseerd door ,,'s Her togenbosch Belang", komen Henri Bak ker en Heinrich van den Burg op het sportterrein te 's Bosch, vliegdemonstaties houden. De data zijn 15,16 en 17 dezer. Brevet vliegen. Luitenant Versteegh heeftMaandag den voorgeschreven tocht gevlogen. Om even over half negen te Soesterberg opge stegen, vloog hij over Ede naar Venlo. Hier vertrok hij om kwart over elf naar Gilze-Rijen en om kwart over een van deze plaats naar Soesterberg, waar hij om ruim 2 uur aankwam. Het weer was voor den vlieger geens zins gunstig. Hij had veel last van de koude en in de omstreken van Nijmegen moest hij door regenwolken vliegen, waarbij hij er zelfs eenige oogen blikken aandacht om terug te keeren. Pègoud te Rotterdam. Pégoud, de vliegenier van het oogenblik, de onversaagde lochtkunstenaar, de man van de //looping tbe loop* met de vliegmachine heeft gisteren onder belangstelling van een £0 ii 50,000 man te Rotterdam gevlogen. Na eenige proefatoomingen ging hij na een korte rondvlucht voor de tweede maal de lucht in, men zag hem op een zijde vliegen, dan weer op de aBdere zij men zag hem ten slotte twee, driemaal, duikelen. Hij daalde, en 't publiek was zoo enthu siast, dat het naar den vliegenier in het vlieg tuig vloog. De politie jvas niet bij machte den stroom tegen te houden, men maakte geen ruim baan meer, zoodat de vliegenier die nog zijn mooiste nummer moest geven geen gelegenheid had dit te doen door het ent housiaste en steeds opdringende volk. De //Maasbode,* die gisterenavond reeds een zeer belangrijk, volledig verslag gaf en ook hedenmorgen een mooie beschouwing is zeer voldaan over 't gepresteerde, terwijl de N. Rott. (X* slechts matig is voldaan en weer ernstig klaagt over de bemoeielijking der pers. Door den drank. Gisterenavond om streeks half acht stond een drietal per sonen in beschonken toestand druk te redeneeren aan het eind van de Spui straat te 's Gravenhage. Een, wien het gesprek klaarblijkbaar niet beviel, hief zijn hand op en liet die met kracht neerkomen op het gezicht van zijn te stander. Deze liet zich dit echter niet welgevallen en verdedigde zich. Het gevolg was, dat de politie tusschenbeide kwam. >La-me-los", gilde er een, die door den agent bij den arm werd genomen. >Als je doorloopt* was het antwoord. »Voor jou*, bromde de ander, la-me- los. >Die vent is me vrind.* >Moet je dan met je vrind vechten vroeg de agent goedig. »Natuurlijk. Als hij tegen me zeit, je durf me geen klap op me oog te geven, dan laat ik me niet zegge dat ik niet durf. En toen gaf ik 'm een zeen*. >Dan ben je een flinke vent*, hernam de politiedienaar lachend,* maar ga nou naar huis want anders loopt je kans dat je mee naar het bureau gaat.* >Neem me maar gerust mee naar het bero*, bromde de beschonkene »neem me maar mee als je 't lef heb*. Hij bleef aanhouden, maar de agent draaide zich om en deed alsof hij niets hoorde. >Dan loop ik onder de tram*, fluisterde de andere nauwelijks hoorbaar. En de daad bij het woord voegende, liep hij recht op een aansnorrenden tramwagen van lijn 1 in. Had de bestuurder niet tijdig het rijtuig tot stilstand gebracht, de ongelukkige zou stellig overreden zijn, want toen hij de tram tot op tien passen genaderd was, liep hij op een drafje, en voor zoover zijn dronken beenen het hem veroorloofden, den tramwagen tegemoet, en plofte met zijn zwaar lichaam tegen het voorbalcon. Eenige voorbijgangers hielpen hem weder op de been en ook de agent kwam aangesneld. »Naar het bureau*, riep deze. »Hi, hi, hi,< lachte de dronkaard, >nou mot ikke wel, hi, hi, hi.* Res. Abonneert u op De Echo van het Zuiden, het eenigste blad dat van alle gebeurtenissen uitge breide verslagen geeft. Wanneer gij zenuwachtig zijt, niet kunt inslapen, nooit echt ver kwikt wakker wordtwanneer gij dikwijls angstig zijt, zonder dat gij weet waarvoor, dan is een goed en beproefd middel daartegen een ware weldaad. Zulk een middel en zulk een weldaad is de het zuiver plantaardig versterkingsmiddel, dat in alle gevallen van bloedarmoede en zenuwzwakte beproefd bevonden is. Uit de vele dankbetuigingen zij( hier een medegedeeld Ondergeteekende J. T. wonende Fahrenheitstraat 46 te 's Gra- venhage, verklaart gaarne dat hij/door het gebruik uwer San- guinose aanmerkelijk beterschap.kan waarnemen. De slapeloosheid, waaraan ik reeds eenige japen lijdende was, neemt merkbaar af. Onrustigheid en apgst-^zonder eenige reden worden door een geregeld gebruik uwer Sanguinose verdreven. Ik voel dat ik in beterschap toeneem eSi ben daar zeer verheugd over. U mag dit publiceeren- J. T. Wanneer gij de zelfde verschijnselen hebt als bovenstaande lijder, neemt dan uw toevlucht tot hetzelfde beproefde middel. De San guinose zal u helpen, zooals zij hónderden bij honderden geholpen heeft. Neemt er eene proef mede. X Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. 5529 SANGUINOSE kost: per fl. f 1,50, 6 fl.' f 8,—, 12 fl. f 15,— WACHT U VOOR NAMAAK. De Riemerstraat 2c/4. VAN DAM Co. Den Haag. Te verkrijgen bij de meeste Apothekers en goede Drogisten. Te Waalwijk bij HERMAN ZEEGERS, firma P. J. van Gils. o Het NIEUWSTE, het VOORDEELIGSTE, de GROOTSTE SOR TEERING vindt men steeds bij de wstë in y De grootste sorteering in Demi-Saisons, Winterjassen, Ulsters, Jekkers, Capes. Kinderjasjes, Ulsters, Jekkertjes en Capes. Prijzen beneden alle concurrentie. Salamander-Kachels. Brabantsche Kachels. Petroleum-Kachels, gegarandeerd reukeloos). 6878 Geëm. Keukenfornuizen. Kolenbakken, Vulemmers. Bedkruiken, Stormlantaarns, Lampen, Brandeis, Kousjes. GOEDKOOPST ADRES mil iiih iüm—mtmtMAM. mmanmnmn mtmmm BESOIJEN, 11 Nov. De pi ijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,37. Laagste prijs t 1,31. Eieren 8 a 81/, cent per stuk.

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 6