NiïïïWS ÏÏÏT~ HBÏÏSlii. 1813-1913. MEUWS UiT KAATSHEUVEL. Ingezonden Stukken. ..uenbond hebben leden van den R. vrijen toegang. Van de Kribbe tot het Kruis. A.s. Dinsdagavond gaat de eerste op voering van het bioscopisch meester werk: »Van cc Kribbe tot het Kruis* in 't Bondsgebouw, welke uitvoeringen voor elkeen toegankelijk zijn. Werkelijk een voorrecht is het een dergelijk kunststuk te kunnen bewonde ren in eigen plaats zelt. De bladen in plaatsen waar de Lelie-Bioscoop deze film gaf, zijn eenstemmig in hun lof over dat mooie werk.Amsterdamsche^Bossche, Tilburgsche bladen roemen als om strijd >Van de Kribbe tot het Kruis* als een stuk dat troft en aangrijpt door de wer kelijkheid, waarmede het stuk op de his torische plaatsen is opgenomen, naast de innigheid en pieteit, die van het ge heel uitgaat door het onderwerp en de weergave der verschillende indrukwek kende en vethevenste tooneelen. Voegen we hier nog bij dat de begeleiding van het orkest staat onder leiding van den heer Leechbu gh met mcj. Elsa Miinch concert-zangeres uit Berlijn, als soliste dan twijfelen wij er niet aan of het succes zal ook hier enorm zijn, en de toeloop overweldigend. Onafhankelijkheids feest. BAARDWIJK, 18 Nov. Enkelevader- landslievende inwoners dezer gemeente hebben in de afgeloopen maanden bij eenkomsten gehouden om ook in hunne gemeente Neerlands onafhankelijkheid op feestelijke wijze te herdenken. Om welke reden dan ook, men stuitte telkens op nieuwe moeilijkheden af, en alle nieuwe plannen vielen eiken keer in het water. Onder de mannen met veel vader landsliefde bevond zich een spoorwach- ter, genaamd Van Drongelen, die het blijkbaar niet kon verkroppen, dat Baard wijk zoo achter bleef staan bij zijne na buren. Van Drongelen deed n.l. uitkomen dat er te Baardwijk gefeest zoji worden, al zou hij de eenige zijn Deze man heeft getoond een man van karakter te zijn, want reeds verleden week begon hij aan de toebereidselen, om de groote gebeurtenis van 1813 te herdenken Bijgestaan door eenige buren, die hem de behulpzame hand boden in het aanhalen van het noodige groen, had v. D. Maandag, den officieelen dag, zijn wachthuisje binnen- en buiten waarts piekfijn aangekleed met groen en andere versieringen, die des avonds op schitterende wijze in de „lichtjes" gezet werden. Om vooral een goed cachet aan het feest te geven, heeft v. D. voor dat feest zijn varken laten slachten, wat gediend heeft voor een gastmaal, aan vrienden en buren aangeboden, ter eere van Neerlands onafhankelijkheid. SPRANG. Zondagavond zal in het Gere formeerd Kerkgebouw optreden de WelEerw. beer dp. G. M. v. Hennes van Dussen. CAPELLE. J.l, Donderdag is voor 't eerst de nieuwe fabriek van de firma Sueep Co. in werking getreden'. Do motor met de daar aan verbonden electrische installatie werken uitstekend. Het heeft veel moeite gekost den motor goed geplaatst te krijgen, daar tengevolge van den moerassigen bodem de fondamenten aanhoudend verzakten. WASPIK. De dochter van den gmeeente- bode A. T. werd bij het water scheppen duizelig en viel in de haven. Het water stond zeer hoog eu de dienkelinge was op 't punt om te komen, toen haar vader het ongeluk bemerkte en haar nog juist op het nippertje van een wissen dood kon redden RAAMSDONK(DORP) Gistermiddag was de 10 jarige A Bink met z'n makkers zoo dapper aan het slingeren,dat hij io.een diepen sloot op De Bergen te recht kwam en kopje onder dui kelde Met een kond nat pak braeht over A het er af Het voor een kar gespannen paard van den heer A Smear schrok en ging op hol De knecht A Roos slaagde er in het dier tot staan te brengeu Met een paar gebroken spaken liep deze holpartij gelukkig af Bij onzen dorpsgenoot A Snijders ontstond een begin van brand, die met emmers water door de bnren nog jnist bijtijds kon worden gebluscht Gisternacht zijn in Luyten Ambacht bij een drietal inwoners kippen en konijnen spoorloos verdwenen] Men weet niet of hier een bunzing op 4 of op 2 beenen z'n slag geslagen heeft Gisteren schrok het voor een wa gen gespannen paard van den heer P. Kommers te R'veer in Luijten Ambacht op hol. De wagen liep tegen een paal der EI. verlichting en beschadigde die. Door den heer J. Kamp werd het dier tot staan gebracht. RAAMSDONKSVEER. Donderdag kwam de wagen van J. de R., beladen met pulp, in botsing met de stoomt-am. De aa van het voertuig brak, waardoor de pulp over geheel den weg verspreid werd. De voerman wist nog juist van den wagen te springen, zoodat hy van een geluk mag spreken niet onder het vallende terecht te zijn gekomen. De WelEerw. heer Ds. J. C. V. Meiscbke heeft, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubilé, hetwelk hij op 25 Nov. a.s. hoopt te vieren, aan den arme van R'veer, zonder uitzondering katholiek of protestant, een uitdeeling van brood 'en vleesch doen plaats hebben. Voorzeker een mooie daad, die den ge achten jubilaris kenmerk'. DEUNEN, Zondag j.l. hield de gjut- nastiekvereeniging S.H.J. hare jaarvergade ring. De secretaris gaf verslag der werk zaamheden gedurende het afgeloopen jaar. Niettegenstaande de tegenwerking van vijanden, vooral in den laatsten tijd, ver keert de vcreeniging in bloeienden toestand en kan zij in de toekomst op goeden steun rekenen. Zij telt £5 werkende 17 adspirant an 60 eere-ledeD. Tot bestoursleden werden gekozen Corn, Cales en Joh. de Hart. De secretaris prees deze twee ijverige leden, die altijd, maar vooral den laatsten lijd hebben geloond veel voor de vereeniging over te hebbeD. De Secretaris-penningmeester deed ver slag over de geldelijke zaken. De kas sloot met een batig saldo. Tot vaandrig werd benoemd L. v. Biadel. Besproken werd het te maken uitstapje op Zondag 23 Nov. naar het patronaat te Udenhoot, waar de vereeniging eene groote uitvoering hoopt te geven. De beschermheer, de WelEerw. Heer Huijbers, sprak een woord van opwekking. Daarna werd de vergadering met den Chris telijke groet gesloten. Moge deze vereeniging groeien en bloeien en steeds strekke tot sierraad der JoDgens- congregatie en heil der leden. Op 18 Nov. 1.1. kwamen de leden van den Boerenbond alhier bijeen ter bespreking eener nieuwe op te richten verzekering. De Voorzitter van den Boerenbond zette op duidelijke wijze doel en strekking uiteen. Een door bet bestuur samengesteld regle ment werd behandeld en op enkele aan merkingen na algemeen goedgekeurd. De be sturen van eeu paar b6staaude veevtrze. keringen in Drunen en Els hout, ziju lego Dinsdag s. s. ter samenkomst nitgenoodigd, teneinde middelen te beramen om te ko.uen tot ééoe verzekering vooi beide plaatsen. Voorloopig gaven zich reeds een 50-tal per sonen aan die wenschen toe te tfedeD. HERPT. In plaats van wijlen den heer C. Kerkhofs, is tot kassier der Boerenleen bank gekozen de heer C. van Liemp', gero.-secretarif». De harmonie „De Eendracht" alhier voornemens a.a. Zondag 23 Nov., 's a- vonds 6 uar bij de kinderen J. A. Buije eeu concert te geveD. Een 2-tal humoristen zullen hnnue medewerking verleenen, ter wijl de diric eur, de heer 8. Spiero uit 's- ïosch eenige vioolsolo's ten beste zal geven. Iet programma lokt wel tot een bezoek uit en wy twijfelen niet of de harmonie zal met deze uitvoering succes hebber?, De landbouwer J. v. K. alhier kocht Maandag een koe. Donderdag kreeg het dier een stuk mangelwortel in de keel en moest worden afgemaakt. DUSSEN. Zeer zeker zal het velen onzer parochianen aangenaam zijn te vernemen dat de WilEerw. Heer W. A. C. Simonis, thans kapelaan te iSomeren, den ien Dec. zijn 12V8 jarig Priesterfeest hoop te viereD, Wij twijfelen er niet aan, of het zal onzen beminden en ijvetigen oud-kapelaan en gewezen directeur onzer Maria-vereeuigiug op dien dag niet aan bewijzen van belang stelling ontbreken en menig gebed voor ZEerw's. geestelijk en tijdelijk welzijn zal ten hemel gaaD. Brand. Terwijl iedereen na den middag-schaft tijd weer goed en wel aan zijn werk was, brak er Donderdagmiddag eensklaps brand uit in de stoomlooierij van den heer W. Disseldorp tegenover 't tram station Jac. v. d. Assem. De eersten die den brand opmerkten, zagen reeds Op 't zelfde oogenblik het geheele dak in volle vlam staan, zoodat er van blus- schen of redden al heel weinig komen kon. In een uur tijd lag dan ook de ge heele looierij tegen den grond. Men gist, dat de brand op den hoogsten zol der bij de schorshakmachine, door wrij ving ontstaan is, doch met zekerheid kan niets gezegd werden.'t gebouw met alles wat er in was is een prooi der vlammen geworden, alleen uit de on derste ruimte kon nog 't een en ander gered worden. Behalve 't geheele gebouw dat een rookende puinhoop is, en de motor met machinen, zijn ook 110 te drogen hangende huiden, die reeds ver kocht en klaar ter verzending waren verbrand. De brandspuit, die spoedig ter plaatse was kon niets doen dan de omliggende gebouwen, vooral het woon huis nat houden. Gelukkig dat de wind alhoewel zeer sterk, toch weinig gevaar bij b acht, anders had de brand zich nog ver kunnen uitbreiden. Een woord van hulde komt toe aan de brandweer, die alles deed om den brand machtig te worden en te redden wat te redden was. Jammer moesten twee brandweer mannen hun ijver met een ongeluk be- koopen. De heer Jac. v. d. Assem ver stuikte bij een looikuip zijn rechtervoet terwijl de heer Fabrie bij het draaien der brandspuit tusscheu den molen beklemd geraakte, zoodat de middelvinger zoo goed als verpletterd werd en hij zich onder behandeling van den dokter moest stellen. Ofschoon looierij en inboedel verze kerd is, lijdt de heer Disseldorp toch een aanzienlijke schade, daar het ver brande ver beneden de waarde geassu reerd was. Werkloosheid. Moesten we voor veertien dagen nog melden, dat tal van werklieden wegens 't stop zetten der N. V. La Vauqueline zonder werk waren, nu kunnen w; tot ons genoegen constateerep, dat van alle werklieden nog slechts een vijftal buiten betrekking zijn. De geringe drukte, die er op 't oogenblik in de schoenindustrie heerscht, in aanmerking genomen, moe ten we zeggen, dat dit iedereen alles is meegevallen en velen nu den winter met minder benauwd hart kunnen tege moet zien. commissarissen. Men wil op grootsche wijze feesten, spoedig zullen wel nadere bijzonderhe den bekend worden. Heusden 21 Nov. 1913, Goed afgeloopen. Het jongmaatje P. H. werkzaam aan de „Rijn en Maas" alhier had deze week het ongeluk van een schip te vallen en hoewel hij zich nog eeu oogenblik daaraan wist vast te houden, kwam hij in de Maas terecht. Dank zij de directe hulp van den heer O was hij echter spoedig weer op den wal, zoodat hij er met een fiisch bad aikwam. Benoeming. Donderdag ontving de heer Ad. Beuning, cand. Notaris alhier de verblijdende tijding dat hij was benoemd tot Notaris te Groede. Na afloop barer repetitie begaf de Hensdec- sche Harmonie zich Daar zijne woning en gaf daar eenige nummers ten beste, terwijl de President, de heer A. de Moor den nieuw benoemde namens de vereeniging in een hartelijke toespraak gelukwenschte. Den spreker beantwoordende, eiudigde de Heer B. met ziju beste wenschen voor de toekomst der Harmonie. Kaatsheuvel, 21 Nov. 1913. Mazelen. Ook in onze plaats zijn deze week de mazelen uitgebroken De ziekte w oedt schrikbarend voort. In de laagste klas sen der bewaarschool blijven tientallen cinderen tegelijk thuis. Hopen we dat we van deze gevreesde kinderziekte gauw mogen verlost zijn. Jaarmarkt- As. Dinsdag houdt Kaatsheuvel zijn najaars-markt. Konden we van de voor- jaarsmarkt schrijven, dat ze druk be zocht en dat er veel handel was, bij de najaarsmarkten is dat gewoonlijk veel minder, wijl 't weer dikwijls Diet mede werkt. Laten we intusschen goed weer verwachten, dan kan het vrij een druk ken dag zijn. R. K. Patroonsbond. In de Donderdag-avond gehouden vergadering van den R. K. Patroonsbond alhier is bepaald de Jaarvergadering den 2den Woensdag van Januari te houden. Voorts werd besloten de contract breuk van een der gewezen leden in handen van een advocaat te geven. Betreurd werd door de aanwezige le den dat de adviseur, die de zaak in handen had, niet ter vergadering was. Kaatsheuvels Kruisverband. Zondag 23 November houdt Kaats heuvels kruisverbond in de zaal van den heer A. A. Snoeren eeu algemee- ne vergadering met uitvoering. Agenda 1. Opening door den Voor zitter. 2. Voorlezing der notulen. 3. Inlichting en opwekking tot deelneming aan Plaat selijke keuze (Local Option) door den WelEerw. Heer Advisieur. 4. De Zoon van den werkstaker, Dra ma met een voorspel in 2 Bedr. 5. Slot. tableau met Bengaalsch vuur. 6. De gouden Bruiloft van Bart Krle- zels (kom. Scène). 7. Rondvraag, opgaaf nieuwe leden- 8. Sluiting. De vergadering is ook voor niet-leden toegankelijk. Kamer van Koopfiandel en Fabrieken. lu de gehouden verandering der Ka mer vun Koophandel en Fabrieken was een schrijven ingekomen van het Hoofd bestuur der Posterijen en telegrafij, houdende mede deeliog dat het Post en telegraafkantoor te dezer plaatse van 1 Augustas tot nltimo Fe bruari voor het publiek zal zijn opengesteld van 8 nur v.m. tot 1 uur n m. en vr.n 2 uur D.m. tot 4 n.m. en van 5 n m. tot 8 n.m. en voor de overige maanden van het jaar van 8 v. m. tot 1 r.ro. en van 2 n m tot 8 n m Hierna kwam in bespreking het voor - ontwerp Handelswarenwet ter tine von onderzoek aan onze Kamer toegezonden welk voor-ontweip tot geen bemerkingen aanleiding gaf Besloten werd verder adhaesio te betuigen aan het door den Nedtrlandschen Tuinbouwraad tot den Minister van Waterstaat gerichte adreB houdende verzoek bet daarheen te willen lei den dat bet maximum gewicht voor post pakketten wordt verhoogd tot 10 K G en de mfiximum afmeting worden gebracht op 100- 42-19 cM of 100 36-19 cM Ook voor onze schoenindustrie zou een zoodanige concessie van het grootste belang zijn Voorts kwam in behandeling de agenda der op 24 Nov a s te Eindhoven te houden vergadering der ka mers van Koophandel en Fabrieken in Noord BrabaDt en Limburg, aan welke vergadering ook onze kamer zal derleemen Verschillende votfrstelleD, speciaal dat der Kamer te Oos sterbout, omtrent de verlenging van den tyd voor bet lossen van goedoren aan de Bpoor wegstations, konden de volle goedkeuring der kam -r wegdragen, waarom aan de afge vaardigden werd opgedragen in dezen geest ep de gecombineerde vergadering werkzaam te zijn Tot afgevaardigden benoemd de hoe ren M A «van B *nrden Th A M van Dortmond en C J Banters Van den Direetenr van het kantoor Waalwijk vaD de Expeditie onder neming van Gend en Loos, is voorts nog een schrijven ingekomen, mededeelende di t door hem aan het Hoofdbestuur te Antwerpen was voorgesteld de beffing van 10 cent voor af - baalloon, welke momenteel op vrachtzendin gen worden geheven, te laten vervallen In dit verband zal aan genoemde Directie wor den bericht dat deze verlaging zoo spoodig mogelijk wordt tegemoet gezien, terwijl indien deze verlaging niet voor 1 jannuri a s it ingevoorp, door de Kamer de noodige maat regelen worden getroffen, om alla zendingen van het station Kaatsheuvel—Cap 1 te doet aankomen, om vraebtzendingen per van Gend en Loos te weigeren LOON-OP-ZAND, 17 Nov, '13. Per circulaire waren de hon. leden der Sop hia's Vereeniging tegen gisterenavond opgeroepen. Het volgend jaar toch wordt het feit herdacht, dat de hoog. welgeboren heer Jh. A. Verheijen dit muziekgezelschap 50 jaar geleden, oprichtte. Dit gouden jubilé zal feestelijk op een nader te be palen dag gevierd worden. Als feestco mité zullen naast het Bestuur der fanbare optreden de heeren J B F van den Heu vel, J F H van der Meeren, W S de Jong, H de Jong, C Verschuren, H van den Wildenberg en J van Leest, respec tievelijk als president, vice-president, le en 2e secretaris, penningmeester en In een onzer vorige nummers deelden we mede, dat in cle schoenindustrie onzer gemeente een heugelijk feit ging herdacht worden, n.l. dat het op 24 No vember 100 jaar geleden was, dat de schoenfabriek, thans omgezet in de N. V. Stoomschoenenfabriek „Hollandia", door den grootvader van den tegen- woordigen directeur, den heer L. E. Klijberg werd opgericht. 100 Jaren, wat onafzienbare reeks van jaren, een spanne tijds waarin zoovelen komen en gaan, waarin- zich zooveel wisselvalligheden voordoen in 't leven der menschen, maar ook in 't leven en wezen der zaken. En met verheuging mag men dan een feit meinoreeren, als eene zaak niet alleen bleef bestaan, opgewassen bleek tegen den stroom des tijds, maar wanneer zij van klein steeds grooter werd, wanneer zij in den stroom van toenemende con currentie, steeds 't hoofd boven hield niet alleen, maar in groei en bloei toenam. Zooals dat met vele zaken het geval is, werd door Laurentius Everardus Klijberg, grootvader van den tegenwoor- digen firmant heel in het klein begonnen. Veel valt er den eersten tijd niet van te vertellen. Met een paar knechts en leestjongens werden wat schoenen ge maakt dat zullen hoogstwaarschijnlijk wel vetleeren schoenen en pantoffeltjes of muiltjes geweest zijn, die dan met den schipper werden medegenomen om ze in Dordt, Rotterdam, Gouda of Amster dam te verkoopen. lit 1824 werd huis en werkplaats door brand vernield, doch werd de zaak in een ander huis al spoedig doorgezet. Eerst toen de zoons grooter werden nam de zaak in omvang toe. Zij reisden met het gemaakt schoen- werk in de provincies Noord- en Zuid- gebeurtenis en spreken de hoop uit, lijkheden werd de zaak door die ener gieke vrouw aangehouden en doorgezet daarin krachtig en geheel belangeloos gesteund door den Heer Timmermans van Turenhouthaar zoon werd bij hem in staat gesteld om onder zijne leidino het vak grondig te leeren en na enkele jaren kon hij, dank zij deze uitstekende leerschool, weer thuis in de zaak be hulpzaam zijn om in 1881 voorgoed aan het hoofd daarvan te komen. Hij wist dezelve al spoedig uit te breiden. In 1894 nam hij de zaak van zijn moeder over en voerde de firma E. W. Klijberg- Pernot. In dat zelfde jaar werd voor de eerste maal deelgenomen aan de Wereld tentoonstelling te Antwerpen, waar de groote zilveren medaille behaald werd; in 1895 werd opuieuw geëxposeerd te Amsterdam, waar het reeds meer en meer gunstig bekend staand fabrikaat met de gouden medaille werd bekroond. In 1896 werd deelgenomen aan de Pro vinciale Tentoonstelling te 's Bosch, waar geen bekroningen aan verbonden waren. In 1900 werd aangevangen met machinaal werk te maken, in 1901 werd het heele bedrijf machinaal ingericht en een nieuwe fabriek in de Nieuwstraat gebouwd. In 1903 werd op de Inter nationale Tentoonstelling van Schoen en Lederindustrie te Waalwijk de eere medaille van H. M. de Koningin behaald. In 1904 werd opnieuw aan een Provin ciale Tentoonstelling in 's Bosch deel genomen, waar evenals de vorige keer geen bekroningen aan verbonden waren, doch waar de stand de bijzondere aan dacht van H. M. de Koningin-Moeder trok. In 1905 werd op de Tentoonstelling Mode en Reform te Amsterdam de de hoogste onderscheiding, gouden medaille behaald. In 1906 werd de zaak omgezet in „Naamlooze Vennootschap E. W. Klijberg-Pernot's Stoomschoen- fabriek „Hollandia". Bij de bestaande fabriek werd een groote nieuwe bijge bouwd en van de meest moderne machines volgens Original Goodyear Welt Systeem (D-V S.G.) voorzien. In 1907 werd die nieuwe fabriek in gebruik genomen. In 1910 werd collectief met andere Nederlandsche Schoenfabrikanten te Brussel op de Wereldtentoonstelling geëxposeerd, waar evenwel de inzending buiten mededinging bleef, daar de heer Klijberg-Pernot lid der jury was. Door Hollandia wordt in hoofdzaak het fijnere schoeisel vervaardigd, waar van veel naar het buitenland gaat. Als algemeen bedrijfsleider is thans aange steld de heer Bernard Kiijberg (achter kleinzoon van den oprichter), die zijn opleiding van jongsaf in de fabriek genoten heeft en twee jaar als monteur bij de D.V.S.G. werkzaam is geweest,, waarvan ook een tijd op de beste buitenlandsche fabrieken en die onge twijfeld het fabricaat van Hollandia nog hooger zal opvoeren. En hiermede zijn wij aan 't einde van ons kort overzicht van deze belangrijke industrieele onderneming, eene der grootste onzer plaats. We feliciteeren den tegenwoordigen directeur, onder wiens leiding de fabriek deze hoogte bereikte zoowel wat grootte als fabricaat betreft, van harte met deze heugelijke Holland, Utrecht en Zeeland, waar een ruim afzetgebied verkregen werd. Lid geworden van de Gilde „St. Cris- pijn" van Waalwijk en Bezooien werd hij eerst tot lid der directie gekozen, daarna in 1836 tot onderhoofdman en in 1842 tot Hoofdman, dat hij gebleven is tot zijn dood. Voor den bloei van de Gilde „St. Crispijn" heeft hij heel wat gedaan. Na een tijdperk van bloei trad een zeer ongunstig tijdperk in. Vooral om streeks het midden der veertiger jaren moet het er in deze streken slecht uit gezien hebben. Algemeene malaise, daarbij mislukking van den oogst, vooral van den aardappeloogst, waren oorzaak dat het met het Schoenwerk ook treurig gesteld was. Vele bankroeten van Hol- landsche afnemers, bijna geen verzen dingen, hadden als gevolg dat de voor raad schoenen ontzettend ophoopte en moest alles wat maar eenigszins bereik baar was worden bereisd om het ge maakte schoenwerk van de talrijke knechts kwijt te worden zelfs met de meeste moeite gaf dit nog geen gunstig resultaat en slechts met taaie volharding, zuinigheid en vlijt konden die moeielijke tijden doorworsteld worden. Bij het huwelijk van zijn zoon Bernard kreeg deze een gedeelte der zaak medena diens overlijden door de weduwe, later nog door de kinderen doorgezet, is die zaak echter thans geheel opgeheven. Daar inmiddels zijn zoon Adrianus in het klooster getreden was, werd de zaak met behulp van den jongsten zoon Jozef, zij het dan ook op kleiner schaal, door gezet, die ze bij zijn huwelijk in 1860 overkreeg en dezelve weer tot grooten bloei wist te brengen. Op een zijner reizen in Zeeland werd hij echter door eene zware ziekte overvallen, die hem wekenlang aan het ziekbed kluisterde en waardoor zijn gezondheid voorgoed geknakt werd. Hij stierfin 1873, de zaak aan zijn weduwe en eenigen twaalfjarigen zoon overlatende. Trots de vele moeie- dat hij nog vele jaren aan 't hoofd dezer onderneming moge staan, nog lang getuige van den groei en bloei der zaak en dat hij in z'n zoon een waardig opvolger moge vinden, die zijne voet sporen zal drukken en met jongen ijver en vuur zich op hjet steeds grooter worden der zaak zal toeleggen. En ook de industrie en onze gemeente zullen bij deze heugelijke gebeurtenis gaarne memoreeren, wat de heer Klijberg heeft gedaan voor industrie en plaats. Voor de eerste als president der roem ruchte tentoonstelling van 1903, die zulk een machtigen stoot aan de Neder landsche schoenindustrie heeft gegeven, als veeljarig president van den Alg. Ned. Bond van Schoenfabrikanten en als lid der commissie van advies voor de vakschool, voor welk werken hij reeds tweemalen werd geridderd. Voor onze gemeente als lid van den Raad, lid van de Kamer van Koophandel en in tal van andere functies, waarin hij de belangen van onze plaats wist te bevorderen. Daarvoor op deze plaats, op dezen heugelijken dag de hulde en waardee ring, die zijn streven verdient. Naar wij nog nader vernemen zal op 23 November door de aandeelhouders het feit herdacht worden en zal op Maandag 24 November, aan het talrijk personeel een feestdag worden aan geboden. Bij voorkeur zullen eventueele felici- tatiés op Zondag 23 Nov. ten huize van den Heer Klijberg-Pernot van 12 tot 2 uur worden afgewacht. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Er was eens Er was eens om in den stijl van A voort te gaan in onze omgeving een dorpje, eertijds lieflijk en rein. Zeker, meneer A., 't is thans grootendeels van

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10