Derde Blad. BINNENLAND. i er 11 i, 0£ RECHTMATIGE ERFGENAAM. en FEUILLETON. Provinciaal Nieuws. iïen >rde 0. *tte m ere NUMMER 94. ZONDAG 23 NOVEMBER. 36e jaargang. ike inne mda 3 der tarn 5378 Proclamatie van de Koningin. Aan Mijn Volk. Het Is Mij "een behoefte Mij op dezen gedenkwaardigen dag te wenden tot het Nederlandsche Volk. Heden voor 100 jaren was liet oogen- blik geboren, waarop de Vereenigde Nederlanden hun nationaal bestaan her namen. Ik herdenk met dankbaarheid de woor den, waarmede Van der Duyn van Maas dam en Gijsbe't Karei van Hogendorp den 21 November 1813 het bowind heb ben aanvaard „Wij voldoen aan den wensch van alle ODze Bondgenooten, wanneer wij in af wachting van de komst Zijner Hoogheid den Heere Prinse van Oranje, en in Zijnen Naam, dezen dag ons stelden aan het hoofd der regeeringwij namen die taak op ons, met vertrouwen op de hulp der Goddelijke Voorzienigheid, wier hand de aanstaande verlossing van ons verguisde vaderland zoo zigtbaar be stuurt maar wij deden het ook met ver trouwen op den bijstand, op de hulp van elk Nederlander, die zonder herinnering van het verledene, zonder onderscheid van rang of staat of van Godsdienstige gezindheid, met ons de behoefte gevoelt van nog eenmaal te herwinnen dat Va derland, dat op de elementen, op Philips en Alba veroverd, van den moed onzer voorvaderen zoo heerlijk getuigde, doch met smaad en schande te lange bezoe deld werd". Dat vertrouwen is niet beschaamd. Het Vaderland is herwonnen. De gewesten van Nederland zijn saam- gegroeid tot een onverbreekbare natio nale eenheid. Moederland en koloniën zijn nauw ver bonden. De vrijheden en het zelfbestuur der bevolking zijn gestadig uitgebreid. 's Lands welvaart begunstigd door den opgewekten ondernemingsgeest en ver beterde arbeidsvoorwaarden is belangrijk toegenomen. Een krachtig streven naar zedelijke en geestelijke verheffing heeft zich baan ge broken. In wetenschap en kunst dingt Neder land met andere volkeren om den voor rang. Het is Mijn innige wensch, dat onder Gods zegen, vrede, vrijheid en voorspoed mogen bewaard blijven. De eendracht van alle Nederlanders „zonder onderscheid van rang of staat of van Godsdienstige gezindheid" zij ook in de toekomst de hechte grondslag der nationale onafhankelijkheid. Met het Nederlandsche Volk hoop Ik samen te werken tot het geluk van het Vaderland. WILHELMINA. Het ouderdomspensioen Naar „het Volk" ter oore kwam is het niet zeker, dat door de Rijksverzekerings bank vóór 9 December een belissing zal zijn genomen ten aanzien van alle aan- Van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN." 9) Terwijl zij zoo in gedachten verzonken zat, gleed er eensklaps een schaduw langs het ven ster en toen zij opkeek zag zij het onderwerp van haar gedachten buiten voor het raam •taan en weerklonk zijn aangename stem Goeden dag, miss Lester. Op tamelijk verlegen toon antwoordde zy Goeden morgen, mynheer. Hoe gaat bet met uw voet? Al iets beter? Ja, ik dank u, antwoordde zy, terwyl zij moeite deed den pynlyken voet, die zij op een stoel had uitgestrekt, op den grond te zetten. Dat doet my genoegen, hernam Hubert, maar toch vrees ik, dat gy in de eerste dagen niet uit zult kunnen gaan. Helaas, dat is zoo, ik ben voor de eerst volgende dagen zooveel als een gevangene. Hubert keek naar alle zijden om zich heen. Er was niemand in de nabijheid, zelfs geen tnindersjongen en na zich daarvan overtuigd te hebben, sprong hij op de vensterbank en zette zich daarop neer, zoodat hy het meisje goed in het gezicht kon zien. Is het niet erg verdrietig, met zalk mooi weer in huis te moeten blyveo vroeg by op deeluemenden toon. terwyl zyn blik vol be wondering op het schoone gelaat van het meisje bleef rusten. Ja, dat is het wel, antwoordde sn met een zucht. En daarbij zyt gij zoo geheel alleen. Verveelt ge u niet? Ja, wel een weinig. Als ik myn boeken maar had, dan zou het nog gaan, doch daar kan ik niet by, zy liggen in myn koffer en die is nog niet uitgepakt. vragen om het pensioen van f 2. Na dien datum zal men nog wel eenige weken noodig hebben om geheel gereed te komen. Staatscommissie Evenredig kiesrecht. Bij Kon. b» sluit vsn 16 dezer is lo. Een staatscommissie ingesteld tot on derzoek van de vraag, welk stelsel van evenredig kiesrecht voor onze vertegenwoor digende lichamen het verkieslijkst is 2o. aan deze commissie opgedragen dit stelsel in een of meer wetsontwerpen, voor zien van de noodige toelichting, te belicha men 3o. bepaald, dat de commissie nopens alle zaken, waaromtrent zij niet eenparig oordeelt, bij meerderheid van stemmen zal beslissen, doch dat het den leden vrystaat hun gevoelen van dat der meerheid afwijkend, in .een af zonderlijk advies tegelijk met dat der com missie aan Ons te doen kennen 4o. aan de commissie de bevoegdheid ver leend zich door deskundigen te doen voor lichten en dezen als adviseerend lid tot hare vergaderingen toe te laten; 5o. benoemd tot lid en voorzittermr. J. Oppenheim, lid van den Baad van State; tot lid en onder-voorzittermr. J. A. Loeff, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal tot leden jhr. mr. D. J. de Geer, lid van de Tweede Kamer d*r Staten-Generaal mr. J. A. van Gilse, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; mr. D. A. P. N. Kooien, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal mr. F. A. C. graaf van Ljnden van San- denberg, lid van het college van Gedepu teerde Staten in de Provincie Utrecht; mr. P. Bink, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal W. H. Vliegen, lid van de Tweede Kamer der Stat<-r.-Generaal tot lid en secretaris, mr, J. van Ge Jein Vitringa, rechter in de arrondissements-recht- bank te 's-Gravenhage tot adjunct-secreuris, mr. L, A, Nypels, advocaat en procureur. Waalwijk, 22 Nov. 1913. Koopt niet In den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Een Inspectie die opspraak verwekt. Het optreden van majoor Dommers bij de inspectie der Landweer heeft ook elders groot misnoegen en afkeuring verwekt Wij noemen b-v. Tilburg. In de >Tilburgsche Courant* van Donderdagavond lezen we 't volgende beticht Het is heden de laatste dag van de vier waarop de Tilburgsche landweer mannen van de lichtingen 1907 tot en met 1913, te samen circa 500 man, door den commandant van het 42e Landweer district te Breda, Majoor Dommers, wor- Omaar dat is een gebrek, waarin wel te voorzien is, zeide Hubert lael. Op het kas teel is een ryk voorziene bibliotheek en daar uit kunt gy kiezen wat ge hebben wilt. Hoe zoudt ge het vinden, wanneer wy daar eens te tarnen heengingen, om een keus te doen? Arline schudde het hoofd en wees op haar Btok, die tegen een stoel stond. Zonder hem kan ik niet loopen, zeide zij, en ik ben er zoo onhandig mee, dat ik liever blyf zitten. Maar wanneer gy op myn arm zoudt willen steunen, dan zou het zeer goed gaan, hernam Hubert op byna smeekenden toon Ik ben zeer bevriend met lady Carlyon en daar gij een vriendin van baar zyt, zyn wy niet geheel vreemd voor elkaar. Hoewel deze gevolgtrekking nogal gezocht was, voerde Arline er toch niets tegen aan. Hij sprong do kamer binnen en zy nam zonder bedenking den arm, dien hy haar aan bood. Daarop geleund sirompelde zy naar do bi bliotheek, een hoog, prachtig vertrek met Gothische ramen, waarin bontgekleurde ruiten. Hubert deed Arline in een groote fauteuil plaats nemen, die iu een der vensteroissen stond, schoof haar een mollig zyden kassen onder den zieken voet en haalde eenige boeken, waarbij Arline een dichtbundel ontdekte van harer lievelingsdichters. Toen zy dit aan Hu- bert zeide, nam hij het boek ter hand. zette zich tegenover harer neer en begon met zyn heldere, welluidende stem, die hy geheel in zyn macht bad, daaruit voor te lezen. Gedurende een half uur vergat Arline dat zy eenzaam en als wees op de wereld stond en het bittere brood der dienstbaarheid moest eten. Zij verzonk in zoete droomen en gevoelde zich weder terug als onbezorgd meisje iu het ouderlyke huis. Toen Hubert ophield met lezen, ging hij wat met haor praten en zij begrepen elkaar zoo goed, dat de tijd hen sneller voorbijging dan zij zelf wisten. Toen eindelijk de groote pendule op den schoorsteen zes uur sloeg, sprong Arline verschrikt op. Hoe snel is de tijd voorby gegaan.' riep zy uit. Weet ge wel dat we at twee uren hier zijn? den geïnspecteerd. De inspeetie schijnt ditmaal zeer streng te zijn, althans wij vernamen reeds van verschillende tientallen, meest behooren- tot den netten stand, die met een paar dagen provoost gestraft zijo, wegens het missen van een knoop aan de jas, het niet geheel in orde zijo van het regle ment-boekje, het niet verwijderd hebben van een vlek in de loop van het geweer eo meer dergelijke kleinigheden. De de lingenten zullen allen in de huzaren-ka zerne hun straf moeten gaan uitzitten.* Men fluistert, dat het gestreng optreden van den inspectiehouder niet vreemd zou zijn aan twee oorzaken ten le het niet slagen van een plan tot oprichting van een kader-cursus en 2e het niet voldoen aan een verzoek tot vorming van een landweer-compagnie bij gelegen heid van den intocht der huzaren In 't >D. v. N.* lezen we 't volgend Ingezonden stuk Wanneer het mocht gebeuren, dat bij den Bond van Anti-Militairlsten de be trekking van propagandist vrijkomt, dan kan de kommandant van het Landweer district 's-Hertogenbosch daarnaar met succes solliciteeren. Deze officier zou een niet genoeg te waardeeren aanwinst voor dien Bond zijn, gezien de schitteren de wijze waarop en de afdoende middelen waarmede Z.E., hetzij dan onbewust, den tegenzin tegen al wat militair heet en daarmede in verband staat, weet aan te kweeken. Proeven van bekwaamheid daarin werden door bedoelden officier bij ge legenheid van de laatst te Waalwijk onder zijn toezicht gehouden inspectie der Landweer glansrijk afgelegd. Te be treuren is het echter, dat de Landweer soldaten, op wie die proeven^werden toegepast, minder ingenoemen zulleD zijn met des majoors wijze van examen doen. Vooi zoover bekend, werden niet minder dan 17 rrannen het slachtoffer daarvan, omdat de versiering van hun kepi inplaats van, zooals voorgeschreven, met een stukje leer, met een lucifer was bevestigd, of het lederwerk niet de regle mentaire graad van glans bezat. Hierdoor achtte de majoor de veiligheid des land zoodanig ingevaar gebracht, dat hij de oogelukkige plichtveizakers tot 2, 3, of 4 dagen provoost veroordeelde, al naar bedoeld lederwerk weinig, minder of in het geheel niet glom. Belachelijk Is het,dat mannen van 30 jaar en ouder voor dergelijke futiliteiten tot gevangenisstraf, want hiermede is de provooststraf het beste te vergelijken, veroordeeld worden en kunnen worden treurig is het tevens, dat een officier, die zoo weinig blijk geeft het wel te meeoen met het Nederlandsche leger, belast wordt met het onderzoek van Landweermannen, het meest ergerlijke van de historie is echter dat de vrouwen en kinderen dier menschen, die bijna uitsluitend tot de arbeidende klasse be- hooren, de dupe worden, daar zij de loonderving, ontstaaD, doordat man en vader eenige dagen brommen moet, het eerste aan den lijve voelen. Het ware te wenschen, dat de com mandant in de toekomst zijn lust tot straffen wat wist te matigen, waardoor de belangen van den dienst in het minst niet geschaad worden, daar hem nog tal rijke andere middelen ten dienste staan om zijn doel betere verzorging der uitrusting, -- te bereiken, welk doel hij thans door die drakonische maatregelen Waarlijk Ik heb er niets van bemerkt, antwoordde hy. Nu sullen myn oom en de gravin De Bonbaix ook weldra thuiskomen. Waarom zijt gy niet met hen meegegaan, mr. Hubert? vroeg zy onschuldig. Ocb, dat woet ik zelf niet recht* ant woordde hij eenigBzins verlegen. Ik ben van> morgen by den houtvester geweest en heb mij daar tamelijk laug opgehouden. Toen ik thuis kwam, was ik vermoeid en wilde liever niet meer uitgaan. Hij bood haar den arm om haar naar baar kamer terug te brengen en voegde er bij Ik geloof dat ik my hier minstens even goed vermaakt heb, dan dat op Carlyon Chase het geval geweest zoo zyr. Na dezen dag kwam het leven Arline veel zonniger voor, doch wanneer men haar gevraagd had waarom, dan zon zij zeker het antwoord schuldig gebleven zijn. Haar voet was in een paar dagen hersteld en zy kon weer in huis rondloopeu en haar plicht waar nemen als te voren. ACHTSTE HOOFDSTUK. De zomer verstreek en met September brak de jachttijd aan. Cliffe Court ontving een menigte gasten, waarvan het mannelijk gedeelte iederen dag bij zonsopgang met lord Cliffe en Hubert het bosch introk, om deB avonds met een rijken buit terug te keeren. Arline zag Hubert iu die dagen maar hoogst zelden, doch zij bad nu ook geed behoefte aan tijdverdryf, want met al die gasten op het kaBteel had zij het overdruk. Mrs. Belton was haar jonge assistente zeer genegen en ofschoon zy reeds lang hersteld was en bet bestuur der huishouding weer op zich had genomen, maakte zij er niet het min ste bezwaar tegen, dat Arline een groot deel van baar werkzaamheden bleef verrichten. Zij was al tamelijk bejaard en dientengevolge niet zoo vlug meer, terwijl zij al zeer spoedig had ingezien, dat zij aan Arline alles gerust kon overlaten. Zoolang Jord Cliffe geen aanmerking maakte, dat het personeel overtallig waB en dat was by zyn mildheid niet te verwach ten -- zou mrs. Belton zeker nieta doen om volkomen voorbijstreeft. »De Koningin wil, dat de soldaten met zachtheid en met schlievendheid worden behandeld* staat op bladzijde 15 van het zakboekje, dat iedere verlofgan ger mede naar huis krijgt. EEN DIE HET WEL MEENT MET HET NEDERL. LEGER. Waalwijk, November 1913. Ter aanvulling van ons bericht van 1.1. Woensdag diene dat op de meeste strat- orders voorkwam onzindelijk ledergoed en kleeding*. Wij hebben medegedeeld wat ons ter oore kwam over de oorzaken van de opgelegde, werkelijk Russische straf, die in al z'n gestrengheid is uitgevoerd. Voor die vreeselijke euveldaden werden de mannen Woensdagmorgen in Tilburg op water en brood in de provoost ge stopt We komen hierop nader terug. Werkelijk een onderzoek van hooger- hand zij nogmaals dringend aanbevolen. Me de de e linge?i Proefstation Waalwijk. In vervolg op 't vroeger hieruit over- genomene deelerTwe nog 't volgende mede De bepaling van de in water oplos bare organische stoffen in leder is van belang voor het vaststellen van de eigen lijke ledersubstantie en het daarbij ge vonden doorlooiingsgetal is eveneens van groote waarde, daar hieraan bij sommige leveringen in het buitenland een minimum gesteld wordt. De Internationale Vereeniging van Leder-Industrie-Scheikundigen heeft in hare algemeene vergadering te Parijs in 1910 eene commissie benoemd met de opdracht „einheitliche" methoden voor het analytische onderzoek van leder vast te stellen, Op de volgende vergadering in 1912 te Londen werd deze commissie gecontinueerd voor 2 jaar, na haar rapport te hebben uitgebracht. Deze commissie heeft in haar rondschrijven dadelijk voor de bepaling van de in water oplosbare stoffen de gewone temperatuur (pl.m. 20° C.) voor uitloogen van fijngemaakte leder voorgeschreven, doch volgens den rappor eur treden bij het gebruik van hoogere temperatuur (40° C. en 55° C.) verschillen van dien aard op, dat ecne nadere beschouwing meer dan gerechtvaardigd is. Voor dit doel werden onderzoekingen gedaan, wier uitkomsten aan den voorzitter dier commissie, den heer Prof. B, Kohn- s t e i n, directeur der K.K. Versuchsan- stalt für Lederindustrie te Weenen gezonden werden, om de aandacht van de Internationale Commissie op dit onderwerp te vestigen. Dagnormaalschool te Waalwijk. In het voorloopig verslag op de be grooting van Binnenlandsche zaken, lezen we dat de commissie eene dag normaalschool vooronderwijzers wensch- te te Waalwijk. Cursus in ooftteelt. De cursus in ooftteelt uitgaande van de Afdeeling: „Land van Heusden en Altena" van de Ned. Pomologische Ver eeniging en te geven door den heer van Roosmalen alhier, zal geopend worden in een der lokalen van de O. L. School alhier op Vrijdag 28 November a.s. des avonds ten 6 uur. Het aantal deelnemers aan dezen cur sus bediaagt 15, een aantal dat gezien de belangrijkheid van 't onderwerp ons niet groot voorkomt Wij twijfelen er het op den ouden voet terug te brengen. Op zekeren middag, toen rors. Belton haar assistente in een der vertrekken ontmoette, viel haar op dat deze er bleek en vermoeid uitzag en zy vroeg Myn hemel, kind, scheelt er iets aan zyt ge ziek Dat niet, was het antwoord, maar ik ben in de laatste dagen bijna in het geheel niet buiten geweest en nu heb ik wat hoofd- pyn. Ga dau naar uw kamer en neem een paar uur rust. Neen, dat niet, zeide Arline, maar wan neer gij niets buitengewoons voor mij te doet hebt, daD sou ik liever willen uitgaan en eene flinke wandeling maken, dat zal my beter opknappen. Ik zou tevens mijn vriendin op Carlyon Chase gaarne willen bezoeken. Mrs. Belton had daar niets tegen eo eenige minuten later was Arline reeds op weg naar het landgoed van haar vriendin. De afstand was vry groot, maar het was een heldere dag en heerlijk koel weer, zoodat de wandeling door bosch en veld Arline veel verkwikte. Toen zij ongeveer de helft van haar weg had afgelegd, ontmoette zy een vrouw, die er zeer vermoeid uitzag en slechts lang zaam en met moeite voortstrompelde. Zij bleef staan by de nadering van Arline en vroeg, boe ver zij nog van Cliffe Court verwijderd was. Nog ruim drie kwartier, antwoordde bet meisje, dat zich verwonderd afvroeg wat d< ze vrouw op het kasteel te doen zou hwbben. De vrouw zuchtte, toen zy dit antwoord vernam. Nog zoo ver, mompelde zij, ik dacht dat ik er al baast was. Het was een vrouw van omstreeks vijftig jaar, met vergrijsde haren en door de zon verbrand gelaat, maar hoewel zy zeer armoe dig gekleed was zag sy er toch niet als een landloopster uit, wel schoen zy uitgeput van vermoeienis en zeer zwak te zyn, zoodat Arline vol medelyden vroeg Zijt gy zoo moe? Ja, doodmoe, antwoordde de vreemde linge, maar toch mag ik niet rusten voordat ik op de plaats myuer bestemming ben 6u lord niet aan of nog velen zullen zich voor dezen nuttigen cursus die gratis gege ven wordt aanmelden, waartoe nog gele genheid bestaat bij den heer van Roos malen. Koninklijke Marechaussee. Tot Brigadier-Commandant der Ko ninklijke Marechaussée te Besoijen is benoemd de heer Adam, Brigadier te Gemert, die reeds vroeger hier gesta- tionneerd was. Si. Nico laas. Met groot verlangen wordt door kin deren der St. Antonius-Parochie naar den dag van St. Nicolaas uitgezien, met de hoop dat die dag voor hen vele ver rassingen zal brengen en we doen daarom een beroep als vorige jaren op den welwillenden steun der kindervrienden, opdat door bijdragen hoe klein dan ook, de arme kinderen zich op dien feestdag zullen kunnen verheugen. Alles zal welkom zijn, oud speelgoed, kleedmgstukken wat bij U meergegoeden als waardeloos op zolder opgeborgen is en voor de kleine armen een groote waarde heeft. Ziet zolder, kasten enz. eens na en ge zult veel vinden wat voor die armen veel waarde heeft. De Herwaarde Zusters der St. Antonius- parochie zuilen alles in ontvangst nemen. Welaan, dan kindervrienden steunt ons en onze voornemens, gij zult een goed werk doen en vele harten tot dankbaar beid stemmen, dat een grooten invloed zal uitoefenen ook op hun volgend leven. De kindervriend. Aanbesteding. Bij onderhandsche besteding werd he len aan het Electro „Technisch Installa tiebureau van A. J. W. Schieffelbusch te Breda en lilburg opgedragen de complete^Electrisch Licht- en Krachts- Installatie voor de Chemische fabrieken der Firma Vintcent Hoffmans Zn. te Waalwijk. S Sociale Cursus. o b W„oensdag 's 'n gebouw van den R. K. .Gildenbond alhier, een leergang in de sociologie geopend. De eerste les werd bijgewoond door een talrijk publiek, dat met aandacht de belangwekkende verhandeling van den WelEerw. Heer L. Poell volgde. Waar de sociale beweging wel een kenmerk van den tijd is, mag 't zeker geen overtollige weelde heeten, oorzaak, wezen en doel te kennen van eene zaak, die zich dagelijks vertoont als een kern gezonde actie bij de 'Katholieken, als t waanzinnig najagen eener hersenschim bij de socialisten. De ingewikkelde stof wordt door den Eerw. socioloog op bevattelijke wijze onderwezen en de vroolijke zetten tusschen 't ernstige in, dragen er veel toe bij de interessante, ontwikkelende lezingen aangenaam te maken. Degenen die eene les hebben bijge woond, zullen hierem niet rouwig zijn, maar beslist den ganschen cursus blijven volgen. Hoewel 't voor een overzicht derge- heele materie geschikter was ook de be handeling der grondbegrippen van de sociologie te hebben gehoord, kan men goed de komende vijf lessen bijwonen, daar de hoofdpunten dan eerst ter sprake zullen komen. Woensdags, om de veertien dagen zul len de lessen plaats hebben. Allen, die lid zijn eener vereeniging aangesloten bij de Katholieke Sociale Actie, alsmede de Cliffe gesproken heb. Voor iemand die zoo vermoeid is, zeide Arline, is het nog zeer ver. Drie kwartier hebt gy gezegd, niet waar miss V Het zal nog te bezien staan, of ik dien afstand na nog kan afleggen. Zij wendde het hoofd om en mompelde eenige onverstaanbare woorden en tegelyk liep zij voort. Arline bleef nog een oogenblik besluiteloos staan, of zij baar al dan niet zon volgen. Z(j had echter geen geld by zich, dat zij der arme vrouw zou kunnen geven en ten elotte vervolgde zy haar weg naar Carlyon Chase. Het hnis zag er buitengewoon eenzaam ait, de vensters waren allen gesloten en van die der benedenverdieping had men de jaloezieën neergelaten. Dit kwam Arline des te vreemder voor, daar zij wist, dat lady Carlyon veel van lacht en licht hield en zooveel maar eenigszins mogelijk was, baar venster openzette. Na een korte aarzeling belde zij aan de voordeur en deze werd geopend door den intendant, een somber man met een terugstootend niterlyk. Is lady Carlyon thuis? vroeg Arline. Jo, miss, mylady is thuis, antwoordde du man, maar zij kan niemand ontvangen, daar zij ernBtig ziek is. Ernstig ziek, herhaalde Arline snel en op ongemeten toon. Wat deert haar dan? Dat weet ik niet, miBS, maar de dokter, die mylady behandelde, zegt dat zij veel rust noodig heeft, was het stroeve antwoord. Voor mij zal zij zeker wel een uitzon dering maken, ik weet zeker dat zy my gaarne ontvangen zal. Wees zoo goed haar myn kaartje te geven. Tegelyk haalde Arline een visitekaartje uit baar tascbje, maar de intendant schndde het hoofd en nam het niet aan, Sir Ascot heeft my ten strengste ver boden iemand by mylady too te laten, zeide hij, ik moet zijn bevel gehoorzamen. (Wordt vervolgd.) si De Echo van het Zoiden 44] II 'nrnmtm MUI 4

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 9