Provinciaal Nieuws. NIIÏÏWS ÏÏIT HBESPIg. Groote Spoorwegramp. ders, dan komt er nog 3'/2 pCt bij. Benoeming stembureau. Worden benoemd tot leden de heeren Van Herpt en Muskens en tot plaats vervangende leden de heeren Gijsels en Klijn en tot derde lid de heer van der Sanden, Voorstel tot machtiging verkoop van boomen. Aldus wordt besloten. Gijsels. Nou zitten jullie allemaal nog en nou wil ik een voorstel doen dat over het voetpad mag worden gereden. Voorzitter. Ik ben er voor om dit nu niet te behandelen. Laat B. en W. in een volgende vergadering met een voor stel koenen, dat is veel beter. Gijsèls. Dan kan het wel Maart wor den eer het klaar is. Voorzitter. Neen, dan komen wij er in de volgende vergadering al mee. Grevenbroek. Ik zou het nou al maar afwerken. Gijsels. Ik stel voor, schrijf maar op, dat alle handwagens, kruiwagens en melkwagens over de voetpad mogen rijden. Beerwagens en mestwagens mo gen er niet over rijden. Ook kruiwagens niet als er beer op is. Dat is dan niet noodig. Vee overdrijven mag ook niet. Voorzitter. Het is toch een voetpad. Gijsels. Nou, daar mag iedereen ge not van hebbeo. De steenen zijn hard genoeg, die zullen er niet zoo gauw van verslijten en als ze versleten zijn can laten wij er weer maar nieuwe in leggen. Klijn. Er is geen een melkwagen die bestand is om over de keien te rijden. Je morst dan altijd. Gijsels. 't Scheelt wel een halve li- ter- Van Herpt^e kr;.WÏ dan bijzetten dat wagens altijd voor voetgangers moe ten wijken. Gijsels. Een fiets moet altijd maar op zij gaan. Het voorstel in omvraag gebracht wordt aangenomen met 6 tegen 1 stem. Tegen stemde de Voorzitter. Niets meer. aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend sluit de Voorzitter de openbare ver gadering en gaat de raad over in ge heim Comité. Vijf dooden. Twaalf gewonden. Een spoorwegramp, zooals die in ons land zelden voorkomt, heeft Donderdag avond plaats gehad. Wij hebben de belangstelling van het publiek zofbveel mogelijk kunnen bevredigen, door de uitgebreide berichten die inkwamen, aan te plakken. Het heeft dan ook niet aan belangstelling ontbroken. Het ligt in onze bedoeling bij belangrijke gebeurtenissen dit geregeld te doeD. Thans willen we een meer breedvoerig relaas geven. Het ongeluk had plaats op de lijn AssenMepepl tusschen Beilen en Hooghalen. De sneltrein no. 14-6 uit Groningen, die te Utrecht gesplitst wordt en rechtstreeksche verbinding heeft met Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam was door de Kerstdrukte zeer vol en vertrok in plaats van op den officiëelen tijd van 7 uur 11 min eerst twintig minuten later. Nabij de plaats waar het Oranjekanaal den spoorweg snijdt, even voorbij de brug, had het ongeluk plaats. Door tot nu toe niet officieel vastgestelde oorzaak zijn de twee achter ste waggons ontspoort en vernield. Beide wagens, die bestemd waren voor Rotter dam en 's-Gravenhage, zijn, nadat de ontsporing had plaats gehad, nog een eindweegs voortgereden de grond werd omgewoeld, de biels zijn vernield en toen is een ervan omgeslagen, waarbij het bovenstuk van het onderstel is afgeschoven en gekanteld. Beide wa gens waren vol met paggagiers. De slachtoffers. Eenige hunner werden als gevolg van het versplinteren der spanten en het verbrijzelen van ander materiaal dadelijk gedood verschillenden werden deerlijk gewond, en moesten onder waggondee- len worden uitgehaald en bevrijd. Het tooneel der ramp, dat door de flambouwen en fietslantaarns der toege snelde dorpsbewoners schaars werd ver licht, bood een verschrikkelijken aanblik, welke nog versomberd werd door een hevige hagel- en regenbui, welke zich even na het onheil ontlastte. De onge- lukkige slachtoffers waren vreeselijk verminkt en sommige totaal onherken baar. Uit initialen op een jasvoering, de inscriptie in een horloge en op de lijken gevonden brieven moest de indentiteit worden vastgesteld. Lichaamsdeelen wa ren afgerukt, van een heer was het hoofd afgeredende reizigers, die tusschen de ruïne beklemd zaten en min of meer ernstige verwondingen hadden bekomen, riepen om hulp en kreunden van pijn niet te beschrijven tooneelen speelden zich af. Onmiddellijk werd door de toegesnelde personen, de reizigers en het treinper soneel gepoogd de ongelukkigen te verlossen uit hun benarden toestand. In den trein bevonden zich verder eenige geneesheeren, die onmiddellijk hulp ver leenden. Vanuit Groningen werd spoedig na het bekend worden der~ramp'aldaar een hulptrein afgezonden met genees heeren, ambtenaren, verbandmateriaal en werklieden met materiaalin dien trein bevonden zich o.a. de doktoren Kijlstra en Van den Berg uit Groningen, Toen deze hulp op het terrein aankwam, waren daar intusschen een militaire hospitaal-brigade uit Assen en verschil lende geneesheeren uit Beilen, Assen, Meppel en Hoogeveen. De eerster lijkendie onder de puin- hoopen werden te voorschijn gehaald, werden naar een wachthuisje in de nabijheid gebracht. De gewonden werden naast de lijn gelegd en verbonden. Eenige licht-gekwetsten werden nader hand in den trein opgenomen en konden aldus de reis voortzetten. Men slaagde er tenslotte in de iden titeit der lijken vast te stellen. Het zijn Mr. J. Cort van der Linden, adjunct commies ter Provinciale Griffie van Groningen, zoon van den minister president, oud 26 jaar';'mevrouw Kap- teijn, geboren van der Werff uit Leiden; mej. H. M. van Zanten, oud 37 jaar, ongehuwd, coupeuse te Groningen, ge boren te Zwolle; Dr. J. L. Rooseuburg, pas gepromoveerd aits te Groningen, geboren te 's-Gravenhage, oud 25 jaar; en J. Punt, oud 41 jaar, directeur eener Levensv.-Mij. te 's-Gravenhage. De ge noemde mej. van Zanten bevond zich in de laatste coupé van den waggon, die de obrzaak van de ramp is geworden. D^zti'" wagen sprong ook uit de rails *n wefd bijna niet beschadigd. Slechts de achterste coupé, waarin mej. van Zanten gezeten was, werd door de kracht waarmede dc beide laatste waggons op den-sfilstaaoden waggon snelden, inge drukt met het bekende noodlottige ge volg. Een zoon van den Commissaris der Koningin in de provincie Groningen, de heer Geertsema, die met den heer Coit van der Linden reisde, kwam er ongedeerd af. De gewonden. De meest zwaar-gewonde is mejuffrouw De Boer uit Groningen, die op weg was om de Kerstdagen door te brengen bij haar verloofde te Heeren veen. De pijnen welke deze juffrouw uitgestaan heeft, zijn verschrikkelijk. Een harer beenen was geheel verbrijzeld, het andere op meer dere plaatsen gebroken, terwijl ook haar arm gebroken is. Uren lang was men bezig haar te bevrijden. Zij zat geheel vastgekneld tusschen een verspinterde massa hou', verbogen ijzer en een wa genwiel. Met dommekrachten werd, de puinhoop opgelicht om haar te kunnen vrijmaken ze werd tusschen bet hout werk uitgezaagd. Het arme meisje klaag de vreeselijk over de ontzettende pijn en de koude zij verloor evenwel geen oogenblik het bewustzijn. Onmiddelijk nadat zij beviijd was, heeft dr. Van den Berg haar een been geamputeerd het andere hoopt hij te behouden. Zij werd na middernacht per trein naar Gronin gen gebracht onder geleide van den dok ter en kwam om vier uur in den morgen in het R. K. Ziekenhuis aldaar aan. De overige personen, die kwetsuren opliepen, zijn minder ernstig gewond. Een zoontje van den heer Rofclfsema te Groningen bekwam een armbreukhij begaf zich ter verpleging naar Zwolle Bij de overige gekwetsten bestonden de wonden, uit kneuzingen aan armen en beenen, óntvellingen enz. Het volgend nummer van ons blad wordt n Waalwijk, Baardwijk en Besoijen Donde? dagmorgen bezorgd. - Advertenties worden ingewacht tot Woensdag 12 uur. Waalwijk, 27 Dec. 1913. Koopt niet in den vreemde, wat gij in Waalwijk even goed en eren goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Raadsvergadering Inde Woensdagavond gehouden raads vergadering, waarbij afwezig waren de heeren Van Schijndel en van Everdingen, is naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, waarbij het in de vorige vergadering genomen raadsbesluit inzake pensioenregeling der gemeente-ambtena- reD niet is goedgekeurd, met 5 tegen 4 stemmen aangenomen een voorstel van B. en W. en de commissie, n.l. eene vermindering van 2°/o voor alle groepen, zoodat nu voor de ambtenaren blijft te betalen voor eigen pensioen Groep A. °/o Groep B. 1% Groep C. 2°/o Voor weduwen en weezenpensloen Groep A. l°/o Groep B. 3°/0 Groep C. 4°/o De gemeente zal alzoo jaarlijks moe ten betalen f 2407.78, volgens het vorig raadsbesluit f 2007.57. Tot leeraar aan de teekenschool werd met algemeene stemmen benoemd de heer Th. van Delft. Uitvoerig verslag volgend nummer. Waalwijksche fanfare Orpheus Donderdagavond hield de Waalwijk- sche fanfare Orpheus in het cafe van den heer J. Wingels eene algemeene vergadering. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren, Directeur-Voorzitter Jac. Sars, 2e dlrecteur-vice-voorzitter Willem van Wijk, secretaris-penningmeester M. van Vuuren, commissaris J. Wingels en tot bibliothecaris N. van Wijk. Verder werd nog besloteD medewer king te verleenen aan een door de Waalwijksche Gymnastiekvereeniging te geven uitvoering. Volksmatinèe Aan de goede gewoonte om met Kerstmis eene volksmatinèe te geven, was de Liedertafel ook ditmaal getrouw gebleven. Een zeer talrijk publiek vulde de ruime zaal >Musis Sacrum'5. De Lieder tafel bracht ten gehoore »Ave Maria* v. Abt, >Heralds Bruid* van Roeske, terwijl de heer J. v. Bladel een Kerstlied zong Al deze numrpers liepen goed van stapel en werden toegejuicht. Daarna kwam de beurt aan de fanfare Orpheus, die een tweetal marschen en de ouverture L'aurore d'un beau jour, op alleszins verdienstelijke wijze uit voerde. Hare uitvoering werd met zeer levendigen bijval begroet en voldaan over het genotene verlieten de bezoekers tegen half twee de zaal. Soiree. Vrijdagavond, 2en Kerstdag werd er in >Musis Sacrum* een soiree gegeven door het Waalwijksche Mannenkwartet >Zanglust« en den bekenden komiek, den heer Mol uit Oudenboscb. 't Was werkelijk een genotvolle avond en zeer té betreuren was 't dat niet meer belangstellenden waren opgekomen. Hét dubbel kwartet had een uitste kende avond, was bijzonder op dreef en Mol, de komiek bij uitnemendheid, had een reuzen-succes. Heerlijk, smakelijk is er gelachen, gescha terd om z'n prgchtzetteo, z'n onverbe terlijke mimiek. In langen tijd hebben we een dergélijk karakter-komiek niet meer gehoord en werkelijk was 't goede variatie ia de uitvoeringen, die we in 't winterseizoen te genieten krijgen. Een woord van warmen lof mag ge bracht worden aan het dubbel-mannen- kwartet, dat ons heeft vergast op wer kelijk veel goeds. We kregen het be wijs dat onder de kundige leiding van onvermoeiden directeur den heer Jac. Sar?, ijverig en met genoegen wordt ge repeteerd en rz&'. -met zeer groot succes, getuigen de thans gegeven num mer, waaronder we vooral noemen Muttersegen, die Mühle im Thale, en das einsame Röslein. Bijzondere vermelding verdient de heer Gerrit van der Ven, die ons op een paar prachtige bas-soli vergastte, waarmede hij terecht groot succes had. In 't kort was 't op elk gebied een prettige avond, een avond van goede muziek en echte ouderwetsche humor. Een ongenoode gast. Donderdagavond zeer laat liep v. d. P., M. v. d. B. achterna. Aan diens hu's gekomen zei bij: Ik ga met je mee en ik moet brood met spek hebben. Van den B. zei hem dat niet te kunnen geven, waarop v. d. P., v. d. B. te lijf ging. Een broeder, P. v. d. B. werd door het lawaai wakker, stapte het bed uit en onthaalde v. d. P. eventjes op brood met spek. Toen P. v. d. B. den ongenooden gast zooveel gegeven had dat hij bang werd dat het den gast slecht ^zou bekomen wierp hij hem buiten waar hij als een zak bleef liggen. Eenige oogenblikken later werden de ruiten bij v. d. B. stukgeslaan. P. v. d. B. in nacht gewaad den ondankbaren gast na. v. d. P. wist echter te ontkomen wat maar goed was ook want P. v. d. B. wilde hem nog wel een portie bijgeven. Den volgenden morgen kwam v. d. P. heel vlug de stukgeslagen ruiten betalen. Van der P. zal voortaan wel een an der adres zoeken a's hij belust is op brood met spek 1 Flora Bioscope. Zooals uit ac terstaande annonce blijkt heeit de Directie der bovengenöemde bioscope voor a.s. Zondag een program ma samengesteld dat elk ander, tot op heden gegeven, nog overtreffen zal, wat betreft variatie vooral het hoofdnummer »het Rozenmirakel* een meesterwerk op cinemathografisch gebied is een nummer hetwelk, zoowel door den inhoud als door de prachtige kleurschakeeringen, en het spel der artisten, niet ten on rechte overal met een uitbundig succes werd opgevoerd. In verschillende thea ters hier te lande werd dit succes-num mer meermalen weken achtereen voor overvolle zalen opgevoerd, een feit, waaruit blijkt, dat de Directie moeiten noch kosten spaait om steeds het nieuwste te ptojecteeren- Voor variatie in de komische afdee- ling is het genoeg, dat wij enkel de namen Max en Rigadin vernoemen, dan reeds zijn wij verzekerd, dat onze lach spieren weer degelijk in beweging moeten gebracht worden. Hierbij zij nog ver meld dat het programma aaugevuld is met prachtvolle uatuurtafereelen, drama tische nummers en andere zoodat wij wederom in het verschiet hebben een prettige avond te kunnen doorbrengen in de Flora Bioscope. Wij kunnen dan ook niet anders dan onzen lezers aanraden een bezoek te brengen aan deze voor ons zoo aange name inrichting. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij onze lezers naar de achterstaande annonce. De op eersten Kerstdag geprojecteerde nummers waren boven alle lof. Het eenê no. was al mooier dan het ander. De dramatische schets >De vrouwelijke Spion van het fort Macdonald» was vooral eenig, zoowel wat betreft de prachtige kleurschakeeringen als wat batreft het spel der artisten. Zonder overdrijving mag gezegd wor den dat in de Flora-Bloscope-program- ma's worden samengesteld, zoo mooi, zoo vol afwisseling, als in de grootste bioscopen van onze groote steden niet beter worden gegeven. Een bezoek aan de bioscope is wel de moeite waard. De Minister van Oorlog en de straffen bij de Landweer inspectie. In ons vorig nummer hebben we me degedeeld het antwoord dat de mini ster van oorlog heeft gegeven op de rechtvaardige klachten van de heeren Arts en Ter Laan over de landweer- iDspecties in deze streek. De »Nieuwe Tilburgsche Courant* schrijft over dit slappe antwoord vaD den Minister De Minister van oorlog is gisteren aan het woord geweest. Een grappenmaker Is hijhij laat de kamerleden maar la chen wat zoo'n verkeerd systeem nog niet is. Ook van de overal gebillijkte klachten over de onredelijke straffen in ons land weerdistrict opgelegd, maakte hij zich met een grapje af.... hoewel hij er zich wel voor wachtte het gebeurde goed te keuren. Wij weten op dit oogenblik npg niet wat op dit zwakke betoog door de heeren Arts en ter Laan Is geantwoord. Dat er gestraft moet worden is niet ontkend. Zeker niet door den heer Arts die te veel militair bloed heeft cm niet doordrongen te zijn van de noodzake lijkheid van tucht-. Het ging echter over de wijze van strafoplegging. En de Minister zou aan het leger grooter dienst bewezen heb ben als hij ronduit had afgekeurd, wat hij thans niet goedkeuren ken, mqar waarvan hij zich te gemakkelijk afmaak te. Het rezag lijdt nergens meer door, dan door de verkeerde gewoonte dat het hoogste gezag de misdragingen van lager gezag uit kastegeest of zoo iets door de vingers ziet en openlijk niet duift gi pen. Opleidingsschool voor werklieden in het schoenbedrijf te Tilburg. Het bestuur der Vereeniging Ambachts- en Industrieschool van Tilburg en om streken heeft, na langdurige en ernstige besprekingen met het bestuur der af- deeling Tilburg van den Nederlandschen Bond van Schoenfabrikanten* besloten tot het oprichten van een opleidings school voor werklieden in het daar ter stede zoo sterk ontwikkelde schoenbe- drijf. Ten einde dit plan te kunnen verwezen lijken, is gerekend op subsidie van Rijk provincie en gemeente. Een aanvraag aan de Regeering om een subsidie van f4030 voor de exploi tatie- en een van f750 voor de inrichtings kosten, heeft ten gevolge gehad, dat beide posten op de Staatsbegrooting voorkomen. Nu richt zich bovengenoemd bestuur tot den Raad met het verzoek om op de Gemeentebegrooting voor 1914 te willen brengen le. Voor de op te richten schoenma- kersschool een jaarlijksche subsidie van f 2500 2e. Een subsidie voor eens van f750 voor inrichtingskosten. 3e. Aan de vereeniging een kapitaal van f 1500 te verleenen voor stichtings- kosten van het gebouw, dat op het ter rein van de ambachtsschool zal verrijzen, welk kapitaal in annuiteiten van plm. f 1000 zal worden afgelost. BESOIJEN. Ons parochiaal zangkoor ver sterkt met een aantal damesstemmen, voerde naar ouder gewoonte op eersten Kerstdag in het R. K. Kerkgebouw in den avond stond een der bekende Kerst Oratorium' van de heer Miiller uit. Ook thans weer waren «eer velen van hier en elders gekomen om van het schoone werk le genieten. Het behoeft haast nauwe lijks gezegd, dat de uitvoering onder de bezielende leiding van den bekenden muziek, leeraar den heer C. v. Helvoirt, onder alle opzichten uitnemend slaagde. Zoo wel koor als solisten kweten zich uitmuntend van hunne lang niet gemakkelijke taak. Hoogst voldaan zijn voorzeker allen huiswaarts getogen. Naar wij vernemen, zal met het a.s. feest van de H. Driekoningen de uitvoering her haald worden. SPRANG. 2en Ker-tdag gaf de Chr. ge mengde Zaugv. //Excelsior^ onderleiding van haren Directeor den Heer Jac. Sars eene HEI uitvoeriDg, welke alleszins geslaagd mag hee- - ten. De verschillende koornummers werden couamore en goed genuanceerd gezongen. Vooral muntte uit Oranje eu Nedeiland van Oldeman. De solisten de dames Souneveld, de Jong en van Beek benevens de Tenor et c van Beek en de Bariton Janson hadden eer t.oot van hua werk. Het dubbel-kwartet //Levens- je reine// werd frisch en zniver gezongen, dit U. was bepaald een nummer dat uitstekend werd voorgedragen. Het accompagment was bij den Heer L. Both in vertrouwde handen. 'zg] ilet geheel was een zeer goed verzorgde uit voering waarvoor den leden en niet het K minst haren Directeur allen lof toekomt. Excelsior bewijst meer en meer eene flinke Bij plaats io de rij harer zustervereeniging in te nemeD. ver In de vacature van Oaderling bij de s' Herv. Gemeente alhier, ontstaan door het l1-1 N bedanken van den heer C. v. Beek is gc- ers* kozen de heer M. Vos Dz. In de hierdoor /erd ontstane vacature van diaken is gekozen de heer M. Zwart, die de benoeming enkele Io dagen in beraad wenschte te houden. d Tot Kerkeraadsleden bij de Gerefo meerde Kerk alhier zijn herkozen de heeren R. v. Iersel en W. Kruilf tot oudeiliügei en J. W. Genuït Sr. en L. v. d. Hoeven tot Diakenen, die deze herbenoeming hebben aanvaard. CAPPELE. Naar men ons mededeelt, zal het station Capelk-Nieuwevaart een aan merkelijke verandering ondergaan. Er z nl. een stuk aangebouwd worden, dienenc om het bureau van den chef te vergrooten/ Den hatsten tijd worden ooder Lon- schendijk allerlei baldadigheden geplee.' o. s. werden deze week de glazen bij du heer A. R. ingegooid. Verder vernamen we van andere persenen ook nog klachten over j het hekken en poorties weggooien en het detje beschadigen van boomen. Eerstgenoemde zaak is in handen der politie en het is te lopen, dat het haar gelnkken moge spoedig een einde aan dergelijke prsctijken te maken. GEERTRUIDENBERG. Het gemeente bestuur te Geertruidenberg is in onderhar- deling met de firma Spcyet uit Amsterdam tot afgifte in e: f pacht van een stak voor malig militair landgrond om daarop een bergplaats en zouterij van uien te doen plaatsen. SP, he?! hij j moe een 15-ts D moo D ke c Dec ebl Der Onder deze uitgifte in erfpacht aan boven-,1 genoemde firma is mede begrepen het terrein en aanlegplaatsen der S.S. Thor en moeten jj.^ deze zelf uitzien naar een andere geschikte, aanlegplaats daar de gemeente -de .Reederi nog geen andere, goede ligplaats aan kan bieden. u. Door de ingezetenen is aan Gedept. Sta- J*,SJ tenf tnans een request Ingezonden om ge- klas noewd raadsbesluit te vernietigen daar zij vreezen dat wanneer de Thor alhier geeu goede ligplaats kan krijgen zij met haar geheele pewoneel verplaatet zal moeten wor den naar Raaimdouksvefr. VUCHT. Op waardige wijze heeft de handboogschutterij ,Willem Teil', gevestigd in het café van den heer C. Hermans alhier, haar ééc-jarig bestaan gevierd. Een dezer van dagen waren alle werkende leden, daartoe het nitgenoodigd door hun sympathieken bc- bes! schermheer den Weled.Geb. Heer Felix van kaa Rijckevoisel, iu hun vereenigiDgslokaal bijeen, ke Bij den aanvang van de feestelijkheden nam ver de Beschermheer h> t woord en liet de ver-f ;an schillende gebeurtenissen van het afgeloopen geti jaar de revue passeeren en beval de eens- en gezindheid, zoo zeer noodig voor een be- Dec 8tendigen duur van iedere vereenigiDg, ten nen zeerste aan. Daarna kwam aan de beurt, het ger gewichtigste oogenblik van dezen feestavond, op n.l. de onthulling van een standbeeld „Wil- en lem Teil' voorstellende, een geschsnk van «Jag den Weled.Geb. Heer F. van Rijckevorsel. Het gebronsde, gipsenbeeld is een pracht werk, door een kunstenaarshand vervaardigd en afkomstig uit het atelier van den Heer Henke, alhier, Alle schutters waren opgetogen over deze even kostbare als toepasselijke verrassing en nam de Heer C. Viuk, president der ver eeniging thans het woord om den Bescherm-g heer hun aller daukbaarheid te betuigen. 1,4 Gedurende den ganschen avond was er ver- der volop feest en kregen nog verschillende sprekers gelegenheid hun beste gevoelens voor de toekomst van de vereeniging te doen kennen. Ten slotte voegen wij onze wenschen s gaarne hierbij en hopen dat yyWillem Teil' g^ die thans reeds ook voor wat de schietkunst betreft, eene zoo waardige plaats inneemt in de rij harer zustervereenigiagen, moge groeien en bloeien ouder aanvoering van haar kranigen beschermheer. 'Üd Beusden 26 Dec. 1913. Kerstfeest Oudergewoonte werd den leerlingen der verschillende Zondag-scholen wederom een onvergetelijke avond bereid. Wisten de kinderen door toepasselijk gezang en voordracht enkele Nos van het pro gramma tot genoegen der aanwezigen tot hun recht te doen komen, de overige Nos, zooals de boeiende Kerstvertellin gen, de tractatie en de prijsuitdeeling vonden bij henzelven nog gereederer in gang. Een warm woord van dank daarom aan allen, die financieel en in tellectueel het hunne bijdroegen tot wel slagen. vijl fifti £V 5 'M J" I *.1I" Ji )St or SC (I

Echo van het Zuiden | 1913 | | pagina 10