Gemengd Nieuws. NI1ÏÏWS ÏÏIT HIÏÏSDgg. Kerknieuws. Advertentiën. ATTENTIE Kenners roemen om str|jd. Reusing's Worst en fijne Vleesch- waren. perpond NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Luchtvaart. Letteren en Kunst, Rijkspostspaarbank. Handelsberichten. VLIJMEN. Oudejaar^oüd had in het Café van den Heer Adr. den Hout alhier de verpachting plaats van de gemeen- tejacht en visscherij. De jacht welke in 3 perceelen bij opbod en inschrijving werd verpacht, werd nadat de inschrijvingsbiljetten geopend waren toegewezen als volgt; le perceel ,Het Ven" aan den E.Achtb. heer G. R. van der Ven voor 412 galden per jaar2e perceel gelegen ten ooorde'- van den spoordijk aan de heeren G. R' Tan der Ven en J. Pulles voer f 81,25 en|hei 3e perceel gelegen binnendijks aan den heer Lamb, van der Lee voor t 2,50. De totale opbrengst der jachtverpach ing heeft das opgebracht f445,75 maar enkele guldens minder das dan de pacht van de vorige 4 jaar, welke eindigt 80 Juni 1914, De visscherij bracht op f47,25 tegen f 124,76 in de vorige 4 jaar. 19 Jan. a.s. moeten uit de*e gemeente 12 'lotelingen opkomen en in het tijdvak tueschen 1 en 5 October nog 8. Zij moeten zich des voormiddags 10 uur aanmelden in de Jacobskazerne (groot tuighuis) te 's Bosch Vergadering van den raad der gemeente Vlijmen op Woensdag, den 7 Januari 1914 des namiddags te 6'/2 ure, ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen 1 Ingekomen stukken, 2 Benoeming Stembureau 1914, 8 Wijzigsng begrooting 1913 en 1914, 4 Beslait van Ged, Staten houdende niet goedkeuring van het raadsbesluit tot verhaal van pensioensbijdragen op de gemeente ambtenaren. 5 Schrijven van Ged. Staten waarbjj de begrooting voor 1914-, zooals deze is inge-' zonden niet voor goedkeuring vatbaar wordt geacht. SPRANG, Aan het bulppostkantoor alhier is gedurende de maand December 1918 op de Rijkspostspaarbank ingelegdf 855,63 terugbetaald f 1911,91 De heer M. Zwart heeft zijn benoeming tot diaken bij de Hervormde Gemeente alhier aangenomen. VR1JHOEVEN-CAPPEL. De heeren A. Tohma en W. Bos die onlangs bij het fan fare-corps „Sirena" als bestuursleden be noemd werden, hebben voor deze benoeming bedankt. Geertrnidenberg zal Zondag 11 Januari in het vereenigingsbouw alhier opvoeren het Bijbelsch treurspel Gekruisigd" van pro fessor FreDken. DEN BERG. Het terrein van „Sparta" verkeerde Zaterdagmiddag in zoo'n hope- loozen toestand, dat de consul genoodzaakt was het onbaspeelbaar te verklaren, zoodat de wedstrijd Den Berg-Roosendaal is uitge steld tot lateren datum. DBONGELEN. Met groote ingenomen heid werd alhier vernomen, dat het Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin beeft mogen behagen te benoemen tot Burgemees ter dezer gemeente, deD Heer D. F. Brune, thans in gelijke betrekking te Genderen. Nauwelijks was deze tijding officieel bekend, of van schier elke woning wapperde de drie kleur. Reeds denzelfden avond had er een volks vergadering plaats, ter bespreking van plan- nen ter feestelijke inhaling van den nieuw- benoemden titularis, en werd tot regeling daarvan met by na eenparige stemmen een feeet-commi8sie gekozen, bestaande uit de Heeren J. A. van Campen, voorzitter. J. de Haan (loco-burgemeester) Eere-voorzitter, H. M. de Wind, Secritaris, C. de Haan Jz. Penningmeester, C. G. Nieuwkoop, J. de Haan, B. van Beuaekom, G. van Mersber- geu, leden. H. Bouwman, G Nieuwkoop, J. Treffers, comir issarissen. Dat het Drongeleq onder het bestuur van zijnen nieuwen Burgemeeater wel ga, zij ons aller wenscb. - Ter vervulling van de vacature ont staan door het overlijden van den Heer J. Oerlemans, is benoemd tot lid der regelings commissie voor de paardenfokkerij in deze provincie de Heer P. J. 't Hoofd'districts- veearts te 's Bosch. zaal te zien. Ook van het duo Corne- lissen-Boeren moeten we volmondig be kennen het is ons uitstekend bevallen. Is duettlsten engageeren, vooral voor zulke critieke concerten, als de armen- concerteu, dikwijls een tegenvaller, hier kunnen we zeggen, dat Euphonia een zeer goede keus gedaan heeft. Na elk stuk oogstte het tweetal al meer en meer succes in, zoowel bij de solo-scenes als bij de duo's. De heer Cornelissen schitterde vooral met zijn Lijfspreuk van den Generaal en de Schoolmeester van Zwammerdam de heer Boeren was eenig in >Een verhui zing met hindernissen4 en was onver beterlijk met zijn «Ach Sophie4 dat de zaal deed dreunen van 't lachen. Kluchtliedjes en de Gouden Bruiloft waren een paar leuke duo's, doch zooals we Boeren (FHppie) zagen in de duo klucht «Levensverzekering en lijfrente4 krijgen we nooit meer iets te zien. Het duo heeft voor a.s. Zondag 11 Januari zijn naam gemaakt en 't lijdt geen twij fel of op het prachtig varieteitsprogram crijgt «Euphonia4 Zondag nogmaals een overdruk bezoek. Daarbij komt Dog, dat de heeren Cornellssen-Boeren Zondag een geheel nieuw program geven. De Zangveieeniging „Hallelnjah" alhier, zal hoogstwaarschijnlijk in de maand Februari op een nader te bepalen datum een uitvoering geven te Nituweudijk. WASPIK. Zondag 1.1. speelde Brabantia alhier een bondswedstrijd tegen W.V, II uit Waalwijk. W.V. heeft twee invallers, en treft het bijzonder dat Brab. zonder haar centervoor de Saio, moet stellen. Brab. begint met den sterken wind in den rug, doch door het gladde veld en de onvolledige voorhoede komt de rechte gang er niet in Toch heeft de W.V. verdediging het zwaarste werk cd moet ze tenslotte bezwijken voor een schot van Van deu Hoek Jr., direct daarop gevolgd door een tweede doelpunt van Van den Hoek Sr. Met 20 wordt gedraaid. Tegen den wind inspelend is Brab. aan vankelijk weer sterker. Het ware vuur zit er echter niet ia en langzamerhand ver plaatst zich bet spel. De lichte kleinere voorhoede der W.V.ers heeft minder last van het zware veld, dan de over het alge meen veel zwaardere Brab.-spelers. Toch maakt Brab. eerst nog een doelpunt door Jos, als Dekkers goed voorzet na een snellen ren. Daarmee schijnt Brab. echter al haar kruit te hebben verschoten. Uit eeu van de vele W.V. aanvallen doelpunt de Waal- wijksche rechtsbinnen met een werkelijk fraai schot in deu boek. Kort daarop is het tijd en heeft Brab. met 31 gewonnen. Ook kisr is onder de kinderen de mazelen uitgebroken en telt reeds vele zieken, 't Is te hopen, dat het karakter der ziekte niet gevaarlijk worde, opdat er geen slacht offers vallen. RAAMSDONK(DORP.) Aau de rijks postspaarbank is over Dec. 1913 ingelegd f 18468,09 terugbetaald f7912,89. Laatste boeknummer 6217. Het armenbrood is voor het Dorp aangenomen doer H. van Amelsfoort. Den l8en Januari hoopt de heer Smits vau Lage Zwaluwe een lezing te hou den over de geitenfokkerij, De 10-jarige C. de Boer had het ongelnk op straat te vallen en d-n pols te breken, dien dr. Smits moest verbinden. RAAMSDüNKSVEER. Maandagavond gaf de Kod, erk. Schietvereeniging „Samen- streven doet herleven" haar eerste Winter- uitvoeriug in het verenigingsgebouw. Van het flink ingerichte programma vielen vooral n den smaak „Flik en Flok in de klem" en „Toon de Baliekluiver." Ook het komisch spektakelstuk „Per vliegtuig oaar de maan" oogstte veel bijval in. Een woord van hulde mag ook zeker niet onthouden worden san den pianist H. van Onzenoort, die op uitstekende wijze de stokken begeleide. Maandagavond kregen S. en W. zoo'n hooggaande ruzie, dat beiden spoedig met de straat8teenen kennis maakten. W. kwam zoo hard terecht, dat een gapende wond aan zijn hoofd ontstond. Gelukkig konden enkele aanwezigen de beide vechtenden weldra scheiden. De tooneelvereeniging „Excelsior* van Kaatsheuvel, 7 Jan. 1914. Aangifte Militie Als bijzonderen datum voor het aan geven van de militie voor de lotelingen van 1914 is door B. en W. vastgesteld voor onze gemeente Maandag 12 Janu ari. Armenconcert Kon. Muziekgezelschap Euphonia* Het program van het armenconcert van het Kon. Muziekgezelschap «Eu- phonla4 voor dit jaar zouden we een echt varieté's program kunnen noe men. Immers 't gaf ons dit jaar een afwisseling zoo rijk als we ze misschien nog nimmer gehad hebben. En dat die variété behaagd heeft, Is zeker. De avond van Driekoningen Is voor allen die aan wezig waren een genotavond geweest. Alles harmonie, liedertafel, solo en duo, zang, komische scènes etc. bevallen meer dan we konden verlangen. Laten even de verschillende corpsen die hun medewerking hebben verleend met hetgeen ze Heten hooien de revue passeeren. Op de eerste plaats krijgen we dan de harmonie. Met den frisschea krach- tigen marsch van Blom Unter dem Siegesbanner, opende zij goed zes uur voor een overvol bezette zaal den avond. Na dit nummer kregen we In plaats van Zampa, zooals 't progratr vermeldde, de mooie lang niet gemakkelijke Florentiner marsch van Fuglk. Ongesteldheid van een der excutanten was oorzaak, dat 't bekroonr'e concoursnummer niet kon geblazen worden. Intusschen >Unterdem Siegesbanner, en de Florentiner werden onverbeterlijk gespeeld. Dit corps zette zijn beste beentje voor. 't Was ware Euphonia-muziek, die we te hooren kre gen. Na de pauze opende de harmo nie 't tweede gedeelte met de leuke fantasie van Keler Beia's >Soldatenleben4 Dat dit nummer met zijn leuke passages echte militaire marschmuziek en zijn vroom en innig gebed voor den strijd Insloeg, bewees het daverend applaus. De liedertafel >Crescendo4 kwam met het koorwerk van Giessen >Avondlied4 uit. Het nummer werd door 't groepje zangers mooi uitgevoerd, doch was een krachtiger koor waardig. Was de be zetting hier in evenredigheid der uit voering geweest, geen koor zou het «Crescendo4 verbeterd hebben. Buiten het koorwerk gaf «Crescendo4 nog een solo en een duo te hooren. De solo «Romance4 met begeleiding van viool en plano werd gezongen >eter kunnen we zeggen voorgedragen door onzen kranigen directeur van «Cres cendo4 den heer L. v. Cromvoirt op een wijze zooals alleen hij iemand die heel veel zingen gehoord en goed zingen geleerd heeft ons kan doen genieten. Met den Heer H. v. Nieuwstad als >ariton, liet ons de heer v. Cromvoirt den zoeten zangerigen duo «Natuurge not4 van Alb. Mosmans hooren. Het innig lieve nummertje, met zijn lieve vi ool en teere pianobegeleiding werd keu rig gezongen en oogste den bijval der geheele zaal. Dat de jongeheer J. van Dortmond als violist zeer in den smaak viel, getuigde het luid applaus, dat hem na het duo voor viool en piano «Wie gelied4 ten deel viel. We durven ge rust den wensch uitspreken welke door meerderen geuit is we hopen den jongeheer Jos. van Dortmondt nog me nigmaal met zijn instrument in onze Reusden, 7 Januari 1914. Beter laat dan nooit. Het R. K. Zangkoor, dat wegens om standigheden op of omtrent den St. Cecilia dag de gebruikelijke jaarlijksche bijeenkomst niet kon houden, heeft be sloten op Dinsdag 13 Jan. e. k. een ge noeglijken avond te beleggen in «De vier Winden4 bij den Heer Ant. v. Dijk. Het Eucharistisch Congres te Lourdes. We hebben reeds medegedeeld, dat er met den bisschop van Namen, mgr. Heylen, voorzitter van het permanent comité der Eucharistische Congressen, besprekingen waren geopend om te ver krijgen, dat de datum van dit jaar te Lourdes te houden Eucharistisch Con gres in plaats van in September vroeger zou worden gezet met het oog op de drukte, die in genoemde maand het be zoek der bedevaartgangers meebrengt. Naar du gemeld wordt, zal het con gres in Juli worden gehouden en zal de juiste datum eerstdaags worden bekend gemaakt. Men verwacht een grooten toevloed van vreemdelingen en een congres, dat nog schitterender dan een der vorige zal slagen. De Franschman Legagueux heeft Za terdag te Cannes het record voor de hoogte op 3 Juni j.l. door Perryon ge maakt met 200 M. geslagen. Hij steeg n.l. tot 6100 M, hoogte. Zijn vlucht duurde 1 uur en 35 minuten. Védrines zet zijn vlucht onverdroten voort. Hij is thans te Jaffa. Daar had men nog nooit een vliegmachine gezien. Een record van passagiersvlucht is te St. Petersburg gemaakt, waar met het reusachtig toestel «Ilja Muromez» met 10 passagiers, samen i 100 K.G. belasting een vlucht over 3 K.M. is gemaakt door den vliegenier Siberskis. Draadlooze telegrafie. Het sterkste station der wereld voor draadlooze telegrafie bezit België en wel dat tegenover het spoorwegstation te Schaerbeek in het Koninklijk park Lae- ken gelegen. De antennen zijn 120 meter hoog en vormen de hoogste constructie in België. Sedert twee jaar werkt men aan de inrichting. Ia Mei 1913 was het reeds gelukt, verbiodiog te krijgen met het Fransche station te Conakry (West- Afrika), een afstand van 4000 kilometer en op 30 Maart had men den val van Adrlanopel door Marrokko en Fransch- Soedan aan de ia Kongo wonende Bel gen kunnen mededeelen. Thans is het zelfs gelukt zich met de hoofdstad van Belgisch Kongo, Boma in verbinding te stellen (6000 kilometer). De Belgische regeering heeft besloten te Boma een even sterk station op te richten, waar van de oprichting twee jaar zal duren, zoodat een regelmatig radiotelegrafisch verkeer Brussel-Boma eerst van 1915 af kan plaats hebben. Daar in de Belgische kolonie reeds talrijke radiotelegraafstati- ods bestaan, zal het spoedig mogelijk zijn niet alleen den ia het Katange-gebled vertoevenden Belgen de nieuwste be richten in 2 tot 3 uur te doen weten, maar het zal ook den kolonialen over heden mogelijk zijn, de Belgische re geering dadelijk van belangrijke gebeur tenissen in kennis te stellen. Bij het station Lake Huron in Cana da zijn draadloos telegrafische teekens, die van het station Port Darwin in Noord- Australië uitgingen, met volkomen dui delijkheid opgenomen. De afstand be draagt 14500 kilometer. Doodgedrukt Een telegram uit San Juan (Portorico) meldt, dat vier kinderen vertrapt en 18 ernstig gewond zijo,bij het gedrang veroorzaakt door het openen van de deuren van het stadstheater, waar Kerst- mis-gescheoken aan arme kinderen zou den uitgedeeld worden. Waanzinsdaad van een i6-jarigen gym nasiast. Te Salmünster (Duitschland) heeft zich op oudejaarsavond een vree- selijk drama afgespeeld. De 16-jarige gymnasiast Anton Wolf werd plotseling krankzinnig. Hij kwam de huiskamer binnen, waar zijn 45-jarige moeder, zijn 50-jarige tante, zijn 20 jarige zuster en zijn 26-jarige broeder aan tafel hun avondboterham zaten te eten. Zonder een woord te spreken haalde hij eeD revol ver te voorschijn en loste drie schoten op zijn moeder, tanfe en broeder. Toen hij voor de vierde maal op zijn zuster wilde aanleggen, had zijn broer nog de tegenwoordigheid van geest den waan zinnige het wapen uit de hand te slaan Wolf ging daarop zingende de trap af, en naar de Katholieke kerk, waar juist dienst gehouden werd. Toen hij hier luide begon te zingen, bemerkte men met een krankzinnige te doen te hebben en bracht men hem naar het politiebu reau. Hij sliep den heelen nacht. Toen hij 's morgens wakker werd, was hij zeer verwonderd zich in het arrestantenlokaal te bevinden. Hij wist niet, hoe hij daar gekomen was. Later werd hij naar de gevangenis overgebracht. Na een uur in de'gevangenis vertoefd te hebben, kreeg hij weer een aanval van razernij, zoodat men hem naar de cel moest brengen. De drie slachtoffers zijn levens gevaarlijk gewondbij allen is de kogel in het hoofd gedrongen. Bij beide vrouw en zijn de hersenen geraakt, zoodat men aan haar herstel twijfelt. Den broeder hoopt men in het leven te houden. i Op vreemdsoortige wijze kwam de arbeider G. v. Malen (een Nederlander) in de fabriek der firma Krupp, te Essen om het leven In een riool was de gasleiding defect geworden, zoodat zich daarin en in de daarmede in verbinding staande beerput gassen hadden opgehoopt. Een werkman van de gasfabriek, met de herstelling be last, had de onvoorzichtigheid, zich met een licht In het riool te begeven, waarbij het gas ontplofte en hij werd gedood. Van Malen bevond zich op een der privaten boven bedoelde beerput en kfèeg zulke hevige brandwonden over het geheele lichaam, dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. Nog een 3-tal andere arbeiders, dat zich op de privaten bevond, kreeg ern stige brandwonden. Het ongeluk bij Rabat. Bij den rots-instorting op de over der Bon Regreg zijn 25 personen omgeko men. Mijno7igehik. KULDOCHA. Ia een miin zija door mijngas-ontploffing 16 mijnwerkers om het leven gekomen. Bergongeluk. AUSEE. Een zevental personen, die per rijtuig een tocht in de bergen maak ten, zijn verongelukt. De lijken der slachtoffers zijn gevonden. Treinongeval. Het «Grcn. Dblad» vermeldt het vol gende incident: Van den sneltrein, die Maandagmiddag 5.18 te Groningen moest aankomen, is bij het station Meppel een koppeling ge broken. Juist toen de trein genoemd stati on binnenstoomde, brak de verbinding tusschen twee 4-assige AB rijtuigen be,- stemd voor Groningen, af. Het afgebro ken deel bleef onmiddelijk met een schok stilstaan, terwijl het voorste nog een eind doorreed. Aangezien de afgebroken wa gens reeds voor het perron stonden, sprongen de meeste passagiers er over haast uit. Een paar dames kregen het met de zenuwen te kwaad en begonnen te huilen. Velen durfden niet weer plaats nemen in den waggon, waarvan de kop peling was gebroken. Daar er echter geen plaats voor hen was in de overige rijtui gen, waren zij wel genoodzaakt hun oude plaatsen weer in te nemen. De wagons werden weer aangekoppeld en met slechts weinig minuteD vertraging kon de trein weer vertrekken. Erfenis-drama. Een vreeselijk drama heeft zich Maan dagmiddag in Berbegal afgespeeld. Een der meest aanzienlijke bewoners, de no taris Palacios,stierf eenige dagen geleden. Toen het testament gisteren geopend en voorgelezen was, bleek dat de notaris het grootste gedeelte zijner nalatenschap aan zijn jongsten zoon had vermaakt. De oudste zoon, die zich door deze be schikking in zijn rechten achteruitgesteld gevoelde, ontstak in groote woede. Hij trok zijn revolver en doodde zijn moeder, zijn zuster eo zijn twee broeders. Ver volgens schoot hij zich zelf een kogel door het hart. Moordaanslag. Zondagmiddag kregen te Oeffelt bij het hengelen twee jongens, omstreeks 14 jaren oud, twist. EeD, die reeds bij voorbaat het mes in zijn mouw verbor gen had, stak plotseling den ander hier mede tusschen de ribben. De zwaar ge wonde is direct van de laatste H.H. Sa- cramenteu voorzien. (,>Geld.") Voor Erwtensoep of Potage Gezouten Kluifjes Ribjes en Kampstakjes in vaatjes van 6, 11 of 20 KGr. 0,28 Heele doorgaande varkenB pooten 0,25 Pooten enkel vleezige stuk ken 0,28 Halve varkenskoppen met kinnebak 0,25 Vereche of gezoutene kinne bak 0,30 Spek, vleesch en ribben dooreen 0,40 Versche Braadworst 0,45 Versche Hammen om zelfs te zouten 0,43 Reusing's mager Delicatesse spek 0,55 Reusing's drooge Winterbam 0,65 Heerlijke Rolham zonder heen 0,75 Versche Rookworst met het loodje 0,60 Harde Boeren Metworst 0,70 Harde Blokworst 0,70 Echte Saucise de Bologne 0,90 Fijne Boterbammenwor6t 0,45 bij 5 pond 0,42by 10 pond t 40 Delicieuse Leverworst 6,30 Bloedworst 0,80 Dik vet of mager gerookt Spek 0,44 Dik vet of mager gezouten Spek 0,42 Ontbijtspek ribjes uitgepeld 0,55 Versche Bladreuzel 0,45 Gesmolten Reuzel, in vaatjes van 6, 11 of 20 Kgr. 0,44 Gekookte Blsasham 0,90 Vershe Hoofdkaas 0,80 Delicieus gerookt Rund- vleesch. Muisjes van 2 tot 5 Kgr. 0,95 Namuisje8 1 tot 3 Kgr. 0^90 Bovenbiüen 8 tot 10 Kgr. 0,90 Rondebillen 5 tot 12 Kgr. 0,85 Botjes of Hen van 2 tot 6 Kg. 0,8 5 Reusing's heerlijke Lever pastei per groot blik 0,2 Gerookte Ossenton en, per stuk van f l,50gtot 3,00 Ossentongen in gaelij per 1 Kgr. blik 1 1,50 Eerste qualiteit verschRund- vlee8cb. Dik Pollet vleesch 0,45 Schenkel vleesch 0,40 Braadstuk zonder been 0,60 Rollade 0,60 Lappen 0,55 Risbief 0,65 Biefstuk zonder rand of zeen 0,70 Runderhazen van 5 tot 6 pond 0,75 Ribstuk (fijne rib) met been 0,60 Ribstuk zonder been 0,70 Versche Runder tongen prijs naar gelang der groote. Heerlijke Rolpens 0,65 Zending rembours, 15 Kgr. halve vracht, 25 Kgr. franco naaste station van bestemming WINKELIERS vraagt Inkoops-Prijscourant BOXMEER (N.-B.) VLEESCHWARENFABR1EK. Telefoon No. 11. Voor Gestichten, Kloosters, Hotels en Restaurants noteeren wij verminderde prijzen. Op aanvrage zenden wij maandelijks franco onzen ^rijsconrant. 5 58 11ii fi ■■win i i aam wifii WW i urm TfiiriiTTHiTntoia Aan het postkantoor KAATSHEUVEL en de daaronder reseorteerende hulpkantoren werd ge- dnrende de maand December 1913: Ingelegd f 7378,55. Terugbetaald f 5805.18 Uitgegeven werden 7 nieuwe boekjes. BESOIJEN, 7 Jan. De prijs der boter was heden op de markt Uoogete prijs 1 1,38. Laagste prijs 1 1,30. Eieren 6>/a a 7 cent per stuk.

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 6