niiuws ïïif'üïïsio. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Rij ks po ^tspaarban k Handelsberichten. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. HENRI UCI.NCK A ALEI IMHOFR, Zondag j.l. speelde Nooit Gedacht van Baardwijk een vriendschappelijke match tegen Olympia van Vlijmen op het terrein alhier. Voor de rust was de stand 00. Einde 40 in het voor deel van Olympia. Dinsdagnamiddag geraakte de ar beider J. M. werkzaam op de stoom- schoenfabriek van de firma Verhaaren met zijn hand tusschen de riem van de schiftmachioe beklemd. Het ongeluk liep betrekkelijk goed af. Met wat pijn en enkele dagen rust zal hij weer hersteld zijn. Dr. Sweens verleende geneeskun dige hulp. VLIJMEN. Vergadering van den Raad der gemeente Vlijmen op Donderdag, den 12 Maart 1914, dee namiddags ie 6'/2 ure ten raadhuize dezer gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stokken. 2. Wijziging begrooting 1913. 3. Schrijven van Ged. Staten in verband met het raadsbesluit tot verhaal van pen sioensbijdragen op de gemeenteambtenaren, HERPT. Het water op de Bergsche Maas is steeds wassende. Voor de derde maal is in dit seizoen de veerweg naar Bern overstroomd. Er wordt van dijk tot dijk gevaren. De handel in aardappelen is levendig. Men betaalt voor Bravo's f 3,50 per H.L. Blauwe en Eigenheimers schijnen opgeruimd te zijn. SPRANG. Raadsvergadering te Spraig Donderdagavond 7 uur. CAPELLE. De gisteren door Burge meester en Wethouders gehouden verpach ting van het grasgewas der bermen aan de wegen hetft opgebracht een som van f 262. WASPIK. L.l, Zondag hield de drank, bestrijdersvereenigiug Bartholomews" eene vergadering in het bondsgebouw bij den heer Van Ier9el-Moutens alhier. Er werden enkele huishoudelijke zaken afgedaan, waaronder bleek dat zicb weer zeven nieuwe leden hadden aangemeld. Zoo gaat het aantal leden steeds nog voorui\ De beer J. Vermeulen, koster der R. K. Kerk alhier, heeft als zoodanig ont slag aangevraagd. Dertig jaar lang heeft de heer Vermeulen de funclie van koster uitgeoefend. Hij was nog een kerkedienaar van den ouden stempelzijn kort, krachtig woord en breed gebaar teekenden den man van gezag. Intusschen zal ook hier wel de eerste van een nieuwe generatie de plaats van het onde ias innemeD. Jan geniete echter nog lang van zijn welverdiende rnst hij kan 't hebben. De botermakt r P. Verschuren geraakte Dinsdag zoo ongelnkkig met zijn hand tus schen eene machine, dat dit lichaamsdeel ernstig gekwetst werd. Dr, Smits moest onmiddelijk hulp verleenen. RAAMSDON K(DORP). Gisteren werd alhier voor 't eerst na een 20-tal jaren weer een voorjaarsveemarkt gehouden. Aangevoerd werden 89 koeien, waarin een levendige handel werd gedreven. De premiën werden getrokken door: G. Knaap, C. Bink, J. Boons, P. Boons, W. de Brain, L. van Ginneken, A. Zijlmans, N. van Dongen, W. van Laarhoven, P. Damen en J. Kuijstera. De 5 jarige Jos Boons viel voor nit een met stroo geladen wagen. Wonder boven wonder bracht de kleine het cr met eenige lichte kneuzingen gelukkig af. Dr. Smits verleende hulp. Uit dit dorp zijn 7 paarden verhuurd om van 9 tot 14 Maart in het leger dienst te doen. Slechts 1 paard werd afgtkenrd. De dieien werden te Waalwijk iu ontvangst genomen en tegen fliuken prijs geschat. Het paard van den hetr D. Lauk- hnizen schrok en ging ophol. De kar kwam tegen een paal der El. Centrale, die dwars doorbrak. Met de burrie achter zich rende het razende dier over sloot en heg, tot hef bij het liefdegesticht door Anton Broeders tot stand werd gebracht. RAAMSDONKSVEER. Beursuotteriug hotel de Reyer. Rogge f 5,15; Tarwe f 7,60 k f 7.70; Haver f 8 Roode Tarwe f 7,60Mais f5,70; Erwten f 6.80; Hooi f 11,50 Rogge stroo f 8,50. Veel handel in klaver-mengsel-en mac- gel-zaden. Door Heerec agenten der sui kerfabrieken werden verschillende contracten afgesloten, De prys der bieten is dit jaar voor deze streek f 11, franco levering f 12. Zaterdag zwol de baud van Mej. M. S. zoodanig op, dat men het raadzaam achtte geneeskundige hulp in te roepen. Dr. Lips constateerde bloedvergiftiging. Naar we vernemen bestaan er plannen om een antodienst in te leggen tusschen de volgende plaatsen: Breda Oosterhout Raamsdonksveer Geertruidenberg Made Wagenberg - Terheiden - Breds. In de maand Februari passeerden aan de rolburg Raamsdonksveer-Geertrnidenberg 832 schepen en stoombooten, een inhoud hebbende van 42308 tonnen. GEER'l RUIDEN BERG. Maandag is er een staking uitgebroken onder het werkvolk dat werkzaam was aan het slechten der wal- leD. Zij eischten meer loon. 's Avonds hadden nog enkele relletjes plaats, waarbij de politie moest ingrijpeD. Een staker werd gearresteerd terwijl ver schillende het hazenpad kozen. De toestand van 10 jarige v. H. die verleden weck by het spélen met zT» beentje ouder een lantaarnpaal geraakte is zoo ver ergerd, dat men voor zijn leven vreest. 'S BOSCH. In de Maandagavond ge houden raadsvergadering heeft het er weer terdege gespannen over de gasfa briek, speciaal over den directeur. Het bleek dat deze zonder eenige machti ging of zelf zonder daarvan eenige ken nisgeving te doen op sommige posten der begrooting f9000 boven de raming Toen hieromtrent nadere inlichtingen werden gevraagd, maakte de directeur er zich erg gemakkelijk af door te ant woorden dat een begrooting slechts een raming, dus meer een goede bedoeling dan een realiteit was. In de toekomst zal hij echter tijdig kennisgeven als de be- grootingspost haar grens nadert, Men begrijpt dat dit antwoord opnieuw de leden absoluut niet bevredigde. Wanneer we daaraan bijvoegen dat het beleid en het beheer van den direc teur der gasfabriek mede oorzaak zijn dat het gasbedrijf zeer ongunstige resul taten heeft opgeleverd, terwijl met reden betere uitkomsten van hetzelfde bedrijf konden worden verwacht, en mede in verband met deze mingunstige resultaten de hoofdelijke omslag der gemeente 's Hertogenbosch met een procent is verhoogd, dan is het te begrijpen, dat gemeentenaren maar vooral de gemeen teraadsleden weinig ingenomen zijn met een dergelijk door den bedoelden direc teur getoond beleid, hetgeen ook weder om is gebleken, bij de besprekingen het bovengenoemd voorstel van B. en W. betreffend. Door verschillende leden werd heftig geprotesteerd tegen het beleid van dezen functionaris, maar besloten werd het onderzoek der commissie inzake de gas fabriek af te wachten. Besloten werd nog het besluit te hand haven tot verkoop van een gedeelte Meijerij-plein dat bestemd was voor de scholen van middelbaar onderwijs, voor industrleelen doeleinden, in weerwil van het advies van den directeur van ge meentewerken. De adviseur der stad inzake stedelijke electrische verlichting zal in mondeling overleg trïden met den adviseur der provincie Prof. van Swaay. In 't stedelijk ziekenhuis alhier werd Zondagmiddag eene vergadering gehouden tot stichting van een Zuide lijke afdeellng van den Bond van R.K. Ziekenverpleegsters, leekenverpleegsters In de bisdommen 's Hertogenbosch en Breda, waarbij verschillende autoriteiten en een 20 tal katholieke verpleegsters waren opgekomen. De afdeeling werd gesticht onder voorzitterschap van Dr. v. d. Heijden. De katholieke sigarenmakers der firma Goulmy en Baar zijn Maandag aan 't werk gegaan. Hoewel er telkens rel letjes voorkwamen, was de bescherming door rijks- en gemeentepolitie uitnemend. De overige katholieke arbeiders en de socialisten zijn nu gisteren gevolgd, in 't geheel 60. De leden der federatie Worden niet meer aangenomen. Zaterdag en Zondag is de politie zeer streng opgetreden en werden velen ge arresteerd. TILBURG. Do bestnreD der iD het Bisdom van 's Hertogenbosch bestaarde plaatselijke, distrikt en dekeDaatsgilden in de bouwbedrij ven, timmeren, smeden, metselen, schilderen en aanverwunte vakken, bielden Maandagna- middag in de bovenzaal van het café Voskuil te Tilburg, een buitengewone vergadering. Vertegenwoordigd waren gilden nit Kaats heuvel, St. üedenrode, Helmond, Eindhoven, Loon op Zand, Made, Wanroy, Besoijen, Gestel by Eindhoven, Mill, Boksmeer, Schyndel en een viertal nit Tilburg—Nijmegen was niet vertegenwoordigd. Nadat de voorzitter der TilbnrgBche gilde een woord van welkom bad gesprobbn, gaf by de leiding aan den waarnemenden voorzitter, den heer Joh. Schoenmakers Kapelaan G. J. van denHout nit Raamsdonksveer zette bet doel en de samenstelling der Gilden organisatie in de bouwbedrijven in bevattelyke woorden niteoD. De bond heeft ten doel door onderlinge samenwerking zijner atdeelingeu en het fede ratie! samenwerken met vereenigingen van gelijken aard in de andere Bisdommen, de ulgemeene en bizondere belangen te behartigen van de gilden en de gildenleden, om daardoor te komen tot hoogere zedelijke en stoffelijke welvaart der individneole leden eenerzijds en tot verbooging van de eer van het ambacht anderzijds Door het houden van vergaderingen tentoonstellingen, lezingen, voordrachten, het geven van cursussen, het uitschrijven vun prijsvragen en bet orgaDiseeren van examens als gezel en meester in het vak, bet bevorde ren der invoering van die wettelijke bepalingen eu voorschriften, die aan het ambacht en aan de leden ten gosde komen, het voeren van actie tegen alles wat strijdig is of worden kan met de belangen van bot gilde of de leden, het bevorderen van den gezamelijkeu aankoop van bedryfsmateriaal. De zoo talrijke opkomst is bet gevolg ge weest va* Je thuisgesonden agenda met mededeejingen van het bestnnr en een uit; voerig verslag van den stand der finantiën- door die voorlichtende agenda was de be langstelling gewekt. De vergadering was dan ook zeer geanimeerd. Met den Chr. groet en een welkomstwoord? opende de Voorzitter de vergadering, waarna een alge meen en fiaantieel verslag werd uitgebracht der beide fondsafdeeiirgen. Na goedkeuring der beide verslagen waarvan laatste nog nader door een commissie zal geverificeerd worden, werd het besluit door het bestuur genomen, ook vrouwelijke leden van den Gildenbond bij het Ziekenfonds toe te laten goedgekeurd. Punt 5 der agenda nam veel tijd in beslag. Was het plan van het bestunr eerst ge weest den aannemingstij'd tot 16 jaar te verlagen, later heeft het gedacht, in verband met de gezinsverzekering nog geen verande ring aan te brengen. Wat deze laatste genees kundige gezinsverzekering betreft lag het in de bedoeling, de pogingen daartoe in het werk gesteld Diet verder door te zetteD, doch staande de vergadering bleek er voor die zaak zooveel belangstelling, dat er Da eenige inlichting eu aanwijzing besloten werd bij alle leden nogmaals rond te vragen en bij genoegzame deelname de geneeskun dige gezinsverzekering iu te voereD. Met het oog op een paar voorgekomen vallen, werd den leden herinnerd, dat wanneer een lid zich op advies van den dokter onder de behandeling van een speciali teit moet stellen, het lid eenmaal hoogstens 10 gld. voor medische hulp vergoed wordt, mits de reserve der eerste afdeeling dit toelaat. Besloten werd voorts nog, dat het bestuur om de twee jaar voor de helft zon aftreden, de rooster van aftreding zal door het bestunr nader worden vastgesteld. R. K. Kiesvereeniging Prov. Staten. De afdeeüog Kaatsheuvel van de 'R. K. Kiesvereeniging in het District Tilburg tot verkiezing van leden voor de Prov. Staten vergaderde Zondag jl. in de zaal van bet Kon. Muziekgezelschap /yEnphonia." Aan de orde was de bespreking van stemming over het voorstel van het Hoofdbestuur betreffende art. 10 zesde alinea. De opkomst ter vergadering was vrij wel. De Voorzitter, de heer M. van BenrdcD, besprak de voorgestelde wijzigingen duidelijk en helder, waarna tot stemming werd over gegaan. De wijzigingen werden met 27 stemmen voor en 1 stem tegen aangenomen. Concours en Tentoonstelling Patronen- maken. Zaterdagavond had in de bovenzaal van den heer A. A. Snoeren-Mombers de ten toonstelling plaats vsn bet gemaakte werk van de leerlingen van den cursus in het PatronenmakeD, alhier nu twee jaren gegeven. De cursus die door een 40-tal jongelui bs zocht wordt heeft door dit concours bewezeD in een behoefte, vooral voor den conpenr onzer schoenfabrieken te voorzien. Het ge leverde werk het teekenen, uitsnijden en 't controleeren van het gesnedene van zes verschillende modellen zag er zonder uit zondering keurig uit. Door het bestunr waren een 5tal prijzen uitgeloofd onder de deelnemers aan het concours. De jury be stond uit de heeren Adr. Vesters en P. v. DougeD. De prijzen werden toegekend ah volgt: le prijs Adr. van Beek, 2e prijs Adr. v, Riel, 3e prijs A. Stokkermans, 4e prijs P. Steenbergen en 5e prijs J. van Beek. minstens een paar honderd jaar gestaan kan hebben, vond men bij de funda menten een tamelijk gave eiken dood kist, waaraan slechts de bodem ontbrak, terwijl de overblijfselen der beenderen ook nog aanwezig waren. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie Naar aanleiding van het feit dat ik vroeger de lezers op de hoogte stelde van het konijnenzaakje behandeld voor het Kantongerecht te Waalwijk op 10 April 1913, waarbij J. F. en P. R. een voudig zonder vorm van proces naar de gevangenis te 's Bosch werden ge bracht als verdacht van meineed, diene thans 't volgende Bewusten hebben 5 dagen gevangen gezeten, daarna hebben de Heeren Rechter-commissaris, Subst. Officier van Justitie, griffier en de noodige maré chaussee met getuigen op het terrein de zaak in loco onderzocht, met het gevolg ze anderendaags, na opnieuw verhoord te zijn, in vrijheid werden gesteld. Den 30 April d.a.v. gaf de rechtbank aan getuigen befeekend »recht van instructie» met getuigenverhoor. Na diverse getuigen gehoord en ook later nog hoofdgetuigen, vermeent men dat de schuld bij de politie berust dienten gevolge is v. G. gedegradeerd, dus gestraft. Toen hebben getuigen J. F. en P. R. zich per brief tot den president der rechtbank vervoegd met verzoek van rehabilitatie en Nu komt de veldwachter van Kaats heuvel mondeling hun namens den Bur gemeester mededeelen dat ze geheel van rechtsvervolging ontslagen zijn. Is dit genoeg voor onschuldlgen, die 5 dagen in arrest gezeten hebben Naar men mij mededeelt zijn belden in hooger beroep gegaan en elschen daar toch een der partijen schuld heeft, dat de schuldige(n) gestraft worde(n). V. „de bende van de vijf punten'', bij he] meisjes-verbeteringsgesticht te Boulog- ne-sur-Seine. Een der deugnieten, de bevelhebber, commandeerde: „vuren'' en de boosdoeners losten een regen van revolverschoten op de ramen, wel- ke natuurlijk in scherven vielen. In het gesticht ontstond een paniek, waarvan drie meisjes gebruik maakten om te vluchten. Een van deze werd door de bende ontvoerd en afschuwelijk mishan deld. Zij verklapte de jeugdige misdadi gers en zoo slaagde de politie erin om een 7-tal van deze jeugdige indivi- duen allen jongens van 17 tot 19 aar oud te arresteeren. Rivierberichten. Op 10 Maart. in Meters «rHertogenbosch 3.55 A. P. Crèvecoeur (Dieze) 3.54 Crèvecoeur (Maas) 3.57 St Acdries (Maas) 5 55 N.AP St Andries (Waal) 6 48 Grave1032 Venlo15.17 Maastricht. 4415 Keulen6 33 boven nul, Op 9 Maart, in Meters Arnhem 3.73 -f- A P. in c.M was 19 was was was was was was val 20 21 26 68 18 6 33 was 62 in c.M wes 72 Aan het postkanloor KAATSHEUVEL en de daaronder re9eorteerende hulppoetkantoren, werd gedurende de maand Februari 1914: Ingelegd f 7012,09. Terugbetaald f 9728,42. Uitgegeven werden 17 nieuwe boekjes. BESOIJEN, 10 Maart. De prijs der boter was heden op de markt Uoog6te prijs 1 1,50. Laagste prijs 1,46. Eieren 3l/j a 4 cent per stuk. Kaatsheuvel, 10 Maart 1914. Ledenvergadering Ziekenfonds. Zondag 8 Maart, hield het Ziekenfonds, instelling van den R. K. Gildenbond, alb., te 12 unr, in de school der Eerw, Zusters een algemeene Ledenvergadering. Nog nooit is de vergadering zóó druk bezocht geweest als j.l. Zondag. We kunnen geraBt zeggen, dat alle leden present waren. Aanbesteding. Op Zaterdag 21 Maart zal B. en W. van de gemeente Loon-op-Zand ten raadhuize te Kaatsheuvel aanbesteden, het verbouwen van 3 Openbare Scholen in deze gempente n.l. voor de o. 1. school aan den Loonschen Dijk, aan den Berkdijk en te Loonopzand. De openbare school in de kom te Kaats heuvel, zal niet verbouwd wordeD, daar men steeds in onderhandeling is over een nieuwe school aldaar. Ongeval. Dinsdagmiddag had de jongen A. v. Riel werkzaam op de Stoomschoenfabriek van d;n heer M. van Beurden, het ongeluk, door mistrappen van den zolder te vallen, waardoor hij een bloedende hoofdwonde bekwam. Aangeboden. De heer N. Hesselmans, biedt zijn crediteuren, door bemiddeling van Mr. Lion, advocaat—procureur te 's Bosch thans 10 pCt. aan. Weddenschap. Zekere B. alhier won dezer dagen een weddenschap om in een uur tijd vijf voren grond tot zekere diepte om te zetten. Daar de ,jnan reeds bijna 60 jaar Is, is het een kras stukje en mag hij groot gaan op z'n winst van een tientje l Hoog water. Wederom is, tot last van zeer velen, het water in de Maas zoodanig gewas sen, dat de loswal gedeeltelijk onderstaat en zelfs de hoogwatersteiger. Bovendien staat de waard nagenoeg geheel blank, zoodat de overtocht per veerboot veel vertraging vindt. Eigenaardige vondst. Bij het sloopen van een woning, die Een iuweelendiefstal van 4 millioen mark. Donderdagnacht hebben die ven zich toegang verschaft tot den ju welierswinkel van Moritz Kanner te Leip zig. De inbrekers braken de brandkast open en maakten zich van 3000 mark in geld en voor 200 a 250.000 mark aan juweelen en gouden horloges mee ster. Boven den winkel bevindt zich efn café, waar eenige medeplichtigen tijdens de inbraak een hevig lawaai schopten om daardoor het leven, dat de inbre kers maakten, minder hoorbaar te ma ken Daar de winkelier slechts voor 60.000 mark verzekerd is, lijdt hij groote schade. Van de dieven is nog geen spoor ont dekt. Reeds verleden Zaterdag zijn in Leipzig twee tot nog toe niet opgehel derde diefstallen gepleegd. Diefstal in den trein. Een Engelsch echtpaar van Birmingham, dat in een eerste klas rijtuig in den sneltrein naar Keulen zat, had een reiskoffer, dat kost bare voorwerpen bevatte en gesloten was, in het net gelegd- Tusschen Namen en Luik begaven zij zich naar den spijs- wagen, na hun coupé te hebben afgeslo ten. Tijdens hun afwezigheid is een dief dinnengedrongen, die uit den koffer sie raden gestolen heeft, ter waarde van 5000 gulden. Jonge Apachen. Het apachen-volkje van Parijs, wordt steeds driester en wat het ergste is er zelfs jeugd-afdeelingen in deze misdadi- gers-benden zijn.. Een ontzettende gebeurtenis die zich te Boulogne-sur-Seine, een voorstad van Parijs, heeft afgespeeld, levert daarvan een nieuw bewijs. In een der laatste nachten, zoo meldt de "Matin,, verzamelden zich een vijf tien-tal jeugdige schurken allen leden van een goed-georganiseerde misdadi- gers-bende, bekend onder den naam Het lawine-ongeluk. Een ongeluk waar- door vijftien bloeiende menschenlevens verloren zijn gegaan, vond plaats op den Tabaretten-kam (Tyrol) De militaire patrouille bestond uit 20 man, die uit gegaan waren voor een ski-oefening. Tegen vier uur bemerkte een gids, die op den tegenovergestelden Tartscher-alm aan 't houthakken was, dat de lawine losbrak, terwijl de manschappen opstegen. Alle 20 werden onder de sneeuw bedol ven. De gids snelde Daar Trafoi en waarschuwde de gendarmerie, die onmiddellijk met gidsen te hulp snelde. Men kon met verrekijkers vijf personen waarnemen, wien het gelukt was zjch uit de sneeuw los te werken. Tegen elf uur 's avonds kwamen de gendarmes op de plaats des ongeluks aan en werkten koortsachtig aan de berging der bedol ven mannen, Zij kregen daarbij in den volgenden voormiddag hulp van troepen uit Scblander en Méran. De vijf geredden werden naar Trafoi gebracht. Onder de 15 dooden telt men 2 officieren 2 vaandrigs en liman. De commandant, de le luitenant Loeschner, was iemand in Alpen-beklimmerskringen zeer goed bekend. Ook was hij bekend bij alle fotografen. Daar het nemen van foto's in die streken verboden is moest ieder amateur-fotograaf zich tot hem wenden en hij wist door zijn menschenkennis al spoedig te bepalen, of hij iemand ver lof tot het nemen van kiekjes kon geven of niet. Onder zijn leiding achtte men de veiligheid van de expeditie die bij helder weer en met alle mogelijke voorzorgen uitgetrokken zeker. Eensklaps maakte de reusachtige lawine zich los met donderend geraas. De neergestorte sneeuw bereikte de hoogte van een huls over een breedte van 800 meter. Loeschner had de opdracht met zijn patrouille boven op den Tabaretta-kam, 3020 meter hoog te gaan. De weg, dien hij nam, is dezelfde, die 's zomers gere geld gekozen wordt om den Ortler te bestijgen. Volgens een later bericht hebben twee lawines samengewerkt om het ongeluk te veroorzaken en is het den redders gelukt, drie lijken uit de sneeuw op te graven, onder wie dat van den comman dant. In het geheele Alpengebied zijn lawinen voorgekomen tengevolge van een storm. Daar de temperatuur vrij hoog is, vreest men voor snel smelten der sneeuw en bij aanhoudende regen voor hoog water. De Zuidelijke Aipenvoet heeft prachtig zomerweer. Een ernstig ongeluk. Men meldt uit Steenwijk Op den rijksweg nabij Steenwijk had gistermiddag een ernstig ongeluk plaats. De landbouwer H. O. reed met paard en brik, waarin zijn moeder en mej. B. IJden gezeten waren, toen ie mand met een fiets naderde. Het paard schrok en sprong op zij, zoodat het rij tuig kantelde en de inzittenden op den grond werden geslingerd. O. zelf kwam er goed af, zijn moe der echter werd zwaar gewond, haar hoofd was gespleten. Mej. IJ. had een arm gebroken en klaagde over pijn in de borst. Moderne kindeten. Eergisterenmorgen kregen de 16-jarige G. B. en de 14-jarige A- B. met hun 52-jarlgen vader in hun woning aan de Pijperstraat te Rotterdam, over een en ander ruzie. De twist echter bleef niet alleen bij woorden, want onverwachts greep de 16-jarige B. zijn vader vast en drukte hem in een hoek der kamer. Zijn 14- jarige broer greep daarop een gordijn- stok en ging daarmede den ouden majn, een goedbloed, te lijf. De jongen beukte er zoodanig op los, dat zijn vader tengevolge van de stokslagen, een gebroken arm bekwam. Voor straf werden ze gisteren in het politiebureau aan de Meermansstraat opgesloten. We leven tegenwoordig wel in een ^verlichten" tijd! maakt natte kelders en vochtige muren vlkomen waterdicht en kurkdroog. 5386 BOTTEBDAM QB. DBAAI8TEBG 2 Inlichtingen, Prospectus C. gratis

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 6