Opening1 Yoorjaarsseisoen. Eli Alle artikelen yoor de EERSTE H, EeistdaagsTentoonstelling van DAMES-EN KINDER-MODELHOEDEI Louis van Adelberg EKFIiUIS Notaris RANT De Notaris J. J. FENS Te huur gevraagd, J. VAIN EIJKELOTIMG «MARTIN» Engelsche kaarten GipS'Wandbordjes Schrijfmachines Aanbesteding. Vleeschhouwen] en Spekslagerij J. van dei Sanden-van Tilburg!!! Ameiican-Automatlc-Tip-Top-Foto Salonportret cadeau BUITENLAND. Kleine Advertentiën. Hserea- sn Jongehesren-Ceatuuma en Kinderpakjes Advertentiën. Staat ter dekking het maken van ver anderingen aan de openbare school I aldaar, noodzake lijk volgens de be palingen van het Kon. besluit van 25 Juni 1912. JE &DEES de Wed. H. v, Vugt. Engeland. Frankrijk. Enorme sorteering in alle Kinder-Artikelen. Prima Hoogo Hoed f3,50. Fantaisiehoed fl,50 Spsrtd&s met nikkel garnituur 14 eent. TE BESOIJEN. publiek verkoopen publiek verkoopen BOEKHANDEL. GROOTESTRAAT, WAALWIJK. A. J. DE ROON Noordstraat 68. Noordstraat 68. ezoi PRACHTIG zijn dit jaar de Wij leveren alles op 'fc gebied van Manufacturen, Bedden, Dekens, Ledikanten, Gordijnen, enz. enz. GeheeJe UITZETTEN voor lui die trouwen gaan Complete LUIERMANDS-U1TZETTEN. Wij brengen iets nieuws in waterdichte Moiorjasjes en Broeken geschikt voor Motorrijders, Wielrijders, Slagers, in fabrieken en kantoren. Aanbevelend, Markt WAALWIJK. - Vischmarkt HEUSDEU Een deftigen Inboedel Verschillende leerlooierijmachi nes en Gereedschappen, waar onder eene glansstootmachine, roodkoperen zuig- en perspomp, andere pompen. 12 hardsteen en touwtafels op schragen, vleesch- 1 Mei a.s. te betrekken, boomen, twee bascules, stootwagen op veeren, lessenaars, nieuwe étalagekast en wat verder te koop zal worden aangeboden. voor klein gezin. Grootste verscheidenheid TE CAPELLE. 6201 Dek geld 8 gulden, bij de eerste aanbieding te voldoen. Voor de H, Communie. KERKBOEKEN* R0ZENKRANSEB en een groote keuze geschikte Cadeaux aan scherp con- curreerende prijzen. voor het maken van BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Vrijhoeven-Ca pel zullen op Zaterdag; 14 Apr 1914 des voormiddags halt twaal ten raadhuize publiek Vrijhoeven-Cappel, 23 Maart 1914 Burgemeester en Wethouders, VAN HEECKEREN. De Secretaris, M. KUIPERS. Stationstraat, bij 12 kleine of 6 groote k 25 ct er door het gebrek aan kali verloren of ongebruikt blijven en hoe de oogst juist door het te weinig aan die eene meststof gedrukt wordt. Hoe vaak ge beurt het, dat een landbouwer van mee ning is, dat elk gewas een bepaalde meststof noodig heeft en hij geeft dan bijv. alleen chilisalpeter of alleen su- perphosfaat. Zulks is dan alleen juist gehandeld, als men overtuigd is, dat de bodem genoeg kali heeft, als dus bijv. de voorvrucht een zeer rijke kali bemesting heeft gehad. Gij kunt er dan van verzekerd zijn, dat gij, als het ge val zich voordoet, dat ge bij een ge noegzame bemesting met stalmest, stik stof en fosforzuur toch geen voldoende oogsten verkrijgt, de schuld hiervan in negen-en-negentig gevallen van de hon derd te zoeken is in kaligebrek en gij door kainiet of een ander kalizout, bijv. 40 pCt kalizout en patientkali te geven, het gewenschte resultaat verkrijgt en ge de oogstopbrengst aanmerkelijk ziet stij gen. Verder moet ik nog, alvorens dit opstel te eindigen de kalk noemen, Moge zij al niet eenzelfden rol spelen als de genoemden, zij is in elk geval onmisbaar. Geen land kan, welk gewas ook, in voldoende hoeveelheid opleve ren zonder kalk. Geen meststoffen wor den ter voeding gereed gemaakt zonder kalk, geen kali en fosforzuur worden geabsorbeerd zonder kalk. Het drietal genoemde verandert dus in het viertal: kalk, kali, fosforzuur en stikstof. vooral uit de groote menigte, die in Downing Street stond te kijken naar het gaan en komen der ministers en de verschillende personen, met welke be sprekingen werden gevoerd. Met blijk bare opgewondenheid wachtte men de resultaten der besprekingen af. Wat de afwikkeling van het drama brengen zal, is na de gebeurtenissen van gisteren misschien nog moeilijker te be palen dan de vorige dagen. Zeker is dat de regeering veel van haar kracht verloor, vooral nu blijkt dat zij baog is dat het weigeren der officieren op de manschappen zal overslaan. De liberale bladen zijn zeer misnoegd over de houding der regeering. Zal de regeering ten slotte aan de oppositie toegeven, of nog een nieuwe poging tot verzoening doen Of zal zij ondanks alles toch vast op haar stand punt blijven staan Het Ulster-drama. Zelfs de unionistische bladen, die er wezenlijk niet bang voor zijn om den toestand in Ulster een paar graadjes erger voor te stellen dan deze werkelijk is, gaven gisteravond toe, dat de toe stand nu, dank zij vooral de verklaringen door Asquith in de »Times4 gepubli ceerd, >somewhat better4 geworden is Ze werden gisteravond in het Lager huis door Asquith nog eens versterkt en bevestigd de troepen bewegingen in en naar Ulster hadden alleen een zuiver-be- schermend karakter, meer troepen zouden niet worden aangevoerd en nooit hoopte de regeering van de troepenmachten gebruik te hoeven maken. Natuurlijk waren de unionistische lei ders met deze verklaringen niet tevreden, en bleven ze hun oppositie in het Lager huis volhouden, maar, de indruk door de verklaringen in het land en in Ulster gewekt, is volgens de unionistische bladen zelfs, zeer gunstig. Nu moet ook worden toegegeven, dat de verklaringen van Asquith heel wat milder en gematigder luiden dan de scherpe en besliste woorden, die Lloyd George, in zijn Zaterdagavond te Hud- dersfield gehouden rede gesproken heeft. Hij had het in die rede over het on omstootelijke besluit van de regeering om haar wil door te zetten en haar plannen door te voeren en in het licht van die woorden hadden de troepen bewegingen naar Ulster een heel wat dreigender karakter dan Asquith er in zijn verklaringen aan hechtte. Gaf Lloyd George Zaterdag dus in zijn rede de opvatting en de meening van de regeering weer, dan heeft er een heele verandering in haar houding plaats gehad en heeft zij een heele zwenking gemaakt, die niet ten onrechte waarschijnlijk aan de kwestie met de officieren moet worden toegeschreven. Over de kwestie van die dienstwei gering der officieren om in Ulster te vech ten is het intusschen uiterst moeilijk wijs te worden. Asquith heeft reeds zeer geruststel lende verklaringen van het »misverstand" gegeven. Unionistische bladen blijven echter heel wat verontrustender voor stellingen van het gebeurde geven. En ook al moet men natuurlijk de bijzonder heden, die zij geven, met zeer veel re serve aanvaarden, toch blijkt er wel uit, dat er neer aan het handje geweest moet zijn dan Asquith wel wilde doen gelooven en dat de dienst-hervatting der officieren niet zoo onvoorwaardelijk in haar werk is gegaan, als in de verklaring door de regeering afgelegd, werd voor gesteld, Wij zullen op verschillende lezingen van het optreden der officieren gegeven, maar niet dieper ingaan. Intusschen zij opgemerkt dat ook de geringste voorwaarden, die de regeering heeft moeten toestaan om de officieren tot terugneming van hun ontslag uit den dienst te brengen, haar positie in Ulster wankel en onveilig hebben gemaakt. De unionisten van hun kant doen na tuurlijk al hun best om de weigerachtige officieren, zoo mogelijk nog in hun verzet te stijven. Zoo zendt sir Marcus Samuel uit Biarritz aan de »Times4 een schrijven, dat hij voor een som van 10.000 pond inschrijft voor het stichten van een fonds om de officieren, die door hun weigering naar Ulster te vertrekken, schade moch ten lijden, weer voldoende schadeloos te stellen. Welk een belangstelling en spanning ia Londen heerschten ten opzichte van de Ulster-gebeurtenissen, bleek gisteren tene Het verhoor van mevrouw Caillaux. In het kabinet van den rechter van instructie Boucard werd mevrouw Cail laux Zaterdagmiddag voor de eerste maal verhoord. Er waren alk mogelijke maat regelen genomen, om haar aan de oogen van manifestanten, nieuwsgierigen en loerende fotografen te onttrekken. Op verzoek van den heer Boucard deelde mevrouw Caillaux eenige bijzonderheden uit haar leven mee. „In 1894, zeide zij trad ik in het huwelijk met Léon Claretie. Uit dat huwelijk is een thans 19-jarige dochter, Germaine geboren. In April 1908 werd te mijnen gunste echtscheiding uitgesproken en in December 1911 ben ik hertrouwd met Joseph Caillaux, des tijds voorzitter vanden mlnisteraad. Mijn tweede huwelijk was uit liefde en sinds dien heeft een wederzijdsche en zeer oprechte genegenheid ons verbonden. Ons. fortuin waarborgde ons beiden de grootst mogelijke onafhankelijkheid. Steeds heb ik met de meeste belang stelling het openbaar leven van mijn echtgenoot gevolgd, wiens vreugden en zorgen ook van politieken aard, ik deelde. (Na dat gezegd te hebben barstte me vrouw Caillaux in tranen uit). Nadat het verhoor een oogenblik on derbroken was, hervatte zij Sinds twee jaar worot een afschuwe lijke campagne tegen mijn man gevoerd, die onder allerlei voorwendselen wordt aangevallen, in het bijzonder wegens den afstand van een gedeelte der Congo- kolonie en men beschuldigt hem, dat hij dit aan Duitschland verkocht zou hebben. Ik heb veel onder deze lastercampagne geleden en vooral, nadat de aanvallen, sinds bet totstandkomen van het kabi- net-Doumergue, een uiterst kwaadaardig karakter aannamen. In sommigen salons ontstond een soort van vijandelijke stilte als ik verscheen. Dat verbitterde mij des te meer, daar de eerlijkheid van mijn man aan geen twijfel onderhevig kan zijn". Zij verklaarde verder, dat zij tot den aanslag was aangespoord, door de zeker heid, dat de brieven door Caillaux aan haar geschreven, zouden gepubliceerd worden. Deze dateerden van den tijd, toen zij nog niet roet hem gehuwd was. Zij had bij een advocaat pogingen gedaan om de inbeslagneming dezer brieven, die den directeur van de Figaro in handen waren gekomen, te bewerken. Maar zij was tot het inzicht gekomen, dat Cal- mette zich aan een gerechtelijke onder zoek kon onttrekken en met zijn publi ceering voortgaan. De Figaro antwoordt onder den titel „Een Manoeuvre", het volgende op het geen mevrouw Caillaux aan den rech- om met ter van instructie omtrent de brieven, die het blad zou publiceeren, verklaar de: Hoewel het moeielijk is een systeem van verdediging vast te stellen voor een moord als die, waarvan onze directeur het slachtoffer was, schijnen toch de vrienden van de moordenares een ar gument te haren gunste te hebben ge vonden. Om die verzachtende omstan digheid meer te doen uitkomen, zou de afgevaardigde Ceccaldi van de tribune meedeelen, dat zij in een der salons heeft vernomen, dat ons blad Intieme brieven, aan haar geadresseerd, wilde meedeelen. Dien laster hebben wij reeds herhaaldelijk aan de kaak gesteld. Het geheele leven van onzen directeur, de strikt correcte houding van ons blad, waaraan dezer dagen door de meesten onzer confrères hulde is gebracht, be wijzen de onmogelijkheid van zulk een voornemen. De heer Ceccaldi, een der ijverigste aanhangers van Caillaux, kan geen andere bewijzen bijbrengen, dan salonpraatjes van personen, die slecht ingelicht zijn. De heer Caillaux zal het politieke leven vaarwel zeggen. Hij stelt zich bij de aanstaande verkiezingen niet meer candidaat. De moordenares van Calmette. Madamme Caillaux zou hare misdaad in een vlaag van overspanning, of althans in een abnormalen toestand, bedreven hebben en zeker Diet het plan gehad hebben om Calmette te dooden, aldus verschillende Parijsche bladen, die de laffe moordenares zooveel mogelijk wil den vrijpleiten. Het getuigenverhoor heeft echter de radicale vrienden-journalisten den mood gesnoerd, want door dit verhoor wordt meer en meer bevestigd, dat de minis ters-vrouw met voorbedachten rade heeft gehandeld en wel degelijk het plan had Calmette te dood. De moordenares heeft te voren leeren schieten 1 De wapenhandelaar Gustinne-Renette verklaarde bij zijn verhoor, dat madame Caillaux bij hem een revolver kocht en leerde schieten. De verklaring werd door den burggraaf, die op de schietschijf, van Renette een karabijn probeerde, beves- stigd. Hij had gezien, dat madame Cail laux zich met ijver oefende in het mikken. Verschillende Fransche bladen zijn ten zeerste verbolgen over de onderscheiding waarmee madame Caillaux in de gevan genis behandeld wordt. Zij heeft er den geheelen dag receptie, waarbij de vroege re vorstin van Monaco, de oud-mede werkster van de „Figaro" mevrouw de Mésange, tot de drukste bezoeksters be- hooren. Zij brengen bloemen mee hebben beloofd, dat zij bij het proces zullen verklaren, dat Calmette wel dege lijk van plan was intieme brieven van madame Caillaux te publiceeren. De da mes hebben alle gelegenheid om de ge heele zaak te weerleggen, spot een Fransch blad. 's Middags in de salon- of te wel de gevangenis-„cel", hebben zij een thee-uurlje en het ontbreekt er nog maar aan, dat er geen orkest is. Misschien komt dat nog wel, zegt het bedoelde blad. GEVRAAGD EEN NET DAGMEISJE. Waar zegt de Uitgever. 6244 ONTVANGEN 1608 I^e Bierbrouwerij //Het Anker' Kaatsheuvel VRAAGT EEN KARKNECHT (R.-K By voorkeur gehuwd. 6243 Meer en meer wordt de waarde van adverteeren is ons blad erkend. Vooral de >Kleine Advertenties' geven zeer billijke en goede publiciteit. English lady gives private Or group lessons in Conversation etc. Ea^yand Hgreeable method. Good references. Moderate prices. For further information please apply to Master J. PIJNENBORG-Kaiskr, Groot- Straat, Waalwijk. - 6232 Zy die OUDE pËBOUWEN hebben staan om te Sloopeii, gaan naar MARINUS KLERKS, Slooper, Deunen, die besteedt deD boogsten prijs. 6250 SPOEDSPOED Uit de hand k contant TE KOOP partij beste steenen, ramen, deuren, planken en ankers, afkomstig van het buis van den heer Greve te Baardwijk. Te bevragen bij M. KLERKS, Slooper, Drunen. 6251 ER WORDT GEVRAAGD een R. K Dienstmeid, goed en netjes kunnende werken, bij Noord-Brabantsche menschen te Amsterdam. Loon honderd-trstig gulden. Goede behandeling verzekerd. Waar zegt de Uitgever. 6225 te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten huize vaD den Heer H. J. LEVIE te Besoijen op Dinsdag ji Maart 19I4 des voormiddaga 10 uur, om contant geld 6215 waaronder Mahouie SaloD-AmeublemeDt, eikenhout eetkamer-ameublement en een slaapkamer-ameublement, mahonie linnenkast Bonheur du jour, schrijfbureau, canapé's, tafels, stoelen, kasten, ledikanten, bedden met toebebooren, petroleum, en gaslampeD, schilderijen, spiegels, mangel, koper-, porce- lein-glaa-en aatdewerk, keukeogerief tapij ten, matteD, loopere, speeltafeltje, parapluie- standaard, tuintafel en 4 stoelen, braudkast enzoovoorts. Voorts een goed loopende staande antieke klok, likeurkeldertje, Sèvres porceleio en mtiek kristal, en restanten van diverse schoenmakers-artike len, werkbank met schroef, bandwsgen enz. Te bezichtigen Maandag 30 Maart a.s. vsd voormiddags 9— 12, 's namiddags 24 nur. te EiDdhoveD, zal op Dinsdag 31 Maait 1914, des mor- ure in de leerlooierij gens teil Heer W 10 E. van deD HOFFMANN te Eiudboveo aan Posten van fl. 3' en daarbeneden contant, overigens betaaldag 1 October 1914. advertentie I uur roor c'e verkooping te bezichtigen. 6256 Inmiddels uit de hand te koop. 6257 Brieven onder nummer der het Bnreau van dit blad. JACHTGEWEREN. Hamerless f 55,dito Ejector f 90,- met haanen f 33,een automatisch pistool f 15,alles voor rookloos kruit, alles ver beneden de prijs, daarom vrij op proef. Firma KUPPENS, 6254 Oud-Gastel (N.Br.) ie 8-jarige donxerbruine Witvoet Olden- burger hengst Afstammende van hoogstbekroonde stam- boekouders, zoowel in 't tuig, als aaD de hand. Dinsdag en Vrijdag bij J AN BOONS- STA\L, C»f6 te Riamsdonk Woensdags in den Zylmanspolder te Duseeu. Overige werkdagen bij den eigent vr op matndelijksche afbetaling. 6205 «O 7 Bestek en teekening liggen ter secret rle ter inzage. Aanwijzing op Zaterdag 4 April 191 voortniddags tien uur. WAALWIJKSCHE Noteert van af heden Hoogst zindelijke inrichting en bediening, Uitsluitend zeer fijne kwaliteiten. RUNDSVLEESCH. Chateau briand 70 Kogel öiefstuk 70 Runderhaas 65 Rundertong 65 Bie'stuk 65 Filet plattelenden 57*1, Boeufstuk 57llj Roastbeef 57'j Ribetnk 55 Toegeslagen lenden 55 Runderlappen 55 Bouilonvleesch 55 Rollade 50 Gehakt 50 Runderrib met beenen 45 Klaprib met beenen 45 Borstvleeech 45 Schenkel 421!, Poulet 40 5982 VARKENSVLEESCB Oesters 50 Loo7evinken 50 Biefstuk 50 Varkenshaas zonder been 45 Rollade 45 Schijf 45 Lappen 45 Saucijsjes 45 Fricandeau 45 Cotelette 42M Ribben 42M: Fijne versche worst 42: Gehakt 42*1 Doorregen pekelspek 42,|: Versch of gezou ten vet spek 40 Blad reuzel 40 Hak of hiel versch of gez >uten 30 Zuiver get-molteu reuzel 45 Zuiver gesmolten rundvet 40 Aanbevelend, WAALWK

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 2