is verplaatst naar No. 313. Kerknieuws. Letteren en kunst. WI1ÏÏVS UIT HKÜSDIH- Gemengd Telegrammen. Advertentiën. De Dameshoedenzaak van No. 329 NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Sport. Rechtzaken. Handelsberichteiio A. SIMONS geschrijf in de pers, van voor- of tegen- I vragen beantwoord te hebben, welke aan- standers. Doch beter dan al dat geschrijf leiding tot een zeer levendig debat gaven, noemd de beer Cs. Stoffels thans le onder-1 coöperatie kan dat prodnct stijgen tot 2,50 i loopen week voor, dat schepen op sleep- wijzer aan de school te Nijkerkemen. gld. Bijenwas is schaars. Spreker beweerde, touw bij de Groote brug door den tros Plaatselijke keuze voor of tegenMat over de 90°/o der verbruikte was in gingen, wat met het oog op den buiten- Welk een drnkte in den lande, waf een Kaatsheuvel geen bijenwas is. Na nog eenige gewonen stroom der Maas zeer gevaar lijk Is. Telkens liep het goed af, tot Zaterdagavond twee groote schepen strandden bij het >Eilandje<. Met be hulp van lichters gelukte het de schepen Zondagavond weer vlot te krijgen, waarna zij in de haven zijn binnengesleept. Ook gisteren Dinsdagavond zijn er wederom een drietal vastgeloopen op de oevers, die bij 't afzenden van dit bericht nog niet vlot te krijgen waren. Gemeenteraadsvergadering. Vergadering van den raad der ge meente Heusden op Vrijdag, den 27 Maart 1914, des voormiddags te lV/2 ure, ten Raadhuize der Gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Wijziging gemeente-begrooting 193 3 3. Ingekomen Stukken. het persoonlijk woord. Zoo dacht ook de Nat. Chr. Geh. Oath. Ver. te dezer plaatse en gaat nu met lijsten ter teekening rond. Druk wordt er geteekendwel raag gezegd wordeD algemeen is de instemming met het doel van deze actie. 's-BOSCH. Naar aanleiding van een in gekomen aanvraag om bouwterrein langs den Vuchterweg tegenover de gasfabriek en voornamelijk om de plannen welke aan hangig zijn, om op het fort Isabella tot stichting van een militair kazernement over te gaan, hebben B. en W. ontwer pen tot verkaveling van het genoemde terrein doen opmaken. Teneinde het mooie vergezicht ter plaatse in de rich ting van Vucht zoo weinig mogelijk te ontbreken, is gestreefd naar een aanleg waarbij zoo ruim mogelijk het vrije uit zicht van den weg af gehandhaafd blijft B. en W. stellen voor om te besluiten tot den aanleg van genoemd terrein volgeDS het ontwerp dat een beschik bare oppervlakte bouwterrein van pl. m. 8600 M2. tegenover eene oppervlakte plantsoen van pl. m. 13,500 M2. geeft. De kosten van aanleg zijn door den directeur van gemeentewerken begroot op f 12,500. 's-HERTOGENBOSCH. Het bestuur der gemeentelijke arbeidsbeurs bericht den gemeenteraad, dat de verwachtin gen betreffende meer resultaten van de arbeidsbeurs in het afgeloopen jaar niet zijn verwezenlijkt, zoodat het geen ter men vindt den raad een voorstel te doen, de gemeentelijke arbeidsbeurs na 1 April a.s. wederom voor een jaar te laten voortbestaan. Ook B en W. zijn die meening toegedaan zij stellen daarom voor de arbeidsbeurs met ingang van 1 April a.s. op te heffen. werd deze vergadering gesloten, 't Is een leerzame avond geweest. Moge ook ter wille van den Dnd- en luiubonw het aantal im kers nog toenemen. Aanbesteding. Zaterdagmorgen is door B. en W. ten raadhuize in 't openbaar aanbesteed het verbouwen van drie openbare scholen. Perceel I Loonschen Dijk en Berkdijk. Perceel II Loonopzand. Ingeschreven door Perceel I Perceel II C. Kleijn, Kaatsh. 1949 gld. J. v. Domburg, Tilburg 1860 gld. P. v. Riel, 1821 gld. Fr. v. Spaandonk, Tilburg 1726 gld. 1365 gld. G. Sclioep.Baardwijk 1731 gld. 1250 gld. C. Michiels. Vrijh.- Capelle 1661 gld. H. Michiels en Zn. Kaatsh. 1650 gld. 1350 gld. C. den Teulingj 1600 gld. A. Molenschot 1580 gld. I. Hovers, Tilburg 1537 gld. 1053 gld. Kaatsheuvel, 25 Maart 1914 Lezing. Maandagavond half zeven hield do hser vau Giersbergen, leerasr in bijeenteelt te Wageniogen in het Café van öerkel een zeer interreseante lezing over de behandeling van honig en wa». Jammer, dat er zoo weinig publiciteit aan de verandering van den aan vang der vergadering was gegeven, velen louden dan gewis geprofiteerd hebben van het vele nuttige, dat de heer v. G. bood. ZEd. liet telkens door schitteren, hoe noodig het is hoüig en was zindelijk te winnen en hoe dan ozerigens door coöperatie van de producten veel geld gemaakt moat worden. De vraag werd beantwoord hoe wordt raathonig, flaconhonig en perBhonig het best behandeld. Spreker wees op de slordige on ooglijke verpakking, niet in vetvrij papier, doch in oude kranten op de vieze iandon, die door de bijen moeBten worden droog gemaakt, op de vuile vingerafdrukken, op het niet wegsnijden van droge randeD, op het gebrnik van stalen messen en vorken, wat nikkel moest zijn. Bij de bcepreki"g der flaconhonig moet de eenvormigheid der flesechen betracht worden, een fraaie in 't oog loopende eti quette worden aangebracht, de fiesschen niet tot. boven gevold worden, waardoor roestige strepen ontstaan, de afsluiting aangebracht worden na de kristallisatie. Over deze kris tallisatie werden mooie diDgeu verteld, waar uit bleek hoe Loodig het is, voor men met het vullen der flesachen begint de geheele massa dooreen te werken, waardoor eeu ge lijkmatige verdeeliiig van rijpe en onrijpe honig ontstaat. Ook de per8honig kreeg een degelijke beort. Als voorzorgen werden daar genoemd het ontdoen van wasdeelen, wegsujjden van randen, broed, enz. en vooral niet hoog ver warmen. Met cijfers tooude spreker asn, welke teleurstellingen daardoor ondervonden worden. Zoo b.v, deelde bij mede, dat van een imker eenige honderden kilo's pershonig werden afgekeurd door 't proefstation voor handels waren te Leiden, omdat de honig de diastase miste, waardoor hij als onzuiver werd be schouwd. Na een kleine pauze, waarin onze imker Knylaars de gelegenheid had eens te laten zien op wat mooie wijze hij z'n honig be handelde ging ouze spreker voort met de bespreking van was. Geen ijzeren gereed schappen, eerst in water weeken, geen was- koeken omsmelten, ziedaar eenige nuttige wenken van spreker. Wus moet zuiniger behandeld worden, want wfl9 is duur. Een prijs van 75 ct. 't pond is veel te laag. By H. Savelkous, Loonopzand 1243 gld. Cornelissen 1245 gld. Stalpers 1263 gld. Brekelmans, Udenhout 1190 gld. Belde perceelen gegund aan den laag- sten ioschrijver J. Hovers te Tilburg. Gestolen. De vorige week werden bij Adr. Kops In de Hoofdstraat door een hond 's nachts zes leggende kippen gestolen. Een der dieren werd des morgens in een nabu- rigen tuin gevonden, 't Is maar zaak de nachtverblijven voor 't pluimvee goed te voorzieD. R.K. Kiesveteeniging 2e kamer. De R.K. Kiesvereeniging-District Oos terhout, Afdeeling Kaatsheuvel hield Zondag eene vergadering in de zaal van Euphonia. »De voorzitter opende de vergadering. De secretaris Penningmeester bracht al leen een finantieel verslag uit, daar er voor een ander verslag geen stof was 't algeloopen jaar gaf de afdeeling niets te doen. Voor de algemeene vergadering te Oosterhout werden geen punten ter behandeling door de leden opgegeven en de aangegeven keuze van een be stuurslid ging wegens gebrek aan tegen- woordigen en ook omdat Mei toch nog een vergadering medebrengt niet door. Verplaatst. De commies-dienstgeleider J. J. de Ruijter, alhier, wordt met ingang van 1 Mei overgeplaatst naar Amsterdam. Geassocieerd. De stoomschoenfabriek van den heer M. van Nieuwstadt zal binnenkort met de stoomschoenfabriek vrn den heer W. v. Nieuwstadt gecombineerd worden. De zaak zal in de fabriek van de oude firma gedreven worden. Pastoor Jaspers. Uit sympathie voor hunnen trouwen directeur, hebben de leden der H. Fa milie alhier besloten den ZeerEerw. heer Jaspers, die ruim 10 jaren als directeur heeft gefungeerd, uit dankbaarheid een mooie H. Familie groep aan te bieden. Plechtige H. Communie.* In onze beide parochiekerken zullen a.s. Zondag 29 Maart (Passiezondag) de kinderen van 10 en 11 jaar hunne Plech tige Paaschcommunie houden. Die van 7 tot 10 zijn de vorige week na genoeg zame voorbereiding toegelaten. Onder de H. Mis van 7 uur zal deze schoone en verheven plechtigheid plaats hebben. Het getal deelnemers bedraagt te Kaats heuvel 89 en te Berkdijk 28. 's Namid dags zal onder het Lof de plechtige opdracht en vernieuwing der Doopbe loften geschieden. Met een jubilend >Te Deum Lauda- mus< en den zegen met het Allerheiligste zullen de plechtigheden besloten worden. Het Eucharistisch Congres. Van de speciaal gezelschapreis naar Lourdes ter gelegenheid van het Eu charistisch congres georganiseerd door A. J Lindeman en Co. Int. Reisbureau te 's-Gravenhage en Seeuwen en Co 's Reisbureau te Rotterdam is thans het prospectus verschenen. Het vertrek is bepaald op 15 Juni van Amsterdam per ss. „Hollandia", een der nieuwe stoomschepen van den Kon. Holl. Lloyd, naar Coruna in Spanje, waar men 18 Juli na een heerlijke zeereis aankomt. Gedurende de zeereis zal dagelijks aan boord een H. Mis gelezen worden. Via San Sebastian, Biarritz en Pau wordt de reis per spoor voortgezet naar Lourdes, alwaar het gezelschap 's avond arriveert. Ia San Sebastian, de beroemdste Spaan- sche badplaats, Biarritz en Pau wordt lang genoeg vertoefd cm den reizigers een uitstekenden indruk van deze schoone plaatsen te geven. Het verblijf te Lour des duurt van 21 Juli tot den duur van het Eucharistisch congres. Uit Lourdes worden uitstapjes georganiseerd o.a. naar Cauterets enz., zoodat men ruimschoots gelegenheid heeft om van de schoone Pyreneeën te genieten. De terugreis geschiedt via Parijs, al waar nog circa een tweetal dagen vertoefd zal worden. Het vertrek van Parijs naar Holland heeft plaats op 30 Juli. De inschrijving wordt 20 April geslo ten. ,,R.K.Schoolvereeniging Onze Mijnstreek Het Ncderlandsche elftal. De elftal-commissie heeft Zondag te 's Gravenhage vergaderd om het eiftal vast te stellen, dat op Zondag, 5 April in het Amsterdamsche Stadion tegen Duitschland zal spelen. Het Nederland sche elftal werd als volgt samengesteld DoelGöbel (Vitesse). Rechts-achter Wijnveldt (U.D.) Links-achterBouman (D.F.C.). Rechtsmidden :Boutmy (H.B.S SpilJ. v. d. Sluys (V.O.C.). Links-raid deu Bosschart (Quick). Rechtsbuiten Noorduyn (H.V.V'). Rechtsbinnen Bui tenweg (U.V.V.). Mid-voorD. Kessler (U.V.V.) Links binnen Vos (U.V.V.) Linksbuiten: Buwalda (Ajax). De Maasbode voegt hieraan toe Of dit elftal beter zal zijn dan ons team in Antwerpen, valt te betwijfelen Waarom Bosschart, die in Antwerpen een goeden wedstrijd speelde, van de spilplaats moet, begrijpen^ wij niet goed Jan v. d. Sluys kan mee en tegen vallen, hij is een harde werker die goede dagen heeft en in Stockholm (in de vooihoede) een keurigen wedstrijd speelde, maar toch hadden wij Bosschart hier liever gehandhaafd. Ook de voorhoede had sterker kunnen zijn, nu Buitenweg en Vos beiden zijn opgenomen. Minstens een kwart van de voetbalkracht is verloren, nu zij geschei den zijn. Biljarten. Zaterdagavond heeft te Leeuwarden, de heer Robijns uit Amsterdam in den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland eerste klasse op de biljart met 300 tegen 207 punten gewonnen van den heer Wiemers uit Dokkum. Robijns is nu voor de tweede maal kampioen van Nederlaod. Boksen. Voor een match tusschen den Fran- schen kampioen Carpentier en den mulat ]oe Jeanette is Zaterdag te Parijs enorme belangstelling geweest. Meer dan 4000 menschen waren in de zaal en met plaat sen van f40 tot 12,50 met nog plaatsen van f 85 tegen het koord aan, was de opbrengst aan entrées minstens t 75.000 Carpentier is na de vijftiende ronde geslagen. Het is een woeste wanhopige strijd geweest, waarin ten slotte de groote vermoeidheid van Carpentier het einde bracht. Heusden, 25 Maart 1914. f Ee'nv. Frater Gaudentius. f Dezer dagen werd hier het bericht ontvangen van het overlijden van den Eerw. Frater Gaudentius (i.d.w. Adrianus Theodorus Merkx.) Geboren alhier, ver liet hij onze gemeente op 18 jarigen eeftijd, toen hij zijn intrede deed in de Congregatie der Fraters te Tilburg. Na meerdere akte (L. O.) behaald te hebben, vertrok hij in 1896 naar Curagao, waar hij na eenigen tijd als Hoofd eener school te hebben gefungeerd, benoemd werd tot leeraar aan het St. Thomas college. Nog eenmaal vertoefde hij circa 8 jaar geleden voor korten tijd hier te ande, toen hem de hooge eer te beurt viel, als afgevaardigde deel te nemen aan de vergadering, waarin een nieuw Algemeen Overste moest worden be noemd. R. I. P. Hog goed afgeloopen. Herhaaldelijk kwam het in de afge- Mgr. dr. J. E. H. Menten. Voor de Arr. Rechtbank tc 'sHertogen- bosch stond terecht J. P. D. koopman te Kaatsheuvel, beklaagd dat hij, terwijl hij op 24 November 1913 in staat van faillissement werd verklaard, ter bedrie- gelijke verkorting der rechten zijner schuldeischers op of omstreeks 13 No vember te voren als failliet baten uit den boedel niet heeft verantwoord of aan dien boedel onttrokken tot een bedrag van f1150 of een gedeelte daarvan. De beklaagde zegt, dat hij in dienst was eener naamlooze vennootschap als administrateur, doch zelf geen koopman was. Hij werd failliet verklaard. Mr. G. Kolfschoten was curator. Beklaagde zegt, dat hij een contract had met v. Oirschot en een veertien dagen voor het faillissement paard en rijtuig had verkocht. Van de f 1150, daarvoor ontvangen was geen geld meer aanwezig, zegt hij, eD toen bij opgaf, dat van dat geld nog een 25 of 50 gulden aanwezig waren had hij zich vergist. Als getuigen werden gehoord mr. G. M. J. Kolfschoten, advocaat-procureur, Den Bosch en deurwaarder J.J. M. Bau- doin, die samen den inventaris hebben opgemaakt. Zij verklaren, dat beklaagde zich beriep op een contract met zijn neef en zei, dat de meubels niet van hem waren. Contanten waren er niet aanwezig De oftcier vroeg vrijspraak. De verdediger mr. E. v. Zinnicq Bergmann betoogde, dat beklaagde vol komen te goeder trouw er in was ge- loopen en de dupe is geworden van een ander. Hij concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak heden over acht dagen. Wij ontvingen de annalen van de H. Landstichting. Zooais altijd zien deze er keurig uit, zoowel uitvoering als cliché s betreft. Naast vele en belangrijke mede- deelingen en verhandelingen mooie eo leerzame cliché's. De prijs is zeer billijk en men steunt het goede doel. Verder een brochure van de >Ge- loofsverdediging*, Ploegstraat 23 Ant werpen, over»Staan de Katholieken achter op zedelijk gebied Wat is eert millard Uit een Belgisch vei zekeringsblaadje Men hoort soms van een milliard spre ken en van menschen die verscheidene milliards rijk zijo. Een „milliard" is een woord dat spoe dig uitgesproken is, doch weinige per sonen stellen zich voor wat een miliiard eigenlijk verbeeldt. In zilvergeld weegt een milliard 5 millioen kilo's, in goudgeld bedraagt het gewicht 322.580 kilo's, in briefjes van 100 francs 11.500 kilo's. Om een milliard te vervoeren, indien men 50 kilo's per man laat dragen zijn er 36 mannen noodig, indien het uit briefjes van 1000 francs bestaat230 mannen indien het in brieljes van 100 francs is 6150 mannen in goud en 100000 man nen indien het in zilver is. Een miliiard in briefjes van 1000 francs zou 2000 boekdeelen van 500 bladzij den elk, bedragen Het zou een kostelijke of liever, zooals wij in Noord Nederland zeggen „kostbare" bibliotheek zijn. In 5-fraucstukken op eene lijn geplaatst het eene nevens het andere, zou een milliard een lengte bereiden van 7.400.000 meters. Met een milliard zou men in stukken van 5 francs eene baan kunnen plaveien van Antwerpen naar Brussel, en dit op eene breedte van ruim drie nieter. Om daarna al deze stukken op te rapen, met een snelheid van 4800 stukken per uur, zou een man, die 10 uur per dag werkt ongeveer 14 jaar daarvoor noodig Een man, die een milliard bezit, ge plaatst in Belgische rente, kan mü- lioen per maand of 83.333 franc per dag verteren. Elk uur maakt diens be zitter 3472 francs rijker. Noodlottige slede tocht Toen een jon ge student, Hawley Silkman uit Danbu- ry in den staat Connecticut, in gezel schap van de dochter van den hotelhou der Taylor 'n sledetocht in de omgeving der stad maakte, sloeg de slede bij 'n draai van den weg om de inzittenden werden er uit geslingerd en geraakten eronder. Silkman en miss Taylor bekwa men ernstige kwetsuren, de laatste brak haar heupbeen eu bleek niet in staat zich verder te bewegen. Haar metgezel nam haar in zijn armen en droeg haar zoo een mijl ver. Niettegenstaande hij zelf drie ribben gebroken en ernstige in wendige kneuzingen bekomen had, die hem ondraaglijke pijn veroorzaakten Toen hij haar huis bereikt had, viel hij bewus teloos neer. De dokter werd ontboden, die het niet onmogelijk achtte, dat Silk man tengevolge van inspanning bij het dragen van miss Taylor sterven zal. Om de mijl naar miss Taylor's huis af te leg gen, had hij anderhalf uur noodig gehad. Het meisje zal vermoedelijk voor haar leven kreupel blijven. Vijftien menschen verdronken. Gisterenavnd tegen half zes is eeu veer bootje, te Köpenick waarmede ar beiders der fabriek van Spinciler naar de Lindenstraat werden overgezet, door een schip, dat door een sleepboot werd getrokken, aangevaren en gezonken. Van de 20 of 22 inzittenden, onder wie veel vrouwen, zijn 7 gered. Tot nu toe is nog maar één lijk, van een jonge vrouw, gevonden. De verdronkenen zijn voor' t meerendeei vaders van gezinnen. Uit de mededeelingen van enkele der geredden zou blijken dat de schuld van het onge val ligt bij den stuurman van de sleep boot, die links in plaats van rechts zou hebben uitgehaald. Daardoor voer het eerste schip van de sleep het veerhootje aan. Gisternamiddag te kwart na drie werd, zoo meldt de Haagsche Ct., een achtjarige knaap, de Bont geheeten, op de Vaillantlaan in den Haag over reden door een auto uit Loosduinen. Ernstig verwond werd de knaap een woning binnengebracht in de David Blesstraat, waar de Eerste Hulpdienst spoedig verscheen om hem hulp te verleenen. Hij overleed echter spoedig' De 29-jarige herbergier W. Visser Vz., van Andijk, is gistermiddag in de Zuiderzee, in de onmiddelijke nabijheid van Enkhuizen, door het omslaan van zijn bootje, verdronken. De mede-inzit tende, de heer P. Burger Cz. wist zich zwemmende, met groote moeite te red den. Naar geseind wordt hebben Kaniba- len van de Hebriden drie man van de bemanning van de Fransche schoener Guadeloupe gevangen genomen en op gegeten. Naar we vernemen zijn Zondag drie jongens te Broekhoven, onder Tilburg met kuipjevaren verdronken. Door een zandtrein werd gisteren een 5-jarig zoontje van den heer O. te IJmui- den overreden, zoodat het kind opslag dood bleef. Rivie r berichten Volgens betrouwbare berichten is gis teren te Andritsaina een bloedige slag geleverd tusschen Albaneezen en Epiro- ten. De Albaneezen, die verslagen wer- deD, namen de vlucht, wierpen hun ge weren weg en lieten drie mitrailleuren en honderden geweren in den steek. Van de Albaneezen werden er 52 gedood, onder wie 25 gendarmen 20 werden krijgsgevangen gemaakt, terwijl er een groot aantal gewonden zijn. De Epiroten hadden 17 gewonden. Talrijke detache menten Epiroten marcheeren op Koritza. De Albaneesche gendarmen verlieten Koritza en trokken zich op de omlig gende hoogten terug. De stad wordt door de burgerwacht bewaakt. Het gerucht loopt, dat een nieuw treffen plaats had tusschen Albaneezen en Epiroten bij Koloma. Verscheidene Albaneesche gendarmen werden krijgs gevangen gemaakt. Er zouden tal van gewonden zijn. 44) van 6247 Verleden week geraakte schipper G. met zijn hand bekneld tnsschen het schip en den wal. Ken viDger werd verpletterdDr. Berkesteijn te Geertruidenberg verleende medische hulp. Vrijdagnamiddag te 3 uur zal in de onde O. L. School alhier gelegenheid zijn om de kin deren te laten inenten. DEN BERG. Daar de E. V. V. te Eindhoven op 19 April a.s. vermoedelijk nog niet uitgespeeld is voor de N. V. B. is de lauwertakwedstrijd E. V. V.—Sparta uitgesteld tot later datum. De match zal nu gespeeld worden op 26 April of 3 Mei. Zaterdag werd de bakker M, de B. alhier, terwijl hij met z'n hondenkar op den weg naar Statendam was aangereden door de anto van Notaris v. d. Meer te ltaamsdonksveer. De hondenkar werd zoo beschadigd dat zij per wagen huiswaarts vervoerd moest worden. De B. kwam er echter zonder ongelukken af, rgsivtnmw r f», i y Met groote dankbaarheid mogen wij op de afge loopen week terugzien. Stad en land van Venlo hield zich prachtig. In Venlo heerschte groote belangstelling, ja geestdrift voor ous werk. Op allervriendelijkste wijze had de St. Murtinusklok de R.K. Schoolvereeniging ingeluid. Wij zijn dan ook met open armen ontvangen. De schaalcollecte bracht de belangrijke som van f1700 op. Ook Arcen bleef niet achter. Hoe verwijderd van de mijnstreek Arceu ligt in het noorden van Limbnrg toch bleken ook daar warme harten tc kloppen, de van een landelijke kleine parochie belangrijke 6om van f 162 getuigt ervan. Niet minder vreugde bracht ons het gehucht Blijerheide in de mijnstreek zelf. Hier op dit plaatsje geheel door arbeiders bewoond, bleek wederom, dat, wil het volk een zeer goed werk het ook de middelen weet te vinden ora het totstand te brengen. 210 mark werd gecollecteerd. Nog maken wij met groote dankbaarheid melding van eeD gilt van f 1000 uit Tilburg. Namens het Bestuur der R K. School vereeniging Onze Jlijnsteeek. Dr. VAN GILS, Rolduc. Zondag heelt Mgr. dr. J. E. H. Menten pastoor en deken van Maastiicht onder de grootste blijken van belangstelling niet alleen uit Maast.icht maar ook uit geheel Nederland zijn 80sten verjaardag gevierd. AA-' mar* ■&vejjtane&Mr*Bm-»uxti+kM£j*u qom**) Op 24 Maart. in Meters in c.M 'erHertogenbosch 4.71 A. P. val 10 Crèvecoeur (Dieze) 4.70 val 7 Crèvecoeur (Maas) 4 70 val 7 St Andries (Maas) 6 31 N.AP val 7 St Andries (Waal) 704 val 13 Grave 10 64 val 7 Venlo 15.25 val 10 Maastricht. 44-74 val 20 Keulen 5 48 boven nul, val 8 Op 23 Maart. in Meters in c.M Arnhem 5.41 -f A P. val 0 BESOIJEN, 24 Maart. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,32. Laagste prijB t 1,38. Eieren 4 a 4>/j cent per stuk.

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 6