binnenland""" Snijders. Bekwame Omleersnijder Boekhoudiag. Jongmensch Gepensioneerde Kuijpers Fijne Tafelbeschuiten, G. Kuipers. Abonneert U op dit Blaij. J.ELEKAM, FIRMA P, ODENKIRCHEN Naaimachines PUBLICITEIT IS GELD". Schrijfmachines, JJINHUBURG J faSLUPKIHHtlMlIOTm 4. C. van der Meulen Zonen Wed.Joh.Verhulst&Zonen Buitenland. Overijselsche Beddenfabriek. Onderricht gratis - oak in het moderne borduren en stoppen 205 GROOTE STAAT A 205 Gips-wandbordjes. A..BOISTS, Srootitr iaricküag r. d. itrd Ia Btdirlaid. BEDDEN. MATRADEN, DEKENS, IJZEREN LEDIKANTEN enz. 221 OXIGENIUM wordt in alle kringen Het aangewezen blad dus voor uwe advertenties Engeland. FRANKRIJK. Albanië. Kunst en Letteren. Onderwijs. gevraagd. zijn beslist de beste V rijhoe ven-(Jappel. S&L1Ë11 Itf &0KBKC8P. VEERENBED R. D. A. v. d. Woude, Vuch terstraat H 11. 'S HERTOGENBOSCH, BOEKHANDEL. Y orderingen Informaties, Geregeld voohanden Pensmarkt 22 en 24 's-BOSoH. Telef. 571. Lasschen van gegoten machinedeelen w 2 van t ADVERTENTIE!*. Alleen zeer bekwame en voordeelige snijders komen in aanmerking. 6610 Begin September gevraagd een net goed op de hoogte met mo derne Boekhouding. Aanvangsalaris f 500, Brieveu franco bureau dezee. Interc. Telefoon 171 104 voor eiken tak van nij verheid, alsook voor alle huishoudelijk Naaiwerk Wie eene Singer Daaimachine weDseht te koopen, koope uit sluitend in een winkel van de Singer—Maatschappij; want er worden vaak ook namaaksels van weinig waarde onder misbruik van den naam «SINGER» aangeboden. Fabriek van kunstledematen breukbandenbuikgordels rechthouders enz. I! Wie de waarde dezer woorden begrijpt, zorgevoor een£flinke en doeltreffende reclame. voor het maken van Grootestraat, WAALWIJK. op nalatige schuldenaars, Processen, Faillissementsaan gelegenheden, enz. worden met succes behandeld door Van Limburg Stirumstraat 66 DEN HAAG. Phot, album en prijscourant op aanvrage franco. We kunnen onze geachte cliëntele thans mededeelen dat onze machine tot het door middel van is hersteld en wij dus alle stukken weer vlug en uit stekend kunnen herstellen. W ij bevelen ons bij heeren fabrikanten ten zeerste aan. SMEDERIJ MACHINEFABRIEK V H Bre W EEr W verf N T 55 I I De kiesrechtfeeksen. De suffragettes beginnen zich als anar chisten aan te stellen. Thans heeft de politie een complot van suffragettes ont dekt tegen den derden zoon des konings, prins Henry, die het onderwijs aan het Eton-college volgt. Waarlijk hadden zij een ontvoering in den zin. De kiesrechtvrouwen hadden ook een zorgvuldig uitgewerkt plan ontworpe nom één van haar toegang tot de groote recep tie ten hove, bij gelegenheid van 's ko nings verjaardag, te verschaffen. De prins wordt door detectives be waakt en ook wordt het huis, waarin mevr. Panlrhurst haar intrek genomen heeft, aan het Grosvenor-plein, te Londen waar men op het plein van het koninklijk paleis uitzicht heeft, scherp in 't oog gehouden. De politie beschikt over een aantal auto's om de dame direct als zij haar huis verlaat te kunnen wegvoeren. De politie in 't paleis is verdubbeld. De regeering moet voornemens zijn, bij het parlement een wetsvoorstel in te dienen, dat den rechter machtigt, de suf fragettes te deporteeren naar een of ander eiland. De openbare meening is ten sterk ste tegen die vrouwen ingenomen en het publiek zou het zelfs goedkeuren, als die besturen der gevangenissen de suf fragettes, die voedsel weigeren, eenvou dig. lieten verhongeren. Men acht de volgende samenstelling van het nieuwe kabinet zeer waarschijn lijk minister-president en buitenlandsche zaken, Vivianijustitie, Bienvenu Martin financiën, Noulens binnenlandsche za ken, Malvy oorlog, Messimy marine, Gauthier openbare werkeD, Fernand Da vid j handel, Thomson landbouw, Ray naud arbeid, Godard koloniën, Millies Lacroixonderwijs, Renoult. De bijzondere correspondent van de »Tel.» te Durazzo meldt dt. 4 Juni nog het volgende »Naar ik uit zeer goede bron verneem, is het waarschijnlijk, dat het latente con flict tusschen generaal De Veer en ma joor Thomson eindigen zal met den te rugkeer van eerstgenoemde naar Neder land. De toestand te Schiak en Tirana, waar de Mohammedaansche opstandelingen zich blijven concentreeren, is uiterst cri- tiek. Hoewel men nog steeds geen aan val op de hoofdstad verwacht, wanhoopt men er toch aan de insurgenten langs vredelievenden weg tot rede te brengen. In deze overtuiging is men nog versterkt door het verloop, dat de onderhandelin gen tusschen de controle-commissie en de leiders der opstandelingen genomen hebben. Gisternamiddag keerde zij uit Schiak terug en deelde mede, dat haar besprekingen tot geen enkel resultaat geleid hadden. Zij heeft thans haar taak neergelegd, wat men niet zoozeer moet wijten aan het mislukken van haar zending als wel aan 'n verschil vaD meening met den Mbret over de aanwezigheid der 700 Mallissoren en Miridieten in de hoofd stad. Behalve met den critieken toestand in Centraal-Albanië heeft de regeering te Durazzo rekening te houden met de mo gelijkheid van nieuwe onlusten in Epirus, waar, volgens de jongste berichten, de Philhellenen opnieuw 't hoofd opsteken. De tijdingen over de positie der Ne- derlandsche officieren in het Zuiden en in het Noorden zijn alle geruststellend». Volgens een telegram uit Weenen aan het Berliner Tageblatt zijn daar uit Dnrazzo berichten ontvangen over een botsing tusschen den Mbret en luitenant- generaal de Veer. De Mbret meende on der de tegenwoordige kritieke omstan digheden in luitenant-generaal Thomson den geschikten man gevonden te hebben en hij bood hem aan, hem aan het hoofd te stellen van de geheele krijgsmacht, d. w. z. hij bood hem de positie aan, die tot nog toen Essad pasja bekleed had. Thomson nam dit aanbod aan, maar eischte, dat de Mbret zijn positie tegen over zijn meerdere, luitenant-generaal de Veer, zou regelen, daar hij met dezen openlijk in botsing was. De Mbret moest tusschen hem en de Veer kiezen en een van beiden zijn ontslag geven. De Mbret ontbood nu generaal de Veer en stelde hem voor naar Skoetari te gaan om daar de gendarmerie te organiseeren. Luite nant-generaal de Veer weigerde ait en diende zijn beklag in bij de commissie van toezicht. Voorloopig blijft hij nog te Durazzo. Overste Thomson, na het vertrek van majoor Sluys tot plaatselijk comman dant van Durazzo benoemd, heeft den staat van beleg afgekondigd. De afkondiging van den staat van beleg is ingevolge een besluit van den ministerraad geschied. Verder is beslo ten, de Malissoren onverwij d tegen de opstandelingen uit te zenden. De uitvoe ring van dit besluit is daarna echter weer uitgesteld, daar men de gebeurtenissen nog wil afwachten en omdat eenige Ma lissoren weigeren tegen de opstandelin gen te vechteD. De in vrees verkeeren- de bevolking neemt de wijk met ver trekkende stoomschepen. De toestand is nog steeds ernstig. Een onderwijzer voor Prinses Juliana. De „Standaard4 meldt: Naar wij vernemen, heeft H. M. de Koningin aan den heer Jan Ligthart, het bekende Haagsche schoolhoofd, het ge ven van het onderwijs opgedragen, dat de Prinses eerlang zal hebben te ontvangen. De heer Ligthart rroet die vereerende opdracht hebben aanvaard en het Ge meentebestuur, voor hetwelk de opdracht eveneens een eer is, heeft, als we wel zijn ingelicht, hem het noodige verlof gegeven om zijn functie als hoofdonder wijzer te gelijkertijd te blijven waarnemen. De positie van den grooten paedagoog was trouwens toch reeds een beel bui tengewone herhaaldelijk werd hem toch reeds bijzonder verlof verleend, laatste lijk bijv. voor zijn reis naar Noorwegen. Herinnerd zij overigens aau het bekende feit, dat H. M. den heer L. onlangs ten paleize ontbood en ook zijn onderwijs óp school bijwoonde. Als bijzonderheid vertelt men in meest goed ingelichte kringen erbij dat de heer L. er van h$t eerste oogenblik af geheel ongedwon gen in slaagde, op de Prinses dien invloed te doen uitgaan, welken de opvoeder uitoefenen moet, zal zijn taak gelukken. Sleeswijk's kaart van Zuid-Limburg J. A. Sleeswijk, Bussum. Deze kaart van Zuid-Limburg met het aangrenzende gedeelte van Belyië en Duitech- land is naar officieele gegevens bewerkt en met zeer veel zorg in kleuren gedrukt, ter wijl roode cijfers langs de wegen dei, kort- sten afstand in K.M. tusschen de plaatsen aangegeven. Aan duidelijkheid en helderheid laat de kaart weinig te wenschen orer. Dit is voornamelijk daaraan te danken, dat on- ooodige bijzonderheden zijn weggelaten. Voor wandelaars, wielrijders en automobi. listen lijkt zij ons onmisbaar mede om de lijst van plaatsnamen met verwijzingen naar de kaart. Het pensionaat „St. Louis" te Roermond, wordt gelijk bekend, overgeplaatst n»ar Amersfoort, waar aet uienwe schooljaar tegen half September wordt geopend. De nieowe inrichting ia gebouwd in een groot bosch en ligt een half upr van de ?t*d. Noord.-Brab. Christel. Boerenbond. In afwijking met de gewoonte is thans het jaarverslag van den Noord-Brabant- scheo Christelijken Boerenbond in bro chure-vorm verschenen. Het ligt in de bedoeling van het hoofdbestuur het ver slag teder jaar in meer volmaakten vorm te doen verschijnen om het zoodoende te doen zijn eeo zoo getrouw mogelijk beeld van den werkelijken toestand van den N.-Br. Boerenbond. Nadat een uiteenzetting gegeven is van de organisatie van den bond en de sa menstelling van het bestuur, wordt een waardeerend woord gewijd aaD de nage dachtenis van het overleden bestuurslid den heer Jan van Beek ieZevenbcrgschen- hoek De werkzaamheden van het hoofd bestuur worden kortelings gememoreerd en dan een en aodcr meegedeeld over de werking van de vrederaad-commissie, waarop de verslagen volgen. Aanlandbouwbenoodigheden werden aan gekocht door 144 afd. 54.483,734'/2 kg. kunstmeststoffen door 103 afd. 7 333 187 kg. kalk; door 109 afd. 20.300.522 kg. veevoederartikelen door 90 afd. 8.670.000 kg. steenkolen. De opgegeven waarde bij elkaar geteld maakt eene som uit van 3 761.104.13I/2 gulden. Men kan de waarde van den geheelen coöperatieven aankoop door de afdeelingen echter gerust op 5 a 6 mil- lioen gulden schatten. Verschillende afdeelingen verzuimden hun verslag in te zenden. Van de 176 afdeelingen, die een ver slag zonden, zijn er 77, die berichten, dat bij hen eeu groote landbouwcursus, en 19 bij wie een verkorte landbouw cursus is gehouden met een totaal aantal leerlingen van 2368. In 14 afdeelingen van de 176 werd een tuinbouwcursus gegeven met te zamen 286 leerlingen. Verder werden nog in 5 afdeelingen een cursus voor paardenkennis gegeven en in 4 afdeelingen een cursus voor veekennis, daaronder begrepen de melkcursussen. Deze cursussen werden te zamen ge volgd door 320 leerlingen. 11 afdeelingen berichten van eene ziek teverzekering met te zamen 267 leden in 80 afdeelingen was eene dienstboden- verzekering met te zamen 2169 leden of verzekerden wat de paarden-, vee-, var kens- en geitenverzekering betreft, zoo waren er, 99 onderlinge paardenverzeke- ringen met 9440 verzekerde paarden. 72 onderlinge veeverzekeringen met 21.991 verzekerde stuks vee, 3 varkensver- zekeriugen met 486 verzekerde varkens, 7 geitenverzektringen met 426 verzeker de geiten. Het aantal polissen bij de onderlinge brandassurantie bedraagt 21089. Het verzekerde kapitaal of de verzekerde waarde bedraagt: f46.562.513. In 1913 werden 138 schadevergoedingen uitge keerd tot een totaal bedrag van f65.960.74 Over 1913 is bij deze assurantie eene winst te boeken van ruim f 30.000 ware er niet een zoo groot koersverliers te boeken geweest, dan zou ze boven f 40 000 zijn gestegen. Twee nieuwe afdeelingen zijn in 1913 toegetreden n.l. Geertruidenberg en Ge mende. Drie afdeelingen verzekerden zich voor méér dan een millioen gulden, twaalf anderen voor méér dan '/2 millioen gulden. Tot de hagelverzekering zijn dit jaar 6 nieuwe afdeelingen toegetreden; er zijn thans 130 afd. aangesloten. Het aantal geldige polissen was op ultimo Dec. 4369 en het verzekerde ka pitaal f 2.888.000. Door de verhooging van de premie in 1912 is aan premie ontvangen f 21.666.01V2. Aan hagelscha- de is gedurende het kort bestaan der vereeniging uitgekeerd f74,438.82 en over 1913 f8926.29. Aan de navolgende afdeelingen werd in 1913 uitbetaald Heen f8585.96, Cuijk f 122.45. Katwijk a. d. Maas f81.23, Baarle-Nassau f 70, Hapert f33. Nuland f24, Wanroij f9. Op 31 Dec. van dat jaar was nog in kas aan kapitaal f 9951,25'/2 reservefonds f8723,49'/2- Hieruit blijkt, dat het jaar 1913 voor de vereeniging niet ongunstig is geweest. Bij de Ongevallenverzekering van den N. C. B. waren op 1 Jan. 1914 47 afd. aangesloten, verzekerende 1467 personen voor een jaarloon van f 437.930. In 't geheel kwamen 55 ongevallen voor, waar voor werd uitgekeerd aan loon f 840.92 en geneeskundige behandeling f311.95. Samen dus f 1152,87. Eeo ongeval van blijvende algeheelearbeidsongeschiktheid kwam dit jaar ten laste van de Herver zekering. Door de Herverzekering is aan 4 personen uit Noord-Brabant eene le venslange rente toegekend. Tot de dieustbodenverzekerlng traden in 't afgeloopeo jaar 13 afd. toe zoodat op 31 Dec. 1913 in 't geheel 41 afd. waren aangesloten met 484 leden en 730 dienstboden. Totaal werd uitgekeerd aan geneeskundige behandeling en verpleging f 869,04. Verder worden nog bijzonderheden over den Meierijschen Boerenbond, de Controle- en fokvereenigingen en stier- houderijen, den handelsraad en het week blad van den N. C. B. enz. vermeld. De rekening over 1913 sluit in ont vangsten en uitgaven met een bedrag van f39928,53 kassaldo f609,76. De begrooting 1914 wordt geraamd op f29293,76. Brieven franco burean deze?. 6609 OF Wederverkoopers zijn: 6582 G. D. v. BA VEL, Koek- en Banket bakkerij te Waalwijk. C. KERST ta Waspik. Wed; C, BLOM te 's Gravemoer. H. v. d. Broek te Spraug, Aanbevelend Sinds de oprichting onzer zaak in 1866 zij o onze Reclame-Bedden in geheel Nederland en daarbuiten in gevoerd en bekend geworden als De vele bewijzen van tevreden heid en nabestelliugen bevestigen dit. Geen opgesmukte reclame.'t Bedden vak is een vak van vertrouwen. De goederen zelf moeten reclame maken. Niet de prijs alléén, maar ook de kwal. beslist, of het aange bodene goedkoop is. Wij verzenden franco naaste station vrijzicht, een degelijk en solied 2 persoons Peluw en 2 kussens, Itnnenbewaste tijk en prima gezuiverde nieuwe Veeren ,1 Wollen 1 Watten, 1 Molton Deken, Bed- en Peluw- overtrek met mooie sluiting en 2 Matrassen voor f 32.- Veel beter kwaliteit f89 Beslist iets extra's f49 Kapokbedstellen, 2 persoons met dezelfde toebehooren f 26.—, f 32. en f36. B^passend ijzeren Ledikant f 6 5 zeer zwaar f7.50. Een solied 2 persoons HOUTEN LEDIKANT, kleur Noten of Pitch- Pine met een ie kwal. Spiraalveeren Gezondheids-Matras met tegendruk- veeren, een le kwal. Kapokmatras, Peluw, 2 Kussens, 1 wollenl watten Deken en 1 Matrasbeschermer voor f69,50. Niet te verwarren met de goedkoope soorten, die ook wij kunnen leveren. Zware graslinnen LAKENS, 160 cM. breed fl.50. Dito IJZERSTERK 168 cM. breed f 1,50 Zeer fijne kwaliteit SLOOPEN f3,30 Goedkoop soort f2,70 per 6 stuks. Prima dubbel, Guttaper^halinnen f2.vierkante meter. Windkassen» ff.f6 675 en 15 Rijke keuze Wiegen, Kinderstoelen, Ledikanten, Matrassen enz. ZWARTSLUIS. Kerkstraat No. 187-140. Int. Tel. 4. Vraagt geïll. Pryacoaraut. 18] KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR. Havenstaat 5 (nabij bet 3tation.) 'g-BDSCH, 2290 Adviezen en bijstand met be trekking tot processeD, strafzaken, faillissementnalatenschappen, boedel scheiding voogdij curateele, echt scheiding, arbeidscontract enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Recht bank al? bij Kantongerecht, innen van Schuldvorderingen, rege ling zaken van debiteuren met hunne schuldeiscbers, makeu van contacten, reqnesten enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Billijke conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuld vorderingen in der minne, worden geen kosten in rekening gebracht. Zondags na 1 uur kantoor gesloten* VVAVVVAVV Te WAALWIJK heeft de 8INGER-MAATSCHAPPIJ slechts één winkel, en wel: 154 Dagelyksch hierover te spreken. Zondags van 10 tot 12 nar op maandelijksche afbetaling. Rechtskundig Adviseur. Telef. Interc. Haag 6052, Bureau gevestigd 1 October 1900. Op aanvrage worden gratis en franco toegezonden voorwaarden e^pro9pec- tus, afschrift van eene groote reeks dankbetuigingen (waarvoor schrifte lijke machtiging tot pablicatie is verstrekt) en een proefnummer vau het blad „Crediteuren- belangen*, dat de ledeD van het Bureau koste loos bekomen. Onmiddellijke afrekening van geïnde, gelden. 484 Vertegenw. door geheel Nederland en Koloniën en in het Buitenland. 40 Hoogachtend, Stationstraat. Grootestraat. WAALWIJK. 128 (O W O O Dit Blad algemeen gelezen.

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 6