Twee bekwame werklieden, Op eene Stoomschoen- fabriek wordt gevraagd een bekwaam Notaris Rant en Notaris Rant Notaris Canters Notaris Canters Notaris Canters Schoenmakersknecht BUITENLAND. Kerknieuws. STIKSTERS Notaris Jansen zsd verkoopen Bericht van Inzet. wórdt in alle kringen Het aangewezen blad dus voor uwe advertenties FRANKRIJK. Oostenrijk, Griekenland Handelsberichten. Kleine Advertentiën. GEVRAAGD bekwame snijders, stanzers, schrooiers, zwikkers, publiek verkoopen verkoopen verpachten verkoopen veilen en verkoopen. Voorzitter. Ik geloof het niet, doch dat is een ander soort werk. Een voorstel v. het Dagelijksch Bestuur is niet te verwachten, want men hoort hoe de wethouders er over denken. Ik voor mij blijf er bij dat het onverant woordelijk is, doch de laad moet het zelf weten ik wil het niet pouseeren want men zou zeggen dat ik alle nieuwtjes wil hebben. Dit wil ik echter evenwel nogmaals zeggen, dat het onverantwoor delijk is langer met zoo'n brandweer te blijven zitten. Rijken. Men moet zulke zaken eerst goed onder de oogen zien en niet te overhaast te werk gaan. Puls. Bij M. v. Heijst en P. v.d. Wiel heb je nu een put, doch er komt nu eens brand bij Holster of Zacht of Van Gend Loos, waar moet je dan het water vandaan halen. Voorzitter. Daar staat ook in dat rapport aangegeven dat zooveel meter slangen moeten worden aangekocht. Teulings. Als wij de spuit eerst eens verbeteren, zou al een goede verbetering zijn. Roestenberg. Laten we nu toch niet zoo kruimelig zijn. Gaan we aan. het lappen, dan zal het ieder jaar geld kos ten en over een paar jaar zullen wij voor dezelfde kosten komen te staan. Van dea Heuvel. Wij zien maar wei- nig goede resultaten van die putten. Ze geven altijd zand op. Nu geloof ik wel dat het verschil op de een of andere plaats zeer groot is. Verster. Dat scheelt veel. Bij ons heb je een put bij Machielse en die is al voor 12 jaar geleden gelegd en is nog goed en bij Schoenmakers, dat is een afstand van hier tot den burgemeester, is hij in vier jaar tijds heelemaal weg, de buizen zijn geheel geoxydeerd. Ik geloof, dat het meer van geluk afhangt. Rijken. Bij mij is de put ook geen cent waard en heeft toch geld genoeg gekost. Voorzitler. Zitten die putten dan ook in de kiezel. Verster. Zeker. Voorzitter. In Zundert zijn de putten bepaald goed. De bedoeling is dat hier gemonteerde houten putten komen. Bo vendien geeft de firma 10 jaar garantie. Roestenberg. En dat zegt toch het meest. Zacht. Bij mij is er de put al 3 jaar en werkt nog goed. Het voornaamste is echter wel dat de firma 10 jaar garan tie geeft. Voorzitter. Zaak is het maar dat als er een spuit is dat men voldoende water moet hebben en dat is nu absoluut niet het geval. De grootste put in de ge meente spuit je in een kwartier leeg en de andere allemaal binnen 10 minuten. Roestenberg. Ik zou een onderzoek in willen laten stellen hoe aan de mid delen te komen om de f 8000 te betalen. Verster. Ik denk dat de putten van tijd tot tijd wel eens leeggepompt zul len moeten wordei. Voorzitter. Hoewel ik niet bij de commissie ben geweest, heb ik dat toch toevallig kunnen vragen. Het behoeft niet. Ze staan er voor in. Verster. Ik stel voor dat B en W. de zaak nader onderzoeken en in Zundert eens informeeren. Voorzitter. Wij hebben het bestuur van van de brandweer nu opgedragen een onderzoek in te stellen en die hebben nu hun best gedaan en om dan nu weer een commissie boven hen te stellen. Wij hebben toch alle vertrouwen in hen ge steld. Op zoo'n manier waak je de men- schen steeg. 10 jaar garantie, wat wil je verder doen. Verster. Ik stel volstrekt geen wan trouwen in de commissie, doch ik zou het maar doen omdat het zoovel kost en het betrekkelijk voor een klein deel der gemeente is, dat er wat aan heeft. Van den Heuvel. De som is nogal groot voor een betrekkelijk klein complex. De Bresser. Om het aantal putten te beperken, heb je ook niet veel. Voorzitter. Eenige jaren geleden heb ben wij nog eens getracht om waterleiding te krijgen en toen konden wij slechts 3 a 4 personen bij elkaar krijgen. Ze wil len wel alles hebben, maar de portemon- naie houden ze dicht. Eu ook, over het algemeen kan niet gezegd worden dat het water hier slecht is, dat scheelt ook. Daarbij komt ook nog dat, als in onze gemeente veel nieuwe woningen werden gebouwd, zou je die kunnen verplichten om bij de waterleiding aat> te sluiten. De eenigste manier als men het reor ganisatie overgaat, zal zijn een geldlee- ning aan te gaan. En dat gaat ook, want het nageslacht profiteert er ook van. Op de loopende begrooting kan het natuurlijk niet worden gevonden. Roestenberg. Ik stel dan voor een geldleening aan te gaan. Zoo blijven kan ook niet. Voorzitter. Een voorstel van het Dag. Bestuur komt er niet. Is er een van de heeren die het voorstel van den heer Roestenberg steunt, dan kan ik het in omvraag brengen. Verster. Ik zou in geen geval over ijs van een nacht loopen. Het bedrag is nogal hoog voor zoo'n betrekkelijk klein complex. Daarom kan ik nu het voorstel nog niet steunen. Van den Heuvel. Als de geheele ge meente er iets aan had, dan met plezier. Roestenberg. Ik ben het eens om voor zichtig te zijn en de heeren weten het, dat ben ik altijd, maar waar we een com missie van onderzoek hebben gehad waar wij alle vertrouwen in kunnen stel len en waar wij er al jaren en jaren op hebben aangedrongen, mogen wij niet langer wachten. De afgevaardigden van Loon moesten zoo niet spreken. Dat zal altijd het geval zijn. De een zal aan eene instelling iets hebben en de ander niet. Met de gasfabriek is dat het zelfde geweest, Rijken. Daar zou ik nu maar niet meer over spreken. Verster. U moet aan mijn woorden geen verkeerde uitleg geven. Ik kom er op tegen dat slechts een klein complex van nog geen kwartier er iets aan heett. Wat hebben de wijken er aan waar b.v. De Rooij of van Kuijk of Rijken wonen, niets, net zoo min als Loon. Voorzitter. Ik geloof toch dat hetgroot- ste deel der bevolking in dat complex woont er je er alle fabrieken hebt staan. Juist daarom is hier het grootste gevaar. Hierna wordt besloten dat eene com missie uit den raad nogmaals met het bestuur van de brandweer zal vergaderen teneinde een en ander te bespreken. Tot leden dier commissie worden aan gewezen de heeren Roestenberg, Rijken, van den Heuvel, Zacht en De Bresser. 4 Vaststellen instructie onderwijzend personeel. Voorzitter 't Geldt slechts een kleine wijziging betreffende het innen van het schoolgeld. Nu gebeurt het zoo. Iedere maand worden de schoolbriefjes aan de kinderen mede gegeven opdat de ouders bij den gemeente ontvanger komen be talen. Dat gebeurt nu juist niet erg re gelmatig en voor veel menschen is het lastig om het bedrag als het een gulden of 2 is geworden in eens te betalen. B en W stellen voor dat de kinderen iedere maand aan het hoofd der school moeten betalen. Wij doen het niet om het de men schen lastig te maken want het school geld is hier zoo laag als misschien in geen enkele gemeente. De vier openbare scho len brengen f 400 op en bij de Eerw. Zusters alleen reeds een paar duizend gulden. Wordt besloten de instructie aldus te wijzigen. 5. Bespreking betreffende financieele scheiding tusschen Loon op Zand en Kaatsheuvel, door het lid van den Heuvel. (Zie vervolg 2e blad.) Aanslag op baron Rothschild. Op baron Henri von Rothschild is Za terdagavond laat een aanslag gepleegd. De millionair keerde terug van de opera en bevond zich op het kruispunt van de rue Edward VII en de boulevard des Capucines, toen een individu van om streeks zestig jaar op den bankier vijf schoten loste. Een kogel drong den bankier in de rechterheup en stootte af op het darm been. Per auto werd Rothschild naar zijn paleis gebracht, waar hij deer dr. Zadock Kahn verpleegd werd. Gisteren werd de kogel verwijderd. De wonde is niet ern stig. De persoon die de aanslag pleegde werd gegrepen en door het publiek mis handeld. In hechtenis genomen bekende hij de melkslijter Prudhon te zijn. Hij beweerde geruïneerd te zijn door de „oeuvres-de- laiterie-philantropiques" van Rothschild. Oproerige brievenbestellers in Parijs. De brievenbestellers van hét hoofd postkantoor in de Rue du Louvre heb ben vanavond, ten getale van 600, een heftige betooging gehouden om te pro testeeren tegen de verwerping door den Senaat van de posten op de begrooting ter verhooging van de tegemoetkoming in de huishuur der postbeambten. De betoogers hebben de postrijtuigen ver hinderd uit te rijden. Tegen zeven uur hebben zij getracht de deuren van het postkantoor te ver sperren. Er is een gevecht met de poli tie ontstaan, waarbij een inspecteur harde klappen heeft opgeloopen en twee be stellers zijn aangehouden. De bestellers hebben zich daarna op de binnenplaats van het kantoor ver schanst. Alle brieven bestemd voor Parijs uit de provincie en het buitenland zullen morgenochtend niet besteld kunnen worden. f Bertha von Suttner. Bertha von Suttner, de bekende schrijf ster en strijdster voor de wereldvrede, is gisteren te Weenen overleden. De overledene was een dochter van graaf Kinsky, luitenant-veldmaarschalk in Oostenrijkschen dienst. Ze werd in 1843 geboren en huwde in 1876 met baron Arthur van Suttner. Ze heeft een veel bewogen leven achter den rug. 't Schijnt dat het antwoord der Porte op de nota van de Grieksche regeering heeft bevredigd. Ze moet den indruk hebben ontvangen dat de Turksche re geering than^' inderdaad haar best wil doen om de goede verstandhouding niet te verstoren. Naar de Tel. meldt heeft Venizelos, de Grieksche voorzitter van den minis. terraad, aan den >Herald»-correspondent te Athene de volgende mededeeling ge daan >Turkije's antwoord op de Grieksche nota verwekt den indruk, dat de Porte goede bedoelingen heeft. Maar de maat regelen, door haar genomen tot herstel der orde in Klein-Azië, zooals het ont slag van verscheidene hooggeplaatste ambtenaren en prefecten, het gedwon gen aftreden van den chef der gendar merie en het verwijzen van een duizend tal personen naar den krijgsraad, al de ze maatregelen, door de Turksche regee ring aan de Grieksche en aan de ver tegenwoordigers der mogendheden ge notificeerd, bewijzen op zich zelf de ge- grondheidonzer klachten ende wettigheid onzer eischen. Bijgevolg kan hier dus geen sprake zijn van een paar onbedui dende incidenten, zooals de Turksche nota van antwoord het tracht voor te stellen. Ik hoop, dat de vervolgingen tegen de Grieken een eind zullen nemen. Maar wat een terugkeer der uitgewekenen naar hun woonplaatsen aangaat, zegt de Turksche nota geen woord. Zij vermijdt er van te spréken. Toch moet ook deze kwestie, die er een van het hoogste ge wicht is, op een bevredigende wijze worden opgelost, willen de goede rela ties tusschen de beide landen worden hersteild.» Volgens latere telegrammen wil de Porte thans nog verder gaan en de Grieksche regeering nog verdere con cessies schenken ten einde spoedig tot een vreedzame oplossing der ernstige krisis te komen. Z. D. H. de Bisschop van 's Bosch heeft benoemd tot pastoor te Beek (bij Nijmegen)den WelEerw.Zeergel. heer I. A. C. de Kroontot pastoor der nieuwe parochie >De Zeilberg* te Deur- ue den Weleerw. heer M. J, Piggen tot professor aan het Semenarie te St. Michielsgestelden WelEerw. Zeergel. heer Th. J. A. J. Goossens tot assistent te Heeze den Eerw. heer P. J. Gom- mersen tot kapelaan te Geldrop den Eerw. heer H. C. Schoenmakersde twee laatsten van het Semenarie. BESOIJEN, 23 Juni De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,30. Laagste prijs 1,23. Eieren 5 cent per stuk. Meer en meer wordt de waarde van adverteeren in ons blad erkend. Vooral de >Kleine Adver tenties" geven zeer billijke en goede publiciteit. Voor 6 personen gedurende de a.s. kermis kost en inwoning ge vraagd (3 dames, 3 heeren). Brieven met prijsopgave aan FRITS VAN OPSTAL, Markt Waalwijk. GEVRAAGD een nette Dag- dienstbode. Mevronw GIJ ZEN, Postkantoor. f MANDENMAKERS. Aan- de Stoelen- en Mandenfabriek van Gebrs. KLÏJN te Drunen kun nen nog geplaatst wordenenkele bekwame Mandenmakers ge heel zelfstandig gewoon Mandenwerk kunnende maken en voor wie gele genheid bestaat het maken 'van het fijnere Bnrger-Mandwerk aan te lee- rren. -Hoog loon, vast werk. Tevens kunnen nog geplaatst worden enkdie Jongens genegen om tot Stoelen- of Maudenmaker te worden opgeleid. 6671 VERLOREN een GOUDEN BROCHE; gaande langs de spoorlijn. Tegen belooning terng te bezorgen aan het barean van dit blad. 6687 GEVRAAGD, om terstond in dienst te treden, een degelijke R.K. Dienst bode. Hoog loon. Adres M. REMMEREN, Kaats heuvel. 6686 Terstond gevraagd een Schil- dersknecht tegen hoog loon bij firma Q. J. SMITS, Kaatsheuvel. 6681 ADVERTENTIËN. AdresGebr. SCHENKELS, 677 Oosterhout. Heden overleed na een smar telijk, doch geduldig lijden, onze innig gelie de Zuster, Be huwdzuster en Tante MARIA BERNARDINA OERLEMANS, in den ouderdom van 44 jaar. Vrijhoeven- Cappel, Wed. H. H. OERLEMANS- Timmermans. Capelle, S. OERLEMANS. A. OERLEMANS-van bkr Hoeven. Vrijhoeven- Cappel J. M. OERLEMANS. D. J. OERLEMANS-be Rooij. Rotterdam Wed. A. B. OERLEMANS. VAN NeEDE. Heusden, 6679 Dr. M. B. OERLEMANS. C. OERLEMANS-v. d. Water. Vrijhoeven- Cappel J. B. OERLEMANS. I. W. OERLEMANS. Vrijhoeven-Cappel,.22 Juni '14. Op een ütoomschoenfa briek kunnen terstond of later geplaatst worden, zooals 't liefst gehuwde. Zij, die jongens of meisjes hebben, welke mede in de fabriek kunnen werkzaam zijn, ge nieten de voorkeur. Tevens kunnen bekwame geplaatst worden. 6653 Franco brieven met opgave van verlangd loon en nadere inlichtingen onder letter W. bureau van dit blad. 6669 Brieven onder no. der advertentie bureau van dit blad te Waalwijk, I. Dinsdag 30 Juni a.s. v.m. 9112 precies ten verzoeke van A. SMITS te Dmnen, op Giersbergen. 25 koopen Rogge en 3 koopen Haver. II. Maandag 6 Juli a.s. v.m. 10 aur precies namens de Heeren TIMMERMANS q.q. te Waalwyk 14 hont beste Rogge, waaronder 5 hont Perkuzie, op de Achterste Hoeve onder Loon-op-Zand. 6651 Bijeenkomst bij LUCAS v. KAA. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten woonhaize van den heer A. GEENEN te Sprang op Vrijdag 26 Juni 1914 des voorm. 10 nar om contant geld waaronder kasten, tafels, stoelen, ledikant, kachels schilderijen, bloemtafeitjes, winkel bascules, broodslee, glas, aardewerk, doofpotten, paardentuig, enz. Te bezichtigen 2 uur vóór den verkoop. 6627 te Waalwijk, maakt bekend, dat de peieeelen wei land te Besoijen en hooiland te Capelle van den heer G. P. VER- HEIJDEN te Zaandam zijn ingezet Koop 1 op f 2225, Koop 2 op f1225, Toeslag Vrijdag 3 Juli 19141 deB middags 12 our in het Hotel VERW1EL te Waalwijk. Dagelijks kan ten kantore van gen. notaris verhoogd worden. 6675 te Drunen, «al Woensdag 15 juli 1914, vóórm. 9 nar achter Baardwijk 6683 Voor den Edelachtb. Heer J. A. J. van Heijst. m Winterrogge staande op den grooten akker op het Hoogeinde aan de Eerste Zeine, in koopen zooals is afgebakend. Voor het Oud-Mannenhuis van Baardwijk. Winterrogge staande op het Hoogeinde aan de Eerste Zeine, Oostwaarts naast bet land van Burgemeester van Heijst, in koopen zooals is afgebakend. te Drunen, zal Donderdag 2 Juli 1914nam. 5 uur bij WO JTH. PIJNENBURG te Drunen en ten verzoeke van het Gemeentebestuur van Drunen Ongeveer 20 hectaren hooigras op de zoogenaamde Honderd Bunders, waar ook verleden jaar hooigras ver pacht is, in perceelen zooals is afgepaald. Inlichtingen geeft de gemeente opzichter Hendrik Mimpen. 6684 te Drunen, zal Dinsdag 7 Juli 1914, vóórm. 8'/2 nar op Giersbergen onder Dra- nen, ten verzoeke van de Wed. MART. VAN DE VEN-van Laar hoven 6685 Ongeveer 15 hont rogge, in koopen zooals is afge bakend. De verkooping zal plaats hebben op het terrein. Inlichtingen geeft de Weduwe verkoopster. Betaling der kooppenningen Kerst mis 1914. Wordt GEVRAAGD te Eindhoven tegen hoog loon, om terstond in dienst te treden een bekwaam woor le klas DAMESWERK, Louis XV hakker-zetter geuiet de voorkeur. Brieven Bureau dit blad order nummer der advertentie. 6640 te Capelle zal op Woensdagen 1 en 15 juli 1914, '8 avonds 7 uur in het te vei len pand, ten verzoeke van den heer A. M. STAM, in het openbaar Onder Vrijhoeven-Cappel. Een in 1912 gebouwd pand geheel ingericht voor Café gunstig gelegen op een kruispunt van wegen, ter plaatse «het Bruggetje»Sec tie B no. 578 groot 1 are 87 centiaren, waaronder gemeten 1 a. 57 c. ten name van de gemeente. Indeeling van het hnis beneden ruime gelagkamer met kamer daarachter, twee kamers even als de zoldertrap uitkomende in den gang; bovenvliering en groote zaal waarin gevestigd bet fanfarecorps jSirena". 6661 Verder bevindt zich achter den gang een werkplaats en stalling. Te aanvaarden 1 September 1914. rsnuaers MEJUFFROUW Modellenr-Cenpenr. Dit Blad algemeen gelezen.

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 2