Provinciaal Nieuws. Berichten van Vrijdag. De toestand In Roosendaal spot met alle beschrijving. Het is de ellende ten top. Nog steeds brengen treinen en alle denkbare voertuigen arme vluchtelingen aan. De wegen zijn er mee bezaaid. Het aantal is niet te tellen. Te Roosendaal zijn reeds de kerken met vluchtelingen gevuld. Schitterend is het Hollandsch hulpbe toon. Militairen en burgers zijn onver moeid. Het leger stelde 50.000 brooden beschikbaar! Soldaten verdeelen brood en drank. Daar van herberging geen sprake meer is, Slaat men bij het station te Roosendaal een groote tent op. De aanblik der vluchtelingen is hart verscheurend. Zij hebben alles verloren. Ze gingen op weg, doch weten niet waarheen zij zullen gaan. Particulieren halen met hun voertuigen nog zooveel mogelijk uit Nispen. Ook zijn daarvoor rijtuigen gerequireerd. De militairen munten uit door hulp verstrekking in alle opzichten. Van Roosendaal ging ik naar Nispen en Esschen. Aan het station kwam juist een reusachtigen trein uit Antwerpen binnen. Ik heb dus 't laatste nieuws van Antwerpen. De stakkers waren heden morgen te half 9 uur uit Antwerpen vertrokken. Zij waren nog ontzind van de vreeselijke dingen, die ze gezien had den. Tegen 12 uur hedennacht begon het bombardement van uit de lichting LierKessel en onafgebroken duurde het voort met kleine tusschenpoozen. Het hagelde bommen. Een paniek greep de nog overgebleven bevolking aan De bomfnen vielen in de huizen en op de straten* Eerst gingen zij te ver, over de Schelde, maar weldra was men inge schoten*. Over het vertrek van koning Albert e'tP koningin Elisabeth naar Ostende seint de Antwerpsche correspondent van de Tijd Men heeft hen overtuigd, dat het nut teloos en voor het land rampzalig ware zoo zij langer bleven. Mocht de koning worden getroffen of krijgsgevangen worden genomen, dan ware dit erger voor de onafhankelijkheid van Belgie en voor het weerstandsver mogen van het leger in West-Vlaaode- ren, dan wanneer Antwerpen zelf valt. Toen de grijze auto met den koning en de koningin zich moeizaam lusschen de dichte menigte bewoog, werd de vorst nog geestdriftig toegejuicht, trots aller angst en ellende. Van andere zijde verluidt, dat koning Albert gisterochtend om 9 uur te Sel- zaete (vlak bij de Nederlandsche grens, ten Zuiden van Sas vaa Gent) is aange komen, zooals wij hebben gepubliceerd, De toestand van Donderdag. De Duitschers in Frankrijk. PARIJS, 8 October. (Reuter.) De offi- cieele mededeeling van vanmiddag drie uur luidt Op onzen linkervleugel heeft de vijand nergens vorderingen gemaakt, doch is op enkele punten teruggeweken, met name ten noorden van Atrecht, waar de krijgs verrichtingen zich onder voor ons gun stige voorwaarden ontwikkelen. De ruiterij-korpsen van beide partijen hebben hun operaties thans tot bij Mer- nod uitgestrekt. Tusschen Somme en Oise, in de streek van Roye, biedt de vijand nog steeds krachtig weerstand, maar toch hebben wij het grootste deel der stellingen, die wij hadden moeten ontruimen, herwon nen. Ten noorden van de Aisne schijnen de Dultsche troepen minder talrijk te zijn geworden. Op de Maasheuvels, tusschen Verdun en St. Mihiel is de vijand ten noorden ven Hattoncbatel terug geweken, hij houdt echter nog steeds St. Mihiel en enkele stellingen ten noorden daarvan op den rechteroever der Maas bezet. In Woevre zijn hevige aanvallen der Duitschers ten westen van Apremont af geslagen. Van het Oostenrijksch-Russische front WEENEN, 8 October. (Wolff.) Offici eel is hedenmiddag door den plaatsver vangend chef van den generalen staf, gen.-majoor von Hoefer, bekend ge maakt Bij den verderen opmarsch van onze troepen is gisteren de vijand op den weg naar Przemyzl bij Baryez, ten Westen van Dynow, teruggeworpen. Ook Rzes- zow is weder genomen. Kanonnen zijn hier buitgemaakt. In den hoek tusschen Weichsel en San hebben wij vele gevangenen gemaakt en zijn ons veel voertuigen van de vluchten de Russen in handen gevallen. Hernieuwde heftige aanvallen op Przemysl werden schitterend afgeslagen. De vijand kreeg vele duizende dooden en gewonden. In de voor onze troepen voordeelige gevechten bij Maramaros Sziget hebben de Hongaarsche en Oost-Galicische land storm en de Poolsche legioenen gewed ijverd in dapperheid. De getorpeerde Duitsche torpedoboot. BERLIJN, 8 October. (Wolff.) Volgens de avondbladen is Dinsdagmiddag de torpedoboot S 116, bij den voorposten- dienst in de Noordzee, door een torpe doschot van een Engelsche duikboot ver loren gegaan. Bijna de geheele beman- LONDEN, 9 Gctober. Een telegram uit België aan de Dally Telegraph meldt, dat de Duitschers er Woensdag na tal rijke pogingen bij mist in geslaagd zijn de Schelde tusschen Schoonaerde (zuid westelijk van Dendermonde) en Eegenem over te steken. De strijd wordt vooitgezet. De Belgen bieden wanhopigen tegenstand aan eeu oprukken van de Duitschers naar het zuidwesten. PARIJS, 8 October. Officieel bericht van i 1 uur 's avonds Over 't geheel is de toestand dezelfde. Men handhaaft zich in de bezette stel lingen, in weerwil van eenige hevige gevechten, welke vooral in de streek van Roye hebben plaats gevonden. Aun het Russische-Duitsche front. BERLIJN, 8 October, (Officieel Wolft Het groote hoofdkwartier meldt van avond Op het Oostelijk gevechtsterrein heeft een van Lomza oprukkende Russische kolonne Lyck bereikt. ST. PETERSBURG (Petrograd), 9 October. (Pet. tel.-ag.) De groote gene rale staf meldt De gevechten op het front aan de Oost-Pruisische grens ziju 7 October met dezelfde hevigheid voortgezet. In weerwil van de aankomst van Duitsche versterkingen werden alle aanvallen in de streek Wirballen-Philippof met groote verliezen afgeslagen. Door een nachtelijken aanval hebben de Russische troepen zich van het dorp Kamenka bij Bakalaref (westelijk van Soewalki) meester gemaakt, daarbij ver scheidene vuurmonden op den vijand veroverende. In het bosch van Massalstchizna, ten westen van Rat-jka, hebben onze troepen bij nacht een Duitsche troepenatdeeling omgetrokken en een gedeelte daarvan vernietigd, terwijl de overigen met ver lies van hun mitrailleurs verstrooid zijn. De Russische troepen hebben ook de stad Biala genomen. In de andere streken is niets bijzon ders voorgevallen. Het beleg van Przemsyl. ST. PETERSBURG (Petrograd), 9Oc tober. (Pet »el-ag) De groote generale staf deelt mede De strijd tegen het garnizoen van Przemysl heeft plaats onder voor ons gunstige omstandigheden. Onze troepen hebben met een stormaanval een sterk werk vau de hoofdstelling genomen. Een bom op de loo&s voor luchtschepen te Dusseldorf geworpen. BERLIJN, 8 October. (Officieel Wolft.J Het groote hoofdkwartier meldt van avond, dat de loods voor luchtschepen te Dusseldorf door een bom getroffen is, welke een vijandelijke vlieger had ge worpen, In het dak van de loods is een gat geslagen. Het omhulsel van een luchtschip, dat iu de loods lag, is ver nield. Een overzicht van Vrijdag. De berichten van het Noordelijke ge vechtsterrein brengen in zooverre be- laugrijk nieuws, dat volgens het rapport van generaal Joffre de operaties der vijandelijke cavalerie korpsen zich tot de Noordzee uitstrekken. Op welke hoogte wordt niet gemeld, maar waarschijnlijk zal dat in het uiterste Noorden van Frankrijk zijn. Daaruit zou dan echter zijn op te ma ken, dat de zeer waarschijnlijk nagestreef de of reeds tot stand gekomen verbia- ding met de troepen in en om Ostende voorkomen of afgesneden is en de ver bonden troepen in twee groepen ver deeld zijn. Van bet Oostenlijk oorlogsterrein ko men nieuwe Russische overwinningsbe- richten en een klein Duitsch bericht, dat de erkenning van een nederlaag in zich te sluiten schijnt en dus een logenstraf fing van de vroegere Duitsche overwin- ningsberichten. Het is het bericht, dat een Russische colonne uit Lomza op trekkende, reeds tot Lyck moet zijn voortgerukt. Óostenrijksche berichten doen alle hoop oog koesteren op een voorkomen van den aanval van Przemyslde Russen schijnen gevoelige klappen van de zich herstellende en door de Duitschers ver sterkte Óostenrijksche troepen gekregen te hebben. De Duitschers hebben in België Breen- donck genomen en zijn over de Schelde heen. Zij zullen nu niet talmen om, zoo spoedig mogelijk als dat in hun macht staat, de spoorwegverbinding GentSt.- Nlcolaas af te snijden. Dau blijft het nog langs één weg mogelijk per spoor uit Ostende Antwerpen te bereiken n.l. over St. Nikolaas, Moerbeke, Assenede, Eécloo. Wij hebben de laatste dagen ver schillende telegrammen betreffende Ant werpen gepubliceerd, nl. dat de Regee ring naar Ostende was verplaatst, dat de koning eerst in Antwerpen was ge bleven, maar later in Selzaete was aan gekomen, dat de stad in brand stond, de petroleumtanks, de Zuidstatie en giste renavond berichte ons ten 9 uur een telegram uit Roosendaal, meldende dat daar van twee ziiden bericht was inge komen, dat de Duitschers Antwerpen reeds waren binnengernkt. De Schelde en het Roode Kruis. Het Engelsche gezantschap heeft aao de Telegr. medegedeeld, dat de Engel sche regeering de toestemming gevraagd heeft om hospitaalschepen onder de RoodeJ Kruis-vlag naar Antwerpen te zenden, om daar gewonden te halen. Dit verzoek heeft onze regeering on- middelijk ingewilligd. 120 Krankzinnigen, begeleid door 15 paters, zijn gisteren uit Bouchot bij Ant werpen te Son aangekomen. In de Kon. Mil. Academie te Breda zijn gisteravovd Belgische soldaten aan gekomen, die op Hollansch grondgebied geraakt waren, toen zij uit de stelling Antwerpen een verkenningstocht gedaan hadden. Zij worden geïnterdeerd en zul len heden naar Gaasterland gebracht worden. Te Eindhoven ziin gisteravond twee Belgische infanteristen gekomen, onder wie «en sergeant, beiden van het 4de regiment infanterie, deel uitmakend van de bezetting van de Belgische kruitfa briek te Caulille (nu in handen van de Duitschers). Zij waren van huo troepen afgeraakt en verdwaalden over onze grens waar zij ontwapend werdtn. Er zijn gisteren in Budel 120 Belgische vrijwilligers in uniform geïnterneerd. Waalwijk, 10 Oct. 1914. Koopt niet in den vreemde, wat g(j in Waalwijk even goed en even goedkoop kunt vinden. 2651 W. B. Bekendmaking In den laatsten tijd zoeken vele vluch telingen uit België ook een verblijfplaat» in onze gemeente. Om naleving van wettelijke voorschriften mogelijk te ma ken is het noodzakelijk, dat van het ver blijf dier vluchtelingen kan worden ken nis genomen. In verband hiermede wordt ieder, die vreemdelingen in zijne woning opneemt, gelast, ook in het belang van de vluch telingen zelf, daarvan terstond kennis te geven ter secretarie. De Burgemeester Th. L. D. de Surmont de Bas Smeele. Benoeming. Met ingang van 1 Nov. a. s. wordt de heer W. J. Pulles van het post- en tele graafkantoor alhier als adsp. commies verplaatst naar het telegraafkantoor te Rotterdam. Be'eediging. Onze burgemeester de Edelachtb heer Th. L D. de Surmont de Bas Smeele is Woensdag 1.1. voor de rechtbank te 's-Bosch beëedigd als kantonrechter plaatsvervanger te Waalwijk. Jubileum Spijkerman. Geheel iu den geest van den jubilaris is het feit herdacht dat de heer Spijkerman voor 25 jaren in functie trad als hoofd der school in onze gemeente. En hoezeer de jubilaris in zijne bekende bescheidenheid opkeek tegen dezen dag als tegen een berg, deze dag is volgens zijn eigen getuigenis voor hem een dag gewees. van de aller grootste voldoening. Geen uiterlijk feestbe toon, maar een feest in alle kalmte en een voud gevierd, maar dat juist door de wijze waarop het is gevierd èn door de blijken van belangstelling voor den jubilaris van zoo groote waarde en beteekenis was. Hartelijke belangstelling en blijken van dankbaarheid, waardeering en hoogachting, ran leerlingen, oud-leerlingen, van zijne medewerkers, van autoriteiten op 'c gebied vau 't onderwijs als yan de gemeente, van collega's, wat zou den jubilaris aangenamer eD veelzeggender kuunen zijn Om tien uur dan vereenigde zich liet onderwijzend personeel ten huize van den Jubilaris. Hier hield, na de eerste begroe- iug, de jongste onderwijzer, de heer A. v. Delft, namens ziju collega's eene toespraak, waarin hij den heer Spijkerman huldigde als leermeester, hoofd der school en collega. Eeu prachtige fauteuil werd deu jubilaris hierbij aangeboden. Zichtbaar geroeid dankte de heer S. voor die warme woorden van holde en het schoone cadeau. Nu toog men gezamenlijk naar de klasse van het Hoofd, waar zijne leerlingen netjes opgesteld stonden. Aan deu wand hingen de volgende chronicums, waarvan de Ro- meinsche lottere samen de jaartalleu 1889 en 1914 vormen. Deze chronicums waren in moderne lettertype uitgevoerd door deu leerling N. de Vries, onder toezicht van den heer J. v. Delft, directeur onzer tee- keuschool. Zij zija iu eenvondigeu lijst ge vat en van den volgeuden inhoud Dat GoD U spaar, O JUbILasr Nog taL Van Jaar U rozen baar En gULDen bLaar U VLeCht Iu 't haar. 't kLInkt helnDe en veer We eu6Chen zeer, Dat IJ tot eer Het zILVer Weer In goUD Verkeer VerLeeo 't toCh, neer Alsdan tiad naar voren de jonge juffr. Wilhelmina Vasgs, die onder eeue fraaie toespraak hef ju'oileerend schoolhoofd een bouquet aanbood. Alle aanwezige leerlingen zongen nu, onder leiding van den heer P incen, den jubilaris en zijne familie een gelegenheidslied toe, ds.t blijkbaar iüsloeg. Ook hier bedankte de jubilaris allen harte lijk voor de bem geboden hulde, waarna de leerlingen het lokaal verlieten en dien dag verder vacantie kregen. Eenige oogenbl kken later arriveerde de WeLd.Gestr. heer van Oppenraay, districts-schoolopziener, die in eeue uiterst sierlijke rede de vele verdien sten schets e van den heer Spijkerman voor de Waalwijksche school en de Rijksnormaal lessen en de hoop uitsprak, dat het den ju bilaris nog vergund zou zijn vele j i*en aan het heil der hem toevertrouwde scharen te arbeiden. Deze prachtige toespraak, te groot om hier medagedeeld te worden, ofschoon zij het overwaard was, werd door den heer S. op kernachtige wijze beantwoord. Ten omstreeks 12 uur kwam hef comité van ond-leerlingen tot huldiging van den heer Spijkerman bij zijn 25-jarig jubileum, zijne felicitaties aanbieden. Bij monde van zijnen voorzitter mr. Bernard Timmermans werd de jubilaris namens de oud-leerlingeu, vrienden en kennisseD, die aan deze hul diging hadden medegewerkt, gelakgewentcbt in zeer wel gekoz n woordeD, gewezen op 't geen de heer Spijkerman voor de jeugd, voor Waslwijk, voor de gemeenschap was geweest in deze kwarteeuw, als paeda oog, maar ook als mersch. Als stoffelijk blijk van dankbaarheid, hoogachting en waardee ring bood hij den jubilaris aan al9 geschenk der oud-leerlingen, ouders en allen die daarfoe hadden bijgedragen, een prachtig eikenhouten bureau met bureau-stoel, waarbij gevoegd was een prachtig roodlederen met goud bewerkt album, vervaardigd ter Waal wijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen en waarvan de inhoud was verzorgd door den bekenden calligraaf den heer Theod. van Kempen te 's Bosch. V* e mogen hier in ons verslas wel even memoreeren, dat de heer van K"mp?n hier absoluut kunstwerk heeft geleverd De eerste pagina met op dracht is een juweel van calligrafie, een penwerk, in elk upzicht zoo verzorgd, dat werkelijk eene voldoende beschrijving niet mogelijk is 't is in een woord wat pen- teekeniug en kleur betreft, schitterend. Ook het volgend blad, waarop de namen van 'i comité, is sl niet minder kunstvol. Deze album bevat al de namen dergenen die aan 't huldeblijk hebben bijgedragen* De bter Spijkerman dankte, blijkbaar aan gedaan «oor de hartelijke felicitatie, memo reerde eveu zijn leven en werken onder onp, dankte voor dit prachtige huldeblijk en spf- ciaal voor het album met al de oatmD, waarvan het nalezen hem nog zeer vele aangename uren zal bezorgen. Ii.tusschen was ook de schoolcommissie ter plaatse, die bij monde van haren voor zitter, den heer Houoen, den jubilaris van harte geluk wenschte en er op wees wat Waalwijk op onderwijsgebied aan den hoer Spijkerman te danken had en hoe pret tij/ en vruchtdragend de sameuwerking tusschen den jubilaris en de commissie steeds geweest was. Ook hier bracht de heer Spijkerman een woord van dank voor de hartelijk woorden, maar tevens voor den steun steeds van de commi°sie ondervonden. Wethouder Tim merman en de gemtente-secretaris de heer Ant. v. Liempt kwamen bij verhindering van Boigemeester en oudsten Wethouder de gelukwenschen van 't gemeentebestuur aan bieden ju tevens het geschenk der gemeeute eene prachtige eikenhouten boekenkast. De jubilaris was zeer erken elijk voor dit practische blijk 'an waardeeriDg, niet min- der voor de hartelijk woorden, waarmede het door den heer Timmermans werd aan geboden. Nog verschenen ter receptie de commissie tot wering v*n schoolverzuim en tal van autoriteiten en particulieren, terwijl de stroom van telegrammen en kaartjes legio was ook verschillende mooie bloemstukken werdeu den jubilaris tangebodeo. Uit bove staand kort relaas van 't offici- eele deel van bet feest kan men met reden concludeerer, dat deze dag voor den heer Spijkerman een alleraangenaamste ge weest is, getuigende van de groote waar deering voor deu man, die gewerkt heeft, hard gewerkt, zoolang hij in dienst der gemeente Waalwijk was. Hij heeft er dan ook goede resaltatcn van gezien hier eo elders en uit zal hem r.aast de hartelijkste blijken op desen dag, de grootste voldoening zijn. Mogen hem nog tal van jaren gegeven zijn om te werken zooals hij dat deed en later de rust genieter», die hij verdieut als weinig anderen. Belgische vluchtelingen. Heeft onze gemeente reeds sedert eenigen tijd vluchtelingen uit 't ons zoo na-sfaande, zoo schrikkelijk beproefde België gehuisvest, tot nog toe waren dit meestal menscheD, die in hotels of bij particulieren een onderdak bekwamen en die Dog om 't zoo uit te drukken in zekeren welstand verkeerden. Gistermiddag kwamen de eerste arme stakkerds aao, ware vluchtelingen, die dat arme beetje dat ze daar misschien bezaten, moesten achterlaten en gevlucht zijn al maar verder. Er zijn vrouwen bij die 3 weken in de kerk van Aerschot opgesloten waren en nu al meer dan zes weken trokken van hier naar gin der Anderen voor veertien dagen uit Mechelen vertrokken, steeds verder op en die zich ten slotte in Antwerpen vei lig achtten, maar die opnieuw zijn ge vlucht, toen daar 't wachtwoord der militaire overheid klonk: „als je 't lijf wilt behouden vlucht dan naar het Noorden of Noordoosten I» En toen zijn ze met duizenden gegaan duizenden naar Roosendaal, anderen nog naar Hoogstraten, met vier, vijf kleine bloed jes van kinderen bij zich, slapende dan in een schuur, dan onder den blooten hemel, bijna niets om of aan, in geen weken een schoon stukje ondergoed, geen reiniging, geen eten soms 1 Lezer het is zoo ontzettend. En toen weer verderop van Hoogstraten naar Tilburg, zeven uren gaans met die pakken, met koffers, met die kleintjes, aan alle weer aan honger, aan alles blootgesteld 1 Van Tilburg ging het Daar Dongen, dat plot seling door een 500 tal werd overstroomd maar waar alles liefderijk werd gehol pen en ondergebracht. En toen dan ook onze burgemeester van zijn collega te Dongen de vraag kreeg of er niet een zestigtal in Waalwijk geplaatst konden worden en den voorzitter van Waalwijks Belang een verzoek in denzelfden geest bereikte, toen was het antwooid na— tuurlijk direct: »met genoegen,» zendt zef maar de stakkerds. En direct werden maatregelen genomen en bericht dat er gemakkelijk een paar honderd konden worden opgenomen. Een ledigstaande fabriek werd door de zorgen van den burgemeester en Dr. van Gils, lid van 't Prov. comité, Onder de leiding van onzen gemeente-opzich ter, die 't mag gerust eens gezegd bij elke gelegenheid de rechte man op de rechte plaats blijkt, geheel voor de op-j name gereed gemaakt, terwijl van mor-/, gen de dames mevr. van Gils, Delhay en Jansen druk bezig waren voor de menschen, die ten 1 uur verwacht wer den, een goede boterham, warme melk enz. in orde te brengen. Hulpvaardige ingezetenen gaven stoelen, tafels, bor den, enz enz. zoo was alles weldra ge reed 1 •En toen de arme stumperds, een 56- tal vanmiddag aankwamen, opgewacht door een groote menigte, toen mea ze zag uitstappen, zoo weggeloopen, zoo gevlucht, zonder iets van waarde bij zich, een 15-tal ouders met een dertigtal kinderen, toen ging allen een Voor io Kcb' bestem der mac een za pationa oonde Zij c door beseffei behoeft speelgo beroep gezeten ren ons te neo geve w pen wc Jongi morgen deren t tig ges! De ei chleheb de ma; baar het pat lu de steeds die mi eten et len vine vel ee relwilli Dom essen) lunne Sacrum werd fc tven ti den he woord de sec onverai middel WelEd arrondi elding richtte vorlget gevierc eener steuncc spijt ni n hart deze si verdler met wi Vergac dankte wooidt der Ve Nadi Ier one rilling voor al die ellende door 't hart. co 't Was een droef schouwspel 1 Een stevige boterham, een warm glas melk monterde de menschen op de namen werden opgenomen en toen ging het des middags naar hun kwartier in de St. Antoniuss raat waar des avonds weer door de zorgen van de eerw. zus ters en mej. Letschert een lekker warm maal gereed werd gemaakt. De onge- lukkigen waren weer gelukkig dat ze nu weer rust en goede voeding zouden vinden. En dat zullen ze hier vinden hier zoowel als overal in ons land, waar liefdadigheid een echte volksdeugd is en ook de liefdadigheidszin der bewo ners van onze plaats en onze streek zal zich niet verloochenen. Er zullen er meer volgen, er zullen er komen bemiddeld en zij die niets be zitten, zij zullen ons allen welkom zijn, we zullen ze helpen en voorlichten, zooveel we maar kunnen. We zullen onze deelneming betuigen, maar en dat moeten we allen op het hart drukken, laat die betuiging van deelneming geen nieuwsgierigheid worden, want dat is hinderlijk en ongepast. We wijzen er nog op dat „Waalwijks Belang" adressen heeft van„ kamers die aan verschillenden prijs beschikbaar zijn. Een comité van dames bestaande uit mevr. Delheye, mevr. van Gils, mevr. Jansen, mevr. van Schijndel-van Dijk heeft welwilend op zich genomen voor de bereiding en uitdeelding der voeding dezer arme menschen zorg te dragen. Sleun-comitè voor de uitgewekenen in onze gemeente. Gisterenavond had op initiatief van Dr. van Gils, als lid vao 't Prov.-comité, eene vergadering plaats van eenige dames en heeren tot vorming van een plaatselijk comité, ressorteerend onder het prov. comité te 's Bosch, hetwelk wederom is georganiseerd in het centraal- comité te Amsterdam. Het comité is samengesteld als volgt Mevr. VAN IERSEL Holtus. Mevr JANSEN-Huijs. Mevr. VAN LOON Eras, J. B. F. VAN GILS, Voorzitter. P MOMBERS. TH. de SURMONT de BAS SMEELE, Eere-voorzitter. Mr. B TIMMERMANS, Secretaris. Zooals wij hierboven reeds schreven zijn i.r op 't oogenblik een 60-tal hulp behoevende vluchtelingen en worden er 200 verwacht. tomen uit Kaé derwer bet on uitstek leiding >Liodl derwijs afwezij volgen Nadat verklae te bel bibliotl werd d den V< geslote RAA ran ra gehoudi - bier vi toodeni geaeesh ilaad ii I Mei8chl meente, leinber hoopt liju gei DEIN thans e genome Belgiac Hedenn licht, c Reed Hetv. 1 in orde te berg 1 fStaten BESi een plas Het co en he Dierker J. van gen: klerx. CAP van Ze de hee heijden, I rerbuni »la volj H. v M. i

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 6