De burgemeester en de anderen wa ren den parlementair tegemoet gegaan, doch hadden den verkeerden weg ge nomen. Toen de parlementair de gemeente raadsleden zag, verklaarde hij, dat hij niet met burgers wilde onderhandelen. Hij moest den militairen gouverneur hebben. Deze was noch bij den burgerlijken gouverneur, noch bij het gebouw van het loodswezen te vinden. De parlementair verklaarde daarop »Daar schiet dan niets Over dan een zwaar bombardement. Toch is er mis schien nog één middel te vinden, n.l. dat onze troepen de stad binnenrukken. Dit geschiedde dan ook. Aan het hoofd der troepen reed Von Mallinc- krodt, in Antwerpen meer dan bekend. Hij reed langs zijn eigen huis, waar het dienstmeisje aan de deur stond, dat niet weinig schrok toen ze haar „mijnheer zoo zag passeeren. Von Mallinckrodt zag verder ook een hem bekend persoon in burgerkleeding. Hij liet zijn troepen halt houden en zeide »Dag, mijnheer pastoor, trek ge rust uw piiesterkleeding aan u zal geen leed geschieden." En dan commandeerde hij: «Voorwaarts marsch!» Zoo werd de stad genomen. Het Duitsche beticht over den val van Antwerpen Uit het groote Duitsche hoofdkwartier wordt gemeld Na een belegering van slechts twaalf dagen viel Antwerpen met alle forten in onze handen. Den 28 September werd het eerste schot op de forten der buiten ste linie gelost. Den ien October wer den de eerste forten bestormd, terwijl den 6en en 7en dezer het sterk gezwol len, meest vierhonderd meter breede Nethe-gebied door onze infanterie over schreden werd In overeenstemming met de Haagsche Conventie, werd toen op den 7en October het bombardement der stad aangekondigd. Daar de commandant verklaarde, dat hij de verantwoording voor de beschieting op zich wilde nemen, begon te midder nacht, van den 7en op den 8en, het bombardement der stad. Terzelfdertijd werd een aanvang gemaakt met een aanval op de binnenste forten. Reeds den negenden waren 's morgens vroeg reeds twee forten der binnenlinie genomen. Des namiddags van dienzelfden dag kon de stad zonder ernstigen tegenstand bezet worden. Het garnizoen, dat waar schijnlijk zeer sterk was, had zich in het begin dapper verdedigd. Daar de bezet ting zich echter tegen den stormaanval onzer infanterie en mariniers-divisie, als mede tegen de actie van onze geduchte artillerie ten slotte niet opgewassen gevoelde, was zij in volle ontreddering gevlucht. Bij het garnizoen bevond zich ook een onlangs aangekomen Engelgsche marine brigade. Deze zou volgens Engelsche dagbladberichten, de ruggegraat der verdediging zijn. De graad der ontred dering van de Engelsche en Belgische troepen wordt aangeduid door het feit, dat de onderhandelingen omtrent de overgave met den burgemeester moesten worden gevoerd, daar er geen militaire autoriteit te vinden was. Den lOen October werd dc voltrokken overgave door een chef van het militaire bestuur van Antwerpen bevestigd. De forten, die zich nog niet overgegeven hebben werden door onze troepen bezet. Het aantal krijgsgevangenen kan nog niet overzien worden. Vele Belgische en Engelsche soldaten ontvluchtten naar Holland, waar zij geïnterneerd werden. Ontzaggelijke voorraden van allerlei soort werden buitgemaakt. De laatste Belgische vesting, het on neembare* Antwerpen, is in onze handen. De aanvalstroepen hebben daarmede een buitengewone prestatie volbracht, welke door den keizer daardoor beloond werd dat aan hun aanvoerder, den generaal der infanterie Von Beseier, de orde „Pour le mérite'*' werd geschonken. Berichten van Maandag. De Duitschers in Frankrijk. BERLIJN, 11 Oct. (Wolff). Mededee- ling van het groote hoofdkwartier van hedenavond Ten westen van Rijsel heeft onze ca valerie Zaterdag een Fransche divisie bij Hazebrouck volkomen eu een andere Fransche divisie onder ernstige ver liezen verslagen. De gevechten aan het westelijke front hebben tot nog toe tot geen beslissing geleid. PARIJS, 11 October. (Reuter). Offici eel bericht van 11 uur 's avonds. Geen nieuws. Alleen werd bij Lassig- ny een vaandel vermeesterd. De indruk van den dag van heden is bevredigend. Aan het Duitsch-Russische front. BERLIJN, 11 October. (Wolff). He denavond uit het groote hoofdkwartier Vrijdag en Zaterdag zijn alle aanvallen van het eerste en tiende Russische leger tegen de Oost-Pruisische legers afgeslagen. Ook een poging tot om trekking over Schirwindt (Prulsche grens plaats ten N. v. Wirballen) werd verij deld, terwijl daarbij 1000 Russen ge vangen zijn gemaakt. De ambtelijke berichten over eene groote Russische overwinning bij Au- gustof en Soewalki zijn verrinsels. Hoe hoog de ambtelijke Russische berichten moeten worden aangeslagen, blijkt uit het feit, dat over de geweldige neder lagen bij Tannenberg en Insterbuig geen ambtelijke Russische mededeelin- gen ingekomen zijn. In Zuid-Polen heeft de voorhoede van onze legers den Weischei bereikt. Bij Grojez (45 K.M. van Warschau), zijn 2000 man van het 2de Siberische legerkorps in onze handen gevallen. ST. PETERSBURG (Petrograd), 12 October. (Pet. tel.-ag.) Van den gene- ralen staf Aan het Oost-Pruisische front is de toestand onveranderd. De Duitschers trachten, door met hun net van spoor wegen hun troepen te verplaatsen, zich in de stellingen in het grensgebied te handhaven. Op den linkeroever van den Weich- sel zijn verscheidene voorhoedegevech ten geleverd. Onze bereden voorhoede heeft verschillende Duitsche afdeelingen aangevallen en neergesabeld. Zij, die gedurende het gevecht aan de vernie tiging zijn kunnen ontkomeD, werden gevangen gemaakt. De kornet Z. H. prins Oleg, zoon van grootvorst Kon- stantijn, die het eerst bij den vijand was, kreeg een lichte kogelwond aan het been. Deze is zeker gestorven. (Red.) Aan het Poolsche en Galicische front. WEENEN, 12 Oct. (Wolft). Ambtelijk: Ons offensief i« onder vele, voor onze trot- pen steeds zegevier er de gevechten tot de San gevorderd. Het ontzet van Przemysl is volbracht. Ten noorden en ten zuiden van de vesting worden de van het belegeringsleger overgebleven troepen aangevallen. Jaroslau (ten N. v. Przemysl) en Lezajsk zijn in ons bezit. Van Sieniawa trekt ten sterke vijandelijke macht terug. Ten oosten van Chyrow (ten Z. v. Prze mysl) wordt onze voorwaartsche beweging eveneens voortgezet. In Russisch Polen zijn alle pogingen van talrijke Russische strijdkrachten, om den Weichsel uit Iwangorod (a. d. samenvloei ing van Weichsel en Wieprz) en ten zui den van die vesting over te steken, afge slagen. (w. g. voor den chef v. d. gen. staf geDeraal-majoor von Höfer). WEENEN, 12 Oct. (Wolf) Volgens het ,Neue Wiener Tageblatt" zijn vele Russische atdeelingen voor Przemysl door landmijnen vernietigd. In de bestormingen van 6 lot 9 Oct. verloren de Russen daar niet minder dan 40.000 man. Zij kwamen niet verder dan tot de draad versperringen der buitenste versterkingen. De geheele vesting scheen één vuurspuwende berg te zijn. Een Russische kruiser getorfedeei d. St. PETERSBURG, (Petrograd), 12 Oct. (Pet. tel.-ag.) Mededeeling van den marine staf Zaterdag zijn in de Oostzee Duitsche duikbooten opgetreden. In den morgen van dien dag hebben zij den krniser Admiraal Makarof aangevallen, die in volle zee gestopt had om een onderzoek in te stellen op een onder Nederlandsche handelsvlag varend, verdacht vaartuig. Een vijandelijke onderzeeër slingerde verscheidene torpedo's weg, die gelukkig hun doel misten en geen schade veroorzaakten. Zondagmiddag om 2 uur deden de vijan- aelyke duikbooten opnieuw eer, «arval op onze kruisers Bajan en Pallad.di.j t-iit h» vuur openden. Toch slaagde een der or-de - zeeërs er nog in, om torpedo'tegen de Pallada af tc vuteu. Een ontploffing had op den kruiser plaats en deze ging met man en muis loodrecht ua&r den grond. De Pallade is een kruiser vau 8000 ton, bewapend o.m. 2 kanonnen van 20.3 en 8 van 15 c.M. Het schip had een bemanning van nagenoeg 600 man, was in 1906 van stapel geloopen en liep 22 knoopen, De Admiraal Makarof en de Bsjan waren zus terschepen. Red. Berichte? van Dinsdag. D* Duitschers in Frankrijk. BERLIJN, 13 October. (Wolff. Oftlci- eel). Het groote Duitsche hoofdkwartier meldt hedenochtend Van het Westelijk oorlogstooneel zijn er berichten van beteekenis. Niet heftige aanvallen van den vijand ten Oosten van Soissons ztjn afgeslagen. In het Argonner woud worden voort durend verbitterde gevechten geleverd. Onze troepen werken zich in het dichte struikgewas van het uiterst zware terrein met al de middelen van den vestings oorlog stap voor stap vooruit. De Fran- schen bieden den hardnekkigsten tegen stand. Zij schieten uit de boomen waarin zelfs machinegeweren zijn opgesteld. Zij hebben trapsgewijze loopgraven aange legd en steunpunten, sterk als vestingen, ingericht. De berichten, door het Fransche legersbestuur verspreid, over voordeelen die zijn troepen in de vlakte van Woëvre hebben behaald, zijn onwaar. Naar krijgs gevangenen vertellen, werd aan de troe pen meegedeeld, dat de Duitschers verslagen en reeds verscheidene forten van Metz gevallen waren. Inderdaad hebben onze troepen, die daar vechten, op geen punt terrein verloren. Etain is oog altijd in ons bezit. Al de aanvallen, die de Franscben laatstelijk op onze stellingen bij St. Mihiel hebben gedaan, zijn afgeweerd. PARIJS, 13 October. (Havas.) De officieele mededeeling van vanmiddag drie uur luidt Gisteren hebben wij op verscheidene punten aanmerkelijke vorderingen ge maakt. Id de streek van Hazebrouck en Béthune hebben wij het offensief her nomen. Een Duitsch legerkorps heeft Rijssel bezet, doch tusschen Albert en Atrecht hebben wij terrein gewonnen. In de streek van Berry en Bac (aan de Aisne ten Noorden van Reims) zijn onze troepen naar Sonain vooruitgedron gen. Ook ten Westen van Argonne n ten Noorden van Mallncourt zijn wij opgeschoten. Op den rechteroever van de Maas houden wij de Maasheuvels ten Oosten van Verdun naar Metz voorwaarts gerukt. Bij Apremont hebben wij terrein ge wonnen. Op onze linkervleugel hebben wij een aanval afgeslagen. Van de Oost-Pruisische grens. BERLIJN, 13 October. (Wo'ff. Offici eel.) Het groote Duitsche hoofdkwartier meldt Op het Oost-Pruisische oorlogsterrein is de He dezer kalm voorbijgegaan. Een hernieuwde poging van de Russen om den 12en dezer bij Schirwindt (ten Oosten van Wirballen) een omtrekkende beweging uit te voeren is afgeslagen. Zij hebben daarbii 1500 gevangenen en 20 stukken geschut verloren. Aan het Poolsche en Galische front BERLIJN, 13 October. (Wolff. Offici eel.) Het groote Duitsche hoofdkwartier meldt In Zuid-Polen is de Russische voor hoede ten Zuiden van Warschau door onze troepen teruggeworpen. Een poging van de Russen om ten Zuiden van Inwangorod over den Weichsel te trek ken is met verlies voor de Russen ver hinderd. De Belgische regeering naar Frankrijk. BORDEAUX, 13 October (Reuter.) De Belgische regeering heeft, om haar vrijheid van handelen te verzekeren, be sloten naar Frankrijk te gaan. Behalve de minister van oorlog hebbeD alle ministers vanochtend Oostende ver laten met bestemming naar Havre, waar de Fransche regeering alle maatregelen heeft genomen, oui hen te installteren. Koning Albeit blijft aan het hoofd van het Belgische leger. De Duitschers in België. BERLIJN, 13 October. (Wolff. Offici eel.) Het groote Duitsche hoofdkwartier méldt Onze krijgsbuit in Antwerpen laat zich ook heden nog niet overzien. Het aantal vijanden, dat in Nederland ontwapend is, is ongeveer tot 28,000 man gestegen. Volgens officieele berichten uit Londen en Nederland, zijn daarbij 2000 Engel- schen. Naar het schijnt keeren veel Bel gische soldaten in burgerkleeren naar hun woonplaats terug. De schade, te Antwerpen aan de ge bouwen aangericht, is gering. De sluizen en havenwerken zijn door den vijand onbfuikbaar gemaakt. In de haven liggen 4 Engelsche, 2 Belgische, 1 Fransch, 1 Deensch, 32 Duitsche en 2 Oostenrijksche btcomscheoen alsmede 2 Duitsch zeil schepen. Zoo*r de Duitsche schepen tot nog toe zija onderzocht, schijnen de ketels onbruikbaar te zijn gemaakt. BERLIJN, 13 Octobei. (Wolff) De staf vau een Duitsche divisie heeft in het kasteel Bosch ten zuiden van Antwerpen een ontwerp van een vredesverdrag ge vonden. Daarbij was gevoegd een schets kaart, volgens welke bij 't sluiten van vrede België de monden van de Schelde, Nederlandsch Limburg, het groothertog dom Luxemburg en de op den linker oever van den Rijn gelegen landstreken van Pruisen en Beieren zou krijgen. De schetskaart is te Berlijn en zal lo de Lokal Anzeiger van heden worden opgenomen. Terugkeer tiaar België ROOSENDAAL, 13 October. Hier is aaogeplakt de verklaring van het colle ga van Burgemeester en schepenen der stad Antwerpen. Burgemeesters en schepenen hebben een proclamatie uitgevaardigd, waariD zij eerst de reeds weergegeven procla matie van den commandant aanhalen en dan verder verklaren: >dat er geen spraak is van jonge mannen naar Duitsch- land te vervoeren of tot legerdiensten te dwingen. »Bakkers, beenhouwers, kruideniers en andere neringdoenders en ambachten, alsook de gezellen daarvan en al wat betrekking heeft op voeding, alsmede de apothekers, letterzetters, glazenma kers, worden dringend aangezocht da delijk terug te keeren. Winkels voor voedingsstoffen, die bin nen vijf dagen niet heropend zijn, stel len zich bloot aan strenge maatregelen, dit volgens instructie der militaire over heid. >VolgenS deze ook worden alleen zul ke personen toegelaten, die in Antwer pen regelmatige huisvesting en brood winning hebben. De terugkomst moet in goede orde geschieden. Bij de on schatbare diensten door de overheid in Nederland aan onze vluchtelingen bewe zen en waarvoor wij ze hartelijk danken, zouden wij het zeer op prijs stellen, in dien zij er de hand aan hield, dat de terugkeer geleidelijk en trapsgewijze ge schiedde." Het college van burgemeester en schepenen (get.) J. DE VOS. V. HENGIUS. A. COOLSr L. STRAUSS. Aan die verklaring is toegevoegd het onderschrift van den keizerlijk Duitschen gouverneur te Antwerpen, met een Ne derlandsche vertaling ernaast Vorsteheode Erkliirung ist mit meinem vollslandigen Einverstiindnis erlassen worden. Iin falie, dass feindllche Akte irgend welcher Art vorkommen sollten, kan natürlich kelne Garantie dafür über- genommen werden dass alsdann met dem Schiildigen auch Unschuldigen leiden. Antwerpen, den 12/10' 14. Der Kaiserlich Deutsche Gouverneur (gez.J V, Schroe- der, admiraal. (Bovenstaande verklaring Is met mijn volle instemming uitgevaardigd. VoOr 't geval dat vijandelijke handelingen, van welken aard ook, mochten voorkomen, kan natuurlijk geen waarborg gegeven worden, dat alsdan met den schuldige ook onschuldigen getroffen worden. Ant werpen, den 12/10'14. De Keizerlijk Duitsche gouverneur (get.) V, Schroede r, admiraal.) Verder wordt de termijn van vijf da- geD, in de verklaring genoemd, door den gouverneur tot twaalf dagen verlengd. Genoemde gouveineur heeft verklaarÖ, dat door hem bevelen zijn gegeven, dat geen dorpen mogen worden verbrand, en dat door hem aan de burgerlijke be sturen zal worden aanbevolen om bur gerwachten, uit zorgvuldig te kiezen oedgezindeD, te vormen, ten einde elk ongewenscht optreden van oproerige personen tegen te gaan en aldus waar borgen te verkrijgen, voor de burgers zeiven, dat geen moeilijkheden voorko men In Antwerpen doet de gewone politie met haar gewone wapens als vroeger haar dienst. Belgische soldaten, ook al zijn zij in burgerkleeding, zullen bij te rugkeer in België als krijgsgevangen worden beschouwd. De door de uit Ant werpen afkomstige vluchtelingen mede gebrachte paarden, voertuigen en auto mobielen en hun vee zullen, bij spoedi- gen terygkeer, vrij onze douanen kun nen passeereD, terwijl de Duitsche gou verneur heeft verklaard, dat een ieder zijn medegenomen eigendommen onge hinderd naar zijn woonplaats kan terug vervoeren. De regeling van het spoor wegvervoer zal door de Nederlandsche regeering geschieden. De afkondiging van het vorenstaande geschiedt met goedvinden van de Nederlandsche Re- ge erin g. Uit Duitschland. BERLIJN, 13 October. (E. uit Duitsche bron.) De Duitsche duikboot, die den Rus- siscben kiuiser Pallada in de Einsche Golf iu den grond boorde, is aan de veifolging van de Russische oorlogsschepen ontkomen. Przemysl ontzet. Uit Weenen wordt officieel medege deeld, dat in den middag van den tienden October de vijand nog een bestorming beproefde van het zuidfront van Przemysl, dien de bezetting weder onder zware ver.iczcu voo; den aanvaller afsloeg. Daarop werden dc terugtrekkende be wegingen van de Russen voor de vesting algemeen. Het westfront moesten zij ge heel ontruimen. De door de snelheid der operaties in Russisch Polen en Galiclë in de war gebrachte vijand trachtte wel zijn aanval op de vesting door het vooruitschuiven van legerafdeelingen naar het Westen te dekken, maar kon tegen onze toesnellen de legers nergens standhouden. De vijf tot zes Russische infanterie-divisies trek ken vluchtend terug op de San. Ook werd een kozakkendivisie en een infanterie-brigade, die ten Oosten van Dymow een versterkte positie had inge nomen, na korten tegenstand terugge worpen. Onze troepen zitten de vijanden overal op de hielen. Een later bericht luidt Door een snel optreden is Przemysl verlost uit de vijandelijke insluiting. Wij zijn de stad binnengerukt. Waar de Rus sen ons tegemoet traden, werden zij versla gen en bij hun vlucht in de richting van de overgangen over de rivier enSazasjk bij groote massa's gevangengenomen. De operaties, die door hun snelheid de Russen in de war zouden hebben gebracht en waarvan in bovenstaand bericht sprake is, zien op de gevechten tusschen Ivan- gorod en Sandomlr, waar de vijand vol gens een officieel Russisch bericht de Weichsel nadert. Het blijkt dus, dat de Duitschers in de richting van Ivangorod dat aan de Weichsel ligt, tamelijk ver Polen zijn binnengedrongen. Bij Opatow en Klimontow werden, naar gemeld is, de Russen naar de Weichsel teruggeworpen onder groote Verliezen aan Russische zijde werd het »brugge- hoofd* Sandomir genomen. Bij Radom leed hun cavalerie gevoelige verliezen. Het blijkt nu, dat over de geheele linie tusschen Radom en de Galicische grens de Russen werden teruggedrongen. In Opper-Hongarije moet de krijgskans den Russen evenmin gunstig zijn. Vier maal hebben de Russen op verschillende plaatsen tevergeefs getracht door de Kar* pathen te dringen. Bij Uszok werden ze reeds de vorige week teruggeslagen. Marmaros-Sziget is reeds weer in het bezit der Oostenrijkers. Maar de beslis- sing zal niet in de Karpathen, doch ia West-Galicië vallen en in Zuid-Westelijk Polen. De Duitschers en Oostenrijkers hebben zich na hun nederlaag bij Lem- berg en Grodek kunnen herstellen. De slag aan de Weichsel, die nog steeds voortduurt wordt een kamp tusscheo millioenen strijders. Het Russische Millioenen-leg er. Volgens de laatste groote volkstelling aldus deelt de sTagliche Rundschau* mede, heeft het Russische rijk meer dan tien mlllioen man in den weerbaren leef. tijd tot 45 jaar, mannen, die volgens de recruteeringslijsten van de laatste 25 jaar een militaire opleiding geooten heb ben. Wanneer men rekening houdt met de vermindering door invaliditeit en dood, dan komt men tot een aantal weerbare mannen van lll2 millioen, daar het sterftecijfer in Rusland buitengewoon groot Is. Dan dient men verder te letten op een zeer belangrijken factor, de landverhuizing. Volgens statistische berekeningen moet deze alleen in de die ernstige revolutie-jaren meer dan een millioen man bedragen hebben. Het aantal landverhuizers in de laatste 25 jaar is niet bij benadering op te geven. Van belang is het echter, dat in den Russisch-Japanschen oorlog slechts een procent van de onder de wapens ge roepen manschappen uit het buiienland, meestal Amerika, terugkeerde. De anderen bleven waar zij waren. De Russisch-Japansche oorlog heeft ook een groot aantal van deserties gebracht, die mogelijk waren door den roebel, niet- tegeustaandé*-.den pasdwang. Men weet, dat de recruteeringen in Rusland, vooral in Polen, met de grootste moeilijkheden gepaard gaan, en dat een groot gedeelte der dienstplichtigen geen gehoor geeft aan de roepstem zich onder het vaandel te scharen. Houdt men rekening met al deze omstandigheden, dan slaat men de plank niet zoo ver mis, wanneer men de weermacht van Rusland op dit oogen- blik schat, alle reserves en den geheelen landstorm inbegrepen, op hoogstens 5'/i millioen man. Op dit nngr<»nhiik s bijna alle legercorpsen en reserve-divisies in het veld tegen Duitschland en Oostenrijk. Tegen Duitschland alleen zijn niet minder dan elf actieve leger corpsen opgetreden en voor het grootste gedeelte vernietigd. Daarvan behoorden tot het Nazeff-leger, het 1, 6, 8, 15 en 23e, legercorps en een groot aantal reserve-divisiën. Van deze werden 100.000 man gevangen genomen en bijna de geheele rest gedood of gewond. Tot het Njemen-leger behoorden zes leger corpsen, twee reserve-divisies en twee brigades scherpschutters. Verder werd door Von Hindenburg het 12e legercorps verslagen. Tegen Oostenrijk opereerde het overige gedeelte van het Russische leger en verloor daar aan dooden en gevangenen ongeveer 200.000 man. Niet veel troepen zijn er meer in Siberië en in Europeesch Rusland tot het onderdrukken van eventueele bin- nenlandsche onlusten. Thans zullen on geveer 3'/2 millioen man in het veld Ltaau. Meer kan Rusland niet op de been brengen aan weerbaie mannen, die geoefend zijn. Het ergste is echter, dat dit leger geen voldoende aantal officieren heeft en geen voldoende bewapening. De artillerie de Duitschers alleen ver overden duizend kanonnen kan niet door neutrale staten aangevuld worden, nu de Dardanellen gesloten zijn. Aldus een bericht uit Duitsche bron! Uit Parijs wordt gemeld, dat de Fransche regeering niet voornemens is naar de hoofdstand terug te keeren, zoo lang een Duitsch soldaat gewapend op Fransch grondgebied staat. Omtrent de bezetting van Gent door de Duitschers vernemen wij nader, dat gisterenmorgen omstreeks 10 uur een kleine troep cavaleristen daar aankwamen zich naar het stadhuis begaf. Nadat de commandant zich met B. en W. had onderhouden, werd op het stadhuis de Duitsche vlag geheschen. De grootere colonne wordt elk oogenblik te Gent verwacht. De Belgische troepen waren wegge' trokken, zoodat de bezetting der stad zonder eenig verzet geschiedde. Naar 't schijnt bereidt men zich te Ostende voor op de spoedige aankomst der Duitschers. Gegoede families hebben hun bagage reeds naar Nederland gezon den. Een hooggeplaatst Belgisch ofticief die in de Nederlandsche bladen gelezen had, dat de verdediging van Antwerpe in de laatste uren geheel aan Eogelsche zou zijn toevertrouwd, heeft onzen Brc

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 2