ttt/Z/A/A Electrfsche Schoenfabriek Jacht- en_Vischfecht. Notaris Schaap t Notaris Canters ERFHUIS Notaris Canters 511ÏÏWS 7IT H1ÏÏSDM Litpoctser. Handelsberichten, Advertentien. len geheelsa laboedal Zat U den gtans van órd&Cteeren. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. K!eine Advertentien. terstond gevraagd om zelfstandig te werken aan de gecombineerde electrïsche machine. verpachten: TE KOOP 9 zware en 4 lichte Canada-boomen. verkoopen Giersbergen Prunen. verkoopen 'A Uitgaan bij regen, mijne fjjeeren, GEMEENTERAAD BESOIJEN. De heer H Both werd heden bij en kele candidaatstelling tot lid van den gemeenteraad van Besoijen (vacature Winkel) gekozen. Vaste blijvende positie verzekerd. Information van eerlijkheid vereischt, tevens opgave van verlangd loon. NET KOSTHUIS GEVRAAGD liefst omtrek Postkantoor. Gevraagd EEN PIANI8T MARIA PBTROSRLIA KORTHOUT, Voor de vele blijken van belangstelling onder vonden bij de geboorte van onzen zoon Carolus betui gen wij onzen hartelijken dank. 7195 H. J. S. M AI BURG J. MAIBURG- v. d Heijden. 50 koopen zware hop- en boonstaken. 40 gekapte zware mast. 2 takken. 6 snoeisel. 10 bandhout. Een aftandsch rijpaard, drie gevende- en dragende koeien, drie hokk^ÜDgen, een dragende zeug, een geit, hoogkar, laagkaar, ploeg, egge, paardentuig, een snij machine, tobben,koebakken, waschkuip, aardappelstam per, kabinet, hangklok, schilderijen, tafels, stoelen, potten, pannen, ketels, land bouwwerktuigen, kalmolen, mest, 50 kippen waaronder 25 jonge kippen en een haan en hetgeen verder ten verkoop zal aangeboden worden. g* t Vereeniging van Leeraren in het Boek- fcoaden* te Amsterdam, slaagde zooals wij je'da hebben medegedeeld, o.a. de heer W van Beek te Eindhoven (vroeger te Capelle) woonachtig. Deze heer genoot zijne opleiding van den heer H. Hoijsmans alhier. Subsidies onderwijs. De navolgende gemeenten ontvingen o.m. de hierbij vermelde bijzondere subsidies voor onderwijs Besoijen f 600 Giessen f 300 L.>oD-op- Zand f 1500 Sprang f950. Ongeval In den avond van Zondag op Maandag ten cmstreeds 10'/2 uur heeft zekere M. het café van J. T. alhier verlaten, is onderweg op den grintweg komen te vallen en heeft zijn been ge broken. Eerst 'egen den morgen werd de hulpbehoevende man op dezen een zamen weg gevonden. Van M. moest dezer dagen in het Bondsgebouw een piano mee verzetten, daarbij geraakte hij er met een van z n vingers onder, met het gevolg dat een vingerlid ernstig werd gekwetst en er kans bestaat dat dit zal moeten worden afgezet. Flora-Bioscoop. Naar wij vernemen zal door de Flora- Bioscope alhier met de as. Kerstdagen de bekende film >Quo Vadis» worden gegeven. W. V. V. Waalwijk Vooruit. Zondag jl. speelde W. V. een vriend schappelijke wedstrijd tegen Wilhelmin» ('s Bosch.) De geel-zwarten brachten een geheel gereorganiseerd elftal in het veld dat uitstekend voldeed en de Bosschenaren n,et 40 klopte. Wy gelooven wel dat dit elftal na nog enkele oefenwedstrijden ge speeld te hebban, zal kunnen deelnemen aan de ie klasse competitie der Zuidelijke af- deeling. Wij hopen spoedig hierover nade te kunnen berichten. Zondag komt waarschijnlijk Zalt-Bom- mel een wedstrijd spelen op het terrein al hier. Politiezaken. Wij vernemen 't volgende staaltje van goeden speurzin en ambitie bij onze gemeentepolitie. Op een vroegen morgen der vorige week ontmoette de agent van politie D., iemand die zonder licht reed. Hij gelastte hem af te stappen hieraan voldeed de man niet en reed zoo snel mogelijk door. De agent zocht gauw z'n fiets op, ging hem achterna en had hem spoedig in gehaald, waar de man bevel kreeg af te stappen en z'n naam op te geven. Wijl hij hieraan niet gaarne voldeed, moest hij mee naar 't bureau, waar hij voor gaf die en die uit Kaatsheuvel te zijn. Ditkwam den agent onwaarschijnlijk voor en op herhaald aandringen deelde hij dan z'n juisten naam mede, n.l. ze kere de W. Peperstraat, Kaatsheuvel. Hoewel dit natuurlijk mogelijk was, ver trouwde D. de zaak niet goed en gaf hem order des avonds met een ge boorte-extract terug te komen, als wan neer hij ook z'n fiets, die achter moest blijven, kon komen terughalen. Daar de man in weerwil van z'n praatjes en smeekingen wel begreep dat er niets aan te veranderen was, zou zulks ge beuren. De man kwam echter niet terug om 't geboorte-extract te brengen en z'n fiets te halen. Op de fiets stond echter den naam Van een rijwielhandelaar uit Heukelum. Uit een daar door agent D. ingesteld onderzoek bleek, dat een landweerman uit Raamsdonk zekere K. daar een fiets gehuurd had en dat deze, toen bij ze even ergens tegen een huls had gezet, bij zijn terugkomst spoorloos was ver dwenen. Dus onze vriend bleek ook nog een rijwleldief te zijn. Te Kaatsheuvel bleek de opgegeven naam absoluut niet bekenddus hier hoorde de man blijkbaar niet thuis. Thans weid ook de politie te Raams donk in den arm genomen en uit den opgegeven naam kon men ten lar ste ontcijferen, wie het mogelijk kon zij. hij had vermoedelijk den naam van zijn móe der opgegeven men had dus alle ver moeden op dezen persoon, te meer waar hij reeds meer voor diefstal was ver oordeeld. Zaterdagavond d. a. v. kreeg onze ge- meente-politie bericht van het hoofd der politie te Raamsdonk dat de vermoede lijke dader zich aldaar bevond en Zondagmorgen gingen de agenten D. en de J. erop uit. Zij wachtten in een café nabij de 1 erk en toen de man uit de kerk gestapt kwam werd hem verzocht even binnen te komen. Na eenige tegen stribbelen, bekende hij ten slotte, werd gearresteerd en opgesloten te Raams- donksveer, vanwaar hij Maandagmorgen door onze gemeente-polltie werd afge haald en naar de gevangenis te 's Bosch overgebracht. Sindsdien is door onze politie omtrent het leven van dezen sinjeur een ernstig onderzoek ingesteld en is gebleken dat ze hier een prachtige vangst heeft ge daan, n.l. drie diefstallen van rijwielen heeft hij nog op z'n debet, terwijl ook op moreel gebied heel wat van dezen 7154 „Wie 12 verschillende A. B.C. advertenties uitknipt en aan de ERDAL-FABRIEK Amsterdam (met 5 ets. porti inzendt, ontvangt gratis de geheele serie artistieke slnitzegels.* snulter te zeggen valt. Hij is nogmaals tot onderzoek hierheen gebracht en zit nu veilig en wel in Breda. Aan onze politie komt een woord van lof toé voor haar ijverig onderzoek. DRUNEN. Zondagavond omstreeks 7 unr ontstond er brand in de schuur van den landbouwer Johanües Knippels Az. wonende aan den dijk nabij de spoorbrug. In een oogenblik stond de schuur in volle vlam en sloeg over op de naasibijstaande woon huizen van Knippels en Chr. v, d. Hoven, Met groote moeite heeft men daaruit paard en vee kannen redden. De verdere inboedel, hooi, strooi en gereedschappen, alle» is in beide huizen verbrand. Uit de schour van Knippels is nieta gered kunnen worden, daarin zijn behalve een voorraad hooi en strao nog 9 stuks runderen verbrand. Ook bQ Chr. v. d. Hoven aijn drie var kens eeu prooi der vlammen gaworden. De brandweer was machteloos tegenover de ont zaglijke vuurzee en bepaalde, zich tot be scherming der naaatbijstaande paudeD. Dekt assurantie eenigszins de schade, het zal voor beide landbouwers een zware scha depost blijveD, zoo opeens uit hnn goed ingerichte landbouwersaffaire van alles be roofd te worden. De oorzaak van den brand is onbekend. BAARDWIJK. Dinsdag «peelde R.W.B. II BesoijeD en Quick II Baardwijk een .vriendschappelijke match op hef terrein alhier, welke eindigde met 10 in het voordeel van Quick. BESOIJEN. Dc Heer H.A.W.Surlg, Hoofd der Openbare School alhier, slaag de j.l. Zaterdag te 's Gravenhage voor het examen Wiskunde lager onderwijs. Gelukgewenscht. CAPELLE. De Raad dezer gemeente zal a,s. Zaterdag des voormiddags 10'/2 unr een openbare vergadering honden. Zaterdagavond was het voor de kin deren van de Belgische vluchtelingen een ware feestavond. St. Nicolaas was gekomen en had voor elk kind wat meegebracht. En kele lekkernijen, maar ook ondergoed werd rondgedeeld. Men had de tevreden gezicht jes der kinderen eens moeten zien. Uit dankbaarheid werd St. Nicolaas toegezon gen. Ook de oudera. gaven hunne bijzondere tevredenheid te kennen. Zaterdag vertrokken uit deze gemeente weer 12 Belgische vluchtelingen, terwijl er Maandag nog 5 naar hun woonplaatsen in België terugkeerden. Thans verblijven er nog 55. VRIJH.-CAPPEL. Vergadering ?an den raad dezer gemeente op Donderdag 10 De cember 1914, des namiddags ten 7 unr. Onderwerpen ter behandeling 1. Vaststelling voorwaarden verpachting haven. 2. Benoeming lantaarnopsteker Labbegat. 3. Vaststelling gemeentebegrooting 1915. RAAMSDONKSVEER. Vergadering van leden van het Groene Kruis, afdeeling Raamsdonksveer en Omstreken, op Donder dag 10 December das avonds zes uar in de oude O. L. School alhier. Agenda 1. Inleidend woord door den Voorzitter, 2. Verkiezing bestaarsleden. 8. Vaststelling statuten en huishoudelyk reglement. - De stakende lietsnijders hebben allen het werk hervat. Reeds eenige malen hadden er tns- schen de militairen, die thans in G'berg vertoeven en enkele arbeiders vaD hier kleine botsingen plaats gehad. Zondagavond liep het zoover dat v. B. met een bajonet zoodanig aan het hoofd werd toegetakeld, dat de wonden door een dokter moesten worden genaaid. 't Is te hopen dat de bevoegde autori teiten zich eens met de zaak gaan bemoeien daar wy anders met de komende feestdagen van erger zullen hooreD. DEN BERG. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond er brand in de woning van den heer Sperber in de Brandestraat alhier. Het vuur greep zoo snel om zich heen dat aan re fden op de tweede verdie ping niet te denken viel. De aanwezigen spanden zich dan ook tot het uiterste ii> om de goederen vao de inwonende Belgisch** vluchtelingen te redden, wat hen eindelijk gelukte. Het huis brandde geheel af. De militaire en burgerbrandspuit, hoewel zij lang op water deden wachten, wisten de aangrenzende gebonwen te behouden. DUSSEN. De EdelAchtbare Heer A. v. Honsewijk, Burgemeester beeft als zoodanig ontslag aangevraagd met in gang van 1 Januari. De collecte door eenige dames alhier gehouden, voor een kerstgeschenk aan de soldaten heeft in onze gemeente opgebracht de som van fl ól.öl'A n* f 35.76'/2 te Dussen en f 25.75 te Hank Bij deze wordt aan allen die bijge dragen hebben voor dit schoone doel hartelijk dank gebracht. geen termen bestonden om aan haar verzoek te voldoen. Nu zou ik wel eens willen weten wie dat onderzoek gedaan heelt, daar alle ^menschen die haar kennen verontwaar digt zijn, er er schande over spreken dat zij zoo behandeld wordt, daar zij weten hoe arm zij en haar moeder zijn. Had Z.E.A. eens geïnformeerd bij zijn ambtgenoot alhier, daar die, omdat hij met de inwoners medeleeft, uitste kend met al hunne nooden en behoef ten bekend is, dan weet ik zeker dat bij tot een andere conclusie zou zijn ge komen en haar meer vergoeding toe gekend had. Bovendien is haar moeder niet ver plicht haar in huis te houdeo. Doet zij dit niet, dan staat de arme vrouw die in gezegende omstandigheden verkeert, met haar kind in dit barre weer op den dijk, en wat dan Zou Z.E.A. hierover wel eens nage dacht hebben. Ik hoop voor hem van neen, want ieder verstandig mensch weet dat van 30 centen daags geen 2 personen kun nen leven. Mocht het echter zijn, dat Z.E.A. er anders over denkt, dan raad ik hem aan om eens acht dagen te probeeren van die kapitale som te leven. Aan belangstellenden in het treurig lot van die arme vrouw diene, dat zij woont Id een hutje buitendijks en onder geteekende gaarne bereid is om haar adres* op te geven. U dank zeggend voor de plaatsing. Hoogachtend a contant franco thuis in '/io fu*-, net verpakt dood. t« leveren A f 8, f9, f 10 «n f 11 per milie dom P. SLUIMER, Hugo de Grootkade 8, Amsterdam. 7200 iWiariSa Hoogacntend - ,/",r Uw Dw. Dienaar >r J. N. HOEK. Vlijmen, 8 Dec. '14. BESOIJEN 9 Dec. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs i 1,62. Laagste prijs f 1,58. Eieren 91/» a 10 cent per stuk. Heusden, 8 Dec. 1914. Gouden jubileum H. Familie. Het halve eeuwfeest der H. Familie is hier van Zaterdag tot en met Dinsdsg herdacht in eeu tridanm onder leiding van den zeereerw. pater Livinns, Vermeld kan worden, dat er van degenen, die bij de oprichting als lid toetraden, nog 11 in leveu zijn, die bij deze gelegenheid de gouden eere-mednille verwierven, Voorts werd de zilveren eere-medaille voor 25-jarig lidmaatschap uitgereikt aan 17 personen terwijl een 20-tal nieuwe leden hunne opdracht deden. Voordrachtavond. 12 December a,s. des avonds om 8 uur treedt als spreker in de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen (Hotel Concordia) o de heer Mr. W. J. van Balen. Als pnnt staat op het programma „Een reis naar Noorwegen en het hooge Noorden (met lichtbeeldsn) en als pant II Lnimige voor drachten (zang met gaitaarbegeleidiiig. Toeging voor eenieder vrij (Buiten verantwoordelijkheidder redactie) Mijnheer de Redacteur Hoe verschlll ;nd er te werk wordt gegaan in het toekennen van het bedrag der vergoeding aan vrouwen en kinderen van gemobiliseerde militairen, kan bet volgende dienen. In onze gemeente bevindt zich een vrouw met haar kind, die voor- de mo bilisatie in Duitschland woonde, alwaar haar man werkte, en zij goed hun brood hadden. Daar haar man dienstplichtig was, togen zij naar Patria, en moesten al hun hebben en houden (kleeren uitgezonderd in Duitschland achterlaten. De vrouw, die hier geboren is, kwam met haar kindje naar hier, maar bezat geen woning of huisraad, dus stond op straat. Haar moeder, een arme weduwe, nam haar met haar zoootje van 15 maanden liefderijk in huls op, daar haar dochter haar verzekerde, dat zij ingevolge op last der Regeering voldoende finantieel gesteund zou worden. Daar haar man voordat hij in Duitsch land werkte, in de gemeente X, een dorpje onder den rook van 's-Hertogen- bosch gedomicileerd was, vervoegde zij zich bij den Burgemeester dier ge meente om vergoeding voor haar en haar kind. Het gevolg hiervan was, dat Z.E.A. haar een vergoeding van (schrik niet lezer) f 0.30, zegge dertig hollandsche centen toekende per dag. Als men nu weet, dat hier in Vlijmen vrouwen zonder kinderen wier mannen onder de wapens zijn, f0,70 daags ont vangen, zal men moeten bekennen dat dit verschil nogal groot is. Op een gezegeld verzoekschrift d.d. 21 Oct. jl. aan den Burgemeester der gemeente X, om meer vergoeding ont ving zij den 7 Nov. jl. een schrijven van hem waarin hij haar mededeelde dat er bij hem na gedaan onderzoek, Voor nette Belgische vluchte lingen wordt bij nette particulie ren een bed ter leen gevraagd. Inlichtingen verschaft de uit gever. 7169 Brieven Walenborgerweg 72 7J99 ROTTERDAM. te Waalwijk, zal op Woensdag 16 December a.s. des voormiddags 11 unr, ten zijnen kantore te Waalwijk ten verzoeke van den heer E. DE MAY te Bern bij inschrijving de heerlijke jacht- en vischrechfen van de Heerlijkheid Waalwijk eu Besoijen in 4 perceelen a. het jachtrecht te Waalwijk, b. het jachtrecht te Besoijen, c. liet vischrecht te Waalwijk, d. het viachrecht te Besoijen. De verp»chtine geschiedt voor 2 jaren 1915 en 1916 an de pacht sommen moeien elk jaar bij vooraif- betaliug wor ieu voldaan met 10 voor onkosten. De voorwaardeu der verpachting liggen ten kantore van gen. no'aris ter inzage, 7183 Inachrijvingsbiljelten worden in gewacht ten kantore van gen. notaris. Brieven met nadere condities bureau van dit blad. 7198 (Heer of Dame.) Adres; FLORA- BIOSCOPE, Waalwijk. Hotel „De Twee Kolommen.' 7201 Heden overleed tot onze diepe droefheid, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder 7197 MEJUFFROUW Wed. van den Heer Petras Adriaans Bergmans, in den ouderdom van 54 jaar. ANTOON BERGMANS (Fr. Arnulphos O.M.C.) JOHANNES BERGMANS. JOHANNA BERGMANS. Waalwijk, 6 December 1914. Te bevragen SCHEEPSWERF RUIJTENBERG iPIK. 7192 te Drnnen, zal ten verzoeke van het Gemeente bestuur van Nieowkuik, op Maan dag 14 December 1914 vóórm. 8 unr, in de Hoet nabij net kanaal Voor de gemeente Nieuwkuik. Inlichtingen geeft de gemeente opzichter Fred, van Steensel te Nienwknik. 7189 te Drnnen, zal Dinsdag 22 December 1914 vóórm. 8'/2 uur, ten verzoeke en ten huize van de Wed. MART. VAN DE VEN op Giersbergen te Drunen, a contant 7188 bestaande nit

Echo van het Zuiden | 1914 | | pagina 3