Gevestigd I Oct. 1900, Th. A.vanWijck, OÏÏWS UIT H1ÏÏSDIH- Laatste Berichten. Handelsberichten Advertentiën. •A-BOILCrS, attijd^rcLci Cioenscfi. Ingezonden Stukken. incasso- en informa tie-bureau A. VAK DEN BOSCH, FIRMA Meubel- en Tapijten- Magazijn Waalwijk. Ledikanten, Spiegels, Tapijten, Cocoamatten etc. was het resultaat van boveogenoemden wedstrijd. Met 8 1 cijfers die nooit tegen de geelzwarten gemaakt zijn, werd W.V. .finaal Ingezouten. Wel zijn er ver scheidene verontschuldigingen aan te weren, als ongeoefendheid, gladheid van het terrein etc. maar de hoofdzaak is, dat het elftal geen leiding heeft. Het team bestaat uit elf goede spelers, die ieder voor zich hard werken en tobben, maar daarmee absoluut niets bereiken, omdat een onderling verband ontbreekt en zoolang W.V. de speler mist, die kijk op het spel heeft, die een eventueele fout In de opstelling direct ziet of een speler die toevallig een slechte dag heeft, op de minst gevaarlijke plaats zet, die In één woord de ziel van het elftal Is, zal geen enkele overwinning geboekt worden. Zondag gaat W.V. naar N. A. C. (Breda) een der beste teams van de af- deeliog. Weer zal een nederlaag haar deel zijn, maar we hopen toch van zulke cijfers verschoond te blijven. Origineel'e berichten In ons vorig nummer hebben we een paar berichten omtrent «lederprijzen en ledersmokkelen» gegeven. Deze komen nu woordelijk in de «Telegraaf: voor, die ze geeft als «mededeellng haar ge daan uit vakkringen, «De Maasbode» en «Het Centrum» hebben die van hun eigen correspondent ontvangen, terwijl deze laatste correspondent ook het be richt van de bekentenis te Waspik woor delijk uit ons blad aan 't zijne overbrieft, als een origineel bericht. Jk, ^ankee, die ctfs uoor seftoencrème rpractiscJj meascfi, Wie 12 verschillende A. B. C. advertenties uitknipt en aan de ERDAL-FABRIEK Amsterdam (met 5 ets. port) inzendt, ontvangt gratis de geheele serie artistieke sluitzegels.* Mond- en Klauwzeer Te Princenhage hebben een tiental vee houders aangifte gedaan van mond- en klauw zeer onder hun vee. Voorloopig zyn de dieren van vier stallen afgemaakt. Te Ulvenhout onder Ginneken bij den landbouwer J. B., zijn 20 runderen en eenige varkens, verdacht van ziekte, gedood. VLIJMEN. A.s. Zondag 3] Jan. wordt door de tooueelvereenigiug „Les amis nnis" alhier in de zaal van den heer Adr. de Vaan bare jaarlijksche groote winteruitvoering ge ven, welke opgeluisterd wordt door muziek. Opgevoerd worden het treurspel „Simon Tarchi" of De Italianen te Antwerpen en het groot militair blijspel „Jonas de Recinut of Grooten stelen en kleinen stelen. Het ge zelschap heeft een goeden naam en zal dus wel door eene goed verzorgde uitvoering trach ten het tooaeelmianend Vlijmensche publiek nog meer aan zich te binden. Op de in de vorige week gehouden algemeeue vergadering van de afdeeling Vlij men van den N. C. Boerenbond werd o. m. door den secretaris rekening en verantwoor ding afgelegd over zijn beheer in het jaar 1914 en werd de secretaris door den heer P. van Hout gehuldigd voor zijn acurate boekhouding. Bij de asn de orde zijnde be- stuursverkiezing werden de aftredende leden M. H. Boom Voorzitter en Adr. van Falier- Heesbeen herkozen. Eene van het hoofdbe stuur ontvangen circulaire betreffende wering van mond- en klauwzeer werd door den Voorzitter aan de vergadering voorgelezen en leidde tot de instelling eener commissie ter bewaking, waarin behalve het bestuur nog 5 leden der atdeeling zitting kregen. Dank den sedert eenige dagen inge treden val op de rivieren is de waterspiegel in het veld aanzienlek gedaald, de provinciale weg is droog gekomen en de communicatie met de stad hersteld. De tram, welke sedert Woensdag der vorige week niet meer naar den Bosch reed, heeft thans dezen dienst uervat, zeker zeer ten gerieve van het reizend publiek, dat tijdens den hoogen waterstand slechts per trein de stad kon bereiken. Gisteren heeft de handboogschutterij „Buiten Verwachting" haren jaarlijkschen teerdag gehouden in haar vereenigingslokaal bij den heer G. van Wordragen-Verwey. Als een gevolg der mobilisatie bleef thans de met deze feestviering steeds gepaardgaande dansparty achterwege en hebben de leden zich tevreden gesteld met een rustige gezellige bijeenkomst en een Hinken maaltijd. RAAMSDONK(Dorp). Op de Zondag middag gehouden vergadering van geiten houders werden de notulen goedgekeurd, deed de penningmeester rekening en ver antwoording en werden tot bestuursleden gekozen de heeren P, Broers (pres.) G, van Spelde, B. Oome, H de Bruin en Jac. van Disseldorp. I Eigenaars van honden hebben van gemeentewege een formulier ontvangen, dat voor 1 Februari a.s. ingevuld ter secretarie moet worden ingeleverd met voldoening der verplichte belasting h f 1 of f 2,50, Zaterdag hielden de vereenigde var kensfokkers bij H. de Bruin een vergadering. Besloten werd o.a. de contributie te ver- hoogen. R'VEER. Woensdag 3 Februari zal de afdeeling tooneel van de schietvereeniging „Samenstreven doet herleven* haar jaarlijk sche uitvoering geven in het Verenigings gebouw alhier. Opgevoerd zal worden „De Twee Broeders* en het blijspel „Een oude rat in de klem.* Wij wenschen de vereni ging een goed succes en evenals de vorige keer een flink bezette zaal. Een der typhuslijders die in de ba rakken verpleegd worden, is hedennacht over leden. Tot havenmeester alhier is benoemd de heer Waas, thans nachtwacht onzer ge meente. Dinsdagmiddag had alhier een ernstig ongeluk plaats. Ter hoogte van den Boter- dijkweg passeerde de tram van 12 uur twee karren met hout. Daar de machinist den stoom uitliet werd het uitzicht geheel ont nomen. Gelijkertijd kwam van de tegen overgestelde richting een militaire auto aan snorren. De voerman A. van Loon uit Dongen werd door de auto gegrepen en kwam bekneld tusschen de twee voertuigen. Zwaar gewond werd bij by Dr. Quirijns binnengedragen, waar by onderzoek bleek, dat zijn borstkas gedeeltelijk was ingedrukt en zijn schouder uit elkaar lag. Na ver bonden te zijn werd hij naar zijn woning gebracht, vanwaar hij morgen naar Breda zal worden getransporteerd. Ook de inzittenden der auto kregen won den aan hoofd en handen, terwijl de auto leelijk beschadigd werd. We kunnen nog melden, dat de bestuur der geen schuld heeft aan het ongeval, daar het uitzicht geheel belemmerd was. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn aan de bakkers en be langhebbenden een verordening tot wijziging der verordening op levensmiddelen, genot middelen en gebruiksartikelen in de gemeen te Ruamsdonk toegezonden. We willen enkele punten uit genoemde verordening laten volgen Het brood moet voorzien zijn van de voorletters van den voornaam en den naam van den bakker en het cijfer aanduidende het gewicht in Hectogrammen witte brood en broodjes van minder dan 1 Hectogram uitgezonderd. Iedere bakker of slijter van brood is ver plicht voortdurend in zyn winkel voorhanden te hebben een zwart geschilderd bord waar op vermeld staan de broodsoorten en den prys per Hectogram. Iedere bakker of slijter van brood is verplicht een weegwerktuig bij zich te heb- ben, geschikt en voldoende ter véórweging van het brood. WASPIK. HedeD morgen had C. Nouwens het ongeluk by het kanaalpad met de fiets in de sloot te geraken. Met een nat pak kwam hij vrij. Mej. Scb. klemde zich zoodanig onder de mangel, dat de twee eerste leden van één harer vingers letterlyk werden afgekueld. Dr. Smits raoest direct worden ontboden om geneeskundige hulp te verleenen. - De handel in hooi is op 't oogenblik by zonder levendig. De boeren zijn druk in de weer met het doen van „hooischip" en de perseu werken steeds door. Prys voor jrima qualiteit: 20 h 22 gld. per 600 K.G. DRUNEN. Dat de hooge waterstand waar door de weg naar Giesbergen onder water is geloepen een groot bezwaar oplevert voor de bewoners van de verschillende buitenwij ken ondervonden vooral een 12tal personen die Zondag na volbrachte godsdienstplichten naar huis terugkeerden en per veerschuit moesten worden overgezet. Door het te groot aantal passagiers en missehien door hunne al te groote bedrij vigheid, zonk het vaartuig waardoor natuur lijk het 12tal in het water geraakte Ge lukkig was men het diepste van het water gepasseerd, anders ware het onheil niet te overzien geweest. Nu kwam men vrij met den schrik, een wandeling door bet water van plm. 400 M. en een onvermijdelyk nat pak. 't Moet een vreemd schouwspel geweest zyn aoo'n 12tal personeD, waaronder verschillende Gieri- bergsche dames, door het water te hebben zien plonsen, dat op sommige plaatsen een meter hoog stond. Heusden, 26 Jan. 1915. Feestavond. Vrijdagavond bood de vereenlging Floralia een feestavond aan, allereerst aan de kinderen, die in het najaar te leurgesteld waren, doordat de aange kondigde tentoonstelling met den aan kleve daarvan geen doorgang kon heb ben en tevens aan de leden. Gedurende enkele uren wist de heer Giovanni don Bosco, de vermaarde prestidigitateur, de aanwezigen uitstekend bezig te houden, terwijl in de pauze's door het Bestuur der vereenlging velerlei versnaperingen werden rondgediend. Ten hoogste vol daan en recht dankbaar gestemd, ver lieten de kinderen dan ook het feest gebouw. Zilveren jubileum. Linde December, (den 27sten) was het 25 jaren geleden, dat de heer Jac. v. d. Pol (Oud-Heusden) in functie trad als lid van het R.K. Zangkoor, waarvan hij al dien tijd als le tenor een der steun pilaren was, zoo door zijn begaafdheid als door trouwe opkomst. Zijn medele den hadden gemeend deze gebeurtenis niet onopgemerkt te mogen laten voor bijgaan, doch omstandigheden beletten op den juisten datum van hun sympathie te doen blijken. En zoo geschiedde het dat het Zangkoor zich Zondagochtend naar dhr. v. d. P. begaf en hem bij monde van den heer Chr. Merkx in een kernachtige toespraak naar verdienste huldigde. Tevens werd hem een uitste kend zilveren horloge met dito ketting als blijk van achting aangeboden. Mo gen de vele wederzijdsche wenschen tot bloei van >St. Cecilia* in vervulling gaan. Voorziening van goed drinkwater Binnenkort zullen vanwege het comité tot bevordering van het oprichten eener centrale drinkwaterleiding in de verschil lende gemeenten van het Land van Heusden en Altena lezingen gehouden worden met lichtbeelden, om de me nigte voor het plan warm te maken en zoo te komen tot bereiking van het doel. De WelEd. heer hoofdinspecteur der volksgezondheid te 's Hertogeobosch heeft zich beschikbaar gesteld die voor drachten te houden. Nutslezing. De lezing, aangekondigd tegen Vrij dagavond, te houden door den WelEd. Gestr. heer Alb. Vogel, kapitein bij het leger hier te lande, kan blijkeos ontvan gen bericht niet doorgaan. De oorzaak ligt, naar we vernemen, bij de mobilisatie. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoeken wij u een klein plaatsje in uw veel gelezen blad, daarvoor onzen besten dank. Zooals u wel gehoord zult hebben zijn de prijzen van de cokes aan onze gemeente- gasfabriek wederom ten onrechte verhoogd. Daar zooals u wel zult weten de gasfabriek buitengewoon veel kolen ia koop had aan ouden goedkoopeu prijs en zooals ook ieder een heefi gezien er bergen met cokes lagen, vindeu wij het zeer te betreuren, dat wij nu in deze treurige en droeve tijden zulke on billijke, veel te hooge prijzen voor de cokes moeten betalen. De gemeente is altijd in de weer geweest om aan haar inwoners alles zoo goedkoop mogelijk te doen verkoopen. Na hadden wij zeker gedacht dat zij er ook voor zou zorgen dat de prijs der cokes van haar eigen gasfabriek niet zoo maar iedere keer opgezet zon worden ten koste van ons fabrieksarbei ders die 't tegenwoordig met die mobilisatie en de vreeselijke dnürte ran alles toch al zoo erg kwaad hebben. En het mooist van alles is nog dat er karren vol naar buiten gaan terwijl de inwoners, die er toch zeker op de eerste plaats recht op hebben en om een mud komen vragen met een half mud afgescheept worden, zoodat wij gerust durven zeggen dat dit niet alleen te betreuren en onpleizierig is, maar ook onbillijk. Wij hopen dan ook dat dit stnkje onder de oogen van de Raadsleden en ds Com missie van de gasfabriek zal komen en dan zullen zij wel maatregelen nemen en zijn wij overtuigd dat er dan ook spoedig een einde komen zal aan dezen onbillijken toestand, 'f Is al erg genoeg dat wy in de meter veel meer halve sfnivers moeten gooien als anders, omdat 't gas tegenwoordig zoo slecht is, dat zult u ook welbij neigen thuis gemerkt hebben M. de R. En 'i is dunkt ons nu geen tijd om voor de gemeente groote winst te maken en ons arbeiders om zo° te *e zegRen tot het hemd nit te kleeden. Nogmaals M. d. R. onzen dank voor de ingenomen plaats en teekenen wij Zeer veel fabrieksarbeiders uit "Waalwijk. 't Hertogenboscb, 23 Januari 1916. Iu den laatsten tijd dmken in de provincie weer allerlei dwaze geruchten op, betref fende de tarieven waarvoor onze N.V. de groot-industrie zal bedieneD. De meest on- I juiste meeningen schijnen daaromtrent post gevat te hebben, meeniDgen die zelfs tot uiting kwamen in adressen aan H.M. de Koningin. Wy achten ons daarom verplicht ter al- gemeene kennis te brengen het tarief, waar voor onze N.V, in alle gemeenten van Noord. Brabant den stroom aan de groot-industrie wenscht te leveren. Volgens dit tarief, vastgesteld den 15n Jannari 1914, zijn reeds onderscheidene contracten met groot-indnstrieelen afgesloten. TARIEF VOOR GROOT-INDUSTRIE met maandelijksche verrekening. Prijs per K.W.U. bij 250 bedrijfsuren van het maximum per maand. Verbruik in K.W.U. per maand. 2000 8000 4000 5000 6000 7000 8000 9000 10000 11000 12000 13000 14000 15000 16000 18000 20000 24000 28000 32000 38000 44000 50000 Prijs per K.W.U. in cent. 5,75 5,15 4,75 4,50 4,30 4,10 3,90 8,75 3,03 8,53 8,43 3.84 3,25 3,17 3,10 8,02 2,95 2.85 2,78 2,72 2,65 2,60 2.58 By tusschenliggende waarden van het verbruik wordt de prijs door interpolatie bepaald. Verhooging resp. verlaging van den prijs per K.W.U. by korteren of langeren be- drijfsduur van het maximum dan 250 uren per maand. Bpdrijfsnren van het maximum per maand. Verhooging resp. verlaging in cent. 100 120 140 160 180 200 220 240 250 260 280 300 820 340 860 880 400 420 440 460 480 500 2,00 1,45 1,06 0,78 0,55 0,35 0,18 0,06 0,00 0,06 0,15 0,24 0,30 0,85 0,40 0,45 0,50 0,54 0,58 0,62 0,65 0.67 Bij tos8chenliggende waarden van den bedrijfsduur wordt de verhooging resp. ver laging door interpolatie bepaald. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de K.W.U. noodig voor licht in het bedrijf tegen hetzelfde tarief verrekend worden en niet zooals in vele plaatsen gebruikelyk is, tegen een afzonderlijk hooger tarief. Waar bovendien de geheele verrekening, ook die naar het maximum, maandelijks plaats heeft, drukt de verhooging van het maximum wegens het lichtverbruik ook uit- sluitend in de wintermaanden. Wij merken verder op, dat uit eene ver gelijking van dit tarief met de prijzen die byna overal elders in ons land gevraagd worden blyken zal, dat dit zeer laag is. Wij achten in het bijzonder de studie van dit tarief aanbevelingswaard voor heD, die met of zonder kennis vaB zaken de adressen hebben onderteekend waarvan hier- boven sprake is. N V. Provinciale Noord-Brabantsche Electficiteits Maatschappij. Lederprijzen T« der acjie tegen invoerrechten werd door heeren looiers geroepen tegen het motief der schoenfabrikanten dat bij heffing van invoerrecht op buifenlandsch zooileder, dit laatste in Holland door de onderlinge concurrentie dan toch niet veel hooger in prijs zou worden. Hier was leder voor Hol land genoeg I We hebben nu zoo'ii voorproefje I Duitschland en België voeren niet uit, dus van buiten komt of kwam tenminste iu den beginne niets of weinig en wat doen i u de lederfabrikanten het leder ondanks de onderlinge concurrentie opzetten, dat het meer dan bar is. En nu weten we wel dat de omstandig heden zoo zijn, dat het leder dnurder moet worden, maar zooals de prijsopdry ving than» geschiedt is ongehoord en geen wonder dat men i'a toevlucht naar elders, fhans Amerika gaat Demen. Van belemmering al is die nog zoo klein van invoer van 't buitenland, ok in de' toekomst verlos ons Heer I dat ia een con clusie die men thans kan trekken,; de heeren laten zien wat ze doen als ze de kans schoon zien. Dat verhoogd moet worden is natuurlijk, dat zoo verhoogd wordt, is bar voor de schoenindustrie en den consument, dns voor het volk. Een schoenfabrikant. Benoeming. Benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te Waalwijk, Mr. P. J. H. M. Hobus, advocaat te Weert, waarnemend griffier bij het kantongerecht aldaar. BESOIJEN 26 Jan. Dc prijs der boter was heden op ds markt Hoogste prijs I 1.68. Laagste prijs t 1,59. Lieren 5'/B cent per stuk. Oranjeplein 85. Telph. Int. Haag 6052, 's Gravenhage Incasseeren van vorderin gen op nalatige debiteuren met groot succes. Wordt telken jaren in de maga zijnen en winkels eerst in de maan den Maart en April de nieuwe VOORJAARS-GOEDEREN aange voerd en geannonceerd. Dit jaar met die buitenlandsche oorlogstoestanden echter, was ik ver plicht, met het oog op de zeker te verwachten hooge prijzen van grond stoffen, reeds einde 1914 mijne goederen als te ontvangen, om de meeste nog aan oude prijs en sommige met kleine verhooging fe leveren. Die behoefte heeft, koopen thans, want beslist wordt alles^duurder. CONCURREERENDE PRIJZEN. Nieuwste patronen en modellen. 7433 g»"' "JULI

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 6