IN - Telegfammen van heden. Schrijfmachine - papier - BINNENLAND. Handelsberichten. Firma Wed.Tielen Marine en Leger. mm BB—MM F worden geexposeerd, dan kannen wy gerust zeggen dat het echte ra», vroeger met zolk succes alhier gekweekt, thaöa weer primi vertegenwoordigers telt. W. V V. Waalwijk Vooruit. Zondag a.s. competitiewedstrijd op het terrein alhier tegen N. A. C. (Breda.) Ie Paaschdag speelt een combinatie van de bekende Westelijke le klasse U. V. V. (Utrecht) een wedstrijd tegen W. V. op het terrein alhier. BAARDWIJK. A.s. Zondag 28 Maart zullen in de Ned. Herv. kerk alhier 3 meisjes en 1 jongen hunne belijdenis doen. Dit feest zal met gewonen luister en plechtigheid gevierd worden. NIEUWKUIJK, 22 Maart. Heden morgen had door J. van Vlijmen, archi tect te Vlijmen, voor rekening dezer gemeente de aanbesteding plaats tot verbouwing der openbare school. Ingeschreven werd door G. de Bont te Nieuwkuijk f 5249, J. de Bont - 4800.— J Kooien en J. Blankers te Nieuwkuijk - 4490.— Het werk is nog niet gegund. HERpT, Onder het vee vao mej. de Wed. v. B. is een geval vau mildvnur geconstateerd. Het cadaver is verbrand. Het Btroo is tegenwoordig ho iin prijs Men betaalt voor tarwestroo f 15,en voor roggestroo f 17,a f 18,per 500 K.G. BESOJJEN. Zondag j. 1. had alhier de de medailleweditrijd plaats uitgeschreven door ie \oetbalclnb »R. W. B.« De nitslvg was als volgt lste wedstrijd Wilhelmina Ill's Bosch Onortere Tilburg 11. Daar men vreesde, dat het te laat zou worden als deze wedstrijd werd verlengd, besloot men te loteD, wie verder kon spelen. Het geluk trof Onortere. 2de wedstrijd Sparta 's Bosch Achilles Tilburg 20. Finale Sparta Onortere 10, zoodat SpaYta den lsten prijs behaalde en Onortere den 2den. Door het mooie weer gelokt was er veel publiek, dat ook zeer genoten heeft van het dikwyls uitmuntende spel. De 23-jarige maréchausséa Geertjes van de brigade alhier, is Zateidag naar den Bosch getransporteerd ter geneeskundige behandeling en is in den nacht van Zon dag op Maandag aldaar in 't ziekenhuis overleden. SPRANG. Dit jaar zal het ijken der gewichten alhier plaats hebben op Don derdag 1 April 's morgens van 9 12 en 's middags van 2 4 uur, en Vrij dag 2 April 's morgens van 9'/2 12 uur in een der lokalen van de O. L. school. WASPIK. Op Donderdag en Vrijdag, 25 en 26 dezer is er ten gemeentehuize alhier gelegenheid tot het hereiken van maten en gewichten. Alhier vindt men thans in aan plantingen van zwarte bessen op vele plaatsen de bloedluis. Ofschoon 't veel zorg vereisebt, is het op 't oogenblik nog doenlijk de aangetaste knoppen te verwijderen. Eigenaars van bessentuSnen, die zulks nu verwaarloozen, zullen na eenlgen tijd te vergeefsch trachten dit schadelijk insect te vernietigen en er a. s. zomer veel schade door hebben. R VEER. Gisteren ging het voor een rolwagen gespannen paard van den Heer C. van Dongen nabij de Bergsche Brug op hol. Het dier rende de halte op al hier. Door het kantelen van den wagen van het perron op de rails, viel 't paard en verwondde zich aan den bek. Een der burries brak. Pers. ongelukken kwa men niet voor. Heusden, 23 Maart 1915. Vluchtelingen. Zoo zachtjes aan zullen ook de hier achtergebleven vluchtelingen ons gaan verlaten. Naar we vernemen zijn er in de afgeloopen week een paar afgereisd naar het front en zoo de omstandigheden het toelaten, zullen binnen een dag of veertien nog enkele volgen. Vee in de weide. Aangezien, dank zij den railden winter, de weilanden, vooral de hooger gelegene in uitstekende conditie verkeeren, hebben enkele veehouders hier en daar hun vee reeds gedeeltelijk geschaard, wat hun met het oog op de dure voedingsmiddelen uitstekend te pas komt. Vei lof voor den landbouzv. Door de leden van de Tweede Kamer de heeren De Jong en de Muralt zijn vragen gericht tot den Minister van Oorlog, in verband met de dreigende noodzakelijkheid, om aan landbouwers, veeboeren, hoofden van bedrijven die onder de wapenen zijn, een tijdelijk verlof te verleenen in verband met zaaitijd enz. De heeren hebben op eene uniforme regeling aangedrongen. RAAMSDONK(DORP.) Door Z. D. H. den Bisschop van 's Hertogenbosch is onze vroegere dorpsgenoot, de Wel- Eerw. Heer H. C. Schoenmakers Kape laan te Geldrop benoemd tot kapelaan te Eindhoven. De restauratie der pastorie van de Hervormde Kerk te R'veer is aangeno men door den Heer D. P. van Suylekom alhier voor f 3058.' In den nacht van Zaterdag op Zondag is er bij den landbouwer A. Timmermans een partij aardappelen uit een kuil ontvreemd. De politie stelt een ijverig onderzoek in en is den dader reeds op 't spoor. Op de te Oosterhout gehouden keuring werden goedgekeurd de stieren der Fokvereeniging en van de Heeren B. Langerwerf en W. de Wit. RAAMSDONK(Dorp) 23 Maart. Heden avond werd mond- en klauwzeer ge constateerd in den stal van den heer P. Knaap. Een 40 tal koeien zullen worden afgemaakt. Het woonhuis van Mej. de Wed. J. de Wit is in 't café f. Boons-Staal ingezet voor f 2250. Naar het Centr. meldt, heeft de opper bevelhebber als zijn uitdrukkelijken wensch te kennen gegeven, dat het gebruik van sterken drank aan alle mi litairen verboden wordt gedurende den dagelijkschen diensttijd, .onder welken diensttijd ook begrepen dient te worden de tusschen de verschillende diensten genoten wordende rusttijden. Het le'gerbestuur heeft er op aange drongen om de krijgstucgt bij vele af- deelingen hooger op te voeren en strenger te handhaven. Er zijn nog steeds klachten over het niet of onvoldoende brengen van eerbewijzen vooral het groeten door minderen voor korporaals en onderoffi cieren. Het wordt noodzakelijk geacht om de korporaals en onderofficieren, die niet vorderen, dat hun het eerbewijs stipt wordt gebracht, er op te wijzen, dat zij te kort schieten in hun plicht. Alle commandanten en officieren zul len zorg moeten dragen, dat al hun on dergeschikten den militairen groet stipt en tijdig weten te brengen. De val van Przemysl. ST. PETERSBURG, 28 Maart. (P. T. A.) Volgens opgave van generaal Kusmanek, de gewezen bevelhebber der vesting, hebben zich te Przemysl negen generaals, 93 hoofd- ofl'iciereo, 25Ö0 officieren en ambtenaren eD 117,000 man aan de Rassen overgege ven. Het aantal kanonnen en de verdere bait moet nog worden vastgesteld, BERLIJN, 23 Maart. (W.B.) De *Lo- kal Auzeiger" verneemt uit Boedapest De oorlogscorrespondenten melden over den val van Przemysl Het garnizoen gaf Maandagmorgen vroeg om 6.55 de vesting over, nadat uitvallen hadden bewezen, dat de omsingelingslinies der Rassen als een resting waren uitge bouwd, zoodat doorbreken osmog.lijk scheen. Nadat alle kanonnen onbruikbaar ge. maakt; de kruitmagazijnen in de lacht gesprongen en alle forten in pninhoopen veranderd waren, verscheen gistermorgen vroeg eeu parlementair bij den bevelhebber der belegeraars, om over de overgave te onderhandelen, daar de voorraden geheel verbruikt waren, de manschappen sedert maanden gedeeltelijke rantsoenen kregen en door ziekten en ontberingen verzwakt waren. De huidige gevechten van Przemysl zijn vao ondergeschikte beleckeni3 in tegenstel ling tot de eerste belegering, waarbij de Russen 70,900 man verloren. De slag in de Karpathen neemt, geheel onafhankelijk vao de overgave der vesting een gunstig verloop. De Honved-minister Hazai zeide volgens de „Budapesti flirlap# over den ral van Przemysl De beteekenis van den val der vesting moet niet worden overschat. Przemyls ver vulde haar taak op heldhaftige wijze. In de vesting hadden wij hoogstens 25,000 sol daten, waaronder de schanswerkers en in dustriële arbeidere. Het aantal der omsin gelende Russische troepen bedroeg 50 80,000 man. Overigens is de militaire toestand heden veel gemakkelijker dan vroeger en vooral dan by het begin van den oorlog. Wy kunnen met ongebroken moed de toekomst tegemoet zien. Van het Oostelijke gevechtsterrein. WEENEN, 23 Maart. (Wolff.) Offici eel bericht van vanmiddag uit het groote hoofdkwartier In de Karpathen duren de gevechten van den Uzsoker pas tot den bergkam van Konieczna voort. De twee laatsten dagen zijn weder hevige aanvallen van den vijand afgeslagen. Wij hebben daarbij 3300 Russen gevangen genomen. In het gevecht om den heuvel bij Wyskow is het ons gelukt de Russen uit hun stellingen te drijven en acht officieren zoomede 685 man gevangen te nemen. Op de overige gedeelten van het front is niets van belang gebeurd. BERLIJN, 23 Maart. (Wolff.) Volgens de Deutsche Tageszeitung melden Hon- gaarsche bladen over de gevechten in het dal van de Opor, dat de Oosten- rijksche rechtervleugel Skole reeds voor bij is getrokken, terwijl de linkervleu gel tegen Drohobycz (ten noordwesten van Stryj) opgerukt. LONDEN, 23 Maart (R.O.) (Officieel.) De Engelschen versloegen een Turk- sche troepenmacht, acht mijlen ten oos ten van het kanaal bij Suez. De Turken zijn nu in vollen terugtocht. De Duitsche generaal von Traumer was nïet de Turken. De voorraden brood en graan in Duitschland zijn volgens de official? cijfers tot 15 Augustus voldoende als voedsel voor het geheele volk. Er blijft dan nog een reserve van 20°/0- De be kende leider der Boerenpartij dr. Heim, heeft onderzocht tegen welken tijd op den nieuwen oogst kan worden gere kend en komt tot het resultaat dat bij normalen oogst en gunstig weer binnen 100 dagen, dus tegen 28 Juni, 't eerste meel zal kunnen worden gebakken. Het eerste koren zal reeds einde Mei op vreemden bodem, waar de Duitsche troepen vele duizenden hectaren bouw land hebben bebouwd, worden geoogst. Dr. Heim raadt onmiddellijk te beginnen met de organisatie van het verbruik van den nieuwen oogst. Het departement van handel te Was hington deelt mede, dat in de eerste zeven maanden van den oorlog uit de Ver. Staten voor 296,631,400 dollars aan oorlogsmateriee) en proviand voor de legers zijn uitgevoerdbijna alles naar de bondgenooten. Aan graan is voor 301,355,000 dollars uitgevoerd, te gen 111,583,000 tijdens hetzelfde tijdvak een jaar tevoren. Ontplofbare stoffen zijn uitgevoerd tot een bedrag van 9,258,000 dollars, vuurwapenen 5.863,000; zadels en paar- detuigen 9,126.000 vleesch 11,100,000 suiker 18,333,000; wollen stoffen 3,000,000katoenen stoffen 6,996,000 motoren en motor-wagens 11,000,000 dollars. Verschillende soorten verkrijgbaar bij MBÜBHI Hm y— •■"■yi'llii'imiiwmin II BESOIJEN 23 Maart. De prijs der boter was heden op de mark» Uoogste prijs 1 1,62. Laagste prijs t 1,52..- Eieren 4>/j 5 cent per stuk.

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 6