Telegrammen van heden, H. SMITH'S KüTSBEllVIl te 's-Gtevelduin-Capelle PGMONA" Advertentien. Notaris Jansen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Handelsberichten. PLANKEN- VERKOOPINGEN. Kropsla. Rabarber. Knolselderïe. Spinazie. Div. viool-, Kool-, en} planten. Tomaten-, Kaatsheuvel, 27 April 1915. Kon. Harm. Apollo*. Zondagavond werd de eerste uitvoerin. gegeven in de nienwe zaai van den heer Joh. Smit-Hesselmana. 't Was Hatnurlijk dg Kon. Harmonie „Apollo* voor wie de zaar is geborswd, die de uitvoering aanbood, haae zaal-openings- en winter-slnitiogs-concertl Ondaaks de voortdurende mobilisatie heeft het „Apollo* aangedurfd met gedunde be zetting dezen winter nog een drietal nieuwe nummers in te stndeeren welke Zondagavond ten gehoore zouden worden gebracht. Bo vendien zou een dilettanten-club uit de werkende leden nog eeuige komische num mers geven, zoodat dit alles bij elkaar ge nomen, de verwachtingen hoog gespannen waren. Geen wonder dan ook dat goed zeven uur de zaal tot in alle hoeken bezet was. Priscb en krachtig klonk als opening de pittige „Apollo*-naarsch van den kranigen directeur P. B. Bisselink door de nienwe zaal. We konden direct gewaar worden dat we andere muziek hoorden dan in de oude zaal der harmonie, waar 't geluid je altijd van 't plafond af in 't gezicht werd gesme ten. En voor den toehoorder èu voor den executant doet de muziek hier prettiger aan. 't Ie voor den hoorder niet dien wir-war van tonen die hem vaak niets doen onder scheiden en voor den executant niet dat maasa-geluid, dat het belet zijn eigen mu ziek te hooren. In dit opzicht is Apollo wel zeker met de veranderiug vooruitgegaan. Na de openingsmarsch kregen we de 2de Grande-ouverture van Langloie. Wie meer muziek van Langlois gehoord heeft, weet reeds bij 't lezen van den naam, dat hij iets goeds, iets in alle deelen doorwerkts en als gevolg daarvan iets zwaars zal te boo- ren krijgen. De 2e Grande-ouverture is zulk een nummer en we kunnen van de eerste uitvoering getuigen, dat er by Apollo nog studie-ijver en moed in zit, om met a'n mobilisatie-bezetting nog zoo iets aan te durven, Lne soiree d'Automne anx Arden nes van A. Govaert, de fantaisie met haar innig mooie, zangerige melodiëa en Am Meeresstrande den droomerigen fantastischen Walzer van Max*Fischer waren twee succes nummers bij uitnemendheid. In den lustigen Polka pour 2 pistons van Jos. Kessels, zeten de heeren Chr. v. Rooij en A. Toorians ich als twee uitmuntende pistonisten ken nen. Een nummertje als dit wil er bij een zaal-concert altijd nog al in bij het publiek. De andere nummers mogen wat muziek betreft meer behelzen, publ ek houdt bij voo keur van 'n solo-nummer waar meer de vaardigheid en kunst van enkelen dan van 'L geheel voor den dag komt. Na de pauze was de nieuwe ouverture Les Triumvirs 'n machtig zwaar nummer vau L. J. Baudonk 'i succesnummer, ter wijl de „Souvenir de Mont-Saint-Aüdré* marsch van Bonlanger, 'n waardig slot maakte aan het instrumentaal gedeelte van 't pro gram. Doch ook 't komische gedeelte ervan was goed verzorgd. De scène „de Bedelaar en de oorlog* door den heer van der Heijden en het duet Nederland in den oorlog door de heeren Vrinten en de Vries oogstten veel by val in. Meer nog echter de klacht in één bedrijf „Barbier-Brugwachter. Zonder de andere acteors te willen kleineeren, moeten we den heer v. d. Heijden als „Krasser* hierin een compliment maken. Er werd danig gelachen en niet zonder reden. Een woord van lof is hier op z'a plaats voor den kranigen directeur de heer P. B. Bisselink en z'n korp*, dat bewijzen gegeven heeft, ondanks de groote veranderingen en storingen nog werkkracht en werklust te bezitteD. Een woord van hulde ook aan de dilettanten-club en aan allendie tot 'l welslagen van deH avond hebben medege werkt. Opgericht. Maandag-avond is in de openbare-school onder leiding van den heer B. Schoenmakers landbouw-onderwyzer alhier, opgericht een oud leerlingen club van de cursisten van den landbouw cursus. Er is besloten bij den algemeenen R.K. Oud Leerlingenbond, onlangs in Tilburg opgericht aan te sluiten en de statuten en huishoiidelyk reglement ter Kon. goedkeuring op te zenden. van don R. K. Patroonsbond heeft bij den Vice-President z'n ontslag als zoodanig in gediend. De R. K. Patroonsbond ie nu zonder president en zonder secretaris daar ook eerstgenoemde functie wegens ontslag, name sinds geruimen tijd open staat. Vergaderingen. In aansluiting aan de circulaire van den minister omtrent de levens middelenkwestie hield het bakkers-comité reeds met Burgemeester en Secretaris een vergadering omtrent de te nemen maatregelen. Ook de slagers zija ter vergadering opge roepen. Dinsdagavond vergadert de bond van huiseigenaren in het hotel van den Assem. BBSOÜEN 27 April. De prijs der boter was heden op de markt Hoogste prijs 1 1,57. Laagste prijs f 1,47. Eieren 4 en 4>/j cent per stak. Biljart-seance. Dat het de heer Horemans prof. de Billard der vorigen keer goed bevallen is bij den heer J. v. Dun, blijkt wel uit het feit, dat de prof. zich andermaal aan geboden heeft een seance op de Schepper biljart te geveo. Velen van de ruim twee honderd maD, die den vorigen keer tegen woordig waren, zullen dat met genoegen vernemen daar de meesten toen niets gezien hebben, door de overgroote drukte. Dinsdag 4, Mei, den dag dat prof. komt zal een klein entree werden geheven en maar een beperkt aantal menschen worden toegelaten, om gedrang en hinder bij 't spel, gevolgen van overgroote drukte te voorkomen. Op hol. Maandag-morgen reeds om half acht sloeg in de Hoofdstraat een tweespan paarden op hol. In woeste vaart rende het de Hoofd straat, Verlengde Hoofdstraat en de Vaart straat door en werd 'eerst op den Horst door een achterop fietsenden boer tot s aan ge bracht. Persoonlijke ongelukken kwameu niet voor, als dat de voerman eenige meters over den trottoirs werd weggesleept en eenige builen en schrammen op liep. Ontslag ingediend. De heer Mich. v. Nieuwstadt secretaris Van hei Westelijke gevecktsterrein. PARIJS, 27 April. (Havas.) Officieel bericht van vanmiddag Ten noorden van Yperen hebben de Franschen op hun linkervleugel aan merkelijke vorderingen gemaakt, de Duitschers teruggedreven en hun zware verliezen toegebracht. De Duitschers bedienden zich opnieuw van verstik kende gassen, waartegen Belgen en Fran schen met de beste resultaten een be schuttingsmiddel hebben aangewend. Een hevig infanteriegevecht is geleverd bij Fay. ten noorden van Chaulnes, om het bezit van kraters, geslagen door de ontploffing van Duitsche mijnen. De Fransche troepen dreven de Duitschers eruit en handhaafden er zich, ten spijt van twee tegenaanvallen. In Champagne hebben de Duitschers bij Beau Sejour een aanval beproefd, die onmiddellijk werd gestuit. Op de Maasheuvels zijn de aanvallen der Duitschers op het front Eparges— St. RémyKloof van Calonne, voor hen op een volslagen mislukking uitgeloopen. Trots de buitengewone hevigheid van de pogingen der Duitschers, bleven de Franschen meester van de heele positie van Eparges. waarvan de hellingen met lijken van Duitschers zijn bezaaid. Bij de Kloof van Calonne is het wijken der Franschen van eergisteren, dat slechts voor korten duur was en waarbij zij geen enkel kanon hebben verloren, on middellijk gevolgd door een tegenaanval met voor de Franschen gunstig gevolg. De Duitschers hebben in deze buurt met op zijn minst twee divisies storm geloopen. De stellingen op de Hartmansweiler- kopf, waarop de Franschen zijn gewe ken, zijn dezelfde waarin zij zich door hun aanval van den 25sten Maart had den kunnen nestelen. Van deze stellin gen uit hadden zij zich den 26sten Maart in den tijd van 7 minuten van den top (die nu weer in handen der Duitschers is) meester gemaakt. LONDEN, 27 April. (Reuter.) Maar schalk French meldtGisteren zijn alle aanvallen der Duitschers ten Noord oosten van Yperen afgeslagen, 's Na middags zijn wij tot het offensief over gegaan en hebben bij St. Julien vorde ringen gemaakt. De Franschen werkten daarbij met onzen linkervleugel samen en hebben meer naar het Noorden Het Sas hernomen. Onze vliegers hebben met goed ge volg de stations en kruispunten van spoorwegen te Tourcoing. Roubaix, Ingelmunster, Staden, Langemarck, Rousselaere gebombardeerd. BERLIJN, 27 April. (Wolff.) Officieele mededeeling uit het groote hoofdkwar tier In Vlaanderen hebben de Engelschen met zeer sterke strijdkrachten de nieuwe linie van onze stellingen ten N. en ten N.O. van Yperen aangevallen, die 3 tot 4 K.M. ten Z. van onze oude stellingen ligt en verder noordelijk langs de Dhoudthoeve aan het Yzerkanaal over St. Julien in de richting van Grafen- stafel loopt De aanvallen der vijandelijke artillerie ten Z. van Yperen werden met zeer zware verliezen door ons vuur geheel gestuit. De door de vijandelijke artillerie ge heel in elkaar gescholen huizen van Lizerne zijn door ons gisterennacht ont- uimd. Vlak ten Oosten daarvan wordt het op den linkeroever van het kanaal ge legen bruggehoofd door ons gehouden. In de gevechten, die tot dusver bij Yperen geleverd zijn, hebben onze troepen 50 machinegeweren buit ge maakt. Het belangrijke spoorwegkruispunt en de etappenhoofdplaats Poperinghe, on geveer 10 K.M. ten W. van Yperen, zijn wij met zichtbare uitwerking begonnen te beschieten. In de Argonnen ten N.O. van Vienne- le-Chateau is een nachtelijke aanval van de Franschen afgeslagen. Op de Maashoogten hebben wij ook gisteren nieuwe voordeelen behaald, hoewel de Fransche nieuwe strijdkrach ten aanvoerden. Aanvallen van den vijand tegen onze stelling bij Combres mislukten. Een hevige aanval in het bosch van Ailly is door ons met zware verliezen voor den vijand afgeslagen. Ook verder naar het Oosten mislukte het den vijand terrein te winnen. In een nachtelijk gevecht op korten afstand zijn wij in het Bois le Prêtre met succes vooruitgekomen. De Dardanellen. KONSTANTINOPEL. 27 April. (Wolff) Het Turksche hoofdkwartier meldt: De oevers van de Sigin Dere ten wes ten van Sedul Bahr zijn van vijanden gezuiverd De stellingen, die de vijand bij Kaba Tepe in de nabijheid van zijn schepen bezet hield, zijn vanochtend vroeg door onze troepen stormenderhand genomen, waardoor de vijand gedwongen werd op het geheele front terug te trekken. Wij hebben hem buitengewoon zware verlie zen toegebracht. Een deel der vijandelijke troepen, die naar zee vluchten, bergt zich overhaast in sloepen, zij die niet kunnen ontkomen ontplooien witte vlaggen en geven zich in grooten getale over. Een vijandelijk transportschip is door ons geschutvuur getroffen en voor Ari- boernoe gezonken. Een op het oogenblik, vanmiddag om half vijf ingekomen bericht zegt dat de vijandelijke strijdkrachten aan de kust bij Kaba Tepe in zee zijn gedreven. Een vijandelijke kruiser is met kapot geschoten mast en zwaar beschadigd achterschip naar Tenedos gesleept. De Leon Gambettagezonken KEULEN, 27 April, (O.V.) De „Köl- nische Zeltung" ontvangt een bericht uit Brindisï. meldend, dat op 20 mijlen af stand van Kaap Santa Maria Diluca het ^ransche oorlogssschip „Leon Gambet ta" gisternacht door een Oostenrijkschen onderzeeër is getorpedeerd, een deel der bemanning is gered. f f Heden overleed zacht, f en kalm, gesterkt door de H.H. Sacramenten der Ster venden onze geliefde Broeder JOSEPHUS PETRUS. Uit aller naam loüise ver wiel. Waalwijk, 28 April. Bezoeken kannen niet wor den afgewacht. 7804 Te Waalwijk Donderdag 29 April, 11 uur aan de Haven, Te Eishout Vrijdag 30 April, 10 uur bij L. Roijmans. Te Nieuwkuik Vrijdag 30 April 1272 uur bij C, Blast- KERS. 7784 Te Haarsteeg Zaterdag 1 Mei 10'/2 uur bij v, d. Loo. prima verpakte THEEverkrijgbaar te bijWed. J. MEESTERS- Mombers, P. J. SCHELLE- KENS, 7798 bijB. VAN CAMPEN. HANDELSTUIN Verkrijgbaar (6 cent per krop). (1 cent per steel.) (5 k 10 cent.)

Echo van het Zuiden | 1915 | | pagina 6